Noord-Hollandsch Dagblad. TWEEDE BLAD. Wtmtas 7 Mei 1924. Ondertrouwkaarten KERK EN SCHOOL. bracht. 324 479 946 1415 1934 2265 2379 2620 2972 336? 3852 4166 4431 4763 4964 5483 5760 6176 6360 6753 7009 7368 7820 8313 8619 9257 9491 9712 9927 10194 10475 PROVINCIAAL NIEUWS. ZWAAG ZWAAG. Herbenoeming. Tot Kerkmeester alhier is herbenoemd de heer A. van Diepen en tot Armmeester de heer J. Jong. ZWAAG. Te water. Maandag ge raakte de winkelier C. B. met zijn hon- denwageti in de wegvloot. Hond en wagen werden spoedig op het droge ge bracht. maar de kruidenierswaren waien door het water bedorven. BLOKKER. INGEZONDEN STUKKEN. Gouden bruiloft. Maandag vierde het echtpaar W. Kooi—M. Kool Impita hun gouden bnuloft. Het Har- moniecorps „Crescendo” bracht een serenade wat veel publiek op de been MEDEMBLIK. MEDEMBLIK. Co nic uir r e ntie strijd. Een tweetal roomijsverkoopers zaten elkaar danig in den weg. door een felle concurrentiestrijd. Begon de HEEMSKERK. HEEMSKERK. Gouden huwe lijksfeest. De gouden huwelijks feesten zijn ten onzent niet v. de lucht Nu zijn het de echtelieden A. Henne- nun JLz.. woonachtig aan den Kuikens- weg die dit zeldzame feest mogen her denken. Wij wenschen deze oudjes, die nog flink voor hun jareai zijn, nog een ge lukkigen levensavond toe. DRUKKERIJ „ONS BLAD**. MODELBOEK TER INZAGE - SPOEDIGE LEVERING - HEER HUGOWAARD. HEER-HUGO WAARD. Oudste inwoner. Heden overleed onze oudste inwoonster de Wed. C. Geel in den ouderdom van 91 jaren. Niet fortuinlijk. De vee boer K. had ziin vee van stal gebracht Het vee geraakte aan het stoeien, zoo danig .dat er een dood neerveel. Naar wij vernemen was het niet verrekent ANNA PAULOWNA. ANNA PAULOWNA. Opbrengst Nutsavond. De netto opbrengst van .*t opge ien goede uiszorg. Rood vonk. In^deze gemeente zijn twee gevallen van roodvonk gecon stateerd. t MONNIKENDAM. MONNIKENDAM. Opleiding! onderofficier. De dienstplich tige J. M. Laan, uit deze Gemeente, is, bestemd voor de opleiding tot onder officier. Ge o p e n d. Het Doelenhotel dat tijdelijk eenige maanden gesloten is ge veest, is heden (Maapdag) geopend. Het gebouw is inwendig gerestaureerd De gerant, de heer C. vamSohaik, was voorheen als zoodanig Jkelast met de lei d-ing van het hotel Leeuwendaal te Rijs «wijk. - Rjjksposts^aarbank. Aan het .Qpstkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand April 1924 inge legd f3977.88, terugbetaaki f67.28.29. Het laatst door dat kantoor uitgegeven boekte draagt het nummer .4748, HOOGKARSPEL. HOOGKARSPEL. Muziekcon cours. .Tot herdenking van het tien jarig bestaan van ons fanfarecorps zal het Concours voor Harmonie- en Fan farecorpsen in W.-Friesland op Hemel vaartsdag en Zaterdag en Zondag d.a.v. alhier gehouden worden. ZWAAGDIJK. ANDIJK. OUDKARSPEL. te lien, te brengen. 12333 12378 12391 14152 16693 19775 waarschu- een overbodig contract achten sotnmi dat daarmee een prece 16781 17198 17530 17672 17878 18123 18541 138 370 511 1099 1512 2097 2307 2397 2663 3107 3489 4011 4276 4483 4840 5066 5521 5787 6217 6469 6828 7103 7440 7972 8429 8823 9311 9546 9746 25 349 499 1007 1421 1960 2272 2380 2627 3020 3424 3936 4241 4454 4774 4988 5519 5780 6185 6466 6822 7016 7434 7911 8385 8731 9271 9526 9738 9959 10229 15157 15485 11394 11401 -l_.j 11822 435e NET). STAATSLOTERIJ. Trekking van Dtasdac 6 Ma'. 4e Klasse 2e Liet. Bonte rriteen: de openbare nutsavond heeft bracht f44.35, welk bedrag tf komt aan de vereeniginp Hui 321 447 778 1367 1848 2263 2350' 2595 2933 3359 3782 4164 4394 4681 4947 5475 5664 6065 6341 6699 6930 7287 7743 8109 8593 9217 9466 9612 9917 De heer Kostelijk drukte hierby zyn be- vreemding er over uit. dat de gezondheids maatregelen niet gelden voor hen, die meer dan 40 meter van de straat wonen en do heer Groen kon het niet goedkeuren, dat zij in den Raanweg tot aansluiting verplicht worden, omdat daar toevallig de buizen doorgaan. Enkele uitgaven uit de post onvoorziene dienst 1923 worden goedgekeurd, af en over schrjjvingen op den zelfden dienst werden geregeld en een suppel. begrooting voor de zen dienst word vastgesteld op een bedrag van 23.50. Hpt aangehouden verzoek van den sluis wachter Kuiper kwam hierna in behande ling. Hy vroeg vermindering van pacht of ontheffing van het pachtcontract omdat door het vergrooten vau de sluis te Noord- scbarwoude de ontvangsten zoo veel minder zijn geworden. De voorzitter was van oordeel, dat deze vermindering er evengoed zou zijn als deze BLOKKER. Vervolg Raadsvergadering. De heer C. Schouten zegt, wanneer ver bouwplannen tegenwerking zullen hebben van den oorzitter, het benoemen van een commissie, welke beide plannen zal hebben na te gaan, vruchteloos kan heeten. Laten we dan maar een nieuw raadhuis bouwen. De heer P. de Boer juicht het toe, dat dit punt op de agenda is geplaatst. Waar spr. niet kan inzien van het oude gebouw iets waardigs te maken en gezien de uitbreiding der gemeente de plaats niet meer geschikt ’t Zand N.-H., 5 Mei 1924. Geachte Parochianen. Zooals u voorzeker allen bekend is, is Pa ter de Wit na eene 14-jarige Missiearbeid on der de heidenen in ons vaderland terugge keerd. en houdt veelal verblyf in onze pa rochie ten huize van zjjn vader. Daar Pater Je Wit de eerste priester is voortgekomen uit de parochie van O. L. Vrouw Visitatie te ’t Zand, «as het plaatselyk comité voor de K- 8. A. hier ter plaatse van meening dat dit feit, deze langdurige door den Pater ver richten arbeid niet ongemerkt mocht voor bijgaan, dat hem daarvoor moest gebracht worden een hem passende hulde. Nu zullen wy het toch zeker met 't plaat selijk comité roerend eens zyn dat de hulde die genoemd comité den Missie-pater wenscht te brengen niet beter kan zjjn dan het hou den van Missiedagen. Immers daar wordt ons getoond het werken en het leven der Missie Paters; het leven, gewoonte en gebruiken der arme heidenen daardoor komen wij als van zelf meer en meer tot het besef hoe groot de offers zijn van hen die werken aan het zie lenheil van dien arme menschen. Houdt daarom de dagen van 1, 2 en 3 Juni eens voor u zelf en bezoekt geregeld deze Missiedagen. Alle voordeelen (geldelijke) ko men ten baten aan de Missie. Uw geld is zonder twijfel goed besteed. Zooals u bekend kan zijn heeft het uitvoe rend comité verschi]l,'nde subcommissién be noemd. Onder deze suocomité’s heeft -wel de aamesafdeeling het zwaarste werk. Van deze flameg wordt verwacht dat zy de parochie zullen rondgaan tot inzameling van goederen en voorwerpen die men gratis moet afstaan. e opgehaalde of ingebrachte artikelen zul len op de Missiedagen tentoc ngesteld en zoo mogelijk verkocht worden, het o verblijven de heeft by het .uitvoerend comité reeds een an dere weg gevonden, echter wordt alles ten gelden gemaakt, en geld kunnen de paters het best mede nemen. Steun deze Missieda gen ’t gaat alles ter eere Gods en voor het zieleheil onzer medtmcnschen en brengen daardoor JPater de Wit een hem palende hulde, toon daarom als binnen eenige dagen de dames u komen bezoeken eens uwe wel willende mildadigheid en zendt ze vooral toch niet ledig weg. Uwe milddadigheid zal niet onbeloond blijven. Laten wij allen medewerken en dit groot- sche plan steunen. Hoogachtend A. F. MEIJER een felle concurrentiestrijd. Begon één met meer „ijsjes” voor één cent te geven dan de andere nog meer. De strijd ging .zoover /lat op het laatst 13 Aegge 13 „ijs i es” werden verkocht voor één cent. De jeugd was er vlug^bii en genoot van handen vol ijsjes voor een minimumprijs. i tuigen loo'pen. Aan bedreigingen van hooger hand, zegt spr., moeten wy ons niet storen, daar moet de raad zich boven verheffen en geen dwang laten opleggen. De Voorzitter dient vervolgens de heeren C. Schouten en Lange van repliek en pro testeert tegen de uitlatingen van laatstge noemde, betreffende bedreiging van hooger- hand, wat spr. zich zelf aanrekent. Alleen eerlijkheidshalve heeft spr. zyn tegenwer king tegen verbouwplannen vooaop gesteld, alvorens een besluit te laten nemen. Verder vraagt spr. den heer Lange vriéndelijk, te willen bewyzen het opdrijven van democra tie in deze gemeente. Uit de hierop aange voerde bewyzen bleek niet veel steekhou- dens van de zyde des heeren Lange naar voren te komen, wat als motief geldend kon zjjif, reden waarom de Voorzitter ten laatste de discussie over dit punt als afge daan beschouwde en de benoeming aan de orde stelde. De heer C. Schouten wilde de commissie alleen benoemd zien om verbouwplannen te onderzoeken. De heer Lange wil dit voorstel Schouten steunen, waarop de Voorzitter de laatste toevoegt: „U is niet eerljjk, ten opzichte van hetgeen in besloten vergadering is voorge vallen! Wenscht U dat ik mc zal verant woorden hieromtrent, dan )>eii ik daartoe gaarne bereid.” Hierna komt het voorstel om tot benoe ming over te gaan aan de orde, wat met een stem tegen, die van den heer C. Schouten, wordt aangenomen. Als leden der commissie worden benoemd de heeren C. Schouten, P. de Boer en J. F. Lange. De hoer Lange dient hierop zyn veront schuldiging in tegenover den Voorzitter, welke zyn ondersteuning van het voorstel- Schouten in strikter zin opnam dan spr. getuige het uitbrengen kan geacht worden, is spr. voor het bouwen van een nieuw raadhuis op de aangewezen plaats in liet centrum, der gemeente waar dig. De heer Lange acht het ten volle waard de zaak van alle kanten te bekijken en zou het jammer vinden, direct tot nieuwbouw over te gaan. Gezien den goeden financi- eelen toestand der gemeente wil spr. gaarne een crediet zien toegewezen om ook een vcrbpuwplgn te. overwegen en aldus de ge legenheid te.openen de zaak terdege van beide kanten te bezien. De heer Dudiuk is het lang niet eens met den vorigen spreker en acht de kosten van onderzoek aan het oude geitouw weggegooid geld. Wethouder Water zegt het voorstel in de zen geestte hebbengedaan ter wille van beide richtingen, wat niet wegneemt, dat spr. nog steeds overtuigd voorstander van nieuwbouw is. Wethouder Schouten acht er werkelijk voel aan gelegen het onderzoek te laten loo- pen, ook over verbouwplannen. daar spr. liever 10 dan 50 duizend gulden zou willen besteed zien, indien met eerstgenoemd be drag zou kunnen volstaan worden. De heer C. Schouten, wijzende op veler lei hooge belastingen wil er op uit zyn de druk dier belasting te verminderen y aldus geen nieuwbouw voorstaan. De heer Lange is de meening toegedaan, .dat er bij verbouw niet iets grootsch te be reiken zal zyn, doch do vraag is of dit een gemeente-belang kan zijn. Spr. raadt aan zeer voorzichtig te zyn en niet mede te doen aan de zich meer en meer in den lande voor doende democratisohe strevingen,' welke ge bet buitenland op een déblacle uit- VROME GEBRUIKEN. In „De Nieuwe Eeuw’’ geeft prof. dr. J. H. Kor* O. P. ten beginne van een artikel over „Vrome Gebruiken” te kennen: „Over dit onderwerp worden eenige rake dingen gezegd in de laatste afleveringen van het R. K. Artsenblad door dr. van Ro- mundc en dr. Atisems. Het is wellicht nuttig de aandacht vah een grooteren lezerskring te vestigen op wat daar verhandeld wordt. Want het is maar al te waar dat valsche devotie tot dwaze en voor de gezondheid ge vaarlijke praktijken aanleiding kan geven. Daarby hoe gezonder en redelyker de gods dienstige uitingen zijn, zooveel te waarach tiger en vruchtbaarder zieleleven het ver onderstelt. Een waarschuwing tegen dwaze misbruiken van het heilige kan leiden tot een betere waardeering en nuttiger aanwen ding daarvan. Alle misbruiken zyn als on kruid dat het goede zaaisel dreigt te ver stikken. Ook in het bovennatuurlijke leidt tb’ red, omdat de genade dc natuur niet doodt, inaar verheft.” „Daar zyn” zegt de schrijver verder in dit artikel verschillende uitingen van valsche devoties, welke een ontwyding zyn van het heilige. Daar is, om maar een enkel voorbeeld te noemen, een geneesmiddel te gen gordelroos, bestaande uit wijwater, brandewyn en naar ik meen hondenvet. Eie ren gelogd op Witten Donderdag zouden o.a even nuttig zijn tegen kanker en vallende ziekte als tegen donder en bliksem. Tegenover dergelijke „vrome gebruiken ken past geen eerbied. Integendeel, men doet goed het dwaze ervan aan te toonen en te trachten ze met alle kracht uit te roei en. Zoo het subjectief al geen bijgeloof zou zijn, het is toch minstens een verkeerde geloofsopvatting, welke hier de drijfveer is, laat het dan nog zoo te goeder trouw zyn. ..Houden wij ons aan de kerkelijk inge stelde sacra.nentaliën; daarvan zyn wy ze ker dat zij met het gezonde verstand niet on vereen igbaar zyn. „Maar ook hier behoort wing. „Wy mogen God niet op den proef stel- ipn. Bij het aanwenden der sacramentaliën moeten wij redelyk te werk gaan. In de eer ste plaats mogen wij niet de natuurlijke ge neesmiddelen verwaarloozen. Men moet niet verzuimen den geneesheer te hulp te roe pen, omdat men byv. toch Petrus-water ge bruikt. God doet geen wonderen naar wil lekeur Ook bij het benutten der sacramen taliën behooreu wy ons gezond verstand te laten meespreken. God werkt in ons overeen komstig onze natuur, die redelyk is. Dr. van Komunde .vertelt het geval waarin een zijner patiënten haar zieke oog waschte met on- 1 rein Petrus-water. wat niet alleen geen ge nezing bracht, doch de kwaal nog verer gerde. „Het is lieusch geen gebrek aan vertrou wen, of oneerbiedigheid, wanneer men hier bij voorzichtig en hygiënisch te werk gaat, al behoeft men niet te overdrijven. Het te genovergestelde juist is oneerbiedigheid en vermetel vertrouwen. Eenvoudig geloof is niet hetzelfde als bnverstandige zorgeloos heid. Zeker mogen wy niet met hoogmoe dige laatdunkendheid beoordeelen w'anneer en hoe God zjjn wonderwerken te verrichten heeft, maar wy moeten wel ons verstand ge bruiken, waar Hy dat gebruik juist van ons vraagt, in dingen welke «aan ons eigen in zicht onderworjien zjjn. ..Och daar zyn nog zooveel misvattingen hieromtrent onder ons geloovigo volk. Een volhardende bestrijding daarvan zal een opwekking zyn tot gezondere devoties en een krachtig miiHcl tot inniger en zuiverder geloofsovertuiging. Wy zullen dan zien bloei en geen verdachte halfbygeloovige, ihaar vaarlijk vromy gebruiken.” 22579 400. 14048 200. 3987 15760 100. Prfizea 160 425 633 1145 1628 2185 2326 2527 2667 3113 3571 4019 4312 4536 4863 5122 5584 5824 6227 6505 6851 7162 7532 8053 8493 8835 9384 9550 9856 De lieer Dudink komt gezien ae prestatie dit bedrag te laag voor en wil daarom 50 toekennen. De heer Deken stelt voor dit bedrag in vereeniging met de Banne toe te staan, waartoe besloten wordt. Tegen stemde de hoer U. Schouten. Mededeeling volgt, dat het grasgewas van do wegbermen dit jaar om niet is gegeven aan B. Hoek, voor Ooster- en aan K. Kerk- meer voor Wester-Blokker. Verder deelt de Voorzitter mede, dat de verklaring van de bewoners aan de Kocwy- zeu inzake e hun toegewezen bijdrage ad 10UO.in de kosten van wegverbetering aldaar, is geteekend. De heer Dudink vraagt naar aanleiding hiervan hoe het staat met het Banne-bestuur van Wester-Blokker inzake de kosten van de nieuw te maken brug. Spr. dringt op de meest mogelijken spoed in deze aangelegen heid aan en vraagt of B. en W. terzake niet eens met het Bannebestuur willen conferee- ren. De Voorzitter verklaart hier gaarne toe l>ereid te zyn en raadt ook spr. aan eenzelf de posriug te doen te verkrijging van een onderhoud inzake de belanghebbende bewo ners en het Bannebestuur. Vervolgens ontspon zich opnieuw een vry levendig en principieel debat over deze zaak, waaraan de Voorzitter als zijnde geen agenda-punt een einde maakte en mede werking toezegde. Rondvraag. De heer de Boer zou gaarne zien, dat B. en W. eens willen doen uitzoeken de grenzen van diverse eigenaars, betreffende den grond rond om de gemeentetoren enz., wat een onverdeeld bezit schijnt te zyn van de Gemeente, Kerk, Diaconie en de heer Gerus. "De VoorzitfJr zegt, dat B. en W. dit punt onder de oog en zullen zien en is van moe- ning, dat een minnelijke schikking de op lossing zal moeten brengen. Op een vraag van den heer Dudiuk over verbod -van het laten zwemmen van eenden en zwanen enz., zegt de Voorzitter, dat dit in een volgende vergadering, wegens her ziening v. de politieverordening aan de orde komt. Ook wordt toe^ezegd een onderzoek van den toestand van de bruggen in de Ban- gert. sluis even groot als die te xm. was. De sluis is nog tot 30 April 1926 in pacht. De heer Paarlberg meende, dat het noo- dig wordt ook deze sluis te vergrooten, om dat ze straks voor de scheepvaart van nul en geener waarde zal worden. Wethouder Kroon zou het verzoek liever aanhouden tot het volgend jaar om wat de komende winter oplevert. Restitutie of verkorting van het pacht- ligén gevaarlijk, om- went geschapen kan worden tegenover landgebruiken, die een slecht jaar maken. De heer Paarlberg stelt'voor om voor de komende twee jaren de pachtsom met f 225 per jaar te verminderen en dus op 800 te brengen. Wethouder Kroon wilde het volgend jaar opnieuw verpachten en dus een jaar ont heffing geven. Het eerste wordt met 52 stemmen ver worpen, het tweede met algemeene stem men aangenomen. De heer D. Nap Sr. verzocht om het stuk je grond, dat hy in gebruik heeft te mogen koopen om daarop een noodwoning voor zyn zoon te zetten. B. en W. stelden voor hierop niet in te gaan, doch het stukje voor dit doel voor ten hoogste vijf jaren te verhuren voor 15 per jaar. Na eenige discussie stelde de heer Paarl berg voor daarvan 10 te maken, welk voorstel met algemeeno stemmen werd aan genomen. Met het oog op eventueel noodzakelyke tusscbentijdsche opzegging werd op voorstel van den heer Paarlberg den heer Nap in overweging gegeven het gebouwtje zooda nig op te trekken, dat het zeer gemakke lijk verplaatst kan worden en hem dan In dit geval desgewenscht eenige tegemoetko ming te geven. Een geheel nieuwe politieverordening kwam hierna ter tafel. Alle leden hadden daarvan een exemplaar thuis ontvangen, waarom de voorzittei meende niet beter te kunnen doen dan te vragen wat er op aan te merken is. De heer Paarlberg bracht een tiental pun ten naar voren, waarvan het gevolg was, dat enkele artikelen als geheel overbodig niet opgenomen zullen worden. Een artikel waarby bepaald was. dat een den enz., het geheele jaar vast moéten blij ven werd op voorstel vau genoemde heer zoodanig gewyzigd, dat dit alleen geldt van 1 Mei tot t Nov. Een plakverbod achtte de beer P. zonder nadere maatregelen niet voor praetisehe toe passing vatbaar. Hy stelde voor om in de verkiezingsdagen speciale plakgelegenheden beschikbaar te stellen en dan de diverse kies vereenigiugen medewerking te verzoeken om te bevorderen, dat niet anders dan op die plaatsen geplakt wordt. B. en W. stellen voor hierop niet in te gaan, doch het stukje voor dit doel voor ten hoogste vjjf jaar te verhuren voor 15 per jaar. Na eeiA?e discussie stelt de heer Paarl- barg voor daarvan 11) te maken, welk voorstel met algemeene stemmen werd aan genomen. Met het oog op eventueel noodzakelyke tusscentijdsche opzegging werd op voorstel van den heer Paarlberg den heer Nap in overweging gegeven het gebouwtje zooda nig op te trekken, dat het zeer gemakkelijk verplaatst kan worden en hem dan in dit ge val desgewenscht eenige tegemoetkoming te geven. Een geheel nieuwe politieverordening kwam hierna ter tafel. Alle leden hadden daarvan een exemplaar thuis ontvangen, waarom de voorzitter meende niet beter te kunnen doen dan te vragen wat er op aan te merken is. De heer Paarlberg bracht een tiental pun ten naar voren, waarvan het gevolg was, dat enkele artikelen als geheel overbodig niet opgeonmen zullen worden. Een artikel, waarbjj bepaald was, dat een den enz. het geheele jaar vast moeten blij ven, werd op voorstel van genoemden heer zoodanig gewyzigd, dat dit alleen geldt van 1 Mei tot 1 Nov. Een plakverbod achtte de heer P. zon der nadere maatregelen niet voor practische toepassing vatbaar. Hy stelde voor om in de i erkiezlngsdagen speciale plakgelegen- heid beschikbaar te stellen eu dan de-diver se kiesvedeeuigingen medewerking te ver zoeken ,om te beewerken, dat niet andsrs dan op die plaatsen geplakt wordt. Na breedvoerige bespreking werd hiertoe besloten. De heer P. kon zich er niet mee vereeni- gen, dat de leden van de brandweer hun ver plichting, af kunnen koopen. doch de voor zitter deelde mede, dat dit volgens de wet is. Dezelde heer wees op de onbillijkheid om te verbieden, dat gezinsleden van onder steunden uit de armenkas, uit de werkioo- zenkas, de van de gemeente te werk gestel den enz. niet in een café mogen verblijven. Vooral reeds met het oog op de vergade ringen is dit artikel niet toe te passen en het is bovendien zeer ondemocratisch. De voorzitter was het hiermee volkomen eens en deeled mee, dat de opname hiervan op een abuis berust. Bjj de rondvraag wees de heer Paarlberg op de verbetering door het achteruit plaat sen van hekken, doch merkte op, dat het nu meer dan ooit noodig is te zorgen, dat ook de lantaarn- en telefoonpalen voor het verkeer geen belemmering meer zijn. De voorzitter deelde mede, «lat de tele foonpalen reeds ter sprake gebracht zyn en voor de lantaarnpalen nu ook geschieden zal. Hierna sluiting der vergadering. daaraan hechtte, van zyn stem. De Voorzitter wil dit laatste erkeBnen als te zijn eerlijk bedoeld en trekt daarom zijn woorden hieromtrent gebezigd iii. Na nög eenige discussie daaromtrent woedt aan do commissie een blanco crediet toegestaan. De Voorzitter wijzende op het stuk aan den raad gericht, betreffende de werkver schaffing zegt, dat de secretaris van de ban- ne O.-Blokker, welke de administratie hier van zoo punctueel gevoerd heeft, daaraan voel werk gehad heeft. B. en W. stellen daar om voor om van gemeentewege hiervoor 25.gratificatie te verleenen. Hofplein Alkmaar. Tck-.on 433 en 63X ZWAAGDIJK. Herbenoemd. Door Z. D. H. den Bisschop van Haar lem is tot Kerkmeester herbenoemd de heer C. Schouten en tot Armmeester de heer K. Spruit. -- Mond- en klauwzeer. Onder het vee breekt hier veder in vrii hevi- Ogen mate het mond- en klauwzeer uit. Aan een viertal boerderijen is het bordje Mond- en klauwzeer of verdacht vee aangebracht. ANDIJK. Benoemd. De heer W. J. Gillissen, onderwijzer, alhier, is tegen 1 Sept. a.s. benoemd als onderwijzer aan een der scholen te Amsterdam (hoofd de heer J. J. Tranje). Een schadepost. Onbeheerd stond het paard van den melkventer Schermer. Het liep iets achteruit waar door de melkwagen bii den wal neer geraakte. 120 L. melk ging verloren. Tentoonstelling. Door eeni ge kweekers is het plan opgevat om evenals het vorig jaar een tentoonstel ling te organiseeren van afgesneden tul pen in den tuin van den heer H. Dek ker. die, naar bekend is, zich uitste kend voor dat doel leent. OUDKARSPEL. Raadsvergadering. De raad vergaderde Maandagmiddag. Alle le den waren present. De voorzitter deelde mede, dat de ge meentebesturen van Uarenkaspel, Heerhugo waard en Noordscharw oude om verschillen de redenen niet tot verlichting van den Laanweg wensclien mede te werken. De heer Bakker kon de reden van Ila- rencarspel en Heerhugow aard billijken. Ech ter die vau Noordscharwotide niet, omdat het <j.e verbindingsweg naar het station Noordscharwoude betreft. Overigens zal er weinig aan te doen zyn De gascommissie heeft wederom afwij zend beschikt op het verzoek om verlich- in de morgenuren. 'in deze reden werd een verzoek van «Ie tiiiubouwvereeniging bjj den raad ingeko men voor kennisgeving aangenomen. Uit de ingekomen begrooting van den keuringsdienst van waren bleek, dat deze gemeente daaraan 330.69% zal hebben bij te dargeu. De inapecteur van de volksgezondheid deelde mee, dat van de 479 gezinnen er nog slechts 186 bij de waterleiding zijn aange sloten, redenn waarom verzocht werd, dat B. en W. voor aller aansluiting do noodige stappen zullen doen. 14872 14874 14963 14977 14991 15301 15331 15342 15401 15421 15558 15616 15689 15725 15729 15897 15930 15950 15959 16083 16367 16373 16406 16530 16786 16868 16938 16978 17032 17227 17264 17271 17279 17431 17544 17576 17578 17585 17648 17667 17679 17737 17807 17869 17871 17872 17882 17944 17947 14964 17972 18041 18150 18165 18280 18334 18362 18460 18569 18576 18606 18676 18680 18696 18774 18779 18827 18851 18867 18899 18968 19021 19033 19039 19066 19097 19102 19115 19296 19323 19332 19380 19428 19463 19474 19499 19593 19624 19661 19702 19709 19726 19799 19846 19874 19974 19991 20008 20055 20197 20234 20323 20394 20426 20462 20471 20473 20490 20520 20552 20583 20670 W99 21041 21049 21173 21229 21240 21409 21474 21483 21497 21512 21514 21537 21590 21596 21650 21717 21754 21807 21862 21893 21923 22038 22072 22O8R 22098 22131 22134 22163 22198 22258 22280 22309 223.34 22336 22367 22368 22516 22586 22656 22729 22787 oeert 22882 22901’ 22962 22974 4e Klasse 1* 1JJ»P W m.z. 90 21760 mx 21766. TM U: 239 435 739 1327 1795 2254 2338 2549 2893 3293 .3745 4111 4342 4671 4888 5459 5625 6007 6260 6675 6906 7265 7680 8084 8566 9198 8441 9606 9885 9963 10087 19112 10156 1OT86 10520 10596 10864 10881 t‘.“ 11108 11148 11336 11350 11381 11857 11874 11883 11938 12060 12073 12171 12259 12311 12760 12773 12782 '13002 '13021 ‘13049 13066 13069 13124 13128 13230 13249 13253 13259 13.372 13427 13457 13745 f3777 13784 13876 13956 13960 14487 14519 14523 14556 14565 14567 14673 15199 15514 15840 15840 16174 16190 16771 17049 174.33 227 432 691 1318 1701 2214 2332 2529 2722 3174 3743 4066 4332 4567 4885 5329 5607 5974 6240 6617 6884 7239 7607 8060 8558 8910 8439 9551 9880 10257 10268 10394 10433 10461 1 10889 11046 illêf 11454 11464 iÏ484 il693 1*1805 11819 11857 11874 11883 11938 11966 12041 12043 12060 12073 12171 12259 12311 123.38 12378 12391 12522 12547 12575 12583 12627 12694 1271& 12760 12773 12782 13002 13021 13049 13066 13069 13124 13128 13230 13249 13253 13259 13267 1.3279 13299 13304 13.372 13427 13457 13470 13614 13674 13686 13690 1.3709 13711' 13745 13777 13784 13876 13956 13960 14152 14192 14269 14299 14355 14380 14389 14485 14487 14519 14523 14556 14565 14567 14673 14694 14711 14729 14758 14804 14814 14856 15331 15342 15401

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1924 | | pagina 6