Regenmantels, Regenjassen „Ren Rml" en „Holla". Costume rokken. Moderne korte mantels. H. VAN GIJZEN Co., Payglop, Alkmaar. Alkmaar. Amsterdamsche Beurs r r 574 174*4 194 1 1 70.90 15.10 «7. - 13/7. 7o Berichten opgenomen In een gedeelte onzer vorige oplage. HET FRANSCHE KABINET TREEDT AF. KUNST EN KENNIS.. Opg«ve van de lY^derlandnche Laadbouwbank PAARD EN WAGEN TE WATER. FINANGIEELE BERICHTEN. I 2.30 1.30 1.45 2.15 8.— 0 Mpü. 133M ’t begin 57 67H 57M> 4 101M 101H 174 120 1204 138 137*/, 138 t 128 192’4 1974 124 87 87 140 1184 1184 260 die 369 369 16 t van i intiemen 1 Dir.: den T 7.82*/s der van DAMES- EN HEEREN KLEERMAKERS. heer dozen 417 191 410 894 18 139 118 446 357 57 165 12.45 824 19 311 369 447 3ö7 *634 ■U5 191 442 446 356 1904 442 4197, 192 «42 <0 102*/, 315 3/14 289 102 115 1394 118 191 4384 187’/. 127 1334 191 441 824 19 447 3654 26 57’/, 141’/, 164 189*/, 129 133’/, 3684 289 *374 61 764 181 187 1274 133’/, 83 21 6/4 .41 l»l 119 W/, 36’/, a3 187 127 s *334 19 o 7, 3 -«*/. 263*/, 142 175 174 449 355 290 253 11)5 *94 zbö 3264 3704 2914 62*/, /6 1834 .697, /O6 1277. 194 198 •02 115 ’er bekend gemaakt .vor 70.65 45.50 37.35 47.45 officieele persoonlijkheid, dat de opvol ger tfan Poincaré ongetwijfeld de afge vaardigde Herriot zal ziin. DE KÓNINGIN NAAK DE BETUWE. TI EL. 13 Mei. In den loop van de volgende week, vermoedelijk Dinsdag .of Woensdag zal H. M. de Koningin met klein gevolg na een tocht door de Moeiende Betuwe, een officieel bezoek brengen aan Tiel en ten stadhuize wordet ontvanger door het gemeentebestuur en den Raat* De gemeenteraad is in buitengewone zitting biieengeroepen tegen Dinsdag tot het verleenen van het daartoe be- noodigde crediet. POGING TOT ZELFMOORD. W. Coppens, 66 jaar, koopman te Eindhoven, thans gedetineerd tegen wien door het O. M. aan de rechtbank te Den Bosch zes jaar gevangen straf werd geëischt, wegens mishandeling: met doodelijken afloop op zijn echtge noote. -heeft getracht zich in de cel van het leven te berooven. DE NIEUWc BórxiLM^ESTER VAN GRONINGEN. DEN HAAG, 13 Mei. Naar wii vernemen, zal de S aatscou rant van hedenavond bevatten de be noeming van JhT. Mr. Dr. L. H. N. Bosch, ridder van Rosenthal, thans bui gemees er van Brummen. tot burgtmeet ter van Groningen. PARUS, 13 Mei. In den ministerraad deelde Poincaré aan Millerand mede, dat het heele kabinet op 1 Juni aftreedt. DE OPVOLGER VAN POINCARE. PARIJS, 13 Mei. De Écho de Paris” verneemt van een UITBREIDING ZAAK. De heer J. G. Engeln, Laat, beeft het pand op den hoek Laat-Vlaanderhof, bekend als „de stal van Veer” en laatst in banden ge komen van de heeren B. Sanders en N. v. d. Idsert, van deze heeren aangekocht, die het zullen verbouwen in denzelfden trant als het nu bestaande winkelhuis op den hoek van het Payglop. De werkzaamheden hieraan verbonden, zullen in October geëindigd zijn. MUZ1EKTUIN. De heer Corn. Jonker is met zijn koor- klassen, die bij de opvoering van het Moo- renschip zulk verdienstelijk werk leverden, door de Exploitatie-Commissie van den Ste- deljjken Muziektuin uitgenoodigd om op 8 Juli a.s. een uitvoering te geven. PRJJSUITDEELING ST. ALOYS1US-PATRONAAT. Maandagavond vond de prjjsuitdeeling plaats voor de jongens van het St. Aloysius- Patronaat, die dezen winter zoo trouw den cursus gevolgd hebben. De bovenzaal van er, zooals altijd, 4F.T NIEUWE R -K. ZIEKENHUI? Men schrijft aan „Het Volk”: ..Bij B. en W. zijn ongeveer een maand geleden ter goedkeuring intrediend. de plan nen voor een groot nieuw R.-K. Ziekenhuis. Voorlooni<r zal er trelegenheid ziirr voor de venile/rin? van 500 zieken: de ekonomie van de inrichting is echter op 300 bedden berekend. Door paviljoen-bouw is uitbrei- dintr zeer gemaVVnliik. Overwotren wordt de bouw van een afdee ling voor zenuwnattonte” alsmede van een afzonderlijke inrichting voor de verpleging van l-vle's aan hesmettelijke ziekten. Het ziekenhuis zal o.m bevatten 17 21e kl. kamers en 12 le kl. kamers: 6 zalen v. 3e klasse natiënteh. elk ruimte bied°nd voor 16 bedden. 3 groote kinderk mers benevens een aantal isoleerkamers. operatiekamers, di verse laboratorium eigen wasscherjj. men zal er beschikken over een eigen Röntgen-inrich- ting, hoogtezon enz. Vbor 40 t.b.c.-patien/on zullen g-rooto ver anda’s op *t Zuiden verpleegruimte bieden. Het geheel dat door den bekenden arch*- tekt Tan Stuytt in overleg met Alkmaarsche doktoren ontworpen is. word*, uitgerust -.et het allernieuwste op het gebied van hygiëne en verpleging. Met den bouw hoopt men nog van dezen zomer en aanvang te k nnen maken. Oorspronkt.. bestond bij het Gemeentebe stuur het voornemen e< ieuw Stadszieken huis to bouwen; dit stuitte op de hooge kos ten zoowel va b« i - ln P ’oitatie. Ten aanzien van egn later opgekomen plan tot verbouw van de militaire school tot Stads ziekenhuis, heeft, naar hier bekend werd, dr. Wortman uit Amsterdam ongunstig geadvi seerd. HoewU de bouw van een nieuw Stadszie kenhuis nog wel eenigen tjjd gehandhaafd zal blijven op het werkpaln van B. en W. aal van verwezenlijking van dit voornemen ook in de toekomst wel niets komen.” REORGANISATIE HANDELS ONDERWIJS. Zooals wij eenigen tjjd geledön berichtten, zijn door den heer J. Postma, directeur der Handelsscholen alhier, plannen uitgewerkt tot reorganisatie van het handelsonderwijs te Alkmaar, in dién zin, dat het onderwijs der huidige ban leisdagscholen vervangen zou worden door een literair-economische H.B.S. Naar wij thans vernemen, staat het vrij wel vast, dat van deze plannen niets komen aal. Noch de Commissie van toezicht op het Middelbaar Onderwijs, noch B. en W. kun nen zich met de plannen van den heer Post ma vereenigen. Of thans de op/ossiag van de netelige han delsonderwijs kwestie gezocht zal worden in de door Dr. Antusch, directeur der R. H. B. 8. aangewezen richting (stichting van een Bterair-economnche afdeeling aan de wijl de heer F. H. Masclibaupt (cello) teven» r" i medewerking zal verleenen. DE EIERVEILING TE ALKMAAR. In aansluiting op ons bericht inzake plan nen tot stichting van een eierveiling te Alk- n aar, kunnen wjj nader melden, darde heo- rert R. Rcijmer. Voorzitter van de beken le pluimveevereeniging „Aves”, en P. G. Beek man. Directeur van do Nedc ndsc.he I.and- bouwbank, in opdracht van de voorloopige commissie gisteren een bezoek gebracht heb ben -am de eierveilingen te Roermond cn Venlo, alsmede aan het Centraal Fokstarion voor Pluimvee te Horst in Limburg. De belan'rrüke inlichtingen van de Direc teuren van bovengenoemde jtilingen ont vangen, geven aanleiding aan de voorgeno men plannen tot het oprichten van e n eier- veiiing met bekwamen spoed uitvoering te geven. In hoever de Gemeente Alkmaar hire me dewerking zal verleenen hangt af van een. onderzoek, dat door den Directeur van het Marktwezen thans wordt ’esteld. Wel kan worden medegedeeld, dat de co., missie njj' haar bezoek aan den heer Burgemeester voor eenige dagen terug gebracht, den indruk kreeg, dat de voorgebrachte plannen tot het oprichten van enne eierveiling de volle e- langstelling en zelfs mining van dm heer Burgemeester mochten verwerven. Op do allereerste plaats zal nu worden ge zorgd voor bet in een provincialen bond onderbrengen van de diverse pluimveever- eenigingen in Noord-Holland; daartoe is thans een schrijven gericht tot de bekende vereenigingen op dit gebied om te komen tot eene groote organisatie, die als doel zal nastreven het verbeteren van bet legverino- gen der kippen, zoowel in aantal als in ge wicht; door het tezamenbrengen der gepro duceerde eieren op een centraal punt den handel in eieren te bevorderen, een betere opbrengst te verkrijgen en daardtför meer dere welvaart in vele gezinnen te bengen. Van de medewerking van den heer Van Asperen Vervenne, den bekenden- Hoofd assistent Pluimveeconsulent voor de provin cies Noord- en Zuid-Holland heeft de voor- loopige commissie zich reeds kunnen verze keren. Zaterdag 17 Mei te circa half twee, zal in Hotel ,JIet Wapen van Haarlem", Nieuwo- sloot alhier, een gecombineerde vergadering plaats vinden van de aangeschreven perso nen en vereenigingen om tot oprichting te komen van den bovenvermelden Provincalen Bond. R. K. RECLASSEER1NGSVEREENIGING. Gisteren herdacht de afdeeling Alkmaar van de R. K. Reclasseeringsvereeniging haar 5-jarig bestaan. Ter herdenking van dit feit werd in de pa rochiekerk van den H. Dominicus om 8 uur een H. Mis opgedragen om Gods Zegen over den Reclasseeringsarbeid af te bidden. In het jaarverslag 1922 van de landelijke R. K. Reclasseeringsvereeniging vinden wjj het werk der R. K. Reclasseering beschre ven, hoe moeilijk de taak van een reclas- seerder is, om voor een beschermeling, die op jmtecedenten moet wijzen welke in nor male tijden al afschrikken, plaatsing te vin den. Indien dan ook in weerwil van het gebrek aan geldmiddelen toch nog goede resultaten bereikt werden, dan weet men, dat de ver- eeniging dit dankt aan de oumisbare hulp van Hierboven, waardoor de leden, niet ont moedigd door vele teleurstellingen, vol toe wijding maar wederom telkens al hunne krachten bleven inspannen, om hem, steun waard was, te helpen. Stellig, mislukking op dit terrein komt veel voor, hoewel onmiddellijk hierop moet volgen, dat veel meer goede resultaten te boeken zijn dan men meent. In dit jaarverslag vinden wij ook een be knopt verslag van de afdeeling Alkmaar, waarin o.m. gezegd wordt: „Het kas verslag geeft de afdeeling aanleiding dank te bren gen aan de Alkmaarsche Katholieken, wel ke de bestuursleden in staat hebben gesteld hunne schulden te delgen. Zulks te doen wordt beschouwd als de vervulling van een eereplicht. Onzerzijds worde hier aan toege voegd, dat niet genoeg kan worden ge waardeerd ’t werken v. d. H.H. Kloet en Pa- leari. Zij hebben van de afdeeling Alkmaar gemaakt, wat zij. thans is: een flinke krach tig en juist werkende afdeeling. Mogen zij de resultaten nog in lengte van dagen gade slaan." Uit het jaarverslag van de afdeeling Alk maar 1923 blijkt meer het werk der af deeling: zorgen, dat er in de gevangenis van tijd tot tijd gezongen H.H. Missen wor den opgedragen, dal er wekelijks een 10-tal exemplaren van de K. I. aan de R. K. ge vangenen worden verstrekt. Ook de voorwaardelijk veroordeelden be zorgen heel wat werk. Veelzijdig is het werk der reclasseering en zeer groot het terrein, dat door haar wordt bearbeid. Veel raad en hulp wordt op de bu- reau-avonden verleend, het aantal bezoeken in 1923 steeg tot 270. En al dat werken heeft tot hoofddoel de gevangenis voor den gestruikelden mede-mensch gesloten te houden en te trachten hem of haar buiten die gevangenis tot een ordelijk lid van Kerk en Maatschappij terug te brengen. Het lustrum zal hedepavond in kring gevierd worden. SCHOONHEIDSCOMMISSIE. Burgemeester en Wethouders hebben den heer Jan de Mejjer architect B. N. A. te Am sterdam, aangewezen als voorzitter schoonheidscommissie, ter opvolging wijlen den heer A. W. Weismann. KERK-CONCERT. Mannenkoor „Orpheus”, Fred. J. Roeske. Solisten: Mej. Doe Haasdijk, Alt, Willem Sasbach, Cello. P. A. van Langen, Orgel. Met Bach’s Fantasie (g-dur) voor orgel, werd het programma ingeleid. De vertolking van dit wetk, bleek bij den organist in goe de handen te zijn. Opvallend waren de dui delijke phraseering en uuaakvolle registra tie. Het eerste koornummer n.l. Ecce quomodo moritur van Jae. Handel werd gezongen ter nagedachtenis van A. B. H. Verheit het perceel Heul 1 alhier bij enkele inschrij ving aanbesteed: het verrichten van ver schillende werkzaamheden en leveringen aan de Zuiderzeedijken van Schardam tot Schel- lingwoude in 6 perceelen. Ing< hrevc‘,1 was als volgt: J. Tb. de Waard, Sliedrecht perc. 1 e 2 5996.per ceel 3 30.988; J. W. Roelofs, Papendreeht, bij ,ssa 69.280; K. Smit Alkmaar perc. 5 en 6, 32.200.P. Kraai, Edam, perc. 3 44.000.—, perc. 4 7.136; S. de Vries Pttr- meren, perc. 3 39.998; K. Baars, Scharwoude, perc. 1 en 2 7.445; Chr. Breg, Beets perc. 1 en 2 6.850; J. Ooin.s Pz. Avenhorn (mits .liet laagste in schrijver van perc. 3 en 4), perc. 3 36.434, perc. 3 .11 4 42.834 perc. 5 en 6 34.934; A. Groot en Zn. Akersloot perc. 5 cn 6 35.864. De gunnnig zal den. Bijkantoor Alkmaar. (Ontvangen per draadlooze telefoon). 13 Mei 1924 V. K. 37-15 4745 7.82*/» 7.82*/» sius-patronaat, ’t Moeder Godsbeeld. Langs I de wanden was een soort tentoonstelling I geïmproviseerd van den teeken- en houtenij- cursus. Een en ander trok zeer de belang stelling en de leiders der 2 cursussen, de heeren G. Pekelharing en J. Vredenburg, mochten van den Weleerw. Heer Dir. harte lijke dankwoorden in ontvangst nemen. De groote bestuurstafel was met een wit laken bedekt, dat de uit te deelen schatten alsnog aan de grage oogen onttrok. De onver moeide concierge kan trotsch zijn op zijn werk. zlanwezig waren de Weleerw. Directeur, Kap. v. Haaster, het Patronaatsbestuur en de heeren onderwijzers. Verder de Vredenburg, die den houtsnijeursus winter geleid heeft. z Om pint, kwart voor 8 werd geopend met den Christelijken groet, waarna de directeur een kort woord sprak, de ouders dankte, dat ze do kinderen zoo trouw heen stuurden, en er op aandrong, het in 't vervolg altijd zoo vol te houden, voor liet behoud der jongens en dus te zorgen, dat het flinke mannen zul len worden, die een stootjo kunnen door staan. Daarna zongen de jongens uit volle borst het Patronaatslied. Nadat de heer Vermeulen de ouders ge wezen had op het groote nut en do voordeelen die aan het Patronaat verbonden zijn, begon (de jongens zagen er smachtend naar uit) de prjjsuitdeeling. Respectievelijk verkregen den Isten. 2den en 3den prijs: voor Godsdienst: Oor Hulskamp, Nico Pels, Jan Eeltink (Cursus I), Dirk Weissen- borti, Dirk Veen. Simon Ruiter (Cursus IT). Voor Boekh.-Handelsr.: Gerard Koopman, Cor van Latum. Piet Nuijens (Cursus I), Cor Brakenhof, Montest Michels, Piet Raves (Cur sus II). Dirk AVeissenborn, Wim Ligthart, Simon Ruiter (Cursus lil). Voor Engelsch: Gerard Koopman, Cor van Latiun, Jan Huiberts (Cursus I), Jan Eeltirfk Henk Kleverlaau, Piet Raves (Cursus II), Nico Vlootman, Dirk Weissenborn, Simon Ruiter (Cursus Hl). Voor Fransch: Gerard Koopman, Jan Hui berts, Jo Meijer (Cursus I), Piet Raves, J. Eeltink, M. Michels (Cursus II), Dirk Weis senborn, Sinion Ruiter, Han Hecker (Cursus Hl). Voor Duitsch: Nico Vlootman, S. Ruiter, D. Weissenborn. Voor Teckeneu: Jan Schouten, Herman Weel, Nico Pels. Voor Lezen:»Cor v. Latum, G. Koopman, Jacob Ranshuizen (Cursus I), Cor Madder, C. Brakenhof, Piet Raves {Cursus H). Voor Vlijt ontvingen een PÜjs: Piet Bel en Piet Raves. Voor gedrag: Piet Veel en J. Huiberts. Voor getrouw lesbezoek: Piet Blanken- daal en Cor Nujjens. Bovendien kwamen Piet Godjjn en Mon- test Michels bij 't einde van den cursus en bij hun overgang van Patronaat tot Gezel len in aanmerking voor een diploma. Dit zoo keurig uitgevoerde getuigenis lijkt ons ook bjj aanbiedingen voor betrekkingen van zeer veel waarde. Onnoodig te zeggen, dat ook nu niet evenmin als vorige jaren, de „ster ren” met een halfdozijn prijzen en de min der begaafden met leege handen huiswaarts gingen, 't Getuigt wel van den geest van solidariteit onder de Patronaatsleden, dat 't systeem, om allen zooveel mogelijk te beden ken, nooit den minsten tegenstand onder vond. Evenals steeds bestonden de prijzen weer deels uit practische, deels uit meer lu xe, door jongens gewilde, voorwerpen. TJjdens de prjjsuitdeeling werd even ge pauzeerd, waarvan de heer Vredenburg pro fijt van trok, om den Eerw. Directeur toe te spreken namens den Houtsnjjcursus en Z. Eerw. ’n pracht crucifix te overhandigen, dat door de jongens zoo kunstig bewerkt was. De kapelaan was ten zeerste verrast, dankte heel barteljjk voor het zoo prach tige cadeau en liet een „lang zullen ze le ven” zingen voor leider en jongens van den houtsnjjcursus. De prjjsuitdeeling had verder haar verloop en eindigde om pl.m. 9 uur, waarna de jon gens en ouders vergast werden op een paar leuke voordachten, gegeven door den heer Kramer, die vooral met zijn laatste nummer veel succes had. De ouders ei^ jongens hebben genoten en gingen dan na een kort sluitingswoord van den Eerw. Directeur, om kwart over tien hoogst voldaan naar huis. Medegedeeld was nog, dat de zomercursus 2 uur per week, te geven door den Weleerw. Heer Directeur en den beer Will. Vermeulen aanvangt Maandag 19 Mei a.s. om 7 uur. Ook hieraan is bjj het einde een prjjsult- deeling verbondpn. Met ’t patroonsfeest werd een feestavond in het vooruitzicht ge steld. Ten slotten gaven zich nu reeds meer deren op voor den volgenden wintercursps. De Firma Wed. P. van Eijk en Zoon (Lut- tik Oudorp) betuigde weer, als het vorige jaar, haar sympathie met het Patronaats- werk, door een zilveren horloge te schen ken. Hulde'en dank! Gisterenmorgen ongev. half twaalf geraakt te op de Handelskade nabjj het kaaspak- huis een paard en vrachtwagen in het water van het Groot Noord-Hollandsch Kanaal. Met twee schuiten wist men het paard te bereiken en na veel moeite de strengen los te snijden, waardoor het dier, naar het eiland je gesleept en daar op het droge getrokken kon worden. Niet dan na veel moeite gelukte het ook den wagen in veiligheid te brengen. HERDENKING ADAMA VAN SCHELTEMA Naar wij vernemen zyn, op initiatief vin den. heer en mevrouw van Amerongen, in de onderwijswereld te Alkmaar wol bekend plannen tot stand gekomen, om, ter „her denking van den overleden dichter Adapia van 'chelten^, een kunstavond te orgaui- secren. Deze bijeenkomst zal gehouden wor- op Vrijdag 16 Mei a.s. des avonds om 8 uur in het gebouw .der Luthersche gemeen te aan de Baangracht. Do toegang zal voor een ieder vrij »ijn. Allereerst zal mevr. H. E. van Ameron genDekkers een kleine inleiding ten boste geven, waarna de heer J. B. van Amerongen eenige dichtwerken zal dcclameere*. De avond zal verder opgelnisterd word» met orgelspel van den heer P. Brommer, ter- Bterair-econoimsche afdeeling aan de be staande R. H. B. S.) staat nog te bezien. Men schijnt eenigszins huiverig, om het gemeentelijk handelsonderwijs op deze wjj- ze at te veel prijs te geven. Vermelding ve’dient het intusschen in dit verband echter, dat de Raad van Apeldoorn in zijn jongste vergadering besloot, een cre diet van 3000.toe te staan, voor de ves tiging van een literair-economische afdee ling aan de te Apeldoorn bestaande Kon. H. B. 8. NEDERLAND—FRANKRIJK. De vorig/f week heeft een oprichtingsver- gebad van een afd. Alk- Genootschap Nederland het Gezellengebouw zag keurig en gezellig ui(, Vooraan prjjkte, omgeven door oen schat van bloemen en geflankeerd door de vaan dels van de Jongenscongregatie en ’t Aloy- 1 Den eenigszins twjjfelachtigen inzet was men spoedig te boven; bij et nemo percipit corde was de acctxtrd-zuiverheid weer in evenwicht. Prachtig genuanceerd werd dit nummer gezongen; ragfijn waren de pianissi mo's. Noemen wij verder de uitnemende vertol king van „Die Ehre Gottes aus der Natur” van Beethoven en „Haéc Dies" van Alphons Vranken. „Der Fremdenlegioniir” van Julius Wengert bracht ons wel het schoonste van den avond. Wat heeft de bekwame leider zjjn zangers dit nummer muzikaal laten zin gen. Denken wjj aan „Ruht der aus Albion”, de prachtige crescendo bjj „das Heimweh nach dem Rhem” en de declamatie en voor dracht bjj „doch Hascheraugen sind gar gut.” De cellist vertolkte Sonate G mineur van G. F. Handel in de zangrijke gedeelten Tnooi van toongeving. Echter voldeed ons het beste Air van J. 8. Bach, en Softly awa kes my heart van Saint Saëns. Hier was d«» cellist geheel ingospeeld; zeer muzikaal werd dit nummer voorgedragen. De zangeres heeft een mooie volle stem. Zeer mooi gezongen werd Psalm 137 van. Ant. Dvorak, bijv. „Jerusalem, wenn ich jo Dein vergess, met groote uitdrukking. Noe men wij van do overige liederen, nog als best geslaagd Weiche Nicht van A. Becker. Een niet gering aandeel in het succes der solisten had voorzeker ook de organist, dio in de orgel-begeleiding der diverse nummers 'n groote afwisseling en kleurrijke registra tie wist te brengen, zonder aan do beschei denheid ook maar eenigo afbreuk te doen. Tot -slot werd het effectvol geschreven „Goeden nacht” van Roeske gezongen. De eminente leider en de zangers van „Orpheus’ kunnen met groote voldoening op dit wel geslaagd Kerk-concert terugzien. W. 8. Berlijn p. bilt. 0.65 0.62V4 Parijs in «oir. Brussel Weenen Londen Stockholm Kopenhagen Christiania Bazel Rome New-Yorti' Praae WISSELKOERSEN EN BANK PAPIER. Opgave van de Nederl. Landbouwbank. (Ontvangen per draadl. telefoon.) Vor. koers 2 uur 3 uur „.„2.4 0.62»/, 14.82*/, 14.95 12.57*/, 12.75 0.0037* 0.0037 ,6 0.0037*/, 11.6722, ,11.68«i 11.69 “.?3 71.10 45.45 45.45 □7.— 47.45 STA ATSLEENTNGEN 6 Nederland 1923 6 Ned. Indië 1923 BANKINSTELLINGEN Koloniale Bank Indische Bank Handel Mpjj INDUSTR. OND. BINNENLAND Insulinde Oliefabrieken Jurgens Oude Philips Furness-Stokvb-Aand INDUSTR. OND. BUITENLAND Anaconda Steel evaun CULTUUR MAATSCHAPPIJEN Cultuur Vorstenlanden Dito Action» H. V. A Java Cultuur Moormann Co. Ned. Ind. Suiker Unie Poerworedjo Compania MIJNEN Redjang Leboog PETROLEUM Dordtsche Petroleum Gee. Holl. olie Kon. Ned. Petroleum Steaua Roinana RUBBER-MAATSCHAPPIJEN Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Indische Rubber .Intercontin. Rubber Kendeng Lemboe Koloniale Rubber Lampong Sumatra Rubber Oost-Java Rubber Nederl Rubber Serbadjadi Silaau Wai Sum Rubber SCHEEPVAARTEN Holl. Amer. Ljju Holl. Stoomboot Holl. Lloyd Kon. Boot Stoomvaart My. „Nederland.** Paketvaart Scheepvaart Unie Marine Common. Marine Preferent Niev. Goudriaan TABAKKEN Besoeki Deli Batavia Deli-Maatschappjj Senembah AMER. SPOORWEGEN. Erie Spoor Southern Rails Union Pacific Wabash. Railway gadeiing plaats maar van het Frankrjjk. Het afdeelingsbestuur bestaat uit de hee- fen Mr. W. C. Bosman, voorzitter, Mr. J. Zeybmaker, secretaris, Mr. F. A. Josephus Jitta, penningmeester, de dames Bosman Leopold, MonnierWakker, C. Andriessen en de heer Dr. M. N. J. Molzer, Commissa rissen. I AANBESTEDING. Dijkgraaf en Hoogheemraden van het Hoogheemraadschap „Noordhollands Noor derkwartier” hebben gisterenmiddag 12 u. in ;76V, 176 454 3o9»/ 290 .54*/. 106

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1924 | | pagina 8