Groot Bal-Cham Zonnebrillen Kon. Ned. Gymnastiek Verbond. GEWESTELIJKE UITVOERING Firma M. BROERS ZOON. Zaterdag 9 uur. Zondag 7 uur JOH. LAUÏÏERS, Hoorn. PunnerenA schitterend d la glorno verlichte Dodenveld. Alleen in de Fruithal. Alleen Laat 149. POOL. Prima Vol Melkbrood levert Bakksril „De Spaarpot”, SoMenatraat 30. op het Pzyglop 3, Hikmaan BAKKERSKNECHT. AANGEKOCHT. ZONDAG 22 JUNI ZATERDAG 21 JUNI ANNA PAULOKNA. ZUID-S CHARWOUDE. NIEUWE NIEDORP. HOOGKARSPEL. NIBBIXWOUD. HEEMSKERK. a.s. Zaterdag en Zondag op het Sportpark te 4fkmaar<, PROVINCIAAL NIEUWS. HEELO. KERK EN SCHOOL. HANDEL EN MARKT. 1 mu- 8 zal dan betaal- 2 s vei fis Re- gas Groote Sorteering 2 i: Opticien, •/T-. aspect ruimte br noodigde f 132.902.40. Waar de Premiereserve op veilige ©rondslagen is berekend en het ter dek- xin van die reserve benoodigde kapi taal met een ruim overschot aanwezig is mogen wij hier ge rus lelijk verklaren, dat de belangen onzer verzekerden vol komen beveiligd zijn.,’ U dacht bij een ander niet waar, 30 cent een pond Aardbeien Nieuwe Aardappels (Lan gendijkers) best per Kilo 19 cent. Peulen 15 cent per pond. Terstond gevraagd een Bak kersknecht of gevorderd leerling bij D. VLAAR, Rustenburg. Naar we uit goeden brond vernemen is het perceel van den heer Vloothuis op het iroote Noord voor f 19.000 over gegaan in handen van de firma Simon de Wit. die daar een harer filialen zal vestigen. Half 2 OPTOCHT der 2200 Gymnasten met hun vaandels, 5 ziekkorpsen, 2 uur begin der Groote Gewestelijke Uitvoering. richtingen banken oprichten. Daar waar de plaatseljjke boerenleenbanken solied zijn moeten we het daarbij laten, B. en W. be- hooren den moed te hebben dit verzoek af te wijzen. De heer Mulder is het volkomen eens met den vorigen spreker, het zelfde geld, dat door de belastingbetalende burgers wordt alsdan belegd, bij de boerenleenbanken, wel ke op hun beurt dit geld weer kunnen ver strekken aan de ingezetenen. De heer Vahl zou aecoord kunnen gaan doeh vermeent dat de Boaz-Bank hier ook geld verstrekt. De heer Opdam is het eens met de vorige sprekers, want de boerenleenbanken geven de meeste zekerheid, en de eigen burgers stellen zich borg. De voorzitter kan het betoog van de heeren zeer goed- onderschrijven, doch ge looft dat de Boaz-Bank ook aan de burgers ten goede komt. Wethouder Maas Geesteranus vindt het billijk, dat de Boaz-Bank ook in aanmerking komt, want dit is ook een zuiver Coöpera tieve bank, en staat precies als de Boeren leenbanken. In stemming komt het voorstel B. en W. hetgeen wordt verworpen met 8 tegen 2 st. (die der heeren Vahl en Maas Geesteranus). Alsnu komt in behandeling een verzoek van de N. V. Maatschappij Nijenburgh tot goedkeuring van een bebouwingsplan. De voorzitter deelt mede, dat een schrijven is ingekomen en B. en W. voorstellen een commissie te benoemen, daar deze aangele genheid in overeenstemming is met de voor stellen onlangs gedaan in een comitéverga- doring door den heer Vahl. De heer Vall vraagt voorlezing van dit schrijven waar aan wordt voldaan, en waaruit blijkt dat plannen worden beraamd om ongeveer 17 H.A. voor bouwexploitatie te bestemmen. De heer van de Vall zegt dat als de ge meente Heiloo oen vlag bezit, zij deze thans halfstok kon uitsteken, want als iet, een ramp is voor Heiloo, dan is het dit plan om een stuk natuurschoon van 17 H.A. van de 50 H.A. te bestemmen voor een steenen- massa. Spr. brengt hulde aan de familie van Foreest, die zoolang dit schoone goed heeft gespaard en zou gaarne allo krachten wil len inspannen om dit te voorkomen. Spr. hoopt dat allo inwoners kennis nemen van dit plan, van het bosch, hetgeen in den volksmond genoemd wordt „ons bosch”. Als eenmaal één steenklomp aan gebouwen is geplaatst, zal de restant wel volgen. Spr. vraagt de aandacht der pers voor deze voor Heiloo zoo gewichtige aangelegenheid, de trok naar onze gemeente zal verminderen, want het natuurschoon verdwijnt. Was het plan voor do Boekelermeer dan zou spr. ’t plan toejuichen, doch hier zou hij alles wil len beproeven om het bosch, bosch te laten. De heer Opdam vindt het plan niet zoo kwaad, de plannen kunnen worden voor gelegd en in de comité-vergadering kan dit zaakje wordéh onderzocht. L>e voorzitter zegt dat do plannen van B. en W. zijn om een commissie te benoe men 'doch wil de heer Opdam den geheelen Raad hierin kennen, dan is daar tegen geen bezwaar, want het plan hangt samen met de commissie die dit onderzoekt, het een komt overeen met het andere. De heer Opdam zegt dat hij zich niet veel voorstelt van het onderzoek, dat de voor zitter op het oog heeft, want hij heeft cijfers hooren noemen, die in de tonnen loopen, dus dat wordt voor Heiloo toch te bezwaar lijk. Het is hier de vraag om een stuk bouw grond in exploitatie te brengen. De heer Sengers stelt voor, dat de com missie eerst in comité met den raad deze aangelegenheid bespreekt. Aldus besloten. Hierop is aan de orde herziening Bouw en Woningverordening. De voorzitter deelt mede, dat door den heer de Graaf, Inspeo- I teur van Volksgezondheid eenige opmerkln- I gen zjjn gemaakt van administratieven aard, bü art. 28 zou de Inspecteur wenschen, dat de bouw van bovenwoningen word ver boden, als zijnde voor het platteland minder geschikt, behoudens enkele uitzonderingen. I>e heer Opdam zou, als het de bedoeling van den Inspecteur is het landelijk karakter te sparen, in overweging geven om voor el ke meter gevelbreedte, een halven meter grond te laten tusschen de woningen. De voorzitter deelt nog mede, dat du In specteur tevens voorstelt minstens twee ka mers, een van 16 M2, en een van minstens 5 M2, buiten de keuken. De heer Opdam vindt dit voorstel totaal ong< wenscht, wat heeft men aan zjjn kleine kamer? Opgemerkt werd door den secreta ris dat bedoeld kamertje ook boven aange bracht mag worden, tevens wordt voorge schreven dat in een kamer, één raam moet I zijn, hetgeen boven open kan. Eveneens worden alkoof en bedstede verboden, de in specteur beschouwt als alkoof een ruimte tusschen 2 kamers in. Voor boerderijen kunnen B. en W. ont heffing .verleenen wat betreft bedstede, mits de deuren van onder tot boven geheel door- loopen. Wat de vraag van den heer Opdam be treft inzake de ruimte tusschen de woningen vermeenen B. en W., dat deze bepaling voor kleine beurzen wat te ingrijpend zijn De heer Vahl vindt het voorstel Opdam goed. De heer Vrijburg meent dat het meer zal winnen wanneer iets meer tusschen de woningen bestaat. De voorzitter stelt voor 'genoemd voorstel aan te houden. Aldus besloten. 3 uur UITVOERING van 500 adapiranten, Athletiok-wedslrijden 300 deelnemers(sters) Half 8 EERE-AVOND, 22 keurnumtners, met medewerking van Alkm. Strijkorkest. In het verslagjaar hebben de kosten bedragen f41.195.61 zoodat het beschik baar bedrag ruim voldoende was. Op 31 December 1923 was in Effecten belegd f458.358.70i/i. Waarde volgens 31 ^ecember-koers f429.449.33. 1 1 Verschil f28.9O9.37i/». 1 tWaarvoor gereserveerd f30 030.—. Op 31 December 1923 was in hypo theken belegd f 1.181.434. Na afschrijving van f 1.865.84 komen de vaste goederen op de balans voor met f 78.000 Op inventaris is dit jaar a'geschreven f2.782 41, waardoor de kantoorinventa- ris thans op de balans voorkomt voor f5.000— (vorig jaar f7.500.—). In het verslagjaar hebben de uitkee- ringen bedrag n f 110.143.59. In de veertien jaar van het bestaan der Maat schappij is in totaal aan uitkeeringen betaald f700.634.07. Aan stipendium voor H.H. Missen voor overleden vt'zekerden is in het afgeloopen jaar door ons betaald f3.495 In de afdeeling Levensverzekering be droeg de personensterfte 30 pCt en in de afdeeling Volksverzekering 56 pCt. van de berekende sterfte; de kapitaal- sterfte bedroeg respectievelijk 37 en 62 pCt. Terwijl werd gerekend op 5 sterf gevallen met een te vervallen rente en kapitaal tot een bedrag van resp. f1356 en flOL—waren er maar 3 sterfgeval- Ien. waarmede slechts een rente van f 1061.en geen kapitaal verviel. Winstaandeel voor Kath. Soc ate doel einden. In overleg met het Doorluchtig Epis copaat werd het ten vorige jare be schikbaar gestelde winstaandeel voor Katholiek Sociale doeleinden, ten be drage van f2 196.44, als volgt verdeed: Petrus Canisjus-Studietonds te Nijme gen f 1.500. Stichting Moederheil te Breda f 100. '.Voor een studiebelang f596.44. Uit de winst van 1923 kan de Mij. voor Kath. Sociale doeleinden beschik baar stellen f3.201.53. Daaraan wordt toegevoegd volgens art. 57 der statuten het verjaard on afgehaald div. f202.50. Na rpime afschrijving ,en reserveenng blijft een petto-winst over van f 15.007.23u. Aan aandeelhouders kan worden uit gekeerd 6’2 r't. dividend f7.618. Divldendl no. 8 zal dan betaal baar jirn me. o.50. De aanwezige baten overtreffen de premiereserve met Wcth. Maas Geesteranus heeft hetzelve be sludcerd, en zijn oog is gevallen op het feit dat de verbintenis 10 maanden na ondertee- kening de leiding gereed moet zjjn. Spr. vraagt wanneer teekenen? en zou willen voorstellen dat de ondertcekening van het contract zal plaats vinden voor 1 Aug., het is heelmaal geen kwestie van kwaden trouw, doch een punt van koopmanschap, wjj moeten een contract hébben dat aan de cischen voldoet. De heer Mulder zegt dat het de bedoeling was dit najaar gas te hebben, en nu de be paling na 10 maanden levering van gas komt spr. wel wat zonderling voor. De heer Vall zegt-, wat moet men denken van een koopman die zjjn waar heeft ver kocht, welke reden moet men hebben om daaraan te twijfelen de annexatieplannen be hoeven geen aanleiding te zjjn. Do heer Sengers gelooft, dat Alkmaar ten slotte gedwongen werd door het terug trekken der voorstellen van Castricum. De heer Opdam wil geen kwaden trouw veronderstellen, doch alleen een onvolledig heid, spr. heeft opgemerkt dat de Heerenweg niet is opgenomen in het buizennet en zou gaarne zien, dat daar 300 meter opgemmen werd, er staan-daar 14 woningen. Voorz. merkt op, dat Heiloo kan voorstel len mits het garandeert. De heer Opdam, 75000 M3 gas op 15000 M. buis maakt voor deze aansluiting geen be zwaar, hoogstens zouden we 8 cent per M3 moeten betalen en beloopt niet zoo veel voor dit stukje. De heer Van de Vall zou dit punt nader willen onderzoeken en tevens of de bewo ners van den Heerenweg wel gas wenschen. De heer 'Opdam komt sterk op tegen dit argument, want er is niemand gevraagd, en we zouden hiermede een uitzondering maken met deze bewoners. De heer Sengers: Was de bevolking vraagd geworden, dan zou hier geen gekomen zjjn. De heer van de Vall zou gaarne dit voor stel schriftelijk ter tafel zien. De heer Opdam: mogplijk zou het net iets verplaatst kunnen worden, de leiding komt op plaatsen waar geen huizen staan, daarom vindt spr. het een verzuim, dat dit gedeelte niet bij het plan is opgenomen. Ten slotte wordt besloten dit punt aan te houden tot de volgende vergadering. De heer Van de Vall zou de aandacht wil len schenken aan een ander deel onzer bewo ners. Spr. bedoelt Kapel en zou het op zeer hoogen prijs stellen te vernemen op een vol gende vergadering hoe het staat met dit punt. De heer van ’t Veer zegt, dat deze aan gelegenheid door een overvoerde agenda is uitgesteld. Spr. had verwacht dat nu dc agen da niet uitgebreid is, dit punt thans op de agenda aan te treffen. Spr.. vraagt wat de re den is dat men daar niets van hoort. Den voorzitter bevreemdt het, dat de liter Van ’t Veer een verwjjt naar voren brengt de vorige opgaaf voor een uitbreidingsplan was zeer onvolledig, zoodat een ander plan wordt gemaakt, door familieomstandigheden van den administrateur is hierin eenige ver traging ontstaan. Doch de vorige week was de begroeting nog niet binnengekomen, zoo dat de Hchtcommissie geen schuld treft. Wordt vervolgd. 1 ANNA PAU LOWN A. Een arres tatie. De schipper F. K. en zijn vier zoons, zijn in hechtenis genomen als verdacht van heling. Het schijnt, dat zit met een voerman van de Bertels’ Oliefabrieken een han del in lijnkoeken gedreven hebben. Doordat de voerman de vorige week plotseling overleden !s. kwam men uit aanteekeningren in een notit eboekje ach ter dezen Verkoop. De gearresteerden hebben bekend en zijn in voorloop jje hechtenis genomen. ZUID SCHARWOUDE. Geslaagd. De heer J. P. C. Kroon slaagde te ’s Gravenhage voor het examen gemeentc-administratie van de Ned. Ver. voor Gemeentebelangen. NIEUWE NIEDORP. Geslaagd. Me* A. van der Molen slaagde te 's Gravenhage voor het examen gemeentc-administratie van de Ned. Ver. voor Gemeentebelangen. HOOGKARSPEL. Ontslag aangevraagd. Wegens gezondheidsredenen verzocht de hr. D. Brander Tz., eervol ontslag als burge meester dezer gemeente tegen 1 Aug. a.s. NIBBIXWOUD. Uitstel. Bjj beschikking van den Minister van Oorlog is aan den dienstplichtige II. G. Mantjes, uit deze ge meente, uitstel van eerste oefening verleend HEEMSKERK. Tulpenrooien. rooien der tulpen is deze week gemaakt. Oudergewoonte zjjn de cerst-gerooide nim mer de beste. De gewassen, die als een ge volg van het koude weer in Mei lang groen gestaan hebben beginnen nu met de warmte af te sterven. Blijft het warme weer aan houden dan kan spoedig van den voet af gerooid worden. De oogst is wisselvallig, op enkele akkers goed, maar op andere akkers weer minder goed. GELDBELEGGING. Te koop een groot Burger- of Renteniershuis, zoo goed als nieuw, bev. 6 kamers, keuken enz. en groote tuin, gelegen te Akersloot Flinke huur verze kerd, kan desverlangd ook bin nen korten tijd zelf bewoond worden. Br. franco Postkantoor Aker sloot Met het een begin tot 10.80, een METSELAAR.- Gevraagd een Metselaar by C. LANGEDIJK, Heer Hugo- w^ard (Noord Vpor uitvoerige mededeelingen en entree-prijzen zie Officieele Feest gids en Aanplakbiljetten HEILOO. Raadsvergadering. Donderdag middag kwam de raad dezer gemeente in openbare vergadering bjjeen. Afwezig de heer Apeldoorn met kennisge ving en een vacature. De voorzitter, burgemeester van Foreest opent de vergadering en stelt voor een commissie te benoemen tot onderzoek van de geloofsbrieven van den heer J. Ligthart. De heeren van de Vall, Vrijburg en Mul der worden hiervoor aangewezen en de lering eenige oogenblikken geschorst, heropening verklaart de heer Muldei naméns de commissie dat de stukken in or de waren bevonden en adviseert tot toela ting. Hierna wordt de heer Ligthart binnen geleid en legt deze de vereischte eeden af. De voorzitter feliciteert den heer Ligthart en hoopt dat deze de belangen der gemeente zal behartigen en langen tijd met het col lege op aangename wijze mag samenwer ken. Vervolgens worden do notulen’ zonder aanmerkingen vastgesteld. Mededeelingen: a. goedgekeurd raadsbe sluit tot stichting van een U.L.O. school, b. goedgekeurd raadsbesluit tot een ge meenschappelijke regeling met de gemeen te Alkngaar. tot gezamenlijke toelating der kinderen op de scholen, c. goedgekeurd raadsbesluit grondaankoop van den heer Lammen, d. idem van de heeren Smit en Opdam, e. idem grondverkoop aan Mej. Sa ra van Zuiden, f. idem aan Volkshuisves ting, idem inzake verkoop van de onderwijs woning bij school II aan het Roomsch Ka tholiek kerkbestuur, g. goedgekeurd raads- verordening, inzake drinkwater. Alsnog in gekomen een schrijven van Mevr. Deekems Lutjeharms, inhoudende aanneming der benoeming als lid van het Burg. Armbe stuur. Hierna was aan de orde punt 4. Verzoek van den heer H. E. Deekers om ook de Spttarbank der Coöperatieve Centrale Boaz- Bank voor belegging van gemeentegelden in aanmerking te doen komen. Voorzitter deelt mede, dat deze zaak door B. en W. is besproken, er is eenmaal een stap op dezen weg gezet, zoodat het hnn billijk voorkomt deze bank ook voor beleg ging in aanmerking komt. Het komt B. en W. echter gewenscht voor hierin Ged. Sta- FabrieksVias kleine m. Merk f52.—,- z. M. 147.50, commissie m. M. f50.-\: Boerenkaas Heine m. Merk f 51.50, z. M. f47.50, commissie m. M- f50.Han del goed. BROEK OP LANGEND9JK, 19 Juni 27.600 bos wortelen 51.600 K.O, aardappelen Schotsche muizen f 13.70—- f 15.50, drielingen f8.7010.50, kleine f 1.3-1.400 oer 100 K.O. NOORD-SCHARWOUDE, 19 Juni. 6415 K.O. aardappelen ScKotsche mui zen f,11.80—15.20, drielingen f6.20*4 ZWAAG, 18 Juni. .Bangert en Om streken.’ ’Middagmarkt Kruisbessen f 17.10 per 100 kg.; aardbeien f2540, rabarber f25, andijvie f2—4, spinazie f6—9, dubb. jlaboonen f25—35. snif- boonen f80100, loemkool f 12—18. .prei f3—5. peuten f 18—23, .postelein flO—12, sla '0.50—1.00, wortelen f8 MEDEMBLIK, 19 JunL Marktvereen. ,.De Eendracht” en „3t Jozef’. Aard appelen groote muizen f6.15—7.00, id. kleine f3.35-4.10 per baal. Aanvoer 1000 baal. BOVENKARSPEL, 19 juni. De Tuin bouw. Aardappelen gr. m. f6.807.30- id. kl. m. f,3.804.30 per baal; bloem kool le soort f 11.2521, 2e f5.25— f 11.25, 3e 2.50—3.75 per 100 stuks; wortelen f2.404.20 er 40 bos: sla 30-40 ct. per 100 kr.meirapen f 0.25 fl.70 per 1000 styks. BEVERWIJK. 18 Juni. R. K. Coop, ruindersvereen. ,.Kennemerland.” Aard beien 4860 ct.. doppers 46—50 ct, peulen 26—30 ct. alles per K.O.sla fl.20-3.00 per 100; bloemkool 15— 23 ct omkominere 1315 ct. p. stuk; postelein 48—72 ct. per ben; .wortelen 1220 ct. rabarber 4—10 ct.. radijs 2—3 ct. selderie 4—6 ct.. uien 5—6 ct, as perges le soort f0.80—1.08. 2e soort 6275 ct.. alles per bos; spinazie f 1.90— f2.45 per kist. 4 Overzicht van 11 tot 18 Juni: De 4:aanvoer van asperges wordt minder, het seizoen is bijna afgeloopen. Als regel wordt de asperge tot de langste dag 21 Juni, gestoken. De prijzen zirn he' geheele teizoen zeer goed gewest. Groot was daarentegen de aanvoer van aardbeien. De teelt hiervan breidt zich iaarliiks meer uit en door bijna iedere tuinder wordt d t product thans aange voerd. De aardbeien zijn over net alge meen zeer mooi. Ofschoon de prijzen sterk terug tloopen zijn, is deze toch no'^doed fe noemen. Sla, vooral goede kwaliteit 'ring vteg ven de handhiervoor werden goede prijzen betaald. Dok voor eerste soon rabarber is de prils thans weer beter Doppers en peulen komen nog beduidende kwantiteiten voor. V< Kan worden, datri /e producten b> enkele 'dagen groote hoeveelheden worden aangebracht. JUBILEUM. Onder vele blijken van belangstelling viirde aan 't Kecrn de heer J. H. Lelii zijn 25-jarig jubileum als zoodanig. Dat deee dag voor hem niet onop gemerkt zou Voorbijgaan, wisten allen, die hem van nabij kenden en talloos waren de felicitaties en gel uk wenschen. welke bem zoowel van Spooroverheid als van personeel en burgerij ten deel vielen. Als voorbeeld van trouwe plichtsbe trachting en goed kameraad werd hii gekenschetst door den statinoschef, den heer Sperna Wieijland, die hem jn korte woorden, doch op de hem zoo eigen hartelijke ijijze. in de toekomst nog veel goeds toewenschte en hem bij afwezig heid van den inspecteur namens de Maatschappij een enveloppe met inhoud aanbood. Namens ’t personeel werd een mooie lamp en barometer aangeboden! Zijne echtgenoote ontving een prach tig bloemstuk. De heer Hooijdosch overhandigde hem een album, door hem vervaar digd, waar op den omslag bet seinhuis van het Keern prijkte, in kleuren pit- gevoerd en waarin de namen zijner ka meraden prijkten. De heer Lelii dankte bewogen voor de attentie en hulde hem gebracht en verzocht met hem het feest ten zijnent voort te etten. Moge het den steeds welwillenden en hitmanen Lelii .gegeven zijn, nog vele jaren zijn post opgewekt en in goede gezondheid waar te nemen. GESLAAGD. Onze plaatsgenooten, de dames W. A. Haringbuizen, H. van der Goot en A. R. Droot slaagden te Amsterdam voor het akte-examen L. O. DISTRICTSARBEIDSBEURS. Aangeboden A. Mannen!4 grondwerkers, 2 opper lieden, 4 kistenmakers. 1 huidenzouter, 1 goudsmid. bankwerker, 1 electro- monteur, 1 aank. smid-bankwerker. 1 boekbinder, 3 sigarenmakers 1 landar beider, 1 magazijnbediende, 3 kantoor bedienden, 1 boekhouder. 1 aank. kan toorbediende. 27 losse werklieden. B. Vrouwen: winkelbediende, kantoorbedienden. 1 wascbvrotifw. werkvrouw. GevraagdI A. Mannen: I kappersleerlingen, schilders, 2 loopjongens, 1 steenhou wer, 1 rietdekkersleerling. B. Vrouwen: 2 dienstboden, 1 hulp in de huishouding, 2 inpakstere. KRASSE MAATREGELEN. J. S.. veehouder en veedrijver, alhier, werd Donderdag door den kantonrech ter veroordeeld tot f100 boete of 20 dagen hechtenis, wegens het niet doen van aangifte van mond- en klau,wz)eer onder zijn vee. L. O. EXAMENS TE BERGEN (N.-H.J Geslaagd voor het gisteren gehouden exa men alle c-.ndldaU n, de dames: M. Bloem, Hoorn. M. Hooyschuur, Zaan dam. F. Mulder, Hilver. urn. M. Spruit, Zwaagdyx. C. Bu(js, Wester-BIokker. INTERN. EUCHARISTISCH CONGRES. ..St. Bavo” bevat het volgend Bisschop pelijk beshut' In verband met verschillende tot Ons ge richte vragen omtrent uitstelling van het Allerheiligste Sacrament gedurende de da gen van het Congres, wordt bij deze in het algemeen toegestaan, dat de E.E. Heeren Pastoors en Rectoren gedurende de dagen van het Congres, alsmede gedurende de da gen, waarop het Congres wordt voorbereid, Expositie Sanctissimi in Ostensorio kunnen houden, op eene wjjze gelijk H.H. E.E. dat het moest verkieslyk voorkomt. De nachtelijke aanbidding of Uitstelling gedurende den nacht blyft hiervan uitgezon derd. Haarlem, den 12 Juni 1924. f AUGUSTINUS JOSEPHUS, Bisschop van Haarlem. ENKHUIZEN. 1» Juni. Visscherijbericht Aangevoerd door 33 vaartuigen 1149 K.G. ansjovis 52 tot 54 cent per K. G., door 5 vaartuigen 250 pond Zuiderzeeschol 10.40 tot 10.80, oen partij karbot f 18.55 een par ty sleepbot 18.50, 211 pond hoekbot 15.25 tot 18 per 100 pond. VOORLOOHG MARKTBERICHT. ALKMAAR. 20 Juni. Op de Kaas markt waren heden aangevoerd 182 sta pels. .w.egende 193.000 K.O. s Hierna punt 7. Gasvoorziening. Voorzitter deelt mede een schrijven der gemeente Alk maar, hetgeen op bijna alle punten aecoord is, alleen de aansluiting binnen 10 maanden stuit op bezwaar. ten to kennen. De heer van de Vall verbaast rich over bri advies van B. en W. en vraagt zich af of hier gee» halt behoort te worden gehou den. Waar moet het heen, als alle geloofs- '1 komen nu met de warmte los. Op de veilin gen te Beverwyk waren de aanvoeren reeds beduidend en als een gevolg daarvan liepen de pryzen terug en varieerden van 1 tot 1.30 per K.G. naar gelang van kwaliteit

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1924 | | pagina 3