I Ho»"! - Hollandse!) Jsjtlad. 1 .VEEDE BLAD. Hoorn. i 4 I de van en UITGEEST. UITGEEST. Mond- en klauwzeer. Deze veelvuldig' voorkomende en ge vreesde ziekte onder ’t vee heerscht hier in onze gemeente in veel heviger mate dan andere jaren. Niet alleen £eeft het den veehouder veel extra drukte en moeite, maar ook dwingt zii hem tot bui- aA,., STATEN-GENERAAL. KUNST EN KENNIS. KERK EN SCHOOL' PROVINCIAAL NIEUWS. KERKLIJSTEN. EGMOND Aan zee. HOOGWOUD. 5 4 been de rekening, Ip ekeurd. I t VRIJDAG 20 JUNI 1924. Tu bercu lose-best rijd ing Het bestuur der Verteniging voor Christe lijke Gezondheids- en Vacantiekolonies in Nederland, gevestigd te Nunspeet, heeft zich tot Ged. Staten gewend met het verzoek een subsidie te mogen ontvangen voor de verpleging van kinderen uit Noord-Holland. Ged. Staten geven in overweging aan de Vereeniging het gebruikelijke subsidie te verleenen. En wel jaarlijks, te beginnen met 1924, tot wederopzeggens een subsidie, be rekend naar 025 per verpleegdag, voor verpleging, verstrekt in de maanden Mei, Juni, Juli, Augustus en September, en naar 0.75 per verpleegdag, voor verpleging, verstrekt in de overige maanden des jaars voor ieder kind uit de provincie NoordHol- land. Verder stellen Ged. Staten voor afwijzend te beschikken op het verzoek van de Over ste van het R. K. Gesticht „Sterre der Zae”, te Zandvoort, om subsidie voor do verple ging in dat gesticht van zwakke en herstel lende kinderen uit on- en minvermogende gezinnen, gevestigd in Noord-Holland, om dat de inrichting moeilijk als een koloniehuis kan worden beschouwd, doch meer een pen sion is. SCHERMERHORN. Zo. Vroegmis tot zekere intentie, Hoogmis voor de parochie, half 2 Cat., geen middag- kerk, half hcht Lof en preek. Ma. voor Wilhelmus Westerhof en Eerw. Br. Caecilius. Di. voor wed. Cath. MeermanAlles. Wo. voor Joanna StujjtNoom. Do. voor Maria OudRujjter. Van 46 uur biechthooreri. Vr. voor Eerw. Zuster Odulpha, half 8'Lof Za. voor Lena vau den BosCompier. Van 4 uur tof half 9 biechthoorer Cat. naar gewoonte. - ’T VELD. Zo. Heden sluiting van het 40-urengebel, uitstalling van het Allerh. te 7 uur, De H. H. Missen te 8, kwart voor 9 en half 11 uur, half 3 aanbidding en eerherstel door jeugd en edelwacht, 3 uur Vespers, 7 uur plechtig Lof en Processie. Di. feestdag van St. Joannes den Dooper dag van devotie, kwart over acht gez. H. Mis Do. avond acht uur H. Kruisweg, waarna kort Lof en biechtgelegenheid tot 9 uur. Vr. feestdag van het H. Hart van Jezus, dag van devotie, var» 6 uur af gelegenheid om te communiceeren. kwart over acht Hoog mis met uitstelling, 8 uur pl. Lof met predi katie en toewijding der huisgezinnen aan het Godd. Harb 1 Za. middag 3 uur Marialof met Roz. EGMOND AAN ZEE. Zo. 7 uur de Vroegmis, waaronder algem. H. Communie der parochie, 10 uur de Hoog mis, half 3 Lof en predikatie. Ma. acht uur de H. Mis. Di. acht Mur H. Mis, om 4 uur biecht- hooren voor de kinderen. Wo. half acht de H. Mis met generale H. Communie der kinderen, half 7 Lof ter eere van den H. Joseph. Do. acht uur de H. Mis. Van 58 uur ge legenheid om te' biechten, van half 7 tot half acht oefening van het H. Uur. Vr. feestdag van het Godd. Hart van Je-^ zus, om 6 uur wordt de H. Communie uitge reikt, 7 uur gez. H. Mis ter cere van het God. Hart, half 7 Lof met akte van eereboete. Za. acht uur de H. Mis. Van 3—4 en van 58 uur gelegenheid om te biechten, half 7 Lof ter eere van de Allerh. Maagd. RINNEGOM. Zo. de H. H. Missen te 7 uur voor G. Boen- dermaker en G. Kabel, half 19 de Hoognps voor de parochie, 1 uur Cat., 2 uur Vespers met gebeden ter eere van het H. Sacrament. Ma. 7 uur voor E. SchilderEeken. Di. 7 uur voor G. de WitZuurbier. Wo. 7 uur voor M. NoortCornelisse. Het feest van den H. Adalbertus, patroon der parochie, zal a_s. Zondag gevierd worden. Do. 7 uur voor W. Admiraal Van 58 uur biechth., 7 uur Lof met Rozenh. Vr. feestdag Van het H. Hart van Jezus, 7 uur gez. H. Mis voer Jac. Valkering Noort, 7 uur Lof met Rozenh., vergadering der zelatricen van het H. Hart. Za. 7 uur voor D. Zuurbier en G. Verwen Vau 38 uur biechthooren. Deze week elders de H. H. Missen; Zo. voor W. Kraakman. Di. voor de gel. zielen. Woensd. voor L. Vajkering en echtgen. H. H. WAARD. ff. Familie. Zo. half acht voor Karei Snel en Geertje Mol, 10 uur voor de parochie, van half 3 tot 3 uur gemeenschappelijke aanbidding, te 7 uur Lof, preek en processie. Ma. 7 uur voor Jacob Hes, 8 uur voor lev. en overl. leden van het Broederschap van den H. Geest. Di. 7 uur voor Willem Limmen, 8 uur voor overlè fam. Dekker en Oudhuis. Wo. 7 uur voor Neeltje Bommer, acht uur voor Cornelis de Reus. Do. 8 uur gez. H. Mis ter eere van het H. Sacrament voor Maartje Limmen. Vr. feestdag van het H. Hart van Jezus, acht uur gez. H. Mis voor Jacob Hes en Guurtje van Dam en overl. fam. des avonds 7 uur het Lof en Rozenhoedje. Za. acht uur voor Weleerw. heer Francis- cus Kimman. Van 58 uur gelegenheid om te biechten. r büz. aanbidding. H. Mis tot zekere inten- tot zekere intentie, des av. Daarna stelt de voorzitter aan de orde» Verordening op de heffing van schoolgeld vpor het gewoon lager onderwijs in dead gemeente. Terzake is wederom een schrijven ontvan gen van Gedeputeerde Staten, waarin ge» uoemd College mededeelt: dat bij hun verslag aan de Kroon, uitge bracht omtrent de door ons College in zijn vergadering van 11 Februari jl. vastgestelde verordening bovengenoemd Is overgelegd een afschrift van het schrijven van Burge meester en Wethouders dezer gemeente, waarin ons standpunt inzake de inkomst- grens is toegelicht. Naar aanleiding hiervan heeft de Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw opgemerkt, dat een inkomensgrens van 1000 beneden welke geen schoolgeld ver gehuldigd zal zjjn, te hoog is en dat de in bovenbedoeld schrijven gegeven uiteenzet ting Zijne Excellentie de noodzakelükheid van handhaving van de grens op 1000 niet heeft aangetoond. In verband met den door voornoemden Minister aan hun Colleges kenbaar gemaak- ten wensch om den Raad namens hem uit te noodigen de grens op 800.te stellen. Verzocht wordt de verlangde wijziging te willen aanbrengen en de verordening op nieuw vastgeeteld in te zenden. Na voorlezing deelt de voorzitter mede, dat B. en W. besloten hebben voor te stel len aan het verzok van den Minister te vol doen. Bij stemming verklared zich voor het voorstel de heeren Schilder, Vijn, Portegies en Groen, er tegen de heer Bossen en Mevr. HoekSpaander, zoodat dit is aangenomen. De verordening wordt in overeenstem ming met het genomen besluit gewijzigd en opnieuw vastgesteld. Een schrijven van Ged. Staten dd. 28 Mei waarin wordt medegedeeld, dat B. en W. van Bergen N.-H. te hunner kenni» heb ben gebracht, dat ons College niet bereid is de krachtens artikel 205, 6e lid der La ger Onderwijswet 1920 aan die gemeente verschuldigde uitkeering over 1923 wegens het bezoeken door Anna Schilder ten uwent van de St. Antoniusschool aldaar, ten be drage van 8.26 te voldoen. Onze aandacht wordt er op gevestigd dat het hier een door de wet aan de gemeente opgelegde uitgave betreft, die zij veqdicht is overeenkomstig het voorschrift van artikel 205, sub X der gemeentewet, op de begroeting van uitga ven te brengen, weshalve de Raad uitdruk kei ijk uitgenoodigd wordt aan deze wetsbe paling gevolg te geven Mocht hieraan niet worden voldaan dan zal tot de toepassing van artikel 212 der gemeentewet overgegaan worden. Voorzit ter deelt mede, dat’de meerderheid van B. en W. zijnde de heer Schilder en voorzit ter voorstellen aan het verzoek te voldoen, de minderheid zijnde de heer Vijn is tegen. Vóór het voorstel van de meerderheid staken de stemmen. Vóór stemmen de beo- ren Schilder, Portegies, en Groen, tegen de heeren Bossen, Vijn en- Mevrouw Hoek Spaander. In de volgend» vergadering zal over het voorstel opnieuw gestemd, worden. Een tweetal brieven van B. en W. van Wognum dd. 10 Juni jl. terzake bijdragen voor het bijzonder lager onderwijs aldaar respectievelijk ten bedrage van 4.96 en 15.31. Op voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen besloten de bedra gen te voldoen. Een schrijven van B. en W. van Hoorn in zake het verschuldigde bedrag van 60 over 1923 voor 3 leerlingen van do U.L.O. school. Het bedrag kan op de ouders worden verhaald. Besloten wordt het bedrag te vol doen. Een verzoek van het comité uit de afdee- linc Hoorn en Omstreken van de Holland- sche Maatschappij van landbouw tot finan- tieele medewerking voor een te houdén Land- en Tuinbouwtentoonstelling te Hoorn in 1924 door inteekening in het te vormen waarborgfonds tot een bedrag van 200. Een toelichting is bijgevoegd. Na voorlezing stellen B. en W. voor aan het gevraagde te voldoen. In stemming gebracht wordt het voorstel met vijf tegen 1 stem die van den heer Bos sen aangenomen. Voorstel tot het doen van betalingen uit den post onvoorziene uitgaven dienst 1923. Betaald zullen worden 60,schoolgeld aan Hoorn cn 21.01 voor lidmaatschap comité Burgemeesters en Secretarissen in de Kantons. Mededeelingen terzake eventueele gun ning van de besteedde werkzaamheden aan de woning van den gemeente-bode tevens veldwachter. De vergadering gaat in beslo ten zitting. Na heropening zegt voorzitter dat B. en W. een bestek hebben doen ma ken van de te verrichten werkzaamheden aan gemelde woning. Door meerder werk viel een en ander ongeveer 500 uit do hand. Volgens den gemeente-opzichter be draagt de raming voor timmerwerk 805, grond- en metselwerk 236, lood-, zink en mastiek werk 145, en schilder- en glas werk 300, totaal 1486. Ingeschreven is als volgt: a. timmerwerk en lood, zink en mastiekwerk door: W. Lui ken, timmerman voor 1106, J. Bruin, tim merman voor 1070, Jb. Klaver, timmer man voor 1146, W. P. Schutte, timmerman Voor 1170; b. metselwerk door W. Deute- kom, metselaar voor 397, K. Silver, met selaar voor 380, Joh. de Boer, id. voor 384.50; c. schilder- en glaswerk door: W. Speets, schilder voor 318, A. Breed, schil der voor 193, Wed. N. Verlaat, schilder voor 270 en L. Galis voor J73. Volgens de laagste inschrijvingen zou het werk in totaal kosten 1623 en 113, Voor den opzichter of 1736. De opzichter is zelf bereid de onder a*en b genoemde werken te verrichten voor 1260, terwijl aan Galis het schilderwerk voor 173 kan worden opgedragen, wordt daarbij gerekend voor toezicht op het werk van den opzichter 27 dan zal het gehee- le werk kosten 1460, een verschil met de laagste inschrijvers derhalve van 7 276. B. en W. stellen voor het werk op te dragen aan den gemeente-opzichter en den schilder Galis voor de bovengenoemde bedragen. Goedgevonden. Na de rondvraag volgde alnltln» ver- gaderipw DE VERGETEN ZWERVER. (Vragen van Kamerleden). De heer Ter Hall heeft aan den Minister van Binnenlandsche Zaken cn Landbouw de volgende vragen gesteld: 1. Heeft de minister in het hoogst ernstige en droevige geval van den te Baarn in het politiecachot door honger en dorst omgeko men zwerver Richter, ongeacht den loop of den afloop van de justitieele behandeling ■«lezer zaak, aanleiding gevonden om tot do burgemeesters der verschillende gemeenten, hetzij rechtstreeks, hetzjj door bemiddeling van’de commissarissen der Koningin in de verschillende provinciën, een circulaire te richten, waarin met klem wordt aangedron gen op. zoo noodig gelast wordt, het instel len van een nauwkeurig onderzoek of de ar restanten- of nachtverblijflokalen in hun ge meente voldoen aan de meest strenge eischen van veiligheid voor het leven der arrestanten of nachtverbljjvers en of die )o- ka»en zoodanig onder toezicht van controle van de politie-ambtenaren of -beambten staan, dat te allen tijde contact bestaat tus- schen bedoelde ambtenaren of beambten en hen, die l.i die lokalen één of meerdere nach ten moeten vertoeven, hetzij als arrestant hetzy als nachtverblijver? 2. Zoo neen, wil de minister «tan voor het uitgaan zijnerzijds van zulk een rondschrjj- ven ten spoedigste de notxiige stappen doen en in die circulaire tevens den burgemeester opdragen doeltreffende maatregelen te ne men, waardoor voortaan, menschelijkerwjjs gesproken, kan worden voorkomen, dat door sleur, slordigheid of onverschilligheid ver zuimd wordt, bjj overdracht van den dienst ten politiebureele of ten gemeentehuize, mel ding te maken aan dengene. die den dienst ovemeemt, dat er zich één of meerdere ar restanten of nachtverblijvers in een der vo renbedoelde lokalen bevinden? 3. Hoe denkt de minister over het instel len van een, b.v. permanente, commissie, met ver strekkende bevoegdheden, en die zou moeten woren belast met het op onge zette tijden en geheel buiten voorkennis van de betrokken gemeentelijke autoriteiten, dus onverwacht, controleeren van toestanden op het gebied van bewaking van arrestan ten of nachtverbljjvers, in groepen van ge meenten, vooral ten plattelande, welke com missie onverwijld van haar bevindingen rap port aan den minister zal hebben uit te bron gen? BOEK EN BLAD. De Nederlandsche Lucht reisgids 1924. versenenen is de Nederlandsche Lucht reisgids 1924, uitgegeven door de Koninklij ke Luchtvaart-Maatschappij voor Nederland en Koloniën. In dezen volledig bjjgewerkten gids treft men alle wetenswaardigheden, dienstregelin gen, tarieven enz. aan, terwijl kaartjes van verschillende vliegvelden, luchtfoto’s enz. het lezen veraangenamen. INTERNATIONAAL EUCHARISTISCH CONGRES. (Officieel) Het Comité voor Godsdienstige Plechtig heden deelt mede, dat in de St. Antonius van Padua (Mozes en AAron) op Vrijdag 25 Juli een plechtige Pontificale H. Mis zal gecelebreerd worden door Mgr. P. Lequien, Bisschop van Martinique. In de St. Augus tinus (Het Rusland) zal Zaterdag 26 Juli Zjjne Eminentie Kardinaal L. Sincero, van Rome, pontificaliter celebreeren en onder H. Mis een Italiaansche preek houden. JOHAN MESSCHAERT-HULDE. Het Uitvoerend Comité der Commis sie welke de stichting1 van een blijvend aandenken van den grooten kunstenaar ter hand zab nemen is als volgt saamee steld Jhr. mr. dr. E. A. van Beresteiin, voor zifter; mr. A. de Stoppelaar, Secr.-pen ningmeester; beide te ’s Oravenhage; dr. P. van Anrooij, Arit.. A’ver kamp. Mevr. j. Betikers-van "Og trop, «mr. O. I. Bisschop; P C. Brederode. Evert Cornelis, Sem Dres den, Mevr, de Haan—Manifarges, mr. O. A. van Haeften, J. Dudok van Heel. Wouter Hutschenruvter, mr. H. T. W. Jeltes, H. F. Kernkamp. Kor Kuiler, E. S. Labouchére, W. Mengelberg, S. v. Milligen, .Mevr. A. Noorderwier-Red- dingius, CkH. de MarezOijens, D. Ra- husen. Jonkvrouwe Jac<>ba Repelaer van DrieL htlius Röntgen. Johan Schoonderbeek en Marrus Spanjaard. PROV. STATEN VAN NOORD-HOLLAND. Provinciale ziekenhuizen. Ged. Staten bieden aan Prov. Staten aan de rekening vap ontvangsten en uitgaven over 1923 van de Provinciale ziekenhuizen nabij Santpoort, Duin en Bosch te Bakkuni, cn te Medemblik, zooals deze voorloopig door haar zijn goedgekeurd. De rekening van het ziekenhuis bij Santpoort wijst in ontvangsten en uitgave! een bedrag aan van 2.233.614.86 K. Uit de memorie van toelichting blijkt, dat als gevolg van meet ontvangsten cn minder uitgaven als provin ciale bijdrage slechts 457.301.9354 noodig was, zijnde 253.188.34 minder dan het voorgaande jaar. De rekening van Duin en Bosch wjjst n ontvangsten en uitgaven aan een bedrag van 1.900.777.52)4. Hier bedroeg de bij drage der provincie, die den slotpost van de rekening vormt, 547.582.04 54. Door hooge- re ontvangsten en minder uitgaven was liet toegestane bedrag van J 647.500 niet noo dig. Voor Medemblik sluit de rekening met 468.914.9114. Pc bijdrage der provincie, sluitpost van de rekening, bedroeg 101.973.39. Ged. State! bieden vervolgens van Duin en Bosch en Medemblik aan de le suppl. be groeting van ontvangsten en uitgaven voor 1924. Voor Duin en Bosch sluit deze begroe ting met een bedrag van 10.882.60, voor Medemblik met 28.671.87 54. Subsidie Med. Consultatiebureau voor alcoholisme. Ged. Staten stellen voor aan de Vereeni ging tot instandhouding van het Medisch Consultatiebureau voor Alcoholisme te Am sterdam, met ingang van het jaar 1J25, tot wederopzeggens een jaarlijksch subsidie van 2000 uit de provinciale kas te verleenen. Subsidie brug nabij de Kooy. Ged. Staten stellen voor ten behoeve van het bouwen van eene vlotbrug over het Noord-Hollandsch Kanaal nabjj de Kooy, een subsidie uit de provinciale kas te ver leenen van 54 gedeelte der werkelijk ge maakte kosten tot een bedrag van ten hoog ste 15.000 onder voorwaarde; dat zoowel door het Ryk, als door de rechtstreeks be langhebbende gemeente- en waterschapsbe sturen gezamenlijk, eene geljjke bijdrage wordt verleend, dat het werk in het open baar worden aanbesteed volgens door Gede puteerde Staten goed te keuren plannen en bestekken of dat, indien onderhandsche aan besteding wenscheljjk mocht worden geacht, deze zal plaats hebben door uitnoodiging van eenj^e bekwame aannemers, ten genoe gen van Gedeputeerde Staten en dat de vlotbrug ten genoegen van Ged, Staten door de gemeente Helder zal worden bediend en ouderhouch'aj.^A. Subsidie zuigelingenbescherming en wijkverpleging. Ged. Staten stellen voor aan de Noord- Hollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis” over het jaar 1924 een subsidie te verleenen uit de provinciale kas van 3550. 4e beste den utsluitend ten bate van de zuigelingen bescherming in Noord-Holland, en aan de zelfde vereniging een subsidie van 16.000, uitsluitend ten bate van de wijkverpleging ih Noord-Holland. VEREENIGING „DE AMBACHT SCHOOL VOOR HOORN EN OMSTREKEN.” Genoemde vereeniging hield gisteren een algemeene leden vergadering.in ,.de Doelen” alhier, welke zeer sle?ht be zocht was. Na opening door den vdorzitter, den heer Dr. W. C. L. Bronsveld, werden de notulen der vorige vergaclerjng.ge-, lezen en onveranderd goedgekeurd. Hierna bracht de Secretaris de heer I. C. Kerkmeijer verslag jtit over het ver- eenigingsjaar 1923, hetgeen onder dank- zegom^wefd goedgekeurd. De Heer H, Sieuwerts bracht namens de financieele commissie verslag nit van het door hem ingestelde onderzoek bii den Penningmeester. Medegedeeld werd dat alles in de bes te orde werd bevonden. De Voorzitter dankte de Heer Sas voor zijn accuraat beheer, .waarna hfcm decharge werd verleend. De rekening .der ambachtsschool sluit in ontvangst en uigaaf met een bedrag van f 46844.321/i, die der avondschool met f 11174.741/s. /Tijdens de rondvraag, maakte de Heer Sieuwerts de opmerking dat z.i. nog te veel buiteif Hoorn door de ambachts school werd betrokken. Spr. zeide, dat de Hoornsche leveranciers best tegen de Amsterdamsche kunnen concurree ren. De voorzitter antwoordde den Heer Sieuwerts ,dat. evesals hii dit het vori ge iaar reeds deed, dat zooveel mogeiiik uit Hoorn wordt betrokken. Spr. is het echter niet eens dat Hoornsche leveranciers met die Amsterdam kunnen concurreeren haalde enkele voorbeelden aan. Voorts ze'i spr.. dat veel bii het Rijksio, jcoopbureau moeT worden gékotht. Niets meer aan de orde ziinde sluit de voorzitter hierna de vergadering. Vervolg van het Off. Kerkbericht. ’T ZAND Zo. half acht wordt de H. Communie uit gereikt. J>c H. H. Missen zjjn te acht uur en te half 11. Na de Hoogmis Cat., te half acht Lof met preek en de Lofzang Te Deum. Di. half 9 gez. H. Mis ter eere van den H. Antonius. Do. onder de H. Mis van half 9 H. Commu nie voor de kinderen van de Edelwacht. des middags van 56 uur gelegenheid om te biechten. Vr. feestdag vyi het H. Hart, de H. H. Mis van lalf 9 zal gezongen worden, des avonds te half acht het Lof. Za. middag van 23 uur en van 5 uur af gelegenheid om te biechten. Zo. a.s. maandvergadering voor de leden der Derde Orde. H. H. WAARD ff. Hart. Zo. om 7 uur voor Jac. Danenberg, 10 uur voor de parochie, half 2 Cat., half 3 Lof en Rozenhoedje. Ma. 7 uur voor WelEd. heer Petrus Jansen cchtgenoote en. overl. familie. Di. en Wo. 7 uur tot zekere intentie. Do. 7 uur voor P. van Langen, Cath. Jon ker en oaerl. familie, acht uur voor Petrus ■Stoop, ath. Smit, des avonds 7 uur Lof met predikatie ter opening van het veertig-uren- gebed. Vr. feest van het H. Hart van Jezus, om half 7 wordt de H. Communie uitgereikt, 7 uur uitstelling van het Allerheiligste, waarna gez. H. Mis yoor de overl. fam. Ursem-Groot 8 uur voor Joanna Bibo hsvr. van Jac. de Groot Des avonds 7 uur Za. om 7 uur gez. Me, om acht uur Om 7 uur Lof. tengewone uitgaven. Waar anders hi dezen tijd van ’t jaar den dieren in de weide niets biigqyocrd wordt, is de vee houder nu echter voor een groot ge deelte op bijvoer aangewezen. Ee kwan titeit melk is natuurlijk beduidend ge ringer. .waarbij .nog de kans komt, dat de veehouder menig best stuk vee uit zijn veestapel ziet bezwijken. Van meer deren vernamen wij reeds, dat hun bees ten zichtbaar vermagerdenzelfs hebben eenigen reeds een of meerdere bees ten verloren. Onderh. verkoop ing. Het huis, met schuur en erf, gelegen aan ’t Bonkerburp en eigendom van den heer Th. Deen, is bii onderhandschen ver koop overgegaan aan den heer J. van Egmond. R. K. Sch ooi fee st. Naar wii vernemen, zullen de leerlingen der laag ste klassen van de R. K. Bifz. Lagere School en die der R. K. Bewaarschool hun jaarlijksch schoolfeest vieren op Maandag 1 Sept. a.s. Nadere plannen zitn momenteel nog niet bekend. Processie. De processie bii het sluiten van- 't 40 urengebed werd dit jaar wederom in den tuin der Pastorie gehouden. Bijzondere luister daaraan werd vooral bi gezet door een twintig tal ionge meisjes, die, keurig als En gelen uitgedoscht, het H. Sacrament voorafgingen. Het H. Sacrament zeif werd in plechtigcn ommegang roni ge dragen onder een keurige baldak tn. welke de parochie tot nog tne niet be zat en haar was geschonken door wiiicn mej. Brantjes—Groen. Burg. Stand. Geboren: d. van A. Zomée en M. de Smet. Overleden: Pancratius. z. v. A. Vis been en S. Beentjes, oud ruim 3 jaar. EGMOND AAN ZEE. Begrafenis wiilen den heer E. Dekker. Woensdagmiddag heeft onder buitenge wone belangstelling de teraardeb stel ling plaats gehad van wilen den keer E. Dekker. Met dezen man is een burger heengegaan, die n et alleen «in zjjn om geving. maar bii alle dorpsgenoo cn in hoog aanzien stond. De lange rij van viicnden en bekeuden achter de baar, de talrijke bloemstukken, de eerbiedg stihw ijgende menigte langs den weg en de groote belangstelling op den doodenakker waren het beste bewijs van de vriendschap en aanhankelijk, dié men de hoogst sympathieke figuur van den heer Dekker toedroeg De Burge mees ter van Egmond aan Zee en verschil lende andere autoriteiten en hoofden van takken van dienst waren mede bii de plechtigheid aanwezig. Op het graf werd het woord gevoerd door den heer Pluimgraaf!, die de broos heid van het leven schetste en een woord van troost sprak tot de naaste familieleden. De heer Wiinker dankte voor de groo te belangstelling den overledene be toond. Subsidie proeftuinen. Ged. Staten stellen voor aan de Coöpera tieve Vereeniging Akkerbouw” te Andjjk I voor het jaar 1924 eene bijdrage te verlee kten van ten hoogste 500 in het tekort op de gewone exploitatie, op don grondslag van de rekening over «lat jaar, met dien verstan de, dat de bijdrage zal bedragen ?4 gedeelte van de bijdrage van het Rijk en in ieder ge val niet meer dan de som der bijdragen van belanghebbenden. HOOGWOUD. -Raadsvergadering. Op Woensdag den 18 Juni 1924 des namiddags half drie werd ten Raadhuize een vergade ring van den Raad der gemeente gehouden. De voorzitter opent de vergadering en deelt mede, dat de heer S. Glas bericht van verhindering heeft gezonden. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en goedgek«-urd. Naar aanleiding der notulen deelt voor zitter mede: dat de te Amsterdam gehouden vergade ring van de afdeeling Noord-Holland van Nederlandsche gemeenten door hem bezocht is, maar dat deze vergadering geen resulta ten heeft opgeleverd. Het voorstel van het bestuur inzake het nieuwe taribf voor de G. E. B. btxirijven is met groote meerderheid verworpen, zoodat het bestuur heeft te ken nen gegeven zich met deze zaak niet meer te willen inlaten en elk G. E. B. bij het ma ken van een nieuw contract met het P.E.N. moet onderhandelen; omtrent verhaal der bijdragen voor het Hooger Middelbaar en Nijverheidsonderwijs op de ouders is de Minister niet te vinden. Getracht zal worden het schoolgeld zoowel voor de stads- als buitenleerlingen verhoogd te krjjgen; dat de toestand bij de kaasfabriek aan de Lang«>reis nog door B. en W. bekeken moet worden; dat de filter voor de school in de Wecre is besteld en geleverd; dat voor herstel van het loopbrugje langs het kerkepad te Aardswoud order is gege ven; dat de smid alhier naar verbetering van de rooster in de Kerkelaan zal kijken. Als ingekomen stukken komen ter tafel: Een schrijven van den heer I. Hoekstra, hoofd der O. L. School alhier, dd. 26 Mei jl. waarin hij mededeelt, dat de benoeming tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim door hem wordt aangenomen; een schrijven van Geit Staten dd. 28 Met jl. no. 35, waarbij goedgekeurd teruggezon den wordt het besluit terzake af- en over schrijving dienst 1923; een schrijven van Ged. Staten dd. 28 Mei jl. no. 36, waarbjj voorzien van de ver- eischte machtiging wordt teruggezonden *t besluit terzake betaling uit' den post onvooi ziene uitgaven, dienst 1923; een schrijven van alsvoren dd. 11 Juni jl. no. 72 waarin naar aanleiding van artikel 167 der gemeentewet do ontvangst bericht wordt van de verordening tot aanvulling der algemeene politieverordening door den Raad vastgesteld den 22en Mej jl. (verbod gebruik slootwater); het proces-vebraal terzake verificatie van de kas G.E.B. dd. 24 Mei jl.; het proces-verbaal terzake verificatie van de gemeentekas, dd. 18 Juni jl.; een schrijven van het comité der vereeni- gingen van Burgemeesters en Secretarissen te Hoorn, Punnerend, Alkmaar en Behagen dd. 11 Juni jl. waarin omtrent de verschillen de verrichtingen van het comité mededee- lingen worden gedaan. Bovenstaande mede deelingen en ingekomen stukken worden vöor kennisgeving aangenomen.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1924 | | pagina 5