„ONS BLAD” i Bureau: HOF 6, ALKMAAR. - Telefoon: V We. 14» ■I Steifs de Dingdag »4 Jul I»»4. postgiro imssx 18e Jaargang Korte Berichten. FEUILLETON*. Avonturen van een Lord. VERKLARINGEN VAN MACDONALD. Verspreide Berichten. Na een nederlaag. Advertentieprijs Van I5 regels f 1.25; elke regel meer f 0.25; VeclaK per regel f 0-75; Rubriek „Vraag en aanbod" bq vtv uitbetaling per plaatsing f 0.60 tan alle abonné’s wordt op aanvrage gratis een polia verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 500,—, f 4QQf 200.—. f 1OO,—f 60.— f 35. f is BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS. BUITENLAND. Abon n ementsprijs Per kwartaal voor Alkmaar i'Z^ï f 2.— Foor buüen Alkmaar »«f2 8f Het Geïllustreerd Zondagsblad 0 60 f hooger. POSTGIRO 1MMX vernedering wil ADMINISTRATIE No. 433 REDACTIE Na 633 3k bent, 1 verlaten NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD gaarne zonder jouwen.” tamelijk dicht bij den oever op merkte Frowningshield/ beteekent dat draadlooze telegrafie? Ik kan anders niet inzien dat we ons daarom be nauwd behoeven te maken. Er zullen in de zen tijd wel heel wat jachten zijn die zijn uitgerust met een Marconi apparaat. Hier in het Westen van Afrika, zal hij er zeker niet veel aan hebben.” „Hij is misschien wel in verbinding met iemand op zee.” „Op zee? Wat zou hij daaraan hebben?” „Ik weet het niet," antwoordde de kapi tein, maar deze mijnheer is mo wat te vlug met zijn tong.” „Wat ben je van plan om te doen? De boot te laten zinl.en en de heeie troep to laten verdrinken?” „Neen.” „Wat dan?” „Ik ben van plan hem in het oog te hou den, en niet te veel van zijn wijn te drin ken.” „Wanneer je dat laatste als een steek op mij bedoelt, Kapitein, dan kan ik je zeggen dat je eerst wel eens voor je zelf mag op passen.” „Dat is waar”, gaf de Kapitein toe. Als je merkt dat ik te veel ga praten, waar schuw me dan. Wij moeten zorgen dat we bij elkaar komen te zitten.” geloof dat je veel te wantrouwend Kapitein. Deze boot moet Engeland en hebben voor on».” „Dat weet ik nog zoo niet. Sommige vaa „WACHT- De Bulgaarsche minister van justitie zal een wetsontwerp indienen, waarbij amnestie wordt verleend aan de door het staatsge- reehtsbof veroordeelde ministers van het kabinet Radosiawod, deze zelf uitgezonderd. vDe koning en het hof van Egypte zijn naar Alexandria vertrokken, waarheen de zetel der regeering zal worden verplaatst, zoodra de huidige parlementaire zitting is afgeloopen. De ex-koning en ex-koningin van Grie kenland zijn van Boekarest naar Parijs ver trokken. Zij zullen daar tien dagen door brengen en zich dan voor hun kuur naai Vichy begeven. doen, wanneer zij tot een besluit waren ge komen met betrekking tot de zaken zooals zij er nu voorstonden.” „Ik moet even naar beneden gaan om voor den wijn te zorgen. Zooals een voor zichtig eigenaar, past, heb ik de sleutels van den wijnkelder altijd bij mij. U begrijpt, Ka pitein, dat dat verstandig is met zulk een gemengde bemanning.” „Ja wel, mijnheer, dat begrijp ik zeker” antwoordde deze. Na deze woorden ver dween de gulle gastheer met den dokter onder bet dek. „Wat denk je van hem”, mompelde de Kapitein, toen ze alleen op het achterdek waren achtergebleven. „O, met hem is alles in orde,” antwoordde Frowningshield Ik heb vroeger heel ivat van dat soort ontmoet. Een rijke ezel, heel een voudig een goèi kerel, zonder al te veel hersens, bezig om het geld dat hij heeft ge ërfd, naar de maan te helpen.” „Daar ben ik nog zoo zeker niet van” antwoordde de kapitein. „Och, jij wantrouwt iedereen. Hij is toe vallig bier gekomen, en bij heeft zich, net zooals bij vertelde, geamuseerd met schieten en boomen omhakken.” „Zie je anders wel dat deze boot is inge richt voor draadlooze telegrafie; dat kan je merken aan dien draad daar tusschen de twee masten.” Frowningshield keek naar boven. „Zoo verdwijnen. Hij besloot hun een gelegenheid ;en, en hjj zouden van Helder, de heer het eere-voorzitter- De belangstelling 32. „Het schijnt vreemd, dat ik nu juist een strooper zou worden op een andermans land, want in Engeland beii ik er sterk voor om het eigendomsrecht te eerbiedigen. Ik heb verschillende landgoederen en ik ben een zeer stijfhoofdige Tory wanneer een van mijn rechten wordt bedreigd. Ik behoorde daarom wel de allerlaatste man te zijn om inbreuk te maken op de privileges van an deren. Ik hoop, mr. Frowningshield, datu, wanneer u aan de eigenaars schrijft, wel zoo goed zult willen zijn, om bun mijn veront schuldigingen aan te bieden, met de verze kering er bij, dat ik wanneer ik nog eens een boom doe omhakken, zorg zal dragen seker te Jeten, dat die op mijn eigen lana gegroeid is.” „0 beusch mijnheer, dat komt wel te recht,” verzekerde Frowningshield weer. „Daar” riep Stranleigh uit, toen zij aan de ▼oreeniging van de rivieren kwamen, „daar tiet u eens <at voor een gat ik in uw bosch heb gemaakt. Dat is de plaats die ik had ge kozen voor het middelpunt van mijn kolonie. ”aaT 'iggen nog de stammen die overgeble ven zijn, en ik schenk ze u gi iets te berekenen voor het omhi „Zij zijn gestapeld” ;gen daartoe hun goed geld naar kwaad geld gooien. Toen Duitschland den oorlog verloor, achtte Keizer Wilhelm het wellicht te recht geraden, naar het veilige Nederland te vluchten om aan de woede van een ge slachtofferd volk te ontkomen: de roode leiders ontzien zich niet, na de nederlaag, welke zijn hun geslachtofferd volk bezorgden, nog een hoogen toon aan te slaan, en star en strak te beweren, dat zij natuurlijk tóch gelijk gehad hebben.... Ende „bewuste” massa jammer lijk bedrogen slikt het nog. Tot op heden. Ellende en armoede en zij verdragen om haar leiders het tegenover gestelde te bezorgen. Wanneer zullen dit arme volk de oogen opengaan? Met groote en dikke en mooie woorden paaien de roode leiders nu hun arme slacht offers, ten slotte óók alweer om hun eigen schande te verbloemen. Zullen de slachtoffers zich nog en weer laten paaien? En braaf en gedwee blijven ondanks al les wat de leiders hun zonder noodzaak en (naar nu blijkt) zonder genoegzaam ge rechtvaardigde hoop op succes hebben aangedaan? De les is hard geweest voor de roode ar beiders. Doch, wordt zij ter harte genomen, dan zal al het leed tep minste niet om niet ge leden zijn. In het Engelsche Lagerhuis heeft Mac Donald een verklaring afgelegd omtrent zijn besprekingen met Herriot. De inhoud der besprekingen zal worden medegedeeld aan de Belgische en Italiaan- sche premiers, aangezien de Britsche en Je Franscbe regeering er prijs op stellen, dat geenerlei beslissing kan worden voorgesteld als zijnde thans reeds door Engeland en Frankrijk genomen. De bespreking was een voorbereiding voor de geallieerde conferen tie, die vermoedelijk op 16 Juli te Londen zal bijeenkomen. In antwoord op een vraag van Lloyd George zeide de premier, het zeer wensche- Ijjk te achten, dat Amerika op de bedoelde conferentie te Londen zal zijn vertegenwoor digd. De Britsche regeering is op dit oogen- blik nog niet in contact met de Amerikaan- sche, doch een mededeeling in den genoem den zin zal terstond naar Washington wor den verzonden. Sprekend over de vertegenwoordiging van Duitschland op deze conferentie zeide hij verder, dat deze kwestie wel was behan deld, doch dat het voor de hand ligt, dat er in de eerste plaats overeenstemming behoort te bestaan tusschen de geallieerden omtrent hetgeen zijzelf voornemens zijn te doen en het plan van Dawes in werking te brengen. Men voelt, dat er bepaalde verplichtingen op Duitschland worden gelegd door het ver slag der deskundigen, die van eenigszins an dere strekking zijn, en verder gaan dan die welke in het verdrag van Versailles zijn op gelegd. Bovendien moeten er beraadslagin gen met België en Italië vooraf plaats heb ben over de vraag, hoe men Duitschland er het best toe kan brengen, deze verplichtin gen vrijwillig op zich te nemen en daardoor mede te werken aan de uitvoering van het plan. Op de geallieerde conferentie zal de uitwerking van het plan Dawes het'hoofd punt uitmaken. HITTEGOLF IN DE V. S. Uit Chicago meldt een telegram: Een hitte golf trekt door het centrum en het Westen der Vereenigde Staten. In 24 uur tijds wer den vijftig gevallen van zonnesteek gecon stateerd, waarvan elf met doodeljjken afloop. DE CHINEESCHE ZEEROOVERS. De Chineesche zeeroovera hebben Zondag een bijzonder brutaal stukje uitgehaald. Zij hebben toen n.L een poging gedaan, den grootsten Chineeschen kruiser „Hai-Tsji” in de haven van Tse-Foe te vermeesteren. Toe.i zij dachten, dat de bemanning grootendeels aan wal zou zijn, gelastte een bende van ’n dertigtal bandieten den kapitein van een klein Chineescb stoomschip koers te zetten naar den kruiser. Toevallig was echter de bemanning nog vrij volledig aan boord, zoodat de zeeroovegs van hun poging moesten afzieu. Zij voeren terug, doch stuitten, daar middelerwijl de politie gewaarschuwd was, bij het aan wal gaan, op een sterke politiemacht Negen hun ner werden gevangen genomen, doch de ove rigen, onder wie ook de aanvoerder, wis ten te ontkomen. die jachten loopen verbazend vlug. Dit schip kan wel turbine-machines hebben.” „Kan een oude zeeman, zooals jij bent, niet van buiten zien of dat zoo is?” „Neen, van buiten niet. We zouden het kunnen vragen aan een van de bemanning.” „Ah, daar komt er een. Wel, vriend dat is een mooi jacht waar je op vaart „Jawel, mjjnheer.” „Ze beeft zeker turbine-machines?” „Ik weet het niet, mijnheer; de ingenieur zou het u kunnen zeggen.” „Ja dat zal wel. Hoe lang is het geleden dat je Engeland hebt veraten?” „Het spijt me, mijnheer, maar ik kan me den datum niet herinneren. De Kapiteii» of de eigenaar zou u dat kunnen zeggen.” „Vanzelf. Heb je veel plaatsen aangedaan, sinds je Engeland verlaten hebt?” „Hier en daar zijn we binnengeloopen, mijnheer.” „Lissabon of Teneriffe, misschien?” „Wel, mijnneer, ik heb nooit veel begrip gehad van die vreemde plaatsen. Zo zien mij er allemaal net eender uit. Plymouth, of Southampton, of Liverpool, daar is tenmin ste nog wat verschil tusschen, mijnheer.” „Dat is zeker”, mompelde Frowningshield toen de man weg ging.” „Nu zie je het maar eens,” zei de Kapitein „Zelfs de bedienden passen op hun tong.’' (Wordt vervolgd) Twentsche uitgeslotenen. De confessioneels vakbeweging zou nu eens voorgoed kapot gemaakt worden in Twente! Het gevolg is echter geweest dat zeven weken langer dan noodig was een groot aan tal arbeiders in groote ellende heeft geleefd, dat uit de zakken der goedgeloovige roode broeders duizenden guldens geklopt zijn, en dit alles.om niet! Op hangende pootjes, gedrukt door het besef van een verloren strijd moeten de roode arbeiders nu ten slotte de fabrieken weer in-sluipeu: Dat hebben de roode leiders een Stenhuis, een Kleerekooper en een Albarda deze arme menschen aangedaan! Op onverantwoordelijke wijze hebben deze leiders de massa opgeofferd: de leiders moes ten gelijk krijgen, de leiders moesten zich een échec besparen, de leiders moesten zich de glorie van een overwinning bereiden, het arme volk mocht er krom voor I4- en de Hollandsche partjjgenooten moei gooien. De roode vakbeweging we mogen wel zeggen: heel de S. D. A. P. heeft tegen over de Twentsche fabrikanten ten slotte een smadelijke nederlaag moeten lijden. Zeven weken geleden wisten de confessio- neele arbeiders eenig accoord te bereiken: zij wilden den strijd niet opgeven, zonder ’t arbeiderslot eenige verbetering afgestreden te hebben doch van den anderen kant wilden zjj den strjjd ook geen dag langer rekken Jan absoluut onvermijdelijk was: zoo spoedig mogelijk toch moest er aan de uitsluitings- armoede een einde komen, de toestand der arbeiders vorderde een spoedige beëindiging van het conflict. Zeven weken geleden heeft de confessio neele vakbeweging den zedelijken moed ge had het einde van den strijd te proclamee- ren, nadat het eenigszins mogelijke in den strijd gewonnen was. De roode heeren wilden daarvan echter niet weten: zjj moesten ’t onderste uit de kan hebben; zij zouden den strijd nu wel op eigen gelegenheid voortzetten en een groote actie werd over heel het land gevoerd om steungelden binnen te krijgen voor de De Zuid-Afrikaansche Nationalisten zijn voornemens dén prins van Wales uil te noodigen zijn uitgesteld bezoek aan Zuid- Afrika zoo spoedig mogelijk te bepalen. Het Joegoslavisch-Bulgaarsche incident dat ontstaan is in verband met den bom aanslag tegen de woning van den militairen attaché van Joegoslavië kan thans als ge sloten worden beschouwd daar Bulgarije ver ontschuldigingen heeft aangeboden. In het bezette gebied zijn opnieuw een aantal huiszoekingen gedaan in de bureaux van nationalistische organisaties. Veertig ar restaties werden verricht en tal van docu menten in beslag genomen. De regeeringspresident Haenisch, is door de Franschen vrijgelaten en zal binnen kort van Frankfort naar Wiesbaden gaan om zich definitief in het bezette gebied te install ee ren. In de rivier nabij Honkong is het lijk van een Anamiet gevonden,-die, naar men gelooft de pleger is van den bomaanslag tij dens het banket van de Fransche kolonie in Canton. In Ierland is een sneltrein waarmede een groot bedrag aan geld werd vervoerd, door bandieten overvallen, die den machi nist noodzaakten te stoppen en zich van het geld wisten meester te maken. Een der bandieten kon worden gearresteerd. De Duitsche rijkskanselier dr. Max her dacht Zondag den 25en verjaardag van zjjn intrede in de politiek. De Albaneesche regeering heeft groote moeite zich te handhaven. Men meent, dat Fanolis zal aftreden en dat een millitaire dictatuur tal worden ingesteld. Zondag zijn te München talrijke leiders der communisten in hechtenis genomen, die aan een geheime vergadering hadden deel genomen. Zij werden aan het gerecht over geleverd. Volgens de bladen is de vroegere ge neraal van de Rijksweer Von Lossow te München teruggekeerd Primo de Rivera is naar Melilla ver trokken, teneinde, den toestand in Marokko in oogenschouw te nemen. Breitenstraetter, de bekende Duitsche bokser werd Zondagmiddag in een Berlijnsch restaurant door zes veehandelaars aangeval len. Hjj verdedigde zich zoo goed, dat een paar zijner aanvallers naar een ziekenhuis moesten worden gebracht. KONINGIN WILHELMINA BEMID DELAARSTER.. De overeenkomst tusseben Hongarije en Zwitserland in zake het arbitrage-gerechts- hof is tot stand gekomen. In gevallen, waar in deze staten zich niet zouden kunnen ver staan omtrent de aanwijzing van een arbiter, zal de koningin van Nederland dezen panwijzen. DORUS RYKERS FONDS. Gisteren hield te Amsterdam het Dorus Rykersfonds zijn eerste algemeene ledenver gadering. De voorzitter, de heer Henri ter Hall, her innerde in zijn openingswoord aan de spon tane oprichting van het fonds. Het was oor spronkelijk bestemd voor Dorus Rykers, de zeeman, uit den Helder, die zooveel zeelie den heeft gered. Toen dit was bereikt, is men aan het werk getogen om een algemeen fonds voor zee helden op te riohten. De burgemeester Houwing, was bereid schap te aanvaarden, bleek zeer groot. Uit het jaarverslag van den secretaris den heer P. J. Lager, bleek, dat Dorus Rykeis wekelijks uit het fonds 10 wordt uitge keerd. Uit het jaarverslag van dep penningmees ter, den heer W. T. Lalou, bleek dat in 1923 was ingekomen aan giften 2973 en dat er STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Wijziging Radenwet. Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi ging der Raden wet, waarvan dc memorie van toelichting o.a. zegt: Ingevolge het bepaalde bij art. 97 der Ra denwet moeten de loden van de Raden van Arbeid voor do eerste maal aftreden op den eersten Dinsdag van October 1925. In verband met de plannen van den mi nister inzake de herziening der sociale ver zekering verdient het z.i. mede met het oog op de kosten van zoodanige verkiezing 3 a 400.000 gulden aanbeveling om voor- loopig de overgangsregeling van art. 96a der Radenwet te laten voortbestaan. Bij aane- ming van het voorstel zal de overgangsre- galing tot 1928 blijven werken. Wijziging der L. O. Wet. Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi ging van de Lager-Onderwijswet 1920. Aan de Memorie van Toelichting wordt ontleend, dat bij algemeenen maatregel van bestuur voor de vrouwelijke Rijksambtena- ren de regel is gesteld, dat op ’t sluiten van een huwelijk ontslag volgt. Dit voorstel strekt óm den gemeenteraad vrijheid te laten niet om hem tot het ver- leenen van ontslag bij huwelijk te verlichten De minister acht het wenscheljjk, dat bij deze gelegenheid tevens de bevoegdheid aan den gemeenteraad wordt toegekend wel ke do besturen der bijzondere scholen reeds hebben om te bepalen, dat het bereiken van tenminste den 65-jarigen leeftijd zonder meer tot ontslag zal leiden. BEROOVING IN EEN TREIN. Zaterdagmorgen te 9.41 arriveerde uit ’s-Gravenhage in een coupé derde klas te Haarlem de 45-jarige A. van R. bouwkun dige wonende te ’s-Gravenhage. Gedurende de reis naar Haarlem bevonden zich in zijn gezelschap twee andere personen. De heer DE MOORD OP MATTEOTTI. Tegenstrijdige berichten blijven uit Rome komen inzake het Matteotti-geval. De laatste berichten spreken tegen dat Du- mini een bekentenis heeft afgelegd en een officieel bericht meldt dat Dumini gewei gerd heeft voor den rechter te antwoorden dj) tot hem gerichte vragen Een gedeelte van do geconcentreerde troepen heeft Rome weer verlaten en Musso lini heet den crisis te boven te komen, zon der gebruik behoeven te maken van de fas cistische strijdmachten. Verder wordt gemeld, dat Filippelli, de gearresteerde directeur van de „Corriere Italiano” in hongerstaking is gegaan. DE ONTRUIMING VAN HET ROERGEBIED. Volgens een telegram van den Berljjn- schen correspondent van de „Echo de Paris” zou Stresemann voornemens zijn Herriot te verzoeken den datum van de ontruiming van het Roergebied vast te stellen. De be sprekingen over de uitvoering van het plan der experts zullen waarschijnlijk duren tot de tweede helft van Augustus. Te Berlijn verwacht men dat de ontruiming van het Roergebied zal plaats vinden in het begin van September Stresemann hoopt bovendien dat een formeele vaststelling va», den da tum der ontruiming hem in staaf zal stel len de noodige twee derden der stemmen te krjjgen voor de aanneming der wetten in den Rijksdag. RAS TAFARI BIJ DEN PAUS. De regent van Ethyopië, Ras Tafari, heeft bij een plechtige audiëntie ten Vaticane, aan Z. H. den Paus twee massief-goulen kruisen aangeboden, een groot, voor het altaar, en een ander, kleiner, handkruis, voor het geven op Ethyopische wijze van den zegen. Voorts schonk hij den H. Vader een kost baren codex van zijn land benevens een rijk bewerkt Abyssinisch tapijt Z. H. den Paus schonk den vorstelijk en bezoeker een groot mozaiek, voorstellend ’n gezicht van de Eeuwige istad, en verder twee miniaturen in fraaie zilveren borduur sels met gouden monogram benevens een al bum met fotografieën van de Vaticaaiiscbe basiliek, voor de keizerlijke prinses. Ook voor dc dochters van Ras gaf de H. Vader geschenken. Kardinaal Gasparri, vergezeld van den substituut der staatssecretarie, begaf zich later naar het Palace-Hotel, om den vorst een tegenbezoek te brengen. HET KAB1NET-SMUTS AFGETREDEN. Smuts heeft gisteren het ontslag van zijn kabinet ingediend. De gouverneur van Zuid- Afrika verzocht Hertzog een nieuwe regee ring te vormen. FASCISTISCHE GEWELDDADEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn te 'Turijn ernstige ongeregeldheden voor gevallen. Benden fascisten trokken door de straten drongen de restaurants binnen en- joegen de aanwezige bezoekers schrik aan. Tevens ranselden zjj vele vreedzame burgers af, met het gevolg, dat een twintigtal min of meer ernstig gewond in de ziekenhuizen moest worden opgenomen. Een andere bende fascisten trachtte het bureau van het blad „Stampa” binnen te dringen, doch zij werden door militairen teruggeslagen. Daarna trokken de fascisten naar de villa van het parlementslid Frassati, den eigenaar van de „Stampa”. Deze was afwezig, doch zijn zoons verdedigden zich dapper tegen de fascisten. Zij wisten één hunner te ontwapenen en de overige aanval lers te verjagen, nadat in het huis alles kort en klein was geslagen. Ook uit andere deelen van Italië komen berichten binnen van fascistische geweldda den aan het einde van dat jaar een saldo was van 1637. In Amsterdam zal door de Nederl. Corin thians een voetbalwedstrijd worden georga niseerd, waarvan dc opbrengst in dc kas van het fonds zal worden gestort. MR. TROELSTRA. „Het Volk” meldt: Naar aanleiding onzer mededeelingen om trent Troelstra’s voorgenomen aftreden als lid der Tweede Kamer, verzoekt deze ons bekend te maken, dat de publicatie zijner plannen in ons blad buiten zijne voorketyiis heeft plaats gehad; dat onze mededeeling in het nummer van 7 Juni onjuist is; dat hem van verschillende zijde verzocht is tot het einde van de zitting 1924 ^5 nog in do Kamer te blijven, en dat de vraag, of en in hoeverre hij aan dien wensch kan voldoen, eerst na afloop vair het Kamerreces kan worden beantwoord. KAMER VAN KOOPHANDEL VOOR DUITSCHLAND. Dr. Metz, de secretaris van de Nederl. Kamer van Koophandel voor Duitschland te Frankfort, zal binnenkort weer een bezoek aan ons land brengen. Voor belangstellen den zal dr. Metz 27 dezer te Amsterdam van 102 uur, ten kantore der Kamer, Damrak 80-81 en 4 Juli in Den Haag ten kantore der Kamer van Koophandel en Fabrieken, Laan van Meerdervoou 25, van 102 uur zitting - houden. DE HERPLAATSING VAN GELDERS.” Naar men aan de N. Crt. meldt, zal bij het herplaatsen van wachtgelders worden uitgegaan van het standpunt dat do her plaatste wordt beschouwd als ontslagen ambtenaar. Het salaris van den nieuw aan genomens moet voor ieder geval afzonder lijk worden bepaald. „Ja, dat zien we nu allen, nu het te laat is. De deur sluiten nadat het paard gestolen is. Ik moet eens vragen hoc of dat gebeurd is. Ik heb mijn mannen sinds dat ongeluk nog niet gezien. Ik vermoed dat zij een of ander goed excuus zullen geven, en dat zij aan alles de schuld zullen geven, behalve aan hun eigen domheid. Wel, Kapitein, wat zegt u wel van het jacht?” „Mooie lijnen, mijnheer,” antwoordde de Kapitein, terwijl hij en de stuurman keken naar diet witte schip dat aan den anderen oever gemeerd lag. „Als u mij wilt verontschuldigen, dan zal ik aan boord gaan, om de kok en den hof meester mede te deelen dat er drie couverts bij moeten warden gezet.” Stranleigh en de dokter sprongen op het dek, de motorboot voer een paar slagen ach teruit, toen kwam de stoomlaunch langs boord. Stranleigh verwelkomde zjjn gasten boven aan de trap, geleidde den Kapitein en den opzichter naa» een paar gemakke- lijkc stoelen op het achterdek, en beval den hofmeester sherry en bitter te brengen. Hjj had opgemerkt dat de stuurman in de launch was achter geheven, en daaruit maakte hij de gevolgtrekking dat het hem niet was gelukt het wantrouwen van den Kapitein en den stuurman geheel te doen te geven om met elkaar te overleggi was verlangend te wéten wat zj

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1924 | | pagina 1