NEDERL. LANDBOUWBAHK. I J TWEEDE BLAD. Personendienst Halder-Amsterdam over Zaandam. Victoria-Water Purmerend. GOEDKOOP ijzerwaren- en Melanlhandel W. GRANAAT, Hieuwt Brugsteeg W. Rnsturtua. Alkmaar. Helder. KERKELIJKE LEENINGEM PROVINCIAAL NIEUWS. 1" DEEMSTER. ST. MAARTEN. Bijkantoor Purmerend, BERGEN. RECHTZAKEN. KERKLIJSTEN. DEPOSITO'S f5 boete of 3d. hecht., de be f25boete in- openbare VISCHWEDSTRIJDEN. H 189 stapels De ALKMAAR-PACKET opent 30 JUNI --Inlichtingen bij Agent 'Helder. Telefoon 413. EFFECTEN ASSURANTIËN HYPOTHEKEN INCASSi bevolen in heele Literschroefflesschen, houdsprijs 32 ets. het licht stelde en de Ikwjjls en met eerbied ïfcjd op te zien, opdat werd de van het J. CERATI Haarkundige ZATERDAG-28 JUNI 1924. 64 slap< .s 6 stapels. 38 Bla|>els 81 stapels. v.j. 189 43.— 47.— 38.— 46.— 46.— 41.— 47.— 52.— 47.— 52.50 genomen I A. P. >r en Geurts. een Vertrek van Helder n. 7.25 uur. Aankomst te Atn- sterdam ongeveer halt 2 uur. MöLLER, Hogendor Wanneer men goeden wjjn vermengt met gewoon water of spuitwater, krijgt men een drank, die minder smakeljjk is. Als men goeden wijn vermengt met Qberlahnstein is het resultaat juist andersom. De met Vic- toria-Water vermengde drank is lekkerder geworden. Voor huishoudelijk gebruik bijzonder aan- ieder fb boete of 3 d. hecht, de 17e f 12 boete of 6 d. hecht., de 18e f3 boete of 3 d. hecht., (ie 21e f7 boete Totaal Aanvoor en prijzen H. 189 EEN HULDIGING. Gisteravond was er een optocht door de „Excelsior" den heer huldigde, In de etalage aan ons bureau Dubbele Buurt is een foto vau de intronisatie Te be zichtigen. is de van Telet 41374. BEEMSTER. Geslaagd. Onze plaatsgenoot, de beer 8. Smit, slaagde aan de Technische Hoogeschool te Delft voor 't propaedeutisch examen voor electro-technisch ingenieur. Burg. Stand. Geboren: Pauwlus Johannes Gerardus i. v. Th. N. de Koning en van S. Kenter. Overleden: Pieter Appel, 71 jaar, wonende te Purmerend. Verkooping. Op Dinsdag 24 dezer had ten overstaan vna notarissen G. W. L. van Woer den, alhier en Th. C. L. Smit en L. H. Ditmar te Amsteradm in hotel „De Doelen” te Pur merend, de openbare vrijwillige verkooping plaats van de boerenhofstede „Mariënheu- vel met diverse perceeleh Bouw- en Weiiand gelegen aan den Volgerweg, alhier in sectie D., ter'gezamenlijke grootte van 31.01.00 H.A. Perceelen 1 tot en met 6, zijnde de hofste de „Marienheuvel", bestaande uit Heerenhuis stallen, schuren, erf en tuin, groot 0.82.70 H. A., venter de perceelen 14 tot en met 21, zjjnde een arbeiderwvoning met schuur en erf, tuingrond, in totaal groot 0.30.40 H.A., samen voor <je somma van 73.900. Kooper werd mevr. Truffino-Sinit wonende te ’s Gra- venhage. Perceel 8, rjjnde bouwland, groot I. 45.80 H.A. kooper C. Klopper voor 5130. Perceel 9 zijnde bouwland, groot 2.76.60 H.A kooper mevr, van Diepen Smit, wonende te ’s Gnvenbage voor8856.25. Perceel 10, zijndo weiland, groot 2.79.40 H.A.,' kooper werd de heer D. de'Jong te Purmer, voor de somma van f 8125. Perceel 11, 12 en 13, zijnde wei- en bouwland, groot in totaal 7.22.60 H.A, Koopers werden de heeren P. v£ii Meurs te Sloterdyk en C. A. Penning tc Sloterdotp voor de somma van 20.980. V.w. 182 196.000 193.000 ZihI.OOO 47.50 51.50 47250 52.— 50.— 50.— Aan voer stapels Aauvoer Kilo's Boereneilammers met merk Fabr. edammers met merk Boereneomm. m. m. 50. Fabr. comm. m. ro. 50. De aanvoer was belangrijk en toevalliger wijze dezelfde als van verleden jaar. Handel vlug. Het verloop vau de markt was over het algemeen goed. Veel vreemdelingen hebben de Kaasmark* van heden bezocht en veel belang gesteld in de drukte, die er heerschte. tocpfeeltjke liederen gezongen. Na de wijding werd de mooie beeltenis, op een verhevenheid geplaatst te midden van een schitterend versiering van lovende bloe men, voorw elke de jongens hadden zorg ge dragen en door het personeel dor school keu rig wtte gerangschikt. Na afloop der plechtigheid werd een foto genomen en vierden daarna de jongens feest waarbij hen limonade en andere ververschia- gen werd enaangeboden. Zoo had deze intronisatiedag, welke tot het feest van het Heilig Hart was uitgesteld voor de jongens een plechtig maar ook een prettig verloop. Een feestdag zooals dit bjj elk huisgezin op den intronisatiedag behoort te zjjn. J. P. te Uterleek, j. K. te Burger- brug. O. de L. te Oudkarspel, C. T. te Santpoort. B W. R. te Castricum, A. N. te Beemster, overtreding Motor en Rijwiel wet, de le f3 boete of 3 d. hecht., de 2e en 5e ieder f4 boete of 4 d. hecht, de 3e f2 b. of 1 d. hecht., de 4e f3 boete of 1 week tuchtschool, de be f 1 boete of 1 w. tuchtschool. F. W.. F. E„ P. W„ O. B.. D. O. J. .Wt. P. B„ A. B„ W. V., H.B., W. F. C. A. te Alkmaar, H. F. B. te Haar lemmermeer. W.. S. v. K. te Haar lem. f. W> v. A., j. C. J. N„ te Rot terdam, M. v. H., G. S. te Amsterdam. I. B. te Oudkarspel. J. M. te Egmond- binnen, D. H. S. te Groningen, A. A. T. te Heemstede, overtreding Politie verordening, de le f8 boete of 4 d. hecht, de 2e, 3e en 19e ieder f2 boete ot 1 week tuchtschool, de 3e en 20e ieder f 2 boete of 2 d. hecht, de 5e f5 boete of 3d. hecht., de be f25boete of 12 d. hecht., de 7e fl boete of 1 dag hecht, de 8e ontslag van rechts vervolging, de 9e f4 boete of 4 d. hecht., de 10e f5 boete of’l week tuchtschool, de 12e f 100 boete of 5 d. hecht, de 11e, 13e. 14e, 15e en 16e ieder fb boete of 3 d. hecht, de en A. F. Hanzen, is op hun verzoek eervol ontslag verleend uit den zeedienst wegens langdurigen dienst respectievelijk met 15 Juli en 1 Augustus 1924, onder-toekenning van levenslang pensioen. VOETBAL TE HELDER. Geel-Wit I gaat morgen op bezoek bij Alkmaar in de stad der Victorie. Het is Qeel-Wit tot nog toe niet ge lukt deze vereeniging ^ens te kleppen. Nu staat er morgen weer heel wato p het program, daar de winnaar van dezen wedstrijd in de finale der serie- wedstrijden uitkomt tegen W,F.C. II. Het Geel-Wit elftal is echter eenigszins gewijzigd, wat naar wij hopen, geen verzwakking behoeft te zijn. Al spelen er eens andere krachten mee. dat is geen reden om direct een pessimistische gedachte te krijgen. Im mers moet een verceniging toch nim mer vergeten, dat de beste speler ge mist kan worden, indien door omstan digheden een goede kracht niet meer uit kan komen. Morgen dus allen flink aangepakt, Geel-Witten. Vertrek 12.31. Aankomst Helder 6.18 uur. 1 EDAM. EDAM. In hechtenis geno men. Naar wii .vernemen is gisteren een ambtenaar der Posterijen alhier in hechtenis genomen wegens verduiste ring,van f300 -, Hii ,zou reeds bekend hebben. ST. MAARTEN. Gekozen. De heer R. van der Velde te Valkoqg jn onze gemeente is gekozen tot voorzit ter van het Nooiderdistrict van den Noordhollandschen Bond van Zieken fondsen. Door die verkiezing heer van der Velde tevens lid Hoofdbestuur. MaatBohappalIjk kapitaal f 6.000000. waarvan geplaatst an volgestort f 3.000000.— Amsterdam Zoutsteeg 4 i Vraagt inlichtingen. BERGEN. Hoog bezoek. Een staf van autoriteiten bracht Donderdag een bezoek aan onze gemeente, Ged. Staten vau Noord- Holland hadden den Minister van Arbeid, onder wiens bemoeiingen de drinkwatervoor ziening ressorteert, den directeur-gcneraal van de Volksgezondheid, leden van den 1‘aad van Toezicht op de provinciale bedrij ven en andere Rjjks- en provinciale autori teiten uitgenoodlgd de werken van het Pro vinciaal Waterleidingsbedrijf te bezichtigen. Het gezelschap werd geleid door den Com missaris der Koningin en bracht en bezoek aan het pompstation. Hierna vertrok het gezelschap naar Castricum om de inwijding van het nieuwe pompstation aldaar bjj te wo nen. De Minister was door de zitting van de Eerste Kamer verhinderd en had den direc- teur-goneraal van de Volksgezondheid ver zocht hem te vertegenwoordigen. KANTONGERECHT TE ALKMAAR.' Mondelinge uitspraak van 27 juni. N. R. te de Rijp, P. F. S. teNoord- scharwoude, overtreding der Bouw- en Woningverordening de le 2 x f 1 boete of 2 x 1 dag hechtenis, de 2e f 10 boete of 5 dagen hechtenis. P. E. te Alkmaar, loopen over ver boden grond, f4 boete of 4 d. hecht P. G. te Zuidscharwoude, overtreding yieeschkeuringswet, f8 boete of 4 a. hechtenis. G. J. te Oudorp, overrteding Vogel- wet. f4 boete of 4 dagen hechtenis, J. R. te Akersloot, overtreding Binnen- aanvarings Reglement, f5 boete of 3 <L hechtenis. I. K- te Alkmaar, j. K. te Zuidschar woude, l. D. A- 5., J. G. te Egmond aan Zee. dronkenschap, de le 8 dagen hechtenis, de 2e f7boete of 4 dagen necht de 3e, 4e en 5e ieder f2 boete sitatie. Do. avond 7 uur Lof ter eero van het H. Sacrament, van 6 8 uur biechthooren. Vrij, le Vrijdag der maand, kwart voor 7 ipez. H. Mis ter eere van het H Hart van Je zus tot intentie der Vrouwencongregatie, 7 uur Lof met Litanie en toewijding aan het H. Hart. Za. van 49 uur biechthooren. O. L. Vr. ONB. ONTV. Zo. 29 Juni. 3e Zondag na Pinksteren, de feestdag der H.H. Apostelen Petrus en Pau lus, te 7 uur Vroegmis, half 9 militairen-Mis, 10 uur Hoogmis, 1 uur groote Katechismus, 7 uur Broederschaps-Lof met predikatie. He den onder de H. Missen de collecte voor de schulddelging en b< t noodzakelijk onder houd onzer kerk. Di. de feestdag van het kostbaar Bloed des Heeren. Wo. feestdag vau 0. L. Vr. Visitatie, dien ■lag te 7 ifur generale H. Communie voor de leden der Maria-Congregatie, Te 7 uur St. Josephlof en daarna Maria-Congregatje. Do. van 6—8 uur biechthooren voor den eersten Vrijdag. Vrij, eerste Vrijdag der maand gewijd aan de vereering van het H. Hart. Te 6 uur de eerste H. Mi-, te half 8 gezongen H. Mis, te 7 uur Lof ter eere van het H. Hart met li tanie. Za. te 8 uur Broederschapsmis ter eere van het Onbevl. Hart van Maria en van 5 half .9 gelegenheid tot biechten. RADIOREDE MINISTER C0LIJN. Door de besturen van de Antirevolution- naire- en Christelijk-Historischc Kies ven- - nigingen, alhier, was het initiatief genomen om ook hier ter stede iedereen in d< gele genheid te stellen de radio-rede van Minister Col ij n te volgen. Ongeveer 200 personen waren gisteravond dan ook in de zaal van den heer Mooij aan wezig, toen de voorzitter de vergadering opende, de aanwezigen het welkom toern en er op wees, dat als er één ding is, dat belangstelling heeft, dat wel is de financiëele toestand van ons land. Spr. achtte het daar om wel goed eens een objectief woord ovet deze zaak te hooren. Hierna werd het ontvangtoestel ingescha Treld en spoedig hoorde men de stem van minister Colfjn door den luidspreker de zaaj inklinken. Jammer, dat het groote aantal luchtstorin gen het volgen van deze rede soms zeer moeilijk maakte wat niet wegneemt, dat de resultaten bevredigend waren. (Omtrent de rede zelf zie men onder „Binnenland”). Na afloop ging er een luid applaus op. Nadat men nog van eenige muzieknum mer tjes had genoten, sloot de voorzitter met eenige harteljjke woorden de vergadering. DRAVERIJEN GEANNULEERD. Naar ons wordt medegedeeld heeft het be stuur der Naamlooze Vennootschap Kenne- mersportcluh besloten, naar aanleiding van het feit, dat aan de Vereeniging voor Vreem delingen Vetkeer het sportpark is afgestaan voor paardensport juist acht dagen voor dat door haar een draverij zou worden gegeven, •le draverijen van 27 Juli a.s. te annuleeren. HOOGERE HA.NDELSSCHOOL. Geslaagd voor het eindexamen de volgen de candidaten: N. Bruin, Tine Butter, H. Docter, Annie Honing, Bregtje Jimmink, J. Kaan, Kooru, Marie van der Liet, A. Mosk, Annie Scheringa, T. Schoe”, C. Stikkel, A. Witte- veon. 1 j^iididaat afgewezen. KAASMARKT. De aanvoer van Vrijdag was- 189 stapels, gewicht 196000 Kilo. Fabrieksedaminers Fabriekscommissie Boerenedammers Boerencommissie - RAADSVERGADERING. De raad dezer gemeente kwam gisteren middag in spoedeisphende vergadering bij een. Afwezig waren de heeren Borkert, v. Ós en v. Dam. Aan de orde was het voorstel om afwij zend te beschikken op de verzoeken van het Bestuur der Heidersche Schoolvereeniging en van de afd. Helder van Volksonderwijs om het maximum aantal leerlingen op 33 per klas te stellen. Dit voorstel werd op verzoek der 8. D. raadsfractie Woensdag avond aangehouden, daar de leden dezer fractie deze zaken eerst nog eens wenseben te bespreken. Wat te voorzien was gebeur de. De onderwjjsvertegenwoordiger der 8. D. A. P., de heer Heytblok hield een betoog voor de verzoeken, na eerst uiteengezet te hebben wat de oorzaak is der verslechterin gen. Het was voor dq S. D. fractie onmoge lijk om met dit voorstel meh -te gaan. Voor onderwijs hebben we alles over zegt men in de kringen der 8. D. A. P. De opposant Schoeffelenberger kon ook niets anders dan critiek uitoefenen op hen die de reorganisatie noodig achten. Heel veel spats en lawaai ma ken, al koet bet ook een halve ton of meer, het hindert niet want.de gemeente beeft bet toch niet Bij verwerping van het voor stel zooals dat daar lag, werd bet gemeente bestuur genoodzaakt drie nieuwe scholen te bouwen daarbij komt dan^nog een gedeelte van het personeel, wat voor de gemeente on doenlijk is, heeft de voorzitter medegedeeld Het onderwijs zal toch geld genoeg kosten nu bet rjjk niet zooveel personeel meer uit betaald. De heer Smits kwam ook nu weer op tegen het ongelukkige gedoe van de 8. D. A. P. Als lid der Commissie van Onder wijs steunde ons raadslid het voorstel van B. en W. waarvoor de Voorzitter hem dank bracht Tegenover de critieke zijde zei de voorzitter: Indien dit voorstel verworpen wordt zie ik mij genoodzaakt als voorzitter der Commissie van Onderwijs heen te gaan. De Vrijz. Dem. die het voorstel door toen te stemmen hadden kunnen verwerpen, ole- ken echter de financieele zijde in het oog te houden. Wethouder Grunwald, heeft Woens dagavond reeds jgezegd, als de heeren zeg gen: Voor onderwijs heb ik zooveel geld over al is bet een halve ton, dan ben ik het daar niet mee eens, want waar moet het vandaan komen. Het voorstel van Mevr. v. d. Hulst, gesteund door de heeren Geurts en Smits, om de onderwijzer Gravenmaker niet te plaatsen op Julianadorp werd aangenomen. Nu zal te Julianadorp de beer Bakker en te Huisduinen de heer Gravenmaker worden geplaatst. Het voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op de verzoeken der hierboven genoemde vereenigingen werd aa met 117 stemmen tegen de 8. en de heeren Schoeffelenl Met dezelfde stemmenverhouding werd aan genomen een voorstel om over te gaan tot opheffing van school 12 en tot overplaat sing van het personeel. Tot slot der openbare zitting een voorstel tot wijziging van het Werkliedenregiement en van de loontabel van de werklieden. Hier mede wprdt bedoeld het aanstellen van een chauffeur-monteur bij de Reiniging. De heeren Schoeffelenberger en Bok be grepen maar niet, dat alweer een man moest wonien aangesteld. Daartegen stelde de beer Smits, dat de man er misschien al is, maar dat bij nu nog moet worden ingedeeld in een klas volgens de loonregeling. Dit moet daar het een vakman betreft de hoog ste klas zijn. De heer Smits verzoekt even om dit voor stel om advies te zenden naar de Commis- sfc van Georganiseerd overleg. Daar is niets 'tegen, dacht de wethouder Verstegen en aan het verzoek wordt voldaan. Het voorstel wordt z. h. st. aangenomen. Hierna ging de raad in Cour té. BEKENDMAKING. Burg, en Weth. brengen ter openbare ken nis, dat voor het vervoeren van passagiers naar en van het kermisterrein gedurende de a.s. kermis slechts zij zullen worden toege laten, die in het beat zijn van een vergun ning tot het stationneeren met een bespan nen rijtuig of motorrijtuig en tot dit ver voer toestemming hebben verkregen van den Commissaris van Politie, te wiens buree- le belanghebbenden zich te dien einde vóór 3 Juli hebben te vervoegen. GEPLAATST. De luit, ter zee 2e kl. H. G. Bruijn wordt 7 Juli geplaatst bij het vliegkamp „Mok”. AGENDA VOLKSBOND. Zaterdag: Spaarbank half 8half 10. Maandag: Bibliotheek. Donderdag: Afd. Bestuurt en Vincentius- vereeniging. F Vrijdag: Zangkoor. GESLAAGD. Onze plaatsgenoote, mej. C. van Mansum, slaagde te Amsterdam voor het examen La ger Onderwijs. VERGADERING STEUNACTIE. Men verzoekt ons te willen mededeelen, dat het comité tot steun van de uitgesloten Textielarbeiders een vergadering zal houden op Zaterdag 5 Juli a.s. 's avonds 8 uur in het gebouw van en R. K. Volksbond. KERMISVOORSTELLINGEN. Hot ligt in de bedoeling om gedurende do kermisweek in het gebouw van den R. K. Volksbond een tooneelstuk- op te voeren. LEER A AR ATHLETIEK BIJ DE ZEEMACHT. Met ingang van 1 Augustus a.s. wordt den 1 piar 8P°rt en utbletiek bij de zeemacht J. Ploeger, eervol ontslag verleend, wegens opheffing van zijn betrekking. BEVORDERD. Met 1 Augustus wordt de kapt. luit, ter xee mr. J. C. Jager bevorderd tot kapitein «er zee en tot kapt, luit ter zee de luit, ter zee le kl. 0. D. T. de Ridder. MET EERVOL ONTSLAG. Aen de kapiteins ter eze A. v d. Sluis of 4 da wen hechtenis. PURMEREND. Zo. 29 Juni. Feestdag der H. H. Apostelen Petrus en Paulus; de H. H. Missen te 1%, 9 en 10H ure; in alle H. H. Missen de schaal collecte voor den Sint Pieterspenning, n.m. 6 uur Vespers met Rozenhoedje voor Pie ter Appel. Ma. 30 Juni, des avonds 6 uur vergadering der Zelattricen v. h. H. Hart, om 7 uur ver gadering van de mannenafdeeling der H. Familie. Wo. 2 Juli de savonds om 7 uur verga dering v. d. vrouwenafdeeling der H. Fami lie. Do. 3 Juli, om 10 uur gezongen H. Mis met voltrekking v. h. huwelijk van Everar- dus Slaman en 'Maria Bakker. N.m. van 5 tot 7 uur biechthooren. Geen lot Vrijdag 4 Juli 1ste Vrjjdag der maand; eerste H. Mis te half 1, te kwart voor 8 ge zongen H. Mis des avonds 7 uur Lof. Za. 5 Juli. n.m. van 39 biechthooren des avonds om 7 uur Lof. in den Heer is overleden. ILPENDAM. Zo. Feestdag v. d. H. H. Apostelen Pe trus en Paulus; half 8 de stille H. Mis, om l 10 uur Hoogmis; kwart voor twee Katech., half 3 Lof met Roz. Ma. half 8 de H. Mis. Di. om half 7 de H. Mis. Wo. en Do. om half 8 de H. Mis. Vr. le Vrijdag v.*d. maand; om haif 8 en 8 uur wordt de H. Conim. uitgereikt; om 9 uur gez. H. Mis en 's avonds 7 uur Lof ter eere v. h. H. Hart. Za. om half 8 H. Mis van 58 uur biecht- booren om 7 uur Maria-Lof. EDAM. Zo. half 8 de Vroegmis, 10 uur Hocginis kwart over 2 Katechismus, 3 uur Lof. Da van 57 gel. om te biechten, om 7 j uur Lof t. e. v. b. H. Hart Za. van 5half 9 gel. om te biechten. BEEMSTER. Zo. de H. H. Missen te half acht, half 9 en 10 uur, 2 uur de Feestvespers. Deze week de H. H. Missen te half acht en kwart over acht Vr. le Vrijdag van de maand, half 7 uitrei king van de H.’ Communie en le H. Mis, half 9 gez. H. Mis, 7 uur Lof Za. de H. H. Missen te half 8 bij de Eerw. Zr rs. De gebeden worden verzocht voor Catharina ButterVisser en Alida Bijvoet, die met de laatste H. H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien en voor Nicolaas Velzcboer, die in den Heer is overleden. HELDER. H. H. PETRUS EN PAULUS. Zo. 29 Juni. 3e Zondag na Feestdag van de H.H. Apostelen Petrus pr2. Missen’te half 7, 8 uur en half 11 de plech tige Hoogmis, 7 uur plechtig den Zeereerw. Pater Alexander. Maandag kwart voor 8 gez. H. dankbaarheid bij gelegenheid van rig professiefcest der Eerw. Zuster Priorin, onder de H. Mis algemeene H. Communie der kinderen van de zusterschool, 8 uur Congr. 11 Familie, afd. mannen. Di. avond half 8 Congr. H. Familie afd. vrouwen. Wo. Feestdag van Onze Lieve Vrouw VI- stad van het muziekgezelschap te Beemster, dat zijn directeur Schuitemaker van Amsterdam voor de j.l. behaalde overwinning. DRANKWET. Burg, en Weth. brengen ter kennis, dat op 26 Juni 1924 bjj hen is inge- komeft een verzoekschrift van Nicolaas Hooijberg, van beroep winkelier, wonende te Purmerend, om verlof tot den verkoop van alcoholhoudende en anderen dan ster ken drank in den winkel van het perceel, kadastraal bekend gemeente Purmerend sectie E no. 611 plaatselijk gemerkt F no. 128 en gelegen aan de Vooruitstraat, aldaar. Binnen twee weken na de dagteekening ■lezer bekendmaking kan een ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijke be zwaren bij B. en W. inbrengen. BURG. STAND. GEBOREN: Beatrix Maria, d. V. Bernar- dus Petrus Lindeman en Brigetta Groot. Catharina Johanna, d. v. Petrus Moeskops en Jacobus, z. v. Jacobus de Wit en Elisa beth Portegies. Hendrik, z v. Jacob Wip- precht en Elisabeth Kuijt. 0NDERTR0UWD: Matthijs de Wit en Anna Charlotte Altmaner. Wybe Jacob P'ostema en Neeltje Huisman. Jacob Oorbeek en Anna Catharina Hekel. Men schrijft ons: 1 Juli a.s. hoopt de Afd. Purmerend yan den Alg. Hengelaarsixxnd haar 15- iarig bestaan <e herdenken. Alhoewel deze herdenking wegens de minder goede tijdsomstandigheden geen feestelijk karakter zal dragen, heeft het Bestuur gemeend dit jubileum toch niet geheel onopgemerkt te laten voorbijgaan. Het voornemen bestaat om op Zaterdag,5 luli, des namiddags, een vischwedstri/d te houden voor al hare leden en daarbij iedereen in de gele genheid te stellen een prijsje te winnen. Daar de Afd al hare gelden besteedt aan waterpacht en nootvisch uitzetten, wat ook in de komende jaren haar geld vraagt, meer dan opit, daar spreekt het vanzelf, dat ook dit concours evenals alle andere concoursen, die door haaj worden uitgeschreven, buiten bezwaar der kas moeten worden gehouden. Gezien het werk van den Hengelaars bond, een Bond, die strijd voor de be langen niet alleen van hare leden, maar voor iedereen, die de hengelsport uit oefent, daar vraagt zij den steun en mei’twerking van al haar leden en iedcreen( (jie het doe! van den A.H.B sympathiek is. teneinde dezen wedstrijd te dfoen slagen. Voor zoover het den leden betreft, deze zal in den loop der week een in- teekenlijst worden aangeboden. Niet leden, die voor dezen wedstrijd een prijsje beschikbaar stellen, gelieven hiervan kennis te geven aan den pen ningmeester of secretaris re-ip de hee ren IJ. Edel. Westcrstraat en H. Bont- hsuis. Dubbele buurt, pa. den heer Grandadam. PLECHTIGE 1NTR0NISATIE JONGENS SCHOOL. Vrijdagmorgen bad in de Jongensschool aan tiet Tramplein de plechtige intronisatie plaats, de toewijding van de schoo aan het Goddejjk Hart. De plechtigheid werd verricht door den Hoogeerw. Deken Hollenberg, daarbjj geas sisteerd door de-tjeide Kapelaans der paro chie. Vooraf werd idoor Zijneerw. een korte toespraak geboudenXwaarbq hij de beteeke- nis der intronisatie ir u-'“u* jon; ens vermaande, naar liet Heilig Hartl de liefde voor hot Goddèhik Hart hen moge sterken in den strjjd des letens. Bij de verrichtingen def^ilechtigheden, werden door de jongens oiiderieMjipt vuil het hoofd der schoo1 de hee- B- P. 1. Zo. 29 Juni. 3e Zondag na Pinksteren. 7.2_g van de H.H. Apostelen Petrus en Paulus, patroonfeest dezer parochie, de H.H. geen Katechismus, 's avonds Lof met feestpredikatie door Mis uit het 40-ja- of 1 dag hecgfrius.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1924 | | pagina 5