„ONS BLAD” Bureau: HOF 6, ALKMAAR. Telefoon: Zonnebrand •metten, puistjes, oude en nieuwe wonden genezen sppedigmet AKKER*» Kloosterbalsem N» 147. SO Jhtal 19*4. 4MTÓM4 M*IM GEMENGD NIEUWS. I UIT D£ PERS. <18« JMgaag BINNENLAND. Korte Berichten. Advertentieprijs Van 1—5 repels f 1.25; elke regel meer f 0.25; VedaM per regel f 0.75; Rubriek „Vraag en aanbod" bfl vof uitbetaling per plaatsing f 0.60. fran alle abonné’» wordt op aanvrage gratie een poli» verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 5OO,—, f 400—, f 200,—, f 1OO,—f 60,—f as.—, f RAAM NAAR BENEDEN GEVALLEN. BUITENLAND. Verspreide Berichten. Abonnementsprijs: Per kwirfarf voor Alkmaar •- ff 1— Foor buiten Alkmaar f 2 85 Met Oefliustreerd Zondagsblad 0 80 f booger. FEUILLETON. Avonturen van een Lord POSTGIRO 1MMX 4r er Dnitsche rechtbank heeft hun derhalve het oud- i Lizard naar Southampton mij ivplger is. van nieu- die bewijzen, den aanslag op den kanselier een geldinza meling wil honden waarvan de opbrengst bestemd ft voor de slachtoffers der mijnramp te Gloggnitz. ADMINISTRATIE No. 43* REDACTIE No. «33 ongeveer een week zal duren. :ptember 1923 voor de jongste was Tokio met zijn na grootste EEN BESTRIJDER VAN HET KAPITALISME. ,De Standaard" driestart: In een van zijn redevoeringen tot de ar- NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD i godsdien stige betoogingen. Er zijn verscheidene per sonen gearresteerd. Jreveg' MUuist I y^Apleegster van de psychiatrische inrichting „Maasoord” bekwam een groote, gapende wonde aan het hoofd. Zij moest in het Zie kenhuis aan (Jen Coolsingel worden opgeno men. Mej. D. 8„ hoofd van de Wasscherjj aan „Maasoord” werd ernstig aan den rech terarm gekwetst. Na verbonden te zijn, kon zij weer huiswaarts keeren. FAILLISSEMENTEN IN NEDERLAND. Volgens inededeeling van Van der Graaf Co’s Bureaux voor den Handel zijn over de week, eindigende 27 Juni in Nederland uitgesproken 92 faillissementen (v. j. 87). Van 1 Januari tot en met 27 Juni 1924 2269 faillissementen (v. j. 1990). ZWARE ONWEDERS. v Te Berlijn heeft een zwaar onweder ge woed, gepaard gaande met een wolkbreuk, die groote overstroomingen veroorzaakte. De bliksem trof verscheidene masten van de tram, zoodt het verkeer geruimen tijd werd gestremd; ook uit andere deelen van Duitsch land komen berichten over zware onweders waarbij ook menschen Zfjn omgekomen. EEN HITTE GOLF IN ZUID RUSLAND. Aan de beneden-Wolga, in het Don-gcbied en de Krim-dist rieten, heerscht een hittegolf. De temperatuur is op sommige plaatsen tot 195 graden gestegen. De oogst dreigt op vele plaatsen door de droogte te mislukken. De sovjet-bladen vreezen voor een drei gend tekort aan graan in den aanstaanden winter. generaal de Rome, enkel als getuigen te dagvaarden. Een eigenaardig reit is wel de moeilijkheid welke de beklaagden hebben, verdedigers He vinden. Zoo had Dumini als zijn verdediger genoemd den lascistischen afgevaardigde Fa- rinacci, doch deze heeft nog geen uitsluitsel gegeven. De rechtbank heeft hun derhalve het oud- raadslid Di Benedetto als verdediger toege voegd, die echter bedankt beeft voor de eer. Ook andere advocaten, hetzij door de be- klaagden, hetzij door het parket aangewezen, hebben de taak van verdediger niet willen aanvaarden. De justitie heeft by alle Italiaansche ban ken beslag doen leggen op alle deposito’s, waarden en documenten, welke gedeponeerd zyn ten name van Filippelh, Rossi en Mari nelli. DE TOESTAND VAN MOR. DR. SEIPEL. De toestand van Mgr. dr. Seipel is thans zoover vooruitgegaan, dat hy reeds binnen enkele dagen het bed zal mogen verlaten, en hy als getuige zyn verklaringen zal kunnen afleggen inzake den aanslag. Onder voorzitterschap van den Oostenryk- schen Bondspresident heeft de constitueeren- de vergadering plaats gevonden van een com missie, die by wyzo van boetedoening voor KONINKLIJK BEZOEK AAN HILVERSUM H. M. de Koningin zal op Maandag 11 Augustus a.s. een officieel bezoek brengen aan Hilversum. GENERAAL J. B. VAN HEUTSZ. De toestand van Z.Exc. J. B. van Heutsz,* oud gouvemeur-gaaeraal van Nederlandsch- Indië, die voor gezondheidsredenen in Mon treux vertoeft, is hoogst zorgelijk. De gene raal is thans 74 jaar. INVOER VAN HERKAUWENDE DIEREN. De import in België van herkauwers uit Nederland is, naar de ,Msb.” meldt, opnieuw toegestaan langs het tolkantoor de Planck. ne’ Twentsche stakers zeide de heer Stcn- huis: „Met ontembare geestdrift voorwaarts tegen het kapitalisme overwinning.” Thans werd de nederlaag geleden. En de groote man schrijft een nabetrachting in Het Volk. Is er een woord van mededoogén voor de arbeiders, wien geheel noodeloos zooveel rampspoed werd bezorgd? Is er bij hem ecu woord van troost voor deze arme misleide lieden? Niets van dat alles. Hy con stateert sjechts het volgende: „Dit conflict heeft onze financieele weerbaarheid niet aan getast. De anderhalve ton, die reglementair door het stakingsfonds is uitgekeerd, de 80.000 gulden, die daaraan extra zyn toe gevoegd, zyn minder dan de inkomsten van het fonds gedurende het conflict hebben be dragen." Ziehier een zonderlinge bestrijder van het kapitalisme aan het woord. Na den verloren stryd denkt hy alleen aan zijn buidel. Wat er ook gebeurde, zyn geld is er gelukkig nog, zet hy, en wy heb ben er, als het er op aankomt, nog aan ver diend. De ergste „kapitalist” zou hem dit waarlijk niet verbeteren. de eer van uw gezelschap geven?” „Neen, dat doe ik niet Als het waar is wat u zegt, dan zal ik er wel een lijntje voor uit gooien.” „Neen, dat doe ik nu niet. Ik heb verschil lende documenten in myn zak die ik u wel eens zou laten zien, en ik zou u enkele din gen willen meedeelen waar u belang in zult stellen." „Hoor eens hier, Mr. Stranleigh, ik ben de kapitein van dit schip, en ik ben op de hooge zeeën. Ik waarschuw u hier in het bijzijn van getuigen, dat alles wat u tegen mij mocht ondernemen zeeroovery is. Ik zal u niet by my aan boord laten komen, en ik wensch ook niet bij u aan boord te komen. Ik wensch geen bevelen te ontvangen dan van de eigenaars van het schip. Ik ben onder hun orders, en ik handel in hun naam. Ik verkies niet dat iemand zich met mij bemoeit.” „Kapitein, u hebt gelyk. Uw gevoelens ver dienen de meeste bewondering en uw inzicht in wat uw zeemansplicht is, is volkomen cor reet. Toch is het noodig dat u en ik te sa men eens kalm praten, en ik verzoek u nog eens bij mij aan boord te komen.” „Als dan de berg niet by Mohammed wil komen, danzal Mohammed naar den berg gaan. Ik vraag dus uw verlof om u aan boord va» uw schip te k'Onien bezoeken.” „Ik geef geen verlof. Ik heb u dat *1 twee maal gezegd. Maak nu dat j» weg komt, of ik zend een kanonskogel in je machinekar KABINETSCRISIS IN ITALIC. De „Montagmorgen” meldt, dyt volgens een bericht van de „Nuova Paesa” Zaterdag avond alle leden van het Italiaansche kabinet hun portefeuilles ter beschikking van Mus solini hebben gesteld. In een brief, die hun ontslagneming begeleidt, verklaren zy, dat zy den leider der regeering ook in de toekomst trouw zullen blyven. Mussolini zou gisteren met tal van poli tieke persoonlijkheden *d>enadslagen. Tegen heden wordt echter officieel het aftreden aangekondigd en Dinsdag zal de vorming van een nieuw kabinet worden medegedeeld. In verband met de reorganisatie van het Ital. kabinet, wordt nog nader gemeld, dat de namen van de nieuwe ministers waar- schynlyk Dinsdag of Woensdag zullen wor den gepubliceerd. De namen der nieuwe mi nisters zullen naar verluidt, vrjjwel overeen komen met die, welke in Vroegere berichten reeds zyn genoemd. „De Evening Standard” meldt, dat de conferentie der geallieerden, die op 16 Juli te Londen begint, Op 1 Sept, groote aardbeving was Tokio 2.490.000 inwoners de op vier •tad van de aarde. Op 10 December ji. woon den er volgens de toen gehouden telling l. 529.966 menschen. De koning van Italic zal heden delega ties uit de Kamer en Senaat ontvangen, ter overhandiging van de adressen van ant woord op de troonrede. De koning zal met de delegaties een belangrijke politieke be spreking houden. Da Japansche gezant te Brussel en de Belgische minister vap Buitenlandsche zaken hebben ’t handels verdrag ouderteekend, het welk oa de clausule van de meest begun stigde natie bevat - Voorgesteld wordt om voor de afge vaardigden van den Duitschen Rijksdag, die in den wereldoorlog gesneuveld zyn, en voor de vermoorde minusrfrs Erzberger en Rathenau op »en waardige plaats in het ge bouw van den rijksdag een fcedenkteoken op te richten. De Beiersche Landdag heeft Held, het lid van de Beiersche volkspartij, gelijk ver wacht werd, tot minister-president gekozen. -- De arbeiders van de Dillinger Htttte hebben wegens 'n loonconflict den arbeid neergelegd. Aan de staking nemen 7900 ar beiders deel. De Pruisische minister van Binnenland- ac. he Zaken heeft de „Deutsche Zeitung” en de '„Rote Fahne” voor den tijd van veertien daggen verboden. Te Sandusky is de dijk van het Erie-meer gëheel vernield. Mac Donald heeft zyn eerste officieele tuinparty gegeven in het Paleis van Hamp ton Court Er waren 2500 bezoekers uit over- zeesche gewesten, die in Engeland vertoeven in verband met de tentoonstelling te Wem bley. Uit Barcelona wordt gemeld, dat in en kele steden van Catalonië,Tnet name te Bar celona, Fritpieras, heftige incidenten hebben plaats gehad ter gelegenheid van moeten wij naar de den Oostenrykschen troonopvolger ge pleegd. In bet Tagblatt herinnert Dorvano- witsj, de toenmalige Servische gezant te Wee nen, er aan, dat hy de Oostenryksche regee ring nadrukkelyk heeft gewaarschuwd den troon-opvolger niet naar Serajewo te laten gaan, daar de stemming uiterst opgewonden was. In de Reichspost schrylt Wiesner, die ge durende den oorlog chef van den persdienst van het ministerie van buitenlandsche za ken was, dat het door dokumenten bewezen is, dat Dimitriowitsj, kolonel van den gene nden staf, de geestelijke vader vap den moord op den Oostenrykschen troonopvpl Wiesner kondigt de verschijning we dokumenten aan, die bewijzen, dat Dim'f.'iowitsj den moordaanslag ingevolge een directe opdracht van zyn superieuren heeft voorbereid en dat de Servische regee ring hem in 1917 bjj het proces wegens hoog verraad slechts ter dood heeft laten veroor- deelen omdat ze voor zijn onthullingen vreesde. DE FRANSCHE KAMER. Herriot beeft Zaterdag in de Fransche Ka mer de kwestie van vertrouwen gesteld ten aanzien- van de credieten voor het Roer-ge- bied, welke daarna met 456 tegen 26 stem men zyn goedgekeurd. Ook de socialisten stemden ervoor. W Nadat Herriot de kwestie van vertrouwen had gesteld, heeft de Kamer met 550 tegen 26 stemmen de voorloopige twaalfden aan genomen. Bij de beraadslaging over de voorloopige vyf-twaalfden, verklaarden de communisten dat zy tegen art. drie, betreffende het be zettingsleger, zouden stemmen. Blum deelt mede, dat de socialisten zich van stemming zullen onthouden. Herriot, die in bijzonderheden treedt, zet uiteen, dat het hier gaat om een krediet van 205 millioen, hetgeen 60 millioen lager is dan het vroegere. Hy voegt er aan toe, dat wat ook de op vatting over de Roer-kwestie moge zyn, de betrokken parlementen daarover een onaf hankelijke beslissing moeten nemen. „De belangen van Frankrijk, waarvoor noodzakelijkerwijs moet worden gewaakt, zyn zóó bedreigd, dat ik zoo zeide Her riot myn standpunt niet kan wijzigen.” DE ZAAK—MATTEOTTI. De „Petit Parisien” verneemt uit Rome, dat in parlementaire kringen het gerucht loopt, dat het 0. M. besloten zou hebben Aldino Finzi, den oud-onderstaatsflecretaris van Binnenlandsche Zaken,'en Bono, oud-hoofd der politie te als getuigen te d; EEN NIEUWE OPLICHTERS-TRUC? Een bijna 30-jarige man, zich noemendo Kramec of Cramers kwam zich by de admi nistratie van de „Nieuwe Apeldoornsche Courant” te Apeldoorn aandienen als de lei der van de reclame van het circus Wilko en deelde mede vooruit te zyn gezonden om in Apeldoorn alles voor de komst, van dat circus te regelen, in verband met in Juli te geven voorstellingen. Hy was vroeger verbonden geweest aan het circus Althoff en momenteel weer in het zelfde pension, waarin hy voorbeen was ge weest. Met den eigenaar van dit pension bad men hem het gemeentehuis zien binnengaan, om z.g. ve(' unning tot plaatsing van het circus te vragen en op het bureau van de „N. A. QL” sprak hij óver de advertentiën namens de directie van bet circus te plaa_.en, maar toonde daar niet bet minste besef van re clame te hebben. Het heerschap is na vier dagen in Apel doorn in zijn pension te he' en door gebracht weer vertrokken en heeft natuurlijk verge ten te betalen. Wel is door hem nog een rij wiel ver beneden de waarde verkocht, zoo- dat het vermoeden bestaat, dat dit door hem gestolen is. Deze sinjeur heeft ook te Heerde dezelfde truc met succes toegepast. Zaterdagmiddag viel plotseling van pand 290 aan de Hoogstraat te Rotterdam, waar -evestigd is Café „Rondeel”, een groot zwaar bestaande uit 8 ruiten omlaag en trof list passeerende dames, Mevr. F. A„ hoofd gapende het Zie- KLOKKENSPEL. Vanwege de afdeeling Noord-Nederland van de Algemeene Klokkenspel-Vereeniging. wordt een onderzoek ingesteld naar het klok kenspel in Nederland. Aan de besturen van verschillende gemeenten is gevraagd o.m., of er sedert 1920 veranderingen aan het (de) klokkens|>el (en) der gemeente gemaakt, ont worpen of overwogen zyn en, zoo ja, welke; of de klokken op zomeravonden worden be speeld en, zoo neen, of B .en W. bereid zou den wezen tot invoering of bevordering van zulke beiaardconcertenindien zij voorwer pen bewaren, die voor de geschiedkunde van het klokkenspel beteekenis kunnen hebben daarover inlichtingen te verstrekken. DE AMNESTIE VOOR DE UITGE ZETTE DUITSCHERS. De nirtiw.e amnestiemaatregelen, genomen door de Hooge Commissie brengert bet aan tal uit het door de Fransche bezette gebied verbannen Duitschers, die mogen terugkee- ren op honderd duizend. Naar de bladen van wel ingelichte zijde ver nemen, zijn alle sinds 11 Januari 1923 door de Fransche bezettingsautoriteiten uitge vaardigde verbanningsbesluiten, op slechts -• zoowat zestig na, ingetrokken. Onder de niet ingetrokken uitzettingsbesluiten zyn die van de booger geplaatste ambtenaren. De intrek king van de verbanningsbesluiten brengt niet mee dat de terugkeerende Duitschers weer in bun baantjes worden hersteld. Daartoe zal eerst een nieuwe overeenkomst moeten worden gesloten. Bovendien schijnt een spe ciale machtiging tot den terugkeer te wor den vereisebt. Een analoge Belgische verordening is nog niet. AMNESTIE OOK IN DUITSCH- LAND. óp instigatie van Fransche zijde heeft de Dnitsche Rykspresident besloten tot amnes- tie-verleening aan die Duitsche ambtenaren en beambten, die overtredingen hadden be gaan jegens de Duitsche verordeningen tot Ijjdelyk verzet in het Roer-gebied. Dit geldt echter alleen voor hen, die zich niet schuldig hadden gemaakt aan hoogverraad. Soortgelijke maatregelen worden ook voor bereid door de regeeringen van Beieren en Pruisen. DE MICUM-VERDRAGEN. In de Zaterdag te Dusseldorf gehouden zit ting heeft de Micum aangeboden de kolen belasting met de helft te verminderen en ook de geëischte leveringen van bijproducten tot de helft te reduceeren. De commissie van zes verlangt echJer de algeheele intrekking van de kolenbelasting. De onderhandelingen met de Micum wor den heden hervat. DE MOORD VAN SERAJEWO. Alle bladen te Weenen met uitzondering •an de Arbeiterzeitung, die bet feit zelfs niet rermeldt, wyden artikelen aan den tienden verjaardag van den moord te Serajewo, op EEN TORNADO BOVEN OHIO. 350 dooden en 3000 gewonden. Een ontzettende orkaan,, welke Zaterdag avond is losgebarsten over den Zuidelijken oever van het Erie-Meer, heeft verschrikke lijke gevolgen gehad. Het ergste had de stad Lorain te lyden, waar de wind een groot aan tal huizen eenvoudig vernielde. Volgens de eerste berichten schat men dat alleen te Lorain meer dan 300 menschen om het leven zyn gekomen, terwyi bet aantal ge wonden geraamd wordt op meer dan 2500. Kort nadat de stedelyke schouwburg te Lorain was iugestort, werden reeds 88 lijken onder de puinhoopen te veorschyn gehaald en het vermoeden, dat dit aantal nog veel grooter moest zijn, werd bevestigd door een later bericht, volgens hetwelk tot gisteren avond reeds 165 lijken zijn geborgen. Een ooggetuige, die er In geslaagd is Cle veland te bereiken, vertelde,, dat de huizen-'' rjjen aan belde zyden van de hoofdstraat van Lorain eenvoudig ingedrukt zyn, terwijl een ander ooggetuige mededeelde, dat van het schoone Lorain niets meer is overgebleven. De geheele oever van bet meyr van do Sandusky-baai tot een punt, halverwege Lo rain en Cleveland is overdekt met Blassa’t wrakstukken. Gemeld wordt, dat te Sandus ky vijf personen gedood zyn. Andere berich ten melden, dat verscheidene pleizierbooten welke onderweg waren van Sandusky naar de buitenplaatsen langs het meer, verloren zyn gegaan. Een van deze boten had meer dan 300 passagiers aan boord. Uit Elyria en alle naburige plaatsen wer den jn allerijl alle beschikbare brandblusch- apparaten en geneesmiddelen naar Lorain gezonden. Ook uit Cleveland werden speciale treinen met verbandstoffen - en chirurgische artikelen afgezonden. Op verzoek van den burgemeester van Sandusky werd order gegeven tot mobilisee- ring van een regiment infanterie. De ware om vang van den ramp zal pas over enkele dagen bekend gemaakt kunnen worden. Het totale aantal slachtoffers te Sandusky wordt thans geschat op 100 tot 150 In Peoria iu Illinois heeft een hevige wind gewoed, waardoor tien personen werden ge dood. Te Fort Dodge in liwa werden eveneens eenige personen gedood. Een later bericht omtrent de ramp meldt, dat het totaal aantal dooden in de geteister de plaatsen geschat kan worden op ongeveer 3 i 400, terwijl een voorloopige raming van de materieele schade een bedrag van 12 mil lioen dollar vermeldt. „De kapitein anfwoordde boos: „Niemand geeft hier orders aan boord behalve ik". „Juist zoo,” antwoordde Stranleigh, met wat minder zelfvertrouwen dat zyn eerste woorden had gekenmerkt. Daarom vraag ik u ook het commando te geven.” Na een oogenblik geaarzeld te hebben gaf de kapitein het commdtido en wendde zich toen tot het witte schip, dat op het oogen blik haar spoed geheel regeldy naar zijn vaar tuig. „Kapitein”, zeide Stranleigh, op een ge wone toon, „Frowningshitld en ik vonden het erg jammer, dat u niet met ons kondt lun- cjien; misshien wilt u nu wel zoo goed zijn om aan boord van mijn jacht te komen en met my te dineeren?” „Een kapitein kan zijn schip niet verla- tenten,” antwoordde kortaf de bevelvoerder van de Rajah. „Gewoonlyk niet, maar dit is een- bijzonder geval. Ik heb een brief voor u, kapitein.” „Waarom hebt u dien dan niet vanmiddag gegeven?” „Och, kom, een menseh kan ook niet aan alles denken als hij buiten zich zelf is van vreugde bij het ontvangen van een geëerde» gast. U zult tpCh moeten toegeven, kapitein, dat toen ik eenmaal de bezorging op ury nam ik er geen tijd by heb verloren. Ik ge loof niet dat «r op zeeën iets is dat u zoo gauw zou hebben ingehaald als ik. Wilt dan niet eens 'n uitzondering maken en mij mer. „Zeo. hebt u kanonskogels aau boord? Hoe aardig. We zyn geheel ongewapend wat geschut aangaat, maar toch zou ik willen op merken kapitein, dat uw kogels ons niet ve<*l kwaad zullen doen. Je zoudt zelfs een drij vende mijn voor „De witte Vrouw” kunnen neerleggen, en hoewel het zonder twijfel haar boeg zou beschadigen, geloof ik toch dat ze als krab achteruit naar de naaste ha ven zou varen. Net zou als de White Star Liner Suevic, die zooals u u zult herinneren op die wyz^ van Lizard naar Southampton voer." „Hebt'U plan om weg te gaan, mynheer?” „Neen, en u zult ook niet op ons schieten kapitein. Het is geen goed manier op zee, om op een man te schieten voor je de sigaren hebt opgerookt die hy je heeft gegeven. Ik houd er werkelijk niet van om te spreken van myn eigen giften, maar ik doe het enkel omdat u zoudt begrijpen dat ik goed thuis ben in het zeerecht.” „Ik wensch mijn reis te vervolgen, zonder gehinderd to worden, Mr. Stranleigh.” „Wel lieve hemel kapitein, vervolg uw reis. Wanneer u van ons weg kunt Joopen, laat mij dan toch u vooral niets in den weg leggen." „Wil je niaken dat je weg komt? (Wordt vervolgdj *”r - POSTCHEQUE- EN GIRODIENST. Naar de Res. bode verneemt, is aan alle ambtenaren, werkzaam by den postcheque- en girodienst, die nog vacantie moeten heb ben, aangezegd, deze te nemen in den loop der maand Juli, ten einde de mogelijkheid te openen, den dienst op 1 of 15 Augustus te hervatten. groote wolk rook naar de zee. Stranleigh liep naar den Kapitein. „Kunt u hem voor net on dergaan van de zon inhalen?” „Ik denk van wel, mynheer.” „Wel, het zal het beste zijn om hem zoo spoedig mogelijk te overtuigen dat hy niet van ons kan wegloopen. Het gaat mij aan het hart om hem op zoo’n roekelooze wijze kolen te zien verbruiken. Kolen zijn meer waard dan het goud dat hy in lading heeft totdat wy Teneriffe bereiken. Volle kracht vooruit, Kapitein.” Het gehum van de turtnnes werd hooger en hooger en meer en meer begon het jacht te zeilen, terwijl de scherpe boeg door het water stneed met den spoed van een torpedo boot De stewards die do borden en schotels op een rieten tafel zetten, hadden er Éioei»o mee om het vaatwerk voor een katastrofe te behoeden. De Rajah was zoowat een vier- uur vooruit, en ze had wellicht een dertig mijl van haar reis achter den rug. Ze scheen hooger en hooger te ryzen in het water en de zon was nog een goed stuk boven den horizon, toen de witte vrouw langszij de Ra jah kwam, nu voortgestuwd door haar eigen momentum, want zy had ai op een afstand haar turbines stopgezet. Naar het scheen was ieder op het dek, kykeude naar den ver bazenden spoed van het zwanenschip, wit en gracieus. Stranleigh herkende bet angstige gezicht van den kapitein en riep hem toe; Zeg uw stokers dat zy kolen sparen.” 37. Plotseling lichtte de opzichter op den rots xjju hoed af. Een gejuich ging op„ en ze (waaiden hun half verscheurde mutsen. „Laat de stoomfluit gaau, Kapitein, met een hiep, hiep, hiep hoera,” en de sirene werd gehoord over de delta; - .De opzichter stond daar voor een langen tijd de boot achterna kijkende, zyn handen >p zyn rug. God.” zei hy, ,Jk weet niet wat ik van dien man moet maken Ik geloof dat de kapi tein gelyk heeft, en dat hij de Rajah zal ver meesteren voor den nacht, maar hy zal ten minste geen schot krygen van mnn kanon nen”. Zoorda „de witte vrouw” uit het zicht van het kamp was, maakte zij een record tyd e kust> voer met omzichtigheid de d® rivier “it, en toen zette zü ra het Westen. De zon zou nog wel MhUnZ, vUUf b0Veu“ den westelÜken hemel Raiah het Noorden kom men de T;‘hchte.r..bij de ku8t veilig den kïni?W“ bl*kba*r de gedachte van den kapitein om uit het xicht te rareu achter rel^ <Ue?’i Ugen 1)0 di«P ff S 2 LTk.el0<,ze Kolen te ventokeo; de wind voerde een 1

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1924 | | pagina 1