Hoord-Holianilsch Dagblad. PROGRAMMA’S TWEEDE BLAD. DRUKKERIJ „ONS BLAD”. - SPOEDIGE LEVERING - MODELBOEK TER INZAGE KERK EN SCHOOL. PROVINCfAAL NIEUWS. GROOTEBROEK. LIMMEN. WESTWOUD. GEMENGD NIEUWS.. EGMOND BINNEN. SCHAGEN. ANNA PAULOWNA. BLOKKER. de voor Staten financieeie situatie van het ee ve reiskosten alzoo f 22.50 gevolgd ge- ïstuur f opge- welke meester te voldoen. Niet^ meer i voon met .efa.Sioor*d van ring. keie dagen door Z. D. H. den Bisschep van Hert ogen bosch tot priester gewijd, vergt zeld van den WelEerw. Pater Groen, van ai zelfde C Zoodra ---- ---■ - Hofplein Alkmaar. Telefoon 433 en 63X AUTO AANRIJDING. Gisteren even na middernacht zijn twee pei- sonen auto's op den Haarlemmerweg te Am sterdam tegen elkaar ingereden. De «ene auto bestuurd door de beer Schaefer uit A'dam werd ernstig beschadigd, de andere welke door den heer van Aken uit Amster dam werd bestuurd kreeg eveneens zy ’t minder schade. Overigens liep deze aanrij ding gelukkig zonder persponlijke ongeluk ken af. Wegens verklaringen van ooggetuigen moet de aato van den heer van Aken te snel gereden hebben en voor het passeeren da schijnwerperstniet gedoofd hebben. BEDEVAART NAAR ST. ADELBERTUSPUT. Dat ook de bedevaarten naar den St Adel bertusakker meer en meer in trek komen, blijkt wel uit het feit, dat Zondag jl. 20 Am sterdammers ter pelgrimstocht naar deze heilige plek trokken. Zij waren per trein naar Velsen gegaan en vandaar in den nacht loo pend naar Egmond-Binnen, waar zy ’s mor gens om 7 uur de eerste H. Mis by woonden. ’s Middags te twee uur vond er een gees telijke oefening van de parochianen plaats, die ten getale van ongeveer 200 aanwezig waren. Na een kort woord van den Z.Eerw. Heer Pastoor F. Karskens, werd het rozenhoedje gebeden door den Weleerw. Pater P. H. Eycheler van Egmond aan Zee. Tot slot werd de hymne van St. Adelbert gezongen, waarna allen het lied van St. Adelbert aanhieven. Mgr. J. J. GRAAF. De Hoogeerw.-Heer Mgr. J. J. Graaf, oud- deken en pastoor van Ouderkerk aan den Amstel en thans verblijvend in „Huize Duin- rust” te Overveen, is uit voorzorg voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden. ZE EREfR W HEER L. SIMONIS. r De Zeereerw. Heer L. Simonis zal heden ter van” God, trots alle teleurstellingen,*wel- om gezondheidsredenen zjjne bediening van directeur van het Centraal Bureau van „Sobriëtas” neerleggen. Voorloopig zal hy rust gaan nemen in den kring zijner familie. Z.E. KARDINAAL VAN ROSSUM. Z. Eminentie Kardinaal Van Roesum zal, alvorens 'zich naar Amsterdam en. het Eu charistisch congres te begeven naar Zwitser land vertrekken om daar eenige dagen van zijne vermoeiende bezigheden aan de Propa ganda uit te rusten. Het gevolg van den Kardinaal-Legaat zal bijeenkomen in Zwitserland of in België, te Brussel of te Namen by Mgr. Heylen, voor zitter van het Eucharistisch Congres. PASTOOR H. J. v. d. ACKER, f Te Bokhoven overleed Zondag vry plotse ling de zeereerwaarde heer H. J. v. d. Acker pastoor aldaar. De overledene behoorde tot de orde der Norbertijnen van de abdij van Berne. Zondagmorgen had pastoor v. d. Acker aan de geloovigen nog de H. Communie uit gereikt. Een poosje later voelde hy zich on wel. Zijn toestand verergedre dermate, dat men het noodig oordeelde hem de laatste H. H. Sacramenten toe te dienen, waarop hy kort daarna overleed. GROOTEBROEK. Plechtige intocht en eer ste H. Mis van den Weleerw. Pater Tb. Bos man, van de Congregatie der H. Familie. Zaterdagavond ongeveer zeven uur arri veerde aan het station Bovenfcarspel-Groote- broek, de Weleerw. Pater Boeman, voor en- ipenkoor de Mis^ waar tevens de pensioenbijdrage ambtenaren, nader is geregeld. Voorzitter doet vervolgens mededeeling, dat door het ontslag van den heer G. J. Meyer nog steeds een vacature bestaat in de Commissie van Toezicht op het lager onder- wÜsj gewenscht is een vertegenwoordiger van het onderwijs personeel der gemeente school. De voordracht luidt no. 1 de heer P. Boschman en no. 2 Mej. Bruynsteen, geko zen werd no. 1 van de voordaebt. Aan de orde was benoeming hooisteker, vacature de heer L. P. v. d. Sande. Voorzitter deelt mede ,dat met ingang van 1 Juli a.s. door den heer van de Sane, ont slag was gevraagd, door B. en W. werd voor gesteld, tot tydelijk hooisteker te benoemen de heer J. Krom. Goedgevonden. Thans was aan de orde voorstel tot wij ziging der Vleeschkeuringsverordening. Goedgevonden. Ten slotte is aan de orde G. E. B. stroom- leveringscontract, en bespreking het nieuwe a.s. contract. Voorzitter doet mededeeling dat een schry ven is ontvangen van de P.E.N. waarin mede deehng werd gedaan, dat het contract ge sloten tusschen deze gemeente en de P.E.N. met 1 Juli 1925 ten einde loopt. Hierop is door B. en W. een schrijven gericht aan de P.E.N. om een nieuw leveringscontract, dit is dezer dagen ingekomen, en daaruit blijkt dat de basis voor het tarief «M*wijzigd blyft, doch dat de maximale belasting, zoo mede de huur voor de transformatoren be langrijk verhoogd wordt. Berekend kan wor den, dat deze verhooging voor onze gemeen te ongeveer 2000 zal bedragen. Uit een en ander blykt, dat in de plaats van een verlaging van den stroomprys, zoo- als door ons kon worden voorgesteld, gezien de resultaten van ons gemeentelijk bedrijf, alsdan onvermijdelijk verhooging zal moeten volgen. Na eenige besprekingen werden B. en W. door de raad gemachtigd om in vereeniging met andere gemeenten pogingen te doen tot het verkrijgen van billyker voorwaarden. De rondvraag werd door niemand benut, waarna de openbare vergadering werd ge sloten en de raad in comité ging tot het be handelen van reclames plaatselijke belastin gen. LIMMEN. Gemeenteraad. Vrijdagavond 8 uur kwam de raad dezer gemeente in open bare vergadering bijeen. Tegenwoordig alle leden. De voorzitter burgemeester Nieuwenhuy- zen opent deze vergadering, waarna voorle zing der nptulen welke onveranderd wer den vastgesteld. Ingekomen stukken. Schrijven van den heer C. Koot, inhou dende kennisgeving, van aanneming zyner benoeming tot lid der Commissie tot wering van schoolverzuim; schrijven van den heer P. Boschman, hoofd der Openbare Lagere School, waarin dank werd betuigd voor de restauratie zijner wo ning; proces-verbaal van kasopname van den ontvanger dezer gemeente op 24 Juni jl., in kas was 2510.56; schrijven van Ged. Staten betreffende goedkeuring van het raadsbesluit van 15 April, inzake de aanvulling der politieveror dening betreffende de regeling van het autobusverkeer; idem van Ged. Staten inboudende goed keuring van het raadsbesluit van 15 April be treffende vaststelling der huur van de wo ning van het hoofd der O. L. School den heer P. Boschman; idem van Ged. Staten betreffende de hand geling dezer gemeente met de gemeente Alk maar inzake het openbaar lager onderwijs; idem van Ged. Staen betreffende de hand having der besluiten ten opzichte van de reclame's der belastingen; proces-verbaal der grasverpachting dezer gemeente ten bedrage van 67.90; mededeeling dat met de gemeente Alk maar een regeling is getroffen, waarbij voor de leerlingen uit buitengemeenten welke de Handelsschool bezoeken K der kosten als bijdrage wordt gevraagd. Al deze stukken werden voor kennisge ving aangenomen, alsmede een schrijven van den heer Karpeton, exploitant der zuivelfa briek ,Soft Cheese” Mij. alhier, waarin werd verzocht om aansluiting by het Prov. Water leidingsbedrijf te willen bespoedigen. Eveneens was ingekomen het verslag der gemeente over 1923, hetwelk de raadsleden ter inzage zal worden gegeven. Tenslotte was nog ingekomen een schrijven van den Commissaris der Koningin, inhoudende me dedeeling, dat met ingang van 22 Juni, tot Burgemeester dezer gemeente is herbenoemd de heer J. J. Nieuwenhuyzen. Hierna was aan de orde uitloting eener schuldbekentenis, voor de obligatieleening van het raadhuis. Uitgeloot werd no. 28. Vervolgens voorstel tot wijziging der be groeting dienst 1923, in verband met de af sluiting op 1 Juli a.s., werden verschillende posten af- en overgeschreven, meer ontvan gen dan geraamd was 1991.18. Goedge vonden. Het volgende punt, voorstel tot aangaan van een kasgeldleening voor den dienst *24, groot 5000 rente 6 pCt. Goedgevonden. Hierop opnieuw vaststellen der begrooting dienst 1924. Eveneens de begrooting van bet G. E. B. celebreerde Z. st assis- len kan sel door de neomist en den lofzang „Te Deum”. In mooie priesterlijke taal dankte Z. Eerw. allen zonder uitzondering die op eenigerlei wyze hadden medegewerkt tot het welslagen van dezen voor hem onvergete- lykeu dag. Meer in het bijzonder dankte hj] den herder der parochie voor alle guusten en Weldaden van dezen ontvangen, niet alleen op dezen dag, maar geheel zijn studietijd. In ;1 Met alfifetn. stemmen aangenomen. I verzoek om beschikbaarstelling van een bedrag, groot f400.— voor aanschaf finp schoohneubelen ten behoeve van de R. K-. School Westerblokker, welke aanschaffing bestaat uit a nieuwe schots boeken b een kast voor natuurkundige leermiddelen. ,c een platenkast. Het verzoek wordt ingewitligd. Verzoek om inteekening.in het Waar borgfonds landbouwtentoonstelling te Hoorn. B. en W. stellen den raad voor deel te nemen in het Waarborgfonds tot een bedrag van f 200. Met algemeene stemmen wordt het voorstel aangenomen. Rondvraag. De heer Dudink was van meening da\ heden herziening van de politieverorde ning aan de orde zou gesteld worden, waarbij hij alsdan een maximum-snel- heid voor motorrijtuigen zou willen zien -QPgenomen. De Voorzitter antwoordt dat zeer spoedig opnieuw vergaderd zal worden waarbij de politieverordening in behan deling komt. Verder wijst spr. erQp dat terzake het bepalen van max. snerheid dit een’ge jaren terug is behandeld ge worden en aangenomen, waarvan ech ter de ten uitvoerlegging is afgestuit or de bepaling van de bebouwde kom. welke de raad in zijn voorstel bepaalde .vanaf de Nadorst tot aan het Zittend, dus langs den gehelen straatweg, wel ke de gemeente doorsnijdt. Ged. Staten wenschten echter alleen als bebouwde kom te zien aangemerkt R. K. Kerk. Westerhout voor Wester blokker en R. K. Kerk Raadhuis voor Oosterblokker. wat den raad als geheel onvoldoende voorkomend aanleiding gaf de zaak maar te laten rusten. De heer Dudink zou naar aanleiding van deze toelichting opnieuw de zaak aanhangig willen maken. Besloten werd alsnog pogingen in het werk te stellen om bij Ged. Staten uitbreiding van de bebouwde kom te verkrijgen. WESTWOUD. Fanfarecorps „Dr. Nujjens”. Bovengenoemd corps heeft den laatsten tyd door samenloop van omstandigheden met veel moeilijkheden te kampen gehad, dien tengevolge is het corpsbestuur uitgebreid tot 4 personen en is het bestuur samengesteld als volgt: P. Stet voorz., Jo Appelman, secr. N. Brandsen, Penningm., en P. Hoffer Jbz. muzick-commissaris, terwijl na aanbieding de heer J. A. Spigt het eere-voorzitterschap heeft aanvaard. Geslaagd. Onze plaatsgenoot de heer Jb. Smit behaalde te Groningen de acte L. 0. Kermis. De eerste kermis van dit jaar in deze gemeente is Zondag te Oudyk begon nen. Niettegenstaande het vry ruwe weer wa ren veel fietsers uit de omliggende plaatsen komen opdagen, zoodat geruunen tyd in het anders zoo rustig plaatsje, heel wat drukte beerschte. t DINSDAG 1 JULI 1924. ONWILLIGE TOLBETALERS. Een drietal zandschippers voeren j.l. Vrij dag met twee schuiten door de Weesper trek vaart, doch weigerden naby den Bylmer tol aan het Weesper Zandpad gekomen, den tol- pachter het verschuldigde te voldoen. Een woordenwisseling volgde, waarna de opva renden verklaarden „wel even aan den wal te zullen komen betalen. Toen den tolpach- ter Alberts bleek, dat zy dit wilden doen in den vorm van een pak slaag, sprong hy op een rywiel om in bet naby gelegen Diemen assistentie te vragen. De schippers wisten hem eehter, eveneens per fiets te achterha len, en dienden hem onderweg nog de noo- dige klappen toe. De tolpachter deed van een en ander aangifte bij de marechaussee. EEN GESTOLEN AUTO. Men schryft ons uit Blaricum: In den nacht van Zaterdag op Zondag werd een Ifuto on beheerd aangetroffen. De politie stelde zich in verbinding met de Amsterdamsche politie. Uit het nummer dat de autó droeg, bleek toen dat deze toebehoorde aan den effecten liandelaar K. te Amsterdam. Dieven hadden den wagen uit de garage van den heer K. gehaald inaar benzine gebrek noodzaakte hen blijkbaar de buit weer prys te geven. ONDER EEN AUTOBUS. Zondagmorgen kwam de kapitein K. van den Stoombootdienst Alinelo-Zwolle op zyn fiets uit de Tunstraat te Almelo rijd. Op dit oogenblik kwam juist de postauto aanrijden welke hy echter niet bij tyds kon zien, door de gevaarlijke bocht, die de weg op dit pnnt maakt. De heer K. kwam onder de auto terecht en werd met een aantal gebroken rib ben en zware inwendige kneuzingen opge nomen en, na ergens te zyn binnengedragen naar het Ziekenhuis vervoerd. EGMONDBINNEN. Concours. Op het muziekconcours, dat Zondag te Wormervaer gehouden werd behaalde de fanfare „Eensge zindheid” in de eerste afdeeling een tweeden prys met 169J4 punt. Er ontbrak slechts een half punt om een eerste prys toegekend te zien. Proficiat e: SCHAGEN. Ons correspondentschap. Wjj deelen onze abonné’s te Schagen mede dat, in de plaate van den heer H F. van Nu land, als onzen correspondent voor Schagen voortaan zal optreden de heer P. P. Verduyn agent van de Ned. Landbouwbank, wien t naar wy veronderstollen mogen het cor respondentschap zeer veiHg toevertrouwd ge acht mag worden. Besturen van vereenigingen en corporaties verzoeken wy beleefd, hiervan goede mede- deelingen en convocaties voor vergaderingen hem te laten toekomen. ANNA PAULOWNA. Tuinbouw vereen. „Anna Paulowna". Vergadering van de Tuin bouwvereeniging „Anna Paulowna’’ in de Vlas- en Korenbeurs, op Zaterdag 28 Juni. Opening door den voorzitter, den heer D. Stammes. Spr. betreurde in zijn openings woord de geringe opkomst. De notulen van de vorige vergadering dQot den secretaris, den heer D. Kaan, voor gelezen, werden onveranderd vastgesteld. Medegedeeld werd, dat de vereeniging zich aangesloten heeft by het controle burjau, zulks in verband met den uitvoer van aard appelen naar het buitenland, en de keuring dier aardappelen, voor verschillende ziekten Als controleurs voor den uitvoer van aard appelen zyn wederom aangewezen de heeren H Pennekamp en F. W. van Lierop. De maat voor buitenlandscbe aardappelen is voorloopig vastgesteld op 33 m.M. voor de groöte en 26 m.M. voor de kleine. Vaststelling datum wanneer de eerste vei ling zal worden gehouden. Bestuursvoorstel 1 JuM. Dien overeenkomstig wordt beslaten de veiling op 1 Juli aan te vangen, ’s mor- gens half 10 uur. Opgaaf van potaardappe- len. De voorz. deelt mede, dat bij dé gebr. Waij boer een prima veld aardappelen staat, groot 2 H.A., dat geheel beschikbaar is voor poot- goed. Besloten wordt dat de commissie, vorig jaar hiervoor aangewezen, Dinsdag a.s. na middags een bezoek zal brengen aan de ge noemde velden, ten einde met gebr. VVayboer een overeenkomst te treffen. By de rondvraag vraagt de heer H. op ’t Veld, waar de gewichten van de vereeniging zyn De voorz. zegt, dat deze mogelyk in een buitenlandscbe wagen zijn geraakt. Besloten wordt een nieuwe bascule met ba lans gewicht aan te schaffen Tevens vraagt de heer Op ’t Veil de mede werking om aardappelen welke in zakken worden aangevoerd, niet zwaarder te maken dan 25 kilo. Voor kratten en manden is dit niet mogelyk. Algemeen wordt hier het goede van inge zien en zegt voorz. zyn medewerking toe. De teer E. Komen vraagt, of O. Klein nog als kooper aan de veiling toegelaten wordt De voorz. zegt, dat zoclang O.. Klein niet aan zijn verplichtingen heeft voldaan, hy ver plicht is vooraf een bedrag aan den betaal- aan de orde cynde sluit de i dank de vergnde- ln- Congregatie, professor te Kaatsheuvel, ïn do trein binnengekomen was, speelde de fanfarecorsen' het „Aan U o Ko- ning der Eeuwen". In de wachtkamer werd Z.Eerw. opge wacht door zyn familie, het feestcomité be staande uit de heeren Notaris A. Ruiter, Voorzitter, A. Hofland, Jn. Buisman en Wm. Breed, alsook een groot aantal kinderen, be geleid door hunne onderwyzes. Wanneer de muziek heeft opgebouden, wordt Z.Eorw. toegesproken door Notaris Ruiter. Nadat spr. het comité heeft voorgesteld schetst hy in en kele hartelyke woorden de groote 'vreugde van de parochianen van Grootebroek, dat zjj wederom het geluk hebben een harer zonen als priester te mogen begroeten. Is dit voor ons een groot geluk en stemt ons dit tot vreugde zegt spr. hoeveel te meer moet dat by U bet geval zyn. Gy die thans als priee- ter van Gods Kerk uw blyden intocht doet In onze parochie. Wy roepen u daarom toe een harteyk wel kom, en wy hopen en wenséhen dat gy door uwe wyding tot priester het ideaal voor gansch uw leven hebt zien verwezenlijkt worden, om door de verhevenheid van het priesterschap een ware sebutse te zyn voor allen, die aan u zullen worden toevertrouwd. Z.Eerw. hierna het woord verkrijgende, zegt hoogst verrast te zyn, en bovendien har teljjk getroffen door de schitterende ont vangst hem ter eere bereid. Z.Eerw. zegt dan ook in antwoord op dezen welkomstgroet bij na geen woorden te kunnen vinden. Wat zjjn intocht aangaat, deze had hy zich in alle stilte voorgesteld, slechts omgeven van zijn dierbaren vader en overige familieleden, die voorzeker wel het meeste belang hebben by de verwelkoming van hun priesterzoon en -broeder. Zoo en niet anedrs had ik my den eersten dag gedacht, om vervolgens morgen onder myn eerste H.'Mis myn dierbare over leden moeder te gedenken. Met u' ben ik ver heugd uitverkoren te zijn tot priester vau Gods Kerk. En ik ben u hartelijk dankbaar voor de grootsche ontvangst my bereid. Dank aan het feestcomité, dank aan de pa rochianen die my steeds zoo welwillend zyn geweest, dank aan de kinderen hier ter be groeting aanwezig, en aan hunne ouders die hen naar hier hebben laten gaan, dank ook aan de muziekcorpsen. Hierna werd door de kinderen onder lei ding van den heer Rynja een welkomstlied gezongen. Dan wordt plaats genomen in de gereedstaande auto's óm in blijden optocht het bevlagde dorp door te trekken tot aan de parochiekerk. Voorop gingen de fanfare corpsen „St. Caecilia” en „Kunst na Arbeid" benevens een groot aantal bruidjes en op- schriftdragers. Medegevoerd werden de op schriften: „Gy zyt priester in eeuwigheid", en „Ga ook Gij in Mt|nea wijngaard.” Groot was de belangstelling zoowel in den stoet, als langs den weg. In het Kerkportaal wer$ Z,Eerw. wacht door de parochie-geestelyken, hy zyn zegen schonk. Hierna celebreerde Z.Eerw. een plechtig Lof, geassisteerd door den Weleerw. Pater Groen als diaken, en den Weleerw. Heer van Rijn, kapelaan der parochie als sub-diaken. Zondagmorgen half tien droeg ZJierw. zijn plechtige eerste H. Mis aan God op. Z.Eerw. werd hierby geassisteerd door den Weleerw. Pater Groen als diaken en door kapelaan v. Rün als sub-diaken. De feestpredikatie werd uitgesproken door den herder der parochie, pastoor Teule. In treffende bewoordingen schetste Z.Eerw. de opoffering des priesters, die dagelijks niet al leen door de H. Mis, het Offerlam Christus aan den hemelschen Vader opdraagt maar zich zelve opoffert en zich geheel geeft tot heil der zielen. Verder weidt spr. uit over het groote voor recht hetwelk de parochie geniet, door in den tyd van twee jaar, drie harer zonen als pries ter te mogen begroeten. Is 't niet treffend dat juist op dezen feestdag, de dag waarop wy gedenken, de woorden door Christus tot Petrus gesproken „Gy zyt Petrus en op de zen steenrots zal ik Myne Kerk bouwen", een onzer zonen, een priester, dat is een steen van de door Christus gebouwde Kerk, zjjn eerste plechtige Mis opdraagt. Dit moet ons tot dankbaarheid stemmen, en ons doen besluiten veel en vurig te bidden, t»r ver krijging van meerdere priesterroepingen. En gy zoo vervolgt de Eerw. spr. zich tot den neomist wendend, hoe verheugd moet Uw hart zyn op dezen dag, nu gij bereikt hebt uw ideaal waarnaar gy verlangd hebt vanaf uw jeugd. Dat gy uitverkoren zyt tot pries- ke gij op uwen weg door het leven hebt moe ten ondervinden. En u, dierbare vader, broeder en zusters, ik feliciteer u met de booge onderscheiding, dat gij in dezen jongen priester moogt be groeten, uw priesterzoon, uw priesterbroeder. Na ook de parochie geluk te hebben ge wenscht, met het voorrecht wederom een ha rer zonen als priester te mogen begroeten, besluit de Eerw. spr. met den wensch, dat deze jeugdieg riester evenals Petrus de steenrots moge zyn, waarop Christus’ Kerk wordt voortgebouwd. Onder de H. Mis reikte de neomist de H. Communie uit, aan zyn familie en enkele vrienden. Het zangkoor aangevuld met kna] voerde op voortreffelijke wyze uit i „Alphonsus" van Cuypers. Na de H. Mis zong hetkoor een voor deze ge legenheid samengestelde priester-cantate m. soli tenor de h* Rynja en barriton de heer Broersen. Ook ^ierin kwamen de frissche jongens stemmen goed uit. Van de receptie ’s nam. werd een druk ge bruik gemaakt. Des avonds om zes uur Eerw. wederom een plechtig Lof mei tentié, waaronder toe»praak vanaf oe I dit dankwoord wilde Z^lerw. ook nog zijn dierbare overleden moeder gedenken. Haar l dankte hy voor al de wyze lessen en verma ningen van haar ten beste ontvangen. Voor al dankte hy haar voor de kracht van haar vurig gebed. Z.Eerw. eindigt met als onderpand zynei hartelijke dankbaarheid, aan allen zyn pries terlijken zegen te schenken. Dit zoo schoone feest werd besloten met een serenade door de fanfare „St. Caecilia”, in den tuin voor de kerk gegeven. Hoogste aanvoer. Zaterdag 28 Juni werd aan de afslagvereeniging „de Tuinbouw”, al hier de hoogste aanvoer van aardappelen In dit seizoen bereikt. Aangevoerd werden 15.700 baal van 50 kilogram. BLOKKER. Gernieemteriaad. Zaterdagavond vergaderde de Gemeen teraad alhier. Afwez g met kennisgeving jvas de heer R. de Boer. De notulen worden met een kleine bemerking^.yan den heer Lange goed gekeurd. - - l De heer Dudink zegt naar aanleiding van het in de notulen genoemde onder houd van de bewoners van de Koe- wijzend en het Bannebestuur, dat dit heeft plaats gehad, echter zonder re sultaat voor het beoogde doel. d.i. het vanwege de Banne vernieuwen van de toegangsbrug naar de Koewijzend. Be- troKkenen hebben zich thans gewend tot Ged. Staten der provincie. Ingekomen stukken.: Procesverbaal van kasopname over het 2e kwartaal bii den gem.-ontvanger. Boeken en kas accoord bevonden. Verslag vergadering afd. N.-HoHand van de Vereen, van Nederl. Gemeenten, te Amsterdam gehouden^ inzake de ta rieven yan het P.€. N. Balans en verlies- en winstrekening van het G.E.B. over 1923. De rekening is voorloopJf opgemaakt met een Jvinst- ciifer van f 2688.07. Van de Nederl. Continental Gasmaat schappij te 's Hage een schrijven betref fende het oprichten van eene N. V. ter voorziening van gas in de gemeenten van de Streek—Hoorn.—Enkhuizen, met als aandeelhouders genoemde Mij. en de gasafnemende gemeenten. Begrooting .1925 van de Gezondheids commissie gezeteld te Enkhuizen, waar van de bijdrage voor deze gemeente is geraamd op f112.98. Van het Bannebestuur.te Oosterblok ker een schrijven, dat in zijn vergade ring js besloten aan den secretaris, boven de van gemeentewege te ver strekken tegemoetkoming in de admini stratie van de werkverschaffing.ad f 50. nog eene gratificatie te verleenen van f 10.-. De voorzitter vraagt opnieuw ’s Raads gevoelen hierover, daar in de vorige vergadering van gemeentewege het be drag voor gezamenlijke bijdrage op 150 is gegarandeerd. Waar thans de Banne boven de gelheente f 10 wil toekennên, vraagt spr. of de Raad het volle bedrag voor rekening der gemeente wensent te nemen of het aangenomen voorstel- Dekker wil handhaven, wat op f40. zal neerkomen. t Na eenige discussie wordt tot het laatste besloten. Af- en overschrijvingen suppl. begroo ting 1923. De verschillende posten tot een ge zamenlijk bedrag van f3727.83 worden goedgekeurd. Vaststelling vergoeding bijzondere scholen over 1922. Blijkens de goedgekeurde rekening der gemeente hebben de kosten van het openbaar onderwijs over dat jaar per leerling f26.15 bedragen. B. en W. steden voorliet R.K. School bestuur van Ooster- en Westerblokker wegens hun resp. leerlingenaantal over dat jaar 90 en 103 rfiaal f26.15 te ver strekken in de kosten van Jiet onderwijs. In mindering van het reeds verleende voorschot hebben de schoolbesturen' alsnog aanspraak op resp. f319.50 en f 1027.45. De kosten van het openbaar vervolg onderwijs bedroegen over 1922 per leerling f7.50. B|ij gelijke vergoeding heeft Oosterblokker’s R. K. Schoolbe stuur aanspraak op 14 maal f7.50 is f 105.waarvan f92.50 als voorschot uitgkeerd zijnde, nog resteert een be drag van I12.5Ö. Aan het schoolbe- stuur van Westerblokker werd f 122.50 aan voorschot verleend, terwijl de cur sus door 12 leerlingen is worden, zoodat dit schoolbestuur f32.50 heeft terrg te storten. Z. h. st goedgekeurd. Verzoek van M. Terpstra, om tege moetkoming in de reiskosten ’voor schoolbezoek van zijn kind. Adressant, sinds 1 Juni in deze ge meente woonachtig vraagt het bedrag der reiskosten voor het bezoeken van zijn dochter aan de Christelijke school te Hoorn ad f45 per yaar. geheet te vergoeden. Overeenkomstigi de desh betreffende bepalingen der Lager Onder wijswet stellen B. en W. voor in de kos ten van vervoer een tegemoetkoming te verleenen van 115 per jaar. De heer Dudink stelt voor, gezien de financieeie situatie van het gezin, de hal ve reiskosten alzoo f22.50 te vergoe den. waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. Verbetering gemeente e:gendommen. De raming van de opgenomen onder houdswerken wordt aldus goedgekeurd en aan B. en W. hiervoor machtiging verleend de werken te laten uitvoeren. Verzoek subsidie R. K- Bewaarschool Door net schoolbestuur .wordt ten be hoeve van de bewaarschool welke door 50 kinderen wordt bezocht een subsidie van f250.— voor de iaren 1923 en 1924 gevraagd. B. en W. van meening dat deze schoot in eene behoefte voorziet. sieHen daar run voor een bijdrage .toe te kennen voor elk jaar als gevraagd vlan f 125.—

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1924 | | pagina 8