1 Mond-Harmouica’s merk .Hohner” met echt koperen platen. 1 I „ONS BLAD” Bureau: HOF 6, ALKMAAR. - Telefoon: Klooster Kiebërt Alkmaar. 1 1*L 15? Een tevéél. ■I Vrijdag 4 Jail 1M4 postgiro imnx 18e Jaarlaag RECHTZAKEN. I 1 GEMENGD NIEUWS. De eerste stap. BINNENLAND. FEUILLETON. Avonturen van een Lord 41. Verspreide Berichten. Korte Berichten. BUITENLAND. KJSTOfRO 1M86X MOSTGIRO IMNX 3 de r f I gingen bijna wat er haai 1 .’(Wordt vervolgd) t r' I J V ADHiHtsmmme. no. 433 REDACTIE Ito. «33 Keuze uit 30 verschillende soorten. 100RD-H0LLANDSCH DAGBLAD EEN BOETE VAN 36.234. Gisteren bevestigde het Hof te Amsterdam het vonnis van de zesde kamer der Amster- damsehe rechtbank, waarbij een transporton dernemer veroordeeld werd tot 36.234 boe te, subs, één week hechtenis met verbeurd verklaring van het in beslag genomen gedis tilleerd wegens het ongedekt vervoer daar van. en aanbod" bjj klein poosje, als ik van de reis thuis k >«i. Ik ken de plaats niet zoo bijzonder goed.*’ „Ziet u kapitein, ik ben vast besloten om dien ouden Schwartzbrod het geld te doen betalen, niet alleen om u te voldoen, maar ook Frowningshield en zijn mannen. Ik ben niet van plan om hen in het ongeluk te laten, terwijl Schwartzbrod noch zijn vrien den iets te weten kwamen van wat er ge beurd is. Daarom had ik liever niet dat u of iemand anders werd gezien, erf, wanneer dat per ongeluk toch moet gebeuren, dan zou ik o. moeten verzoeken om over niets te spre ken.” „Juist. U wilt dat ik en al de getuigen naar Amerika zeilen. Nu, my Lord, zonder u Lord?” „Ja de kapitein en de stuurman van het jacht zuilen uw plaats en de plaats van uw stuurman hier innemen.” Men kon op het gezicht van den Kapitein lezen dat hij niet wist wat te doen. „Het schijnt me niet heelemaal toe zooals het hoort, my Lord.” „De vroegere eigenaars hebben u gezegd, mij te gehoorzamen. Welnu dan. Ik heb u enkel overgeplaatst naar het jacht opdat u vlugger uw plaats van bestemming zoudt kunnen bereiken. We zijn te Plymouth in een veertien dagen, dat is drie weken voor de Rajah daar is. Ik zou liever willen dat u niet naar Southampton ging, maar wanneer u er kans toe ziet om niet te worden opge merkt, dan heb ik er niets op tegen dat u er heen gaat om uw familie op te zoeken, en om dat stukje land te koopen.. En wan neer het huis nog altijd te koop is, is er geen reden waarom u niet bij uw familie zoudt blijven totdat ze verhuisd zijn. Er is dan nog tijd te over om het nieuwe schip te zien, en om de noodige manschappen in dienst te nemen, die de bemanning van de Rajah moeten aanvullen.” De kapitein gaf geen antwoord, en zijn gefronst voorhoofd gaf te kennen dat hij in tweestrijd was. „Is u wel bekend in Southampton?” „Neen, niet zoo goed als u wel zoudt den ken Ik ben daar maar van tijd tot tijd een :n. ij voor ons echter kunnen nbch de noodzakelijkheid, noch de wenschelijkheid van deze nieuwe verschijning inzien. Wij voor ons zien hier alwéér meer heil- iooze versnippering en versplintering Abonnementsprijs! Per kwartaal voor Alkmaar f 1— .oor buiten Alkmaar..f2 85 Met Geïllustreerd Zondagsblad 0 60 f hooger. nemen, nu de behandeling van de hoogst belangrijke maar moeilijke aangelegenheid in een reeks prae-adviezen uitnemend was voorbereid. Na deze openingsplechtigheid kwamen de prae-adviezen aan de orde. VOOR WEENSCHE KINDEREN, VOOR HONGAARSCHE KINDEREN. ’N HOLLANDCSH KRANTJE! Of ik al aan de duizend ben? Bijna! Daar mankeeren d’r nog négen.... honderd. *k Schiet dus al aardig op met trekschuit! Maar we leven ook in het land, waar zoo veel kattenuit den boom g eken moe ten worden. Wacht maar eens! Als al die katten den boom uit zijn, dankruipen d’r weer an deren indoch die laten we ijskoud zit ten. ’k Wil maar zeggen, dat we den moed niet opgeven. ’t Komt er! Zoo vastas ’n belasting tarief je! Wie neemt er voor ’n jaar ’n abonnement op de Hollandsche maand-'krant? Voor Oostenrijk komth et op 1.25 per jaar. Voor Hongarije op 1.50 per jaar. Wilt ge zelf er ook een ontvangen’t kost 1.25. Stuur postwissel op naar G. Huys, Hen drikstraat no. 1, Breda, en schrijf er heel duidelijk het volledig adres bjj van het pleegkind. Ook boud ik me aanbevolen voor toezen ding van artikeltjes, mooie verhalen en vers jes. Vooral niet uitstellen. G. HUYS, R. K. Pr. Breda, Hendrikstraat no. 1. P.S. Meerdere kringcomité’s deden toe zegging, dat ze er zich eens voor zouden spannen. Harteljjk dank, en goed succes! RUIM f 11.000 GESTOLEN. Bij de firma Jean Laumen en Co., expediteur te Venlo, is van uit Antwer pen bericht binnengekomen, dat de kan toorbediende H. Jd- van Venlo, die eeni ge weken geleden met een valsche mach uging gelden in Duitschland had g ipd ten name van voornoemde firma en met een bedrag van f 11.000 en eenige dui zenden goudmarken er tusschen uit was gegaan, te Antwerpen in gezelschap van eenige dames is gearresteerd. Er werd totaal geen geld meer op H. be vonden. Zooals onze lezers weten heeft het bestuur van den Alremeenen Bond van R. K. Rjjks- kieskringorganisatie’s in Nederland dezer dagen tot de secretarissen der kringor- ganisatie’s een schrijven gericht, waarin de kringorganisatie’s verzocht worden, vóór 1 October a.s. de reglementair vereischte voordrachten van personen, welke naast het Bondsbestuur zitting moeten nemen om te zamen ..het adviseerend college” te vormen, in te dienen. Ziedaar de eerste stap op den langen weg, welke gevolgd gaat worden om volgens de regelen der nieuw-vastgestelde verkiezings- methadc te komen tot de best-mogeljjke ver tegenwoordiging in de Tweede Kamer, welke de Katholieke Staatspartij meent te kunnen verkrijgen. Om ons tot onzen kieskring te bepalen: De Rykskieekringorganisatie „Helder” zal voor het adviseerend college een voordracht van zes personen moeten opmaken, waarvan er twee definitief aan te wyzen door het Bondsbestuur met dit bestuur en de van elders toegevoegde vertrouwenspersonen zullen moeten samenwerken ter voorberei ding van bet (voorloopig) politiek advies. Deze eerste stap kan van het grootste be lang werden vt>or het al dan niet welslagen van het nieuw te volgen aandideerings- systeem: niet alleen toch is hdt van voor name beteekenis, of de kringorganisatfe zoo danige personen zal aanwijzen, dat het Bondsbestuur daaruit de in alle opzichten geschikte )>ersonen zal kunnen benoemen, welke de hoogst belangrijke advies-taak mede zullen verrichten, doch tevens en vooral ook is het van overwegend belang, of de kiezers in dezen eersten stap van huu politieke leiders een goeden stap zullen zien, zóó dat ze met vertrouwen den verderen gang van zaken tegemoet zien. Tot vestiging van dit vertrouwen zal voor al bevorderlijk zijn een royale opvatting van de kringorganisaties ten aanzien van de voor te dragen personen; weliswaar werd reglementafr vastgelegd ,dat het Bondsbe stuur bjj zjjne aanwijzing rekening houdt met de verschillende, maatschappelijke groe pen, doch ’t is duidelijk, dat de kringorga- nisatie’s nu de voordracht immers bindend is daarin moeten vóórgaan. ’t Duurt nog geruimen tijd aleer 1 October diAr is, doch met het oog op de belang rijkheid van dezen eersten stap hebben wij nu alreeds een opwekkend en een waarschu wend woord willen doen hooren. Enkel en alleen uit besef van do strikte noodzakelijkheid, dat de proef, welke thans met de nieuwe verkiezingsmethode genomen gaat worden, slagen moet; dat om zulks te bereiken de meest geschikte personen tot voorbereiding van het advies moeten worden aangewezen, en dat de kiezers-massa in déze aanwijzing al reeds aanleiding zal moeten vinden om vol vertrouwen en met royale medewerking deze eerste proef fair play te doeu geschieden. DE MOORD OP MR. J. I. DE HAAN. Het te Franfort a. M. gevestigde hoofd bureau van de Palostinacentrale der „Agoe- das Jisroëil” deelt omtrent de begrafenis van mr. Jacob Israël de Haan mede, dat ruim 5000 personen, vrijwel de geheele Jood- sche orthodoxie van Jerusalem, aan der» plechtigheid deelnam. Tijdens de begrafenis kwam het tot een groote protestbetooging tegen de Zionisten, aan wie men te Jerusalem algemeen den moord toeschrijft. STEDEBOUW-CONGRES, Bij de heropening van het Intem. Stede- bouw-Congres, gisterenmorgen in de Aula der Universiteit, voerde het eerst het woord, de heer H. P. J. Bloemers, de voorzitter van het Nederlandsch Instituut voor Volkshuis vesting, die de aanwezigen namens het Da- geljjksch Bestuur verwelkomde. De heer Howard, voorzitter en oprichter van de Internationale Stedebouw- en Tuin- stadvereeniging, met applaus begroet, zeide, dat het Internationaal Stedebouwcongres het een groot voorrecht acht hier den eer sten minister van het land, waar het Congres gehouden wordt, in zijn midden te zien. Hij dankte minister Ruys de Beerenbrouck voor diens belangstelling en noodig’de Zijne Ex cellentie uit het congres te willen openen. De Minister van Binnenlandsche Zaken, Jhr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck hiela daarop de begroetingsrede. Na deze luid toegejuichte rede, sprak de heer Howard een woord van dank tot den Minister; dit dankwoord strekte hij teven» uit tot de vertegenwoordigers der regeerin- gen van Polen, Duitschland, Nederland, Australië, Luxemburg, Denemarken, Japan, Griekenland, Spanje, Egypte, Ierland en Tsjecho-Slowakye. Hierna bracht spr. hulde aan de nagedachtenis van de Nederlandsche architecten De Bazel, de Klerk en Weissman De heer F. M. Wibaut, wethouder van Amsterdam, zeide bij bet opnemen van het voorzitterschap voor de twee zittingen van gisteren deze taak wel op zich te willen gaan zullen er natuurlijk anders over den ken. ’t Is te begrijpen, en wij willen aannemen, dat zij, hooggestemd, met de meest nobele bedoelingen, de nieuwe onderneming gaan wagei Wjj moet of Schwartzbrod bevechten door het gerecht, wat dan de harpoen zou zijn, of anders mijn eigen maatregelen nemen en voor haai epelen. Kies nu Kapitein.” „Eu als ik nu eens weiger uw zin te doen, zult u dan probeeren ons met geweld te nemen?” „0 neen. Ik zal je enkel maar volgen zooals een haai een schip volgt dat gedoemd is te verongelukken. Op het oogenbiik dat je een haven nadert waar een Briteohe coru Advertentieprijs) Van 1—5 regels f 1.25; elke regel meer f 0.25: Veda^ per regel f 0.75; Rubriek «Vraag en aanbod" bfj vof uitbetaling per plaatsing f 0.60 f 400,—f 200,—, f 1OO,—f 60.—, f 3 opvolger Ras Taffari, die te Londen Maan dag wordt verwacht, wordt met veel belang stelling tegemoet gezien. Bij Bisjoflack is de Italiaansche grens wacht op Joegoslavisch gebied gegaan en heeft de Joegoslavische grenswacht bescho ten. Twee Joegoslavische grenswachters en een Joegoslavisch student werden ernstig gewond. Nadat gedurende twee en een halve week zonder resultaat gezocht is naar het lijk van Matteotti, heeft men dit onderzoek tijdelijk stopgezet. De verschillende expedi ties zijn naar Rome teruggeroepen. Het bestuur van den Engelschen natio- nalen bond van bouwvakarbeiders heeft be sloten, dat het werk 5 Juli zal worden ge staakt, tenzij de loonsverhooging wordt toe gekend. Een inwoonster van Ramboillet, de 26- jarige madame Monnier, reeds moeder van een drieling, heeft thans het leven geschon ken aan een vierling, n.l. vier welgeschapen dochten. Moeder en kroost maken het goed. De Duitsche Rijksregeering heeft beslo ten den Sen Augustus een herdenkingsplech tigheid voor de in den wereldoorlog gesneu velde strijders te houden. Het O. M. eischte in het proces-Graff tegen de drie beklaagde, Kaws, Engeler en Schwirrar, wegens gemeenschappelijken moord de doodstraf, maar niet het verval van burgerrechten. Mgr. Ceretti, de apostolische nuntius te Parijs is gisteren door Herriot, den minister president ontvangen. Het onderhoud heeft vrij lang geduurd. Mgr. dr. Seipel is gisteren uit het zie kenhuis naar een sanatorium gegaan voor volledig herstel. sul is, loop ik vooruit, toon mijn stukken, en laat het gerecht zijn gang gaan, iets wat ik echter liever niet zou doen. Als dat gebeurt kan ik je niet meer redden kapitein. Ik wee', niet wat de straf is, en of er wel een straf is Het kttn zijn dat het feit dat u aan uw be velen hebt gehoorzaamd een oorzaak voo. u kan zijn om vrjj te komen, en misschien ook weer niet. Zoo niet dat zal dat land huisje, dat het uwe was, nog een oogenbiik geleden, rooit door uw familie worden be woond. Och, zie eens, ik ben daar bezig óf om u te dreigen, óf om u om te koopen. Je moet een vrije keus doen. Wat er ook gebeurt, dat stukje land zal ik aan uw vrouw schenken, wanneer u mij haar adres wilt geven. Nu kapitein, wat zegt u? De kapitein zuchtte diep; hij stond lang zaam op, en stak zijn hand uit. „Lord Stranleigh, zei hij plechtig, zooah iemand dio gereed staat de Rubicon te over schrijden, „Lord Stranleigh, ik zal den plank loopen.” Toen Lord Stranleigh uit de hut van den kapitein kwam haalde hij diep adem in dt frissche avondkoelte; hij zag dat de maan was opgekomen, terwijl het rood van de ondergaande zon nog den Westelijken hemei bedekte. De jonge man sprong vlug de trap op, en ging naar de verschansing. „Is alles in orde?” schreeuwde Mackeller. „Ja, dank je.” „Het wordt donker weet u. Is het niet beter dat ik u een revolver opgooi, als ze dan wat met u willen uithalen, dan kunt u u toch verdedigen, en als wjj het schot hooren, zjjn we aan boord voor dat je Schwartzbrod kunt zeggen.” „0, Mackeller, Mackeller, jij denkt nu al- tjjd aan moordtuigen en zeerooversdaden. Geen wonder dat ik een slechten naam krijg op zee. Alles gaat best, en ik denk binnen tien minuten weer bij je te wezen.” Stranleigh ging weer naar de kajuit, waar hjj den kapitein vond, die strak voor zich uit zat te staren. Iemand had een petrole umlamp aangestoken. „Wel, Kapitein, voor dat ik uw vraag be antwoord, zou ik je willen doen weten dat ik in den koophandel ben geïnteresseerd. Voor ik Engeland verliet heb ik een plaats voor je open gehouden op een nieuw stoom- zchrp, „de Wychwood”, tweemaal zoo groot als dit schip, en bestemd voor de vaart op I Amerika. Ik denk dat ze voor u klaar ligt I ongeveer als wjj Plymouth haven binnen- motiveering schijn ing d< vaardigt: in ’t algemeen is het de vraag, of het wenscheljjk is, dat een dagblad het zich tot taak stelt zich buiten de realiteit te plaatsen en in zijn beschouwingen derhalve allicht illusie’s te wekken, welke voor ver wezenlijking tóch niet vatbaar zijn: bo vendien vajt te betwijfelen, of zulks ver ondersteld, dat er geen gevaren aan verbon den waren in een dagblad moet geschie den. Directie en redactie van bet nieuwe or- loopen; op dat zelfde oogenbiik zal ik u een cheque geven voor 1000 pond, zoodat u dat stuk land kunt koopen by Southampton. Wat voor een bemanning hebt u hier aan boord; zijn ze nog al gemakkelijk of is er niet veel staat op te maken?” „O, de bemanning is heel goed. Ze zijn uit Devonshire. Maar het waren ruwe gasten die we daar onder Frowningshield aan boord namen. Ze bleven echter meestal zoo wat onder elkaar liggen; ze gingen bjjna niet met de bemanning om. De mannen zijn best te vertrouwen, Graaf.” „Denkt u dat iemand begreep, eigenlijk aan de hand was?” „Neen, ik geloof niet dat iemand er iets van wist, behalve Frowningshield en ik.” „Zoudt u deze bemanning weer met u op het nieuwe schip willen hebben?” „Ja, mijnheer.” ,.De officieren ook?” „Graag, mijnheer.” „Goed, ik zou wel willen dat u aan boord v. myn jacht kwaamt en dat u het jacht com mandeerde van hier tot in de haven van Plymouth. Neem den stuurman met u mee wanneer u dat wilt, of mijnentwege ook nog een paar van de andero officieren en man schappen, als het maar geen menschen uit Devonshire zijn. Ik zal een paar van mijn mannen in hun plaats hier aan boord doeu komen.” „Wenscht u, dat ik het schip verlaat, my maar je GEEN TANDENTREKKEN MEER? Uit Canada komt het bericht van een ont dekking, die een volkomen revolutie in de tandheelkunde belooft to weeg te brengen. Volgens een verklaring, door den minister van gezondheid aan de pers afgelegd, heeft tandarts dr. HarslckBox te Toronto een me thode ontdekt, waaMoor etterige tandwortel- ontstekingen voikodien genezen en aannge- taste wortelen weer tot gezonde ontwikke ling gebracht worden. Men zal den minister, zegt het buitenland- sche blad, waaraan wij-dit bericht ontleenen, hierin volkomen bijvallen, wanneer men be denkt, dat, behalve verschillende digestie- stoornissen, o.a. ook het overgroote aantal der rheumatisebe aandoeningen bet gevolg zijn van zieke tandwortels. De conferentie der Kleine Entente zal op 11, 12 en 13 Juli a~s. te Praag bijeen komen. De Senaat van Tjecho-Slowakjje heeft het wetsontwerp inzake de vermindering van het legereffectief in vredestijd aange nomen. De bekende Japansche staatsman prins Madoekata is in den ouderdom van 84 jaar overleden. De staking in de textiel-industrie te Bielsk is geëindigd. Tusschen werkgevers en arbeiders is een overeenkomst getroffen, welke het mogeljjk maakt, de productiekos ten met 4 percent te verminderen. De Poolsche generale staf heeft het voornemen, te Warschau en te Wilna groote munitiefabrieken op te richten. Het conflict tusschen sovjet-Rusland en Finland is definitief geregeld. De Russische vloot houdt op het oogen biik in de Finsche golf manoeuvres. De krui ser „Aurora” en de kanonneerboot „Kras- naja Schwesna” zullen een buitenlandsche reis ondernemen. Kardinaal Mercier lijdt aan een ernstige wonde aan het been en moet reeds sinds eenige dagen op medisch bevel thuis blijven. De komst van den Ethiopischen troon- alle abonné’s wordt op aanvrage gratis een polis verstrekt welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 500, CONFERENTIE VAN DE DUITSCHE MINISTERPRESIDENTEN. De conferentie van de Duitsche Minister presidenten is gisterenochtend om 10 uur in de rykskanselarij te Berlijn begonnen. Al le bondsstaten waren vertegenwoordigd. De rijkskanselier opende de bijeenkomst met een korte toespraak. Hjj wees erop, dat bjj het uitvoeren van de conclusies der des kundigen do politiek der rijksregeering door alle bondstaten diende te worden gedeeld. Het rapport der deskundigen, zeide de heer Marx, behelst menig voordeel voor Duitschland, maar stelt ook zware eischen aan bet Ryk en aan de bondstaten. Ten slot te hoopte de rijkskanselier, dat Duitsch- land van de gelegenheid gebruik zou weten te maken om zjjn bedrijfsleven weer op de been te brengen en het vraagstuk van het herstel te helpen oplossen. Van de conferen- tie der minister-preeidenten verwacht de rijksregeering positieve resultaten. Achtereenvolgens voerden nu dr. Strese- mann en dr. Luther het woord. Nadat by de lunch de leden der conferen tie de gasten van den rijkskanselier waren geweest; werden in de middaguren de be sprekingen hervat. Met uitzondering van den heer Branden stein, de Duitech-nationale minister-presi dent van Mecklenburg-Schwerin hebben al le deelnemers ter conferentie zich voor het uitvoeren van de conclusies der deskundi gen uitgesproken, alhoewel verschillende hunner zeer ernstige bezwaren tegen dit rapport hebben. Amerika zeilen. Nu, my Lord, zonder te willen beleedigen, het komt me toch voor dat uw wyze van doen ook wat zonderling is.” „Natuurlijk, zoo lijkt het ook, maar je moet een walvisch ’net een haai bevechten als je geen harpoen hebt. Ik Langen tijd is er terecht geklaagd over een tekort der Katholieken in velerlei opzicht: een tekort in de politiek, een tekort in de wetenschap, een tekort in de kunst, een tekort inde journalistiek. Het mag gezegd werden, dat die tekorten in de laatste tientallen jaren over het alge meen schitterend aangevuld gingen worden: we hebben een Roomschen vooruitgang op alle gebied beleefd, waarvan zelfs onze va deren nog niet hadden durven droomen; en op journalistiek gebied werd de toestand zelfs zóó, dat wij voor iedere andere rich ting, voor iedere andere party althans wat betreft de veelheid der organen tot voorbeeld konden strekken. Sinds de eerste ka.holieke journalist van Nederland Le Sage ten Broek ’n hon derd jaar geleden het eerste ecbt-Roomsche tijdschriftje verschijnen deed, is de katho lieke pers op wonderbare wyze gegroeid, gróóter en béter geworden'in kwantiteit en kwaliteit, en naast meerdere landelijke ka tholieke groot-bladen vinden wy allerwegen de provinciale en lokale Roomsche pers, dat over heel Nederland de katholieke gedachte een zacht uitgedrukt zeer ruime verspreiding vindt. Reeds meermalen hebben wy ons afge vraagd, of hier den laatsten tyd niet zelfs een heillooze verspilling van energie te con- statceren was. En wy twijfelen niet, of de velen, die naast een katholiek groot-blad geregeld hun provinciaal of lokaal Roomsch (dag)blad le zen, hebben zich dezelfde vraag gesteld. En zie! daar daagt „De Morgen”. Nog wéér eens een katholiek dagblad, een „dagblad voor Nederland”, een blad, dat er zich weliswaar op beroept op heel byonde re wyze de katholieke beginselen te wil len vóórstaan, doch dat niettemin onnoo- dig het getal der Nederlandsche lande lijke Roomsche Maden alweer met één ver meerdert. Bedoelde men een gewestelijk orgaan, wy kunnen ons voorstellen, dat hier of daar aan een dergelyke Roomsche courant nog behoefte gevoeld wordt, doch in allen ernst meenen wjj, dat de bestaande katho lieke groot-bladen wel zóózeer „elck wat wils” bieden, dat een nieuw landelijk dag blad een overbodigheid moet heeten. De ondernemers van „De Morgen” duiden er op, dat er in Nederland aan een blad, ah thans gesticht wordt, reeds jaren lang be hoefte bestaat: directie en redactie van het nieuwe blad meenen, dat „naast de beoordeeling van het politiek en sociaal gebeuren van den gezichtshoek van het oogenblikkelyk bereikbare uit, i naast de zoogenaamde „Real-politik”, óók b nog een beoordeeling van het politiek en sociaal gebeuren mogeljjk, gerechtvaar digd, wenscheljjk en noodzakelyk is van den gezichtshoek der onvermengde en on verkorte Katholieke leer uit, een ,Jdeal- politik” dus als men haar zoo noemen wil.” In dit opzicht zal derhalve de traditie der vroegere „Nieuwe Eeuw” worden voortge zet; niet ten aanzien van de veel bc- sproken „rente-theorie”. Wjj moeten ernstig betwijfelen, of deze van de nieuwe dagblad-ver- le, onderneming, werkelijk recht-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1924 | | pagina 1