I KERK EN SCHOOL. y» BINNENLAND. Klein Allerlei. Uit onze Oost OVERSTROOMINGEN. GEMENGD NIEUWS. BUITENLAND F kleine commissie, hiestaanH# ge- t en l!' iven lier, gehoord worden nu de statuten voor de lafdeelingen der Derde Orde officieel naar Schönbrunn naar St. Veit, le mooie laan, die een ■eset. iuid-Afrikaan- die dat toen Htie, rijksche Bondskanselier dr. Seipel, dank zij genezing, zijn eer den tuin van het Maandagochtend mocht Zijne t eerst een rytoertje DE REORGANISATIE VAN HET HOOGER ONDERWIJS. Naar de „Tel.” van bevoegde zijde ver neemt, heeft de Staatscommissie in zake de reorganisatie van het Hooger Onderwijs haar rapport ingediend, waarin o.a. wordt aanbe volen, dat de Veeartsen ijk undige Hoogescbool te Utrecht als afzonderlijke faculteit zal wor den overgebracht naar de Utreohtsche Uni- versiteit. :te den inbreker aan. Er “t wor- et zidf 1 over een stoel hin£ en vhichtte hiermede het raam bledige buide en oj steun aan Derde C Woerden”. Als sprekers traden op pater Petrus Nie- len, 0. F. M. en pater Cunibertus Sloote O.F.M. Nadat op beide vergaderingen de gevoe lens der jeugdleiders over de concept-statuten zijn jent vastgesteld. Verscheidene besluiten zijn genomen, waar onder wel het gewichtigste is, dat dit jaar een tweedaagsch congres zal worden gehou den voor jongens en jongelingen, die lid zijn van een jeugdafdeeling der Derde Orde. Het congres heeft plaats te Sittard en wel op 24 en 25 Augustus a.s. Aan het Centraal Bu reau der Derde Orde te Weert moet zoo spoe dig mogelijk het aantal deelnemende jongelui worden opgegeven. Sjerps. Kanten en ZWAAGDJJK Zo. om 7 uur voor de parochie, half IQ H. Mis voor de leden van den Euch. Bond, 8 uur Lof en gei. aanbidding. De H. Mis in de week om half acht. Ma. half acht voor G. Meerbeeck. en P. Hoendervanger Di. voor Divera Koopman en overt, fam. Wo. voor de leden v d. Broederschap van Et. Joseph. Do. v. Pieter Neefjes en Maria Vr. voor G. Hokkeling, Cath. overt, kinderen Za. voor Pastoor Volkers. Zo. 7 uur voor Jacob Kollen en Joanna Beemster, half 10 voor de parochie. Zo. a.s. bloempjesverkoop ter bestrijding van de tuberculose. Binnenkort zal het oud papier worden op gehaald. laag een en flinke jgestoten en de vermoede- buitenpew’oon brutaal te werk is gegaan. C- L. --- No. 17, hoorde 's nachts een zwak rucht aan de deur van zijn woning, schonk hieraanwc’..’ dus weer in, docph werd even later dordeh^c ontsteld wakker. Het schelle licht van een electr sche lantaarn straal- i'nricht. betreffende» <?e hem n.L ylak in zijn gezicht. Een slaapvertrek bmnenge- CONGRES VAN JEUGDLEIDERS DER DERDE ORDE. Onder voorzitterschap van den Z.E’rw. Pater Sigismundus Weghuis O.F.M. districte- visitator der Derde Orde, werd Woensdag 1.1. de vergadering van Jeugdleiders der Derde Orde gehouden te Woerden. Nagenoeg alle betrokkenen waren opgekomen. Als een bewijs van bijzondere waardeering mocht de voorzitter het volgend sohryt voorlezen van Z. D. H. Mgr. A. J. Oalli aan den Commissaris der Derde Orde. „Terwjjl Wij U.Z.E. danken voor Uwe me dedeeling vervat in uw schrijven van den 23 dezer betreffende de te houden bijeenkomst der Directeuren, die de leiding hebben van een jeugdafdeeling der Derde Orde, te Woer den op den 2 Juli a.s. deelen Wy U.Z.E. by dezen mede, dat Wij deze bijeenkomst bizon- der toejuichen, wyl *7^ geheel büzonder over tuigd zyn, dat in deze jeugd afdeelingen de kracht ligt voor de toekomst der Derde Orde. Wy wenschen U van harte toe, flat deze besprekingen bijzonder vruchtbaar mogen tyu en op het welslagen dezer bijeenkomst verleenen Wjj dan ook volgaarne Onzen Bis- ichoppelyken Zegen”. Na een hartelyk applaus van erkentelyk- heied werd besloten aan Z. D. H. den Bis- zchop het volgende telegram te zenden: „Eer- UIT ALBANIA. Naar verluidt ontwerpt de Albaneesche regeering een agrarische hervorming, die een onteigening en verkaveling van het grootgrondbezit in handen van Mohamme danen beoogt. De Mohanunedaansche leiders hebben verklaard zich c.q. met geweld tegen de uitvoering dezer hervorming te zulten verzetten. DE AMBTENAARSSALARISSEN. Een perscommuniqué afkomstig van het comité ter behartiging der algemeene belan gen van het Overheidspersoneel A. C. O. P. gaf het „Hdbd." aanleiding eens te inforniee- ren naar de juistheid van de mededeeling, dat de door de regeering voorgestelde kernsalaris «en 25 pet. en meer lager rijn voor sommige ambten dan de maximumsalarissen, welke in het Bezoldigingsbesluit van 1920 voor deze ambten voorkomen. Het blad is verzekerd, dat er geen enkele aanleiding bestaat voor de veronderstelling dat verschillende categorieën van ambtenaren zooals uit dit bericht zou zyn af te leiden 25 pet. en meer in salaris zouden achteruit gaan. Die achteruitgang zal voor de gehuw den en kostwinners ten hoogste 20 pet. be dragen. KORTING OP PENSIOEN. „Het Vad.” bericht, dat een wetsontwerp nagenoeg klaar ligt, waarbij ryksambtenaren pensioen uit de schatkist genieten, on v-komen wo-den gekc-t. TEGEN DE DERDE INTERNATIONALE, i Te Parjjs heeft het reeds aangekondigde I congres plaats gevonden, dat door het Ini- I tiatief van den Zwitserschen advocaat Aubert werd bijeengeroepen en dat zich ten doel stelt, den strijd aan te binden tegen de derde internationale. Uit verschillende landen waren de bur gerwachten vertegenwoordigd; de Neder- landsche bad geen vertegenwoordiger zonden. De aanwezige vertegenwoordigers van verschillende groepen uit twaalf landen, waaronder ook Nederland, besloten een per manent internationaal bureau met zetel te Genève op te richten. Als hoofddoel werd aangenomen: strijd tegen de derde internationale, tot handha ving van vrijheid van het individu, bescher ming van eigendom, familieleven, vrijheid voor uitoefening van godsdienst, handha ving der orde, samenwertring der maatschap pelyke klassen. Een speciaal comité werd samengesteld tot voorbereiding van bet volgend congres, dat vermoedelijk in September zal plaats vin den. VERVOLGING VAN RADITSJ. Het Openbaar Ministerie te Agram heeft van de Joego-slavische regeering omvang rijk materiaal ontvangen tegen Raditsj en eenige zyner partygenooten, ten einde tegen hen een aanklacht wegens hoogverraad in te dienen. Raditsj zou met de Macedonische commissie de afscheiding van eenige deelen van den staat hebben voorbereid. Voorts wordt Raditsj van propaganda ten gunste der Habsburgers beschuldigd. HERRIOT OVER ZIJN BEZOEK OP CHEQUERS. Herriot heeft in de gezamenlijke vergade ring der commissie van buitenlandsche za ken en financieele commissie uit den Fran- schen Senaat het resultaat van zyn bezoek aan Chequers uiteengezet. Hy legde er den nadruk op, dat MacDonald de veiligheid van Frankrijk wenschte en van meening was dat een Engelsch-Fransch verbond daar voor de beste waarborg zou zyn. Over de al gemeene controle waren zy het geheel met elkaar eens. Herriot voegde er nog aan toe,-dat Frank ryk alle vrijheid behoudt ten aan zien dm Roerbezetting en wees nog op de volkomen overeenstemming ten aanzien der Micum- overeenkomsten. Zy waren het er ook over eens, dat de geallieerden het oogenblik zul ten bepalen geschikt om Duitschland tot den Volkenbond toe te laten. Op de opmer king om waarborgen in den landbouw te ne men, antwoordde Herriot, dat de deskun digen de waarborgen in de Duitsche indus-' trie, die de hoofdbron is voor Duitschland, voldoende achtten. Nollet verklaarde dat Frankrijk de be perking van het toezicht der controlecom missie tot 30 September in geen geval zou aanvaarden. DE MICUM-VERDRAGEN. In opdracht van de commissie van Zee heeft Geheimrat Klöckner iristerenmnr(ren „--->■>-**<- van ere Micum ae schnftelyke opzegging van de onlangs afgesloten ver dragen overhandigd, daar het, in weerwil van alle inspanning niet mogelyk is, de fi nanciering van de Micumveraragen voor de maand Augustus a.s. op de eén of andere wyze te regelen. DE MILITAIRE CONTROLE. De Raad van Gezanten heeft gisteren ochtend kennis genomen van het rapport van intergeallieerde militaire commissie te Versailles. Hy kwam tot overeenstemming onder voorbehoud van de goedkeuring der regeeringen, omtrent de groote lijnen van het antwoord op de Duitsche nota van 30 Juni met betrekking tot de intergeallieerde militaire controle in Duitschland. ZUID-APRIKA EN ENGELAND. De nieuwe Zuid-Afrikaansche premier Hertzog heeft een telegram gezonden aan den Bnfsoheu minister van koloniën, waarin hy de hoop tot uiting brengt, dat de barte lijke betrekkingen tusschen de regeeringen van Groot-Brittanië en de Zuid-Afrikaan- sche Unie ook in de toekomst op den zelf den voet zullen worden voortgi Het doel van de nieuwe Zt sche regeering is, den voorspoed en de te vredenheid onder alle lagen van de gemeen schap te ontwikkelen, en Zuid-Afrika de be langryke plaats waardig te doen maken, welke het in het Britsche Ryk inneemt. DE ARBEIDSCONFERENTIE. De arbeidsconferentte te Genève heeft met 73 tegen 17 stemmen aangenomen, de aanbeveling aah de regeeringen nopens het gebruik van den vrjjen tyd van de arbei ders, welke voornamelijk ten doel heeft, den arbeiders, tusschen de uren van hun slaap een voldoenden tjjd te waarborgen om te doen, waar zy zin in hebben. De Fransche vertegenwoordiger van de patroons heeft tegen de geheele aanbeve ling gestemd, omdat deze aan de regeerin gen aanraadt, het sluiten van collectieve contracten met de arbeiders te vergemakke lyken, aangezien hij van meening was, dat deze kwestie netelig is en niets te maken heeft met die, welke de conferentie heeft op te lossen. uit vertegenwoordigers van directie en vakorganisaties. 721 de regeling van de te'^stelten.'d€F stakers ckriiS'en vast koorts krijgt ‘deze commissie te regelen de kwesties der dividendverdeè- ling en die der vacanties. 5o. De directie verbindt zich at te zier Van eentgerlei rancune-maatregelen, vao welken aard ook. MOTOR-ONGELUK. De luitenant-ko!onel der veldartilleriie I. N. Boon te Oosterbeek, die na een bezoek aan zijn zieke echtgenoote in het Elisaebthsgasthuis te Arnnem j>er mo torrijwiel naar Oosterbeek terugkeerde, is op den Utrechtschen weg bij de Klin- gelbeek in botsing gekomen met een wagen. Hij werd tegen een boom me slingerd. Zonder tot bewustzijn te zijn gekomen is hi\in het Elisabethsgasihuu overleden. ONTPLOFFING. “Terwijl gisterenmorgen in de werk plaats aan de Rechtstraat te Maastricht een werkman bezig was een lekkend benzine-reservoir te soldeeren, on p ofte de in het reservoir achtergebleven ben zine. De werkman, zekere Amorie, werd aan gelaat en handen verwond en ver brand. DEFECT AAN MOTOR VAN VLIEGTUIG. Gisterenmiddag kreeg het vliegtuig D. 143 van de Deutscher Aero Lloya, komende van Londen met bestemming naar Berlijn, een defect aan den motor. Door de glijvlucht wist de vlieger op het noodfandingsterrein te Rijssen zon der ongeval te dalen. Het vliegtuig, dat post- en passagiersgoederen bevat, zal te Rijssen eenige dagen blijven totdat de noodige reparaties door de mechani- ciens van Schiphol zullen zijn verricht BRUTALE DIEFSTAL MET GEWELDPLEGING. Dezer dages heeft te Den Hr* inbraak plaats gehad /waarbij een som geld is lijke dader 1 De heer L S.. .wonende Toflenstraat No. 17, hoorde 's nachts een zwak ge rucht aan de cteur van zijn woning. Mil schonk hieraan weini g aandacht en sliep *_i r dordeti|c ontsteld wakker. Het schelle LIMMIR. Zo. half acht stille H. Mis, 10 uur Hoogmis half 2 Cat, 2 uur Vespers met Rozenh. Wo. 9 uur gez. Maandstond voor Maria Vasse wed. van P. J. Berlage. SCHERMERHORN. Vroegmis voor Weleerw. heer N. van Reij- een, Hoogmis voor de parochie, half 2 Cat half 3 bet Lof. Ma. voor fam. Vendelvan Ophem. Di. voor Joanna StuytNoom. Wo. voor lev. en overt, leden van de Bros derschap der H. H. Martelaren van Gorcum. Do. voor fam. BisschopRuijter. Vr. voor Emm. BlankVeldboer, half acht het Lof. Za. voor Lena v. d. BosCompier, van 4half 9 uur biechthooren In deze week Cat als naar gewoonte. SCHOORL Zo. 7 uur de Vroegmis, half 10 Hoogmis, kwart over 1 Cat, 2 uur maandelyksch aan- oiddingsuur. Wo. de H. Mis om half 6. Do. geen H. Mis, doch om half 7 Communie- titreiken. Za. middag van 37 uur biechthooren. De gebeden worden verzocht voor Maria WynkerBruin, Adriana KagerBruins, die met de laatste H. H. Sacramenten der Ster venden zyn voorzien en voor Anna Koortens Behagen, die in den Heer is overleden. DE WHEERE ABBEKERK. Zo. half acht voor de parochie, 10 uur voor >en overt, priester. Ma. half acht voor de overt, fam. Kuypers. Di. halt 8 v. Jan van Diepen en Anna Vryen Wo. half 8 voor Hermanns en Maria Lan- gedyk en overt, familie. Do. half acht voor Tryntje van Diepen. Vr. half acht voor Nicolaas Zuurbier en Aagje Groot. Za. half acht voor Jan Schouten en overt, familie. Heden le Zondag van de maand, dan wordt na de Hoogmis het gebed gebeden ter eere van den H. Franciscus Xaverius voor de be- keering der heidenen, om 2 uur Lof met Ro zenhoedje, waarna lied no. 63 en daarna de gewone Cat. In de week biechthooren en Cat. volgens gewoonte. Za. middag van 35 en verder van 68 uur biechthooren. Zo. a.s. wordt er onoer ds Vroegmis van 7 uur en onder de Hoogmis een liefdadigheids predikatie gehouden Zo. a.s. tevens de plech tige viering van den gedenkdag der consecra tie onzer kerk Woensdag zes Augustus gaat de West-Frie- sche processie naar Heiloo. ONDERDIJK. Zo. half acht voor Guurtje en Maartje Hoogland, half 10 voor de parochie Ma. half acht voor een bijz. intentie. Di. half acht voor Ant Schouten Wo. half acht voor Aafje Ruiter geb. Neef- ie,^ Vr. haïftkyi??r.W‘ K°c™en en Geertje Sym Za. half acht voor b?vet^??t.keJ’* Zo. half acht voor Corn. Dol en Wim. Groot, half 10 voor de parochie. Heden 4e Zondag na Pinksteren te 7 uur Coinmunieuitreiken, te half acht Vroegmis half 10 Hoogmis, half 2 Cat., half 3 Lof met Roz. en lied No. 4. In de week de H. Mis te half acht Voor onder de H. Mis Communieuitreiken. Deze week geen Lof. Za. 4 uur biechten voor de kinderen, en van 58 uur voor de overigen. Voor de Derde Orde op 8, 9, 10 en 13 Juli volle aflaat. de hem n.|. vlade in rijn kerel was rijn t* drongen. Onmiddeffijk sprong de heer S. rif bed uit en pakt. ontstond in net donker een hev ge stehng. Ten laatste rukte de band e echte rloe greep een vest, dat S ft A— J X l— a. uit. De aangevallene stormde in nacht gewaad naar buiten, den roover achter na. Dei» wist echter te ontkomen. B ijeen der omwonenden had de heer S. de Centrale Rechecher opgebeld. Terwill de rechercheurs .aldus „Het Volk” .den bestolene eenige vragen stel den, mengde rich een kleine jongen in het gesprek en vertelde, dat hii den inbrdker wel kende. Na eenig aarzelen deelde blij mee. dat hij den bewoner van het beruchte beroovings perceel. Spionazastraat 8. .„het huis met de gou den stoep ’ijlings had zen wegioopen. Onmiddellijk ging de po'rtie op weg. Men verschafte zich Toegang en vond inderdaad een man gekleed te bed Kg- gen, die volgens den heer S. van welijk postuur was als rijn aanrander. Hoewel de man beewerde. dat h ijniet uit waft geweest en reeds lang te bed alag. Bleek het bed nog koud te rijn, zoodat zijn mededeeling niet zeer geloofwaar dig was. Een huiszoeking leverde gee» resfutaat op Waarschijnlijk heeft de in breker den buit bij een van rijn buren verstopt. In het gespen vest bevond zich een portefeuille met r24u?, een gouden horloge met dito ketting en een spoorwegabonnement 2e klasse. Het spoorwegabonnement werd in de B Ider- aijkstraaf gevonden, maar het getd en het horloge zoekt de recherche nog ijve rig. oprechte dank' voor grooten Orde. Congres-Jeugmeidera De 18-jarige W. Z-, die t® Winkel werd vermist, ia even buiten Amsterdam door een politieagent gevonden met een ernstige wonde aan den hals. Hy leefde toen nog. In het Binnengasthuis is hy later overleden. Er behoeft niet aan een misdaad te worden ge dacht. Te Assen is gevankelijk binnen ge bracht L. 8., arbeider te Durp (Havelte), ver dacht van ernstige aanranding van een meis je op den openbare weg aldaar. Te Pjjnacker heeft een knecht van den exporteur P. B. by het kappen van een bloemknop zich een vinger afgehakt, terwjjl hij mede enkele pezen van zijn hand afsneed. Bij Sellingen (Gron.) hebben kommie- zen 63 liter spiritus van smokkelaars in be slag genomen. Men meldde gisteravond dat te Heili- gerlee groote voorraden turf in brand waren geraakt van de steenfabrieken der firma Berg en Smid. Op den Cruquiusweg te Amsterdam is een jongen onder eea vrachtwagen geraakt. Een der wielen gingb hem over het hoofd. Hy is spoedig na aankomst in het O. L. V. Gasthuis overleden. Te Kerkrade kwam de U-jarige knaap Dr. onder een auto. Met hersenschudding en inwendige kneuzingen werd hij naar het hos pitaal gebracht. Zjjn toestand is ernstig. Dinsdagavond werd door den machinist van den laatsten trein CoevordenStads kanaal ontdekt dat b!j het Dikbosch eenige veembouten op de rails lagen. De zaak is in handen van de politie. Woensdagmiddag is in een onbewaakt oogenblik het 6-jarig zoontje van Van Prui sen te Boskoop te water geraakt en ver dronken.- Zware regens zyn oorzaak geworden van overstroomingen in het Garoetsche. De irri- gatiedam by Tjimaragas is vernield. De Tji- manoek-leiding is onherstelbaar vernield, en bruggen zyn weggeslagen. Menschenlcvens zyn niet te betreuren. GEVALLEN. De heer F. TTi. Leyder Haverstroom, admi nistrateur van Soember Sarie, Bondowoso, is van zyn paard gevallen en aan een hersen schudding overleden. DE VERMISTE BANDOENGSCHE SCHOLIEREN. Drie honderd militairen en zes honderd de- samenschen zoeken onder leiding van de veldpolitie naar de vermiste scholieren. Vlieg tuigen zyn gereed om op te stygen. Nader wordt gemeld: De lyken van de drie vermiste jongelui zyn in een grot op den bodem van den Kawah Ratoe (een van de kraters van den Tangkoeban Prahoe) gevonden, op aanwij zing van een inlander. MAATSCHAPPIJ NATIONAAE SPORTPALEIS. Men schrijft ons: Zooals uit onze herhaalde pubheaties bekend is’ rijn de justitieele autoritei ten het er ove rcens, dat onze premie- keningen volkomen wettig rijn, vandaar ovnrla in den lande medewerking en toelating. Ten aanrien van de toelaatbaarheid van extra premies, die in de zaal aan de oöligatiehouders worden verstrekt, schijnt verschil van meening te bestaan. Uit onze opzettelijc eintormatie bleek ons reeds lang dat de autoriteiten in Den Haag tegen deze extra premies geen bezwaar hadden, en ook elders in den lande denkt men er zoo over. De ambtenaar O. M. te Middelburg schijnt evenwel te dien aanzien zeker heid te willen hebben en een uitspraak van den rechter uit te lokken. Daarvoor moesten natuurlijk eenige bescheiden als stukken van overtuiging aanwezig te Goes, door de politie worden medege nomen, vóór de eigenlijke premietrek- king was aangevangen. Hierbij was evenwel geen enkele obli gatie. w Dit is alles wat er^ebeurd is, de trekking van alle gewone premies heeft normaal en ongehinderd plaats gehad, waaruit te meer blijkt, dat het hier een zuiver plaataeïijk *J*J1J* een onderdeel is. VECHTPARTIJ. Naar de gevangenis te Maastricht zijn overgebrartit de groen tenha ndelaa ra O. en v. Z-. uit Hoensbroek. Toen v. Z. met een mes G. wilde steken, trok O. een revolver en loste een schot Een meisje, O. gerieexen, me toevallig voorbijkwam, werd in een been getroffen en moest naar het hospitaal worden gebracht DIEFJE EN DIEFJESMAAT. Ongeveer drie weken geleden deed een fabrikant te Utrecht bij de pohtie aangifte, dat rijn 17-jarige kantoorbe diende, S. genaamd, er vandoor was met medeneming van f1200. Uit het x ingestekie onderzoek bleek de po- dat bedoelde jongen de stad ver laten had in gezelschap van twee vrie- den, de 19-jange V. en een zekere T.. eveneens 19 jaar oud. Eenigen tijd daarna, toen V. en T. even een bezoek aan Utrecht kwamen brengen .werden ze onmiddellijk aange houden, terwijl later de 17-jarige .S., die buiten Utrecht vertoefde, eveneens ge arresteerd werd. Uit het daarop door de politie ingestelde onderzoek is geble ken, dat V. en T. hun vriend S. tot den diefsiat hadden aangezet, doch boven dien dat V. en T. ech eenigen tijd ge leden hebben schuldig gemaakt aan in braak en diefstal van geld in een per ceel te Utrecht. Ook hebben rij nog een inbraak en diefstal van schoenen en een partij rentezegels uit een fabriek 1 geweten boen rij te Utrecht aan een tweetal personen verkocht, ver beneden de waarde, waarom tegen deze personen door de politie ook proces verbaal is opgemaakt. LEGATEN AAN DE ARBEIDERS. De in April overleden mevrouw D. Blooker heeft aan elk der arbeiders van de N. V. Int. Cacaofabriek J en 0. Blooker aan de Weesperzijde te Amster dam een legaat vermaakt Deze legaten, waarvan het kleinste gelijk staat met één jaar loon, vormen voorat voor de langer in dienst zijnde werklieden een zeer beduidend bedrag. I 1 1 SCHENNERS. Te Schijndel hebben baldadigen het monument van Jan van Amstel, den 17e eeuwschen zeeheld, die te Schijndel ge boren is. ernstig geschonden. De vier kwartieren en het vers,dat Vondel hem ter pere er op schreet, rijn met steenen gebombardeerd en vernield. Een schil derij. vooratelllende het geboortehuis van Van Amstel, is uit de lijgt gerukt en onkenbaar verminkt. DE STAKING BIJ WERKSPOOR. Gisteren heeft te ’s-Gravenhage een conferentie tusschen den rijksbemmidde- laar ir. Van llsselsteiin en de bij de staking bij "Werkspoor te Amsterdam be trokken partijen plaats gehad. Langdurige besprekingen hadden het volgende resultaat: lo. De Directie van Werkspoor en de organisatie-bestuurdersgaan accoord met 10 »a> tariefs- en 2>/i *t» uur loons verlaging 2o. De werklieden, die in staking waren gegaan en door de directie van (Werkspoor beschouwd worden ais te rijn ontslagen, zullen teruggenomen worden zoodra de werkzaamheden dat toetaten. te Maarssen op hun De rentezegels hel PASTOOR M. A. PIEPER f De Zeereerw. heer M. A. Pieper, pastoor te Ed&m, is gisteren plotseling overleden. Marie August Pieper werd geboren te Den Burg Texel 15 October 1873 en priester ge wijd 15 Augustus 1898. Achtereenvolgens werd hy benoemd tot kapelaan te Purmerend 26 Sept. 1898, te Rotterdam H. Laurentius, 1 Juli 1902, te Schiedam 0 L. Vr. Visitatie 19 Juni 1909, te ’s-Hage H. Willibrordus 4 Nov. 1911, tot pastoor te Anna Paulowna 27 D3C. 1913 en te Edam 8 Sept. 1917. MGR. J. J. GRAAF, f Mgr J. J. Graaf is gisterenmiddag te half ses in huize „Dfiinrust” te Overveen over leden. Mgr. Graaf, in 1839 geboren, werd in 1862 tot priester gewyd en spoedig daarop tot bis schoppelijk secretaris benoemd. Kort na zyn aanstelling begon bij hem bet denkbeeld te rjjpen van de stichting van een bisschoppe lijk museum voor oudo kerkeljjke kunst. Met medewerking van zyn ambtgenoot Mgr. Vregt bereidde hy de stichting voor van het Bis schoppelijk Museum te Haarlem, dat in 1869 kon worden geopend. Aanvankelijk was het gevestigd in het St. Vincentiusgesticht, later werd het overgehracht naar een huis op den Kruisweg en in 1893 naar een gebouw in de St. Jansstraat. LEGERPREDIKANTEN EN AALMOEZENIERS VOOR INDIë De „Pr.. Bde” had bericht, dat in 1925 zal worden overgegaan tot aanstelling van aal moezeniers bij leger en vloot in NedAIndië Het blad verneemt thans, dat verwacht wordt dat de kolonel F. J. H. Evers, hoofdaalmoeze nier voor leger en vloot in Nederland, als zoo danig naar het Indische leger ral overgxan ten behoeve van de Katholieke militairen ter wijl de kolonel ds. H Jansen, leger-predikant in algemeenen dienst, ook té Den Haag ge vestigd, voor de Prote^tantsche militairen rou overkomen. Verder werd genoemd de naam van den beer H. J. M. M. Alink, die als aalmoezenier voor de vloot van Nederland naar Indië zou overgaan. deeld worcfen^tP j£?°r«?.wSïmoezenier den Z.Eerw. heer Alink, van een dergelyk plan niets bekend is en hem noodt in die richting eenige vragen ryn gedaan. MGR. DR. SEIPEL. Zooals wy reeds meldden, kon de Oosten- j_i!lIV» w 7 het gunstig verloop zijner ste wandeling maken in ziekenhuis. Mi Excellentie voor het eerst een 1 ondernemen. Om tien minuten over elven stapt® de kanselier in gezelschap van den referendaris dr. Wimmer, zyn huisarts, dr. Singer en zyn trouwen begeleider Inspecteur Grünn in zyn auto en reed en vandaar over Hietzing waar hy uitsteeg en in d( langs den straatweg loopt, een wandeling maakte van een kwartier. Toen stapte hy weer in en reed over de Mariahilferstrasse naar het ziekenhuis terug, waar hy twintig minuten over twaalven aankwam. De tocht deed den kanselier goed en zyn gelaatskleur die door het verblijf van vier weken in het ziekenhuis bleek geworden was, is weer ver- frischt. De bondskanselier werd, ofschoon hij in den auto zat geleund, vaak herkend en over al hartelyk begroet. Voor het hospitaal had het bericht, dat de Bondskanselier een uitstapje zou maken, zich als een loopend vuurtje verspreid en een groote menigte verzamelde zich, om den kanselier by zyn terugkeer een stilte hulde te bereiden. In veler oogen zag men tranen van ontroering, toen zy dr. Seipel na zulk een langen tyd en zulke zware verwon dingen weer zagen. Verscheidene fotografen hadden zich opgesteld, ook een filmopera teur was met zijn toestel ter plaatse en kon opnemen, hoe Mgr. dr. Seipel, begroet door hertog Max von Hohenberg, baron dr. An dreas Morsey en vice-admiraal Hofrat Mil- lenkivisch, uit de auto steeg. ®E SPANJAARDEN IN MAROKKO. Hat Spaansche Directoire deelt mpde, dat een -gtoot aantal Riffs de Spaansche verbin dingen op twee plaatsen hebben afgesneden en dat groote operaties n00dig zyn, om den vyand terug te dryven en isolatie van andere stellingen te voorkomen. Generaal Primo de Rivera vertrekt op 8 of 9 Juli naar het gevechtsterrein. Volgens de bladen zaLPrimo de Rivera op zyn reis het plan van een algemeenen terug tocht bestudeeren. Generaal Monteroder, die by Tetoean het bevel voerde, is afgezet. Vol gens EI Debate is generaal Berenguer tot lid van den Spaanschen raad van state be noemd.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1924 | | pagina 9