Knord-Hollandsch Dagblad. (WEEDE BLAD Alkmaar. 1 1 •9* I J 4 I UITBETALING OUDERDOMSRENTE. vergadering van oen Raad 5 Eaectriciteitstarief MAANDAG 7 JULI 1924. tf*- bu- voor dec tot van BOND VOOR STAATSPENSIONEERINO. ;ere school een vak zoeken, ie verdere opleiding hebben ediend. ._j bjj- een verlaging brengt van 7 De Director van het Postkantoor maakt bekend dat in het tydvak van 8 t.m. 12 Ju- de uitbetaling der renten plaats zal heb- ■eii van 93 uur. Uitvoering Vleeschkeuringswet Den 23en November 1922 besloot de Raad om met de goiucentj Oterleek «■ene overeen komst aan te gaan omtrent de uitvcs-ring «n het toezicht op de naleving van de by of krachtens de Vleeschkeuringswet (Stbl. 1919 Nr. 524) gestelde bepalingen in die gemeen te. Het Gemeentebestuur van Oterleek heeft thans de medewerking van B. en. W. ge vraagd voor eene aanvulling van de bedoel de overeenkomst zoodanig dat de noodslach ting en voortaau in eene daarvoor aangewe zen slachtplaats aldaar zullen kunnen plaats hebben. De directeur van het Slachthuis heeft 1}. en W. medegedeeld tegen de voorgostelde aanvulling gelykduidend aan die welke in meerdere der gesloten overeenkomsten met andere gemeenten voorkomt geen be zwaar te hebben. B. en W. stellen daarom voor, in dezen geest te besluiten. van een gemeentelijke instelling voor voor- lichting by beroepskeuze zal blijven voorV werken en derhalve voor een deel der inge zetenen een taak -zal blyven vervullen welke wegens haar grote sociale beteekenis den steun der Overheid verdient, de gemeente zich niet zal kunnen onttrekken aan het ver- leencn van een bijdrage in de kosten van het bureau. Een daarte strekkend verzoek van het R. K. bureau ie reeds bij B. en W. ingediend. Zy meenen te mogen «voorstellen, deze by drage met bet oog op de verhouding tussobea het aantal ingezetenen voor wie dat bureau openstaat, en de totale bevolking, te bepaler op 400.per jaar. B. en W. stellen den Raad voor: A. vost te stellen een verordening, rege- gemeentewege te verstrekker j. i--•-waaraan Beroepskeuze. By de aanbieding der gemeentebegrooting voor den loopenden dienst hadden B. en W. gelegenheid den Raad mede u: deelen dat zij plannen in overweging hadden voor de op richting van een bureau voor beroepskeuze. De vraag: A. Is de oprichting van een gemeentelijk bureau gewenscht, eischt inderdaad eerst be antwoording. Wanneer de meeiderheid van B. en W. deze vraag bevestigend beantwoordt, dan ge schiedt dit niet uit geringschatting voor het uitnemende werk, pioniersarbeid veelal, dat door particulieren is en wordt verricht. Bepalen B. en W. zich evenwel wederom tot de beide plaatselyke vereenigingen (n.l. „Bureau voor Beroepskeuze” en een R. K. Bureau voor Beroepskeuze) dan meenen zij ten aanzien van de eerstgenoemde te mogen aannemen, dat het haar niet onaangenaam zal zjjn, wanneer een gemeentelijke instelling in den door haar bedoelden zin werkzaam zal zyn en zich derhalve in staat zal tovnen haar taak te eeniger tijd over te nemen. Ten opzichte van het Roomseh Katholieke bureau kunnen B. en W. volstaan met de opmerking, dat de Overheid de voorkeur van een deel der bevolking voor dat bureau en de bedoe lingen waarmede het is in hel leven geroepen, heeft te eerbiedigen, doch dat dit standpunt de Gemeente niet ervan mag terughouden, ook harerzijds een bureau op te richten wan neer zij meent dat daaraan behoefte bestaat. Dat alleen een gemeentelijk bureau duur zaam den waarborg biedt, dah het voor allen toegankelijk en voldoende tAgerust is, ligt, naar de ineening van de meerderheid van B. en W. voor de hand. Vooral wanneer de leiding aldus wordt georganiseerd, dat aller lei richtingen daarby vertegenwoordigd zijn en het overleg met de betrokkenen desge»- wenscht door de keuze van vertrouwensman nen wordt vergemakkelijkt, achten B. en W. de waarschijnlijkheid groot, dat het instituut weldra de plaats zal innlmen, waarop het met het oog op de vele en groote daarbij betrokken belangen, aanspraak heeft lende de van l voorlichting by de beroepskeuze, het volgende is ontleend: Art. 2. De commissie bestaat uit een zoo danig aantal leden als nader door den Ge meenteraad zal worden bepaald. De leden worden door 'den Raad benoemd op aanbeveling van B. en W. De aanbeveling voor elke te vervullen plaats bestaat zoo mogelijk uit twee personen. De leden hebben zitting voor zes jaren Een derde van het aantal leden of zoo nab^ inogelyk het derde gedeelte treedt om de jaar af volgens e endoor de commissie vast te stellen en aan B. en W. mede te deelen rooster. De commissie benoemt uit haar midden een voorzitter. Aan de commissie wordt toegevoegd eer door den Raad op aanbeveling van B. en W te benoemen secretaris, die tevens optreedt als hoofd van het in art. 4 genoemde bureau. Aan den secretaris wordt een bezoldiging -EERSTE SUPPLETOIRE BEGROOTING. Verschenen is de eerste suppletoire be- grnoting der inkomsten en uitgaven van de gemeente voor het dienstjaar 1924 welke in de begroeting van dat jaar 7351,58. Aan de toelichting ontleende wy het vol gende: Volgnr. 98. Aan de Alkmaarsche Ijsclub is in 1924 gedurende 6 dageu 100 uitge keerd. De overige kosten bedroegen 490.88 Volgnr. 156. Kosten van vertimmering en eenige lokalen van het waaggebouw 940. Volgnr. 493 A. Koeten van verbouw van een gedeelte van het- voormalige weeshuis gebouw aan de Patemosterstraat tot Gym nasium 12.600 en overbrenging van het poortje der voormalige Latjjnscne school 400. Ten aanzien van dit laatste meenen wy de opmerking te. moeten maken, dat de burge meester alvorens dit raadsbesluit tot uitvoe ring zou komen, nog advies van den ge- meente-archivaris zou vragen. Hoeft dit advies aldus gelutd, dat thans zonder gewetensbezwaar tot-uitvoering zou kunnen worden overgegaan? Wy meenen het ernstig te moeten betwij felen. BIJLAGEN TOT DEN RAAD. Toelage Secretaris Commissie wering van schoolverzuim. Nametts de Commissie tot wering schoolverzuim deed de Voorzitter B. en W. het verzoek het daarheen te leiden dat de jaarlyksche vergoeding aan den Secretaris dier Commissie, welke de Raad vaststelde op 125.per jaar, in verband met de vermeerdering van diens werkzaamheden als uitvloeisel van het in werking treden der nieuwe Leerplichtwet op 1 Januari 1922, met ingang van 1 Januari 1923 worden ge bracht op 200.per jaar. De Inspecteur van het Lager Onderw. deel de B. en W. mede, dat de werkzaamheden van den secretaris der Commissie, na het in werking treden der nieuwe Leerplichtwet in het algemeen quantitafief belangrijk ver meerderd zyn, qualitatief evenwel niet in de zelfde mate, aangezien de Commissie onder de werking der tegenwoordige wet reeds by eerste verzuim een onderzoek moet instellen, terwyl dit onder de oude wet eerst by her haling van het verzuim het geval was; zoodat de gevallen, die vroeger moesten worden on- derwcht, gewoonlyk ernstiger waren. Ver geleken by het jaar 1921 is het aantal be handelde gevallen in het jaar 1922 meer dan verviervoudigd Op dien grond achten B. en W. de-bestaan- de vergoeding ten bedrage van 12'^ Inderdaad onvoldoende en eene verhooging alleszins gerechtvaardigd. Waar bet voorgestelde bedrag van 200.- ingaande 1 Jan. 1923, B. en W. billijk voor komt. stellen zij den Raad voor, daartoe te besluiten. Alkmaar, na ingewonnen bericht hoofd der betreffende school: 1. C. W. Seigers te Weesp; 2. A. Hommes te Ekamp (gem. Finster- wolde); 3. R. van Kammen te Ees B. en W. stellen vóór tot over toegekend van 1000.per jaar. B. te bepalen, dat aan het Roomseh Katho liek bureau voor beroepskeuze te Alkmaar, te beginnen met 1925, jaarlyks onder nader door B. en W. te stellen voorwaarden een subsidie uit de gemeentekas zal worden toe gekend ten bedrage van 400. ALKM. BAD- EN ZWEMINRICHTING. Genomen baden van 29 Juni tot en met 6 Juli. Heeren 794. Dames 615. Onvermogend 184. Totaal 1593. Hoogste temperatuur 67 graden. Benoeming ouderwijzere* aan de 8e Gemeenteschool. Ter voorziening in de vacature van on derwijzer aan de 8e Gemeenteschool, ont staan door het aan den heer A. H. ByleveM verleend eervol ontslag, bieden B. en W. den Raad de volgende voordracht aan, op gemaakt in overleg met den waarn. Inspec teur van het Lager Onderwijs in de inspectie van het GEVONDEN VOORWfRPEN. Aanv. eziR aah het Bureau van .politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevon den gedeponeerd op: 1, 2, 3. 4. «.uli 1924: moe* rvan een wagen, vulpen .lees boek, sleutel kinderportemonna e, gum libal, paar handschoenen. Aanwezig,en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voor werpen, als gevonden aangegeven op 1- 2 3 en 4 Juli 1924. P. Meijer, Metius straat 12, zilveren kettinkje. T. Brunn. 1 utnbouwschool, zweep. M. L Walraad Nieuwpoortslaan 7Ó. W. Kraakman. Ber gerweg 22, rozenkrans (paarlemoer). L. Maas, Spoorstraat 30, centimeter. Mej. Pander, Snaarmanslaan .127, horloge ketting. C. Groot, Langestraat 32, bro che. C. Hout, Tuinstraat 33 huissleutel Mej. Geus, Stuartstraat 55, herdershond N. Dekker, Nieuwpoortslaan 50. porte monnate. C. Konijn, Kwakelpad 21, sier kan. D. Leegwater, Hoogstraat11, knip mes met ketting. D. Schr.eken, Kwakel- pad, 18 rooien mantel. W. Genefaas, Langestraat 8 zakmes. T. van Vegten Baangrecht 14, sleutel. C. de Haah. Loanbardsteeg J. zilveren armband. S. Groot. Lindegracht, mantelceintuur. M. Ruiter Hzn.„ Achterstraat 58, vulpen. Florijn, Sft. Jogetl ti'.'iaat 19, tinmen gordijntje. C. Ruiter, Bergerweg 46, 2 nieuwe matten. C. Levering, 2e Tuin dwarsstraat 19, gummibal. C. G. M. v. Baar, Julianastraat. Purmerend, vu pen houder. H. Veileman, Groot Nieuw- land 31. Verl. Landstraat 9, 5 ons ge wicht. C. Dekker, Limmerhoek 34, een nortemonnaie en een sleutel. Van der Valk, Bleekershoek. tijdopnemer totagra- fietoestel. J. v. 't Ho4 .Roclidalestr. 26, zakje met ijzerwerk. Quereile, Lange straat, wag inmoer. C. Oostinga. Zeg- f^ntelband. A. Birj Achtersjr Gprtemonnaie ii.houdenue sleutel en spoorkaartje. P. Ürseni, Noorderkade o, pout en schuip’ank. I. Zentveld, Nieuw Poorts.aan 81. herdershond. 2!L1eer.men weder in het bezit is oren V(><>rw(‘rP. wordt men *cfzoc*,t hiervan kennis te geven aan Det Bureau van politie. - regelende o.m. de tarieven voor de levering telijk Electriciteitsbedrjjf, luidt na de daarin sedert wijzigingen geldt voor de uren en maanden van gebruik. Dit stelsel noodzaakt tot het gebruik ge durende acht maanden van het jaar van dubbeltariefmeters, die door een klok gere geld worden. Het is echter in de praktijk somtijds, n.l. by werken van tydelyken aard, waarbij veelal gedurende dag en nacht gewerkt wordt, ondoenlyk gebleken voor de klok een goed ophangpunt te vin den, waardoor van zelf een onjuiste aanwij zing in den meter wordt veroorzaakt. Het komt B. en W. gewenscht voor in dergelij ke gevallen geen dubbeltarief toe te passen, doch één tarief, dat het gemiddelde uit maakt van de beide tarieven, berekend naar het aantal uren, dat in een bepaalde maand by doorloopend gebruik het eene en het andere tarief zou hebben gegolden. In de tweede plaats is het gewenscht ge bleken, om voor die verbruikers, welke ge durende korten tijd een groote hoeveelheid electriciteit afnemen en die dus niet onder de bepaling van het tweede lid van art. 3 betreffende de grootverbruikers kunnen worden gebracht, niettemin een reductie op den stroomprjjs in te voeren. Het mini mum verbruik per maand om voor deze re ductie in aanmaAing te komen meenen B. en W. te moeten stelten op 1501 K. W. U.: den gereduceerden stroomprys op 14 cent per K. W. U. ongeacht de uren of maanden van verbruik. Tenslotte willen B. en W. van de gele genheid gebruik maken om een kleine ver andering aan te brengen in den duur van den spertijd in de verschillende maanden, welke volgens den Directeur der Lichtbe- dryven aan een wensch van verscheidene gebruikers tegemoet komt. De Commissie van Bijstand voor de Lichtbedryven heeft zich met dit voorstel vereenigd. B. en W. stellen den Raad voor, vast te stellen de volgende Verordening tot wijzi ging der Verordening bevattende ’t tarief en de voorwaarden voor de levering van eleo- trischen stroom door het Gemeentelijk Eleo- trisch bedryf te Alkmaar, gelijk deze Veror dening latsteljjk by Gem. Blad 874 ia ge wijzigd. Art. 3, 1ste lid, sub b, der verordening, bevattende het tarief en de voorwaarden voor de levering van electriscfien stroom door het Gemeentelijk Electrisch Bedrijf te Alkmaar wordt gelezen als volgt: 3>, le. voor krachtinstallaties, grooter dan 3 K. W. of verwarmingsinstal|aties volgens een tweeledig tarief en wel een ta rief van 28 cent per eenheid gedurende de uren van 4 tot 10 n.m. in de maanden No vember, December en Januari, gedurende de uren van 510 uju- in de maanden Oc tober en Februari en gedurende de uren van 6 tot 10 n.m. in de maanden Septem ber, Maart en Aprilt An tarief van 14 cent per eenheid gedurende de overige ur^n in de genoemde maanden en gedurende <10 ove rige maanden; de genoemde uren zijn die van den zomertijd; 2e. voor krachtinstallaties, grooter dan 3 K. W., die als regel dag en nacht werken, van tydelyken aard zyn en waarbij om tech nische redenen de voor toepassing van het tarief sub 1 vereischte dubbeltariefmeters niet kunnen worden geplaatst, volgens een tweeledig tarief en wel een tarief van 18 cent per eenheid gedurende de maanden November, December, Januari en Februari; een tarief van 16 per eenheid gedurende de maanden September, October, Maart en April; gedurende de maanden Mei. Juni, Juli en Augustus blyft het sub J genoemde tarief van 14 cent per eenheid gelden; 3e. voor krachtinstallaties, grooter dan 3 K. W., die als regel dag en nacht werken en van tydelyken aard zyn, indien in eenige maand meer dan 1500 eenheden verbruikt zyn, terzake van het gebruik gedurende die maand volgens een tarief van 14 cent per eenheid." Alkmaar staat den laatsten tyd wel in bet teeken van groote bijeenkomsten en con gressen. Immers hun congres of büeenkomst hielden hier: de A. R. K. A., Bond van Ge mengde Zangvereenigingen, een muziekcon cours, het Gewest Noord-Holland van het K. N. G. V. Gisteren was het ’t provinciaal comité „Noord-Holland" van het provinciaal Staatspensioneering. dat een pro,>aganda- mecting in den muziek tuin hield. Ongeveer 2000 personen bezochten de meeting, die voorafgegaan werd door een op tocht van het Doelenveld. Een twintigtal vaandels, enz. werd meegedragen, terwijl drie muziekcorpsen voor afwisseling zorg droegen. In den muziektuin werd het woord ge voerd dcor den Weleerw. Heer Ds. W. D. M. Baar, Herv. predikant, alhier; den heer P. J. Oord, lid der Tweede Kamer; den heer J. E. W. Duys, ltd der Tweede Kamer en den Weleerw. Heer Ds. J. J. T. Spaargaren, Herv. predikant te Aartswoud. Te half zes was de meeting geëindigd. plaats rekenschap te geven eenerzjjds -• en anderzijds van den aanleg en de eigen- hoeft, om naar sebiktheid van geven. B. en W. achten het dan ook niet ge wenscht, het bureau voor beroepskeuze aan den dienst der arbeidsbemiddeling te ver binden. C. Hoe behoort het bureau te worden organiseerd? Deze zeer belangrijke vraag wordt niet overal op dezelfde wyze opgelost. In het al gemeen zyn te onderscheiden twee stelsels, waarvan het eene beoogt, de voorlichting practisoh geheel of bijna geheel te doen ge schieden door den leider van het bureau, terwyl het andere de voorkeur geeft :ian medewerking van een commissie, waaruit, al dan niet voor elk geval, subcommissies wor den gevormd, wolte in samenwerking met den leider de haar voorgelegde gevallen be handelen. Bestudeering van beide stelsels heeft B. en W. ertoe gebracht, het tweede stelsel boven het eerste te verkiezen. De voorlichting door subcommissies, in overleg met den leider van het bureau, beeft n.l. het groote voordeel dat dan deze, dan een andere subcommissie wordt geroepen, een geval te beoordeclen. Door veelzijdige samenstelling der commis sie kan worden bereikt, dat telkens de voor lichting kan worden gevraagd van hen, die in het bijzonder voor bet aan de orde ge stelde geval geacht kunnen worden, deskun dig te zyn. Verbindt meu hie>aan dan nog het instituut van vertrouwensmannen, dat zyn degenen, die door de betrokkenen wor den aangewezen om aan bet overleg deel te nemen, dan twijfelen B. en W niet of ieder die voorlichting zoekt zal niet alleen zich met vertrouwen tot het bureau wenden, inaar bovendien erop kunnen rekenen, dat by de inlichtingen ontvangt die voldoende gegevens verschaffen om de keuze te bepalen. Op den leider rust, gelyk vanzelf spreekt, een verantwoordelijke taak. Hy zal, omdat hy degene is die.de aanvragen in ontvangst neemt en dikwyla voorbereidende maatrege len zal hebben te nemen, voldoende men- schenkennis moeten bezitten en vooral ook paedagoog moeten zyn. Voor de vele vraag stukken van peychologiscben aard, welke by de beroepskeuze een rol spelen, moet hjj be langstelling hebben. De werking van het bu reau bangt in de eerste instantie byna geheel van den leider af. Toph meenen B. en W„ dat de werkzaam heden voorloopig niet een volle dagtaak zul len vormen, zoodat de gemeente wellicht met een honorarium voor den leider van 1000 ^>er jaar zou kunnen volstaan. D. Ten behoeve van welke jongelieden wordt de voorlichting verstrekt? In het algemeen zullen bet zyn jongelieden tusschen 13 en 18 jaar, voor wie de adviezen zullen gelden, zoowel voor hen, die na het verlaten der lagere school een vak zoeken, als voor hen, die verdere opleiding hebben ontvangen of zullen ontvangen aan gymna sium, middelbare scholen, handeisscholen of scholen voor nijverheidsonderwijs. Natuur lijk zullen ook anderen zich tot het bureau kunnen wenden. Het is van belang, dat het bureau reeds onmiddellijk voor een zoo groot mogelyke categorie openstaat, wil het zoo spoedig mogelijk de vraagbaak worden voor de velen voor wie de voorlichting waarde kan hebben. Hoe meer van het bureau wordt gebruik gemaakt, hoe meer ervaring het op doet welke weer anderen ten goede kan komen. - E. Welke dienen mede de werkzaamheden der Commissie te zyn met het oog op de voorlichting die van haar zal kunnen worden gevraagd? Het spreekt vanzelf, dat de Commissie moet kunnen beschikken over een uitgebreid materiaal aan gegevens van allerlei aard. 7.y moet zich op de hoogte stellen van de arbeids voorwaarden en het leerlingwezen in ver schillende beroepen. Zy moet eveneens ver trouwd zyn met de arbeidswetgeving. Verder zal zy gegevens moeten bezitten omtrent alles wat de vakopleiding aangaat en om trent de vooruitzichten welke de onderschei dene taklmm van industrie bieden. Gewapend met deze gegeven* zal zy met vrucht het overleg1 met de ouders, hoofden van onderwys-inrichtingen e.a. kunnen voe ren en veelal een advies kunnen geven dat met kans op succes zal kunnen worden op- gevolgi). Natuurlijk behoort het eveneens tot de taak der commissie, na* te gaan of het ver wachte resultaat in de door naar behandelde gevallen bereikt wordt en zoo neen, aan welke oorzaken dit i* toe te schrijven. Ook langs dien weg verzamelt zy een waardevol materiaal. Fè Hoe behoort de ve£ouding te zyn tus schen de gemeente en particuliere bureaux, zoo de gemeente een eigen bureau voor voor lichting b(j beroepskeuze opricht? Practisch gesproken heeft deze vraag voor de gemeente enkel beteekeni* ten aanzien van het bovenvermelde Roomseh Katholieke bureau. B. en W. meenen, dat, nu te ver- wachter K dat dit bureau ook by oprichting a De tweede vraag, die beantwoording ver- eischt, is deze: B. Kan het bureau worden gecombineerd met den dienst der arbeidsbemiddeling? Het is vanzelfsprekend, dat juist in de kringen der arbeidsbemiddeling de behoefte aan goede voorlichting by beroepskeuze het sterkst wordt gevoeld. Immers daar ziet men herhaaldelyb- de betieurenswaardige gevol gen van een onjuiste keuze en juist daar zal men dikwyls incidenteel een verbetering wil len trachten te bereiken door een werkzoe kende aan te sporen, zich toe te leggen op een ander beroep dan waarop hy zich tot dusver had toegelegd. Evenwel, moge het zyn, dat in enkele plaatsen de hierbedoelde functies vereenig- baar zjjn gebleken, in het algemeen dreigt het gevaar, dat voorlichting, gegeven door de arbeidsbeurs, ondergeschikt wordt gemaakt aan, in elk geval den invloed ondervindt van de taak welke de beurs als bemiddelings- instelling heeft te vervullen. De voorlichting by beroepskeuze heeft natuurlijk rekening te houden met de vooruitzichten in de verschil lende vakken, maar zy mag daardoor nooit worden beheerscht. Zy beeft zich in de eerste plaats rekenschap te geven eenerzyds van de bijzondere eischen welke het beroep stelt, en anderzijds van den aanleg en de eigen schappen van dengene, die voorlichting be- gelang van de mate van ge- den candidaat baar advies te ing van de gelee- Alkmaarsche Stads- (gem. Borger), de benoeming te gaan, behoudens geschiktbevinding na geneeskundig onderzoek en het bepalen van den datum der infunctietreding aan hun College over 11 laten. Voorziening in ten vacature in de Commissie tot wering van schoolverzuim. Ter voorziening in de vacature van lid der commissie tot wering van schoolverzuim ontstaan door de periodieke aftreding van het lid C. G. Steen op 8 Juli 1924, bieden B. en W. den Raad ter benoeming voor den tyd van drie pren, gerekt rd t> zjjn ingegaan 8 Juli 1924, de navolgende aanbeveling aan: 1. «de heer C. G. Steen. 2. de heer Mr. F. A. Josephus Jitta. Vaststelling van het suppletoir kohier, dienst 1923 en het primi tief kohier dienst 1924 van de be lasting op de gebouwde eigendom men, de heffing gelden voor het go bruik van gemeentegrond of -wa ter, de tonnen belasting en de beer puttenbelasting. n. en W. bieden den Raad ter vaststelling aan het suppletoir kohier, dienst 1923 en het primitief kohier, dienst 1924, van de boven genoemde belastingen, zooals deze kohie ren overeenkomstig de betrekkelyke veror- deuingtn door hen zyn opgemaakt. Verhuring lokalen in Perceel Langestraat 85. By Raadsbesluit van 20 December 1928, no. 15, is aan het Bestuur van het Hoogheem raadschap Noordhollands Noorderkwartier toeg(^gaau van huur van de aan genoemd bestuitr in gebruik afgestane lokalen in het perceel Langestraat 85, tw. w.: a. de kamers nos. 5, 8, 9 en 10, een ongo- nummetd lokaal en achtergedeelte van den zolder, voor 1300.per jaar, ingaande 1 Januari 1924 en eindigende 30 Juni 1925; b. een ongenummerd kantoorlokaal op den zolder aan de straatzijde en een afgeseboten ruimte aan de tuinzyde voor 75.per jaar eb voor gelijk tydyak. Sindsdien heeft de Hanzebank, die een drietal benedenlokalen in huur had, die loca- len ontruimd. Van de zjjde van het Hoog heemraadschap is B. en W. in verband met die ontruiming verzocht die door de Hauze- bank ontruimde lokalen in buur te mogen ontvangen, zulks in ruil voor de by het Waterschap in gebruik zjjnde zolderverdie ping van bedoeld perceel, welke dan ^geheel zal worden ontiuimd. B. en W. hebben tegen inwilliging van dit verzoek geen bezwaar en zouden déze ruiling overigens tot stand wenschen te zien ge bracht met handhaving van den bestaanden huurprys van 1375.per jaar, doch onder- bepaling, dat het Hoogheemraadschap gedu rende den huurtyd voor zjjne rekening voor ziet in bet schoonhouden en gewoon dage- lysch onderhoud van den voor- en achterge vel, de gangen, trappen en waterclosets in bet gebedw, benevens van den tuin, waar mede het Bestuur genoegen heeft genomen. Verhuur van grond aan De Huyterstraat. De heer P. C. v. d. Haagen, wonende al hier, verzoekt een stukje grond, grenzend* aan De Ruyterstraat, ter grootte van pl.m. 50 M2., kadastraal bekend gemeente Alkmaar sectie F no. 2201 gedeeltelijk, en in eigen dom aan de gemeente toebehoorende, in huur te mogen ontvangen. Tot nu toe is dit gedeelte verhuurd aan J. Zwart, die echter de huur heeft opgezegd. B. en W. stellen den Raad voor, ben k machtigen bovenvermeld perceel onder he< der gemeente Alkmaar op Donderdag 10 Ju li 1924, nam. 1 uur. Punten van behandeling: I. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Benoeming van een onderwijzer aan de 8e Gemeenteschool (by), nr. 118). 3. Benoeming van een lid der Commis sie tot wering van schoolverzuim (bjjl. nr. 128). 4. Voorstel tot opheffing der Commissie voor de belastingzaken enz. en tot instelling van n Commissie van bystand voor de finan ciën, met benoeming van leden (bjjl. nr. 125) 5. Idem tot toekenniug van subsidie ten behoeve van den ontsmettingsdienst van het „Witte Kruis” (bjjl. nr. 105.) 6. Idem inzake gaslevering aan Heiloo (bjjl. nr. 115). 7. Idem tot het geven van namen aan straten (bjjl. nr. 121). 4 8. Idem tot beschikbaarstelling van gel den voor lokalen, meubelen en leermiddelen vau Roomseh Katholieke scholen (bjjl. nr. 124). 9. Idem tot wijziging der verordening be treffende de toelating van buiten leerlingen tot de handeisscholen (bjjl. nr. 126.) 10. 4e Suppletoire begrooting dienst 1923 II. Suppl. kohier 1922 en primitief kohier 1924 belasting gebouwde eigendommen enz. (bjjl. nr. 127.) 12. Idem tot verhodgii ning ten laste der N. V. tram (bjjl nr. 106). 13. Idem tot nadere regeling der finan- cieele verhouding ten aanzien v. <L N.V. Alk maarsche Exportveiling van Land- en Tuin bouwproducten (bjjl. nr. 107). 14. Idem betreffende toekenning bouw- premie aan „Rocbdale” (bjjl. nr. 1Ö8). 15. Idem tot splitsing van de le klasse der u.l. school voor jongens en meisjes (bjjl. nr. 109). 16. Idem tot verhooging der toelage van den Secretaris der Commissie tot wering van schoolverzuim (bjjl. nr. 112). 17. Idem tot wyziging der legesverorde- ning (bjjl. nr. 113). 18. Idem tot wijziging der schoolregelin- gen voor het Nijverheidsonderwijs (bijl. nr. 114). 19 Idem inzake oprichting van een reau voor beroepskeuze (bjjl. nr. 123.) 20. Idem tot wijziging van het tarief electriciteit (bjjl. nr. 110). 21. Idem betreffende uitvoering Vleeschkeuringswet (bjjl. nr. lil). 22. Idem tot toekenning van een tege moetkoming in de koeten van onderhoud van den molen „De Groot” (bjjl. nr. 116). 23. Idem tot opheffing der betrekking van onderdirecteur der school voor voor bereidend middelbaar technisch onderwijs (bjjl. nr. 117). 24. Idem tot wijziging der verordening op de heffing vart hóndenbelasting (bijl. nr. 1191. 25. Idem betreffende verhuring van het petceel langestraat 85 (bjjl. nr. 120). 26. Idem tot verhuring van grond aan de De Ruyterstraat (bjjL nr. 122). 27. Idem *ot vaststelling van verordenin gen up de heffing en invordering van rech ten voor de ontsmettingsdienst (bjjl. nr. 43). 28. Reclames tegen aanslagen in belastin gen en voorstellen inzake oninbaarVbrkla- ring van aanslagen (bjjl. nrs. XXXV. XXXVI en XXXVII.) ingevolge art. 3, sub b, der Verordening van electrischen stroom door het Genieen- geljjk dit artikel dien aangebraichte krachtinstallaties, Tooter dan 3 K.W„ een tarief hetzjj van 3 cent, hetzjj van 14 cent naar mate van

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1924 | | pagina 5