I Nooid-HolMscli Dagblad. h TWEEDE BLAD. Alkmaar. I 1 i hü I J r I 29 14 ONGEVALLEN. IN EN OM ALKMAAR. UIT DEN ALKMAARSCNEN RAAD. KUNST EN KENNIS. Ar de K ir.en het In concours 1596 duiven, los 9.25 uur Onder luide instemming goedgevonden. A 5 5 5 5 5 5 5 5 5 58 03 14 14 15 J9 20 21 22 23 24 24 26 26 29 30 31! 38 39 40 40 42 44 44 45 46 491 52 53 55 09 57 41 134 52 07 53 53 09 24 (50 43 33 04 36 59 01 •13 ?6 53 i31 41 24 24 59 40 16 53 ii MAANDAG 14 JULI 1924. landsche Marine-vliegtuigen en kan van uur af (vennoedeljjk kwart ovep ïwflni Gisteravond om pl.m. 8 uur sloeg de heer A., alhier, die met een flinken gang den weg naar Bergen aan Zqe kwam afgereden, op ’n gegeven moment over den kop. zoodat hij verschillende kwetsuren opliep. Per auto werd hjj naar Dr. Straver alhier, vervoerd, die hem verbond. in het bloed, dat we zeiden het reeds meermalen kruipt waar het niet gaan kan! Naar aanleiding van het voorste! van B. en W. om enkele benedenlokalen in perceel bouw) tjjdeljjk in huur af té staan Hooghi lange discussie. BEZOEK VAN DE AMERIKAANSCHE ADELBORSTEN. De Amerikaansche zeeofficieren en adel- Imrsten, die morgen onder begeleiding van Nederlandsche collega’s een bezoek aan Alk maar zullen brengen, vertrekken per extra- trein om 8.44 van Rotterdam, aankomst Am sterdam 10.10. Aan het Centraal Station al daar worden zy afgehaald door de heeren Pels, Margadant en Schouten, leden van het Bestuur van Alcmaria V. V. V., die hen ge leiden naar een extra-boot van de Alkmaar Packet, die zich bereid heeft verklaard de reizigers'tegen zeer verminderd tarief te ver voeren. Deze boot wordt op de Alkmaarder Meer opgewacht door een eskader Neder- i 1 in uur) steiger garnizoensplaats Har- >ptember 1924. Voor nadere bijzonderheden wordt verwe zen naar de openbare kennisgeving van 23 April j.L, terwjjl de afdeeling Militaire^Za- ken ter gemeentesecretarie verdere inlichtin gen verstrekt EEN LEGAAT. Zoo nu en dan bljjkt, dat bet Plechtig heeft de burgemeester geconsta teerd, dat by de thans totstandkomende gas aansluiting van Heiloo toch wel blykt, dat de gemeente Alkmaar met het algemeen belang der buitengemeenten wil samenwerken. Ja wel! Vandaar dan ook. dat Alkmaar in de schoolgeldkwestie vrjjwel volledig voor de buitengemeenten gezwicht is. Omdat Alkmaar na een ware Pyrrus overwinning niet anders kon! Op waarljjk aandoenlyke wjjze heeft wet houder Ringers bij deze gelegenheid in psal- modische begeestering,, de vieze, vuile, sme rige boel” van de Hanzebank bezongen. Met schijnbaar welbehagen verkondigde de wethouder, dat het de schuld van de Hanze bank was, wanneer het gebouw den laatsten tyd niet goed genoeg werd schoon gehouden. De heer Keysper Êep den geestdriftigen zanger echter met succes tot de orde: ’t bleek per slot van rekening de schuld van de ge meente, en wel speciaal van ’s wethou ders Ringers afdeeling! fanterie, is de dienstplichtige deze gemeente, toegelaten tot di SPREEKUUR WETHOUDER VAN ONDERWIJS. De Wethouder van Onderwijs en sociale aangelegenheden zal vóór Dinsdag 5 Augus tus a.s. geen spreekuur houden. POSTDU1VENVEREENIGINO „ALCMARIA VICTRIX”. Wedvlucht van Orleans op 8 Juni '24 afstand 563 K.M. Th. Buissink 3.23.39970 Toen kwam aan de orde het voorstel van B. en W. tot splitsing der le klasse U. L School voor jongens en meisjes. ’t Was de bedoeling van wethouder Wes terhof, aan genoemde U. L. School een vier de» leerkracht aan te stellen, opdat klasse 1 gesplitst zou kunnen worden in twee af- deelingen- Klasse la voor hen, die de school met goed gevolg in 3 jaren tyds kunnen door- loopen, Klasse 1b voor hen, die de school na een jaar weer zullen gaan verlaten om naar een andere onderwijsinrichting (b.v. Gymnasium of H.B.S.) over te gaan, en voor hen, van wie te verwachten is, dat zy in 3 jaren de ge wone U. L. O.-leerstof hier zutleu kunnen verwerken. Mr. Kusters meende tegen dit voorstel be zwaar te moeten maken: op deze wyze ver vormde men een deel van het U. L.-Onder- wjjs tot onderbouw van andere onderwijs instellingen; dit was principieel fout. U. L. 0. moet U. L. O. blijven! En bovendien zou een en ander maar weer nieuwe kosten met zich meebrengen. niet alleen voor het openbaar U. L Ondcrwys doch in de toekomst wellicht dan ook voor het bijzonder U. L. Onderwijs. Alles ten koste van de gemeente. Mogelyk tot een bedrag van 10.000. jaar. De heer Sietsma sprak ongeveer in den- zelfden geest. In 't eerst hield de heer Westcnof zich nu nog kalm, doch toen de heeren Kusters en Sietsma zich op zyn hoeg commando i.iet zoo gedwee lieten bekeeren als met Mr. Lees berg (volgens diens eigen verklaring) het geval geweest is (we wisten niet, dat Mr. Leesberg zich ooit kon laten „bekeeren!), toen barstte de bom! toen ontzag onze allernetste wethouder geen enkel middel meer: het rechtsche spóbk moest tegenover links worden opgeroepen, links moest tegen rechts te hoop gedreven worden. Hiertoe deed dienst de zeer lage insinua- Den heet Westerhof zouden wjj willen vra gen, wat hy ervan zeggen zou, wanneer wjj hem een „brutalcn \legel" noemden, of een „achterbuurt kwajongen' En den burgemeester willen wjj ae vraag vóór te leggen of hij op déze wjjze wil too- nen, dat hy geheel boven de pUrtijen verhe ven is, en dat by hem het bloed niet kruipt waar het niet g: Het was ook heer Sietsma terstond tot de orde ALKM. BAD- EN ZWEMINRICHTING. Genomen baden van 6 Juli tot en met 13 Juli: Heeren 872, dames 786, onvermogend 314, totaal 1972. Hoogste temperatuur 71 gr. IN WERKELIJKEN DIENST. De res. eerste luitenant H. Schrooder, uit deze gemeente, zal zyn verplichten werkel. dienst dit jaar vervullen van 11 tot en met 30 Augustus a.s. by het 21e Regiment In fanterie te Amersfoort. OPLEIDING VOOR OFFICIER. Bij beslissing van den Inspecteur der In- Kaan, uit ,op 6 Octo ber e.k. aan te vangen opleiding 'tot verlofs- officier. Langestraat 85 (voormalig Hanzebank-ge- -1 aan het oogheemraadschap ontspon zich een vrjj r -- - Waarom zoo was gevraagd moeten er voor die weinige maanden, gedurende wel ke de huur nog loopt, nog zoo groote veran deringen aangebracht worden? Het bleek ons al spoedig een storm in een glas water: de assurantie wil het gebouw niet verzekeren, zoolang daar op de bovenste ver dieping de Hoogheemraadschap-bevolking woont, verandering van den toestand ten genoege van de assurantie zou 450 kosten. Dus verzochten B. en W. het Hoogheem raadschap vriendeljjk, naar beneden te wil len komen. Dat was alles. Doch dan moet de betreffende bjjlage ook allerongelukkigst geredigeerd zyn: van het eigenlijke motief het brandgevaar bleek nota bene niets, terwyl men het daarenbo ven nog voorstelde, alsof het verzoek van het Hoogheemraadschap was uitgegaan. I Wy vernemen voorts, dat indien zulks nog tydig geregeld kan wordgn naar alle waarschijnlijkheid een demonstratie van de kaasdragers gehouden zal worden BURGERWACHT. Bljjkcns de in dit nummer voorkomende advertentie beginnen de schietwedstrijden voor de leden van de Burgerwacht morgen middag om 5 uur op de schietbaan te Ber gen. De wedstrijden worden gedurende 12 we ken iederen Dinsdag gehouden. II. (Slot.) De heer Westerhof is een groot man: weet alles het best: Hy zelf is daarvan wel het sterkst overtuigd. En in die overtuiging is hel hem een gru wel, geen geljjk en niet zyn zin te krygen. Dat heeft hy in de laatste raadszitting meermalen getoond Wethouder Westerhof wilde aan de 8ste gemeenteschool een nieuw onderwijzer be noemd kriisren. Mr. Kusters, die zich vooral in onderwys- aangekgenheden niet uit bet veld laat slaan, wees «rop, dat door deze benoeming een vierde boventallige onderwijskracht door de gemeente aangesteld ging worden, waarvan volgens een nieuwe wetsbepaling de kosten geheel voor rekening van de gemeen te zouden komen. Bovendien zou het bijzonder onderwijs aan een en ander het recht ontleenen, óók tot benoeming van een (nieuwe) boventallige onderwijskracht over te gaan, alweer ten koste van gemeentegeld. Volgens Mr. Kusters moest dc Raad zich eerst in principe uitspreken, of men het standpunt van bet Kijk deelt. De heer Westerhof sputterde natuurlijk ge weldig tegen, doch het slot was, dat hij het voorstel van Mr. Kusters moest overnemen. Was hy zich blyveu verzetten dan zou de raadsmeerderheid hein voorzeker mores ge leerd hebben. Hy gaf, dus toe Maar 't zat hem dwars! Vermelden wy ten slotte met genoegen, dat B. en‘W. de behandeling van het voor stel inzake de 5000 aan de tractortram nietaangedurfd hebben! Heel verstandig! Zy zouden van een erg koude kermis thuis gekomen zyn! VOLKS CONCERT. Groot Gemengd- en mannenkoor Dirigent, de heer Jac. Al. Begeleiding: strijkorkest; aan den vleugel de heer D. Duijves. F.r was zeer veel belangstelling. De koren die aan dit concert medewerkten, staan alle onder .eidiug van de heer Al. Deze heeft met zyn zangeressen en zangers; muzikaal zeer veel te genieten gegeven, ’n Keurig program ma byna geheel uit groote koorwerken be staande, was hiervoor samengesteld. Men opende met „Te Deum” van Goller (voor man nenkoor en klavierbegeleiding). Zeer be schaafd werd dit nummer gezonden, en kleur ryk genuanceerd klonk byv. „Dignare Domi no" en „Te ergo quaesumus”. Hierna „Memorare" van L’abbé Hecht, eveneens voor Mannenkoor; hier yonden wy het ensemble niet zoo goed, als in „Te Deum”, de in dit nummer voorkomende bariton-solo werd door den heer H. Landman goed gezongen, evenals het duo voor len en 2en tenor door de heeren N- Landman en J. Hogervorst. Als laatste nummer voor de pau ze ..Stabat Mater” van Jos Rheinberger, voor gemengd koor, met orkest- en klavierbege leiding. De verschillende koren uit dit werk werden zeer mooi gezongen, vooral ’t fuga- tisch bewerkte slotkoor.. De soli werden zeer verdienstelijk gezon gen door mevr. Admiraal sopraan, en de hee ren Hogervorst tenor, en Bakker bariton, Zuid-Scharwoude. Na de pauze „Middernacht" van Wierts, Dit werk werd vooral zeer goed voorgedra gen en de zuiverheid was volkomen, zeer beschaafd zongen de tenoren „Engelenscha ren zweven omhoog.” Dan werd met groote kleurschakeering gezongen „Ellen" van Ui man. De succesvolle middag werd besloten met „Lenteiiachts-Fantaisie” van Paardeko- per (voor gemengd koor-orkest en klavierbe geleiding). Uit deze cantate zij vooral ge noemd „Koor van dagelven" en het groote koor. In den ochtengïoed als het Oosten blinkt. De heeren Hogervorst en Bakker zon gen hier de soli beter dan in „Stabat Mater’’ de sopraan-soli werden door mej. C. Joma goed gezongen, jammer dat haar stem door verkoudheid wat zwak en daardoor minder gedisponeerd was. Vergeten wy niet het strijkorkest, dat zeer volgzaam bege leidde en den accompagnateur, die de klavier begeleidingen correct speelde. Voor dames Admiraal en Joma bloemen. De concert-vleugel was uit het magazijn der firma IJpma, Langestraat Alkmaar. IV. 8. R. K. VOLKSBOND. Hedenavond om 8 uur zal een ledenverga dering van den R. K. Volksbond gehouden worden in het St. Joseph-Gezellengcbouw aan het Verdronken-oord. Alsdan zal de beer van Dieten komen toe lichten het stelsel hoe men op'gemakkelijke vnorwaarden aan een eigen woning kan ko men. Ongetwijfeld is dit een zeer belangrijk onderwerp en vertrouwd wordt, dat de leden «loot een groote opkomst hunne belangstel ling zullen toonen. van de Alkmaar Packet aan de Voormeer, waar het Stedeljjk Muziekkorps welkomst liederen zal spelen. Met dit muziekkorps voorop trekken 300 gasten dan langs Verdronken Oord, Kraanbuurt en Langestraat naar het Stad huis, waar het Gemeentebestuur hen in de Raadzaal zal ont’vangen. Terstond daarna af- marsch langs Choorstraat, Ritsevoort en Kennemerstraatweg naar het Muziekpark, waar het Gemeentebestuur broodjes met koffie aanbiedt Daarna zullen de gasten verdeeld in groe pen van ongeveer 50 personen een wande ling maken door de stad ten einde de ver schillende bezienswaardigheden te bezichti gen. Gedurende dezen tyd bespeelt de heer Crefeld het carillon. Het vertrek zal in ver band met de door het gemeentebestuur van Rotterdam aangeboden avondpartij moeten" geschieden om 4.10 per extratrein. Voor de organisatie van een en ander heeft het gemeentebestuur veel hulp gehad van het Bestuur van Alcmaria V. V. V., dat onder meer een aantal Engelsch sprekende perso nen bereid heeft gevonden om bij de wande ling door de stad als gids te dienen en een aantal meisjes heeft gevraagd den gasten de koffie te schenken. Zaterdagmiddag viel een jongetje, dat op een, aan de Kanaalkade liggende, met stee nen beladen schuit liep, in het ruim, waar door hy enkele wonden aan hoofd en hals opliep. De schipper die het ongeluk zag gebeuren, bracht het ventje naar het Stadsziekenhuis, waar het verbonden werd. NED. BOND VAN OUD-ONDER OFFICIEREN. (Vervolg.) Te elf uur ving in de „Unie” de 36e algemeene vergadering aan. Aanwezig wa ren 27 afdeelingen. De voorzitter, de heer M. Gerdes, opende de vergadering. Spr. heet allen welkom, in het bijzonder den heer A. H. P. Blaauw, beschermheer. Spr. wijst erop dat deze vergadering vruchtdragend zal zyn, als er gediscussieerd wordt in onderlinge waar- deering. Wy zyn verplicht gezamenlijk de verschillende vraagstukken onder de oogen te zien om tot vruchtdragende besluiten te komen. De notulen der 35e jaarvergadering 'wor den goedgekeurd. - De voorzitter van de afd. Alkmaar, de heer R. Oosterveld, sprak de vergaderden met eenige woorden toe. De voorzitter dankt de afd. Alkmaar voor de hartelyke ontvangst, ook wat be treft de ontvangst.ten Stadhuize. Spr. stelt voor als’Bewijs van dankbaarheid aan Mevr Fazantenhennen van 1 Oct. 19*24 tot Wende&ar een bloemstuk aan te bieden. Jan. ’25. Onder luide instemming goedgevonden- aan kan weer opmerkelijk, hoe de _.2j geroepen werd, toen hy het waagde, een zekere han- d^ryze van de „Alkmaarsche Courant” te laken. Van het „Noord-Hollandsch Dagblad” “W je over ’t algemeen zeggen wat je wil, I niet waar Mr Sluis? Dan word je niet tot I ie orde geroepen! I Dat zit ’m allemaal in het bloéd. Mr. Sluis, I verwacht worden aan den ge1 verplegings- werk van de oude lieden in de Pius-Stich- ting hoog gewaardeerd wordt en dat brave Alkmaarsche burgers bevorderen, dat die verpleging op peil kan bljjven en in de toe- CONTROLE-TOCHT VRIJWILLIGE VERKEERSPOLITIE. Gisterennamiddag werd door de Vrijwil lige Verkeerspolitie van Noord-Holland bo ven het Y een controletocht gemaakt in ge zelschap van de Ryksveldwacht De route werd genomen van Alkmaar naar de veer pont te Velsen, terug via Beverwyk naar Wyk aan Zee en vandaar via Beverwijk, straatweg naar Alkmaar. Verschillende feiten werden geconstateerd als: het plaatsen van ijs wagens, fruitkarren en een automobiel op rijwielpaden, aan wel ke verkeersbelemmeringen een einde werd gemaakt. De bestuurder van een autobus, welk voer tuig zeer overladen was, werd verplicht 6 personen te doen uitstappen; dit vond plaats op den weg tusschen Beverwijk en Wyk aan Zée. Verder werd geconstateerd, dat enkele mo torrijwielen reden zonder voldoende of met defecte remmen en dat de signaalinrichting van een auto niet in orde was, terwyl meer dere kleine verzuimen aan het licht kwamen. De politie trad in deze gevallen steeds waarschuwend op, terwyl verschillende wen ken gegeven werden ten opzichte van de re gelen van den weg. VERDRONKEN. Hedenmorgen zagen eenige burgers in bet kanaal bij de Frietchc brug eer. lijk in het water dryven. De politie werd gewaarschuwd en al spoe dig bleek men te doen te hebben met het lijk van een zekere J. P., die in een woonsohuitje aan de Noordcrkade woont. Zeer waarschijnlijk is de man in den voor nacht van zyn scheepje gevallen en verdron ken. N. Ypma X 3.23.40095 wr f I111- KT O 0*7 N.’ Vpma V 3.23.4Ó088 W. Godschalk 39893 <tez. N 3,21.27143 OPENING EN SLUITING DER IACHT. De Burgemeester maakt bekend, dat de Minister van Bmnenlandsche Zaken en Landbouw bii beschikking van 20 |uni 1924 heeft bepaald: a. dat de jacht op de wildsoorten zal zijn geopend in de provinciën, de provinciën, genoemd in Kolom II. gedurende het tijdvak achter de namen der wildsoorten aangegeven. Edelherten en damherten van 1 Nov. 1924 tot 1 Febr. 1925. Hindet^van 1 Jan. 1925 tat 1 Febr. ’25. Reebokken van 15 Juli 1924 tot 15 Aug 1925. Patri/zen van 1 Sept. 1924 tot 1 Dec. 1925. Noutsnipjjen van 1 Sept. 1924 tok 1 Maart 1925. f Korhennen van 1 Sept. 1924 tot 1 Dec. 1924. I Korhanen van 1 Sept. 1924 tot 1 Jan. 1925. Hazen van 1 Oct 1924 tot 1 jan. ’25. Fazantenhennen van 1 Oct. 192‘ de, dat de rechterzijde (de heer Sluis had zich inmiddels aan de zyde van M<*. Kusttfs geschaard) .aldus optrad, omdat het hier het openbaar onderwijs betrof. De heer Sluis wenschte deze laffe insinua tie „een leugen" te nemen. Echter.... de voorzitter hamerde: dat woord was niet parlementair. De heer W’esterhof herhaalde zyn beschul diging, per slot van reaening veel eer- roovender dan de kwalificatie „leugen.’’ De voorzitter hamerde niet. De heer Sluis blééf erby: ’t was een leu gen! De voorzitter hamerde. Mr. Kusters wenschte met Mr. Sluis méé le ptetesteeren. De heer Westerhof wierp Mr. Kusters het icheldwoord: „Brutale vlegel!” toe. De voorzitter hamerde niet “Echt ad rem voegde Mr. Sluis den burge meester toe: „U dekt hem goed!” A. J. deiWit N 3.22.27757 J. Huiberts X 3.23.40063 N.’ Ypma X 3.23.40097 C. Wanner N 25.23.19249 uur min. sec. 4 N. Ypma X 3.23.112998 5 5 5 de Moei N 3.20.14546 5 5 5 G. H.Waijboer N 3.2127125 5 dez. X 3.23.39873 5 W. Godschalk N 3.22.27652 5 C. Wanner X 3.23.40051 J. Huiberts 2619 N. Ypma 106086 B. Termaat N 3.22.27715 W. Godschalk X 3.23 117541 5 5 W. Godschalk N 3.23.27664 5 5 5 5 C D. H ibe.tsN 3 213 545 5 W. Godschalk X 3.2339886 5 H. I. Struis N 3.22.‘27713 5 W. Godschalk X 3.23 43372 5 F. I. Feiyen 39940 G. H. Waijboer 39681 I. Huiberts N 3.20.14563 N. Ypma X 3.23.40093 dez 40084 J. M. Huiberts N 3.22.27736 5 Famaienhanen van 1, Qct. 1924 tot 1 Febr*’25. i 'I Zwanen, ganzen, watersnippen, duik eenden, behalve wifde eenden (anas boschas LJ yan 28 Juli 1924 tot 16 April ’25. f Wikte eenden (anas boschas) van 28 Juli tot 1 Febr. ’25. Goudplevieren van 28 Juli 1924 tot 1 April ’25. f Deze regelingi betreft alle provincies belave Groningen en Friesland. b. dat de jacht op herten- en ree kalveren niet wordt geopend; c. dat het vangen van elk van de ge noemde waterwiidsoorten door middel van eendenkooien is toegestaan gedu rende üen tijd, waarin de jjacht op de waterwiidsoorten is geopend; d. dat het vangen van genoemde waterwiidsoorten door middel van net ten, waarvan het gebruik is geoorloofd, is toegestaan van 15 October 1924 ge durende den tijd, waarin de jacht op die waterwiidsoorten is geopend. HERHALINGSOEFENINGEN. De Burgemeester roept den in het verlof-- gangersregister dezer gemeente ingeschreven verlofganger, hieronder vermeld, by deze op, om in 1924, op het achter zyn naam aan gegeven tydstip, krachtens artikel 31, eer ste lid, b, in verband met artikel 33 der Dienstplichtwet (Stbl. nr. 43 van 1922), voor herhalingsoefeningen in werkelyken dienst te komen Wolf, W. L. lichting 1919 beboeren de tot Regt. Jagers l derwyk, tydstip 15 September II Alkmaarsche burgers bevorderen, komst kan worden verruimd. De onlangs overleden heer Nic. Geels was een van die weldoeners, die een onmisbare steun zyn voor gemeld liefdewerk; hy le gateerde aan de Piusstichting 500 vrjj van lasten en rechten. Een mooie daad. DE VLAG UIT. De tjjdelyke voorzitter van „Alcmaria” V. V. V. verzoekt de ingezetenen, in het bij zonder hun, die aan den weg wonen, waar langs de Amerikaansche adelborsten mor gen. zullen trekken, de vlag uit te steken. I Het jaarverstag ver 1923 ontlokt aan den I van Den Haag een woord van afkeu ring ten aanzien van de nabeschouwingen omdat die zonder voorkennis van ddft re dacteur in het orgaan zyn opgenomen. Spr. stelt voor, dat als het Hoofdbestuur niet kon beloven, dat geen persoonlijke meenin- gen van Hoofdbestuurders in de officieele bekendmaking naar voren komen, dat het Hoofdbestuur verplicht wordt zyn stukken via den redacteur te plaatsen. Naar aanleiding van het verslag be spreekt de afgevaardigde van Den Helder het ontslag van gepensionneerden aan de Rijkswerf. Spr. beschouwt dit als een hetzp tegen de gepensionneerden, doordat alten, die boven de 1000 pensioen ontvangen, ontslagen werden. v Het hoofdbestuur heeft niettegenstaande het verzoek van de afd. Helder, daarom trent geen request aan den Mihister gezon den. De voorzitter zegt dat het hoofdbestuur dit niet op den weg der vereeniging acht te liggen. Dat request is niet gezonden, om dat er toch geen resultaat mee bereikt zal worden. Het jaaryerslag wordt goedgekeurd. De rekening en verantwoording over 1923 wordt na eenige opmerkingen van den afg. van Den .Haag, den Bosch en Groningen goedgekeurd. Het verslag van den Beheerder van het Arbeidsbureau over 1923 wordt goedge- keur'd. De afg. v»n Vlissingon zegt, dat de werk zaamheden Han het Arbeidsbureau piet vol doende zyn in verhouding tot de kosten. Spr. stelt voor het bureau op te heffen. De voorzitter wyst er op, dat wy in eigen aardige tijden leven. Het is niet gemakkelyk tegenwoordig een betrekking te vinden. Spr. vindt dat dit bureau, altjjd het lieve lingsdenkbeeld van den Bond, niet opgehe ven moet worden. Het voorstel Vlissingen wordt niet onder steund. Het verslag van de commissie uit de af deeling ’s Hertogenbosch, ingevolge art. 23 der statuten wordt onder applaus goedge keurd en het Hoofdbestuur voor zyn gehou den beheer over 1923 gedechargeerd. De voorz. deelt op verzoek van den afg. van Den Haag mede, waarom eenige hoofd bestuurders niet ter vergadering waren. Van den heer Salomonsky is telcgraphisch bericht van verhindering ingekomen. De voorzitter stelt voor telegrammen van hulde te zenden aan de leden van het vor stelijk huis, aan den eerevoorzitter, aan den heer Salomonsky, eere-voorzitter van de vereeniging „Rust en vacantieoord” en aan den heer J. C. Vaasen. Het beheer van het postzegelfonds over 1923 wordt goedgekeurd. Bespreking werkzaamheden voorschotten op pensioenen. De voorzitter stelt vftor, dat in het vervolg het verzoek om vö»r- schot aan het afdelingsbestuur geschiedt. Het werk van den algemeenen penningmees ter zal daardoor zeer verlicht worden. De afgevaardigde van Helder zegt niet voor dit voorstel te zyn. Spr. acht de uitvoe ring van dit voorstel bezwaarlijk, met be trekking tot degenen, die een voorschot ne men in een plaats en dan verhuizen. De voorzitter acht dit geen bezwaar. Het voorstel van den voorzitter wordt z.h.s. aangenomen. Mededeeling van bet Rust- en Vacantieoord. De secretaris de heer E. Sikkema, doet deze niededeelingen, die al reeds in bet or gaan zyn opgenomen. Spr. dankt het hoofd bestuur voor de groote medewerking en deelt mede, dat het oord in alle opzichten voldoet, terwyl de prijzen zeer laag zyn. Ook voor de zieke kameraden is het rust en vacantie-oord onontbeerlijk. De afg. der afdeeling Alkmaar roept de aanwezigen op, om deel te nemen aan de jaarlyksche schietwedstrijden van het rust en vacantie-oord. De afg. van Haarlem dankt het bestuur van het rust- en vacantie-oord voor de wijze waarop het een zieke kameraad geholpen heeft. Spr. dringt er op aan, dat de schiet wedstrijden op grootschere wjjze worden op gezet. De afg.’ van Rotterdam memoreert de op richting van een beurs-Salomonsky en doet hieromtrent eenige mededeelingen. De voorzitter drukt zijn sympathie ten op zichte van ’t rust- en vacantie-oord uit. Spr. spoort aan tot een algemeen lid worden van het rust- en vacantie-oord van de leden van den- Bond. Voorstellen van het hoofdbestuur cn de afdeelingen. De afg. van Rotterdam licht een door die afd. ingediende motie betreffende het beleid van het H. B. tos. De afg. van Arnhem protesteert over den brief en den toon van dien brief van den Jeelof. Spr. dient een motie in dien zin in. De afg. van Den Haag wyst er op, dat do motie-Rotterdam niet op de agenda is om schreven en stelt voor de motie te behan delen na afhandeling van den beschrijvings brief. Aldus besloten. Aan de orde komt dan het voorstel van de afdeelingen Bergen op Zoom, Breda en Ven lo, om het orgaan om de veertien dagen te doen verschijnen. De afd. Bergen op Zoom verwacht hier van vernjindering van contributie, de afd. Breda wil de hierdoor te verkrijgen bespa ring in de eerste plaats ten goede doen ko men aan de weduwen cn weezen en aan de behoeftige kameraden. De voorzitter deelt mede, geen bezwaar te hebben tegen veertiendaagsche uitgave De contributie zal dan gebracht kunnen wor den op 3.60, terwyl een bedrag ad f 1000 wordt overgehouden, dat voor de helft in ’t reservefond» en voor de andere helft in het weduwen- en wcezenfonds kan worden ge stort.. Of men kan de contributie op 4.67 hanhaven, en het daardoor verkregen groo- ter overschot op dezelfde wjjze verdeelen. De afg. van Rotterdam zegt hiermede ten deeje mede te kunnen gaan. Spr. wil de gelegenheid aangrijpen om de fondsen te versterken. Gaan we die richting uit, dan zyn we op den goeden weg Applaus.. De afg. van Amsterdam is meer voor ver laging van de contributie, omdat de con tributie veelal een struikelblok is voor d* bestuur van

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1924 | | pagina 6