Olman's Eere-avond „ONSBLAD” Door- loopen Voaderdag 17 Juli 19X4. Bureau: HOF 6, ALKMAAR. - Telefoon: *1 4' i 18e Jaargaaf BINNENLAND. FEUILLETON. Avonturen van een Lord 52. BUITENLAND. BRIEVEN UIT FRANKRIJK. Verspreide Berichten. Korte Berichten. POSTGIRO 104863 POSTGIRO 104*63 Parijs, 16 Juli 1924. ex- ontwerp voor die salarisregeling te stemmen I haven vu Southampton?" vervolgd? ADMINISTRATIE No, 43» REDACTIE No. «33 Jfln aan de crediteur-landen. der commissies werd Ie van een der kleine Pau- Den NOORD-HOLLANÜSCH DAGBLAD gisteren- Office te Het moet voor den Jubilaris een onver getelijken avond worden. Heden de laatste dag dat U kaartjes i 25 cent kunt koopen. Vrijdagavond in den tuin is de entrée 50 cent. munt. Het schijnt me niet heelemaal recht vaardig toe dat al de wereldsche schatten in den regel gevonden worden aan den kant van den duivel. Hoe het ook zy, deze zaak laat ik geheel aan u over. Doe zooals u goed dunkt en als ze u dwingen naar Lissabon of ergens anders heen te stoomen, telegrafeer me dan zoo spoedig als u dicht genoeg by een telegraafkantoor komt. Ik denk niet dat u moeite zult hebben; Frowuingshield jal zijn eigen voordeel wel inzien, al is hij ook een schurk, wat ik trouwens niet geloof. Nu heeft Schwartzbrod u 5000 pond beloofd voor 3 tochten naar Lissabon, en 2000 pond voor iederen tocht daarenboven. Hoeveel tochten zou u kunnen hebben gemaakt?" „Laten we maar eens zeggen twee. Dat maakt dan 9000 pond. Morgen zal ik u een cheque voor dat bedrag geven en u kunt ze aan uw vrouw geven om het geld op de bank te zetten wanneer u van Southamnton terug komt" „Ik zou er niet aan kunnen denken om dat geld van u aan te nemen, mijnheer”, zei de Kapitein met een teleurgestelden blik, HET TWEEDE KAMERLID W. J. F. JUTEN De heer W. J. F. Juten, burgemeester van Wouw en lid der Tweede Kamer, zal eer maand naar het buitenland vertrekken ter genezing eener nierziekte. LEO-STIOHTING. Z. D. II. de Aartsbisschop van Utrecht heef* den raad van bestuur der Leo-Stichting selijke Internuntiatuur, Bezaidenhoift, Haag, aangevuld met twee personen. In de vacature-Mr. M J. C. M. Kolkman werd benoemd de heer Jos M. D. Blomjous terwijl als zevende bestuurslid werd benoemd Mr. D. A. P. N. Kooien. EEN ONDERHOUD. De minister van koloniën de heer De Graal heeft gisterenmiddag een onderhoud gehad met baron van Heemstrl, gouverneur van Su riname, met verlof in Nederland vertoevende De minister van financiën, de heer Coljjn, nam ook aan het onderhoud deel. totdat u weggaat, en dat zal nog wel een paar dagen duren. En nu zaken, Kapitein. Schwartzbrod is te weten gekomen waar de Rajah is, en hij heeft op haar beslag doen leggen; hij heeft geprobeerd om dien goeien Wilkie in de boeien te sluiten, maar de oude baas stond zijn man, en hij zou desnoods naar de Bastille zijn gegaan, wanneer hij mij van dienst had kunnen zyn; in plaats daarvan heb ik hem te eten gevraagd.” „Dan zal Schwartzbroc mjj ook wel te paKKen willen nemen,” zei Simmons niet erg in zijn schik met dat vooruitzicht. „Het zou me niet verwonderen. Ik zou dus maar oppassen, want Schwartzbrod zal ver- moedelyk wel in Plymouth wezen. Hoe dat ook zij, ik heb een uitstekenden advocaat orders gegeven om zyn gang ie gaan, en ik vermoed dat Schwartzbrod in de eerste dagen wel genoeg te doen zal hebben om zich zelf bezig te houden. Nu, Kapitein Simmons, hoe wel ik u nog maar kort geleden heb leeren kennen, wil ik u toch volkomen vertrouwen. Sinds Schwartzbrod dit met proces begonnen is. is de gedachte in mjj opgekomen dat de man dien ik naar da Paramakaboo rivier behoor te zenden dezelfde is, die er vroeger ook al eens geweest is, namelijk, u." „Wel, Kapitein Wilkie ia daar ook geweest in uw jacht. Misschien houdt hjj véél van dit nieuwe schip ik ben er ten minste zeker van dat. hjj niets om de Rajah geeft.” Dat is zoo. maar hij is nu van de Rajah' Abonnementsprijs: ter kwartaal voor Alkmaar f 2-— foor buiten Alkmaar ...f2 85 Met Oeflluitrecrd Zondagsblad 060 f hooger. uitmaken. In den namiddag bezichtiging souvenirs door de kleine Theresi Lof met aanbidding en bidden voor de inten ties der bedevaartgangers. Donderdagmorgen H. Mis met generale H. Communie bü het praalgraf van de zalige Theresia en daarna een bezoek aan de lief lijke woning, het ouderlijk huis, waar zij zoo menig jaar van haar leven heeft doorge- bracht. Des avonds wordt de terugreis naar Parijs aanvaard en Vrijdag naar Holland voortgezet. Ziedaar in groote trekken het program van deze bedevaart, dat in de „Journal de Lisi eux” staat vermeld en on-» persoonlijk door den leider werd medegedeeld. Er zal niettemin in die dagen nog gelegen heid genoeg overblijven het zoo merkwaardi ge Lisieux zelf in oogenschouw te nemen, en althans een enkel oogenblik neer te knielen in de drie majestueuse kerkgebouwen, waar Soeur Therése tijdens haar jeugdig wereld lijk leven zoo menigmaal placht haar gebe den te storten. Wji weten uit eigen ondervinding en spre ken derhalve met des te meer recht, hoe een bedevaart naar Lisieux een bron is van geeste lijke vreugde niet alleen, maar ook de aange naamste herinneringen doet behouden aan een der mooiste landstreken van Frankrijk. Indien het Internationale Katholieken-Con- gres, dat ongeveer tegelijkertijd te Venetië wordt gehouden, ons het toestaat, zullen wij ook dit jaar volgaarne aan het verzoek van den leider voldoen en dezen pelgrimstocht mede maken. Hoe groot zou onze voldoening zjjn te mogen bespeuren dat deze aansporing er toe heeft bijgedragen velen op te wekken zich onder de leiding te scharen van Pater Peters te Aalsmeer, die gaarne genegen is verdere inlichtingen te verstrekken. Mogen het velen zjjn die in de a.s. Augus tusmaand hun lofzangen ter eere van de kleine Theresia komen paren aan die der duizenden uit alle oorden der wereld, welke jaarlijks Lisieux bezoeken. Steeds meer verbreidt zich de vereering van deze kleine Heilige uit. Reeds zijn de plannen gereed voor twee kerkgebouwen in de drukbezochte buitenwijken van Parijs, die aan Seur Therése zullen worden toegewijd, terwijl met den bouw van een kapel van de rue Fontaine 40 ter hat er éëré een aan vang i is gemaakt. Gaat Frankrijk er met rectt trotsch op, vol gens bet woord van Benedictus XV en her haald door Paus Pius XI, de moeder der Hei ligen genoemd te worden, Nederland mag er zich op beroemen steeds vooraan te staan, waar het geldt die uitverkorenen van de Ka tholieke kerk hulde te brengen. Onze landgenooten mogen daarvan op nieuw blijk geven in den aangebroken vacan- tietjjd, in de dagen van 25 Aug. te I isieux. Mr. P. v. S. „Dank u, mynheer, met genoegen.” „Dat is dan in orde. Als u me nu maar eens naar de Wychwood wilt brengen, dan zal ik eens een praatje houden met Kapitein Simmons en om acht uur zie ik u dan wel in de eetaaal De twee mannen namen afscheid van el kaar b|j de Wychwood, en Stranleigh klom op het dek, waar hy Kapitein Simmons be groette. „Wel Kapitein, nog niet weg?” „Neen, mynheer my Lord nog niet,” zei de verwonderde Kapitein. „Als u me had laten weten dat u kwam, dan zou ik hebben gezorgd dat het diner klaar was. Op dit oogenblik is er niet* aan boord dat geschikt is om te eten." „Daar ben ik gewoon aan. Kapitein. Ik deed daar juist myn beklag aan Wilkie, die me hier bracht, dat Mackeller myn kok ge weest is, en hy scheen medelijden met me te hebben. Neen, het is net andersom. U zult van avond by my eten. Ik heb Kapitein Wil kie ook uitgenoodigd, en we zullen een hon gerig trio vormen rond de tafel van het Grand Hotel, om 8 uur. Drie Plymouth broe ders, om het zoo eens uit te drnicken: twee ■aelui en een amateur. Ia u al weer eens terug geweest in het landhuis van u bü de IkSwan wwaa. af. en hy zal weer het commando over het jacht op zich nemen. U is de man voor Paramakaboo. U kent Frowningshield en zijn mannen, en hij kent u ook. Ik laat nu alles aan u over. Wanneer u Frowningshield ver telt hoe de zaken er bij staan, dan is er een kans op de duizend dat hy zica van de Wyohwood zal meester maken, en u zal dwin gen naar Lissabon te varen, of ergens anders heen. Het hangt er maar van af hoeveel hij geeft om dien schoft Schwartzbrod.” „Ik zal hem heelemaal niets vertellen, mijn heer.” „Dat zou ik je ook raden, Kapitein. Zeg hem niets behalve, dat ze je een grooter schip hebben gegeven, zoodat je tweemaal zooveel erts zult kunnen laden; dat is per slot van rekening geen leugen ook. Maar wanneer de omstandigheden u dwingen de ware staat van zaken mede te deelen, zie dan dat je Frowningshield alleen in je hut te spreken krijgt en praat met hem zooals ik dat deed met u op de booge zeeën. Hy is betrokken in een misdadige zaak, of hy zich op Britsch rechtsgebied bevindt of niet. Een ding moet u hem duidelijk maken; ik zal Schwartzbrod verplichtingen op my nemen, in zyn geval evenals ik dat in uw geval heb gedaan, iede re belofte ten uitvoer brengen die die schoft gedaan beeft. Ik weet wel dat de deugd haar L eigen beiooning Is, maar soms zou ik wel eens wenechen dat die deugden belooningen I wat vaker werden omgezet in Uinkende HET JOURNAAL VAN CCLUMBUS ONTDEKT? Een telegram uit Mexico meldt, dat men daar het manuscript heeft ontdekt van het journaal van Columbus, met al de bijzonder heden over zyn reis. Officieele menschen bestudeeren het thans en men twijfelt niet aan de echtheid ervan. DREIGENDE MINISTERCRISIS IN OOSTENRIJK? Naar de bladen melden, heeft de Groot- Duitsche fractie in den Oostenrykschen Na- tionalen Raad besloten, om, als do regeering by haar houding in de kwestie, of de nieuwe salarisregeling automatisch ook aan de pensioen genietenden ten goede komt, blyft volharden, tegen het regcerings- AMER1KA EN DE LONDENSCHE CONFERENTIE. Picrre Pontnoyes, de Amerikaansche commissaris in bet Rijnland, voorspelt in een brief aan Dawes, dat het doode punt tus- schen Frankrijk en Duitscbland zal blijven bestaan, tenzy do Amerikaansche vertegen woordiger ter Londenache conferentie de lastgeving ontvangt, om Frankryk mede te deelen, dat Amerika verlangt dat Frankrijk de politiek van de losmaking van het Roer gebied prijsgeeft, en de concessies doet die noodig zyn, om met Brittanië een eerlijke, doeltreffende poging voor uitvoering van ’t Dawesplan voor te bereiden. De schrijver spoort Dawes aan om zijn nieuwe positie bij de republikcinsche party aan te wenden, ten einde te bewerken, dat Kellogg zoodanige instructies krijgt. DÉ TWEEDE NEDERLANDSCHE BEDEVAART NAAR LISIEUX. De vacantietyd is aangebroken. En daar mede het oogenblik plannen te maken en ten uitvoer te brengen. Het buitenland trekt ve len aan, en de gunstige wisselkoers is ver leidelijk Frankrijk in die plannen te betrek ken, indien men niet aan de schoonheid van het eigen land den voorkeur geeft. Nonnan- dië is bekoorlijk en een bezoek aan de kust streek met baar fleurige badplaatsen, een ver blijf op den Mont St Michel zal hen een on- vergetelyke herinnering achter laten. indien ik Normandië in het bijzonder noem vindt dat niet zyn reden in een mindere be langrijkheid der andere provinciën» maar wel in bet doel dat ik met deze correspondentie beoog. Het is namelijk de bedoeling myn lezers aan te sporen aan oen reis door Frankrijk een bezoek te verbinden aan het lievelyk Lisieux waaraan de kleine Soeur Therése in enkele jaren zulk een wereldbekendheid heeft gege ven. De aanleiding daartoe zyn de blyde her inneringen aan de eerste officieele Ned. Be devaart naar Lisieux in bet afgeloopen jaar, dit ons nog versch in het geheugen liggen, de aankondiging van de tweede in „de Jour nal van de Zalige Theresia" en een persoon lijk schrijven van der» geestelijken leider, den Pater Carmeliet Peters. Kan het anders of wjj laten hier gaarne een opwekking hooren, in breed? scharen me de op te trekken naar dat genadeoord van Soeur Therése, die ook zoovelen onzer land genooten heeft doen deelen in den weldoen den zegen van geestelijke rozen, door haar toegezegd tijdens haar korte leven in de Car mel te Lisieux. Hoevelen hebben niet persoonlijk de waar heid ondervonden van de wcorden door de ze heilige gesproken: „Ik zal myn Hemel doorbrengen met goed te doen op aarde Zullen zy beter hun vacant iereis kunnen besteden dan daarin te be trékken een bezoek aan dat oude Normandisohe stadje, zoo be voorrecht door de schoonheid der natuur en historische bezienswaardigheden, om te ge tuigen van oprechte dankbaarheid. Maar ook zy die tot nu toe die gunsten nog niet mochten ondervinden zullen de ge legenheid niet verzuimen bun groot vertrou wen in de kleine Theresia van het Kindje Jesus daadwerkelyk te doen blijken. Zoo zal men bet nuttige met het aangename vereenigen. Een reis door een van de mooi ste landstreken van Frankryk, een verblijf in Parys en deel te nemen aan een bedevaart, die een nationale hulde is aan de jonggestor ven Carmelites, wier heiligverklaring aan staande is. Immers al zal bet velen aangenamer zyn van uit Holland deel uit te maken van dien pelgrimstocht die op 25 Augustus naar dat genadeoord vertrekt, waarom zullen niet ve le landgenooten zich te Lisieux daarby aan sluiten, indien dit beter met hun reisplannen overeenstemt. Wy twijfelen er niet aan of de geestelijke leider Pater Peters, zal niet het minste be zwaar hebben hen deel te doen nemen aan de gezamenlijke godsdienstoefeningen. Vermelden wy derhalve zoowel voor hen die op eigen gelegenheid in die dagen Lisieux wenschen te bereiken als voor hen die ge meenschappelijk de reis aanvaarden, i». korte trekken het program. Op Maandag 25 Augus tus neemt de tocht naar Parys een aanvang Dinsdagmorgen om 9 uur zal in de Basiliek van het H. Hart op Montmatre aan het hoofd altaar een plechtige H. Mis met zang worden opgedragen, waaronder een generale H. Com munie zal plaat* vinden en waarna een korte toespraak zal worden gehouden. In den namiddag wordt de reis naar Li- sieux voortgezet, waar de bedevaartgangers des avonds om 7 uur zullen aankomen. Woens dag om 9 uur H. Mis met preek in de kapel der Carmelitessen, waartoe Soeur Therése GEWELDIGE REGENVAL. Een regenval van veertien dagen veroor zaakte ernstige overstroomingen in geheel Noord-Ohina. Het verkeer op de spoorlijnen Peking-Hankow en Peking- Suai Yuan if stopgezet. Een groot deel der stad Kalgan staat onder water. De schade wordt tot nu toe geschat op een millioen dollar. De dijken in de omgeving van Tientsin loopen gevaar door te breken, waardoor de Britsehe, Fransche en Japansohe concessie gebieden zouden worden overstroomd. Drie Alpen-klimmers, wier namen nog niet bekend zyn, zyn by een poging om van uit Loetschthal den Breithorn te bestijgen, van groote hoogte in een ravijn doodgeval len. Reddingsbrigades zijn thans doende, de lyken op te sporen. De Poolsche Landdag heeft de Poolsch- Deensche en l’oolsch-Estlandsche vriend schapsverdragen geratificeerd, alsmede de Poolsch-Letlandsche conventie. Een vreeselqke storm heeft de Griek- sche boeren in Macedonië, vooral in het Vardardal, zoo goed als geheel van hun oogst beroofd. Uit Delhi wordt geseind, dat by nieuwe vechtpartijen tusschen Hindoes en Moslims, veroorzaakt door de houding der laatsten. zes menschen gedood en meer dan honderd gewond zijn. Bij Tours is een militair vliegtuig neer gestort. De beide inzittenden, jongemannea van twintig jaar, zyn gedood. De lersche republikcinsche leiders De Valera en Austin Stack zyn gisterenavond in vrijheid gesteld. Volgens berichten uit China zouden by de overstroomingen duizenden personen zyn omgekomen. De stad Kalgan werd gedaeL telyk verwoest. Gisteren beeft Ponsonby in het Engel- sebe Lagerhuis medegedeeld, dat de Brit- sche regeering het verdrag van Lausanne heeft geratificeerd. Uit Graz wordt gemeld dat daar sinds 1 Juni 13 personen namelijk 3 vrouwen en 10 mannen, waarby by 4 jeugdige Turken spoorloos verdwenen zyn. De avereenkomsten tusschen de metaalfabrikanten en de micum zyn gisteren tot 15 Augustus verlengd. Advertentieprijs! Van 1—5 regels f 1.25; elke regel meer f 0.25; ^edW per regel f 0.75; Rubriek „Vraag en aanbod" bfl vol uitbetaling per plaatsing f 0.60. |an alle abonné's wordt op aanvrage gratis een polis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 500,f 400,f 200,f 1OO,f 60,f 35,f 15?* behoorde en waarvan nog altyd twee harer zusters, met wie wy ons het vorig jaar eeni ge oogenblikken mochten onderhouden, deel van de vele souvenirs door de "kleine Theresia nagelaten; I en hear ministers uit het kabinet terug te trekken. Daartegenover schrijft de „Wiener Allge- meine Zeitung” dat het niet tot een crisis in de regeering zal komen en dat de nog te voeren onderhandelingen tot overeenstem ming zullen leiden. DE COMMISSIE VAN HERSTEL. Volgons de „Matin” heeft de Commissie van Herstel, in antwoord op de desiderata uit de Fransch-Engelsche nota van 9 Juli, waarin zy verzocht werd haar meening te kennen te geven ten aanzien van de opstel ling van een plan tot herstel van de econo mische en fiscale eenheid van Duitschland, besloten, de regeeringen om aanvullende toelichtingen te vragen. Daarna besloot de Commissie met algemeene stemmen, dat de volgende voorwaarden den doorslag zouden geven bij de inwerkingstelling van het rap port-Dawes: le. De algeheele cessie aan een „trustee” van de obligaties bedoeld in het rapport-Da- wes; 2e. De voltooiing van de bank voor de emissie van goudbiljetten; 3e. De vorming van een maatschappij tot exploitatie der Duitsche spoorwegen; 4e. de totale plaatsing van de eerste lee- ning van 800 millioen goudyiark. DE SPANJAARDEN IN MAROKKO. Volgens door het Spaansche directorium verstrekte mededeelingen is de toestand, zooals die voor den aanval van de weer macht uit het Rif was, he/steld. Alle stellin gen van de Spanjaarden, die omsingeld wer den, hebben heldhaftigen tegenstand gebo den. De verliezen van de Spaansche troepen zyn veel geringer dan die der Rifbewoners. DE PRUISISCHE REGEERING. De Pruisische regeering wordt alweer be dreigd. Ditmaal scbjjnt bet conflict zelfs van zeer emstigen aard te zyn. Von Richter, de tot de Duitsche volkspartij behoorende mi nister van financiën, wil in den landdag een wetsontwerp indienen tot het heffen van een belasting op de huishuur. Tegen dit ontwerp hebben zich nu de agrariërs, die tot het cen trum beboeren, uitgesproken. Zij eiseben, dat die belasting niet voor het platteland zal gelden en verder slechte zal worden ge heven in steden van niet meer dan 10.000 inwoners. Vqq Richter is niet van plan, toe te geven, en aldus is de crisis ontstaan. Men houdt re kening met de mogelijkheid van het ontslag van Von Richter, hetgeen dan waarschijnlijk het einde van de groote coalitie in Pruisen zou beteekenen. HET BANDIETENWEZEN IN CHINA. De toefei, waaronder klaarblijkelijk ben den van ontslagen soldaten en bandie ten worden verstaan, nemen, naar gemeld wordt, in aantal en roerigheid toe in de provincie Anhoei, waar zy nu eenige dui zenden koppen tellen. De regeeringstroepen in die provincie zijn versterkt. De toefei hebben verschillende buitenlandsche zende lingen opgepakt, in de hoop, zoodoende voor een beschieting te zyn gevrijwaard. Zy heb ben de bank van China geplunderd en tal van rijke stedelingen beroofd. DE CONFERENTIE TE LONDEN. De intergeallieerde conferentie is ochtend om 11 uur op het Foreign Londen bijeengekomen. Mac Donald sprak de openingsrede uit en heette de gedelegeerden welkom. Owen Young, een der experts uit de com- missie-Dawes, heeft officieel zijn benoeming tet commissaris voor de herstelverplichtin- gen aangenomen. De Fransche premier, Herriot zeide in zyn rede o.a.: „leder van ons, die hier tegen woordig zijn, beseft den ernst van den plicht, welken wij hebben te vervullen. Het vraag stuk door ons te behandelen, beoogt het be lang der volken, die gezamenlijk gedurende langen tyd onder de verschrikkingen van een afscbuwelyken oorlog hebben geleden, te verzoenen met de noodzakelijkheid van den vrede, dien wij zullen trachten te be reiken. De zaak waarvoor wy staan is uiterst moeilijk en ik vraag mij af, of ooit in <le geschiedenis der wereld een grootere moei lijkheid werd voorgelegd aan de vertegen woordigers van regeeringen. Op voorstel van Herriot werd daarop Mac Donald tot voorzitter van de conferentie verkozen. De Belgische premier Theunis, zeide in zyn redevoering: „De Belgische regeering en het volk van België zyn ten diepste door drongen van de historische beteekenis van deze conf .entie en ik spreek het vertrou wen uit, dat deze conferentie er in zal slagen der wereld richting en vrede te geven.” De Amerikaansche gezant Kellogg zette in het kort uiteen, dat de Vereenigde Sta ten, in deze kwestie in een bijzondere positie staan. Amerika heeft het verdrag van Ver sailles niet bekrachtigd en kan daarom ook de overeenkomsten of protocollen, die door deze conferentie zullen worden opgesteld niet onderteekenen. Vervolgens voerden ook nog Me vertegen woordigers van Italië en Japan het woord. Daarna werd besloten tot secretaris der conferentie te benoemen sir Maurice Han key. Op voorstel van MacDonald besloot de conferentie het Fransch-Engelsche memo randum van 9 Juli als basis voor de be sprekingen te aanvaarden. Vervolgens werden er eenige commissies gekozen. Do eerste commissie zal zich bezig houden met de moeilyke kwestie van een eventueel in gebreke blijven van Duitschland en te be slissen, welk lichaam zal uitmaken ot Duitscbland bij de toepassing van het Da wes-rapport in gebreke is gebleven en welke maatregelen daartegen moeten worden ge nomen. De tweede commissie zal de beste wijze moeten bestudeeren voor herstel van DuitschTands economische en fiscale een heid, die een voorwaarde is van het Dawes- plan. Een derde commissies zal behandelen de methode om de Duitsche betalingen over te dragen van de ontvangst-commissie te Ber- r." Bij de samenstelling door den gedelegeerc staten geprotesteerd, dat deze niet voldoen de vertegenwoordigers in de commissie had den. Hij werd echter door MacDonald gerust gesteld. De eerste commissie staat wel voor de moeilykste taak. Amerika heeft definitief geweigerd een officieelen vertegenwoordiger in de Commissie v. Herstel aan te wyzen om eventueel als arbiter op te treden. en doorzitten bi| fietsen (zadel pijn) kupt gij gemakketijk ea da delijk der helpen met den alom gee prezen Akker Kloosterbalsem. „Neen, my Lord mynheer, maar ik denk er den heelen tyd aan mei het grootste genoegen, en mijn vrouw of een van de meisjes schrijft n.e iederen dag. Ze zijn zoo gelukkig, my Lord mynheer. Ik wist niet dat u al die meubels had gekocht totdat u weg was. Maar u moet me er voor laten betalen, bij de maand.” „0, dat is allemaal in orde. Wacht maar eens Kapitein totdat ik een deuiwaarder zend. U moet u nooit druk maken over be talen totdat de menschen er om vragen Dat is myn levensregel ook. Nu Kapitein, neem me nu maar eens mede naar uw hut. Ik zou wel eens kalmpjes met u willen praten; op het dek met al die menschen. is dat wel een beetje al te druk.” De Kapitein voldeed aan het verzoek, en Stranleigh rond zich kijkende zei: „Dat begint er wat op te lijken. Dit schip is de Rajah de baas, niet?” 4Ja, my Lord mijnheer bedo/1 ik ik heb nooit gedacht dat ik nog eens in zoo'n hut zou zitten, en een n»ooi schip is het ook; goed gebouwd. Ik z< u haar wel eens in de haven van Southampton willen brengen haar aan myn vrquw en de kinderen te laten kyken.” „Ik zal je wat zeggen, Kapitein. Zendt een telegram aan mrs. Simmons en de meisjes, en zeg hun het huis te sluiten en dadelijk naar Plymouth te komen. Ik zal j laats voor hen *erken in het Grand Hotel, waar zy blijven

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1924 | | pagina 1