Hoonl - Hollandsch Dagblad. J TWEEDE BLAD. 1 I w 1 plaatsvervangers de heeren W. Wage- 18« JAARGANG. WOENSDAG 30 JULI 1924. OUDKARSPEL. OOSTERBLOKKER. BEEMSTER. PROVINCIAAL NIEUWS. GEMENGD NIEUWS. HOOGKARSPEL. LANDBOUW EN VEETEELT VersfchiHieodej tarieven worden be sproken, w.aarna spr. dank aan B. en TUITJENHORN. ANDIJK. ZWAAGDIJK. BLOKKER. voor I waren 9 SKSi. eb ra ch t ■ze zich veal op naar emeente- ■tóten is een gevoe gd over n rege len gem.- gewi.zigd. Voor deze streek zijn in 1910 de plannen ter oprichting een W.-Friesche waterleiding ontwor pen. Deze plannen zijn om verschillen de redenen, ,als te groote schuldenlast voor de gemeenten en gemis aan sa menwerking. ver.ijdeld, terwijl ook de oorlog ze niet heeft bevorderd. hef provinciaal bestuur heeft begre- om deze zaak ter Hand te nemen. Voor- rekening der gemeente, vangst op f f 56859.26 ■gun- fan- even in >rs van dit Holland een nut in deze^ reeds medewerking toegezegd, verpleegsters gevolgd worden. Het districts consulatie-bureau is te gevestigd in het gebouw van het Kruis (Achterom) en is geopend is de Heer Dr7 A. J. Korteweg te Alk maar. Kring consultatie-bureau Purmerend zal later geopend worden. V Benoeming1 van een commssie tot on- 1923. - A Geslaagd. Onze plaatsgenoot, Nico van Hout, slaagde te Amsterdam voor het Mercuriusdiploma Boekhouden. De regen. Er schijnt nu voor do aardappelen reeds te veel water gevallen te zyn. Althans de tuinders beginnen niet het rooien der aardappels spoed te mkeu, omdaat er reeds zieken in gevonden worden, wat er niet beter op wordt als ze nog een poosje langer in den grond zijn. Vergadering. We vernemen, dat in den loop van de volgende week een ver gadering uitgeschreven zal worden voor of door dit district van den Noord-Holl. Bond van Ziekenfondsen met omliggende vereeni- gingen om te bespreken, wat er gedaan kan worden om de onderlinge band ovor de over name van elkanders lellen bij verhuizing en misschien enkele zaken meer te behouden, nji sommige afdeelingen zcih van den bond hebben afgescheiden. - - CoHege van Zetters. OOSTERBLOKKER. Assistentie. Door den ZeerEerw. Hejr Pastoor was Zondag aan de parochianen medege deeld, dat de WelEerw. Heer J. van Kleef zoon der parochie, die onlangs hier zijn eerste H. Mis opdroeg, door Z. H. den Bisschop van Haarlem tot tijdelijk assistent voor deze parochie is benoemd. Goed alfgeloopen. Wegens een defect aan de stuurinrichting reed een vrachtauto vanL.den exjMliieur N. O. alhier, te Wesrerblokker tegen een boom. Behoudens materieele schade liep het ongeval goed af. i BEEMSTER. Verpacht. Bij de gehouden aanbesteding door de „Beemster Harddrave- ijjvereenigng" voor de harddraverijen ge durende de kermis alhier op 31 Juli en 2 Augustus a.s., is het buffet verpacht aan J. Voet Jr. te Purmerend. Bevorderd. Door den heer J. Brom- mersma, alhier, is met gunstig gevolg, exa men afgelegd voor de 2e klasse der Zeevaart school op Texel. De Harddraverijen. Voor de groote Internationale Handicap-Harddravery, welke alhier op Donderdag 31 Juli a.s. zal worden gehouden, zyn 27 paarden ingeschreven, Voor de Internationale Harddraverij welke alhier op Donderdag 31 Juli a^. zal worden gehouden, zyn 27 paarden ingoschre- EEN STAP IN DE GOEDE RICHTING. Dank zij den krachtigen financieelen steun van de PncMncie N-Hofiand; is in den loop van de laatste maanden door het bestuur van de N.-HoB. Ver. tot bestrijding van Tuberculose, naast het op zich zeW staande, van deze Ver. onafhankelijke district Amsterdam Zaandam, ook nog .vier andere distric ten vopr de Tuberculosebestrijding in het leven geroepen ,n.l. Alkmaar, Haar lem, Hlversum en Hoorn. Zoo veel mogelijk is rekening gehouden met de reeds bestaande districtsgrenzen van de Raden van Arbeid. Hier en daar bleek dit ónmogelijk te zijn. Het is im mers in de eerste plaats er om te doen om het alle tuberculoselijders in de Provincie zoo gemakkehik moge- li.k te maken een consultatie-bureau te bereiken. Zoo konden de gemeenten ten N. van Amsterdam moeilijk allen bij het district Hoorn gevoegd worden, zelfs al zou er een Kring-consuhatie- bureau te Purmerend worden gesticht. In eik geval is de regeling nu zooda nig, dat voortaan voor eiken tubercu loselijder in Noord-HolMand gemakkelijk hulp <s> een consultatiebureau te krij gen is. dal toegerust is met de moderne onderzoekingsmethoden (Röntgen-on- qerzoek, tubereuhne-diagnostiek enz.) en dat deskundig, hygiënisch en pro- phylactisch huisbezoek in het gezin van lederen tuberouleuzen patiënt in onze provincie mogelijk is geworden. Nu moet vooral in de districten Hoorn en Alkmaar een krachtige actie gevoerd worden, om aHe gemeenten de beschikking te geven over een deskun dige wijkverpleegster-huisbezioekster. Wel kan men zch overal voorloopig red den met behulp van een lijdelijke 2e provinciale huisbezoekster en later nog beter door de zorgen der drie dis- trictshuisbezoeksters, die voor het di»- trict Hoorn 1 luh in functie is getre den en voor de andene* districten in September als zoodanig jn dienst zul ten komen, maar deze voorloopige re geling moet uit denaard d&r zaak slechts ais een noodmaatregel worden beschouwd. De taak van de districts-huisbezoek- ster is op den duur een geheel andere. Zij moet in haar district de Witte Knris- besturen. de geneesheeren en de wijk verpleegsters bezoeken en overal het goed recht der tuberculose-bestrijdingi bepleiten. Zij moet de wijkverpleegsters aansporen, om een cursus van huisbe- zoeksters te volgen, later haar blijven controteeren en bezielen voor dit bij zondere werk. Als er tusschen de ver schillende autoriteiten moeilijkheden rij zen, is zij de meest geschikte persoon om in de eerste instantie misverstanden uit de wereld te helpen, geschilHen te beslechten. Door de wijk verpleegsters aan te sporen zoo spoedig mogebjk een cursus voorNiuisbezoeks.ers te vol gen, zorgt zij er trouwens zelve ook net beste voor, dat zij zoo kort en zoo weinig moet helpen daar, waar nog geen deskundig huisbezoek is ingericht en dus ook nog geen Rijks- en Provin ciate subsidies voor de tuberculose-be- strijding worden genoten. Om Hoorn heen is de behoefte aan deskundig huisbezoek nog het grootst. Daar zal dus in dezen herfst nog gen cursus voor huisbezoeksters worden ge houden. waaraan alle wijkverpleeg sters kunnen deelnemen. Zoowel het Witte Kruis als de Diaconale Gezias- verplegqg en het Wit-Gele Kruis hebben in deze reeds medewerking toegezegd. Moge deze cursus door talrijke wijk verpleegsters gevolgd worden. Het districts consulatie-bureau is te Hoorn gevestigd in het gebouw van het Witte Kruis (Achterom) en is geopend Diusdagmiddags om 2 uur. Directeur BRANDGEVAAR DOOR HOOIBROEI. Burgemeester en Wethouders van Edam itigen de aandacht van de landbouwers de maatregelen van voorzorg, welke het oordeel kier deskundigen, op erva ring gegrond, kunnen genomen worden te gen brandgevaar door hooibroeL In hoofdzaak komt dit oordeel op het vol gende neer: Allereerst is het noodig, dat het gras wer kelijk hooi zjj, alvorens het wordt binnen gehaald. Ten opxichte van krachtig hooi is dit ech ter niet genoeg en b(j regenachtig weer ook niet altijd mogeljjk. Daarom is in de tweede plaats noodig, dat een behoorlijke hoeveelheid zout in het hooi gestrooid wordt en lagen hooi of stroo er tusschen worden aaugebracht. Zout verhoogt bovendien den smaak van het hooi. Hit oude hooi en vooral het stroo nemen Hierdoor zeer in voedingswaarde toe. Beide (het zout en de lagen oud hooi of stroo) temperen den broei. In de derde plaats behoort elke hooitas van tenminste één luchtkanaal te zyn voor zien, dat gemakkelyk je vervaardigen is van ^“^“denmakerstwygen of van een- Het is vrij zeker, dat zich geen gevaarlijke broei zal voordoen, waar de drie bovenom- schreven maatregelen zjjn genomen. Ten slotte achten zij het wenschelük te Bjjzen op den Inbond van artikel 158 van het Wetboek van Strafrecht, waaroij o.a. straf bedreigd is tegen hem, aan wiens schuld brand is te wijten, en wel: lo. gevangenisstraf of hechtenis van ten hoogste drie maanden of geldboete van ten hoogste driehonderd gulden, indien daardoor gemeen gevaar voor goederen ontstaat; 2o. gevangenisstraf of hechtenis van ten hoogste zes maanden of geldboete van ten hoogste driehonderd gulden, indien daardoor levensgevaar ontstaat; 3o. gevangenisstraf of hechtenis van ten hoogste een jaar, indien bet feit iemands dood ten gevolge heeft. HOOGKiAlRSPEL. Ver. tot ver edeling van Rundvee. In de Landbouw” vergaderde de Vereeniging tot veredeling van Rundvee. De vice-voorzirter, de heer K. Kool, opende de vergadering en deelde mede, dat de voorzitter verhinderd was ter ver gadering te komen. Verder, dat in de bestuursvergadering tot secretaris waa benoemd de controleur, de heer D. Koomen, tot penningmeester de heer C. Zeilemaker en tot vicé-voorzitter de heer H. Kool, die allen bereid de benoeming .te aanvaarden. Nadat de notulen gelezen en onver anderd waren goedgekeurd, werd een bespreking gehouden omtrent een in zending van een coMectie op de ten toonstelling te Hoorn, bestaande uit een stier en vijf koeien. Na eenige ge dachtenwisseling besloot de vergade ring een commissie te benoemen, die tot taak heeft te onderzoeken of voor deze inzending geschikte dieren kunnen wor den gevonden. Tot leden dier commissie werden benoemd de heeren J. Mes- sdiaart, ,C. Stam en C. de Haan en tot PLANTENZ1EKTENLEER. (VsattMi rubriek betreffende, in te zgéléïi Mn deh héér K. van Keulen, Hoopt. Spreekuur eiken Zaterdag aan huis van 9 tot 12 uur, Veenenlaan 88. Gelieve goed verpakt materaal mede in to zenden. Postzegel voor antwoord is niet noodig). Een stap in de goede richting. Dezen winter woonde ik' een lezing met lichtbeelden by van een mjjner colega’s, den heer Schenk te Bussum. Deze had een by- zonder soort projectie-lantaarn, waarbij elk plaatje, onverschillig wat, gebruikt kon worden. De lantaarn werkt met een spiegel, zoodat niet juist lantaarnplaatjes benoodigd zyn. De gedachte kwam by my op: „Zoo’n lan taarn moesten wy hier in Noord-Holland hebben, voor het houden van lezingen.” Ik heb my toen in verbinding gesteld met de verschillende Tuinbouworganisaties. Met het gevolg, dat een verzoek onderteekend door de verschillende voorzitters van tuinbouw- vereenigingen is gericht aan de Provinciale Commissie uit de Veilingen. Thans is vergadering gehouden van deze commissie en omtrent het verloop hiervan lezen we thans het volgende in de „Tuin derij”: „Punt 5 der agenda luidt: Verzoek der veilingen in West-Friesland tot aanschaffing van een Projectie-lantaarn en in het bijzon der om daarmee de kennis van de bestrijding van plantenziekten te bevorderen; kosten ongeveer 250.De Voorzitter leest het ingekomen schrijven voor en deelt mede, dat he bestuur adviseert aan dit verzoek te vol doen, onder voorwaarde, dat de lantaarn ge huisvest wordt op het kantoor der Provin ciale commissie. De heer Klant, Warmenhuizen, acht het doel wel sympathiek, maar vreest voor bet scheppen van een precedent- De Veilings- organisatie is niet het aangewezen lichaam om zulk een lantaarn aan te schaffen. Dit moeten de tuinbouwvereenigingen doen. Bo vendien acht hy het bedrag van 250.in verhouding tot de in totaal opgebrachte contributie zeer hoog. De heer Niemöller wyst er op, dat de projectie-lantaarn niet alleen gebruikt kan worden in verband met de ziektebestrijding, maar ook groot nut kan afwerpen inzake de propaganda voor betere sorteering en verpakking van fruit Hierbij moet voort durend de aandacht gevestigd worden op hetgeen het buitenland doet en op de nieuw ste hulpmiddelen, welke het buitenland ten dienste staan. Het zou te kostbaar zyn, dit allee in natura aan te schaffen, en daarom zal een projectie-lantaam ook goede dien sten kunnen bewijzen bij sorteerings- en> ver- pakkingsdemonstraties. Ook de heer Gerrit sen heeft, ter verduidelijking van zijn lezing voor de Provinciale Commisse voor Gelder land, Utrecht en Overjjsel te Arnhem van lichtbeelden gebruikt gemaakt. Nadat de heeren Zwaan, Enkhuizen, Woel- ders, Purmerend, en Groot, Venhuizen, het voorstel nog hebben verdedigd, wordt het voorstel zonder hoofdelijke stemming aan genomen.” Een bravo voor de verdedigei voorstel. Spoedig zal dus Noord-H projectie-lantaam rijk zyn, welke veel zal kunnen afwerpen. Waarschijnlijk zal het zoo gaan, dat iedere tuinbouwvereeniging deze lantaarn, tegen geringe vergoeding voor de onkosten, zal kunnen aanvragen waardoor zij een zoo goed als „kostelooze” lezing zullen kunnen houden. Wellicht zal een en ander nog voor den winter geregeld kunnen worden. De Controleur b(j den Plantenziekten- kundlgen dienet te Hoorn, K. VAN KEULEN. olland aan de spits met ty- de gezondheidstoe- houdt gelijken tred met de zuiverheid van het water, wat ook veel invloed uitoefent op de aii- velproductie. Door de provincie wordt het ge- heele bedrijf gefinancierd zonder dat de gemeente in enigerlei vorm om fit ancieeten steun gevraagd wordt. De eerige garantie door de gemeente te verleenen. is. ^at in de Bouwverorde ning een bepahng betreffende de aan- aar.slui.ing wordt opgenomen. Na het bovenstaande in meer rui meren zin te hebben besproken, komt spr.. na te hebben bevestigd, dat de provincie uitgaat van het standpunt, dat jg^en winst wordt beoogd om daar mede andere provinciate lasten te dek ken, doch het bedrijf sluitend te ma ken tot behandeling van de kosten aan aansluiting verbonden. De z.g. dienstleiding, w.elke vanaf de hoofoouis tpt op 1 Meter binnen de grens van het kadastrale perceel reikt wordt door en voor rekening van het Bedrijf aangelegd en onderhouden. De verdere leidingen naar en in de hui zen zelve worden, behoudens in zeer b^zondere gevallen, door de zorg en op kosten van den eigenaar aangelegd. De kosten hiervan zullen ongeveer alles inb^zrepen f2.per Meter bceragen. Het ligt dus aan ieders ei- get inzicht hoe duur de leiding we gens te stellen eischen zal worden. I W. betuigt voor de geboden gelegen heid om hier te kunnen spreken. Van de geboden gelegenheid om vragen te steHen. werd dóór de aan- wez.gen een ruim gebruik gemaakt, welke alten op bevredigende wijze door den Directeur worden beantwoord. De voorzitter constateerde een zeer aangename en nuttige vetyadering te hebben bijgewoond, waarbij al waf ter sprake kon gebracht worden, naar vo ren is gekomen, hetgeen voorat te dan ken is aan de wijze, waarop de heer Van Oldenburg hier de zaak heeft be sproken, dankt hiervoor genoemden heer en de verdere aanwezigen voor de betoonde belangstelling en sluit ver volgens de vergadering. ïaa rwedde v. d. g ontvanger. Van Ged. SI schrijven ingekomen, waarin het ten van den Raad wordt gevraaj een door dat CoMege onTworpei ling van de jaarwedde van der ontvanger. i Ged. S.aten zijn ervan overtuigd, dat ten gevolge van de overdracht aan de Rirksadministratie, de werkzaamheden vau den gemeente-ontvanger belangrijk zi?» verminderd, zoodat verlaging van jaatwedde, naar de meening van dat -College, daarmede gepaard moet gaan. De gemeente-ontvanger geniet hier flans een jaarwedde van f1275.en met ingang van 1 januari 1925 van f1400.—. Voorgesteld wordt die wedde met ingang van 1 Jan. J925 gedurende 5 jaren telkens met 6 pCt. te vermin deren, zoodat de titularis voor 1929 en volgende jaren naar het voorstel van Ged. S aten een jaarwedde zal genieten van f980.—. Het komt B. en W. voor, dat de rege ling als thans is ontworpen door Ged. Staten, niet in overeenstemming is met het werk, hetwelk tegenwoordig aan het atr.bt van ontvanger dezer gemeente is verbonden. Reeds in Juni 1923 weid dit door den gemeenteraad onder de aandacht van Ged. Staten gebracht. Zii Stellen daarom den Raad voor aan ge noemd College te berichten, zich niet met de voorgestelde regeling te kunnen vereenigen en eene jaarwedde van f500 —f600 (4 éénjaarlijksche verhoogingen van f25 voldoende te achten. Gemeenterekening. De rekening der gemeente, dienst 1923. sluit in ontvangst op f 72412.10 en in uitgaaf op f 56859.26>,i. Batig saldo f 155592.831/,. G.E B, De balans van het G. E. B. per 31 December 1923 geeft aan een bedrag van f78238.25. De bedrijfsschuld bedroeg nog f55600—, terwijl er als reservefonds een bedrag van f7560.03 is bqtegd. De verlies- en winstrekening is op gemaakt tot een bedrag van f17320 48 en sluit met een winstcijfer over 1923 van f 2688.67. Ara «sluiting Waterleidiing. B. en W. deelen hieromtrent het vol gende mede: Het onderwerp aansluiting aan de waterleiding, heeft in onze vergadering een punt van bespreking uitgemaakt. Na de uitvoerige en duidelijke uiteen zetting op 24 juli j.l. gehouden door den heer Directeur van net Provinciaal Waterleidingbedrijf, komt het ons over bodig voor de verschillende voordeelen te bespreken. Als voorwaarde voor ^ansluLing wordt door de Provincie gesteld, dat de gemeenteraad in zijné bouwverordening eene bepaling opneemt, waarin de aan- slui.ing verp.ichtend wordt gesteld, be houdens door ons te verleenen vrijstel ling. De meerderheid van ons college stelt voor hierto- te beslui.en. de minderheid (de heer J. Schouten) acht aansluiting niet gewenscht om de financieele be zwaren, welke uit die aanslui'ing voort vloeien. Gemeenteraad? Donderdag a.s.. des avonds om 7 uur, vergadert de gemeenteraad ten raadhuize De agenda vermeldt o. m. Voorstel tot opneming van een be paling .in de Bouwverordening,, tenge volge waarvan aanslui ing aan de wa terleiding mogelijk wordt Voorstel van Ged. Staten betreffende jaarwedde gemeente-ontvanger. derzoek der gemeenterekening Benoeming van twee leden voor h<»t I ven, terwyl voor de Internationale Harddrs verjj met handicap, te houden op Zaterda# 2 Augustus daaraanvolgende, 19 deelnemen, de paarden zyn. Gesloten. Dijkgraaf en Heemraden van het Waterschap „de Beemster” maken bekend, dat de brug liggende over de ring vaart bij Schermerhorn voor het verkeer van rytuigen en vee vanaf 4 Augustus a.«., tot nadere aankondiging, gesloten zal zyn. Veroordeeld. Tot een geldboete van 50 of 20 dagen hechtenis heeft de Kanton rechter te Purmerend den veehouder D. K, van hier, veroordeeld, op grond, dat laatst genoemde een gestorven stuk vee niet voor de vleeschkenringsdienst had aangegeven. Geslaagd. Voor het eind-examen van de Zeevaartschool op Texel slaagde dezer dagen onze plaatsgenoot P. Knip Gz. Schooi voor U. L. O. Naar wy ver nemen hebben zich reeds 18 nieuwe leerlin gen aangegeven voor het volgen van het onderwys aan de school voor Uitgebreid Lïger Onderwijs, alhier. Mond- en klauwzeer. Het mönd- en klauwzeer onder ’t vee van de veehouders in deze -gemeente schynt zyn hoogtepunt te hebben bereikt. Nieuwe gevallen doen zich niet meer voor, terwyl de veehouders voor en na afschouw aanvragen. Over het alge meen heeft het jonge vee bet meest van de ziekte te lijden gehad. TUITJENHORN. Eucharistische week. Op waarlyk schitterende wyze is door onze parochie de week van het Euch. Ingres gevierd. Door de milde gaven der gelonvigen daartoe in staat gesteld, heeft het Regelings- comité het kerkgebouw op zeer schoon» wij ze kunnen laten versieren. Hiervoor dient hulde gebracht aan den heer Leo Bakker voor de prachtige decors en den heer Admiraal voor de aangebrachte tigen indruk. Op Donderdag het algemeen» H. ren der R. K. Byz. scholen. Onder de H. Mis werden door hen verschillende liederen ter eere van het H. Sacrament gezongen, onder leiding van den heer Immens, met orgelbe- geleiding'door den heer Theunis, respectie velijke Hoofden der scholen te Kerkebuurt en St. Maarten. Des avonds werd een plech tig Lof opgedragen, waaronder feestpredi katie door den Z. Ee. w. Heer van Noord, Pastoor te Laugendyk. Op schoone wyze, in beelryke taal toonde Z.Eerw. ons, wat de H. Eucharistie moet zyn in ons leven. Hef kerkkoor voerde o.a. uit het 4-stemmige „0 Jesu amor mi” van L. M. Giesen, Des Vrydags vond een algemeene H. Com munie plaats van alle vrouwen der parochie en des Zaterdags van alle mannen. Begunstigd door prachtig stil weer, heeft Vrijdagavond de groote processie met het H. Sacrament plaats gehad. Een schitterenden aanblik bood het kerkgebouw, als byna ieder der aanwezigen van een brandende kaars was voorzien. In het priesterkoor, voor het boofdaltaar stonden de 150 bruidjes opgesteld, als een levend bouquet, ter eere van het H. Sacra ment. Na bet Magnificat werd de process!» opgesteld. VJoorop gingen ongeveer 50C vrouwen en meisjes, daarop volgde het R. K fanfarecorps dan de groote stoet van bruid jes, allen met bloemen getooid en in ’t wk gekleed. Achter het H. Sacrament merkter we op Burgemeester Burger, in ambtsge waad, het Kerk- en Armbestuur, het Kerk zangkoor en vervolgens de mannen, een 100- tal. Het geheel maakte een grootschen in druk. Onder de processie speelde de muziek het lied: „Aan U, o Koning der Eeuwen”. Op het terrein, vóór het patronaatsgebouw was een keurig altaar gebouwd. Hier werd een Lof gehouden. Begeleid door de muziek werd gezongen het „Adoro Te”, waarna door Pastoor Stieger een korte openbare aanbid ding werd gehouden. Na het „Tantum Ergo” werd de Zegen met het Allerchiiigste gej-o- ven, waarop in dezelfde volgorde wederom naar hetkerkgebouw werd getogen. Met het lied „Roomschc Blijdschap” was deze plechtigheid beëindigd. De processie werd geleid door Pastoor Stieger, terwyl het Allerheilgste werd opgeïlragen door den Z.Eerw. Pater J. Kruijer, Missionaris in Engelsch-Afrika, thans met verlof alhier. Een woord van hulde komt toe aan hen, die den leider der processie terzijde stonden, n.l. de heeien Theunis, Immens en Burger. Tol eere der parochie kan gezegd worden, dat door iedereen tot een ordelijk verloop is bij gedragen, zoodat de taak der commissie in geen enkel opzicht bemoeilijkt is geworden. Nog verdient te worden vermeld, dat de Pastorie, aan de z:'de waar het H. Sacrament voorbijging, heel keurig was versierd. Zondag 27 Juli, de sluitingsdag, werd te vens het Patroonfeest der Parochie gevierd. Des avonds werd eeu plechtig Ixif gehouden, met feestpredikatie door den Weleerw. Heer A. Boekel, Kapelaan te Sassenheim, zoon dezer parochie, over den H. Jacobus den Meerdere, jiatroon dezer parochie. Met een plechtig „Te Deuin I-audamm” werden deze Eucharistische feestelijkheden besloten. heer Leo Bakker voor de prachtige decors bloementooi. Het geheel maakte een plech- 24 Juli, des morgens was Communie voor de kinde- y - I maker, J. v. Kanjpen en. V. Veer, die I allen 'daarvoor bereid waren. Daarna kwam de herfstkeuring ter sprake. Bij meerderheid van stemmen werd besloten zoo mogelijk in de eer ste helft van October een keuring te houden en dan behalve de gewone rubrieken tevens een rubriek open te stellen van oudere melkkoeien in onder zoek opgenomen, doch nog niet inge schreven. I De toevoeging van deze rubriek werd noodig geacht, ten einde den jongeren leden gelegenheid te geven him vee ter mededinging in te zenden. Nadat nog besloten was in de eer ste helft van September een bestuurs vergadering te houden en dan andere regelingen te treffen voor de te houden keuring, werd de vergadering gastolen met een woord van dank voor de aan gename wijlze. waarop van gedachten was gewisseld. Keuring van melkvee. In een vergadering der Fokvereeniging werd besloten voor ’t eerst na 1920 weder dezen herfst een keuring van melkvee te houden. De hoteldief. In het Poli tieblad komt het signalement voor van iemand, die te Heentskerk in een hotel den nacht doorbracht en zich met f700 van den eigenaar uit de voeten maakte. Dit signalement komt tot in de kleinste bijzonderheden overeen met dat van den inbreker, die de „Landbottwf met een bezoek vereerde en zonder betalen verdween, na een kast en kof fer te hebben opengebroken De inbraak had plaats na het bezoek aan Hoogkarspel j ANDIJK. I nk om ste nbelas ting. Het vermenigvtiMigingscijfer der plaat- selijke inkomstenbelasting werd vast gesteld op L5 (vorig jaar 2). „Excelsior.” Mooi weer be, stigde het concert, dat door het farecorps „Excelsior” werd geg’ den tuin van den heer H. Dekker. De verschillende nummers werden door een vriy talrijk aandachtig luisterend pu bliek aangehoord. In den loop van den avond had een kleine huldiging p'.pats. Den directeur werden een 'tweetal bloemstukken overhandigd, terwijl Bur gemeester Groot een toespraak hield. ZWAAGDIJK. Ongeval Een 12- jarige knaap sprong op een melkwa gen om huiswaarts te keeren. Hit viel er echter af en kneusde beide beenen zoo erg. dat hij per auto naar huis moest vervoerdxworden. BLOKKER. 0e Waterleiding. .Voor de behandeling van bovenge noemd onderwerp was het, dat de Di recteur van Het P. W. N. alhier als spreker optrad voor een in café Annes gehouden vergadering welke, gezien den neerplassenden regen .zeer goed bezocht kon heeten. Met een toepasselijke vetwei ijk ing opende burgemeester Oostveen dé ver gadering. Met een hartelijk welkom, in zonderheid tot den employé van het P. W. N.. Dr. Bamhom en de aanwe zige raadsleden, geeft spr. het woord aan den heer Van Oldenburg. Uit diens rede wiHen we vermelden, dat reeds een schitterende overtuiging van bet nut der waterleiding meer en meer in onze provincie vekl wint, wat door middel van een in kaart beeld van den toestand zooals tot heden vanaf 1 Januari 1920 heeft gewi.zigd. Voor deze streek zijn reeds in 1910 de plannen ter oprichting van pen. Deze plannen zijn om wrschillen- voor de gemeenten en gemis aan log ze niet heeft bevorderd, iet pen, dat het een provinciaal belang is .1-1. 1-- al voor N.-Holland is meer dan in andere provincie’s met zandbodem, wel ke het water zuivert waterleiding van het grootste belang voor den ge zondheidstoestand van mensch en dier. In vergelijking met andere provincies staat N.-Hollan phusgevallen. Ook de starKi van het vee I

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1924 | | pagina 6