„ONS BLAD” Bureau: HOF 6, ALKMAAR. Telefoon: binnenland. Xo. 183 POSTGIRO I04MX Maandag; 11 Augustus 1924 postgiro KMWX 18e Jsarpug „GOEDEREN VAN SANCERRE.” Abonnementsprijs: Per kwartaal voor Alkmaar 1— Ifoor buiten Alkmaar f 2 85 Met Geïllustreerd Zondagsblad 0 60 f hooger. j[an alle abonné's wordt op aanvrage gratis een polis verstrekt welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van 1 5OO,—» f 400, FEUILLETON. Het roode testament. Advertentieprijs Van 1—5 regels f 1.25; elke regel meer f per regel f 0.75; Rubriek .Vraag en aanbo<Tbfl*j( uitbetaling per plaatsing f 0.60. f 200,—, f 1OO,—f 60,—, f 35,—, f 15/ 11 1 1 BUITENLAND. Verspreide Berichten. Korte Berichten. 1 POSTGIRO M485X POSTGIRO 10486X heden worden in alle stem- komen om my te paaien met mooie woorden-., bevindend, bovendien nog do paarden. rijhri- i: ontruimen, het verdrag ADMINISTRATIE No. 433 REDACTIE No. 033 lid vrymetselaars-vereenigingen. NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD ing do buitengewono it Elysée. Ook maar- dezen ministerraad elan^telling concentreert wente zal worden aange- i do Kaminsk or- docunient tot het einde too gelezen te heb ben. Het is van dien ongelukkigen Pascal Saunier, die twee jaar lang myn geheim schrijver was ken begaafd. In Frankrijk gaan stemmen op tot het jjeenroepen van het parlement m verband met do kwestie der militaire bezetting van het Roergebied. De zitting van den Parjjschen ministerraad. Herriot's politiek te Londen goedgekeurd. Na de zitting van den Ministerraad te Pa rijs, waarvoor Herriot, vergezeld van zijn Minister van Oorlog en Minister van Finan ciën, het Kanaal was overgestoken, werd een communique verstrekt om te doen uit komen, dat volle goedkeuring was gegeven aan de politiek welke door den Franschen premier op de conferentie te Londen is ge volgd. De grootste bel: zich op den koers, als titel de woorden: Het was de lijst van onroerende goederen welke graaf de Thonnerieux te Saneerre be zat, met de taxatie van hun inkomen in geld en vruchten. Een aparte kolom bevatte aanmerkingen, hetzij over de goederen, hetzjj over de pach ters, die ze in gebruik hadden. „Dat stuk is merkwaardig in alle opzich ten^’ sprak de grijsaard bij zichzelf, na het lijke vereenigingi vaardigd, om H; en aanhankelijkheid aan het Oranjehuis te komen betuigen. Toen het défilé begon traden vier meis jes van onderscheidene scholen op Hare Ma- jseteit toe, om Haar een bloemstuk aan te bieden. Het défilé duurde ongeveer 20 minuten. Na afloop daarvan trok onze Vorstin zich in de Raadszaal terug, ‘waar Mevrouw A. ReymerBrouwer Hare Majesteit de thee' aanbood. Om half vier werden de hofauto's weer bestegen, om een rondrit door de gemeen te te maken. Onder het spelen van het „WiL helmus” en een luid hoera geroep vertrok en beloften tot beterschap, die toch alle ge- huigeld zijn.Als ik nog in leven ben, zal ik hem wat geld geven. Ben ik reeds ge storven, dan.... „Die ongelukkige Pascal is in mijn dienst geweest.Ik moet toch helpenWelnu ik zal mijn plicht doen Na de bundels papieren doorgezien, en eenige stukken terzijde te hebben gelegd, doopte de grijsaard de gouden pen in het fleschje rooden inkt en schreef vlug en met vaste hand het volgende: „Ik, Philip Armand, graaf do Thonnerieux, gezond van geest, ofschoon niet van lichaam, schrijf hier in dit eigenhandig testament mijn laatste wilsbeschikking neer en ik stel den heer Perollet, notaris te Parijs, in wien ik het volste vertrouwen stel, aan als mijn executeur-testamentair. „Mijn bezit bestaat uit twee deelen, het bekende en het onbekende. „Het bekende bezit bedraagt vijf millioen negen honderd duizend francs, verdeeld als volgt: 1. Mijn huis aan de Vaugirardstraat, op den hoek «Bonapartestraat met tuin en erf, een oppervlakte beslaande van 30 aren, waarde ongeveer Fr. 700.000. 2. Het meubilair, de Beauvaische en Vlaamsche tapijten, de schilderijen, beelden, kunstvoorwerpen, oud porcelein, de biblio theek het zilverwerk, zich in genoemd huis de van zijn bureau groot foudraal uit, gesloten waarop met groote „Dat stuk moet gewijzigd worden,” mom pelde de graaf, met een pennemes den boven rand van het foudraal doorsnijdend en met den blik het gezegeld blad, dat het bevatte, doorloopend. Dit betrof alleen de kinderen, geboren op denzelfden dag als Marie; „de omstandigheden zijn helaas niet meer dezelfde; ik zal nieuwe beschikkingen moeten treffen.” Hij scheurde het testament, dat hij in de liand hield, stuk, en wierp het in het vuur, dat, ofschoon het buiten warm was, nog brandde de gezondheidstoestand van graaf de Thonnerieux vereischte dit en toen hij het laatste stuk in asch had zien opgaan, legde hij op zijn bureau een dubbel blad ge zegeld papier, waarbij hij het fleschje met rooden inkt plaatste, dat hij in de Nationale Bibliotheek had gebruikt om aanteekeningen te maken in de „Gedenkschriften van den heer Laffemas.” Dan zocht hij in een derl aden van het bureau en haalde er verscheidene bundels zorgvuldig gemerkte papieren uit, rekenin gen, inventarissen, eigendomspapieren en dergelijke. De graaf haalde de bundels uiteen beschouwde het meerendeel der papieren met vluchtigen blik, terwijl hij sommige andere met aandacht nazag. Een hiervan scheen zijn belangstelling in de hoogste mate gaande te maken. Dit document, dat zich vooral onderscheid* de door zeer mooi en sierlijk schrift droeg nomen door de Franschen en hun Belgische collega’s met betrekking tot de militaire ont ruiming van het Roergebied. Geen officieele verklaringen zijn echter bekend geworden over de discussies welke de Fransche ministers inzake deze kwestie vgprden, doch vernomen wordt dat Herriot naar Londen zal terugkeeren met volledige volmachten wat betreft het behandelen van deze en alle andere kwesties. Hedenochtend zou hij weer aanwezig zijn in den Raad van Veertien. gfiet voltooide rapport van de conferentie- commissie welke zich bezig houdt met de kwestie van de economische ontruiming van den Roer, zal ter dispositie van den Raad liggen om door dezen bestudeerd te worden. Gisterenavond heeft de commissie welke zich beizghoudt met de kwestie van de transfers en de leveringen in natura eveneens haar werk voltooid uitgezonderd een nog hangen de kwestie en haar volledig rapport zal waar schijnlijk op tqd gereed kunnen zyn om te worden voorgelegd aan den Raad van Veer tien. regeering. In wer- n denzelfden stam antithese met den eloof”, met de theorie en iet fascisme. Totaal bedrag Fr. 5.900.000. „Op het oogenblik, waarop ik deze laatste wilsbeschikking ueerschrjjf, terwijl ik geen verre of naaste bloedverwanten heb, welke ik zou benadeelen door ze te onterven, meen ik het recht en den plicht te hebben en over mijn bezit te beschikken als volgt: „Ik laat en vermaak: 1. Aan de stad Parijs, mjjn onroerende goe deren te Saint Germain, in de Rivolistraat en de Pyramiedenstraat benevens mijn Fransche en vreemde effecten, tezamen tot een bedrag van drie millioen francs met de verplichting voor genoemde stad Parjjs, vertegenwoor digd door haar raad, op een plaats binne^ de muren, welke zij zal uitkiezen, een nacht verbluf te laten bouwen op deaelfde voog waarden als dat van de Toeque-vOteetg^ De tekst der overeenkomst gepubliceerd worden. De ontruiming van de Roer. MacDonald heeft aan Herriot de verze kering gegeven, dat de Engelsche troepen de Keulsche zone niet zullen voordat de voorwaarden van ijjn vervuld. De intergeallieerde schulden. Onoaiddellyk na de thans plaats hebbende mtergeallieerde conferentie te Londen, zal eveneens te Londen een conferentie over de regeling der intergeallieerde schulden worden gehouden. Herriot naar Parits. Om 7 minuten owr 9 zijn Herriot, Cle men tel en No] let Zaterdagavond te Parijs aangekomen. Het feit van den avond was echter, dat Herriot zich onmiddellijk naar den Qual d’Orsay begaf en daar een onderhoud had met maarschalk Foch. Omstreeks 10 uur vir ministerraad aan op het schalk Foch nam aan Jeel. In de Fransche parlementaire kringen heersebt een ongewone bedrijvigheid. Op weinig uitzonderingen na is men zeer onte vreden over den gang van zaken. Men hecht meer en meer geloof aan de geruchten om trent het gebrek aan overeenstemming tus- schen de leden van de Fransche delegatie Men keert zich vooral tegen Herriot, die niet heeft weten tA voorkomen, dat de kwestie van de Roerontruiming een zoo be langrijke plaats op de conferentie ging in- nemetr, niettegenstaande toch vooraf dui delijk was overeengekomen, dat alleen te Londen de invoering van het Dawesrapport zou worden besproken. Men vraagt zich af, met welk recht de conferentie zich met die ontruiming wil bezighouden en voorts maakt het een zeer slechten indruk, dat men deze kwestie reeds heden a.s. op de conferentie aan de orde wil stellen, waardoor de Fransche delegatie slechts 24 uur heeft voor ruggespraak, met de overige leden van het kabinet te Parijs, terwijl er van een consultatie der Kamers hoegenaamd geen sprake kan zyn. De op positie hoopt vooral, dat de president van dé republiek, Doumergue, een stevig stand punt zal innemen. 8. „Lievelingen, ik had heel mijn leven in u gesteld. Door my te verlaten hebt ge heel myn levenskracht mjj ontnomenHet uur is gekomende stryd is ten einde.... Voortaan zult ge my niet meer vruchteloos roepenWacht my.... ik kom Zyn stem stierf weg. Hy liet het hoofd zakken op de borst, en bad opnieuw. Dan stond hjj op en na een laatste maal de twee geliefde portretten in het halfduister te hebben beschouwd, nam hjj het licht en keerde naar zyn werkkamer te rug. „Welnu”, sprak hjj met luider stemme, zyn plaats voor de lessenaar weer innemend, „dezen keer ie het geen inbeelding. Goddank, Het 18 nu ‘W- mÜn laat8te wilsbeschikking te maken. Nu ik geen erf- heb en ik alleen op de wereld ben achtergebleven, moet ik na myn dood van Xelfd<5 *ebrUik maken als iQaens mjjn leven Terwjjl hjj zoo sprak, opende graaf Thonnerieux een der laden r-u - •an haalde er een t-— 3Mt vyf zwarte zegels, lp***»* was te lezen: f DIT IS MIJN TESTAMENT, gen en tuig en Fr. 400.000. 3. Drie woonhuizen met twee tuinen in eigendom, gelegen aan de Rivolistraat k’r. 1.200.000. 4. Een rentegevend eigendom, gelegen aan de Pyramiedenstraat Fr. 900.000. 5. Myn kasteel van Granges-de-Mer-la- Fontaine, met de meubelen, het park, bos- schen, weiden en hofsteden Fr. 950.000. 6. Waarde in portefeuille, obligaties, grondcrediet van de stad Parijs, vreemde spoorwegeffecten enz., Fr. 800.000. 8. Baar goud en zilver en bankbriefjes in mjjn bezit berustend. Fr. 350.000. ming onder de werknemers betreffende de regeeringsverklaring heeft een overgroote meerderheid voor voortzetting- der staking op geleverd. Bij heftige debatten egeering- program in den Jougo-Slavischen landdag is het tusschen den radicalen afgevaardigde Prikicks en den Sloveenschen afgevaardigde Zeebot tot een hevig tumult gekomen, dat komen, dat weldra in een onverkwikkelijke kloppartij ontaardde. De regeering heeft den landdag voor onbepaalden tjjd naar huis ge stuurd. Bij de paardenwedrennen te Saragota Springs hebben vjjf jockeys een ernstigen val gedaan. Onder de slachtoffers bevindt zich de beroemdste jockey uit de Vereenigde Staten, n.l. Earl Sande, die in October j.L Zev bereed, het paard, dat van Papyrus toen met zes lengten won. Hy brak een been en liep ernstige kwetsuren op. KONINKLIJK BEZOEK AAN HILVERSUM. Er kan getuigd worden, dat de burgers van Hilversum alles in het werk hebben ge steld, om heden de ontvangst van Konin gin Wilhelmina zoo hartelijk mogelyk te doen zyn. In de morgenuren was het al heel druk in de stad, voornamelijk in de buurt van de Kerkbrink. Om kwart voor tweeën in den middag waren de raadsleden en enkele genoodigde journalisten in de raadszaal samengekomen voor de officieele ontvangst van onze Lands vrouwe, die ongeveer op hetzelfde tijdstip per auto, voorafgegaan en gevolgd door eenige hofauto’s met het gevolg de gretts van de gemeente Hilversum was genaderd. Toen H. M. op den Soestdykerstraatweg reed en daar bij den gemeentekom door Hilversum’s Burgemeester werd verwelkomd werden er 21 saluutschoten gelost. Door de Emmastraat, Groest en Kerk straat vervolgden de hofauto’s hun weg naar de Kerkbrink, waar voor het stadhuis halt werd gehouden. Vriendelyk werd de Koningin door de langs den weg geschaarde menigte begroet en toen Hare Majesteit zich naar de raads zaal begaf, klonken nadat de Hilversumsche Harmonie onder leiding van den Heer van der Klei het „Wilhelmus” had gespeeld, lui de en hartelyke toejuichingen van de zjjA van het samengestroomde publiek. In de hal was van één der wethouders het doch tertje aanwezig, om de Hooge Gast een bou quet aan te bieden. In de Raadszaal stelde de burgemeester, mr. P. J. Reymer, aan Hare Majesteit voor de wethouders, den gemeente-secretaris en de raadsleden (de sociaal-derpocratische en communistische leden van de Raad waren niet aanwezig). De Burgemeester hield ver volgens een toespraak. De Koningin beant woordde deze toespraak. Na deze officieele ontvangst begaf de Koningin, gevolgd door den Burgemeester en den raad, zich naar het bordes van het raadhuis, waarboven een baldakyn was aan gebracht. Niet minder dan vyf en tachtig plaatse den hadden deputaties afga* are Majesteit hunne hulde DE CONFERENTIE TE LONDEN. Zaterdagavond is tusschen de commissie van herstel en de Duitsche regeering een overeenkomst geteekend inzake de vraag stukken, die uit de uitvoering van het Da- wes-plan voortvloeien en binnen de com petentie liggen van de commissie van her stel. De overeenkomst is voorwaardeljjk in dien zin, dat ze als niet gesloten wordt be schouwd, wanneer tusschen de geallieerde regeeringen geen overeenstemming wordt bereikt. De commissie van herstel heeft besloten onmiddellijk naar Parijs terug te keeren. De tekst der overeenkomst zou heden FASCISME EN VRIJMETSELARIJ IN ITALIË. In een vergadering van het „Consiglio Nazionale Fascista”, onder voorzitterschap van Mussolini, is de heele vergadering de afgevaardigden van den nationalen raad met de leden van het „Gran Consiglio” en alle provinciale secretarissen (de parle- ments-afgevaardigden konden niet deelne men aan de stemming, maar zullen afzon derlijk over hun houding tot de loge stern- men) eenstemmig overgegaan tot de vol gende orde van den dag, welke aldus voor gesteld was door het parlementa-üd Bod- rero, professor aan de universiteit van Pa- êua. 1. De fascisten mogen niet van 1 2. Zij, die reeds lid zijn, moeten onmiddel lijk uittreden. 3. De fascisten, die aan de regeering mededeelingen kunnen doen over logc-ele- menten, welke nadeel doen aan het werk der regeering. mogen niet nalaten onven- wjjld dezen plicht te vervullen. En om alle dubbelzinnigheid te voorko men, verklaarde Mussolini duidelijk, dat met vrjjmetselaars-vereenigignen bedoeld waren de beide Romeinsche afdeelingen, die van „Piazza di Gesü” evengoed als die in het Palazzo Giustiniani. Want beide, zoo zeido hy, zyn samengesteld uit elementen, die door hun mentaliteit, door hun oor sprong en hun leer noodzakelyk anti-fascis- tisch zyn, al heeft het ook soms den schjjn, dat een van beide, uit redenen van rivaliteit tracht te naderen tot de i kelijkheid komen alle van en vormen de zelfde geest, met het „ge de praktijk van h< DE GRIEKSCH-BULGAARSCHE CONFLICTEN. In Bulgarije komen dagelijks honderden vluchtelingen uit Griekenland aan, die roe- dedeelen, dat geheele Bulgaarsche dorpen door geregelde Grieksche troepen verwoest en de bewoners eruit verdreven .worden. De berichten uit Athene over groote bot singen aan de Bulgaarsch-Grieksche en Bul- gaarsch-Turksche grens worden officieel te gengesproken. Naar uit Sofia wordt gemeld, is in de Zwarte Zee-havens vastgesteld, dat de sov- jet-regeering door Grieksche motor- en zeil schepen wapenen voor haar aanhangers in Bulgarije laat smokkelen. HET BANKGEHEIM IN DU1TSCHLAND. De leidende industrieele- en handelsveree- nigingen heben een adres gericht aan den Ryksminister van financiën, waarin gewe zen wordt op de dringende noodzakelijkheid van een volledig herstel van het bankge heim. TOCH NOG M.E.R KAZERNES VOOR DE BEZETTING. De gemeentebesturen van Werden en Recklinghausen hebben van dq bezettings- autoriteiten opdracht ontvangen nieuwe ka zernes te bouwen. DE RUSSISCHE STROOPTOCHT IN POLEN. Naar het P. T. A. te Warschau meldt, heeft de minister van buitenlandsche zaken de Sovjetregeering eên nota gezonden naar aanleiding van den overval van het grens dorp Stolpos in den nacht van 3 op 4 Aug. waarin een relaas wordt gedaan van het gebeurde en wordt meegedeeld, dat volgens verklaringen van gearresteerde Russen aanval zes maanden geleden te IL.~ door een speciaal daartoe aangewezen ganisatie werd ontworpen. INSTORTING IN EEN MIJN. In de Carberry-mijn te Musselburgh (Schotland) werden een viertal mijnwerkers door het neerstorten van een groote hoeveel heid losgeraakte kolen bedolven. Onmiddellijk werden er pogingen onderno men om de ongelukkigen te redden. Eerst na vier uren vond men de lijken van drié .Ier getroffenen, terwjjl een vierde zwaar gewond naar de oppervlakte werd gebracht. MÓÓRD „UIT 1NNERL1JKEN AANDRANG.” Wilhelm Preyer, een klerk, afkomstig uit Innsbruck, heeft onder eigenaardige omstan digheden een moord gepleegd, op een dokter Siegl geheeten. Prayer had den dokter toevallig tijdens een tocht in de bergen ontmoet en hem op een lange wandeling vergezeld. Onderweg had het tweetal, om zich te amu- seeren, hun revolvers afgeschoten, teneinde de echo’s der schoten te hooren. Daarmee bezig zijnde, voelde Preyer eens klaps in zich den impuls om den dokter te dooden en gaf aan dien misdadigen aandring gevolg. GENERAAL DENIKIN TUINBOUWER. De „Prager Presse” verseemt uit Boeda pest dat de bekende „Wftte” Russische ge neraal Denikin zich in Hongarye nafoy de Plattensee heeft gevestigd en zich onledig houdt met tuinbouw. Zijn dochters en een andere Russische generaal en een kolonel hel pen hem daarbij. De producten van hun ar beid zenden zjj naar Boedapest ter markt. In zjjn vrye uren werkt Denikin aan zyn memories en de geschiedenis van de Russi sche contra-revolutie. EEN AARDBEVING IN TURKESTAN. Uit Moskou wordt gemeld: Volgens het Rosta Ag. ^eeft er een hevige aardbeving in Ferghana, provincie Turkestan, plaats had. Er werden 41 personen gedood, 3100 huizen verwoest en 1200 beschadigd. De catestrofe was het hevisgt in het dorp Pokrofskaja, waar slechts vier van de 600 huizen intact bleven. DE OVERSTROOMINGEN OP FORMOSA. De bladen melden dat er bij de overstroo- mingen op Formosa 700 menschen zyn ver dronken en 10.000 huizen zijn verwoest. EEN DORP IN BRAND. Vrijdagnacht kwam er, waarschijnlijk ten gevolge van een defect aan den transforma tor, in het dorp Pfersdorf, by Eisenach, plot seling een stroom van 2000 volt op de ge meentelijke electrische leiding. Daardoor ontstond er op hetzelfde oogeiyblik dorpshuizen brand. De verschrikte bewoners moesten hals over de kop de vlucht nemen. Drie perso nen die de draden aanraakten, werden op slag gedood. EEN BESCHULDIGING. Naar de Pester Lloyd uit Boekarest ver- 1 neemt heeft daar een open brief van den secretaris van het Amerikaanscbe consulaat te Constanzo, Markowitsj genaamd, groot opzien gewekt, omdat deze den Amerikaan- ken consul-generaal Haven beschuldigt, om koopgelden te hebben aangenomen. Het Amerikaansche gezantschap heeft een streng onderzoek ingesteld. GESTOLEN SCHILDERIJ VAN JACOPO DI PALMAS. Groot opzien is gebaard door het feit, dat een schilderij van Jacopo di Palmas „gesto len” zou zyn. Naar uit Boekarest aan het „Berliner Ta- geblatt” wordt gemeld, heeft een onder ver denking van heling gearresteerde advocaat dr. Bela Kovans medegedeeld, waar het schilderij van Jocopo di Palmas verborgen werd gehouden. Het door de Italiaanscbe regeering opge- eischte schilderij bevindt zich in het gebouw aan de Heerengracht 270 te Amsterdam. De verdedigers van Kovans zyn van meening dat het Scheidsgerecht te Den Haag moet worden verzocht een beslissing te nemen be treffende het eigendomsrecht en de aanspra ken op de schadeloosstelling (ten bedrage van 400 millioen Kronen) van hun cliënt. DROOGTE IN SPANJE. In Spanje heersebt sedert de laatste vier maanden een zeer schadelijke droogte. I»e oogst loopt groot gevaar. In het zuiden des lands leeft de landbouwersbevolking in ar moede. Eenige weken geleden is in Andalusië de graanoogst binnen^eliaald sn iaüien er niet spoedig een weldadige regen valt, zullen de böeren in die streek zonder werk blyv-sn. Talryk zyn de dorpen, waar men geen wa ter in voorraad meer beeft. Zelfs het rivier water zou hier en daar opgebruikt raken. DE HITTE IN AMERIKA. Zooals gemeld leden de Oostelijke staten van Amerika de laatste dagen onder de groo te bitte, die er gepaard ging met een onge woon vochtig gehaüte van de atmosfeer. Vrij dag bedroeg de temperatuur 100 gr. Fahren heit. Verschillende doodelyke gevallen van zonnesteek deden zich voor. HET PALEIS VAN DEN EX-SULTAN VAN TURKIJE. Naar gemeld wordt, hebben de autoriteiten te Constantinopel een aanbod gekregen van 1.250,000 dollar huur voor het paleis van den ex-sultan. Verschillende buitenlandsche maat schappijen zou hierbjj geinterresseerd zyn, en plan hebben, het paleis tot een amusements- inrichting te maken. EXPLOSIE IN EEN KRUITFABRIEK. Een ernstig ongeluk is Vrijdag gebeurd na bij Palermo op het eiland Sicilië ten gevjlge van een explosie in een kleine kruitfabriek Verscheidene werkplaatsen en een imjs nabij de fabriek werden totaal verwoest. De Inwo- nenden werden onder de puinhoopen begra ven. Vier personen werden onmiddellijk ge dood, terwjjl twaalf gewond werden. Ter aanmoediging tot het sparen zullen voortaan alle te Berlijn geboren kinderen een spaarbankboekje met een tegoed van drie mark van de stad ten geschenke Krygen. Te Dusseldorf zyn een aantal personen gearresteerd, die verdacht worden, een moordaanslag op den separatistischen leider Matthes te hebben voorbereid. Te Warschau is de communistische centrale commissie gearresteerd, wegens het publiceeren van een oproep tot algemeene staking. Een storm, die veel op een cycloon ge leek heeft boven Nancy gewoed en groote schade aahgericht. Ook de streek van het departement Cóte d’Or en een gedeelte van den Elzas zijn door zware onweders bezocht Ook in het Zuiden van Frankrijk heeft boos weer gewoed. Boven Lyon, Creuzot en Tar- bes hebben zware onweders gewöed. Een in Opper-Silezië gehouden ongelukkigen Aardige jongen! üitste- maar diep bedorven. In verstand evenaarde hy zyn slechtheid. Ik stelde toch veel belang in hemAl les ter wereld heb ik gedaan om hem tegen te houdenmaar myn goede raad was vergeefschOp drie en twintigjarigen leeftijd heeft een veroordeeling tot drie jaar gevangenisstraf zijn loopbaan gebroken en alle eerlyke toekomst voor hem gesloten. Er zyn menschen, die met instinct tot het kwaad op de wereld komen...., en onder hen behoorde ook Pascal Saunier. De dag van zijn invrjjheid stelling nadert. Wat zal hy dan beginnen, wanneer hjj eenmaal uit de gevangenis is verlost? Ik vrees, niets goeds. Hjj zal wel weer hier

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1924 | | pagina 1