„ONS BLAD” Bureau: HOF 6, ALKMAAR. - Telefoon: No «O» .V BINNENLAND. NED. BOND VAN GEMEENTE AMBTENAREN. Verspreide Berichten. Korte Berichten. EEN TOESPRAAK VAN Z. H. DEN PAUS. FEUILLETON. Het roode testament. UIT OF PERS ZES JAAR. BUITENLAND. o O kiesch uit waarvoor hg f (Wordt vervolgdj m heeft Sovjetregee- i hebt reeds genoeg met uw verdriet een man treft men niet veel aan, zoo- ADMINISTRAT1E No. 493 REDACTIE Ne. «39 Gisteren werd in de Kurhaus-Bar te Sche veningen de jaarvergadering geaouden van den Ned. Bond van Gemeente-ambtenaren, onder voorzitterschap van den heer J. Kam man, gemeente-secretaris te Helder. Spr. herdacht het overladen van het eere- X' Doadtr Ja* 11 September IMS postgiro immx 18e Jaargang NOORO-HOLLANDSCH DAGBLAD NOODWEER IN DUITSCHLAND. Uit verschillende plaatsen komen weer be richten binnen over ten gevolge van nood weer aangerichte schade. Vooral Zuid-Baden schijnt zeer geteisterd te zyn. Uit Freiburg wordt bericht, dat Dinsdag boven Lahn een onweer heeft gewoed, dat van een windhoos vergezeld ging, die vele daken van de buizen afrukte. Een dertig meter lange loods welke als meelpakhuis dienst deed werd geheel ver nield. Maar dan 600 vruchtboomen en tal van telegraafpalen zyn uit den grond gerukt et Volgens een bericht uit Kopenhagei te Kiëf een betooging tegen de Sovje ring plaats gehad. Het standbeeld van Kar] Marx werd omvergeworpen. In een commu nistisch clubgebouw werden vernielingen aangericht. DE SPANJAARDEN IN MAROKKO. De Spaansche post te Sokelarba tusschen Tetoeaq en Sjesjoean is door de Rif-Mooren veroverd. Men gelooft, dat het garnizoen verraad heeft gepleegd. Berichten uit Parijs wjjzen op toeneming van den druk op de Spaansche zone in Ma rokko. De burgerbevolking van Tetoean wordt overgebracht naar Ceuta, welke stad door haar ligging aan zee als veilig wordt be schouwd. Uit Madrid wordt gemeld dat de bevolen terugtocht uit de vooruitgeschoven posten is begonnen DE BURGEROORLOG IN CHINA. Uit New York wordt bericht, dat de Re- geering te Peking den betreffende di trale zone om Sj De „Telegraphen- f lang in u stelt.” Lureau dacht, zooals hij zeide. Wat Martha betreft, hoe had het kind kunnen raden, zelfs maar kunnen vermoeden, dat de zoo edelmoedige handelwijze van die twee mannen slechts de afschuwelijkste plan nen verborg. In haar hart bedankte zij God, die baar dien troost in haar tegenspoed bad gezonden en haar dankbaarheid werd nog grooter. Martha was bijna nog een kind. Ze had een eenvoudigen aard, doch ze bezat een sterke en moedige ziel. Op de uitingen van droefheid en wanhoop vogde een betrekkelijke kalmte. Haar droefheid bleef dezelfde, maar was nu meer innerlijk, dan dat ze uiterlijk ver toonde. Ze kon nu denken, overwegen en den omvang van haar ongeluk begrijpen. „Om de waarheid te zeggen, juffrouw,” hernam de herbergier, ge moest deze kamer verlaten.’t Is hier te droevig voor u. Katrien zal hier blijven.... Ut zal u een andere kamer geven, hiernaast op dezelfde verdieping." Martha schudde het hoofd. „Neen,” antwoordde ze „mijn plaats is hier, omdat moeder hier is.... Ik zal hier blijven....” „Zooals u wilt, juffrouw.maar u moet er toch aan denken iets te eten..» Men wordt zwak als men niet eet.” „’t Zou me nu onmogelijk zijn iets te ge- TWEEDE KAMER. De leden van de Tweede Kamer zijn opge roepen voor een vergadering op Dinsdag a.s. te 3 uur. Aan de orde is dan de aanbieding van de Staatsbegrooting voor 1925 en bet opmaken van de nominatie voor het voorzitterschap. PRINS HENDRIK TE HEERLEN. Dinsdagmorgen bracht Prins Hendrik, ver gezeld van zijn adjudant jhr. Van Mühlen per auto een bezoek aan Heerlen. Alvorens de oefeningen van d.- afdeeling Heerlen van het Ned. Roode Kruis bij te wonen, begaf de Prins zich, begeleid door mr. Waszink, burge meester van Heerlen, en bet bestuur van de afdeeling Heerlen van bet Ned. Roode Kruis naar het St. Joseph-Ziekenhuis. Op het voorplein stond de Roode-Kruis transportcolonne opgesteld, welke allereerst geinspecteerd werd In de regentenkamer werden den Prins voorgesteld mr. L. Driessen, lid van het col lege van regenten, de eerw. moeder overste, Emmanuelle, alsmede de d.recteur van bet Algemeen Mijnwerkersfonds, de heer Van Poel voorde Vervolgens werd op het Hoofdbureau van Politie verschillende oefeningen van de trans portcolonne bijgewoond, waarna ten huize francs uit, dat hij aan Pascal gaf, met de woorden: „Hier heb je wat”. „Hoe kom je aan al dat geld?" „De notaris heeft tweeduizend francs voor schot gegeven.Ga nu gauw en kom voor het eten terug.” q Pascal verliet de herberg en sloeg met snellen tred den weg naar de stad in. Na een oogenblik kwam Lureau terug. „En?" vroeg Jacques. „Je zoudt medelijden krijgen met bet arme kind, dokter^’ antwoordde de herbergier. „Ik heb de noodige inlichtingen gekregen voor de aangifte van het overlijden.Ik heb het opgeschreven. Ik zal nu even naar het ge meentehuis loopen.” „Je hebt juffrouw Martha toch niet alleen gelaten?” „Daarvoor is geen nood. Katrien de meid is bg haar en zal niet weggaan „Als je terugkomt, moet je bet eten boven laten brengen?’ ,Jn ordeNu voor de begrafenis zorgen Wat moet ik bestellen? Den armen wagen ze ker?. Ik ben niet voor die nuttelooze uit gaven.... Waarvoor dient een dure begra fenis? Dood is dood en de dooden komen niet terug”. „Den armenwagen niet,” hernam Jacques Lagarde. Ik wil een begrafenis zonder ver toon, maar behoorlijk.” „Vierde of vh'fde klas dan?” het aantal sterfgevallen varieert tusschen 2000 en 2200. Wat de huwelijken betreft, hiervan zijn de cjifers 2100 4 2RO0 per maand Gisterenmorgen zijn drie redacteuren van de communistische „SOddeutsche Arbei- terzeitung” te Stuttgart in hechtenis geno men. Omtrent de redenen dezer arrestatie la nog niets bekend. Uit de strafgevangenis te Stettin zijn vier gevangenen ontvlucht, o.w. de vroegere poli tie-beambte Kaws, die zooals bekend, wegens moord op den Belgischen luitenant Graft ter dood veroordeeld werd. Men heeft Kaws nog niet op bet spoor kunnen komen. Volgens een bericht uit New York staat sinds eenige dagen een uitgebreid complex van. de bekende Amerikaansche natuurreser vaat in brand. Duizenden bunders zijn reels door het vuur vernield. Naar uit Athene wordt bericht, is een nieuwe indeeling van het Grieksche leger in voorbereiding. De totale sterkte zal 250.0,iT' man bedragen. Moeversoen, de oud-minister van arbeid in België, die Van de Vjjvere is opgevolgd als minister-van economische zaken, beeft gisteren den eed afgelegd en daarop onmid dellijk zijn ambt aanvaard. In de Borinage hebben zich enkele in cidenten voorgedaan. Stakers hebben n.l. werkwilligen gemolesteerd, met het gevolg, dat verschillende personen werden gewond. van?” „Ik geloof, dat je het niet mis hebt, kame raad.... Voor er een maand verloopen is, zal onze schoone weer bedaard zyn en de rozenkleuren zullen weer op haar wangen met nog meer luister verschijnen Maar voor ’t oogenblik is daarvan geen sprake Martha moet de onze zijnzoowel door noodzakelijkheid als uit dankbaarheid jegens ons. Wjj zullen de begrafeniskosten betalen en de rekening, die ze bg den herbergier of bij den dokter nog beeft staanDaarenbo ven moeten we onmiddellijk voor rouwklee- deren zorgenGa naar een winkel en laat gemaakte kleederen hier bezorgenZorg *r zoo goed mogelijk voor en spaar geen gehi. Het is geld, dat ons enorme rente zal opbren gen.... Maar van geld gesproken, hoeveel hebben we nog?” „Ongeveer twee honderd francs." „Dat is niet genoeg.” Jacques haalde zijn portefeuille te voor schijn en nam er een bankbiljet van duizend bruikfn.Als ik later iets noodig heb, zai ik het aan Katrien zeggen.” De baas van den herberg „Au Martin Pécheur”, was voorzeker geen teergevoelig man, maar toch ging hij diep ontroerd heen. Toen hij de kamer verliet, trad Pascal binnen, vergezeld van een kleermaakster, met doozen beladen, en daar Martha zeer verbaasd was legde de jong» man op be hendige wijze en zeer kiesch uit waarvoor hg was gaan zorgen. De wees voelde zich verlegen en ontsteld, doch ze kon slechts toegeven aan het aau- dringen van Pascal, de baar, om zoo te zeg gen, veplichte, twee volledige rouwtoiletten, eenvoudig, maar netjes, te kiezen. „Wat heb ik toch gedaan, mijnheer, om door u met zooveel voorkomendheid over laden te worden? Voor uw eigen zuster zoudt u niet beter kunnen handelen.” „Dokter Thompson is rijk, juffrouw, zeer ryk zelfs....” antwoordde Pascal. „Bovenden is hij zeer gevoelig. Hij kan een andermans ongeluk niet zien, zonder diep geroerd te zijn en zonder aanstonds een mid del te zoeken om dat te verzachten „Hij heeft u gezien, en van het eerste oogenblik af hebt ge zijn genegenheid ge wonnen. De letterlijke tekst van een voorstel van de Nederlandsche delegatie, dat gisteren door jbr. London bij de algemeene vergadering is ingediend, luidt als volgt: „De volkenbonds- vergadering, kennis genomen hebbend van de antwoorden van de speciale, door den Volkenbondsraad benoemde juristencommis sie en van oordeel dat zekere punten in deze antwoorden opheldering vereischen, verzoekt aan de eerste commissie te overwegen in hoe verre zulk een opheldering wenscbclijk zou zyn.” Vermoedelijk zal de voorstellencommis- sie in overweging geven met bet oog op do reeds overladen agenda dit voorstel van Nederland tot het volgende jaar aan te hou den. DE BATEN VAN HET ROERGEBIED. Bij de debatten in den Franschen Senaat over het Roergebied verklaarde Poincaré, dat de Fransch-Belgiscbe bezetting reeds HET VONNIS TEGEN LOEB EN LEOPOLD. De beide moordenaars van den 14-jarigen Robert Franks, Loeb en Leopold, werden gisteren wegens moord met voorbedacht :n rade veroordeeld tot levenslange gevangenis straf en.wegens ontvoering tot 99 ja.n gevangenisstraf. Naar gemeld wordt, werden uitgebreide maatregelen getroffen om den rechter, die het vonnis velde, te beschermen. Hij bad na melijk dreigbrieven ontvangen, waarin hjj met den dood werd bedreigd, indien hij de beide beklaagden ter dood zou veroordeelen. Onder bescherming van gewapende infante risten begaf de rechter zich des morgens naar het Mrechtsgebouw en na het vellen van het voniJs wederom naar huis. Ook in de ge rechtzaal zelf wemelde het van politiebe ambten, terwijl de beide beklaagden even eens onder sterke bewaking waren gesteld. Bij het uitspreken van het vonnis zeide rechter: „De rechtbank acht zich verplicht te verklaren, dat naar haar oordeel de beide beklaagden ontoerekenbaar zijn, anders had den zij zulk een afschuwelijken moord niet be dreven.” Abonnementsprijs^ Per kwartaal voor Alkmaar •••••- f L— koor buiten Alkmaar f 2 85 Met Oefllustreerd Zondagsblad 060 f hooger. ALGEMEENE STAKING TE WEENEN? In Weenen dreigt de algemeene staking uit te breken. Alle Weensche vakvereeni- gingen hebben besloten de stakende metaal arbeiders actief te steunen en den strijd van alle georganiseerde arbeiders om de sociale veroveringen van de arbeidersbeweging te proclameeren. MELKOORLOG IN ENGELAND. De „Tunes” meldt, dat in Ehgeland een conflict is uitgebroken tusschen de znivel- boeren en de melkfabrieken. De boerenbond verlangt, dat de pry's van verleden jaar zal worden hersteld terwijl de fabrieken Jen prijs willen verminderen om ook de klein- hAdelpryzen te kunnen vetlagen. OnderLan- delingen tusschen beide partijen zullen wel dra worden geopend. Inmiddels zullen de boeren de melk zelf rechtstreeks aan het publiek verkoppen. Tzotski’s eerste secretaris, de commu nist M. S. Glasman, heeft zich door een re volverschot van het leven beroofd. „Politie ke ontgoocheling” zou de aanleiding tot de zen zelfmoord geweest zijn. Het aantal inwoners van^Brussel met inbegrip van de voorsteden bedroeg op 1 Januari LI V46.970. Het aantal werkloozen in Engeland be droeg op 1 September 1.162.700 n.l. 30 622 meer dan op 25 Augustus. Het gemeentebestuur van Kassei heeft besloten den eersten burgemeester Scheide- mann voorloopig op nonactiviteit te stellen. Mgr. Testa de vertegenwoordiger van het Vaticaan in het Roergebied, beschouwt zgn zending als afgeloopen en keert naar Rome terug. Generaal Ferrera, de aanvoerder van de revolutionnaire troepen in Honduras, trekt op tegen Tagucigalpa. De regeering van Honduras heeft maatregelen getroffen om de hoofdstad te verdedigen Vrouwen hebben gedemonstreerd voor het Chigipaleis te Rome. Zij eischen het her stel van de rust in de volkswijk, waar ru stige incidenten zijn voorgevallen. Naar de „Izwestija” meldt bedrzagt het aantal geboorten te Moskou in het loo- mbaar belang samenwerking met het zou rechtvaardigen, dat zou alleen gerechtvaardigd zyn door een onvermijdelij ke noodzakelijkheid, om een grooter kwaad te voorkomen. Met de samenwerking van katholieken en socialisten in andere landen, zoo zeide de paus, is ’t anders, want er bestaat ten eer ste ’ll verschil in omgeving en historische omstandigheden en verder een groot onder scheid tusschen samenwerking met een partij die reeds aan het bewind is en een, die een partij aan het bewind sou kunnen brengen. De paus betreurde het te zien, dat de Itali- aansche katholieken onderling verdeeld zyn en elkaar bestrijden, en dat zy deelnemen aan de actie van een partij, die verkondigt geen geloof te hebben. DE ALBANEESCHE GRENS REGELING. De Grieksche regeering deelde aan de ge allieerde mogendheden mede, in verband met de wetten van hfet land niet in staat te zyn, de veertien dorpen van het Koritzege- bied aan Albanië over te geven, zonder de toestemming der Nationale Vergadering, wel ke over een maand bijeenkomt De dorpen werden door den gezantenraad aan Albanië toegewezen. TEGEN HET BOLSJEWISME. De laatste berichten uit Georgië melden, dat de verwoede gevechten tegen de Sov jettroepen in Azerbeidsjan, Daghestan en Koeban voortduren. De opstandelingen bezetten de Transkau- kasische spoorweglyu. Te Éatoem en te Tiflis hadden talrijke executies plaats. den eisch der mogendhe- le instelling van een neu- ijanghai heeft afgewezen len-Union" verneemt uit Rus sische diplomatieke kringen te Berlijn, dat in antwoord op de interventie-voornemens van de geallieerden in den burgeroorlog in China, een tegen-actie van de Sovjetregee- ring in voorbereiding is. Deze actie zal ech ter geen militair karakter dragen. Gemeld wordt dat de 2de en 3de divisie van de troepen uit Tse-Kiang zich onafhan kelijk verklaard hebben onder den burgely- ken gouverneur. Uit Kalgau seint men dat een politieke omwenteling is uitgebroken te Oerga (in Noord-Mongolië op 400 K.M. ten zuiden van het Baikal meer). Verscheidene vreemdelin gen zijn gearresteerd. DE DAWES-LEENING. Volgens de Fransche bladen zullen de Fransche banken op aansporing der Ameri kaansche bankiers deelnemen aan de Duit- sche leening en wel voor 5 pCt van het to tale bedrag. Het is echter nog niet zeker, of dit een zuivere participatie zal zyn, daar wel licht Amerika op andere wyze het bedrag zal financieren. MGR. SEIPEL OVER DE RESULTATEN VAN GENèVE. De Oostenryksche Bondskanselier Mgr. Seipel heeft in een interview met den V.-D.- correspondent te Genève «yn voldoening uit gesproken over het enthousiasme der Vol kenbondsvergadering, waarin hy een ver trouwen in de toekomst van Oostenrijk meent te zien. Mgr. Seipel hoopt op een her ziening van het Geneefsche Pact, zulks als gevolg van de gewijzigde tijdsomstandighe den en de vergevorderde staatsfinancieele ontwikkeling en de daaruit voortvloeiende gevolgen, in verband waarmede hy een wij ziging of een spoedige opheffing der finan- cieele controle wenschelyk acht Het verheugt Mgr. Seipel verder ten zeer ste, dat in de laatste dagen in de Volken bondsvergadering het verlangen de wereld den vrede door middel van verplichtige arbi trage te verzekeren zoo duidelijk tot uiting is gekomen, welke idéé thans trouwens veel unaniemer dan ooit te voren werd voorge staan. Ondanks alle groote moeilijkheden adus besloot Mgr. Seipel zal, door den strijd om den vrede en de arbeid, de tijd deze gedachte, bij ontwikkeling der verplichte arbitrage, zeker niet dooden. opr. neruacui uei overjyueu van oei eere- i lid van den bond, mr. M. J. C. M. Kolkman, die als minister van financiën krachtig heeft meegewerkt aan het- tot stand komen der eerste pensioenwetten voor de gemeente-amb tenaren en hun weduwen en weezen. Verschillende jaarverslagen en rekeningen werden ten slotte goedgekeurd. Het ontwerpprograM werd vastgesteld, eveneeps de rekening en verantwoording van den bond en het bondsbureau over de jareu 1921 en 1922. De vaststelling van de reke ning over 1923 werd aangehouden. De contributievoorstellen van het hoofd bestuur werden aangenomen; de begroeting van 1925 werd goedgekeurd. De volgende algemeene vergadering zal in Zeeland worden gehouden. Advertentieprijs: Van I5 regels f 1.25; elke regel meer f 0.25; Veda*, per regel f 0.75; Rubriek „Vraag en aanbod" t>tj voor uitbetaling per plaatsing f 0.60 f 2OO,—, f 1OO,—f 60,—, f 35.—, f 15* afgeknapt. Reichenbach ziet er uit alsof het i pende jaar 4.500 i 5000 per maand, terwijl beschoten is daar vde gebouwen zwaar be schadigd of geheel zijn vernield. Verschillen de personen zijn gedood of gewond. Ook in den Harz is door het onweer groote schade aangericht, terwijl op verschillende plaatsen gevaar voor overstroomine-en dreigt. Ook te Berlijn zelf is aanmerkelijke schade veroorzaakt. Vooral de boomen in de parken hebben het zwaar te verantwoorden gehad. |an alle abonné’s wordt op aanvrage gratis een polis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 600,f 400 vier milliard Fransche francs per jaar had opgeleverd en dat men dientengevolge, daar het pand voldoende productief was, dit moest behouden tot aan de verwezenlijking van andere betalingsmethoden. Op last van Herriot heeft het ministerie van buitenlandsche zaken een juiste reke ning opgemaakt. De totalen zijn thans gepu bliceerd; zy vormen een tegenspraak van de beweringen van den oud-premier. De be zetting en de exploitatie van het Roerge bied brachten drie en een half milliard fres. op, maar in 18 maanden, hetgeen geljjk staat met zeven honderd vijftig millioen gou den marken. Van deze som kon slechts ze ven honderd negen en dertig millioen francs voor Frankrijk en honderd dertig millioen voor België worden gebracht, welk laatste land, daar het recht heeft op prioriteit bo vendien honderd drie en zeventig millioen gouden marken ontving. Er blijven zoodoen de slechts twee en dertig millioen gouden marken in kas. Uit deze cijfers blijkt dat Frankrijk uit de exploitatie van het pand veel minder ont ving dan het vóór de Roerbezetting van Duitschland ontving uit hoofde der schade vergoedingen. De Roerbezetting was derhalve een slechte financieele operatie. Z. H. de paus heeft een toespraak gericht tot een aantal studenten, die op bun terug keer van het Eucharistisch Congres te Pa lermo, Z. H. hun hulde kwamen betuigen De Paus richtte zich tot hen die beweren, dat de paus zich niet met de politiek moet be zighouden; hy verklaarde dat, wanneer de politiek bet altaar nadert, de godsdienst, de kerk en haar hoofd niet alleen het recht, maar ook den plicht hebben den katholieken de richtingslijn aan te geven, die dezen heb ben te volgen. Caesari quae sunt Caesaris, Deo quae sunt Dei. (Geef den keizer dat des keizers is, en Gode dat Gods is). Na gewezen te hebben op de noodzake lijkheid van ernstige politieke voorbereiding, verwierp de paus de leer, dat eenige reden van oi 34, „Het spel is meesterlijk ingezet”, zeide Pascal, „en ik geloof, dat we het gewonnen hebben. Ik moet me al sterk bedriegen, of Martha wordt de onze.... Wat denk jij er „Vierde klas. Ge moet het met de desbe treffende personen maar in orde maken Hier heb je geld.” „Vijfhonderd francs!” riep Lureau ver baasd uit, Jacques aanziende. „Neem het, en maak dat je weg komt.” De herbergier haastte zich naar het ge meente buis. Na verloop van een uur kwam hij terug Al de boodschappen waren gedaan. De begrafenis zou den volgenden dag plaats hebben. De kosten bedroegen geza menlijk driehonderd francs. „Wat een eerlijk man toch, die dokter Thompson”, dacht de waard, terwyl hjj het overgebleven geld teruggaf.Als alle Ame rikanen zoo zyn, zou ik haast lust krijgen zelf naar Amerika gaan!” Lureau ging1 naar Martha om de pa pieren terug te beogen die ze hem had ge geven en om te zeggen, dat hy de boodschap pen had gedaan. „En hebt ge alles betaald?” vroeg het mels je, na al zijn mededeelingen te hebben aange hoord. „Alles contant betaald, juffrouw Martha. Ge hebt nu voor niets te zorgen. Dokter Thompson wil, dat ge er niet aan zoudt den ken, ge Zulk i als dokter Thompson! Een hart van goud, dat zeg ik en *t is een waar geluk voor u juffrouw, dat hg hier was en zoo’n groot be- Dinsdag was hetzes jaar geleden, dat jhr. mr. Ch. Ruys de Beerenhrouck aan het be wind kwam. Op 9 September 1918 werden de nieuwe premier en zijn ministerie door H. M. de Koningin beëedigd. „De Residentiebode” schrijft onder meer: Spoedig na zijn optreden stond het mi- nlsterie-Ruys voor groote moeilijkheden. Het was in de dagen, dat het Duitsche offensief in elkaar stortte en dat Ludendorf uit Frank rijk verdreven werd, hetwelk gepaard ging met inzinking van geheel Duitschland. Oproer en revolutie volgden daar en dreigden mede naar Holland over te slaan. De relletjes in den Harskamp met de gevolgen van dien leidden al spoedig tot de overmoedigheid der 8. D. A. P. en de groote vergissing van Troelstra. Toen minister Ruys Troelstra’s extrava ganties met kracht bedwongen bad, wie herinnert zich niet het historisch oogenblik, toen Ruys, met vlammende blik tegenover Troelstra staande, dezen de krachtige woor den toeslingerde: de Regeering wjjkt niet.. stonden het ministerie en de rechterzijde sterker dan ooit eenige Regeering gestaan beeft. En nu de minister-president heden zes jaren lang aan de Regeering is, kan gecon stateerd worden, dat nooit, zoolang onze huidige regeeringsvorm bestaat, zulk een feit is voorgekomen, Heemskerk regeerde in 1913 vjjf jaar en eykele weken, maar zys jaar is het record. Trouwpns, zooals we vroeger reeds constateerden, slaat Ruys meer records, o.a. is hy do jongste premier, dien ons land gekend heeft. Over een goed half jaar hebben we weer verkiezingen. Hoe die zullen loopen, valt niet te voorzien, al is de waarschijnlijkheid groot, dat rechts weer zegerijk uit den strijd te voorschijn zal komen. Of Ruys dan nog door zal regeeren? Wie zal ’t zeggen? Maar we kunnen ons voorstellen, dat hy er dan naar verlangen zal, dat een ander hem eens zal vervangen op den moeilijken post. Zooals hij trouwens ook reeds in *22 niet naar voort zetting taalde. Inmiddels is het record van heden een felicitatie waard) i DE VOLKENBOND. Lord Parmoor heeft gisterenavond in een gesprek met een journalist verklaard, dat in geval een land arbitrage weigert of schendt Engeland zich met zijn gansche vloot ten dienst zou stellen van den aangevallen staat of staten Parmoor ontkende de juistheid van de ge volgtrekking, die men uit zyn rede getrok ken heeft, dat de Engelsche afvaardiging een voorstel zou doen tot toelating van Diutsch- land in den Volkenbond.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1924 | | pagina 1