„ONS BLAD” N» »1« Bureau: HOF 6, ALKMAAR. Telefoon: Bericht. Maandag 15 September 1924 postgiro immx 18e Jaargang Advertentieprijs: Van I5 regels f 1.25; elke regel meer f 0.25; Veds^ per regel f 0.75; Rubriek „Vraag en aanbod" bfl vof uitbetaling per plaatsing f 0.60. BINNENLAND. FEUILLETON. Het roode testament 37. POSTCHEQUE- EN GIRODIENST. Staten-Generaal. ^bonnementspr^ct .n? I 2— f 2 85 0 60 f hooger. BUITENLAND. Korte Berichten. VOLKENBOND. Verspreide Berichten. 4 Per kwartaal voor Alkmaar Voor buiten Alkmaar Met Geïllustreerd Zondagsblad alle «bonné’s wordt op aanvrage gratis een polis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 500,—, f 400,—, f 200,—, f 1OO,—f 60,—, f 35,—, f 15? (Wordt vervolgd) POSTGIRO 1MM3 A neenintegen- XIX. en begaf ADMINISTRATIE No 439 REDACTIE No. «33 hem of hij tot de socialis- ioordo. Corvi antwoordde: in te Zij, die zich met 1 October voor drie maanden op dit blad abonneeren, ont vangen de tot dien datum verschijnende nummen gratis. DE ADMINISTRATIE. Mr. J. W. Dekker in Den Haag tal den staat een proces aandoen in verband met den reclamestemnel op postzegels. HEFFING VAN DE DIRECTE BELASTINGEN. Het Federatiebestuur van de Algem. R. K. W erkgeversvereeniging en het bestuur van NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD RECLAME OP POSTSTUKKEN. De Vereeniging voor Zuivelindustrie en Melkhygiëne heeft aan haar rechtskundige raadslieden opgedragen, stapnen te doen, des noods in rechten, welke noodig zijn om den Staat te nopen, onmiddellijk een einde te ma ken aan het bekladden van haar poststukken met advertentiestèmpels, welke dan ook. middellijk een bezoek gebracht. Als minister van binnenlandsche zaken in het nieuwe Chileensche kabinet is opgetre den Acibiado Raldan. De ministers hebben den eed afgelegd. CHRISTELIJK-IDSTORISCHE UNIE Het dagelyksch bestuur der Christelyk-His- torisfthe Unie heeft Zaterdag in Den Haag een bijeenkomst gehouden tot het voeren van de eerste besprekingen in verhand mot de alge meens verkiezingen in het volgende j.iar. HOFBERICHTEN. Dc prinses van Erbach, een nicht van de Koningin-Moeder, is eenige dagen de gast van H. M. ten paleize Soestdjjk. De Koningin-Moeder is voornemens, in het laatst van deze week haar verblijf ten paleize te Soestdjjk te beëindigen en voor eenigen tyd naar Duitschland te gaan. waar ik waar VERVROEGING VAN DE ZOMER- VACANTIES. De minister van Onderwijs pleegt thans met het schooltoezicht overleg omtrent de wenschcljjkheid van vervroeging der zomer- vacanties aan hoogere burgerscholen en gym nasia. „Dat is een edele denkwijze, die u tot eer strekt. Die hoop op de voorzienigheid zal niet verijdeld worden. Die Voorzienigheid zal misschien ik zjjn....” „Gij mijnheer?” „Waarom niet? Ik wil zonder omwegen spreken. Ik zal u een voorstel doen en zal blij zjjn, als het u bevaltzooals ik geloof.... en zelfs hoop.” Martha zag den spreker met verwondering," ontroering en nieuwsgierigheid aan. Zij was ongeduldig om zyn verklaringen te hooren. Jacques hernam: „Mijn secretaris beeft u misschien al de reden verklaard van de belangstelling, die ik van het eerste oogenblik af, jegens u heb gekoesterd. „Uw gelaat toont een treffende gelijkenis met dat van het dochtertje, dat ik op haar dertiende jaar heb verlorenIk heb voor een vaderlijke genegenheid opgevat en ik De inspecteur van het zuivclwezen, tevens rjjkszuivelinspecteur, heeft dezer dagen een poststuk verzonden, waarop hij het door hem onderteekende verzoek had gesteld, op dat stuk niet de bekende reclame voor een merk margarine te stempelen. Deze reclame is er niettemin toch op aangebracht. het R. K. Verbond van Werkgeversvakver- eenieingen hebben aan de Tweede Kamer ver zocht, het wetsontwerp tot bevordering van de richtige heffing van de diverse belastingen te verwerpen. PROF. BRUINS IN DE DAWES-BANK. Zooals bekend is, voorziet de aanvaarding en de uitvoering der Dawesrapporten in de oprichting van een nieuwe bank té Berlijn onder presidium van den President der Duit- sche Rijksbank en met een Raad van Beheer bestaande uit veertien personen, van wie ze ven Duitsidiers, zés vêftègenwoordigers van de Entente-staten en een vertegenwoordiger eener neutrale mogendheid. Thans is het voor de internationale positie van ons vaderland ongetwijfeld verblijdend bericht ontvangen, dat voor die aan de neutralen ovcrgelaten plaats Nederland is aangewezen, terwijl het prof. dr. G. W. J. Bruins, hoogleeraar aar de Handelshoogescbool te Rotterdam zal zjjn, die in den raad Nederland zal vertegenwoor digen en zich daarvoor metterwoon te Ber lijn zal vestigen. KONINKLIJK BEZOEK AAN SCHIEDAM. De burgemeester van Schiedam heeft van de Koningin de mededeeling ontvangen, dat H. M. het voornemen heeft, het volgend jaar een bezoek aan Schiedam te brengen De directeur-generaal der posterijen en te legrafie maakt bekend, dat ten einde na 1 October een spoedige uitbreiding aan de ge deeltelijke opening van den postcheque- en girodienst te kunnen geven, na 16 Sept. a.s. bij de commissie voor uitbetaling van gelden op postrekeningen, aanvragen om voorwaar- deljjke uitbetaling van tegoed der postreke ningen 10.000 tot en met 29.999 niet meer in behandeling worden genomen. Op genoemde rekeningen zullen na 20 Sept. a.s. door vorengenoemde commissie ge- fiatteerde bedragen niet meer worden uitge- noodigd, voor de heropening niet dan in zeer dringende gevallen nog aanvr agen- bij de com missie in te dienen. DE BOND VAN R. K. RÏJKSK1ES- KRINGORGANISATIES. Het bestuur van den Algemeenen Bond van R. K. Rykskieskringorganisaties is saam- geroepen tegen Zaterdag 18 October a.s. tot samenstelling van het Adviseer». College en tot het treffen van maatregelen, noodig tot richtige en tijdige tenuitvoerlegging van. het nieuwe kiesreglement. VEREENIGDE VERGADERING VAN BEIDE KAMERS op Zaterdag 13 September tot sluiting van de zitting der Staten- Generaal. De VOORZITTER doet door den Griffier van do Eerste Kamer voorlezen een Konink lijk besluit van 8 September 1924, no. 21, waarbij de minister van binnenlandsche zaken en landbouw wordt gemachtigd heden te drie uren des namiddags zich te begeven naar de vergadering der Staten-Generaal ten einde in een Vereenigde Vergadering der heide Kamers de zitting in naam der Koningin te sluiten. De VOORZITTER benoemt een commis sie, welke den minister in het gebouw zal ontvangen en uitgeleiden. Deze commissie bestaat uit de heeren Verkouteren en Rink, leden van de Eerste Kamer en v. d. Voort van Zjjp, Dresselhuys, do Groot en Frujjter, leden van de Tweede Kamer. Kort daarna treedt de minister, voorafge gaan door de leden der commissie, de ver gaderzaal binnen. De heer RUYS DE BEERENBROUCK, minister van binnenlandsche zaken en land bouw, plaatst zich achter de ministers tafel en houdt de volgend© rede: Hare Majesteit dc Koningin heeft mij op gedragen de zitting der Staten-Generaal in Haren naam te sluiten. gewijzigd worde, dat ieder oorlogsini- sf verboden wordt. Deze nieuwe arbi- tragebepalingen, verbonden met de econo mische sancties, het Volkenbondsverdrag en de bevoegdheid van den Volkenbondsraad ook militaire maatregelen aan te bevelen, zyn belangrijke veiligheidswaarborgen. Een waarborgverdrag is onnoodig en in dit op zicht is het Nederlandsche afwijzende oor deel geenszins gewijzigd. De voorstellencommissie besloot het na der onderzoek van het bekende juristen rapport over do rechtszekerheid op de agenda te brengen van de Volkenbondsver gadering van het volgend jaar. DE SPANJAARDEN IN MAROKKO. Uit Tanger wordt gemeld, dat do mooren alle posten tusschen Tetoean en Sjesjoean bezet hebben. Zij hebben deze laatste stad omsingeld en den watertoevoer afgesneden. Verder hebben zij do heuvels, die Tetoean van uit het Zuiden beheerschen, genomen en de neutrale bewoners van do stad aan gemaand om hun vlaggen op hun woningen te hijschen voor het geval van beschieting. Het „Journal” verneemt uit Madrid, dat do operaties om den internationalen weg vrij te maken voortgezet zjjn. De vijand bood slechts weinig tegenstand. De stellin gen te Nador en Beli Ulifex, die niet verder van nut waren, zijn geslecht. De colonne van generaal Castro nam stelling te Alales. Volgens bericht uit Gibraltar hebben de kabylen van het Rifgebied alle Spaansche posities tusschen Tetoean en Sjesfoean in genomen. Ook Sjesjoean zelf heben zij veroverd en voorts bezetten zij den heuvelketen ten zui den van Tetoean. Volgens een officieele mededeeling uit Modrid zal het garnizoen van Tetoean met 3000 man 'Worden versterkt. Twee colonnes zjjn voorts opgerukt naar Fondak. Zij heb- zal ik God ooit genoeg kunnen dankeu, die u in zijn goedheid op mijn weg beeft ge bracht. Om u do kinderlijke genegenheid te weigeren, die ge mij vraagt, zou ik wel heel ondankbaar moeten zijn.en dat ben ik niet.... Gij bezit mijn geheele vertrou wen” „Dat doet me genoegen,” hernam Jacques, de banden van het meisje grijpend, en ze vurig drukkend: „nu durf ik to zeggen, wat ik wilde zeggen. Het geeft me hoop, dat go mijn voorstel zult aanvaarden. Ik heb Amerika verlaten met het idee er niet meer terug te keeren. Ik ga mij te Parijs vestigen, reeds als geneesheer bekend ben en ik beroemd ben, als ik tenminste de Pary- sche dagbladen kan gelooven, die met veel omhaal mijn aankomst-meedeelden. Ik bezit een aanzienlijk vermogen; ik zal veel menschen moeten ontvangen en daar ik er niet meer over denk te hertrouwen, heb ik een eerlijk en betrouwbaar persoon noodig, waarop ik staat kan maken als op mezelf. Dio persoon zou zich moeten belasten met mijn huishouding. Zij zou in. mijn huis een tweede ,jk” moeten zijn. Ge begrijpt, dat het geen on dergeschikte plaats is van huishoudster. liezen genomen. Het Centraal-KalifaaLcomité van Britsch- Indië verzocht den Mohammedanen in In- dië te bidden voor het succes der Rifs Marokko en besloot financieele:: steun organiseeren. DE OPSTAND IN GEORGIë. Berichten uit Konstantinopel over den opstand in Georgië melden, dat do Zwarte- zeevloot van do Sovjetregeerfng Batoem be reikte met een sterke macht reservetroepen, welke G -giö heroveren door middel van DE BURGEROORLOG IN CHINA. Te Peking is do staat van beleg afgekon- digd. De regeering te Peking blijft tegen standster van buitenlandsche inmenging. Men meent dat Tsjang-tso-Un 100.000 man tegen do provincie Tsjili kan zenden zonder gevaar te loopen, hot toezicht op Mants joe- rye to verliezen. De strijdkrachten van Tsjili zijn bijna even sterk. Zij omvatten o.a. 25.000 Christenen, onder generaal Feng-joe- i oorlog zijn gediscipli- Prinses Juliana is Zaterdagmiddag per auto van Soestdyk naar Utrecht gereden om van daar per trein naar Den Haag verder te reizen. Bij haar komst op het Stationsplein te Utrecht, ruim 5 uur, heeft een groote menigte haar luide toegejuicht. In de wachtkamer wa ren ter begroeting aanwezig burgemeester dr. J. P. Fockema Andreae, de heer Muller stationschef, en dr. J. H. G. Carstens, die met zijn dochtertje onlangs met de Koninklij ke familie in Noorwegen en Zweden op reis is geweest. Toen de Prinses op het perron verscheen en in den trein stapte, klonk opnieuw een harteljjk gejuich van de velen, die zich voor de wachtkamer hadden opgesteld. De burge meester en dr. Carstens deden de Prinses uit geleide. Bij' het vertrek van den trein werd zq weer luide toegejuicht, welke toejuichin gen zij groetende on met de hand wuivende beantwoordde. GENERAAL VAN HEUTSZ. Er heeft zich hier te lande een commissie gevormd tot huldiging van de nagedachtenis van generaal J. B. van Heutsz, van welke commissie de Prins der Nederlanden het eere- voorzitterschap heeft aanvaard. Het uitvoe rende' comité is samengesteld uit de volgende heeren: A .W. F. Idenburg, voorzitter; C. G. Vattier Kraane, secretaris; W. C. Bonebak- ker, penningmeester; F. M. L. baron van Geen J. B. v. d. Houven van Gordt, dr. J. C. Ko ningsberger, mr. M. S. Koster mr. W. Suer- mondt Lzn., H. N. A. Swart en Th. J. Velt- man. De commissie stelt zich voor, een eere-co- inité te vormen uit regeerings-, handels en industriekringen. Haar secretariaat ïs gevestigd Heerengracht 548 te Amsterdam? Den 20sten September zal de bezetting van het Roergebied met 8Ü00 man Fransche en 2000 man Belgische troepen verminderd zijn. f <s, De Journal meldt, dat te Bizerte' ern stige stakingsonlusteu voorgekomen zijn waarbij een commissMis van politie, ver schillende agenten en twee soldaten, be nevens een groot aantal stakers gewond zijn. By een spoorwegongeluk in het station te Mainz zijn drie Fransche soldaten omge komen. Uit den Punjab worden ernstige over- stroomingen gemeld. Tweehonderd dorpen in den staat Bharatpur staan onder water. De stad Taif, ongeveer 5. K.M. ten Z.-W. van Mekka is door de Wahabi’s ge nomen. Het offensief van Iboel Scoed tegen de Heilige Plaatsen wordt voortgezet. In de buurt van Larrache is een Frau- sche spoorwegbeambte door Riff-bewoners vermoord, terwijl zjjn echtgenoote, een dame van opmerkelijke schoonheid is weg gevoerd. De Fransche autoriteiten zijn reeds in onderhandeling getreden met Abd- El-Krim om haar los te koopen. B|j gevechten tusschen Hindoes en Mohammedanen te Lucknow werden twee personen gedood en twintig gewond. Do militaire troepen werden opgeroepen. De oorzaak van het gevecht was het gerucht, dat een Hindoe-jongen tot den Islam was bekeerd. Het internationale typógrafencongres te Hamburg heeft het Zweedsche voorstel, strekkende tot opneming van den Russiscben bond, aangenomen. Kolonel Seisser, de man van bet drie manschap Kahr, Losson, Seisser, uit de da gen van Hitler’s staatsgreep, zal in zijn functie bij de Beierscho staatspolitie te München hersteld worden, zij het ook, dat zjjn bevoegdheden scherper dan tot dusver begrensd worden. Jonkheer Loudon heeft er groote vol doening over geuit, dat verplichte arbitrage thans algemeen beschouwd wordt als een grondslag voor veiligheid. Hij is eveneens van oordeel, dat de nieuwe definitie, dat aanvaller is wie weigert zijn arbitragever- plichtingen na te komen, zeer gelukkig is. Hij bepleit, dat het Volkenbondsverdrag tiatief Zegt u nu, of u het aanneemt, juffrouw Martha?.... Weigert ge liever?....” „Weigeren, wanneer ge my zoo edelmoe dig wilt helpen; dat zou een bewys zjjn, dat ik geen hart hebfluisterde het meisje. „Geloof me, ik ben niet ondankbaar. Maar laat me dan een uur tyd om me te bedenken.” „Staat mijn voorstel u op de een of andere wijze niet aan?” „O, neen, mynheer, deel.... Maar....” Jacques hernam. „Bedenk, dat ik verplicht ben vandaag te vertrekken en ik dus onmiddellijk uw beslissing moet weten.” „Geef me tyd om raad te gaan vragen.” „Raad vragen!” riep de geneesheer ver baasd uit, want hij wist dat Martha in Joigny niemand kende. ..Raad vragen?" herhaalde hij, „waar dan?” „Op het graf van myn moeder....” „Ge hebt gelyk kind,” sprak Jacques Lagarde Ga bidden bij het graf van uw moeder.. Zij zal voor mij spreken, want ze ziet, dat ik enkel uw geluk op het oog heb, niets anders dan uw geluk....” „En aanstonds van gesprek veranderend, LOEB EN LEOPOLD. De auto, waarmede Leopold en Loeb wer den overgebracht naar de strafgevangenis in Illinois, is onderweg geslipt, waardoor bei le veroordeelden en hun bewakers eruit wer den geslingerd. Ongedeerd konden zij in ’n anderen auto den tocht voortzetten. De noo- dige voorzorgen zijn genomen om te voorko men, dat ze zouden kunnen worden gelyncht VREESELIJK BALLON-ONGELUK. Gisteren heeft zich nabij Tirlemont een ernstig ballon-ongeluk voorgedaan. Do luchtvaarder Dumorticr zou te Jodoigne op stijgen. De ballon was gevuld bij de gas fabriek van Tirlemont en daarna op een auto bevestigd, welke haar, vergezeld van den luchtvaarder en zijn helper, naar Jodoigne zou brengen. Tusschen Grimde en Wulversum verwarde de kabel van den ballon in de telefoondra den en brak door de sterke wrijving. De luchtvaarder, die in de touwen ver ward raakte, werd mede in do hoogte ge voerd, doch hij wist op nog betrekkelijk ge ringe hoogte uit de touwen te komen. In zijn val brak hij echter zyn wervelkolom, tengevolge waarvan hy op sl^ gedood werd. Zyn helper had zich aan rile touwen vastgeklemd en werd door den ballon me degevoerd. Boven Diest liet hij evenwel los en viel van een hoogte van duzend meter te pletter. stonds uit en zal dan eten, als ik terug kom.” „Wy zullen op u wachten met het ont bijt. Dan kunt ge my tegelijk een definitief antwoord geven, want om drie uur moet ik vertrekken De twee mannen verwijderden zich. Deze comedie, door Jacques meesterlijk gespeeld, kon niet anders dan diepen in- <iruk op Martha maken. Het kind kon aan de rechtschapenheid en edelmoedigheid van dien man niet twij felen, die zoo plotseling genegenheid voor haar had opgevat en haar, bijna zonder haar te kennen, geholpen had in do droe vigste ©ogenblikken van haar leve®. Van Martha’s standpunt bekeken, kon niets in de handelwijze van dien rijken Amerikaan argwaan wekken. Na eenige oogenblikken verliet Martha den herberg „Au Martin Pecheur” en begaf zich naar het kerkhof, waar men op de pas omgespitte aarde een houten kruis had neergezet. De wees knielde neer, bedekte haar be traand gelaat en bad vurig. Toen haar gebed geëndigd was,z; den kerkhof-bewaker aankomen, die beleefd groette en zeide: moet zyn, als was ze wezenlijk mijn dochter. Dat is de betrekking, die ik u wilde voor stellen. Neemt u deze aan?” „Of ik deze aanneem.Wat kan ik daarop antwoorden?” stamelde bet meisje de handen samenvouwend. „Ach, mijnheer,” wat u my voorstelt, is vrede, rust, een stil en eervol leven Dat is te mooi, zou ik wel voor zulk een gewichtige betrekking geschikt zijn?” „U moet bedenken, dat ik niet gewend ben met de wereld om te gaan....” „Wat geeft dat?” „Als er enkel sprake was van het bestu ren van uw huishouding, zonder my behoe ven te vertoonen, zou ik my misschien van mijn taak kunnen kwytenMaar u heeft gesproken van honneurs waarnemen en daarvoor zyn er gaven noodig, dio ik absoluut niet bezit. Ik ben bartg linksch, onbeholpen, in één woord belachelijk te zyn. Jacques Lagarde glimlachte. „Linksch en onbeholpen?” herhaalde hy vervolgens. „U kent dus u zelf niet eens, als u denkt, dat dit mogelyk is. Met een uiterlyk en een voorkomen, zoo als gij, zou linksebheid juist bevallig schij nen. siang, die volkomen voor den toegerust, goed gewapend en neerd. verschrikkelijke represailles en massa-exe- cuties. - EEN REVOLUTIONAIRE BEWEGING IN ECUADOR. Er is een revolutie uitgebroken in Noord west Ecuador. Aan het hoofd van de re volutionairen staan verschillende generaals en leden van de Conservatieve Party. De laatste berichten wjjzen er op dat de bewe ging zich dreigt uit te breiden als gevolg van de ontevredenheid over do verkiezingen tn Januari, welke tot resultaat hadden dat dr. Gonzalo tot president werd benoemd. DE MOORD OP CASALINI. Alle bladen zonder onderscheid betreuren den moord op CasalinL Een comité uit de oppositiepartijen heeft een motie aangeno men waarin het verklaart met afschuw van den moord gehoord te hebben en aandringt op de noodzakelijkheid van een prompt ont wapenen, zoowel in materieelen als in gees telijken zin. De fascistische partij heeft een proclama tie tot alle fascisten gericht om hen te ver zoeken eerbiedig voor het overschot van Casalini te knielen en zich van weerwraak te onthouden. Volgens de Giornale d’Italia heeft Corvi, toen hy gegrepen werd, met klem ver klaard: „Ik zou Matteotti die myn broeder was, niet gedood hebben, maar ik heb Ca- ealini willen dooden.” Hy legde een gelijke verklaring af voor den politieken commis saris. Deze vroeg tische party behi ,Jk weet het niet” „Zyt gij socialist?” vroeg de commissaris. „Ik weet niets’’ antwoordde Corvi, die toen begon to vloeken als een be zetene. Corvi is als timinerman in dienst geweest by den eigenaar van do villa, dio Casalini bewoonde. Hy had hem weggestuurd, om dat hy tegen het kind van zyn patroon een bedreiging had geuit Mevrouw Casalini was toen tusschen beiden gekomen. Corvi had zich toen ouder het uiten van bedreigingen teruggetrokken. Casalini was vader van vjjf kinderen; zijn dochtertje van 14 jaar vergezelde hem, toen hij getroffen werd. DE OOSTENRIJKSCHE BEGROOT ING. Volgens te Genève loopende geruchten moet de financieele commissie van den volkenbond tot overeenstemming zijn geko men, dat het jaarlijksche budget van Oosten rijk van 850 millioen goudkronen tot 495 millioen kan worden verhoogd. De Oosten- ryksche regeering had 520 millioen ge- wenscht. Ook is een programma voor een geleidelijke vermindering van do financieele volkenbondscontrole ontworpen. Men zegt dat mr. Zimmerman zich met deze voorstel len heeft kunnen vereenigen. DE IERSCHE KWESTIE. Thomas, de Engelsche minister van kolo niën, beeft zyn reis in Zuid-Afrika bekort en is van Kaapstad naar Engeland vertrok ken. Voor zyn vertrek verklaarde hy aan do vertegenwoordigers van do bladen dat zyn secretarissen zich te Madeira bij hem zouden voegen en hij voegde er de raadsei- achtigo opmerking aan toe „wjj zullen ver moedelijk de lersche kwestie aan boord in orde maken.” Men heeft te Londen Sir James Craig ge polst in verband met deze laatste opmerking ben allo vjjandelyke stellingen zonder ver- maar dezo zei, dat hy niets wist, dat eenig licht op de verklaring van Thomas zou kun nen werpen. DE POLITIEKE CRISIS IN CHILI. De regeerende junta in Chili heeft beslo ten, het ontslag van president Alessandri te aanvaarden. Alessandri, de president van de Chileen sche republiek, is te Buenos Ayres aange komen, waar hy hartelyk werd ontvangen door de ministers van buitenlandsche en van binnenlandsche zaken. De Alvacar, do president van de republiek, heeft hem on— 1 „Neen, mijnheer, nog niet.... ik ga aan- gij niet gewend zyt, kunt ge spoedig ge noeg aanleerenIk sta voor alles in. die by mij de honneurs zal waarnemen en wer plaats aan tafel tegenover de raiino

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1924 | | pagina 1