Victoria-Water BLAD. GOEDKOOP ia de ijzerwaren- en Melaalhandel van W. GRANAAT Nieuwe Brugsteeg 14. Bastertiai TeleL 41374. Purmerend. ^njoofsverdediging. HeWer. verrekkingen KloosterAalsem dadelijk wrijven I ‘Kerk iondej met Akker'a helpt verbluffend anel f „den Bijbel uur IS^JAaRUaNG. ZATERDAG 20 SEPT. 1924. moeilijk te begrijpen is en dat onge leerde en lichtzinnige menschen tot hun 'len nu dat om tot zijn KALF VERNIETIGD. KERKL1JSTEN. EDAM. Gevonden voorwerpen: een kinderceintuur, K. de Ruiter, Mathik Tienxgracht; een schroevendraaier, Bak ker Heitman; een beitel, Wieffring, Spui een jurk, Roskamp, Nutsgebouw; een sleutel, .Wessels, Doellana, een kinder- portemonnaie, Moolenaar, Heerenstraat; een broche, E ranken, Gevangenpoort- steeg: een kinderportemonnaie Nierop, Lingerzijde. 1 Winkelweek. Alsnog hebben zich opgegeven: H. K. Medik, Bult, Hm Med.ik, Voorstraat en W. A. Nie* mer, Spuistraat. i Kom, heeren! Wij missen nog velen uwer, waaronder vooraanstaande za- kenmenschen! Drie en veertig boeten te gelijk. C. V., directeur der coöpera tieve zuivelfabriek alhier, was onlangs bekeurd ter zake overtreding van de Arbeidswet en ter dier zake tot boete veroordeeld. Na dien had V. getracht door uit breiding yan het personeel een en ander te voontómen. Dit was hem echter niet direct gelukt en zoo gebeurde het hem wederom, dat hik te dezer zake bekeu ringen kreqg en hij Donderdag j.l. voor het Kantongerecht te Purmerend te recht stond. Waar echter de wil tot uitbreiding van personeel aanwezig was, namen de heeren den goeden wu in aanmerking en luidde de eisch van het O. M. 43 maal een boete van f 0.50, v waarmede de uitspraak overeen kwanv DE BIJBEL ALLEEN? '-Het doel waarvoor Christus op deze wereld kwam, was om ons menschen van de zonden te verlossen, den hemel weder te openen en het bovennatuur- Hjke leven der genade aan ons te Schenken. ^fOm zijn zending te volbrengen gaf Hii zijn voorbeeld, zijn leer en ten laatste Zijn leven op het schandhout des kruises. f 4-Willen wii dus zalig worden, dan heb ben wij allen, zonder uitzondering de leer van Christus in haar geheel, zuiver en ongeschonden aan te nemen en te belijden. Vandaar is het voor ifder van het gjootste belang te weten, (hoe wii Christus’ leer moeten vinden. ■'Immers onze zaligheid hangt er van af. U Bii het beantwoorden van deze vraag bestaat er een groot verschil tusschen Katholieken en Protestanten. .Wji, Ka tholieken, nemen als geloofsregel aan Het woord Gods, vervat in de EL Schrift en in de Apostolische Overlevering en verkondigd door 't onfeilbaar leergezag der Kerk. I *De Protestant daarentegen leert, dat Christus geen onfeilbaar leeraarsambt in zijn Kerk heeft ingesteld, geen op- völjfer der Apostelen neeft gewild., die 'met onfeilbaar gezag Zijn leer aan de 'iBènschen zouden prediken. Wat de ‘Kerk dus leert, heeft niemand zoo maar, jjonder meer te aanvaarden. Neen, de geheele leer van Christus, voorzoover ai bewaard moest blijven, ligt opgeslo- ten ih de H. Schrift. Iedereen moer zelf die H. Schrift lezen en daar de leer van Christus opdiepen, voorgelicht door den H. Geest. Het Protestantisme stelt dus het gezag van ieder mensch afzonder lijk in plaats van het gezag der Kerk en terwjjl het ontkent, dat de Kerk door den H. Geest voor dwaling wordt be hoed, kent het ceh bijstand des H. Gees- tes aan iederen geloovigen Bijbellezer toe. waardoor deze wel niet juist on feilbaar wordt, maar dan toch het woord Gods zoo verstaat, als het hem Zalig is. I Omtrtnt dit hoofdbeginsel van het protestantisme willen we enkele opmer kingen maken. Dat ..de Bijbel alleen” niet voldoende is, blijkt duidelijk uit het feit, dat de geheele leer van Chris tus niet in de H. Schrift is opgetee- kend en vervolgens, dat „de Bijbel, door ieders gezag verklaard’’ de bron is van de grootste verwarring:. IN DEIN BIJ BEL LIGGGEN NIET 'ALLE GEOPENBAARDE WAARHE DEN opgesloten. I Dit blijkt al aanatonds uit de wijze, waarop de Bijbel ont«t«an ie. Mc****'" toch verraattT Tfch het vkxSrarefaarfd plan der schrijvers, om met onderling overleg een volledig leerboek over de Openbaring te schniven. Het was ook niet noodigi Zii schreven voor bijzon dere personen, of kerken, naar aanlei ding van verschillende omstandigheden. Christus had hun niet bevolen te schrijven, maar te prediken. Zii schreven soms aan personen, die reeds fa het geloof waren onderwezen door gê prediking, en dus een volledige ken nis hadden der voornaamste leerstuk ken van hun godsdienst. Vandaar dat het niet noodig was om over de zaken, die zii door de prediking reeds wisten, ft schrijven. Zoo is het dan ook begrii- belijfa dat wii in de brieven niet zelden bijzaJcen veel uitvoeriger vinden ontwik- Jcfrld? dan de hoofdzaken. De prediking werd door de brieven aangewild. Getuigt ook de H. Schrift zelf niet, ,’djit niet alle waaiheden geschreven njn? Uitdrukkelijk zegt de H. Joannes op het einde van zijn evangelie., dat hu Ónmogelijk alles heeft kunnen opteeke- nen, wat Jesua heeft gedaan: doch er Zijn nog vele andere dingen, die lesus gedaan heeft en werden ze één voor één beschreven, heel de wereld dunkt mij, zou de boeken niet kunnen be- Vkgan^die er te schrijven waren.” öo. Ook Paulus stelt zijn gesproken en geschreven woord op één lijn, als hii Schrijft: „zoo dan, broeders, staat vast ön houdt u aan de overleveringen, die gji1 geleerd hebt, hetzij door ons woord, fêetaj door onzen zendbrief. (II Thess: Ziehier dus uit de H. Schrift zelve Aangetoond, dat niet deheele leer van ^Christus, die we toch moeten gelooven, 'daarin staat opgeteekend. DE BIJBEL DOOR IEDERS GE ZAG VERKLAARD IS EEN BRON VAN VERWARRING. i De Bijbel is een diepzinnig en op vele plaatsen voor ons duister boek. „Veel staat er (in de H. Schrift) dat en dat onge- i eigen verderf misbruiken.” (II Petr. III. De Protestanten beroepen zich wel op een innerlijke verlichting van den El. Geest, maar als we de hopelooze ver deeldheid zien, moeten wii hieraan te recht twijfelen, ia, dit zelfs ontkennen. Zij zijn verdeeld in verschillende rich tingen. De een ontkent, wat de andere .bevestigt. En toch allen hebben het uit den Bijbel gehaald, voorgelicht door den H. Geest. Laten wij slechts één voorbeeld noemen. De woorden van het evangelie: „Dit is miin lichaam” werden yóór de Reformatie, slechts in één zin opgevat. De uitleggers van de zestiende eeuw vonden voor deze vier eenvoudige woerden niet minder dan tachtig betee- kenissen en sinds hun tijd is dat getal tot over de honderd aangegroeid (aldus Ebbens. Het Geloof ónzer Vaderen). is nu God dan ja en neen Hetzelfde, wit tegelijk ook zwart?, i Dat de Protestanten zelf „den Bijbel alleen” en „verklaard door ieders ge- f ^aS. niet voldoende achten, blijkt dui delijk uit een artikel van Ds. G. A. van der Brugghen in „Bergopwaarts” van 19. yon2e maand. Hieruit zien wij, dat nu heel wat meer dan den Bijbel alleen noodig gehad heeft om tot zijn Chris tendom te kmen. i Hii schrijft: „Hoe ik daartoe (tot t Christendom) gekomen ben? Door God zeH. doorrijn Geest. Door Chris tus, del gekruisigde en verrezen^. Door aandachtige Yezing van den Bijbel. Door gebed en zelfonderzoek. Door ouders en onderwijze^. Door vrienden en door ervaring. Doof, goede boeken. Door verheven en liefenjke indrukken der natuur dat werk v'an Gods vin geren. Prachtig en stilmakfcnd! In zoo ver nu die ouders, leeraard en vrienden ook leden waren van de Herv. Kerk (of van een ander genootschap) moet ik erkennen, dat ik dus ook in zekeren zin door de Kerk zalig geworden ben. .Want ik ben gelukkig en zal in vrede en met een dankbaar hart voor al Gods weldaden, aan mij, onwaardige bewezen, weldra van deze wereld over gaan naar de eeuwigheid. 1 De Kerk, zeide ik. Maar dan moet daaronder verstaan worden, wat mii betreft, dat betrekkelijk kleine groepje van misschien 50 of 300 menschen (de gezalfde schrijvers van goede boeken er bii geteld) met wie ik hier in geestelijk contact ben geweest. De Kerk-geschie- denis, de geestelijke opwekkingen, waar van zii melding maakt, behalve die van de eerste eeuw, voor, door en sedert de Hervorming en daarna tot op onze dagen, en de geschiedenis van ons vaderland, verbonden met 't geslacht der Oranje’s dat alles heeft ook bij gedragen tot steun en ontwikkeling mijner overtuiging. Gelijk Paulus oe Hebreers (hoofdst. 12: 1) opwekt om bii hun eigen geloof en ervaring te gedenken, de groote galerij van getuj gen, die voorheen denzelfden strijd ge streden hebben, om daarvan ook de zelfde gezegende vruchten te plukken. Maar ofschoon ik al die menschen, groe pen, boeken en ook de Kerk noemde, weet ik toch zeer zeker wel, dat ’t al leen de Christus is, die mij in die per sonen en gestalten toesprak en tot Zich trok. Niet de Kerk, maar de Christus die daar en overal verkondigd wordt, is de van God gegeven Zaligmaker. (Hand. 4 12).” We merken even op, dat ook de eeu wen voor de Hervorming, toen ieder een nog aannam, dat niet de Bijbel al- leen, maar ook de Apostolische Over levering, verkondigd door het onfeilbaar leergezag der Kerk, geloofsregel is, heb ben bijgedragen tot steun en ontwik keling van dominé’s overtuiging. Niet echter de eerst» waarvan Harnack getuigd, dat de hoofdbestand- deefen vaif hef Katholicisme tot daarin Waarom die niet? Als Ds. van der Bruggh «lies noodig heeft gehad o... - overtuiging te komen, zouden dan de gewone gelbovigen met „den Bijbel I alleen” kunnen volstaan? P. M. VERHOOFSTAD, Pr. 1 Ondetigdclijke kaas. Voor het Kanton gerecht te Purmerend hadden Donderdag j.L een f>aar plaategenooten zich te verantwoor den ter zake bet ten verkoop in voorraad hebben van ondeugdelyke kaas. PROVINCIAAL NIEUWS. AGENDA VOLKSBOND Maandag1: Bibliotheek. Dinsdag: Zangkoor. Donderdag: Aid.Bestuur en vmcentius- vereeniginnj Vrijdag: Zangkoor. 'Zaterdag: Spaarbank 7.30—9.30 BEVORDERINGEN. Tot reserve korp. bii het reg. kust- arfillerie zijn aangesteld de adspiranten vaandrig: K. E. Breslen, E. 1. v. d. Kam. P. C v. Loon, L. W. Schiiifing, C. A. 1. Vissers, Ch. L. A. /cgers en H. G. H. Karreman. GEPLAATST. De off. van den Marine Stoomvaart dienst der 2e kl. J. v. d. Velde is ge plaatst bii de afd. Werktuigbouw van rs Rijkswerf te Willemsoord. SCHEIDSGERECHT VOOR AMBTENAREN P. 96.88 A* van 7 Scbagen lieden Maandag concerten Ontvang Uitgaaf 213752.58 213655.70 f 14046.28 14002.15 Saldo f 25443.61 J4 waarvan f 21200 op den dienst 1924 zal 574327.29 J4 548882.88 J. CEKATI Haa'kundigc Weet U: dat Victoria-Water wondér-snel den dorst verslaat? Weet U: dat Victoria-Water tegen moe- en matheid baat? Weet U: dat Victoria-Water in een Liter- schroef-stop- flesc h U slechte twee-en-dertig cents kost thuis bezorgd aan Uw adres? Oberlahnstein. van a. adres worden overgebracht. "Ontvang Uitgaaf 1 8 uur Lof met Rozenhoedje. Do. 7 uur Lof met Rozeuh. Za. van 5half 9 uur bieohtbooren. de Cat„ waar onder processie en de lofzang „Te Deum”. Deze week half acht de H. Mis. Wo. wordt te half 8 en 8 uur de H. Com munie uitgereikt, 9 uur gez. maandstond v. Cath. Dekker, wed. van Nicolaas de Jong, 7 uur inaandel. vergadering voor de leden van de Derde Orde. Za. van 58 uur biechthooren, 7 uur Ma- ria-Lof. Za. half 8 H. Mis. Van 58 uur gelegen heid om te biechten, 7 uur Marialof. MONNIKENDAM. Zo. 2 uur Cat., 3 uur Lof met Rozenh. Vr. avond 7 uur Lof. Za. middag van 88 uur biechthooren. Saldo Armbestuur. 1LPENDAM. Zo. feest van aanbidding, half acht stille H, Mis, 10 uur Hoogmis, gecu hajf 3 gez. Aanbidding, 7 uur pl. Lof, Kamp, v. d. Linde, die met de laatste H. H. Sacramenten der Stervenden is voorzien. EDAM. na Pinksterei.. Heden te ;eie intentie, 10 uur gez. lag ontvangt Volen- Voetbalvereeniging Mi- n' WAitwi EDAM—VOLENDAM. EDAMVOLENDAM. Gemeenteraad. De raad dezer gemeente komt op Maandag 22 dezer in vergadering bijeen. Aan de orde komt o.m.: Behandeling der rekeningen 1923. Deze rekeningen zijn als volgt aangeboden: Gemeen terekening: Ontvang Uitgaaf Kunt gij U nauwelijks verroeren van de pijn? Waarom laat gij U toch zoo onnoodig kwellen? Gij kunt die pijn direct verdrijven en U afdoend genezen. Laat U lanova, den grooten weldoener der armen. Wo. te 7 uur St. Josephlof en daarna de ■Mariac ongregatie. Vr. 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. Za. 2e der 12 Zaterdagen ter eere der Onb Ontvangenis van Maria, te 6 uur de eerste H. Mis, te acht uur de tweede H. Mis, te 7 uur Marialof met Rozenhoedje. Zo. a.s. de collecte voor de schuldde1oring en het noodzakelijk onderhoud onzer kerk. Ir. A. L. en C. de HELDER. U. H. Petrus en Paulus. Zo. 15e Zondag na Pinkstercu. De H. H. Missen te half 7, 8 en half 11 uu« de Hoog mis, 1 uur Cat., 7 uur Lof met Rozenhoedje. Ma. avond acht uur Congregatie H. Familie mannenafdeeling. Di. avond half acht Congregatie der H. Familie, vrouwenafdeeling. Do. avofid 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. Za. van 68 uur biechthooren. O. L. Vr. Onb. Ontv, Zo. 15e Zondag na Pinksteren tevens de feestdag van den H. Apostel Mattheus, te 7 uur Vroegmis, half 9 Militairenmis, 10 uur de Hoogmis, 1 uur groote leering voor alle kinderen van tiet 6e schooljaar, te 7 uur broe- derschapslof met predikatie. Ma. feestdag van den 'H. Thomas van Til- Op de asbelt alhier is een kalf, wat onge schikt was voor de consumptie, vernietigd. RUITEN INGEGOOID. De baldadige jeugd doet weer eens van zich spreken, door het ingooien van ruiten. Zoo heer zekere I. I’. een ruit ingegooid bij C. L.. alhier en hebben andere jongens eenruit stuk gegooid in het gebouwtje van den voormaligen meelmolen. BELEEDIGING. Terzake belcediging is pioces-verbaal op gemaakt contra G. B., MISHANDELING. Proces-verbaal is opgemaakt terzake mis handeling tegen P. H alhier, contra zekere om verbetering het gymnastieklokaal. Vaststelling der le suppl. begrooting *24. Wijziging der algemeene politieverorde ning. Voorstel betrekkelijk bet beharden een schoolplein te Volendam. Besluit tot verkoop van grond. Verzoek van H. Töblnsn om vernieuwing van erfpacht van grond te Volendam. Besluit tot bet aangaan eener kasgeldlee- ning in 1925. Aanbieding der begrooting 1925. Benoeming van een onderwijzer. Idem van een hulpkeumeester. Benoeming van een lid der Commissie tot Wering van schoolverzuim. PURM EREND. Zo. 7 uur generale H. Communie voor de leden van het Jongenspatronaat. In alle H. H. Missen de schaalcollecte voor de bei de patronaten, 6 uur Vespers Do. 1ste H. Mis te half 7, kwart voor -8 gez. H. Mis voor de leden van het Genoot schap der Ged. Aanbidding. 7 uur Lof. Za. nam. van 39 uur biechthooren en om 7 uur het Lof. Degebeden worden verzocht voor Maria Dit heerlijk gprwarmende wri/mtddd dringt tot diep onder de huid door en verdrijft snel de ziektestoffen, welke zich hebben vastgezet. Werkt daarom onovertroffen bij rheumatiek, jicht, stramheid, stijve nek en spierpijnen. cent. Alom verkrffghaar f 1.75 nog voordeebgc*. Saldo 44.18 Behandeling van een adres der gym nastiekvereerF. L. Jahn, houdende verzoek of geheele vernieuwing van G. eveneens alhier. DE „HEMDENRACE” VERBODEN. Om wille van de veiligheid heeft de politie zich genoodzaakt gezien dc hemdenraces, wel ke gedurende eenige avonden des avonds in de Peperstraat werden gt>houden, te ver bieden. Op «de eerste plaats aan de jongens zelf, voor welke een en ander bij eenig druk ver keer nogal gevaarlijk werd geacht en ver- volgerfF om de groot volksoploop welke er bjj veroorzaakt werd en waardoor het ver keer in het algemeen gevaar opleverde. NOG STEEDS NIET TEN EINDE. De staking van de stucadoors aan de H. B. S. is nog steeds niet ten einde. Het loon- gescbil is nog steeds onopgelost. De afwerking van de geheele R. H. B. S. wacht natuurlijk op bet stucadoorswerk en omler de egeven omstandigheden is de op- Iwering nog niet aan het licht. De opleveringstijd is wel reed-, aan het verstrijken, doch de staking geldt als force majeur en daarvoor wordt uitstel verleend. BURG. STAND. GEBOREN: Jeanne, d. v. Sjerk ladema en Doortje Beets. Jacoba, d. v. Theodaor Gerhard Schoen en Elisabeth van der Slonk. Hendricus Petrus, z. v. Nicolaas Johannes Wissels en Grietje van Braam. Dirk Adri- aan, z. v. Adriaan Wesmjjze en Maart ie Waterhout. Maaike Elisabeth, d. v. Volkert Huisman en Elisabeth «ie Vries. Klaas Beun der en Maartje Fontjju. OVERLEDEN: Dieuwertje Ooets, OU jaar, weduwe van Johanues Beatz. 8 lijntje Schip per, 94 jaar, weduwe van Cornells Knol. Een levenloos aangegeven kind van liét manne lijk geslacht van Audries Wouterus Blok huis en MargawlM1' “lu" lUjir— Amsterdam, Zoutsteeg 4 Vraagt inlichtingen. Per groote pot van 20 gram 50 Pottca v. 50 gr. f 1,—100 gr. denstraat no. 2 kadastraal bekend in sec tie D no. 409, door het plaatsen.Jt*’ electro-iiiotor 1 VOETBAL 'FE HELDER. Het competitierad begint voor onze beide derde.klasvereenigingeu morgen te draaien. lewer jaar bij het begin der wedstrijden vraagt men zieb af:, zal het nu gelukken dat de eerste plaats door een Heldersche ver eeniging wordt veroverd? Het is een vraag die ver al meer den 10 maal met een ontkennend antwoord is be antwoord. Helder heeft meer een werkploeg, maar wat zal de competitie hen brengen? Morgen spelen zij in Amsterdam tegen Neerlandia, een club waar vroeger al eens kennis mee is gemaakt. Wo zullen ons nog maar niet aan voorspellingen wag/n en de eerste wedstrijden eerst maar afwachten H. R. C. heeft evenals het vorig jaar eerst een thuiswedstrijd en wel tegen Hortus, een Amsterdamschc club die voor onze plaats onbekend is De vorige competitie speelden deze Amsterdammers in een andere afdeeling en het behaalde resultaat was zeer gunstig te noemen. Met dit voor oogen zouden we H. R. C. dan ook een overwinning durven voerspel len. De wedstrijd wordt gespeeld op het .ter rein Tuindorp. Aanvang te half drie. Het tweede elftal van II. R. C. gaat naar Schagen om de club van dien naam te be kampen. Den vorigen Zondag hebben beide elftallen elkaar reeds ontmoet en het einde was een gelijk spel 11 hetgeen we ook nu verwachten. Zo. 15e Zondag half acht tot zeki Hoogmis voor de parochie, kwail over 2 Cat., Voor leden: Dr. C. H. Kelner (aftr.) en Jhr. H. Rappard (aft/.) b. Voor leden plaatsvervangers: Bjjl (vacature J. f. Schokking) Boer aftr. SPREEKUUR WETHOUDER VAN PUBLIEKE WERKEN. De Wethouder van Publieke Werken, de heer W. C. v. B/eda zal inplaats van Maan dag, spreekuur houden op Woensdag a.s. des middags van 34.30 uur. HET GEMEENTELIJK ZWEMBAD. Met ingang van 20 September 1924 wordt het Gemeentelijk Zwembad gesloten. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: K. Njjland—Reitsma D. DE MUZ1EKVEREEN. W1NNUBST. Onze Muziekvereeniging Winnubst zal ter gclegnheid der feesten te Scbagen lieden (Zaterdag) Zondag en Maandag concerten geven op verschillende punten dier stad. W y wenschen Directeur en leden veel succes toe. GESLAAGD. De heer J. D. vu der Veen, alhier, slaag de voor het diploma van den Algemecnen Nederlandschen Politiebond. ZEEMACHT. By Kon. Besluit is met 1 October a.s.: le. aan officier van gezondheid le klasse A..J. F. Thorbecke, op zyn verzoek, eervol ntslag uit den zeedienst verleend. 2e. bevorderd tot officier van gezondheid le klasse do officier van gezondheid 2e kl. G. C. van den Heuvel. HINDERWET. B. en W. maken bekend, dat dor ben aan H. Roovers, wonende alhier en zyn recht verkrijgenden vergunning is verelend tot uitbreiding van zjjn wasseberü aan de Paar Eersten» ..an K. alhier. Deze was terwjjl hjj kaas welke er leeljjk uitzag en van bin nen in rotten toestand verkeerde, te koop aanbieden zou, aangehouden door den rjjks- veldwachter Schouten van Edam welke te gen hem procesverbaal had opgemaakt Dat deze kaas ondeugdeljjk was, werd ook door den keuringsdienst te Alkmaar verklaard door welken dienst de kaas was onderzocht De beklaagde bekende een en ander De ondeugdelijkheid van zijn kaas was hij zich niet erg bewust want hy had geen verstand van kaas zeide hjj. De kazen waren foor hem gekocht vaiV7,de Gestam”. De getuige-verbalisant zeide echter an Iers te meenen. Bekl. moet de ondeugdelijkheid wél hebben geweten. De ambtenaar van het O. M von<l het een ernstig feit en eischte 50 of 20 dagen. De uitspraak luidde 30 of 30 dagen. Voor hetzelfde feit stond ook de winkelier Jac. B. terecht Deze had ook ondeugdelyke kaas in voorraad gehad. Deze beklaagde zeide het ook niet te we ten dat de kaas ondeugdeljjk was en door de heeren werd deze verklaring nog al aan nemelijk geaeht. Omdat er dan ook verzachtende omstan digheden aanwezig waren werd nu door het 0. M. 40 of 10 dagen geeischt ter Ajjl de uitspraak 20 of 10 dagen luidde. Economische toestand. De vang «ten waren in de afgeloopen week niet onbevre digend, terwyl de prjjzen geen verdere da ling ondergingen. Ook de jduiinveehouderjj, valt tengevolge van eenigszins beter weer, een verhoogde productie te constateren van eendeieren, maar de prjjzen waren eenigszins lager, ter wjjl de prjjzen der kipeieren een verhooging vertoonden. Voetbal. A.s. Zond: dam 1 waarschijnlijk de Rij'perda uit Haarlem. MONNIKENDAM. MONNIKENDAM. Schietwedstrijd. Bjj den op 17 September j.l. gehouden schiet wedstrijd voor de leden van den Bjjz. Vrjj- willigen Landstorm, werden hef hoogste aantal punten behaald door: Th. Boerlage 90 p.; F. A. Nagelhout 89 p.; M. Wildschut 89 p.; C. van der Kraan 89 p.; J. Stam 88 p. Verandering motordienst. De motor boot van Staats vaart vanaf Dinsdag ge regeld op IJmuiden en dus niet meer op Volendam. Dit beteekent, dat de visschetjj te Volendam voor de rooerjjen van minder belang wordt, terwyl te IJmuiden groote partyen haring worden aangevoerd. KATWOUDE. KATWOUDE. Samenwerking. De ver eeniging Plaatselijk Belang, bevordert het verkrjjgen van goedkoope winterbehoeften, door voor gezamenlijke rekening in te koo- pen. Voor den inkoop van kunstmestproduc- ten zal men samen werken met eenige be langhebbenden ronom Monnikendam. JiSP. J1SP. Uitslag loting. De uitslag van de gehouden loting voor de nationale militie is als volgt: 1 C. Wester; 2 H. Witkamp, voor- loopig vrijgesteld wegens broederdienst; 3 P. Klinkerts 4 M. de Bus. VOLENDAM. VOLENDAM. Visscherjj. Men besteedde in de afgeloopen week voor kwakaal 0.30 0.45, voor bot 0.270.36 per pond. Gar nalen golden 2.505.per lit- De vis scherjj was vrjj wisselvallig. De film „Adoro Te”. Op 11 en 12 Octo ber a.s. zal hier de Congres-film „Adoro Te” draaien in bet SL JozephpatronaaL Voor Vo- lendammers die zoo actief aan het welslagen van de flotille deelnamen zeker wel bezie- nenswaard. Voor leden en leden-piaatsvervangera van het Scheidsgerecht voor de Ambtenaren zijn de volgende voordrachten opgeinaakt. a. Voor leden: Mr. A. H. D. F. Essers (aftr.) en Jhr. H Rappard (aftr) b. Voor leden-plaatsvcrvangers: C. de Boer Jr. (aftr.) en Ir. A. L. Bjjl (Vacature Ir J. C. Schokking). 2. Voor leden en ledenplaatsvervaugers het scheidsgerecht voor werklieden.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1924 | | pagina 11