M I i „ONS BLAD” A Bureau: HOF 6, ALKMAAR. Telefoon: I N* *8» WeentoMg 8 October 1*84 t I 1 FEUILLETON. Het roode testament. Advertentieprijs i «Is f 1.25; elke regel meer f 0.25; Veetafl 75; Rubriek „Vraag en aanbod" bf vo« 18e Jaargasg f Abonnementsprijs^ Per kwarfaal’voor Alkmaar 2^— koor buiten Alkmaar f 2 85 Met Oeflluatreerd Zondagsblad 060 f booger. Verspreide Berichten. UIT DE PERS. BINNENLAND. BUITENLAND. GEEN SAMENGAAN VAN LABOUR MET HET COMMUNISME. „J*, dat te een uitgemaakte zaak.” Van 1—5 r per regel f uitbetaling per 'plaatsing f O.ÓO' alle abonné’a wordt op aanvrage gratis een polis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 500,—, f 400,—f 200,—, f 1OO,—f 60,—. f 35.—. f 15^ Korte Berichten. POSTGIRO 134863. POSTGIRO 104863. en in Cuba gen en manieren. tn dacht, dat u wel wist toch is den ■- geef dit aan genoeg te pakken hebben. nam en wel het goede boek?” zy met den trein naar vin- te fWordt vervolgd) trance en tusschen leneraal M«- t in een oogenblik ADMINISTRATIE No. «33 REDACTIE No. 333 Pascal betaalde kaartjes. Dan vertrokken het „Kasteeltje.” te in Maar 't komt roker?”. - 17. kri Met koortsigen haast zocht hij de twintig- geen 4 Vraag niet verder, maar geloof me. We zullen rijk zijn.” Ze hadden het station bereikt. den koetsier -3 Georgische kust kruis stérke afdeelinfren aan NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD titel. „Allemachtig!” riep hjj uit „Waar moet dat boek volgens het testa- en gemaakt, dat bij het erkverschaffing voor DE SPANJAARDEN IN MAROKKO. In den sector van Tetoean is de kolonne onder Ovillo uit Benkarisj uitgebroken, daarbij door vliegers krachtig gesteund. De kolonne heeft Koetis Ameg&r bezet ondanks den tegenstand van den vyand, die talrijk is in den sector Fondak. Op een verkennings tocht heeft een afdeeling Marokkaansche manschappen twee-en-dertig gevangenen ge maakt in den sector Elksar-Teffer. Te Taba- tanda is een verschanste vijandelijke macht waargenomen, met wie geweerschoten zijn gewisseld. De vijand had vier dooden en vier gekwetsten. Het officieele Spaansche communiqué meldt talrijke krijgsverrichtingen in Marokko en deelt mede dat de Kabielen zich nog steeds in grooten getale bij Tetoean en op de wegen naar Tandzjer ophouden. DE ONRUST OP DEN BALKAN. De berichten die te Belgrado uit Sofia en Cettinje over den politieken toestand ont vangt klinken vrjj zorgwekkend. In Bulgarije hebben voortdurend stille mobilisaties plaats ter versterking der garnizoenen, waarvan de bédoeling heet te zijn, dat de regeering maat regelen wil nemen tegen een dreigenden staatsgreep van uit Rusland gekomen com munisten. De binnenlandsche politieke toe stand schijnt echter de wezenlijke aanleiding te zijn voor deze maatregelen. Harerzijds heeft de regeering te Belgrado in deze ge leidelijke versterkingen aanleiding gevon den om bet getal der troepen aan de Bul- gaarsche grens te vergrooten. Uit Montene gro zijn de berichten eveneens ver van gun stig. Na een botsing tusschen Albaneezen en Montenegrjjnen waarbij 20 Albaneesche gendarmes werden gevangen genomen, heb ben de Albaneezen in het district Kostrati een vergadering gehouden, waarin zy beslo ten een inval te doen in Montenegro, en troffen regeling van kracht blijven, met dien verstande, dat verder is overeengekomen, dat beide regeeringen drie maanden vóór den da tum van afloop tot overeenstemming zullen trachten te komen voor een eventueele ver lenging der thans getroffen voorloopige re geling. ment uitgegeven zijn?” „In Amsterdam.” ,Jn welk jaar?" „In 1674.” DE IERSCHE KWESTIE. Sir James Craig heeft in het parlement van Ulster verklaard, dat hij zal aftreden in dien er tegen den wil vn Ulster een grens- commissie zou worden benoemd, die beslis singen zou nemen, waarmede Ulster zich niet kan vereenigen. INT. BOERENORGANISATIE. Vertegenwoordigers van den boerenbond, ook uit Holland, zijn te Brugge bijeenge komen om een vergadering van gedelegeer den der boerenorganisaties voor te berei den, welke binnenkort te Warschau zal bij eenkomen om verschillende nationale internationale kwesties te*1>espreken. Er zal een internationaal secretariaat der boerenoganisties opgericht worden. 1 f;eao bandlovérxeche commissiesE7T8 9 BURGEROORLOG IN CHINA. Er wordt gemeld, dat de militaire gouver neur van Foekien, Soenkiang 50 K.M. ten Zuidwesten van Sjanghai heeft ingerfomen, en dat de troepen van Tse-Kiang terug trekken op Einghwan 15 K.M. van Sjanghai Deze beweging zal mogelijk de Tse-Kiang- strjjdkrachten noodzaken, zich van bet Wangsoe-Lioeho-front terug te trekken. EEN BRUTALE OVERVAL IN MEXICO. Uit New-York wordt gemeld, dat in den nacht v. Zaterd. op Zond. 300 bandieten in d. gecentraliseerde macht der partijbesturen” te willen breken. Het blad acht dit een „onwaarheid” schrijft o.m.: „Elk partijbestuurder, wan welke par tij ook, die medemaakte de candidaat- stelling vóór 1917 (districten- en meer- derheidsstelsel) en ook de candidaatstel- ling na 1917 (evenredige vertegenwoor diging) zal u verklaren, dat de invloed der partijbesturen op de candidaatstel- ling onder het districten- en meerder- heidsstelsel veel grooter was, dan on der het stelsel der evenredige vertegen woordiging. Met den vinger zijn de man nen aan te wijzen, die (gold nog het oude stelsel) zeker, door den invloed der par tijbesturen, aan een districtszetel gehol pen waren, doch die het thans tot geen hooge plaats op de lijst kunnen brengen.’ Deze redeneering is de overweging waard, zegt het „Centrum.” Het tegenwoordige stelsel brengtl zijn be zwaren mee, ongetwijfeld. Maar niemand zal kunnen beweren, dat de candidaatstelling, zooals die onder het vroegere systeem plaats vond, tot geen moei lijkheden of grieven aanleiding gaf, of kon geven. Het fameuse slagwoord: laat zitten, kat zit, is uit dien tjjd afkomstig. En alleen, wie geen kennis draagt van de vroegere toestanden of daarvan geen erva ring opdeed, kan slechts oog heïiben voor hetgeen er onvolmaakt is aan de tegenwoor dige wijze van candideeren en stemmen. f Intusschen komt het er nu, evenals voor heen, vooral op aan, dat de oprechte begeerte besta, om alles te‘n goede te leiden en van het democratische kiesrecht, ook by de can- didaatstelling, op democratische wijze ge bruik maken. En daartoe is noodig wjj kunnen er niet genoeg op wijzen dat zoo mogelijk allen daarbjj hun medewerking verleenen in de or ganisatie. Het zijn dikwijls de leden-zelven, die te veel, d.w.z. nagenoeg al het te verrichten werk aan de besturen overlaten en op ver gadering na vergadering vooreen zeer groot deel door afwezigheid „schitteren”. Op die wjjze zal, afgezien nog van tegen werking en dwarsdrijverij, ook het beste systeem niet tot zyn recht kunnen komen en geeft men voet aan autocra^sche opvattin- Ma» moninran „Dan heeft de bibliothecaris zich vergist. Dit boek is niet uitgegeven in Amsterdam in 1674, maar in Den Haag 1677....” „Vraag de Amsterdamsche uitgave.” Pascal nam het boek en ging naar bibliothecaris. „Mijnheer, u heeft zich wellicht vergist. Ik had de Amsterdamsche uitgave gevraagd van 1674 en dit is ’n uitgave van Den Haag van 1677.” De bibliothecaris bekeek bet boek. „Inderdaad, mjjnheer, 't zal een fout de rangschikking zijn. Wilt u wachten?” Hij schreef een ander papiertje en riep een der knechts. „Ga na afdeeling Z. en mijnheer Delorge.” De knecht ging heen. Eenige oogenblikken later kwam hij te rug met een boek. Pascal voeldo z’n hart van vreugde klop pen. Die vreugde was echter van korten duur. „Mijnheer,” zei de knecht, „ik heb het zelfde boek weder mee teruggebracht de uitgave van 1674 is niet meer den „Hoe kan dat?” „Dat boek is vier dagen geleden tegelijk met „Het leven van Pater Joseph” en de „Gedenkschriften van den graaf de Roche fort” verdwenen. KIESSTELSEL EN PRACTIJK. Besprekende den oproep van een 35-tal personen om stemming te maken voor het ini- tiatief-voorstel van mej. mr. Van Dorp, tot verandering van ons kiesstelsel, komt de „Nederlander” ertegen op, dat de onderteeke naars verklaren, door die verandering „de „Neen, want drie of vier dagen geleden is het gestolen en van den dief is geen spoor. KEIENKLOPPEN ALS WERKVERSCHAFFING. De minister van binnenlandsche zaken landbouw heeft bekend l kloppen van keien als werk vers, valide arbeiders een minder geschikten vorm van hulp acht, waarom den gemeentebesturen in overweging wordt gegeven, sleohts in de uiterste noodzaak voor valide arbeiders dit middel aan te grijpen. Indien niettemin een gemeentebestuur meent in werkverschaffing keien te moeten laten kloppen, dan verdient het, naar het oordeel van den minister aan beveling, dat daartoe niet wordt overgegaan dan nadat met het departement van binnen landsche zaken daarover overleg is gepleegd Dit afwijzend standpunt door den minister ten opzichte van het keien kloppen ingeno men, geldt, naar deze mededeelt, in nog ster kere mate bij keien kloppen, hetwelk zou geschieden uitsluitend voor het geval de ar beiders door de vorst niet kunnen werken. NEDERLAND EN PORTUGAL. Del minister van Buitenlandsche Zaken heeft aan de Tweede Kamer medegedeeld, dat met de Portugeeeche regeering is over eengekomen, de voorloopige regeling der handelsbetrekkingen, welke ultimo Februari j.l. werd gesloten en op 1 Sept. jl. ophield van kracht te zijn, opnieuw te verlengen, thans voor een tijdvak van één jaar. Tot 1 Sept. 1925 zal dientengevolge de ge- Na de verklaring van MacDonald op het jaarlyksch congres van de arbeiderspartij, welke verklaring inhield dat geen associatie van de Labour Partij met het communisme mogelijk zou zijn, nam het congres een re solutie aan, die van veel belang is, en waar bij de communisten van de Labour Partij werden uitgezonderd. Het verwierp het ver zoek van de Communistische Partij tot sa mengaan met de Labour Partjj met een over weldigende meerderheid van stemmen. Met bijna evengroote meerderheid werd een resolutie aangenomen bepalende, dat geen lid van de Communistische party voor het parlement als candidaat voor de Labour Party verkiesbaar gesteld kan worden, even min als voor elk plaatselijk officieel ambt. Tenslotte nam het congres met kleine meer derheid een motie aan, waarbij geen lid van de Communistische party candidaat gesteld kan worden voor het lidmaatschap van de Labour Partjj. VERKIEJINGSSTR1JD Omtrent den verkiezingsstrijd wordt nog uit Havana gemeld: De conservatieve candidaat voor het Pre sidentschap Generaal Menocal werd in zijn ektra-trein aangevallen. Vier wagens werden tot ontsporing gebracht, zoodat hy zyn reb naar Camaguey per auto moest voortzetten. Daar werden drie verkiezingsvergaderingen gehouden. Hiebjj kwam het tot botsii de politie en aanhangers van nocal. De slag duurde twee uur en eindigde eerst nadat de militairen ingegrepen hadden. De iKTiitiechef en twee politie-agenten werden gedood. Van het publiek werden elf personen gedood en 53 gewond. De wacht voor het Paleis van den Presi dent te Havas is versterkt. zeggen, ischen!” ,Wat geeft dat, we zullen ze toch wel DE ZOMERTIJD. Naar de ,.Msb.” verneemt, heeft de zooge naamde Tijdcommissie dezer dagen haar laat ste bijeenkomst gehouden en is de publica tie van haar rapport binnenkort te verwach ten. Er moet sprake zyn van een minder heids- en een meerderheidsrapport. DE KONINGIN BIJ DE MANOEUVRES. De m< dedeelingen, welke in buiteuland- sche bladen zyn gedaan als zoude H. M. de Koningin geweigerd hebben, na afloop van de manoeuvres het defileeren van de troepen bij te w'onen, zijn in allen deele onwaar. H. M. de Koningin is na afloop van een der door Haar bijgewoonde manoeuvre-dagen in stéde van de troepen langs Hoogstdezelve te laten defileeren, in persoon langs hun front gereden, zulks uitsluitend met de bedoeling van tijdsbesparing ook ter wille van officie ren en manschappen, die reeds zeer zware dagen achter den rug hadden. DEBATAVOND SNIJDERS—v. EMBDEN De „Hg. Crt.” heeft een onderhoud met ge neraal Snyders gehad over den Haagschen debatavond. „Mijn meening over den debatavond och u begrijpt die kan niet zéér gunstig luiden, aldus de generaal. Het was een kwa- jongenstroep. Ik sprak daar met voor de een of andere party: ik wilde bet moeilijke onderwerp zuiver zakelyk behandelen en de kans daartoe is mij voor een goed deel ont nomen In mijne rede bracht ik geen party-belan- gen naar voren, ik meende alleen te moeten zeggen, wat ik m bet belang van ons land noodig achtte. Naar mijn meening is het bestuur van den Vrjjzinnig-Dtmc< ratischen Bond voor een groot deel schuld aan het on aangenaam verloop der bijeenkomst. De voorzitter had doortastender dienen te zjjn. Hij had, toen hij zelf zéér, goed inzag, dat de zaak spaak liep, bet publiek moeten toespreken; het moeten waarschuwen, dat by de eerste de beste hatelijkheid of grofheid de vergadering gesloten zou worden. Een derge- lyk optreden -had voorzeker indruk gemaakt Maar hij verzuimde dit, waardoor het een janboel werd. Daarby had het bestuur voorzichtiger moe ten zyn met den vérkoop van kaarten; des noods had men de pryzen hooger kunnen stel len, zoodat niet Jan en alleman zich een toegangsbewijs verschaffen kon”. TWEEDE KAMER. Naar wij vernemen, is binnenkort de be noeming te verwachten van het lid der Twee de Kamer, den heer C. v. d. Voort van Zyp tot burgemeester van Maartensdijk (provin cie Utrecht). Hieraan kan worden toegevoegd, dat de heer Van der Voort van Zijp zich by de al- gemeené verkiezingen in 1925 niet meer voor het lidmaatschap der Tweede Kamer zal beschikbaar stellen. SPOOR W EGPERSON EEL. De directie der Nederlandsche Spoorwe gen heeft het navolgende aan het personeel bekend gemaakt:. Naar aanleiding van een door eenige per- soneelbonden tot ons gericht schrijven waar bij op grond van stijging der kosten van le vensonderhoud op het treffen van voorzie ningen dezerzijds wordt aa- ‘/«‘drongen, moe ten wij het personeel waar-cbuwen, om vol strekt niet op loonsverhoogin. of duurtetoe- slag te rekenen, aangezien de prijsstijging niet van dien aard is om daartegen iets bij zonders te doen en de financieele toestand der maatschappijen dit trouwens niet zou toe laten.’ diend te worden in de zittii dag, welke gisteren geopend is. DE OPSTAND IN GEORGIA. Volgens een bericht aan de „Daily Tele graph” heeft Trotski het bevel over het Kau- kasus-leger op zich genomen. De Georgische legatie te Parys deelt me de, dat Russische oorlogsschepen die in de Zwarte Zee langs de ten, o.a^te Batoem wal hebben gezet. RUMOER IN HET HONGAARSCHE PARLEMENT. Aan het einde van de bijeenkomst van de Hongaarsche nationale vergadering stelde Eckardt gisteren voor de Russisch-Hongaar- sebe overeenkomst op de agenda van heden te plaatsen, waarbij hy Rusland heftig aan viel. Bethien zei, dat zijn aanval in ieder geval ontijdig was, doch dat overigens reeds 28 staten diplomatieke betrekkingen met Rusland hebben aangeknoopt. Dit gaf aanleiding tot een groot tumult bij de oppositie, dat zyn toppunt bereikte toen Rakofsky, de minister van binnenlandscne zaken, op een socialisttechen uitroep, dat hy credietaandeelen beeft ontvangen, antwoord de: „MacDonald eveneens, doch niemand heeft er over gedacht zijn fatsoen in twijfel te trekken.” speciaal op de stamme^Knoc en Vasojevici wraak te nemen. De genoemde stammen hebben evenwel die wraak niet afgewac^t, doch maatregelen genomen om offensief op te treden. Albanië heeft te Rome om hulp gevraagd teneinde bloedige botsingen te voorkomen. Inmiddels heeft Bairran Our, een lid van de regeering zich met de zaak bemoeid door een inval op Zuid-Slavisch gebied voor bereiden. Er hebben reeds plunderingen de grensdorpen plaats gehad. DE BURGEROORLOG IN CHINA. Gemeld wordt, dat het offensief 4n Tsjang Tso Lin, den militairen gouverneur van Mandsjderye, tegen Sjanghaikwan, Maandag door de regeeringstroepen gestuit is. DE ONTWAPENINGSPLANNEN IN DENEMARKEN. Het ontwapeningsvoorstel der Deensche regeering heeft thans de goedkeuring ver kregen van den Staatsraad benevens do formeele sanctie van den Koning om inge- van den Ryks- Mynheer Delorge van dien diefstal.” „’t Is zoo, ik bad er van geboord, maar ik herinnerde mij de titels van de gestolen boeken niet meer.” ,4a, mynheer,” ging de bibliothecaris voort, „al sinds zes weken wordt er in do Bibliotheek gestolenMeer dan twaalf boeken zyn al verdwenen, en alhoewel wo al bet mogelijke doen hebben wij tot nu toe den dief nog niet kunnen ontdekken. U begrypt, «lat ’t allen zeldzame en kost bare boeken zyn, die gestoleu worden.” Pascal voelde zyn knieën knikken. „Maar hoe kunnen hier nu boeken gesto leu worden? Hoe kan men het aanloggen, cm ze de bibliotheek uit te krijgen?” ,4», mijnheer, dat begrijpen wy ook niet Als we dat wisten, zouden we den di f spoedig genoeg te pakken hebben. Zoudt u niet met de Haagsche uitgaat kunnen volstaan?” „Neen, mynheer, want het betreft juist een stuk, dat in de uitgave van Den Haag niet voorkomt-” ,4a mynheer, het spijt me zeer, maar ik kan u oumogelyk helpen.” Pascal ging naar Jacques terug-, die al ongeduldig was geworden, u-m hy hem zoo lang met den bibliothecaris zag praten. „En.Wat is <«r?”. „Wm er is?.... We zyn het geld kwijt. Het boek is niet meer in de bibliotheek.” Ze verlieten de zaal en vervolgens de bibliotheek. Op straat gekomen, wilde Jacques be ginnen te spreken, maar Pascal beduidde hemt 'I*1 hjjjstil moest zyn. „Neen.... hier niet.... Er zijn hier te veel menschen om ons heen. Laten we een rytuig nemen.” Ze stapten in. „Waarheen?” vroeg de koetsier. „Naar het station van Vincennes.” Het rijtuig vertrok. „Nu heeft die dief het geheim in handen en kan h(j er gebruik van maken, als hij wil „Toch nlfet,” hernam Pascal „Waarom niet?” „Omdat hij dc waarde niet kent van het geen hij in handen heeft.Niemand an ders dan wy kunnen het geheim oplossen.” „Maar met dat alles komen w(j het toch ook niet te weten.” „F.n de vier millioen, acht honderd duizend francs zijn verloren voor ons.” „Wat kannen we er tegen doen!’t Is een ontvettende tegenslag. Maar allee is nog niet verloren. Je denkt na zeker, dat De Russische regeer tegenwoordig te zyn op spoorwegconferenie, die 15 October te Parys zal beginnen. Er wordt beweerd, dat einde dezer maand de verloving tusschen prinses Marie José van België en kroonprins Umberto van I^giië publiek zou worden gemaakt. Een auto, waarin zich bevonden de New-Yorksche heer en mevrouw John Fitz- welt, hun vier zoons en twee dochters, is nabij Jamestown (New-York) in botsing ge komen met een trein. Do vader werd ernstig gewond; zyn heele gezin werd gedood. it Meëëëoxevbww iP-oKSjmvmLLLLU Uit Mekka komen berichten, dat do Wahabieten en de troepen van den Beds jas een wapenyjilstand is gesloten. Het Landsgerecht te München besloot de beslissing over de bezwaren van den procureur-generaal tegen het besluit van het Landsgerecht om Hittier en Kriebel in vrijheid te stellen, op te schorten totdat onderzocht is, of zy aan de stichting van de Frontbann hebben deelgenomen. Dichaiekopoelos beeft bet nieuwe Grieksche kabinet gevormd. Roessos wordt minister van buitenlandsche raken. Uit Havana zijn berichten ontvangen die melding maken van een aanslag op den president van de Cubaansche Republiek. Deze, dr. Zias, kwam er ongedeerd af; maar twee andere personen zijn gewond. Het personeel van de staatsdrukkerij te Weenen pleegt lijdelijk verzet. De staats courant en bankbiljettenpers ondervinden er hinden van. - Benesi wordt thans weldra te Weenen verwacht. De Prins van Wales zal nog een bezoek brengen aan Winnipeg, Chicago, Detroit, Toronto, Ottawa, Montreal en Ipswich (Mass) Op »25 October zal hy wit New York naar Engeland vertrekken. Uit Londen wordt gemeld, dat de eebt- «geuoote van Lloyd George by de aanstaande verkiezing in den kieskring Anglesa candi daat zal staan. Het aantal ingeschreven werkloozerf is Denemarken is in de afgeloopen week ge daald van 15.495 tot 15-279, tegen 19.900 in dezelfde periode van het vorige jaar en 30.700 in 1922. De Japansche stoomboot „'Jokawa Maru” is volgens een bericht uit Tokio bjj den jongsten storm vergaan. Veertien offi cieren en matrozen zyu hierby omgekomen. Het aantal geregistreerde werjtloozen in Engeland was in de week van 22 tot 29 September 1.108.800, zijnde 18.o.u meer dan in de vorige week. Gisteren had een duel'plaats tusschen den Argentynschen minister van Landbouw en den oud-onderstaatssecretaris van Bui- tenlandscbe Zaken, Malnari. Beiden werden Het vroegere socialistische Kamerlid van Antwerpen, dr. Terwagne, kondigt de oprichting aan van een nieuwe party in Bel gië, de radicale socialisten. De Roemeensche gezant te Londen spreekt het bericht tegen, dat de staat van beleg in Roemenië zou zyn afgekondigd. Mexicaanschen staat Vera Cruz een gehee- len trein uitgeroofd hebben. Zy vermoordden 60 reizigers, w.o. 12 vrouwen en de militaire treinbewaking. De regeering heeft direct een groote troepenmacht ter beschikking gesteld om de bandieten te vervolgen. r heeft besloten Ie internationale reep naar het boek. Hij zocht len, maar tevergeefs. „Zjjn ’t wel dezelfde bladzyden als die in we «lat geld niet meer krijgen?”..™ „Ja, natuurlijk!”. „Nu, dan heb je het mis. Ik verzeker je, dat het voor ons zal zyn.” „Ik kan me niet voorstellen hoe dat zou moeten gebeuren.” „By gebrek aan testament, zullen de zes medailles de plaats aanwyzen ,4a!” „Nu, dan moeten we de medailles zien te ■ijgen” „Dat is gemakkelyk genoeg te maar ze zjjn in handen van zes mem „V7 kr&en.” ^oe?" „Dat zullen we wel zien. Door list, door geweld, desnooda door misdaad, maar heb ben zullen we zé.... Martha Grandchamp moet het werktuig voor ons geluk z|jn. »te bladzydeNiets te zien streep rooden inkt. Pascal werd doodsbleek. „Er staat niets,”.... stamelde hy. „Niets?Dat te ónmogelijk.” „Kyk maar....” Jacques gre op de bladzydt *t testament staan?” ,Jk zal eens kjjken.” Hij haalde het testament voor den dag en zocht.... «Neen, ’t moeten toch deze bladzijden zyn. Kyk maar, twintig een en twintig en twee en twintig." „En hier in ’t boek staat nieta. ’t Is toch wel het goede boek?” Pascal greep het boek en keek naar den gauw wéér terug, I L

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1924 | | pagina 1