Noord - Hollandsch Dagblad. TWEEDE BLAD. Alkmaar. Hoorn. I U’ SPORT EN SPEL. AVENHORN. OPMEER. PROVINCIAAL? NIEUWS. SPANBROEK. ONDERDIJK. ■;"C; geslaagd. K politienieuws: HEILO. Berichten opgenomen In een gedeelte onzer vorige oplage. DE REGEERINGSCR1S1S IN ENGE SCHAGEN. ZWAAG TUITJENHORN. URSEM. EGMOND* BINNEN. ENKHUIZEN. ENKHUIZEN. HEER HUGOWAARD. I en K. voor en A 18e JAARGANG. KENNEMER SPORTCLUB. i 'i ✓oor de op t2 October door de Ken nemer Sportclub te <hk>uden courses ziin 82 paarden ingeschreven, waaron der de welbekende draver Hen riot, het kampioen-paard van Nederland. DE EERSTE ALGEMEENE 8-OCTOBER-VIERING. De dag van Woensdag is voor de stad Alk maar v. buitengewone beteekenis geweest: *n oiascneu ue wielen terecht Kwam en slechts lichtelijk inwendig werd gekneusd. Dr. v. Badegom verleende de eerste hulp, waarna het ventje naar zijn ouderlijke woning ver voerd werd. Zijn toestand is redelijk wel. Bruijn te Enkhuizen; 3. mej. R. P. tau- Jcnegt te W.ijhe. t. JACOB BLOKKER Pz. Wit verwijzen onze lezers naar de advertentie van bovengenoemde firma voorkomende in dit nummer. Deze fa. is eenig in haar sorteering kachels en haarden en wat het voornaamste is: zii handhaaft de laagste prijzen. Reeds van buiten den kring van W.-Friesland, b.v, Bergen, Schoon, Oudorp, Purmerend. Beemster. enz. enz. werd Jacob Blok kers kacnelmagazijn te Hoorn bezocht en inkoopen gedaan voor de winter sport Het „Speciaalhuis” van kachels en haarden, hetwelk in 1923 op den hoek der veemarkt werd gesticht; be hoeft niet onder te doen voor „De Bijenkorf’ te Amsterdam, daar ook dit „Speciaalhluis” door zijn lift enz. enz. comfortabel is iqgericht Wij kunnen onze lezers een gang naar dit „Speciaalhuis” aanbevelen. GESLAAGD. x A VEN HORN. Ongeval. Gisteren geraakte het elf jarig zoontju van B. te Grosthuizen terwjjl hij zich des morgens naar school be gaf, nabij den oprit- naar den Walingsdjjk onder de autobus van do Fa. Wed. Vethaak. De chauffeur kon het ongeluk niet vermij den, doordat het ventje van een kar sprin gende, plots Voor de auto verscheen. Het bleek echter dat hem geen zwaar lichamelijk letsel was toegebracht, doordat hü gelukkig uit jongo dezen eersten worden opgevoerd ten. 2. de heer J. A. Franken. b d Gekozen wordt mej. van Gieten, r f Vervolgonderwijs. t v ,,P°°r tet R9k is vorig jaar besloten geen bijdrage voor dit onderwijs te verleenen. Door den Raad is toen besloten telf de kosten te dragen. Nu is de vraag wederom door B. en W. gesteld, hoe te handelen, doch het hoofd der 0. L. school den heer Heidt tiet er niet veel in, dè ouders tien blikbaar niet- de resultaten van dit onderwijs in. Echter is er nu een andere factor, door de bijzondere school is de gelegenheid openge steld en daar hebben zich 25 leerlingen aan gemeld. B. en W. vinden dit een gelukkig feit, dat zoovelen dit onderwijs geniefen. doch de wet verbiedt, als op de openbare school geen her- halingsonderwjjs wordt gegeven, dat de ge meente de kosten draagt van dit onderwijs aan de bijzondere school B. en W. hebben deze zaak ernstig onder oogen gezien en zouden gezien het groote aantal leerlingen der bijzondere school aan de openbare school de gelegenheid openstellen mits zich daar tien leerlingen aanmelden. Ge beurt dit niet, dan zou getracht kunnen wor den aan,die school een of anderen cursus te openen. De heer Opdam vraagt, hoe de regeling is als een cursus wordt gegeven. De voorzitter meent, dat waarschijnlijk geen geld aan de bijzondere school ma^ wor den gegeven. De heer Opdam zegt, gezien het rapport van den heer Heidt, zyn de ouders bliikbaar -niet genoeg doordrongen van het groote nut Spr. zou een plicht vinden ten opzichte van de 25 leerlingen der bijzondere school, vanuit den Raad een drang te doeu uitgaan, om ook op de 0. L. school dit onderv te geven Vorig jaar was de Raad er zoo ->rk voor we moeten zorgen voor ontwikkeling, De voorzitter merkt op, dat Ged. Staten onder den Minister staan, en het geld wordt onder geen enkel voorwendsel toegestaan. De heer Opdam zou gaarne zien dat de raad zich uitsprak, om daardoor te kennen d* k?tTen hO<* de raa<1 0VTr ontwikkeIinsf De heer Mulder zou het aantal op 25 be paald willen zien evenals bij de bijz. school. De heer Vrjjburg vindt de opmerkingen van den heer Opdam monnikenwerk. De heer 5 ahl meent, gezien de resultaten van het vorig jaar datliet toch niet gaat. De voorz. vindt het een beetje erg óm het niet te beproeven. De heer Sengers merkt op, dat het vorig jaar alle raadsleden het eens waren, over het groote nut en het groote belang voor den minder goed gesitueerde. De heer van de Vall -wijst er op, dat ver schillende omstandigheden .vaak oorzaak zijn dat de jongens van het platteland niets ge voelen voor dit onderwijs, door zware arbeid enz. Spr. is voor het geven van cursussen. W anneer daar een bedrag voor gevoteerd kan worden zou spreker dit toejuichen. Verschillende opmerkingen wam—«ug ge maakt. ue voon.-wrnsch*, dat de Raad zich uit spreekt over het vervolgonderwijs. B. en W. stellen voor de gelegenheid open te stellen mits zich tien leerl ■essen te geven m bemestingsleer, het welk werd tbegezegd. Actie zal gtvoerd worden te trachten de slagboomen aan den overweg Has- selaarsweg te behouden, wijl dit een druk verkeerspunt is. Een regeling was getroffen voor het verbouwen van zetkool voor het telen van zuiver zaad Voor de vereeniging. Hierna volgde bespreking aankoop kunstmest. Besloten werd om weer be stellingen bii den Handelsraad te doen Invullmgsformulieren zullen worden rondgezonden. Toelichting werd gege ven door den directeur. Loten voor de K.S.A. werden ver kocht. Daar de rondvraag geen bijzonder heden opleverde, werd de vergadering onder dankzegging en met den Christe- lijken groet gesloten. Hierna had een korte vergadering plaats van de afd. „Werkdadige Naas tenliefde”, welke ten doel heeft de le den bii .ziekte werkdadig te helpen, door om beurten den zieke behulpzaam te zijn bij de bewerking van zijn land of de verzorging van zijn bedrijf. Verslag .werd gedaan van het verloop en financieel beheer en een paar nieuwe leden gewonnen. OPMEER. Herbenoemd. In deze gemeente zjjn de heeren N. I-aan en A. Klaver door den Commissaris der Koningin herbenoemd tot leden van de zetters- en schatterscom- missie. SPANBROEK. Be volk in g. Over de maand September. Ingekomen.f. de Wit, m.. van Venhuizen. S. Klopper, m., van Aoidiik. Chr. Buis, v., van Texel. J. v; d. Slikke, m., van Herwen jen Aerdt Lobith. O. H. Sweltink, m.. van Opmeer. Vertrokken f J. Rood, m., naar Wii- chen. J. J. Duin, m.; naar Üden N. O. Koomen, m.. naar Medemtwik. A. Ur- sem, vr_ naar Obdam. D. A, Vlaar naar Wogmutn. K. de Boer, m., naar Blokker. P. J. Wittenberg, m.,- naar Sint Oeddfrode. P. C. Machielsen, v., naar Rosmalen. 'J- Schoutsen, m., n. Andijk. H. A. A. Mars, m.. naar Alkmaar. F. de Baerdemaeker, m.. naar Abbekerk. SPANBROEK. Herbenoemd. Tot leden van de Commissie van Zettess en Schatters zjjn door den Commissaris der Koningin her benoemd de heeren A. Stam en J. Smit. ONDERDiJK. Damm en. Dinsdag 7 Oct j.l. hield de Damdub „Willen is kunnen” voor 't eerst haar jaarverga dering, welke goed bezocht was. Uit net verslag van den penningmees ter bleek een batig saldo te bestaan, zoodat hét bestuur voorstelde eenige damborden aan te schaffen. Besloten werd f0.50 als contributie te stellen voor de nieuwe leden. Drie nieuwe leden traden toe. Verder werd besloten ’s Dinsdags den damavond te houden en wiel te be ginnen op Dinsdag 14 Oct a.s. UITGEES». o., .cedag. Woens dag ward de Fokveedag gehouden, uit geschreven door de Fokveevereeniging- „Assumburg’”, Er waren 100 dieren in geschreven in 13 rubrieken. Niettegen staande het minder gunstige weer, was er tamelijk veel belangsteHing- Benoemd. Onze vroegere dorps genoot, de heer S. Kabel, 2de madil- nist aan het Hoogovenbedrijf, is tot le machinist benoemd aan de gemeente- gasfabriek te Utrecht. Bloemlenfeesten. Overal is men druk bezig met de voorbereidende werkzaamheden voor de a.s. bloemen- feesten. De diverse buurtcommissies zijn druk in actie. Hier en daar, o.a. voor ’t Raadhuis, worden de bloemperken den grond toever- Inenting tegen diphterie. rbben in beide scholen (Openb. en R. K. School) de laatste in enting- Behalv kennisgeving- 'Procesverbaal overtreding Arbeidsmet tegen 7 nen, patroons; idem ter zake het berijden van een niet verlicht rijwiel; idem ter zake openb. dronkenschap idem ter zake het in beslag nemen enz van ee.n vermoedelijk valsch gul denstuk. RAADSVERGADERING. De e.v. vergadering van den Gemeen teraad zal worden gehouden op Maan dag 13 October 1924, des avonds te 7 uur. Behandeld zullen worden o m een voorstel inzake de vaststelling van een verbod voor het bezorgen óf doen be zorgen van zoete melk na drie uur van eiken dag. behalve van den Zaterdag en het bezorgen van melk en banket waren op den Zondag en benoeming van een noofd van de gemeente-bewaar- rchool Voorgedragen worden: 1. mej. Kuipers te Enschede; 2: md. S. Mej. A'. M. Siemen slaagde voor het examen vrije- en orde-oefeningen. BELASTINGSCHULD^ Wegens het niet voldoen der belas tingschuld werd gisteren van eenige bewoners van het Groote en Kleine Oost bii executoir beslag verkooping van hun inboedel gehouden. t DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Aangeboden A. Mannen: 2 letterzetters, 1 grond werker. 4 opperlieden, 1 timmerman. 1 aank. timmerman, 2 houtbewerkers, 1 rijwielhersteller, 1 smid-bankwerker. 1 chauffeur-mechanicien, 1 aank. rijwiel hersteller 1 boekbinder, 6 sigarenma kers, 1 siager, 1 landarbeider, 1 tuin der, ,1 bloeftiwerker, 1, reiziger, 1 pak huisknecht, 1 kruideniersbediende, 1 Winkelbediende, 53 losse werklieden. B. Vrouwen: 1 winkelbediende, 3 kan toorbedienden. Gevraagd A. Mannnen: 1 s t een n ouwe r, steen- houwersleerling, 1 kantoorbediende, 2 loopjongens, 1 landarbeider (plm. 16 j.). B. Vroruwen: 2 dienstboden,, 2 werk vrouwen, 1 hulp in de huishouding. R- K COÖPERATIE „DE HOOP”. Aan alle elden-aandeelhouders der R. K- Coöperatie „De Hoop” is door den curator een schrijven gezonden met het verzoek ingevolge het in de sta- tuten bepaalde wegens faillissement der Coöperatie, ten zijnen kantore een bedrag.geliikstaande met het bedrag van het door hen bij de oprichting ge storte aandeel, te willen voldoen. Voor velen, die lid zijn dezer Coöpe ratie en voor hun dagelijks brood reeds zware zorgen hebben, is deze kennisgeving verre van aangenaam. ojigemaakt ter zake perso- HEILOO. Raadsvergadering. Donder dagmiddag te 2 nur kwam de Raad dexer gemeente in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. De Voorzitter. Burgemeester Jhr. N. van Foreest, opent de vergadering. Ingekomen stukken: Goedkeuring van Ged. Staten inzake een geldleen ing, groot 7500. Goedkeuring der herbenoeming van het College van Zetters. De beer Van de Vall heeft by de stukken een afschrift gezien inzake den dienst der werkloozen en vraagt waarom dit niet op de ingekomen stukken vermeld is. Voorzitter merkt op, dat dit nog niet door B. en W. is behandeld. Verzoek van de Afdeeling Heiloo van den Land- en Tuinbouwbond om een bijdrage in de kosten van een Tuinbouwcursus. In het advies staat vermeld, dat volgens de be- grooting 80 te kort zou komen, berekend is een bedrag van 30 voor verlichting en verwarming. R. en W. meenen billijkheidshalve, daar de Hollandsche Maatschappij v&n Landbouw de vrije beschikking heeft over een lokaal in de O. L. School, de subside op 30 te stellen. De heer Opdam juicht dezen cursus toe, doch waar het hier betreft leerlingen van tuinders, welke financieel minder krachtig zijn, zou spr. zeer gaarne zien, dat het volle bedrag der begrooting, zijnde f S0, toege staan werd De heer Vrijburg voelt veel voor don zwakkeren tuinder, doch meent, dat men consequent moet blijven en geen uitzonde ringen maken. Spr. vraagt voortaan alle subside-aanvragen in een vergadering te be handelen. Voozitter merkt op, dat alle vereenigin- gen welke subsidie genieten, aangeschreven zyn, zulks op te geven voor de behandeling der begreoting. De heer Mulder is het niet eens met den heer Opdam, op den Landbouwcursus zijn ook minder gesitueerde deelnemers. De heer Van de Vall: Gelijke monniken, gelijke kappen, als men zich afscheidt van een andere gezindte, moet men de gevolgen dragen. De heer Opdam zegt, dat de heer Van de Vall de zaak verwart, elkeen kan aan dezen r cursus deelnemen. De heer Vahl meent, dat tuinderszoons niet gelyk gesteld kunnen worden met land bouwerszoons en wenscht het vette bedrag toe te staan. Het voorstel-Opdam gesteund door den heer Vahl wordt in stemming gebracht en aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. Tegen stemden de heeren Maas Geesteranns, Mni- <*»r, Vnn V«H, v«n ’t V..or m>- Vrljtrarg. Nog was ingekomen een schrijven van de Holl. Mij: van Landbouw-, inhoudend» ver zoek, om gedurende den geheelen cursus ge bruik te mogen maken van een der school lokalen. Goedgevonden. Uitkeering aan het bestuur der R. K. Meisjesschool van de kosten voor instand houding der school over 1923. De Voorzitter deelt mede, dat volgens art. 101 der L. O. Wet iedere bijzondere school uitkeering krijgt. Daar genoemde school in September van het vorig jaar is geopend, hebben de hoogere autoriteiten bepaald, dat i voor Sept, tot 1 Jan. 1924 aan deze school behoort te worden uitgekeerd een Itedrag van 463.16. Goedgevonden. Verhooging van de geldleening voor stich-. timr der R. K. Meisjesschool. De Voorzitter deelt mede, dat de defini tieve rekening thans gereed is, en een be drag aangeeft van 37550.Destijds is oen leening gesloten, proot 35000.zoo- |lat B. en W. voorstellen thans een leening te sluiten van 2500.Goedgeketfrd. Financieele besluiten worden goedgekeurd in af- en overschrijving tot ee®'bedrag van f 5768.4314. De post onvoorzien wordt be paald op een bedrag, groot 950.13. De heer Vrijburg heeft onder dit hoofd stuk een post gezien, teekening en bestek nieuw raadhuis, groot 75.Spr. vraagt of de raad dit bedrag heeft gevoteerd cn wie dit werk heeft verricht. Do Voorzitter zegt, dat enkele jaren ge leden, door den raad dit besluit is genomen en het werk is uitgevoerd door' den heer Verschoor. De Suplpetoire begrooting werd vastge steld in ontvangsten en uitgaven op 13332.9814. Vasstelling van het vcrmenigvuldigings- cijfer voor de heffing van de Inkomstenbe lasting dienst 19241925. Door B. en W. wordt voorgesteld te be groeten als vorig jaar op 39.574.waar door het vermcnigvuldigingscijfer wordt bepaald op 1.6. B. en W. zien geen aanleiding tot verhoo- gen, doch van verlagen is ook geen sprake. %De heer Vrijburg vraagt of het niet beter zou zijn met de vaststelling te wachten tot de behandeling der begrooting. De Voorzitter merkt op, dat dit zeer juist zou doch het Ryk vraagt er om. Het is geen gelukkige regeling, doch tot dusver is er vry goed geraamd. De heer Vahl vraagt hoe het staat met den hoogeren aftrek voor noodzakelijk levenson derhoud. Spr. heeft vorig jaar daarom ver zocht, doch hoort er niets meer van. De voorzitter zegt, dat dit een zeer moeilij ke kwestie is, doch onderzoek in deze aan gelegenheid wordt toegezegd. Goedgevonden. Voorstel eervol ontslag en bsnoeming van een lid der commissie van toezicht op het la ger onderwijs. Door de stichting van het bijzonder onder wijs is een andere samenstelling noodig. Daar de zusters geen prijs stellen op deelname, wordt voorgesteld iemand van de R. K. Jon gensschool zitting te doen nemen. Voorgesteld wordt eeivol ontslag te ver leenen aan den heer M. Sengers, en als can- didaten worden .voorgesteld: 1. Mei. van Gie- LAND. I LONDEN, 9 October. Na de zitting van het Lagerhuis waar in de regeering de nederlaag leed heeft een kabmetszitting plaats gehad. Een nieuwe zitting van het Kabinet had he denmorgen plaats. LONDEN, 9 October. Mac Donald is hedenmorgen door den Koning ontvangen en neeft den Koning geadviseerd net parlement te ontbinden. De Koning heeft hieraan zijn goed keuring gehecht. DE „CHR. AMSTERDAMMER”. AMSTERDAM, 9 October. Het Gerechtshof deed heden in hoo- ger beroep uitspraak tegen den ex-di- recteur van de Niaaml. Venn, tot Ex ploitatie van „De Amsterdammer”, Christelijk Volksdagblad, C. Ingwersen die bii vonnnis van 17 Mei j.l. door de Vierde Kamer der Rechtbank veroor deeld werd tot 1 jaar en zes maanden gevangenisstraf, terzake van een voort gezette verduistering, vier verduisterin gen en tweemaal gebruikmaking van valschheid in geschrifte. Het Hot veroordeelde beklaagde tot een iaar gevangenisstraf met aftrek van zes maanden preventief. De eisch was een jaar en vier maan den gevangenisstraf, met aftrek van vier maanden preventief. dag, welke in de geschiedenis van Alkmaar tot in lengte van tijden bekend zal blijven als Aet moment, waarop de burgers van Alkmaar elkander gevonden hebben in eensgezindheid en verbroedering om tezamen op gemeen schappelijke, hooge feestmotieven „8 Octo ber” te vieren. 8 Oktober 1924: ’t zal zoolang er in Alkmaar nog Alkmaarders wonen een heu gelijke, blijde datum blijven Vcoral ook, omdat deze eerste algemeene 8-October-vicring zoo schoon geslaagd mag hceten. In tweeërlei opzicht had men in geen on- gunstiger/imstandigheden kunnen verkeeren; het woer kon over ’t algemeen niet slechter en de tijd van voorbereiding had bezwaarlijk korter kunnen zijn. Ondanks den korten tijd van voorberei ding bleek heel de feestviering echter voor treffelijk geregeld, en het mocht al veel e.i hard regenen, de Alkmaarsche feestvier- drrs hielden de goede, prettige stemming er in. Er zat „spirit", er zat gang, er zat enthou siasme in. Welke aardige momenten hebben wy gis teren niet beleefd! Hoe blij schaterde de reveille-muziek gis teren ochtend langs de wanden van de stra ten, welk een treffend moment was het >y de huldiging bij het Victorie-becld, toen le eminente voorzitter der „8 Octobervereeni ging” zoo juist schetste de vreugde-motieven welke ons allen vereenigen, welk een leu ke oogenblikjes zyn er bij den corso-omme- gang beleefd, hoe enthousiast was de stemming in de schouwburgzalen, in de bios- koop, in de Groote Kerk,1:en welk een on gekende massa feestgangers zyn er giste renavond „uit" geweest: alleen in Groote Kerk, „Harmonie", t Gulden Vlies" en bios- koon z|jn niet minder dan 3500 feestvierders „onaergebracht”. De dag van gisteren heeft allen de over tuiging geschonken dat de algemeene jaar- Ijjksche 8 October-viering te Alkmaar voor hi'< 1 de verdere toekomst verzekerd is. En hoezeer zal deze feestviering in volgen de jaren nog „uitgebouwd” worden! Nog ’n weinig tyds en Alkmaar doet Leiden niet meer onder! gelegenheid open -lingen aanmelden Aangenomen met tien tegen een stem, die van den heer Vahl. (Wordt vervolgd.) Inbraak. Woensdagmiddag is wederom ingebroken in de villa van den heer de L. Daar de familie afwezig is had de inbreker vry baan, doch in de serre bezig zjjnde een deur te openen, werd hy gestoord. Hy ging op de vlucht en werd door eenige personen nagezet doch zonder resultaat. De vermoedelijke dader werd ’s avonds door de Alkmaarsche politie aangehouden. ONGELUK. ROOSENDAAL, 8 October. Hedenmiddag had op de mandenfa- briek der firma H. R.. alhier, een em stig ongeval plaats. De 19-jarige H. v. O. werd door een drijfriem gegrepen, tengevolge waarvan zijn arm werd ge broken en ernstig verminkt, tin .werd naar het ziekenhuis vervoerd. OCTOBER SCHAGEN. Kaasfabriek. De kaasfabriek „De Loet" betaalde over 't tijdvak 17 Aug. 13 Sept, 1.74 per K.G. vethof gemid deld 9.32 per 100 K.G. melk uit. De hoogste uitbetaling bedroeg 11.20, de laagste 9.01. ZWAAG. Geslaagd. De heer F. N. Stam alhier slaagde voor het examen vrye- orde-oefeningen. TUITJENHORN. Uitvoering. Dn R. Mannen-tooneelvereeniging hoeft besloten om in de maand November a.s. een uitvoe ring te geven, in samenwerking met ons R. K. Fanfarecorps. Met de studie is reeds begonnen en waar de vereeniging grootendeels krachten bestaat zal voor keer geen groot stuk doch twee kleine blijspelen. We hojsen later hierop nog £ens terug te komen doch durven nu reeds verzekeren dat een mooi programma zal worden afge werkt Ons fanfarecorps zal komen met een ge heel nieuw rejiertoir en zal o.a. met de groo te fantaisie-caprice ,;L’Echo des Bois" iets zeer bflzonriers bieden. URSBM. Schouw. Bet, bestuurvan. de Bannc en den Toldeij ffi/em maakt bekend, dat er Donderdag den *3cTi October sehouw- zal worden gehouden. Naschouw zoo noodig op 5 November a.s. EGMOND BINNEN. Kermis. De kermis is hier in goede orde verloopen. De drukte was grooter dan in voorgaande jaren, zoodat er weer heel wat geld is verteerd. Maandag wend een ringrijderij gehouden, waaraan 21 paren deelnamen. De prijzen werden gewonnen door de heeren G. Ter- voort Jzn., J. Groen en P. Zentveld, en de dames D. Liefting, Cath. Mooij en M. Lief- ting. Dit jaar werd weder voor het eerst sinds langen tijd een harddraverij gehouden. De commissie had de zaken uitstekend geregeld en de deelname was voldoende: 14 paarden doden aan de dra very mede. De le prijs 15 werd gewonnen met het paard van N. Bakker, berijder Jan Bakker, de 2e prijs 12.50, met het paard van Jb. Bomer, berijder E. Tervoort Mzn., de 3e pr. 10 met het paard van J. Apeldoorn Gzn„ berijder G. Apeldoorn Jzn., do 4e prjjs f 5 met het paard van J. Apeldoorn Gz., berij der N. Zuurbier, de 5e prijs 2.50 als troost prijs, met het paard van de wed. J. Swart, berijder J. Zwart, 's Avonds werden door den voorzitter der commissie, den heer S. Zuurbier in café Apeldoorn onder een toe passelijke toespraak de prijzen uitgereikt, waarna commissie en deelnemers nog eeni- gen tyd gezellig bijeen bleven. Aan de com missie komt voor haar werk een woord van lof toe. Het ouderwetsche kat- of tonknuppelen trok ook eiken dag, maar vooral des Zon dags tal van liefhebbers. Waar het verdet niet aan de noodigo kraampjes ontbrak, was er dus voor elk wat wils. Jacht. Woensdag nam Z. K. H. Prins Hendrik en/zijn broer Hertog Adolf van Mecklenburg deel aan een jachtpartij in do duinen alhier. Hoewel het weer vrij ongun stig was, werdeïi toch nog byna 500 stuks wild geschoten. Dc Prins vertrok weer in den namiddag, nog voor de jacht geheel geëindigd was. ENKHUIZEN. Hoofdprijzen verloting. On der groote belangstelling had Donderdag- namiddag de verloting der Harddraverijver-[ eeniging Enkhuizen en Omstreken ten over staan van den Notaris Beker plaata. De eerste prijs zijnde een volledige besinning is gevallen op no. 7393, 2e prijs een tuig- paard viel op no. 7990, de derde en vierdo prijs een 2 >4-jarig paard vielen resp. op de nummers 5850 eu 8937. aangelegd eu de daarvoor bestemde bloembollen aan trouw d. Inenten Woensdag heL Ten plaats gehad tegen diphterie. Ive Dr. Dooyer, de Inspecteur van de Volksgezondheid in deze provincie, verleenden ook de beide plaatselijke art sen hunne medewerking. Her hali n gs chool en Teeken- onderwijs. Als de teekenen niet be driegen (’t zou kunnen zijn, dat men met ’t aangifte doen tot den laatsten dag? wacht) dan zal van beide inrichtin gen van onderwijs ook dit jaar geen gebruik worden gemaakt, w ant ’t aantal aangiften is erg gering. Of zou men de voorkeur geven aan den op te richten 3-jarigen Handelscursus? Bevolking. Ingekomen perso nen: C. Bakker van Velzen. M. Tromp van Leiden. A. Tromp van Leiden. N. van der Ham van Utrecht. I. H. de Jager van Zaandam. I. Bleeker van Assendeltt. Vertrokken personenW. Buur en ge zin naar Akersloot. P. Cornelisse naar Assendelft. G. C. Koelemeij naar Alk maar. H. Spuijbroek naar de Bilt. H. van Leeuwen naar Borne. N. N. Zonjée naar Eindhoven. Koning naar Obdam. H. Smit naar Limmen. C. Schmidt naar Wormerveer. H. Vos en gezin naar Zaandam. C. Schaafstra naar Rotter dam. J. H. Kistenkas naar Groningen. P. Mattemaker naar Zwartsluis. H. Rollfs naar Purmerend. W. Verver naar Heiloo. D. Bus naar Zeist. M. Cvran naar Bottrop. G. Bakker naar Velzen. M. Chlebowski naar Opmeer. T. Stroo- hach naar Amsterdam. G. E. Weijers naar Amsterdam. Geslaagd. De heer P. Parlevliet slaagde te Amsterdam voor het examen vrije- en orde-oefeningen. H.H.WAARD (NOORD) - L. T. B. Dezer dagen vergaderde de afd. van den L. T. B. De voorzitter opende de vergadering met den Christelijken groet en heette de aanwezigen welkom, in het bijzon der den nieuwen Geestelijken Adviseur, De notulen werden voorgelezen onder dankzegging onveranderd goed-, gekeurd. Een circulaire van het Hoofdbestuur werd voorgelezen en behandeld. Voor het honden van een cursus werd de heer Kager gevraagd, welke een di-’ ploma voor landbouw heeft, om eenige

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1924 | | pagina 5