r „ONS BLAD’1 I 1 Bureau: HOF 6, ALKMAAR. - Telefoon: .1 ÏOÜ37 POSTGIRO HMMX Diasdag 14 October 1934 POSTGIRO 104863. n •9 18e Jaargaag Advertentieprijs: Van 1—5 regels f 1.25: elke regel meer f 0.25; Vee per regel f 0.75; Rubriek .Vraag en aanbod’ b| uitbetaling per plaatsing f 0.60. Korte Berichten. BUITENLAND. FEUILLETON. Het roode testament. BINNENLAND. UIT DF PERS DUURDER LEVEN. Abonnem«ntspry»i Met Oeflhtttreerd Zondagsblad^^- 060 f hooger, o r ^an alle abonné’» wordt op aanvrage gratis een polis verstrekt welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 600,—, f 400,—, f 200,—, f 1OO,—f 60,—, f 35,—, f 15? 4 G ■’3a 3 er de buiten te brengen.” XXXV. maar langer niet. dat zal de taak en (Wordt vervolgd) de er later by, dat „ll.sparty „veel ka- itaats partij. ADMINISTRATIE No. 43» REDACTIE No. 833 NOCRD-HOLLANDSCH DAGBLAD gende zitting van den rijksdag op 21 Octo ber a.s. vastgesteld. De Volkspartij van haar kant blijft even wel aandringen, dat voor dien datum het parlement zal ontbonden worden. HET DAWES PLAN. De C. v. H. is in haar zitting van gisteren morgen overgegaan tot de tweede officieele constateering van Duitschlands voorloopig in vervulling brengen der eischen van het Dawes-plan, zooals voorzien in het pact van Londen. Voorts heeft de C. v. H. verschillende be sluiten genomen met het oog op de leening van 800 millioen goudmark. De fiscus heeft, er mee te rekenen, dat de gewone man, de min, die gclyk blijft en geen meerdere winsten, hoe dan ook, kan maken, aan bet einde is van zyn Latijn. Naast het spook van den fiscus, komt dat van een duurte-dreiging te staan. Het is een verschijnsel, dat niet mag worden gene geerd. alles wat, gedaan ernstig werden gewond. Op de nieuwe Amerikaansche oorlogs- begrooting komt een post voor van 23 mil lioen dollar voor de aanschaffing van nieuwe legervliegtuigen en vliegtuigenmateriaal. De Cubaansche regeering heeft 600 bommen en 100.000 patronen te San José del Astajas in beslag genomen. De regeering te Havana gelooft, dat ze voor politieke doeleinden, in verband met de huidige pre- sidentieele campagne zijn bijeen gebracht. Volgens de „Ekonomitsjeskaja Zjiszu” hebben de gezaghebbers te Leningrad beslo ten, met het oog op de afgenomen produc tiviteit der Russische industrie, overal den arbeidstijd met een uur te verlengen. De „Prawda” meldt, dat 'do roodvonk- epidemie te Leningrad toeneemt en dezelfde afmetingen heeft bereikt als in 1918, toen de ziekte tallooze slachtoffers heeft gemaakt. Amerikaansche dagbladen deelen meda dat de vroegere bokser-wereldkampioen Johnson thans predikant is geworden. Behalve de verloving van den Italiaan- schen kroonprins met prinses Marie José van België, wordt ook de verloving aangekon- van den hertog van Brabant, den kroon van België, en prinses Mafalda van De Duitsche Rykspresident heeft den mi nister voor het Verkeerswezen Oeser in ver baad met zijn benoeming tot directeur-gene- raal van de Duitsche spoorwegen ontslag verleend als minister.. Staatssecretaris dr. Kröhne heeft voorloo pig de portefeuille van Verkeerswezen voor zijn rekening genomen. angt te Parjjs berichten uit Sjang- v York, waarin word(^gezegd dat dedigden, hebben gecapituleerd en dat eeft wapenstilstand is gesloten. Vermoedelijk is deze capitulatie geschied onder indruk van de groote opwinding, die zich van de Chi- neesche bevolking had meester gemaakt te gen den gouverneur van Tsjekiang, dien zy er van beschuldigde dat hij de vijandelijk heden noodeloos rekte. Uit Peking wordt gemeld, dat 2 aanslagen hebben plaats gehad op den trein waarme de Woe Pei Foe zou hebben gereisd. In bei de gevallen ontspoorde de trein, doch de le geraanvoerder kwam er beide malen goed af omdat de aanslag was gepleegd tegen een trein die aan den zyne vooraf ging. DE ENGELSCHE VERKIEZINGS- VELDTOCHT. MacDonald is gisteren naar Glasgow ver trokken om zijn verkiezingscampagne te openen. Aan bet station was zulk een groote menigte bijeengekomen dat hij zich genoopt zag een korte rede te houden. Hy verklaarde vol vertrouwen op een overwinning van de arbeiderspartij den strijd in te gaan, en te hopen op een meerderheid in het Lagerhuis. Hij herhaalde zyn vroegere mededeeling, dat de nederlaag, in verband met het geval- Campbell geleden, slechts een voorwendsel was van de oppositie die vreesde dat de ar- DE BURGERSTRIJD IN CHINA. De Tse-Kiang-troepen hebben zich over gegeven en een wapenstilstand met het Ki- ang-Soe-leger gesloten. Generaal Loe-Yoeng-Sjang is met den chef van den Jai .a. 62. „Helaas niet. By al de voorzorgen die in de bibliotheken, vooral hier in Parjjs gaao men worden, behoeft men niet beter te zoo ien.” „Hoe de diefstallen gebeuren, kan ik ón mogelijk begrijpen.” „Veronderstelt u, dat de dieven die boe ken aanstonds zoo duur mogelyk van de baad zien te doen, of dat ze handelen voor rekening van vreemdelingen, die jaloersch zyn op onze rijkdommen en die bibliotheken van andere landen piet ons goed willen ver rijken.” „Op die laatste veronderstelling heb ik nog het meest myn gedachte gevestigd, doch geheel onwillekeurig, want ik had er geen L enkel bewjjs voor.” „Raymond Fr omen tal schudde bedenkelijk - bet hoofd. „Geen enkel spoor.... niet vergemakkelijken.” ,-Als *t gemakkelyk was, zou iedereen het vel kunnen doen.” „Het is een beslist moeilijk geval, maar wanneer ge eenmaal aan den gang zyt, zal het blijken zoo verschrik Ir etijk niet te zyn ale het schijnt. «Hoe dat, mijnheer?’’ De huidige leden van den raad van direc teuren der Duitsche Rijksbank, zullen op grond van par. ij, der Bank wet, die zooals ge meld, van kracht is geworden, opnieuw be noemd worden. In plaats van den wegens "t bereiken van de wetteljjke leeftijdsgrens af tredenden vice-president Van Glasenapp is de geheimrat Kauffman tot vice-president benoemd. generalen staf Lo Feng-Lin naar ipan gevlucht De onmiddelljjke aanleiding tot de vlucht van Lo-Joeng-Sjang, was het overloopen naar den vjjand v^n Jen-Jao-Sjan, die het bevel voerde ten westen van het Taihoe-meer. Deze was met zyn geheele divisie gedrost naar de troepen van Kiangsoe. Men is van oordeel dat de buitenlandsche concessies te Sjanghai in he.t geheel geen gevaar loopen. Men ontvangt te Parjjs berichten uit Sjang hai via New York, waarin word(^gezegd dat de troepen van Tsjekiang die Sjanghai ver- R. K. WERKLIEDENBOND. Te Utrecht had een vergadering plaats van de combinatie van het bestuur van het Bureau voor de R. K. Vakorganisatie en» de besturen der diocesane R. K. Werklieden verbonden De vergadering werd bjjgewoond door Mgr. Dr. Poels, rector Jansen uit Amsterdam en pastoor J. G. van Schaik, en gepresideerd door den heer H. Hermans, die deze verga dering noemde een der belangrijkste die ooit in de werkliedenbeweging zyn gehouden. Spr. memoreerde, dat op de le bijeenkomst van Vakbureau en Werkliedenorgansaties gehamerd is op de centralisatie in een Cen traal Bureau, die nu, na 18 jaar, feit is kun nen worden. Dank brengt spreker aan den voorzitter, aan het Doorluchtig Episcopaat voor zijn goedkeuring en medewerking en aan de geestelijke adviseurs voor de door hen ver richte. werkzaamheden. De statuten van het nieuw verbond wer den goedgekeurd. In het voorloopig bestuur werden gekozen de heeren H. Hermans, J. van Ryzewyk, C. J. Kuiper, H. Brouwer, J. Th. Nijkamp, A. C. de Bruyn, J. A. Schutte en C. A. Berk hout. Een definitief bestuur zal gekozenwor den, als de Koninklijke goedkeuring is afge komen. Het voorloopig bestuur werd gemachtigd ’t noodige te doen voor het aanvragen van een geestelijk adviseur. HET GEMEENTEPERSONEEL TE WORMERVEER. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben goedkeuring verleend aan het raads besluit tot loonsverlaging en verhaal van pensioensbijdragen op de gemeente-ambte- naren te Wormerveer tot een totaal bedrag van ongeveer 10 pCt MEER BESCHEIDENHEID GEWENSCHT. In een vergadering van.de R. K. Volks partij te Utrecht heeft de voorzitter gezegd, d^t de economische politiek van Regeering en rechterzijde „niet christelijk” is. En mr. Pius Arts voegde t het program der R. K. Volkspartij tholieker” is dan dat der R. K. Staatsparty. Bescheidenheid is maar alles. Overigens staan de heeren leiders van de Volkspartij met hun bescheidenheid niet al leen. De neiging om Paus te spelen, scbrjjft „de Tyd”, heeft ook enkele van onze katho- Het „Dagblad van Noord-Brabant” schrijft: De fiscus heeft er voor gezorgd, dat tal van zaken des dageljjkschen levens werden belast en daardoor duurder werden. Bier moge al geen levensbehoefte zyn, het is opgeslagen, zij *t dan ook zonder dat de „verbruikers” zich lang hebben beklaagd. Met gedistilleerd is ’t precies hetzelfde. Maar zyn er, die er zich niets van aantrekken, daar volgens hunne redeneering, en er valt weinig tegen in te brengen, ieder die niet duurder betalen wil, z’n biertje enz. maar moet laten staan. Iets anders wordt het al met koffie en thee, terwjjl belastingen als die der rijwie len, en nog te verwachten weeldebelastingen er nog een schepje bovenop komen doen. Een al ernstiger verschijnsel is, dat wer-» keljjk eerste levensbehoeften, zooals melk en brood een zeer aanzienlijke prysverhooging hebben ondergaan. Dat komt dagelyks terug, en hiervoor geldt niet, dat wie niet wil het niet behoeft te koopen. De laatste weken boort men, dat in den handel, in den winkelverkoop een opleving valt waar te nemen. Veel duidt op een af slijten van den stilstand der laatste jaren. Er komt weer schot in, wat door malaise geteis terd werd. Daar is echter een overgroote categorie van menschen, welke daar buiten valt, en voor de rest een duurder worden van het leven juist in de allereerste levensbehoeften het scherpst moet ondervinden. Het zyn de menschen met de vaste, de klei ne en de middelmatige loonen en inkomsten, het zijn de menschen ook, die aan hun sa larissen zagen getornd en die nog meer be kortingen zich boven bet hoofd weten han gen. Vier, vyf cent prysverhooging op brood en melk moge zich by ^nten bij elkaar tellen, in een week vormt het guldens, en in middelmatige en grootere gezinnen wordt dat met schrik nageteld. Waar moet dat heen? Voor die verhoogingen worden redenen aangevoerd van uitvoer en van duurder wor den der grondstoffen. Goed. Het moest er ook nog bijkomen, dat deze verhoogingen zonder aan te nemen redenen zouden worden gedecreteerd! Maar met die als geldig opzette redenen is ’t feit der duurte de wereld niet uit, en de verbruiker! zijn daar practisch niet mee ge baat. Het geldt bier een zaak, welke van hoo- ger hand onder de oogen moet worden ge zien. Kan men van hooger hand er niets aan doen, waaraan mag getwyfekl, dan heeft men toch rekening te houden met we derom deze verzwaring van lasten**^' digd prins Italië. Te New-York is de Amerikaansche stoo- mer „President Pohl” in brand geraakt; ver- schiedene personen verongelukten en er werd groote schade aangericht in het schip. In net holle van den nacht vielen enkele gevels omver van wat oude huizen te Stock- port; de bewoners kwamen met den schrik vry. In de nationale bibliotheek te Moskou brak brand uit, waardoor een'heele verdie ping in vlammen opging. Eenige brandweer mannen liepen zware kwetsuren op. Meerdere staatsinstellingen en hooge- scholen zullen uit Moskou worden overge plaatst naar Leningrad. Om te beginnen de volkscommissariaten van onderwijs en ge zondheid. De „Dni” meldt, dat de sovjet-regeering 10.680 personen uit den Kaukasus (Georgië?) naar Noord-Rusland en Siberië heeft ver bannen. De stad Dayton in den Amerikaanschen staat Ohio is vrijwel geheel van de buiten wereld afgesloten ten gevolge van het weg slaan der bruggen op alle voorname toe gangswegen door een ernstige overstrooming Den len October bedroeg het aantal on dersteuning genietende werkloozij in het Duitsche ryk 519.000 personen. Dit is 9 pCt. minder dan op 15 September j.l. Aan de bladen wordt uit Konstantino- pel geseind, dat aan 50.000 Grieken is aan gezegd Turkije binnen 10 dagen te verlaten. Doen zij dit niet, dan zullen zy, naar ver luidt, het land uit worden gezet. Het centrale comité der mijnwerkers in de Borinage heeft heden met 38 tegen 15 stemmen besloten, op Woensdag a.s. het werk te hervatten. Er hebben twaalf arrestaties plaats ge had in verband met den aanslag op den Ame rikaanschen zendeling prof. Greason en echtgenoote te Rangoon. Onder de gear resteerden zijn vier Boedhistische monniken. Beide slachtoffers hebben diepe sneden ge kregen. Uit Manilla wordt gemeld, dat door een wervelstorm in het Cagayan-dal dertig per sonen gedood werden. Velen worden vermist. De organisatie Sthalhelm had Zondag te Halle een groot sportfeest georganiseerd. Een aantal deelnemers trok in optocht naai het gebouw van de vakvereenigingen en sloeg er alle ruiten in. In officieele kringen verklaart men, dat Primo do Rivera in Marokko zal blijven zoo lang zulks noodig is. De politie te Warschau heeft een gehei me opslagplaats van communistische ophit- singsmaterieel ontdekt en in verband daar mede 34 lieden in hechtenis genomen waar van er 28 na verhoor weer op vrye voeten gesteld zyn. Uit New York wordt gemeld, dat by legeroefenin^en aldaar een bom ontplofte, waardoor luitenant Bruce Martin werd ge dood en een officier en vele manschappen lieke publicisten te pakken. Zy zullen eens uitmaken, niet alleen hoe een werkelijk ideale christelijke maatschappij er moet uitzien, maar ook wat de staatslieden, die met beide beenen op den beganen grond staan, moeten doen, om de luchtkasteelen uit het rijk der fantasieën in de levende werkelijkheid vorm te geven. Dat Pausje-spelen werkt aansteke lijk. De heeren slingeren hun banbliksems rond en dicteeren, hoe het moet. Wat zy in jeugdigen overmoed hebben uitgevonden, is „de” katholieke politiek. Al de anderen Rnys, Nolens, Aalberse e.a. hebben het mis. Moet men zich daaraan ergeren? Of om lachen? De „Nieuwe Venlosche Courant” ergert zich er aan. Het blad schrijft onder meer: „Wanneer wy dan telkens ih vergaderingen en in Vakbladen zien toornen en opruien te- gn deze „christelijke” regeering, waarmede maar al te duidelijk bedoeld wordt, dat deze sprekers en schrijvers verre van „christelijk” oordeelen, dan meenen wy, dat die critici zich een recht aanmatigen, dat hun niet toekomt. Dat zy spreken in naam van het kerkelyk gezag; wat zy gelukkig niet zijn. Het verwyt van niet-katholieke, dus niet- christelyke politiek te voeren, is ook van meer ontwikkelde katholieke zjjde tegen twee on zer beste politici op de meest verantwoorde lijke posten, onzen minister-president en on zen Kamerclub-voorzitter gericht. Gesommeerd die heel zware beschuldiging te bewijzen, zweeg deze aanklager tot nu toe als het graf, hoe breedsprakig hy overigens ook is. Die critici en die aanklagers gaan te ver; ver buiten de perken hunner bevoegdheid.” Of het zal helpen? In den dienst nam Raymond geen veront schuldiging aan voor ongehoorzaamheid of onacMzaamheiii. Hij wist te straffen, maar ook te beloonen voer, wi<> het verdiende. Raymond was zeer bedroefd te moede, toen hij zicli verwijderde. Hij was in de volstrekte noodzakelijkheid geweest de laatste drie weken van zyn ver lof op te offeren. Hij moest zyu zwaren dienst weer her vatten en opr. aw weer vermoeienissen en harden arbeid doorstaan. En als hy nu dat gejaagde leven weer begon, zou nu zijn zoon zich daarover niet verwonderen en zou hy zoodoende geen beiderspartjj te veel successen zou behalen en zich te vast zou nestelen in het vertrou wen der kiezers zoodat zij thans moest wor den ten val gebracht alvorens het program te hebben uitgevoerd. Hij sprak later nog op verschillende stations waar zijn trein op weg naar Glasgow stil hield en uitte zich daar in gelijken geest. DE STRIJD OM MEKKA. De Wahabiéten moeten geweigerd hebben met de gedelegeerden van Koning All te on derhandelen en van plan zijn verder naar Mekka op te rukken. Blijkens to Londen ontvangen officieele medodeelingen heeft het aanbod van koning Ali, den nieuwen koning van de Hedsjas, om met de Wahabieten te onderhandelen, niet tot een resultaat geleid. Ali heeft daarom al zijn troepen bevel gegeven, Mekka te ont ruimen, ten einde, gelijk hij zegt, geen aan leiding te geven tot gevechten in de heilige stad. Volgens de jongste berichten bevinden de Wahabieten zich op korten afstand van Mekka. De Britsche pelgrims zijn te Djedda ingescheept en, naar verluidt, zullen alle binnen twee dagen vertrokken zyn. Perste- legrammen zeggen, dat Koning Ali zich met zyn troepen thans to Bahra bevindt, halver wege tusschen Mekka en Djedda gelegen. EEN TOESPRAAK VAN PRESIDENT DOUMEROUE. Bij de onthulling van een gedenkteeken voor do gesneuvelden to Nimes heeft Dou- mergue een rede gehouden, waarin hij zeidc: De eerbiedige hulde die wij aan de nagedach tenis van onze dooden bewijzen, zou ijdel zyn, indien de Jes die zij ons met hun dood hebben gegeven, in den wind geslagen werd; indien wy van onzen kant wanneer het be lang van het vaderland, zyn binnen of bui- tenlandschen vrede, zijn grootheid of zijn welzijn het eischen, niet menigmaal onze voorkeur of onze belangen of zelfs onze eigen liefde wisten te offeren en ons ais broeders te vereenigen om te leven en wer ken voor het weizyn vaa het vaderland, evenals onze doode vereenigd zyn geweest om te sterven, toen zij het tegen den vjjand verdedigden. ERNSTIGS BOTSING. Naar de correspondent van ae’Daily Tel.” te Hongkong nog meldt, heeft te Canton een ernstige botsing plaats gehad tusschen ’t vry willigerscorps en de rooden. Sun Yat Sen had, teneinde de handelslie- den gunstig te stemmen, besloten om een gedeelte der wapenen der vrijwilligers, wel ke hy in beslag genomen had terug te ge ven. Voor deze plechtigheid waren de regee- ringstroepen in het vrijwilligerscorps aange treden toen een optocht van do rooden, die den „nationalen feestdag” (do omverwer ping der Mantsjoe-dynaStie) vierden na derde. De vrijwilligers, die vreesden, dat de betoogers zouden tusschenbeido komen, zieu de, dat het „roode leger” begcerig was naar de wapeijen, weigerde de demonstratie door tocht. Een twist ontstond, waarbij van beide kanten gevuurd werd. Geholpen door de re- geeringstroepen, wisten de vrijwilligers de rooden na een uur van hét gevechtsterrein to verdrijven. De vrijwilligers verloren een man en twee gewonden, de rooden hadden dertig dooden en vier gewonden, vijftig werden er gevangen genomen. Bovendien werden twin tig voorbijgangers gedood. Momenteel is Canton rus ig, doch men vreest represaille-maatregelen van den kant der rooden DE POLITIEKE TOESTAND IN DU1TSCHLAND. De „Zeit” deelt mede, dat er in Duitsche tegeeringskringen niet meer op gerekend wordt, dat in de bijeenkomsten van heden nog overeenstemming zal bereikt worden, zoodat dus tot ryksdagontbinding en het uit schrijven van nieuwe verkiezingen zal wor den overgegaan. Het seniorenconvent is echter gisteren nog bijeengekomen en heeft den eerstvol- vermoedens krijgen. En als dan eenmaal die vermoedens wa ren gewekt, wat zou er dan worden van het geheim uit zijn verleden Was zoo iets niet verschrikkelijk voor een onrechtvaardig geschandvlekt man. „Ja”, zei Raymond bij zichzelf, onderweg, „ik moet Paul verwijderen en het voor wendsel van den chef der recherche kan uit stekend van pas komen. Paul moet buiten gaan studeeren en ik zal hem zoo dikwijls mogelyk gaan bezoeken. Hij mag geen dag meer in de woning van de St. Lodewyk-in’t-eilandstraat blyven, want anders zou alles ontdekt kunnen wor den. Ik zal bijzondere maatregelen nemen, dat geen onbescheiden dingen gebeuren kunnen. De agenten zal ik zeggen, geen bood* schappen onder welk voorwendsel ook, aan myn huis te bezorgen. Ze kunnen my alleen te spreken krijgen in mijn woning aan den boulevard St. Mar tin, die door den prefectuur voor mij is ge huurd Op die manier zal Paul niets te weten kunnen komen. Als Ik eenmaal vry zal zyn, O, vrij.... dat zal my veel vergoeden Zoo redeneerend bij zich zelve, bereikte Raymond in de 8t. Lodewyk-in-’t-mlandi straat zün woning. juister: ge stelt u in verbinding met de bedienden der bibliotheek, waar de dief stallen gepleegd zijn. „Terwjjl ge met hen spreekt, zult ge al licht bijzonderheden vernemen, die voor hen onbeduidend, maar voor u van zeer veel be lang zyn. „U zult daar zonder twijfel een uitgangs punt vinden. Ik reken op u# bekwaamheid en ben er zeker van, dat ge geluk zult hebben. U 4>egrypt, dat er een eind aan die tlief- staneu moet komen.” „Ik begrjjp ’t mynheer, en menschelijkerwys gesproken, kan worden, zal ik probeeren.” „Daar reken ik op „Moet ik beginnen met de bibliotheek in Parys of die van de provinciesteden?” „Dat laat ik aan u over." Misschien krygt u in de provincie betere inlichtingen; er zyn daar minder bezoekers in de bibliotheken, dus wordt een vreemde ling eerder opgemerkt. Kom morgen maar op de prefectuur, dan kunt u een voorschot krijgen voor de kosten en als u de zaak hebt afgehandeld, kunt u uw rekening indienen.” „Heel goed, mynheerIk zou ook graag de lijst van de gestolen boeken. Is die lijst al opgemaakt. die is bjj de processen-verbaal ge voegd.” „Zou ik ze mee mogen nemen, misschien kan ik nog iets er in vinden.” „Hier heeft u ze.” „Als ik ónmogelijk alleen kan handelen, zoudt u me dan een paar helpers kunnen geven en zou ik die zelf mogen aanwyzen?” „Ja zektfl, u is volkomen vry om te handelen zooals u goeddunkt.” „Dan zal ik, als ’t noodig is, Pradier, Re vel en Bouvard nemen.” „Dan zal ik zorgen, dat ze nog vanavond bevel krijgen om altijd voor u klaar te staan. U kunt morgen beginnen zeker?” „Ik zou u nog één dag verlof willen vra gen; dien ik noodig heb om myn zoon naar buiten te brengen.” Nu goed dan, ik geef u vier en twintig uur, maar langer niet.” „Dank u zeer. Wat die aanstelling tot adjunct-inspecteur der bibliotheken betreft, wanneer krijg ik die?” „Ik zal maatregelen nemen, dat deze mor gen bij u thuis bezorgd wordt.... Veel ge luk!Als ge slaagt, zal het voor u de beste aanbeveling voor uw request zyn.” „Als ik niet slaag, is dat een teeken, dat ik nog niet genoeg geleden heb.” Raymond verwijderde zich. Om het huis te verlaten, moest Tromental langs de zaal der agenten. Degenen, die er waren, stonden op groetten. „Zoo,” zei e«n hunner, toen Raymond voorbij was, „er moet iets op handen zijn. een of andere zaak, die niet gemakkelyk op te lossen is Do „triestige” is niet voor niets geko men.” Dat was de bijnaam van Raymond Tro- mental, den somberen, eenzelvigen man, die zich met niemand anders bemoeide. Toeh was hij door zijn eenzelvigheid niet onbemind. Zyn gelijken schatten hem hoog en zyn minderen wilden hem graag van dienst zyn. Dit kwam, omdat Raymond volkomen eerlijk en rechtvaardig was en de agenten wiswn J'it zeer g">c<t. Volks- en

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1924 | | pagina 1