RECHTZAKEN. KERK EN SCHOOL. Klein Allerlei. GEMENGD NIEUWS. BINNENLAND. Staten-Ganeraai. PROVINCIAAL NIEUWS. URSEM. aardig geval. had. of de ge- 1 van van million lou opbrengen. I>aanne<ie gaat het motief tot verl; meer klemmen, vermogen den kau nu tonder dat aan de schai ir week, welke het fabrieken heeft ge- Op den gewonen 49 millioen min- dit aa- leeld, dat de Haarlem* laarlemmermeer een be langrijke aanhouding had gedaan. Zy hield a.l. twee Haarlemsche inbreker» aan, toon deae traebtten in te breken by den varkena- ;en man, wo lk te Nieuw- plan waren bo» soek te brengei in ijjn garage om slcb daarna Kaulowitz. Zy is niet wyst er op, dat er verte sprake van was, dat zy booze plannen koopman Alben, een 42-jarige aende aan den Hillegommerafjl Vennep. De Haarlemsche recherche had er de lucht van gekregen, dat beide avonturier» van Mgeaoemdea Alben een be- k ‘a Avonds tonden afj hem overvallen en vermoorden, van xün geld meester te ma- BENOEMD. Z. D. H. do Bisschop van Haarlem heeft be noemd tot kapelaan te Amsterdam H. Domi nions (Bijkerk H. Thomas van Aquino) den weleerw. pater L. Oorsprong OJ*. DE HOOFDAALMOEZENIER NAAR INDlt De kolonel-hoofdaalmoetenier van het Ne derlandsche leger, de aeereerw. heer F. J. H. Evers, «al Vrjjdag a.a, des voormiddag» 935 uur, per Bollandsche Spoor uit den Haag via Oenua naar Indifi vertrekken, waar hjj, too- als bekend is, een on de ’•wek zal instellen naar de godsdienstige verzorging by leger en vloot aldaar. DE SUIKERB1ETCAMPAGNE In West-Frieeland en Hollands Noorder kwartier is de suikerbiet ampagne in vollen g Had asen aanvankelijk gemeend, dat het in, met volle ampioen” ge- ‘_.ude. De in zittende^ kwamen met den schrik vr(j. De autobus werd 50 meter ver meegeelecpt, PLEBAAN ADELMEIJER f. De hoogeerw. heer J. H. H. M. Adelmejjer, kannunik en sedert 1912 plebaan van de Ka thedrale kerk „St. Jan” te ’s Hertogenboech is gisteren overleden. Z.Eerw. werd geboren in 1864 en priester gewjjd in 1888. De regeering erkende de groote verdien sten van den begaafden overledene door hem te benoemen tot officier in de Oranje Nassan-orde. MOTOR-ONGEVAL. Te Noord-Barge had een ernstig motor ongeval plaats. De 17-jarige zoon van den rijwielhandelaar H. L. te Klazienaveen reed met zyn motor tegen een boerenwagen, met het gevolg dat hy met zyn mede-passagier R. B. werd weggeelingerd en ernstig gewond Beiden braken het linkerbeen L. liep ook nog een gapende hoofdwonde op. Beide pa tiënten zyn in het ziekenhuis te Groningen opgenomen. De motor werd vernield. In een Friesch stadje werd een jongen aangehouden, die geen belastingplaatje op zyn fiets had. Hy bad echter het plaatje wel, zyn moeder had het voor zekerheid togen diefstal vastgenaaid op.... zijn hemd! Uit den Boezem te Rotterdam is opge haald het lyk van de 37-jarige juffrouw M. O., die sedert Dinsdag uit haar woning in de Herlaerstraat werd vermist. De recherche te Haarlem heeft in sa menwerking met ryksambtenaren, ten huize van P. J. 0. te Haarlem in beslag genomen een compleet buiten werking zynd distilleer- toestel en eenig gedistilleerd. Bij de huiszoe king bleek nog, dat gas buiten den meter om werd verbruikt. De politie heeft te Huizen aangehouden den 16-jarigen T. A., uit Hilversum, die een dame naby Sydjesberg had aangerand. In de worsteling beet de dame den jongen in de vingers, aan welke wonden de politie hem later herkende. Terwijl een vrouw te Gaanderen zich voor inkoopen even uit haar woning verwij derde, viel haar kindje uit do wieg. De klei- n was by haar terugkomst reds overleden.' Op de Delftschelaan in den Haag is gis termiddag de 6-jarige van N. overreden door een autobus. Het kind is in het Ziekenhuis aan den Zuidwal overleden. Als verdacht van verduistering van ge ïnde gelden op lidmaatschapskaarten een reisvereeniging tot een bedrag 4100 is te Amsterdam een koopman aan gehouden. Bij de familie V. de D., wonende Riet veld te Delft werd gisterennacht een kistje inhoudende 200 gouden tienntjes ontvreemd. Sporen van inbraak waren niet te ontdek ken. Naar bet huis van bewaring te Middel burg is overgebracht de 39-jarige H. V. uit Wissekerke, verdacht van brandstichting al daar, Zaterdag j.l. gepleegd. In een mestpoel naby de woning ver dronk het 2 jarig dochtertje der familie 8. te Bocholtz. Te Woensdrecht is een kind van 154 jaar in een put gevallen en aan de gevolgen overleden. Te Nietap (Gr.) is de 14-jarige J. A. per fiete door een wagen met vlas aangereden Een rad van de wagen ging hem over de tiorxt, waardoor een paar ribben werden ge broken. De toestand van A. is zorgwekkend. De schildersknecht K. W. viel te Mid delbands van het dak een er villa op straat Een dokter constateerde polsbreuk, arm breuk en twee gebroken ribben. Per motor moest hy onmiddelljjk naar het ziekenhuis te Rotterdam worden vervoerd. De etectrische tram is gistere» in de Aagje Dekenstraat te Vliasii vaart tegen de autobus „De reden. Beide bekwamen veel schade. De DE SCHILDERIJENDIEFSTAL TE DUSSELDORP. Het overbrengen naar Itusseldorp van de te Amsterdam gearresteerde verdachten, die een aantal schilderijen uit het museum al daar ontvreemd zouden hebben, heeft de ar restatie van Martin Hackenbroich ten gevol ge gehad. De Dusseldorpsche recherche heeft veel lof voor haar Amsterdamsche collega's, aan wier beleid en yver het te danken is, dat de schilderyen welke te zamen een waarde van 300.000 goudmark vertegenwoordigen, weer terecht kwamen. De Nederlandsche recherche is internationaal door haar uitstekende or ganisatie bekend om haar bereidwilligheid tot medewerking. Een belooning van de stad Dusseldorp aan de succesvolle Amsterdammers kan verwacht worden. Verder werd nog aan het Duitsche Con sulaat in Buenos Aires verzocht, een onder zoek in te stellen naar eventueele Argentyn- •che medeplichtigen. Op het oogenblik heerscht nog volkomen duisternis over de diefstal-affaire. ARBEIDSCONFLICT TE WORMERVEER. Gisterenmorgen is een stading uitgebroken onder het jiersoneel van de zeepfabrieken „De Adelaar” en „De Rietvink” der firma Jan Dekker te Wormerveor. Van werkne- aierszyde wordt medegedeeld, dat hoofdaau- teiding tot het conflict is een eisch tot loons- verhooging van 2 pei personeel van genoemde meend te moeten stellen uit solidariteit met het personeel der pellerij „Mercurius”, waar de staking reeds vyf weken onverzwakt voortduurt. Het conflict omvat ongeveer 100 ongeorganiseerde, 35 moderne en federatie- leden en 3 Christeiyken, terwjjl 6 Katholie ken en 10 werkluizen nog aan bet werk zijn gegaan. De leiding berust b(j de modernen en federatieven. EEN OVERVAL VOORKOMEN. Onlangs is medeged< ache recherche te Haa Ta Fort WHRim I Schotland heeft men •m aardschok waargenomen, die de ven sters deed rinkelen en de huizen op hunne grondvesten deed trillen. De kapitein van den Amerikaansche tchoener „Herman” heeft de Amerikaansche vlag geheschen op Herald-eiland, noordelijk van Wrangel-eiland. Zagloel pasja heeft nch giste renochtend naar Egypte ingescheept. Braatiag heeft de formatie van een nieuw Zweedsch Kabinet op zich genomen. BUITENLANDSCHE AANGELEGEN- HEDEN. Gisterenochtend heeft de commissie voor de buitenlandsche aangelegenheden uit de Tweede Kamer 'n vergadering gehouden met den minister van buitenlandsche zaken, jhr. mr. van Karnebeek. RATIFICATIE CONVENTIE ACHTUREN DAG. Het Bureau voor de R. K. Vakorganisatie verzond aan den Raad van Ministers het vol gende schrijven: „Onder de ontwerp-conventies aanvaard op de Internationale Arbeidsconferentie van Washington, neemt die ter beperking van het aantal arbeidsuren in industrieele onder nemingen tot acht per dag en acht en veer tig per week een zeer beteekenende plaats is. Het zou ongetwijfeld van veel belang ge acht moeten worden, indien Uwe Regeering zoodanige maatregelen wilde nemen, dat on ze wetgevende lichamen ten spoedigste tot ratificatie dezer conventie zouden kunnen be sluiten. Het goede voorbeeld, dat aldus door Neder laud zou gegeven worden, zou er zeker toe kunnen bijdragen, <lat ook andere landen tot ratificatie van bedoelde conventie zouden overgaan. Door toepassing van de bejialingen der voor ons land geldende Arbeidswet 1919 wordt voldaan aan de voorwaarden in de hiervoor aangeduide conventie gesteld. Nederland ging vóór met zyn Arbeidswet; wy meenen dan ook met vertrouwen van Uwe Regeering te mogen verwachten, dat ons land wat deze ratificatie aangaat, niet langer zal achterblijven DE POSTCHèQUE- EN GIRODIENST. De directeur-generaal der postéryen eu telegrafie maakt bekend, dat voor de post rekeningen, beboerende tot de 4de en de 5de groep, bedoeld in lid III, onder b, van de beschikking van den minister van water staat d.d. 24 September (de nummers 30.600 tot en met 49.999), de postcheque- en giro dienst weder wordt opengesteld met ingang van 20 October. BRANDBLUSCHAPPARATEN VOOR AUTOBUSSEN. Het uitvoerend bestuur der Koninklijke Nederi. Brand weer vereen iging heeft een adres gericht tot de commissarissen der Ko ningin in de verschillende provincies, waarin het o.a. zegt: Naar ons van betrouwbare zyde wordt medegedeeld geeft de door den commissaris der Koningin ia een onzer provinciën voor de keuring van autobussen aangewezen des kundige aan ondernemers van autobusdien sten advies omtrent het brandbiussch- apparaat, dat in hun rytuigen aanwezig moet Van oordeel zynde, dat onze vereeniging als het aangewezen lichaam beschouwd mag worden om in deze materie van advies te dienen, geven wy u beleefd in oveweging, voor uwe provincie te bepalen, dat: lo. on» advies behoort te worden ingewonnen zoo wel omrent soort en fabrikaat der aanbevo- lenswaardige toestellen als omtrent de plaats waarop deze in de autobussen behooren te worden aangebracht; 2o. dit advies behoort te worden gevolgd, tenzy in eenig byzomlei geval daartegen klemmende bezwaren moch ten worden ingébracht. SPOOR- EN TRAMWEGPERSONEEL. Door het Hoofdbestuur der Nederlandsche Vereen iging van Sjioor- en Tramwegperso neel was tegen Zaterdag 11 October een bjj- ..enkonis uitgeschreven met de Hoofdbestu ren van den B. A. N. 8. en van den N B„ ter behandeling van de vraag welke maat regelen tegen de stijgende duurte zyn te treffen. De Hoofdbesturen van den B. A. N. 8. en N. B., deelden mede, niet te zullen komen. Inmiddels heeft het Hoofdbestuur van den B. A. N. 8. aanvankelijk tegen Zaterdag 18, later tegen Vrijdag 17 Octoluir - de andere bonden in het gpoorwegliedryf uii- genoodigd om maatregelen te bespreken. Waar het hoofdbestuur der N. V. verhin derd is deze conferentie by te wonen, heeft het schriftelyk den B. A. N. 8. medegedeeld welk standpunt door het Hoofdbestuur is in genomen. Dit komt hTerop neer, dat nog zal worden afgewacht at de regeering maatregelen tegen de stijgende duurte zal nemen. Zoo niet, dan zal aan de Directie der Nederlandsche Spoor wegen worden verzocht financieel tegemoet te willen komen in den vorm van een extra week loou per maand gedurende de winter dagen. Bovendien hoeft het Hoofdbestuur der N. V. kenbaar gemaakt een felle agitatie in het land te willen voeren, teneinde de Re geering, de Directie en het publiek te tooiien dat het nijd^egeert het personeel de dujie te laten worden van de voortdurende prye- stijging. DE RIJW1ELBELASTING. De „Nieuwe Courant” weet mede te d>“«- len, dat tot 1 October reeds 1.744.336 rjjwiel- belastingplaatjes verkocht zijn en de be lasting tot dien datum 5^23.008 had op gebracht in plaats van de geraamde drie millioen. Het staat dus nu wel vaat, dat de Ongewijzigde belasting het volgend jaar 6 -- iaging dezer belasting nog I. De te zware druk op niin- getemperd worden, itkist de bate van millioen ontgaat, waarop gerekend was, TWEEDE KAMER. Vergadering van Woensdag Bjj den aan vang der vergadering wordt de heeren Kooi Het voorstel-! verworpen i aan te nemen. Wethouder V eldboer zegt, rekening niet in orde is. Een van flw) is niet verantwoord. De voorzitter: Als ik verklaar, waar dit geld gebleven is en het geheeie Armbestuur neemt daar genoegen mee, is het dan niet in orde? Wethouder V eldboer: Neen, mijn heer de voorzitter. De voorzitter: U leest niet zooals het in het rapport staat. Het gaat om een bedrag van f 100, die ik aan den kassier van den Boerenleenbank betaald heb zonder daarvoor een bewijs in handen te hebben. Ik heb dat betaald, omdat de kassier zelf een bok gescho ten had, dat kan ik hier wei zeggen, wat hiuzelf ook toegegeven heeft. Een post van f 3 moest 12 zijn. 5 maal 1'26 heb ik uitbetaald en het verple- gingsgeld voor Heijthuizen. Er zijn geen kwitanties van, maar allen weten, dat liet betaald is. Wethouder Veldboer blijft er bij, dat de rekening niet in orde is. De voorzitter zegt, dat hij niet altijd op hetzelfde door kan blijven hameren, die f 100 zijn uitbetaald aan Oud. De heer Koopman zegt, dat over deze zaak veel stof is opgewaaid. Spr. wijst op de twee betuigingen van eerherstel, die zijn ingekomen, maar spr. wil ver antwoord zijn tegenover de geheele ge meente. Spr. vraagt of het niet beter zou zijn den accountant zelf hier te laten komen. Ais uw zaak zuiver staat aldus spr. zijn wii verplicht u in uw eer te herstellen. Als u volkomen zuiver staat, zou bet mij berouwen, als ik niet alles deed om u in uw eer te herstellen. Als de heer Keesom komt gaat u vrij uit en wji pok. Het is voor met 48 tagen 32 stemmen aangenomen het eergisteren behandelde wetsontwerp betref fende concentratie van de opleiding van ver lof sofficieren te Kampen. Aan de orde is voorts de nieuwe Tariefwet De heer OUD kritiseert de manier, waarop is omgesprongen met het ontwerp, waardoor de industrie geen voldoende gelegenheid had rich uit te spreken. Met een storting van 12 millioen in bet ouderdomsfonds en be zuiniging op de militaire departementen kan zelfs een overschot ontstaan. Spr. betwist, (Jat deze herziening alleen technisch zou ,syn. ER minister had er dan niet zoo'n haast mee gemaakt, doch de millioenen lokten hem te veel aan. De heer VLIEGEN begrypt niet hoe de regeering het heeft aang^lurfd deze tarief wet zoo plompverloren aan de orde te stel len. Hy wil een 4-tal punten behandelen: le. Is deze tariefsverhooging noodig? 2e. Is zy protectionistisch? 3e. Wat beteekent zy voor onze internationale positie en 4e. hoe is zy als belasting. Er wordt een tekort geraamd van 15 mfl- lioen op den gewonen dienst. Spr. becijfert, dat dit tekort feitelyk niet bestaat. Nu zegt de regeering, dat zjj na deze tariefwet met voorstellen tot belasting verlaging zal komen, doch dan diende zij die tegelijk over te leggen. Spr. wijst op de economische opleving. Ook de tekorten op Posterijen en Spoorwe gen zyn weg of staan te verdwijnen. Wan neer men nu eerste levensbehoeften duur der gaat maken, werkt men den economi- schen opbloei tegen. Spr. wyst op de schromelijke willekeur, die plaats heeft in dit ontwerp, waarin alle logica ziek is. Protectie zou alleen denkbaat zyn met gesloten grenzen. Het is ten stelligste te ontkennen, dat het nieuwe tarief hoofdzakelijk artikelen belast, welke gebruikt worden door meer kapitaal krachtigen. Spr. denkt in de eerste plaats aan varkensvleesch, lamsvleeech en bevroren vleesch en wyst ook op de absoluut wille keurige grenzen. De heer v. GIJN zegt, dat deze tariets- verhooging niet in de eerste plaats zal blij ken te dienen om belastingen te verlagen, maar wel om met minder bezuiniging te kunnen volstaan. In elk geval zou spr. met de Amsterdam- sche Kamer van Koophandel aan deze ta riefsverhooging een tydelyk karakter willen zien toegekend. Spr. klaagt verder over de vaagheid van art. 43, waardoor men niet weet, waaraan men toe is Hy betreurt het ten slotte, dat ook de mi nister van buitenlandsche zaken, die van liberalen huize is, dit wetsontwerp mede onderteekend heeft. De vergadering wordt verdaagd tot heden uur. DE INDISCHE BEGROOTING. Aan de memorie van toelichting op Indische begrooting voor 1925 ontleenen wy dat de uitkomsten van den dienst 1923 in haar geheel 188 millioen gunstiger zijn gebleken dan de raming. dienst 1923 is alleen reeds der uitgegeven en 40 millioen meer ont vangen. Voor 1924 was een tekort van f 84 millioen op den geheelen dienst geraamd, doch het zal vermoedelyk 20.6 millioen (gewone dienst 11,4 mill, en buitengewone dienst 9^ mill.) lager zyn. Voor den geheelen dienst 1925 wordt nog gerekend op een tekort van 37.9 millioen. waarvan op den buitengewonen dienst 36.9 millioen komt en op de vlootuitbreiding 3.4 mil lioen. De gewone dienst zal echter voor het eerst sinds 1916 een overschot opleveren. n:l. van 2.4 millioen. ken. Het was bekend, dat Albers soms veel geld in htris had. In dien tyd ongeveer 5000 guldep. Daarom werden de gangen van beide Haarlemmers zeer nauwlettend nagegaan. Op een avond trokken de booswichten indêrdaad naar den Hillegonunerdyk in de Haarlem mermeer en de recherche maakte, dat zy eerder ter plaatse was dan de inbrekers. Aan 3. en T. werd gelegenheid gegeven om uit voering te geven aan hun voornemen, doch zy werden gearresteerd vóór zy den varkens- koopman konden overvallen. Dat de inbre kers er inderdaad op uit waren om A. te vermoorden, blykt wel uit hét feit, dat zy met messen en een staaf ijzer gewapend wa ren. HET ZONDERLINGE VERHAAL. Omtrent den Duitscher in vrouwenk’eeren, die per auto op weg zou zyn naar Doom, verneemt de Zutph. Crt, het volgende: Wel is dezer dagen by Oldenzaal een Amerikaansche damn over de grens geko men met een Mercedes-auto, welke dame een hekel had aan passen-controle, en daarom nogal van zich afsprak. Maar haar pas bleek in orde. Het was een vrouw. Haar naam komt overeen met dien waarmee de Duit scher in .het bericht werd aangeduid: Von gearresteerd en niets ook maar in de vepte Spr. is dat gemeente ge6 schen hebben is. Spr. hoopt, dat de Raad boven klets praatjes staat De heer Ruiter wijst er op, dat de heer Keesom en het Armbestuur ooen- lijk verklaren, dat de zaak in orde is. Én als de raadsleden dat niet voldoen de vinden, vindt spr. ze laffe en lauwe mannen. Spr. stelt voor den burgemees ter in zijn eer te herstellen. De hr. Broertjes gelooft niet, dat één raadslid hiertegen zal zijn. Spr. vindt ’t schandalig, dat zoo’n rapport is uitge bracht, er staat in van slordige boek houding vn van een tekort van f 170. De voorzitter: Er staat niet in van «n tekort, er wordt gesproken van een bedrag niet door bewijzen gedekt De lieer Broertjes: Het Armbestuur had een ander rapport moeten uitbren gen, dat alles in orde was. De voorzitter: De accountant moest het rapport uitbrengen, zooals hii de zaken gevonden had. De heer Broertjes: Als blijkt uit de verklaringen, dat alles uitgegeven is, had dat rapport toch ook zoo kunnen luiden. De voorzitter wijst er op, dat alles in orde is bevonden en dat als de ac countant komt, de zaak nu weer niet afgehandeld kan worden. De heer Schaap vraagt, wat het sdir.iF ven van den voorzitter van het Arm bestuur beteekent. I De voorzitter zegt, dat deze Min excuses aanbiedt voor alles wat hii ge* zegd heeft. De heer Schaap vindt het treurig, dat voor deze zaak de leden vna net Ann- bestuur aan den dijk ge«t word tv Spr. ondersteunt het voorstel-Buis. De heer Koopman stelt voor den accountant te laten komen, dan znn allemaal gerechtvaardigd. De heer Ruiter: U stelt dus geen vertrouwen in de woorden van oen heer Buis? -v De heer Koopman: Zeker, maaruc yvil toch den accountant hier heboe»- Het voorstel-Koopman wordt, verworv 12 stemmen (vóór wapen pman en Broertjes). m i wordt eveneens verworpen met 4 tegien 3 stemmen (te gen stemden de heeren Broertjes, .van Dtenen. Koopman en Veldboer) (WonU vtwvolgd) beschot niet zou meevallen, het blykt nn, dat men daarover tevreden kan zyn. Ook blykt het gehalte hooger te zyn, dan men algemeen, gezien de ongunstige weers gesteldheid, had verwacht. URSEM. Raadsvergadering. Woensdagavond te 7 qur werd een ver gadering van den Gemeenteraad gehou den. Afwezig de heer Broertjes. De voorzitter, Burgemeester van den Heuvel, opent de vergadering. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken. Jaarverslag 1923 Waterleidingbedrijf; dankbetuiging Oranjevereeniging voor verleende subsidie. De voorzitter zegt, dat deze sub sidie gewijzigd is in verband met bet it dat geen draaimolen kwam. Goedgevonden. Schrijven van den rijksontvanger, dat bii den gfmeente-ontvanger is gestort een bedrag van f 1287.43. Een afschrift van een adres van eeni- ge Kamers van Koophandel in verband met de wijziging van bestuur van het H ooghee m raadschap. Op voorstel van den heer Koopman wordt besloten acttiaesie te betuigen. Procesverbaal kasopname gemeente ontvanger. Schrijven van den Minister in ver band met voorstellen op hypotheken voor woningbouw. Schrijven van Ged. Staten met vast stelling rekening 1922 Keuringsdienst voor waren. f79.23V» zal aan deze ge meente worden terugbetaald. Een schrijven van den Ned. Bond van Gemeente-ambtenaren inzake salaris gemeente-ontvanger. Een schrijven van den hr. Ammers- dorffer, dat hii zijn benoeming tot lid van de commissie van toezicht op het L. O. aanneemt Idem van den heer A. J. Stam als lid van het Burg. Armbestuur. Een schrijven inzake malariabestrij ding. De heer Koopman vraagt meente de malariabestrijding nog 'ter hand zal nemen t De voorzitter zegt, dat het vorig jaar ingevolge raadsbesluit is samengewerkt met Schermerhorn en Zuid- en Noord - Schermer. Zd.- en Nd.-Schermer heeft het toen op zich genomen. De resulta ten hiervan zijn nog niet bekend. De heer Koopman vond dit een goede maatregel en zou, als de kosten niet al te hoog jdjn, er mee door wil len gaan, want van het particulier ini tiaties in deze verwacht spr. niet veel. (De heer Broertjes komt ter verga dering.) Op-voorstel van den voorzitter zal dit bii de rondvraag behandeld worden. Nog is ingekomen een schrijven van den Minister van Financiën met de mededeelitig, dat de gemeente Ursem van 1 Mei 1925—1930 de piaatselijke inkomstenbelasting door haar eigen ad ministratie zal kunnen laten innen. Alle stukken worden voor zoover niet behandeld voor kennisgeving aange nomen. Vaststelling gemeenterekening 1923. Rekening Armbestuur 1923 en rekening G.E.IT 1923. L>e rekeningen Worden vastgesteld. De voorzitter doet nog voorlezing van een accountantsrapport, dat vast stelde, dat de rekening van het Arm bestuur in orde is en van een schrijven van alle leden van het Burg. Armbe stuur, dat zii voor hun functie bedanken in verband met het feit, dat hun mede lid, de heer van den Heuvel, in de vorige vergadering niet is herbenoemd. In het schrijven wordt het volste ver trouwen in den burgemeester uitge sproken en excuus aangeboden voor het wantrouwen ten zijnen opzichte en er op gewezenj dat hii pen dergeliike behandeling ^liet heeft verdiend m ver band met de wijze, waarop hiJ de be langen van ’t armbestuur en de patiën ten steeds heeft voorgestaan. De voorzitter steil voor dit vbor kennii dat de bedrag u ca voor ons. net is de mooiste opb lossing. Anders blijft het een eigen aardig geval. De voorzitter vindt dat heel mooi maar is er niet voor. Het rapport is er en de heeren hebben er kennis van kunnen nemen. Spp »ieeft van den heer Keesom een schrflven gehad, waaronri spr. niet heeft gevraagd en waarin de „A. C- van had, waaronrf -en waarin de heer Keesom o.a. schrijft dat hij in de „A. C-” gelezen heeft, dat de zaak in orde is en dat dus de oppositie niet is gelukt. In de gemeente werd rondge strooid, dat er f4000 weg waren. Vol gens den heer Keesom staan die niet op de juiste plaats geboekt. Aan die f 100 klampen de heeren zich nu vast om hun figuur te redden. Spr. zegt het nu beu te zijn en te weten, waarom het gaat. Zij hebben mij uit het Arm bestuur willen hebben en zii hebben hun doel bereikt. Die f2, die als f3 geboekt stonden, is het sop de kool niet waard en die 5 X f 26 en die f 100 zij» ook goed. Op spr.’s verzoek heeft de heer Keesom net nagekeken en het raj> oort is door het Armbestuur goedge keurd. De heer Koopman gelooft, dat de voorzitter prijs moet stellen op de komst van den accountant, ’t is voor hem zelf. De voorzitter; Het rapport is eR toch! De heeren moeten zelf weten wat zii doen, ik vind het goed. Spr. vindt het jamhier, dat de heer Stam zijn benoeming aangenomen heeft, jnaar spr. weet, dat er pressie op hem uitge oefend is. Spr. wil in comité de namen wel noemen. De heer Ruiter vraagt of het niets geen waarde heeft wat de buigemees- ter voor het Burg. Armbestuur heeft gedaan. Dat nu nog doorgegaan wordt op f 100! Spr. vindt hef treurig, dat steeds doorgehamerd wordt op kleine vlekie en dat er voor het dere geen woord van dank komt De neer Buis is het volkomen met den heer Ruiter eens. Spr. had graag gehad, dat de heer Stam de benoeming! niet had aangenomen. Dan was altijd nog een oplossing mogelijk geweest Spr. voelt niet voor het idee-Koopman. Spr. is met een lid van het Armbestuur bii den heer Keesom geweest en ge looft dat het niet zal geven of deze zelf hier komt. Spr heeft daar alle stukken ingezien en het komt hierop neer, dat VAN FRAUDE ABSOLUUT GEEN SPRAKE IS. Dc administratie was niet duidelijk en het groote bedrag, waar over eerst gesproken was, is opgehel- derd. Van de kwestie waar het om gjtwi is geen sprake. Wii staan nu voor hd feit/ dat het Armbestuur in zijn geheel wil aftreden^ Hoe moet dat bestuur nu worden? Zijn er 7 menschen, die in staat zijn deze functies waar te nemen? Spr. stelt voor tot eerherstel over te gaan, temeer omdat spr. het zou be treuren als het Armbestuur zou af- treden. De neer Koopman zou er voor het publiek niets tegen vinden, dat de heer Keesom hier komt. De burgemeester kan vrij uitgaan en wii ook en dan kunnen wii afwachten om tot een her benoeming over te gaan. De voorzitter: In net Burg. Armbe stuur >vil ik niet terug en zeker niet onder den tegenw oordigen voorzitter. Al benoemt de Raad mij met algemcene stemmen en al gaf hii f 500, toch ga ik er niet meer in. Spr. is er 11 jaar ia geweest en altijd is hii tegengewerkt Spr. is de zaak beu. Alleen omdat er achter de schennen menschen zitten. ageeren beu In een kleine ebeurt niet veel en de men- „.1 er pleizier in als er iets

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1924 | | pagina 2