M-HoHsch Dagblad. TWEEDE BLAD LANDBOUW EN VEETEELT RECHTZAKEN. ZWAAGDIJK. SCHERMERHORN. PROVINCIAAL NIEUWS. CASTRICUM. SPANBROEK. Hu A BS: PEL. i 18e JAARGANG. WOENSDAG 22 OCTOBER 1924. loskrijgen. Het Haart» óm igen buidel te steken. Ook nii niet kwitanties te schrij nen, r. d. »sui- van tfjkheden ane heer ien man- ite 2?ijn "Teres prakkizeere of ie ’t 'P zal gooien. Een gewiekstè jongedame. Te Enkfruizen werd een dienstobde zonde rmetier, die op 3 September op ’n fiets reed zonder belastingmerk, het eerste slachtoffer van de bekisting1- ambtenaren. Haar rijwiel werd in be slag genomen en gedeponeerd ten kan tore van den gemeente-ontvanger. Maar zii wist op een of andere manier, mis schien wel geassisteerd door haar vrijer haar karretje weer te bemachtigen en dit te verbergen bii een jongmensch te Andijk, dat echter van den prins geen kwaad wist. Na lang zoeken kwam ae politie eindelijk weer op ’t spoor van de verdwenen fiets. Tegen de ondernemende jongedame, die thans in Alkmaar schijnt te vertoe ven, wat ’n heele eer voor ons is, vor derde het O. M. 7 dagen gev straf. De politierechter zal den reciasseerings ambtenaar eens uitzenden ter nader on derzoek en a.s. week de zaak verder behandelen. Een sjovele betaler aangemaand. Een kleermaker uit Werversnoof, die in 1922 aan een tuinder te Westerblok- ker voor f97.50 een trouwpak had ge leverd, kon tot dusver niet meer dan 50 pop van zijn klant loskrijgen. Het restant zat zoo vast als HaarTe». Om zijn cliënt W2t te animeeren. zond hii hem een paar minder vriendelijke brief kaarten, aoch nu bewerkte hii niet an ders, dan als beklaagde wegens belee- diging terecht te moeten staan. Geluk kig had de rampzalige snijder vandaag zoowel de officier als de politierechter op zijn hand. De spijkerharde klant kreeg vandaag heel wat te slikken over zijn lamlendige handelingen, ’n braaf huisvader met een groot gezin, niet be hoorlijk te voldoen. Ook werd de brief kaart in kwestie niet beleedigend ge acht en vroeg de officier vrijspraak, die door den politierechte^ werd verleend. Een lastig ventje. Een landbouwer uit Venhuizen met 15 koeien, is een klein, mager, maar erg lastig kereltje. Dat ondervond op 5 September de gemeenteveldwachter van Blokker. Deze sommeert den kleinen Piet om van zijn motor te stappen, om dat hii ’t een en ander in verband met de motor- en rijwielwet had te onder zoeken. Dat weigerde ons boertje, toen hii daarop met geweld werd gedwon gen, schold hij Lub uit voor ’n leu genaar. Lub wilde hem toen meenemen naar den burgemeester, maar daar had klein Pietje ook al niet van terugi Maar de gevolgen bleven natuurlijk niet uit DE PRIJZEN IN DE STREEK. Wat de prijzen voor verschillende land- en tuinbouwproducten in Streek aangaat, kan de kweeker t algemeen tevreden zijn. Tulpen den reeds vr. en de prijzen zïjn tot heden eer nooger dan lager bij den zomer vergeleken. Boonen waren vooral op den laatsten Hoomschên marktdag „gek duur”, zoo- als een handelaar verzekerde. De erw ten gingen dit jaar ook weer tegen r'. za 9 Z L. z-, 4 zJ Z-. et bedrijf yoor" den tuin- en land- •g uitkomen als de gewone jaarlijksche (betaling voor tuin- en bloemzaden I' Heden stond de kleine Daas terecht we gens het niet vpldoen aan een ambtelijl bevel, beleediging van een ambtenaal en wederspanningheid en werd, met in achtneming van de betrekkelijke wets' artikelen en de dikte van zijn portemon- naie veroordeeld tot f40 boete of 40 da gen hechtenis. I Tegen de lamp geloopen. 1 Een gesoigneerde groentenventer uif St. Pancras (nii verscheen voor den poli tierechter in een costuum, dat een vod denraper tot eer en glorie zou hebben verstrekt) nam de vrijheid toen hii va rende was tusschen de koolakkers van Klaas Duif, om zoo en passant ’n stuk ot 8 „wrakke kooltjes” te onthoofden en in zijn schuitje mee te nemen. Maar de slimmeling wist niet, dat de land- bouwerskneent Koning hem had be loerd. Zoo liep hii tegen de lamp ch stond heden terecht. Alleen voor Duir’s koolkens, alhoewel hii bii een anderen landbouwer ook zoo’n aardigheidje had verkocht. Onze vriend deed het vrij on schuldig voorkomen. Wist niet, dat hij er zooveel kwaad mee had gedaan. Maar de politierechter bracnt het hem anders aan z’n verstand en veroordeelde hem ter ernstige waarschuwing tot f20 boete of 20 dagen. Nachtelijke melk^likkers. In de Wieringerwaard hebben nachte lijke boemelaars zich in den nacht van 7 op 8 September te goed gedaan aan den inhoud van een aan G. de long) toebehoo rende melkbus. Zoo wat 2i/a kan hadden ze door hun keelgat laten loo- pen. Dat kon natuurlijk de kat niet gedaan hebben, maar de politie wist dit melkmysterie tot klaarheid te brengen. De twee likkebroers werden heden ver oordeeld ieder tot 10 boete of lOdaggn. ’n Onsmakelijke loge De schipper van een aan het Victorie- park in het Gr. N.H. Kanaal liggend motorschip kwam op 9 Sept, tot de ont dekking. dat zijn kajuit diende als lo geerkamer yan een smerigen landloopeE die bovendien ook nog z’n beste klom pen had gegapt. De schipper was ver plicht ziin logies te reinigen en ont smetten, want hij was er vies van ge worden. De onsmakelijke loge werd heden ver oordeeld tot f20 boete of 20 dagen. ’n Politieke kwestie. ’n Doove losse arbeider, die ’n paai glaasjes bier had genoten, die hem blijkbaar verkeerd waren gevallen, kreeg te Alkmaar mot met een mede-ezelaar in den wijngaard der kapitalisten ovei een politieke „kwestie” en gaf zijn col lega krieltjes met mosterddoopkouwei ’n reuzetnep, die den getroffene ’n hoofd pijn van 3 dagen bezorgde. Voor deze irregulariteit werd de doove losse ha venwerker veroordeeld tot 15 .gilden of 15 dagen. Met gesloten deuren. Nadat nog twee verdachte zaakjes met gesloten deuren behandeld waren, were de zitting voor heden gesloten. ARR. RECHTBANK TE ALKMAAR. NIEUWE ZAKEN. Een echtpaar voor de rechtbank. Een eerzaam echtpaar uit Zandwerven, ge meente Spanbroek, de 52-jarige slager Nic. S. en diens 47-jarige echtgenoote, moeder van tien kinderen, Maria N., viel heden de twijfelachtige eer te beurt te zamen het zon daarsbankje te mogen bezetelen. Dat was zóó en niet anders gekomen. De slager had op 29 Juli een kalf, dat hjj in Schagen wilde markten en plotseling ern stig ongesteld was geworden, uit nood moe ien slachten. Tjjdens zijn afwezigheid was de hulpkeurmeester Mul gekomen en had een flink stuk uit het kalf weggesneden en was daarmede weggegaan. De slager, thuis komende, hoorde het ver slag van zjjn vrouw en meenende dat Mul daartoe geen bevoegdheid had, was hij over deze inbeslagname zeer verontwaardigd. Drift is een slechte raadgeefster en de sla ger rende Mul achterna en schold hem uit en riep hem toe: Voor dieven sluit ik mijn deur, maar voor jullie kan ik dat niet doen snot neuzen! De stemming was dus al niet heel erg aan genaam, maar de slager liet het daarby niet. Toen Mul later met het stuk vieesen in een tasch op de fiets voorbjj kwam, dwong de slager hem tot afstappen en begon aan de tasch te scheuren. Ook moeder de vrouw kwam er bjj en met veieende krachten geluk te het den slager en z’n vrouw de tasch te bemachtigen en het vleesch er uit te halen De ledige tasch werd daarop weer in Muls handen gedrukt terwjjl het vleesch in 't bezit van den slager bleef. Van al deze feitefi maakte de hulp-keur- meester Mul procesverbaal cp ên nat alles w” de oorzaak dat het echtpaar S. uit Zandwerven, terecht moest staan De slager, die goed van den tongriem was gesneden en zjjn stem kon laten trillen als 'n óuderwetsche bedienaar ter begrafenissen, had heel wat tegen de voorstelling van Mul in te brengen. Hjj beweerde (wel wat onnoo- zel) dat Mul hem dit stuk vleesch zelf had ter hand gesteld. Door voorlichting van den burgervader van Spanbroek (lid der provin ciale staten, zooals beklaagde er met diep ontzag bjjvoegde) was hjj van meening ge weest, dat Mul zjjn bevoegdheid had overtre den, vandaar zijn tegenstand. Wat zjjn vrotiw betreft, die had absoluut geen hand naar de tasch uitgestoken. Door de vrouw werd zulks bevestigd. Zij was alleen tusschenbeide gekomen om haar man te kalmeeren. Leek het aanvankelijk, dat het er voor den slager vooral niet best voor zou staan, want het is nogal geen kleinigheid wat de dag vaarding ten laste legde, bij het requisitoir bleek het al heel gauw dat de officier hei echtpaar niet onwelgezind was en het 0. M «ioh bepaalde met tegen den slager 100 boete subs. 50 dagen en tegen de vrouw die de 2e viool maar had gespeeld 25 boete pi 2 en te vorderen. Beklaagde, die natuurlijk ook liever zjjn centjes in z’n diezak hield, had gehoopt o| een voorw. straf. Uitspraak a.8. weeh op 12 Sept, om zich' 'dat afgevallen fruit toe te eigenen en te verorberen. Maar Visser had reeds lang! schade ondervon den van die klandestiene fruitsnoeperï en de politie gewaarschuwd en deze lag op de loer, met het gevolg, dat de twee pruimenminnaars werden in gepikt voor de laatste pruim den weg naar hun maag had gevonden. De jongelui stonden neden terecht en werden veroordeeld; een hunner tot f20 boete of 10 dagen hechtenis en no. 2, die den leeftija van 18 jaren nog niet had bereikt, tot f 15 boete of 7 dagen tuchtschool. Mr. Haer, optredende ter vervanging van Mr. Thomas, uit Hoorn, de ambts halve toegevoegde verdediger van den minderjarige, concludeerde tot het op leggen van een zeer geringe geldboete. Een voorbeeldige pipa. Een 20-jarig pakhuisknecht van den grossier P. de long uit Enkhuizen, nam de afkeurenswaardige vrijheid, ver schillende klanten te bedienen buiten wetenschap van den patroon en ’j geld in z’n ef- schroomde ven en die p.o. P. de Jong te teeke Zoo leverde hii aan den winkelier 1 lacht te Enkhuizen o.m. 24 zakken ker van 25 K.G. De patroon jag* dit alles geen cent. De one< werden ontdekt, maar de hu de Jong was bereid dit met tel der liefde te bedekken knecht het oneerlijk verkregen bedrag met f3 van zijn loon afbetaalde. De knecht beloofde dit, doch ging tevens brutaal door met zijn oneerlijke prak tijken. Maar zelfs toen dit werd ont dekt, was de patroon bereid er de iusti- tie buiten te houden, mits zijn knecht die hij echter nu zeer begrijpelijk ont sloeg, het nadeel wilde vergoeden. Maar daar kwam niets van, zoodat de snaak heden terecht stond. Hij beweer de nu, dat hii wel had willen betalen, maar dat zijn vader hom zulks had af geraden. Inderdaad een prachtig voor beeld, dat deze huisvader zijn zoon gaf. De officier wilde op grond daarvan den beklaagde nog clementie betoonen en vorderde 6 maanden gev.strat voor waardelijk met drie proefjaren, maar de jjolitierechter achtt^ de handelingen van dit meerderjarige jonge mensen al te schandelijk en veroordeelde hem o n- voorwaardelijk tot 3 maanden gevange nisstraf feu'r van een concurreerende bus, door op een anderen dan den vastgestelden tijd te rijden, hem eenige passagiers had ontfutseld, kon zich, op de alge- meene stopplaats aan den Nieuwlander- singel te Alkmaar aangekomen, bii het gezicht van zijn concurrent niet bedwin gen en diende'dezen motorbusbestuur der eenige opstoppers toe. Gevolg een gezwollen kaak bii den een en de ver schijning van den ander heden als be klaagde voor den politierechter. Deze veroordeelde den Heemskerker benzine- verslinder tot f 10 boete of 10 dagen, doch maakte tevens aan het adres van den mishandelde de opmerking, dat de autobusondernemers zich niet moeten verleiden om elkaar een unfaire con currentie aan te doen. Geen sympathieke verschijning. Een bijna 80-iarige oude heer uit Enkhuizen verscheen op zijn laten le vensavond nog als beklaagde voor den politierechter, omdat hii in een sigaren winkel, alwaar hij een kleinigheid kocht, 8 a 10 sigaren had weggenomen. Deze oude man, een gepensioneerde, maakt nog steeds veel misbruik van sterken drank en is ook in menig ander op zicht niet het voorbeeld van een eer- biedwaardigen ouderdom. Ook voor den politierechter maakte de oude nfan geen sympathieken indruk en het was al leen ter wille van zijn hoogen ouder dom, dat hii hem slechts tot f 15 boete of 15 dagen veroordeelde. Een best merk. Een scharrelaar, ook in Alkmaar wel bekend om zijn oplichtersstreken en meermalen voor diefstal oplichting enz. veroordeeld, was den laatsten tijd ge ëngageerd te Schagen als bediende in een voddenhandel. De patroon, die be paald niet wist wat voor vleesch hii in de kuip had, droeg hem op een partij vodden en beenen af te leveren bii een voddenopkooper te Helder. De verte genwoordiger kweet zich nauwkeurig van zijn taak, incasseerde meteen maar de f 17.80 en om 't den patroon zoo gemakkelijk mogelijk te maken, ging üii er meteen maar met de spijkers vandoor. De officier vorderde 5 maanden gev.- straf en de politierechter, overtuigd? dat alle clementie voor dit onverbeterliik exemplaar met z’n droge keel en lange vingers, boter aan den galg zou zijn, veroordeolde hem direct tot de geëischte straf. Een beleefd dorpsgenoot Een ingezetene van St Maarten, door den veldwachter een onmensch ge noemd als hii dronken is, schold dezen ordebewaarder Piet Hene.weer, oud- agent van politie te Alkmaar en ’n kerel als ’n boom, kleineerend uit voor „snot neus” en voegde daar nog meer vrien- delijkheidjes bij, zoodat de veldwach ter meende deze beledigingen niet’ zonder protest te moeten slikken en ’n klacht indiende wegens beleediging. De taxateur van den gemeenteveld wachter werd heden op voorstel van den officier veroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen. dat kost 25 gulden. Het kleine bijziende boertje uit Eg- mond-binnen, dat zijn knecht order gaf het hondje van Zwaan dood te knup pelen, werd heden ter zake het uitlok ken van een strafbaar feit, veroordeeld tot f25 boete of 25 dagen. lie ouwe heer zal naggeres prakkizeere of ie ’t niet hoogeróp zal gooien. Een gewiekste jongedame. de over r wer- roeg jn ’t .jaar duur r<ekocht m zijn tot heden eer noeger dan lager bij den zomer vergeleken. Hoomschên marktdag „gek duur”, als een handelaar verzekerde. De t~::zz~ hoogere°prijzen weg. Of het eindciïter van het bedrijf voor den tuin- en land bouwer goed zal zijn, moet gedeeltelijk nog uitkomen als de gewone jaarlijksche uitbetaling voor tuin- en bloemzaden plaats vindt. De aanvankelijk goede uit komsten van 't bedrijf doen echter nu reeds een levendigen handel in onroe rend goed ontstaan, althans voor zoo ver het bouwland betreft. oog op de financieele positie meente niet toelaatbaar is c~ salaris met 50 te verhoogen. De Voorzitter zegt, dat B. en W. ge meend hebben bet salaris van den gemeente- opzichter met 100 te moeten verhoogen. Ie. omdat deze een ambtenaar is. die zjjn taak zeer goed vervult oi> -~ 2e omdat het salaris van pog geen 100 per jaar voor het werk dat verricht is te laag is. De heer Groot zegt, dat nu de belang rijkste werken gedaan zjjn er in de eerstko mende jaren ook niet zooveel voor den op zichter te doen zal zjjn en handhaaft dan ook het voorstel van de commissie om dozen post op de begrooting met 50 te verminderen. In stemming gebracht wordt het vporstcl ,van B. en W. met 4 tegen 3 stemmen verwor pen, en het voorstel van de commissie aan genomen. Begrooting van bet G. E. B. De heer Groot zegt, dat bij de aanvrage van de bewoners van Mijzen om aangesloten te worden aan het G. E. B. door den Raad de uitdrukkelijke voorwaarde is gesteld, dat deze uitbreiding niet ten nadeele van het be staande bedrjjf zou mogen geschieden en spr. vindt op de begrooting geen afzonderlijke posten aangaande Mjjzen. De Voorzitter antwoordt hierop, dat het èèn bedrjjf is gebleven en dat het afzon derlijk berekenen op de begrooting van het dorp en de Mjjzen niet goed mogeljjk is, maar als met Januari de rekening en verantwoor ding wordt ingediend zou daarbjj een be rekening vah de uitkomsten in Mjjzen alleen dat de post De Voorzitter antwoordt hierop, dat B. en W. dezen post heel laag geraamd heb ben met het oog op de te leggen buizen van de waterleiding, waardoor de straten moeten worden opgebroken en ..deze herstellingen worden door het Prov. Waterleidingbedrijf vergoed. De heer Mantel vraagt, hoe hoog de post inkomstenbelasting is. De Voorzitter antwoordt 13.200. De heer Mantel zegt, dat het vorige jaar deze post op 12500 was geraamd doch de opbrengst bleek toen niet hooger dan 10.000 te zijn. De Voorzitter zegt, dat het niet meer als een schatting is, maar aangezien de aan slagen aanmerkelijk hooger zjjn mogen we ook de opbrengst booger schatten. 'Volgt goedkeuring van de begrootingeu. Rondvraag. De heer Wonder zegt, dat de commissie van toezicht op de landerijen de zaak aan gaand de hekken op de Oosterweide heeft onderzocht en als hare meening te kennen geeft dat de raad te kiezen heeft tusschen de ze twee dingen: óf de hekken behouden óf waardevermindering van deze landerijen. De commissie adviseert de hekken te behouden en cr klaphekjes in aan te brengen. De Voorzitter zegt zich bjj het advies van de commissie van toezicht aan te sluiten omdat elke verandering in wegen enz. in kaart moet worden gebracht en dit gaat niet zonder kosten. De heer Mantel vraagt of van eigenaars van Janderjjen of bedrijven welke niet in de gemeente wonen ook forensen-belasting kan geheven worden. De Voorzitter antwoordt hierop, dat om forensplichtig te zjjn iemand minstens 90 dagen per jaar een kantoor of een kamer tot zjjn beschikking moet hebben tot uitvoe ring van zjjn bedrjjf. Volgt sluiting. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 20 October. Aan een boom zóó vol geladen, mist men 5, 6 pruimpjes niet. Met onzen volksdichter uit den vori- gen eeuw, den eerbiedwaardigen kin- derpoëet Hieronimtis van Alphen, dach ten ook 'n tweetal fruitsnoepers, dat de fruitkweeker C. Visser te Hoorn de afgevallen pruimen uit zijn boomgaard niet, zou missen en ze aarzelden niet Prettig schoolbezoek. Een oploopend koolbouwertje te War menhuizen, vreeselijk op stang .gejaagd door de ontstellende mare, dat zim dochtertje Trien op school door den hoofdonderwijzer zou zijn voortgesleurd en op het hoofd geslagen, kwam op 26 Aug. met opgestoken .zeil het school lokaal binnen, begon daar geweldig op te scheppen, dreigde met zijn uit gestoken vuisten en'voldeed niet aan de uitnoodiging van den paedagoog, die natuurlijk met bijster met zijn bezoeker was ingenomen, om het schoollokaal te verlaten. Thans stond de booze vader terecht wegens huisvredebreuk, maar was nog I volstrekt niet overtujgd van zijn opge- lijk. Het bleek echter op de zitting uit de verklaring yan het hoofd der school, dat de geheele mishandeling, waarover de vader zich zoo had opgeblazen, be stond uit 't simpele feit, dat de onder wijzer het bewuste meisje bii den arm had weggehaald uit een vechtpartij, die tusschen de kinderen was ontstaan. De driftige koolplanter werd daarop veroordeeld tot f20 boete of 20 dagen hechtenis. Een zachtzinnig echtgenoot. Een kaalhoofdige bediende uit <fen zakkenhandel zijns vaders stond heden terecht ter zake ergerlijke mishandeling 'van zijn 38-jarige gebrekkelijke vrouw in den nacht van 17 op 18 Augustus te Enkhuizen, alwaar dit gelukkige echt paar woonachtig is. De echtelieden had den zich, reeds te béd begeven en kre gen toen een hooggaanu verschil van meening. De man wilde het huisje, dat zijn vrouw toebehoort, verkoppen en met het geld ’n eigen zaak beginnen en de vrouw was daar niet voor te vinden. Om zijn meening te doen gelden, sloeg de man op het ongelukkige vrouwtje los en vulde, wat hii door slaan te kort schoot, aan met knijpen. Het spektakel was duidelijk op straat en bii de buren hoorbaar. Thans zijn de echtelieden van elkaar gegaan en is door de vrouw een eisch ingediend tot echtscheiding. De man, die nu niet ’n bepaald blauw- baardachtigen indruk maakte en vrii on benullig stond te leuteren, werd veroor deeld tot slechts f 30 boete of 30 dagen, hoofdzakelijk op grond, dat ze thans niet meer samen leven en hij zija vrouw dus geen kwaad meer kan doen. Zijn mond voorbij gepraat Een bakker uit Venhuizen was als beklaagde voor den politierechter ge commandeerd als gevolg van het feit dat hij den adjunct-keurmeester P. Leijen van den keuringsdienst uit Alk maar, had uitgescholden. De keurmees ter had in bddaagde’s bakkerij eenige brooden in beslag willen nemen, omdat deze naar zijn meening niet het ver- eischte gewicht hadden. De bakker had dit op ruwe wijze belet en den keur meester allerlei liefelijks naar het hoofd geslingerd. Ook thans ging hij nog weer aardig te keer en liet onder meer ook uit zijn mond vallen, dat zijn zaak reus achtig vooruit ging. Dit was natuurlij* voor den politie rechter een welkomen aanleiding om dezen fortuinmakenden bakker eens ge voelig in zijn portemonnaie te straffen door hem op te leggen een geldboete van f50 of 50 dagen hechtenis. Grober unfug. Een ondernemer van den autobus dienst Heemskerk—Beverwijk—Alkmaar uit zijn humeur geraakt dat een chauf- man 57; U. Manshandt 54; P. de Boer 73. Klasse B: N. Schaper 69, C. Noordeloos 80; 8. Kunst 71; P. Rens 26; Jac. Korver 52; F. Dekker 51; P. Krjjnsen 51; W. Rasch 59; N. de Boer 49; F. Noordeloos 71; N. Kraakman 76 en C. de Boer 70. ZWAAGDIJK. Verkoop. Het bouwbe drijf van den heer S. Nugter is bij onder- handschen verkoop in eigendom overgegaan van den heer 0. Klein, te Bovenkarspel. SCHERMERHORN. Raadsvergadering. Donderdag vergaderde de Raad dezer ge meente. Aanwezig waren alle leden. De Vo.przitter opent de vergadering en doet voorlezing der notulen van de vorige vergadering, welke onveranderd worden vast gesteld. Ingekomen stukken. Van de ijsclub Schermerhorn-Stompeto- ren is een adres ingekomen, met verzoek om de helft van het te betalen loon aan werkloo- zen, die als baanveger eventueel zullen wor den te werk gesteld, uit de gemeentekas te mogen terug ontvangen. De Voorzitter stelt voor, dit adres tot eeq volgende vergadering aan te houden. Aldus besloten. Volgt vaststelling verordening op de elec- triCiteite-commissie. Na voorlezing volgt goedkeuring zonder hoofdeijjke stemming. Daarna volgt behandeling gemeente be grooting, bègrooting van het G. E. B. en Burg. Armbestuur. De heer Groot brengt rapport uit namens de commissie van onderzoek. De commissie was van oordeel dat op straatverlichting wellicht iets te bezuinigen is. r De Voorzitter acht het niet mogelijk de branduren te verminderen zonder dat aan de veiligheid van het verkeer afbreuk wordt gedaan. De meerderheid van de commissie was van oordeel, dat een salarisverhooging van 100 pet. voor den gemeente-opzichter met het --J- --:xi. van en stelt voor dit CASTRICUM. De school als noodwoning Eeu gezin, bestaande uit ma, vrouw en tien kinderen is door dqn d 'urwaarjler, wegens net niet betalen van huur, op straat gezet. Eerst laat in den avond is het gezin, waar aan de man niet tehuis was, in de oj>enbare lagere school gehuisvest. Reeds maanden lang woont nog een gezin in die school in een klasse, die ontvolkt was. Den nieuwen b<*tt-oners is het gymnastieklokaal aangewe zen. Duin en Bosch. Verleden week ver meldden wjj, dat aan het prov. ziekenhuis Duin en Bosch een van het personeel was ontslagen wegens verduistering. Thans moeten wjj berichten dat volgens verklaring van zeer gezaghebbende zjjde„ dit veel te overdreven is voorgesteld. Er is een onregelmatigheid gebeurd, doch van verduis tering is geen sprake. Alleen heeft de persoon in kwestie niet gehandeld overeenkomstig de bestaande reglementen. In hoeverre de man, die gestraft is met ont slag, voor het scheidsgerecht in het gelijk zal worden gesteld Is natuurlijk thans nog niet te vermeldowr Intronisatie. Zondag had voor deze pa- rochie een indrukwekkende plep.htighiüd plaats, ’s Morgens ging oen groot gedeelte van de parochianen ter H. Tafel, terwijl on der de H. Mis van acht uur de aanneming van kinderen plaats had en alle schoolkin deren ter H. Communie gingen. Om 2 uur werd een plechtig Lof gecele breerd waaronder pastoor Kuqs, van Rotter dam, priester dezer parochie, een schooue predikatie hield en de beteekenis uiteen zette van de Intronisatie van het H. Hart voor do geheele parochie. Na het Lof had de intronisatie plaats door den Z.Eerw. heer Pastoor met assistentie van den Z.Eerw. heer Kujjs en den weleerw. heer Starrenburg, voorheen kapelaan dezer paro chie. In optocht werd door de kerkgangers naar het op het kerkplein ppgestelde beeld van het H. Hart getrokken, hetgeen fraai versierd was met bloemen. Na de intronisatie werd gezongen het lied „Aan U o Koning der Eeuwen". Het was een indrukwekkende plechtig heid. Schapen verscheuren. Wederom is op het Prov. Landgoed onder deze gemeente een schaap voHalmurd. Vermoedelijk zjjn honden of een hond van stroopeis daarvan de daders. Jammer dat eenig spoor ontbreekt Toch zal de politie haar best doen deze zaak op te lossen. Dit is van het jaar nu al het 6c schaap dat op deze wijze wordt vernietigd. Voor 'de verschillende veabetrtfCTs“evn scha BOVENKARSPEL. Verkooping. Bjj pu- blieken verkoofr-ap 20 Octxjjn-ï^’rceelen land, behoorende aan (TeHjebr. Laan te Bo venkarspel, samen groot 17 H.A., 87 A., 84 C.A., gecombineerd verkocht aan 0. de Wit Pzn., alhiei voor ƒ24.175. SPANBROEK. Kroosschouw. Maan dagmorgen werd in een vergadering van net polderbestuur Wpsterveer verslag uifge-d bracht van flên Kroïts^chouw. Zes personen Myen in den Schouw 'gedaan. HOOOjiARSPEL. In eigendom overge gaan. Woonhuis, ijpnuur, boomgaard en erf, 25 A. >9—«kAr,'en daarachter gelegen bouwland, groot 1.59.28 H.A., gelegen te Hoogkarspel, benevens 63.08 A. en 33.65 A. bouwland, respectievelijk gelegen te Hoog karspel en Westwoud, eigendom van den heer A. Rentenier te Hoogkarspel, is in j>u- ölieken verkoop. Maandag 20 October ten overstaan van Not. Kqpman te Hoogkarspel in de zaal van den heer Rasch, de Landbouw alhier, in massa, in eigendom overgegaan aan den heer D. Schipper alhier, voor 17.125.—. De film „Adoro Te.” De Congres- :ilm „Adoro Te” zal Maandag 27 Oct. a.s. alhier worden vertoond. Schietwedstrijd. In de „Landbouw” .crd een schietwedstrijd gehouden van den Vrjjwilligen Landstorm. Elke deelnemer loste 10 schoten. Max. aanjal punten 100. Klasse A: Jn. de Boer 74; P. Rinkel 77; Jac. Bosman 71; M. Ruitenberg 51; E. Mei link 32; J. Heilig 70; D. Appelman 69; N. ciUiöuUm 78; Jac.- Noordeloos 64; Jac. Over- meermalen voor diefstal oplichting engageerd te Schagen als bediende in patroon, die be ding wordt ingediend zou daarbij een be te maken zijn. De heer Oost w ouder zegt, straten veel te laag is geraamd.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1924 | | pagina 5