Hoofd-Hollandsch Dagblad. I I if TW0EDE BLAD. '5' d< PROVINCIAAL NIEUWS. ant- ecu KERK EN SCHOOL. dd'l RECHTZAKEN. OBDAM. WOGNUM. CASTRICUM. OUDORP. ZUID-SCHARWOUDE. BROEK OP LANGENDIJK. UIT DE PERS. 'GEMENGD NIEUWS. - het i //een ren ibtenaars- len vroeg afd. van voor t de Tegen em een- je ver- 18e JAARGANG. DONDERDAG 30 OCTOBER 1924. l.j het besproken schoe PASTOOR W. F. ROOZEN t Gisterennacht is in het ziekenhuis St. Jo annes de Deo te Haarlem overleden de Zcer- eerw. heer W. F. Roozen, oud-pastoor van Oegstgeest. Wilhelmus Franciscus Roozen werd gebo ren te Overveen, 10 Januari 1843, priester gewijd 15 Aug. 1869 en was achtereenvolgens kapelaan te Wateringen, Overveen en Am sterdam (Bagijnhof). Den zesden Maart 1873 werd hii benoemd tot recter van het Bt. Willibrorduageeticht te 's-Gravenhage en 25 Augustus 1881 tot rector van het St. Jozef-gesticht te Haarlem. Op 5 November 1889 werd hH benoemd tot pastoor te Oegstgeest, in welke functie hjj bleef tot October van dit jaar, toen hij we gens ziekte zijn emeritaat vroeg en ver kreeg. <h ARR. RECHTBANK Zitting van 28 October. 1924. UITSPRAKEN. Nic. S., slager te Zandwerven ^.nan broek) Belemmering ambtshandeling’en beleeaiging f75 boete subs. 25 dagen hechtenis. Maria S.. huisvr. N. S. Zandwerven, Belemmering als voren, vrijgesproken. NIEUWE ZAKEN ’t Was weer mis. De 35-jarige Ant. Franc H., vroeger te Alkmaar, later te Amsterdam woon achtig en thans verblijf houdende in het huis van bewaring te Alkmaar, is reeds talrijke malen voor vermogensdelicten veroordeeld en ook thans stond hij weer terecht wegens diefstal van een oud da- mesrijwiel, dat hii op 26 September bi’ een bezoek aan Al unaar, had weggeno men. ’t Karretje stond aan den W*éster- wegi bij de Isr. begraafplaats en behoor m eigendom aan den voerman W. H. Hotstee. Toon peddelde op het rijwiel naar Am Amsterdam en verkocht het daar voor f 3.50, hoofdzakelijk bracht het nog zooveel op, omdat er nog een bruikbaar riiwielplaatje aan zat De arme Toon, >ls gewoonlijk zeer onrecht, erkende rijn fout. Alles loopt hem tegen in de wereld, zijn vrouw en kinderen vertoe ven te Amsterdam in de toevlucht voor Pnbehuisden. De officier toonde medelijden te heb ben met dezen stumper en eischt „slechts” 1 jaar gevangenisstraf, teiwijl de verdediger, mr. de Groot, die bekl. al meermalen als klant om -Godswil heeft bediend, voor herfi clementie pleitte. - 1 OBDAM. Raadsvergadering. Dinsdag 23 October kwam de raad de zer gemeente in openbare vergadering bijeen. De voorzitter burgemeester N. Dek ker, tevens secretaris ooent de vergade ring, deelt mede dat de heer Groot met kennisgeving afwezig is en leest de notulen welke onveranderd worden vastgesteld. Medegedeeld wordt, dat van Ged. Sta ten is ingekomen de goedkeuring der extra-aflossing vari het O. E. B. Een schrijven van den Minister van Arbeid, enz. vermeldende goedkeuring Met gesloten deuren. In verband met artikel 251 bis Wet boek van Strafrecht stond met gesloten deuren terecht de 35-jarige Jacoba Eli zabeth de R.. huisvr. lozet G., te Hel der, thans gedetineerd. In deze zaak werden een 9-tal getui gen gehoord. De heeren Mr. W. C. Bos- nan en Mr. Zeijlemaker traden op als laadslieden en verdedigers van be daagde. Oeëischt werd 8 maanden ge- angenisstraf. I 1 De behandeling van deze zaak vorder- e bijna den gebeelen dag. Een roekeloos motorrijder. Een motorrijder uit Beverwijk, Hein rich Frans Adolf B, di^ door zijn on behoorlijk rijden op den Rijksstraatweg oorzaak was, dat er te Castricum een botsing plaats had tusschen een motor bus en het motorrijwiel, was door den 1 WOGNUM. Raadsvergadering. Voorzitter de heer J. Commandeur H.Az., tevens secreta ris. Aanwezig alle leden. Na opening met gebed, worden de notu len zender wijziging goedgekeurd. Ingezndeu stukken waren niet ter be handeling ingekomen. Wordt behandeld vaststelling gemeente begrooting. De post salaris ontvanger komt op de be grooting voor met f 1100. De heer Weeder zou dezen post willen ra men overeenkomstig de nieuwe regeling, door Ged. Staten in uitzicht gesteld. De voorzitter ontraadt dit, daar htt bedrag op de begrooting bjj Ged. Staten van geen invloed zal zjjn. Voor straatverlichting wordt uitgetrokkeu f 850.—. Subsidie Burgerlijk Armbestuur f 1900.Voor werkverschaffing aan werk- loozen f 200.Voor steun aan wcrkloozen voor wie geen werkgeregenheid bestaat, f 150.Verder komt op de begrooting voor een uitgaafpost groot f 5000, voor aan schaffing fan een autflbpuit. Bjj eventueel* aanschaffing zal voor dit bedrag een lee- ning worden aangegaan. De begrooting werji.aldus vastgesteld op een bedrag van f 55.897.53 in ontvangsen en uitgaven met een post onvoorzien van f 1328.08 Geen kapitaaldienst. Daar de rondvraag uiets opleverde wordt de vergadering door den voorzitter met gebed gesloten. CASTRICUM. Bevolking]. Inge komenM. Ory van Heemskerk. W. Bakker van Amsterdam. M. M. A. Kuil man van Limmen. P. H. C. Stork van Apeldoorn naar Duin en Bosch. A. M. Kemink van Amsterdam naar id. Tr. Boender van Utrecht naar id. P. van der Kruit van Utrecht naar id. I. Meijn van Amsterdam naar id. L- Commiis van Rotterdam naar id. Tr. Hagen van Zijpe naar id. W. Vos van Purmerend naar id. Kl. Homan van Berkhout naar id. C. S. Roos van Sloten (N.-H.) naar id. Y. Smit van Wormerveer .naar id. E. V. van Schravendijs van Leiden. Vertrokken: A. van Uije naar Heer len. C. Jongkind naar Heerhugowaard. N. Ruiter naar Alkmaar. H. Res naar New-York. C- Ruiter n. Bergen (N.H.). G. Kuijs naar Heiloo. Schietwedstrijd. Onder groo- te belangstelling had Maandagavond 27 October j.J. de schietwedstrijd plaats van den Bijz. Vrijw. Landstorm. Er is zonder uitzondering best ge schoten. Van de vele opgekomenen werd door slechts twee schutters 87 punten geschoten, de overigen schoten allen 90 punten en daarboven. De volgende personen wonnen een prijs: le prijs J. J. Res met 98 p.; 2e prijs P. Dijkman 96 p.; 3e prijs P. Brakenhoff 96 p.; 4e prijs G. Braken- hoff 96 p.5e prijs W. Liefting 96 p. 6e prijs J. Liefting 96 p.; ,7e prijs G. H. Essing 96 p.; 8e prijs C. M. Juffermans 95 punten. Het hoogste aantal punten, dat ge schoten kon worden, was 100. Maandag 3 November a.s. zal in de zaal van dê Erven van Benthem de prijs- uitdeeling en de verbandwedstriid plaats hebben. Alle leden worden verzocht dien avond op te komen om nogmaals hun beste krachten te beproeven. Vermist Tijdens den biljart wedstrijd op Zondagavond bii de Erven van Benthem is een regenjas gestolen, toebehoorende aan C. P., alhier. Ondanks de ijverige nasporingen der politie is de regenjas nog niet terecht. Dienstplicht..Tot gewoon dienstplichtige zijn b^temdA.C. Hage man, P. G. Kuijs, G. A. Schermer, M. Olgers, J. I. Kuijs, P. Groentjes. P. Hollenberg. T. C. de Raad, A. O. van Velzen, A. Ory, W. Brakenhoff en A. M. Benders. Tot buitengewoon dienstplichtige zijn bestemd: C. Bakker, J-. Duinmeiier, G. Louter, J. Brakenhoff, J. de Nijs, I. P. Vennik. E. Zonneveld. I. Lesage- G. de Groot, P- Lute T. Beentjes, G.K Peiis. A. Groot, C.' Brakenhoff, J. Zomerdijk, I. Castricum, C. B, Twisk, J. H. de Vries, P. Veldt, Th. Metzelaar, D. S. Slop, C. Hageman, J. de Rjuiiter, C, Beentjes en K. Stuifbergen. Aanranding. Verleden week werden op den Zanddijk twee kinderen aangerand, die op weg waren naar huis vanaf de R.K. School te Limmen, door een persoon, die te Noordbakkiun aan het venten was geweest met fruit De |?olitie heeft de zaak jn handen ge kregen en dank zii het ijverig speuren is net mogen gelukken den dader tot bekentenis te brengen. De zaak is thans in handen van de justitie te Alkmaar. Kostwinnerschap Door den Minister van Oorlog is bij beschikking van .28 dezer, voor den tijd van twee jaren vrijstelling van den dienstplicht verleend aan Jan Veldt Pan., alhier, wegens kostwinnerschap Kook cours u.s Door den kok Witbaard van Duin en Bosch alhier, zal op uitnoodiging van het bestuur van den R.K. Vrouwenbond Castricum en de R.K. Vereeniging tot bescherming van meisjes, een kookcursus worden ge geven in het lokaal van het Tehuis van laatstgenoemde vereeniging. De kosten bedragen fl.voor de leden van den R. K. Vrouwenbond en dienstboden, voor de overige deelneemsters is een bedrag van f 1.50 vastgesteld. Aanmelding k* geschieden bii de be stuursleden van gen. vereenigingen. Bloembollen cultuur. Deze week vergaderde de afdeejing Castricum van de Ned. Vereeniging voor bloem bollencultuur in de zaal van de Erven van Benthem. Die opkomst was bevre digend te noemen. De notulen der vo rige vergadering werden na voorlezing onveranderd goedgekeurd. Vervolgens braait de afgevaardigde naar de gehouden vergadering van de Algemeene Vereeniging zijn verslag uit waaruit bleek, dat in verband met de te houden intern, bloembollententoonstel ling, het volgende jaar te Heemstede te organiseeren. het lidmaatschap is ge steld op f 10.—. indien echter zich nog leden opgeven vóór 1 December wordt dit bedrag tot de helft verminderd. In verband met de herdenking van het 100-jarig bestaan der Algemeene Vereeniging op 1 November a.s., wordt voor de oprienting1 van een marmeren buste van haar oprichter, den heer J. H. Krelage, een bijdrage gevraagd van f 1 als minimum. Als gevolg van dat schrijven wordt besloten, dat de leden P. Heere en O. Brakenhoff een inzameling onder de leden zullen houden. Voor uitloving van medailles op de tentoonstelling wörd een bedrag van f 25 beschikbaar gesteljL ri Op voorstel vjmjjeii voorzitter wordt “besloten een halve H.L. Darwin Bar- tigon tulpen aan té koopen voor de ver eeniging, waarop de heer G. Braken hoff wordt belast met het telen van deze bollen, waarvoor een vergoeding van f 1.75 per roede beteelde grond per jaar zal worden gegeven, terwijl tevens be sloten wordt deze tulpen na verloop van 5 jaren te verkoopen ten bate der kas. Bii de rondvraag wordt aangedrongen op het handhaven der politieverordening ten opzichte van het onbeheerd laten loopen van honden, welke veelal veel schade aan de bollenvelden toebrengen. De voorzitter zegt toe den burgemees ter te- verzoeken in dezen mede te wer ken, waarna de vergadering wordt ge sloten. van f690. riet pensioen is f 130 en dar worden de inkomsten niet verminderd Ingewilligd worden de verzoeken va» het Chr. Nat. Schoolbestuur om f201 en van de vereeniging het Belang del jeugd om f 130 subsidie voor het gevel van vervolgonderwijs. „De Laatste Eer”’ verzocht om 1 bouw van een nieuw tijkenhuisje en dan zoo groot te maken dat ook draagbaren daarin geborgen kunnei worden. Het eerste werd ingewilligd het tweede niet De Afdeeling Langendijk van het Ce* fraai Genootschap voor kinderhersteb lir.gs- en vacantiekolonies verzocht om een subsidie van f60 gelijk staande mei de kosten van verpleging van een kind omdat jaarlijks steeds meer aanvragen komen, dan de vereeniging bekostigen kan. De raad besloot om er afwijzend op te beschikken omdat de aanvrage van meerdere subsidies gevreesd wordt en toch ook het armbestuur er is. Alleen de heer de Boer stemde voor. Op verzoek van de bewoners van de Juüanastraat om meer licht werd beslo ten een lantaarn bii te plaatsen. Op een verzoek van de dijkbewoners om den grintweg te veranderen in een straatweg werd niet ingegaan, omdat dit verzoek b ijhet polderbestuur thuis behoort. De voorzitter meende wel te weten, dat op de begrooting van het polderbe stuur een ^ost voorkomt voor bestra ting van den dijk. De diverse b.grootingen werden aan geboden en zullen door de commissie bestaande uit alle raadsleden behalve de wethouders worden onderocht De voorzitter nam nota van een meriting van den heer de Boer om brug naar de Wilhelminastraat in orde te maken. De heer van Zuijdam verzocht poli tie geleide bii begrafenissen, speciaal met het oog op de jeugd. De voorzitter zal de wenschelijkheid hiervan onderzoeken. Daarna sluiting. OULORP. Raadsv ergadering De Raad dezer gemeente vergaderde op Dinsdag 28 October 1924. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering waarna de notulen der vorige vergade ring worden gelezen en onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen een schrijven van de Ge zondheidscommissie houdende aanbie ding rekening 1923. Vervolgens proces veroaal kasverificatie gemeente ootvan ger, beide stukken werden voor kennis geving aangenomen. Van den Commandant der Alkmaar- sche Vrijwillige Brandweer was een dankschrijven ingekomen voor de beloo ning ad flOOu— wi.igens beweizen diensten tijdens een brand in deze ge meente. Voor kennisgeving aangenomen Daarna werden behandeld en vastge steld de begrooting der Gemeente, bet leid en vast Gemeente, Gemeentelijk Electridteitsbedrjjf en van het Burgerlijk Armbestuur. Begrooting Gemeente f 35385.22i<.. idem gem. elec. bedrijf f9300.— en Burg. Armbestuur f2410. Van den administrateur vau het Ge meentelijk Electrictfetsbedijt was een schrijven ingekomen om een bedrag ad 1437.50 verkregen door den verkoop van gropd aan het P. E. N. bii de over name van de transformator, en welk be drag tot dusver in kas was bii het G. E. B. aan de gemeente terug te betalen. Dit wordt algemeen goedgevonedn. terwnl wordt besloten het alsdan verkre gen bedrag wederom rentegevend te beleggen door aankoop van een obliga tie. Vervolgens wordt besloten de verpacht ting der gemeentegronden te houden op Donderdag 27 November a.s. namid dags 1 uur. De heer Kunst meent te weten, dat op de bouwakkers die de gemeente ook be- hooren. wel eens des Zondags gewerkt wordt. Spr. zou gaarne zien, dat in de huurcondities werd ongenomen dat dit verboden is. De voorzitter zegt toe dit in de vooi waarden der verhuring op te nemen. Bii de rondvraag wijst de heer de Boer op den slechten toestand der we gen in de gemeente, in ’t bijzonder van den Onderweg. Het water loopt van dien weg moeilijk af en is bii veel regen bijna onbegaanbaar. Spr. meent dat het Prov. Waterleidingbedrijf hiervoor moet zorgen. der exploitatie rekening yan de womrg I bouwvereeniging over 1923—24. Een be I ad ff 81/75 voor rentevoet en een I rag van f 1097.28 vóór materiaal- zen zal worden busedragen. tide stukken worden voor kennisge- 'olgt ujtloting van het G. E. B. Uitge IWL WUIWVU UL X, t. JV, ló en 21, ieder betaalbaar met een bedrag ad f500. Nog ingekomen van de plaatselijke ..1 den L. T. B. de begrooting. den tuinbouwcursus, in verbana met de, in de vorige vergaderingr" al reeds behandelde subsidie-aanvrage gr. f25.—. Genoemde begrooting had tot eindcijfer voor ontv. en uitg. een som ad f617.54. De heer Harp Blijft bii dezelfde opinie als reeds gezegd in de vorige vergade ring. Spr. is tegen subsidie verleenen. De begrooting is hem niet geheel dui delijk aangaande den post verplaatsings kosten. De heer Bakker geeft eenige toelich ting. De verplaatsingskosten welke het rijk biidraagt zijn niet voldoende. Geen leeraar is bereid om voor dien prijs hier heen te komen. Wanneer de ard. niet meer geld beschikbaar stelde, zou de cursus niet kunnen worden gehouden De heer In. de Boer steunt het voor stel Bakker, omdat het een algemeen belang is. Na nog eenige discussie wordt verzoek in stemming gebracnt. Met 5 van de 6 stemmen wordt gevraagde subsidie verleend. stemde de heer Harp. Op voorstel van den voorzitter wordt de heer J. H. Appel, wederom voor één jaar benoemd als plaatselijke deur waarder, Goedgevonden wordt den heer C. Mo lenbroek voor hondenbelasting in ’t laatste halt iaar te laten betalen f2.—. Volgt rondvraag. De neer In. de Boer stelt yoor. indien de werkzaamheden van de schattings- commissie voor de belastingen meer dan één dag zouden duren, van ge meentewege vergoeding toe te kennen, omdat het rijk per maand maar f4 per persoon uitgeeft De voorzitter gelooft niet dat de wet er zich tegen zal verzetten maar wani neer de heer de Boer zou vragen ge voelt U er iets voor zou spr. willen an* /.oorden, neen. Spr. vindt dit gevaarlijk terrein. Eerst de schatters, aan krijért men misschien ook de zetters. De heer Munster stélt voor dit punt niet direct af te handelen, maar aan te houden en eerst nog eens te overwegen.^ De heer Buis vindt het billijk, wan neer men het niet in één dag af kan. voor den tweeden dag vergoeding te geven. De heer Henselmans juicht toe den ijver welke de schatters aan den dag leggen. We steunen dan echter het rijk en daar is spr. niet vooi-. Men kan het ook andersom zeggen, mogelijk krijgen we meer aan belasting, wanneer zii- de posten nauwkeuriger zouden kunnen onderzoeken. De heer Harp .vil van de .gemeente peeringen doen tutgaan hierin verande ring ie brengen. Een knecht moet zim Joon hebben. Dus het rijk moet hier be talen en niet de gemeente. De heer de Boer zegt, Niet alleen knecht van het rijk, maar ook van de gemeente en ook van de belasting-beta- Jers. Spr. blijft bii z’n voorstel. De voorzitter stelt voor nog uitspraak te doen. Aldus begloten. Hierna sluiting. ZUID-SCHARWOUDE. De winkelsluiting. Naar we vernemen zullen de winkeliers die het initiatief namen voor de tegenactie en bet adres aan den Raad thans handteeke- ningen gaan verzamelen bjj de burgers op een adres aau Ged. Staten om het genomen Raadsbesluit te vernietigen. De Gemeentebegrooting. De ter vi sie liggende begrooting 1925 bedraagt in ont vangst en uitgaaf 44.855.47 K met een jrnst van 373.38 voor onvoorziene uitga ven. Geraamd of liever noodig is een bedrag van 17.000, te halen uit de plaatseljjke in komstenbelasting; dit is 1000.minder dan vorig jaar. Meten met twee maten. In de door B. eu W. samengestelde Gemeentebegrooting is de post subsidie Tuinbouw geheel oninge vuld gelaten. Hieruit kan geconcludeerd wor den dat B. en VV. of althans de meerderheid van B. eu W. afwijzend staan tegenover de gevraagde subsidie voor den Alg. Tuinbouw cursus en den Beuiestingecursus van den L. T. B. Inmiddels is echter door B. en W. voor den cursus in bedrjjfscontrole (tuinbouw boekhouden) uitgaande van de tuinb.vereezd ging „de Toekomst” een lokaal beschikbaar gesteld, zonder den Raad hierin te hooien. Deze cursus is voor eenige weken reeds in dit lokaal begonnen. BROEK op LANGENDIJK. Raads vergadering. De Raad dezer gei te was Maandagavond in voltallig gadering bijeen. De goedkeuring was ingekomen op de gewijzigde politieverordening en op de gemeentïrekening. Bii de laatste kasopname waren kas en boeken bii den gemeente-ontvanger in orde. Het kasgeld was f 5484 61 Tot zetters zijn benoemd de h D. Slot Pz. en C. Kostelijk. Bii de gehouden aanbesteding voor de verbreeding van de Burggracht was C. van Veen te Zuidscharwoude de laag ste inschrijver voor f230. Hem is het wetk opgedragen. Een verzoek van I. Balder om eer vol ontslag wegens noogen ouderdom als doodgraver werd ingewilligd. Hij heeft dit werk gedurende onge veer 40 jaar verricht en heeft in dien tijd ongeveer 800 graven gemaakt Op zijn verzoek zal hij een jaarlijk- sche toelage op zijn pensioen ontvangen DE RIJKSSALARISSEN. In de „Maasbode” geeft de heer J. vou Frytag Drabbe als centraal voorzitter der R. K. ambtenaren-organisaties een over zicht van de geschiedenis der salarieering der Rjjksambtenaren. Schr. herinnert aan het werk van de z.g. Staatscommissie-Stork, die in 1918 rapport uitbracht, en opgevolgd werd door de Salaris-commissie voor Bur gerlijke Rjjksambtenaren, welke het Bezol digingsbesluit 1920 ontwierp. Schr. noemt uit dit besluit de volgende procentsgewjjze verhoogingen bjj de salarissen van 1913 op; Administrateur in minimum 37 S pet., in maximum 46 pet.; referendaris in minimum 66 pct., in max. 58 pct.; hoofdcommies in min. 66% pct., in max. 72% pct.; commies in min. 55% pct., in max. 52 pct; adj. com mies in min. 66% pet, in max. 58 pct.; klerk in min. 116% pct., in max. 64% pet; schrijver in min. 100 pct., in max. 66% pct. De heer v. Fr. Dr. vervolgt: De Rogeering bracht zelf het zegenrjjke instituut van den kindertoeslag in het be sluit, doch gaf eerst premie-vrjj pensioen, nadat bet nog in ons geheugen liggende postrelletje van 1920 daarop nagmaals de aandacht had gevestigd. Ziehier alles wat op het gebied van sala rieering werd verkregen. Een. zóó geringe vermeerdering, die twee tekorten had te dekken: in de eerste plaats dat van de sa- larisregeling vQÓr den oorlog, waarover de Staatscommissie-Stork een zoo vernieti gend oordeel velde, enin do tweede plaats het tekort, ontstaan door de duurderff le vensomstandigheden. Men neme hierbij in aanmerking, dat het Bezoldingshesluit- 1920 is gebaseerd op het indexcijfer van Maart 1919 n.l. 183.8, terwjjl het over Maart 1920 reeds 220.6 bedroeg. Onnoodig te betoogen in hoe geringe mate beide factoren in de salarisregeling 1920 zqn terug te vinden. Toch heeft zjj over het algemeen bevrediging gebracht, al was zjj niet volmaakt speciaal ten op zichte van de onderlinge verhoudingen, waarover in enkele gevallen reden tot klagen bestond. Niet lang echter zou de tevredenheid duien. De loonen in het particuliere bedrijf liepen eenigszins terug en het was velen een, dou*i in het oog dat da «tul salarissen onaangetast bleven. Mi zich niet af boe weinig zjj waren uitge gaan sinds 1914. en hoe ongemotiveerd dus te hunnen opzichte een vermindering was, alleen het feit dat zjj behielden wat zij hadden was voldoende om een hetze te beginnen tegen alles wat in overheids dienst was. De voorzitter zegt det P. W. N. hef onderhoud der we^en na den aanleg, der waterleiding - oor f1200.heeft overgedaan aan de Banne Oudorp en die er dus voor moet zorgen. De On derweg behoort echter aan de gemeen te. - Wordt besloten dat B. en W. zich per soonlijik ziulen overtuigen en de wekten zullen laten verbeteren zooais zij noodig) oordeelen. Ook wordt er op gewezen dat het Ker kelaantje in slechten toestand verkeert, waarop de voorzitter mededeelt dat dit in onderhoud is bii de Ned. Fierv. Kerk Spr. wil het bestuur dier kerk verzoe ken verbetering aan te brengen. In verband emt den brand van den molen van Berkhout, vindt de heer de Boer het zeer wenschelijk, dat voor dat buurtschap eenige slangen aanwezig zijn, teneinde bij eventueelen brand van de brandkranen een vlug gebruik te kunnen maken. Deze meening zijn ook de overige leden toege<Jaan eu wordt besloten eenige slangen te depo- neeren. De heer Zuurbier vraagt hoe staat met het onlangs L ingswerk, waarop de voorzitter woordt, dat in verband hiermede post op de begrooting; is gebracht Hierna sloituss. kantonrechter veroordeeld tot f 15 botte of 10 dagen, ter zake overtreding der motor- en rijwielwet. Van dit vonnis was de veroordeelde in hooger beroep ge komen, doch thans niet aanwezig'. Gehoord werd als getuige W. Bruin, de chauffeur van de bewuste autobus. Het O. M. vorderde bevestiging van het gewezen vonnis. Uitspraak a.s. week, z DE INBRAAK IN EEN JUWELIERSZAAK TE LEIDEN. Nadat de politie te Leiden de stellige over tuiging had gekregen, dat er bjj den juwelier der R. voorheen Rodbard, niet kon zjjn in- gebrok^n, en de verdenking tegen diens broe der niet kon worden bevestigd, kwam meer en meer vaat te staan, dat er valsche aan gifte door De R. was gedaan. In die rich ting werd verder onderzocht. Gisterenmorgen ontdekte de recherche onder een kast in de huiskamer een geheime kluis, waarin de honderden voorwerpen, als vermist opgegeven netjes in trommels gepakt werden gevonden. Het is nu duidelijk, dat de juwelier een vaisphe aangifte heeft gedaan om op deze wjjze de gelden, waarvoor de voorwerpen waren verzekerd, in bezit te krjjgen. Daar de man wegens valsche aan gifte niet in -hechtenis kon worden genomen, overweegt men dit te doen, wegens poging tot oplichting van de Verzekeringsmaatschap pij, waarbjj de goéderen waren verzekerd. EEN OUDE DIEFSTAL OPGEHELDE^D. Ongeveer twee jaren geleden verdween uit een van de loodsen op de Handelskade te Amsterdam een partij imitatie-bontmantels. De politie van het bureau Kattenburg slaag de er niet in tot een volledige oplossing van het geval te komen. Langzamerhand lekte evenwel een en ander uit en het gevolg was dat eerst gisterenmorgen werd ingegrepen. Het betrof drie verdachten, allen bootwer kers van beroep. Er werden in de nabijheid van hun woningen in da--Groote- en Kleine- Kattenbureerstraat, alsmede op het Mariniers plein, voorzorgen genomen, opdat het drietal dat zich veilig waande, niet met elkaar in contact zou kunnen komen. Een groot deta chement politiebeambten was gisterenmorgen tusschen 6 en 7 uur aldaar aanwezig en vol bracht op het zelfde oogenblik de drie ar restaties. De verdachten, die overgebracht werden naar het bureau Kattenburg, ontken den. drm? bear; ving aangenomen. Volgt uitloting v,2—1Id ioot worden de nummers 25, 2, 4. 30, 16 ad f500.—.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1924 | | pagina 5