Noord-Hollandsch Dagblad. TWEEDE BLAD. I I GROOTEBROEK. I thee 9P- op van door voor t8e JAARGANG. DONDERDAG 6 NOVEMBER 1924. j inlichtingen en iderzqeken of voor hetzelfde be- tijdens de Vèfgaderingta koffie of /erstr^t, kunnen wprden. gemeente perceelen op 2- ente bij de waterleiding RECHTZAKEN. ARR.-RECHTBANK TE ALKMAAR, NIEUWE ZAKEN. Een adjunct-inspecteur i GOEDE VANGST. De politie te Rotterdam heeft den 19- jangen bikkersknecht F. O. en den 20-jarigen loopknecht J. v. H., aange houden. Zij hebben bekend eenigen tijd geleden uit het kantoor van Les cón- signatures réunis”, aan 't Willeêmsplein. twee trommels en een kist te hebben ge stolen. Deze trommels bevatten misge waden, een verguld zilv. miskelk, een zilveren altaarbel en kleedingstiAken. alles toebehoorende aan een R. K. gees telijke, die 9 November naar Uganda zou vertrekken en de goederen aan ge noemd kantoor ter verzending had aan geboden. De beide aangehoudenen, die nog verschillende andere diefstallen op Juin geweten hebben, hadden de trom- melk aan een kastelein aan de Linker Rottekade in bewaring gegeven. We gens heling zijn deze kastelein, de 30- jarige P. M.. diens vrouw D. en haar zuster D. M. in bewaring gesteld. Klein Allerlei. In het ziekenhuis te Tiel is opgenomen de ongehuwde visscher, knecht by den heer Kranendonk te Ophemert. De man kwam door het op hol slaan der paarden onder een geladen boerenwagen en werd zeer gevaar lijk verwond. Te Oud esc hoot is het 10-arig zoontje van R. Heida te Nïeuweschoot door een auto overreden en op slag gedood. De chauf feur had met alle macht geremd, doch kon het ongeluk niet meer voorkomen. I als beklaagde. De 23-jarige inspecteur van politie te Helder F. C. v. d. L. stond he- ddh als,beklaagde terecht terzake mis handeling yan een Marinier in den nacht van 11 op 12 |uli, tijdens de Hel- dersche kermis. Beklaagde die belast was met de con trole op den dienst en tevens surveil leerde had op het Westplein een troep je vroolijke lieden, waaronder 'n paar mariniers hossend en zi-’^end aange- troffen. ten dezer mariniers verKeerde vol gens de meening yan den adjunct m staat van dronkenschap. Zijn uniform was los, zijn pet stond scheet en hij zwaaide met een gevuld bierfleschje, zoodat anderen dreigden besproeid te worden. I>e adjunct riep den marinier tot de orde en vermaande hem en 'n paar andere personen uit het gezel schap tot doorjoopen. Toen hieraan niet werd voldaan en den adjunct, die in bu.gerkleeoi ,g was, werd met welk recht hij trau, maakte de adjunct zijn functie bpkeu<J en pakte tevens den ma- i' reau van politie over te brengen. losgerukt en wilde toen om het i hil weer tegenover den adjunct, die hem toen ten tweede male wilde arrestee- ren. Daar echter de inspecteur meende, dat de marinier zijn arm ophiet om hem een slag toe te brengen, trok hü vlug zijn wapenstok onder zijn kleede- ren vandaan en diende den mrinier daarmede een zoo hevigen slag toe, dat de man bewusteloos neerviel. Door een paar inmiddels ter assistentie ont boden agenten werd de marinier naar het bureau gebracht. Daar verbéter de zijn toestand zoodanig, dat hij met de marinepatrouille kon worden mee gegeven. Doch later werd de marinier opnieuw onwel en moest ter verpleging cenige dagen vertoeven in het maiine- hospitaal. Thans echter was de man weer'geheel hersteld. Beklaagde ontkende niet geslagen te hebben, doch naar zijn meening wet tigde de houding van den marinier het optreden. Deze beweerde echter geen plan te hebben gehad den inspecteur aan te vallen ol zich te verzetten. Hij ver keerde in vroolijke stemming, had eeni ge glazen bier geconsumeerd, doch was niet dronken en deed niets onbehoor lijks. De getuige werd in zekere mate in ’t gelijk gesteld door den officier, die meende,, dat hetgeen vooraf was ge beurd, voor den beklaagde .geen motief had moeten zijn, om zijn wapenstok te gebruiken. De oificier vorderde f25 boete subj. 25 dagen. De verdediger. Mr. Zeijlemaker, liet in zijn uitvoerig pleidooi uitkomen, dat beklaagde gerechtigd was geweest o:n op te treden, zooals hij gedaan had. De houding van het publiek was uit dagend. Bovendien moest de inspecteur waar hem te voren zijn arrestant reeds was ontrukt, in de meening verkeeren, dat verzet zou worden gepleegd en maakte hii uit wettige zehverdediging .gebruik van zijn wapenstok, toen hi/ oe arm van den marinier tegen zich zag opgeheven. Pleiter wees op de zware taak,, die de politie had in dien bewus; ten kermisnacht. Meermalen moest zü handelend optreden; tusschenbeide ko men in vechtpartijen of beschonken! personen naar net bureau overbrengen. De inspecteur was zijn bevoegdheid op geenerlei wijze te buiten gegaan en derhalve concludeerde pleiter tot vrij spraak,, subsidiair ontslag van rechts vervolging. Na re- en dupliek tusschen O. M. en verdediger, zette beklaagde nog een maal het gebeurde uiteen, waarop de behandeling werd gesloten en de uit spraak bepaald op a.s- Dinsdag. Gesloten deuren. Een onderzoeek naar ’n eventueel ten uitvoerlegging eener voorw. straf, be nevens een zedezaak, betreffende art. 247 W. v. Jitrafr., werd met gesloten deuren behandeld. Daarna wend de rifting gesloten. GEMENGD NIEUWS. EEIN SCHIPBREUK OP DE WAAL. Ten gevolge van den storm is op de Waal een schip, geladen met stroo, ter hoogte van het dorp Hellouw om geslagen. De schipper, diens vrouw en twee jonge kinderen, hebben den ge- heelen nacht op een zijde van het schip jnoeten doororengen. De herhaalde noodsignalen, door den schipper op een misthoorn gegeven, werden wel aan den wal gehoord, doch men kon door de duisternis niets onderscheiden. Eerst toen het dag werd konden de schip breukelingen gered worden. Vooral de vrouw en de kinderen hadden zeer veel geleden. oVer DE grens GEZET. Het bekende Russische Bala-laika-Or- kest, dat sinds geruimen tijd in verschil lende plaatsen van ons land schitteren de uitvoeringen gaf, is per autobus van Alkmaar naar Oldenzaal overgebracht en vervolgens over de grens gezet, omdat gebleken was, dat het gezelschap wel een jaar in ons land had vertoefd zonder verlenging van het pas-visum. WRAAK, BLOED EN VUUR. Een bewoner van de Burgemeester Roosstraat te Rotterdam heeft dezer da gen een dreigbrief ontvangen van den volgenden inhoud: „Wraak, bloed en vuur! Wee u, Wee u. De bende van Wim- pilodigys heeft wraak gezworen. l>eze brief is met bloed geschreven. Uw leven is in gevaar. Vlucfit naar Amerika. Een vreeselüke gevangenis wacht u. De Bende van Wimpilodigys. 1 Petrowittie, hoofdman. Wraak, moord, wraak.” Daar de ontvanger, een buitenlander, zeer onder den indnik van den ont vangen brief was, is door de politie een uitgebreid onderzoek ingestekï, tot op heden echter zonder resultaat HET HOOGE WATER. in verband met den dreigenden toe stand in Limburg zijn ter bevoegder plaatse inlichtingen ingewonnen om trent het gevaar van een zeer ernstige overstrooming. zooals in 1920 is voor gevallen. Het blijkt, dat men den toe stand niet verontrustend inziet- Een on middellijk gevaar voor een belangrijke overstrooming wordt, zoolang er niet, zooals in 1920, ijsbzetting van de ri vier is, vrijwel uitgesloten geacht. Bo vendien is blijkens de laatste berichten het water van de Ourthe weer zakken de. Te Grave is de voorloopige bezet ting van het station van den Waterstaat gelast, in verband met de ingestelde Buitengewone rivier-correspondentie. Overigens, zoo wordt verder gemekt zijn na den; water snood van 1920de-poo- dige maatregelen genomen om een her haling te voorkomen. de Rozenstraat' een brug aan- te bren gen. In het verzoek wordt aangedron gen op verlossing uit den noodtoe stand. De voorzitter verklaart namens B. en W. het hiermede eens te zijn en vraagt machtiging, wijl nu nog geen beslissing is genomen, om een onder zoek te doen naar de kosten van een rij- en voetbrug. De meerderheid is van gevoelen, dat met een voetbrug kan worden volstaan. De heer K. Jlagter bepleit het aan brengen van een rijbrug, met het oog op de toekomst. B. en W. worden gemachtigd een onderzoek te doen. 1 la behandeling komt de begrooting O. E. B. Na eenige ophelderingen wordt deze ongewijzigd goedgekeurd. De nu volgende gemeentebegrooting ontlokte vele en langdurige discussies. Aan den post ambtenaren ter secreta rie f 1650.—, wenschen B. en W. eenige tegemoetkomingen voor dezen amb tenaar te verbinden, door zijn huis huur met f 1.— per week te verlagen en hem bovendien de functie te verlee- nen van correspondent der Arbeidsbe middeling. waaraan een salaris js ver bonden van f 50-—. Door dit laatste ver krijgt men dan den door B. en W. ge- wenschten toestand, die zaak in tegen stelling met thans gehuisvest te hebben op de secretarie. De heeren Slagter en Neuvel verkla ren, zich, tegensta aders van de voorge stelde tegemoetkomingen. Het komt hen voor, dat door het vele vrijaf het welk de ambtenaar geniet, deze in staat is, door het waarnemen van bij;fracties r.og heel wat bijverdiensten te maken Bovendien ontraadt de heer Slagter aan den tegenwoordigen correspondent ongevraagd ontslag te verleenen, wjjl er nooit kladden over hem zijn ingeko men. Ook de heer Kool betreurt een zoo danig verloop voor den tegenwoordi gen correspondent. Nadat B. en W. hebben aangetoond dat door het afwezig zijn van den amb tenaar de werkzaamheden ter Secretarie geen schade lijden, wordt het door B. en W. voorgestelde goedgekeurd. Onderhoud en aankoqp meubelen raadszaal, wordt van f700 op f300 ver laagd. De post archief wordt met f 50 ver hoogd, zulks op voorstel van den voor zitter. Alzoo bepaald op f150. De heer C. Broersen heeft bezwaar tegen den post consumptie. Spr. ziet tij dens de vergaderingen slechts water en sigaren, en begrijpt dan niet dat daar voor 1300 noodig is. De heer Neuvel is’ het hiermede eens en vindt, dat een kop koffie of geen overdadige weelde zou zijn. Voorzitter geeft toe dat de post hoog w. geeft èditer nadere inlichting zal onderzoeken of voor hetzelfde drag tl thee vérstrekt al Goedgekeurd wordt het voorstel van B. en W. om de k, kosten der gemeen’ aan te sluiten. Het waterabonnement echter voor de bewoners. De heer Berkhout wil deze gunstige bepaling ook zien toegepast op den rijks veldwachter. In aansluiting hierop deelt de voorzitter medé, dat van dezen een verzoek is irigekómeq, waaruit blijkt dat de huisbaas de huur der woning met f40 p. jaar heeft verhoogd, hierbij is dan inbegrepen vrij waterabonne ment Deze huishuur welke door de .ge meente wordt vergoed bedroeg f 260 en wordt nu f200, reden waarom adres sant verzoekt dat de gemeente ook het meerdere vergoedt B. en W. stellen voor de vergoeding te verhoo_gen met f 20 en té bepalen op f 28Ó. De heer Berkhout stelt voor het ge- heele bedrag te vergoeden. Met 6 tegen 3 stemmen wordt beslo ten het "eneele bedrag te vergoeden, en de heer Broersen. Tegen stemden de beide wethouders. Salaris veldwachter f 1800 wordt goedgekeurd, echter zal op advies der Uchtcommissie f20 worden ingehou den voor het gebruik van’ electrisch licht. De heer Kool stelt voor wederom f50 op de begrooting aan te brengen voor schoorsteentoezicht enz., waartoe besloten wordt De vaccinatie waaraan een salaris verbonden is van f50, wenscht de heer Slagter opgedragen te zien aan Dr. Scheeren, deze toch betaalt ook hier zijne belasting. Spr. vindt dat de billijk heid dit medebrengt, de tegenwoord'.e functionaris Dr. Canoii is van elde*& Spr. heeft wel eens gehoord wij kunnen van Dr. Canoij niet af, omdat deze voor zijn leven benoemd is, toch wil spr. hiervan het eind zoeken. Na vele en langdurige dist'u ssies wordt met 5 tegen 4 stemmen Dr. Schee ren benoemd. Voor Weth. Jong, Slagter, Broersen, Kool en Keersemaker. Tegen de overi gen. Aangebracht is een geheel nieuwe post f200 schoolarts-insutmit Na eenig voor en tegen wordt ook deze post goedgekeurd. Eveneens wordt besloten de vrijko mende aandeelen in totaal 10, ieder f100 van de bouwvereeniging St. Jo seph in 10 jaren, ieder jaar eén, rentende 4 procent voor de gemeente over te ne men. De post subsidie ijsclubs wordt op voorstel van den heer Broersen, mede naar aanleiding van een ingeko men verzoek verhoogd met .f30. Hier door wordt de post gebracht op f165, voor de afdeeling Grootebroelc f 90, voor die van Lutjebroek f75. Vakonderwijs subsidie post f 150. B. en W, stellen voor, in verband met de irgekorhen begrooting van dit onder- wus waarbii op een gewecatelijke sub sidie is gerekend van f405. deze post De apotheose zal plaat» hebbes in Alk- maar. WESTWOUD. WESTWOUD. Raadsvergadering. Vrjjdag 31 October, des voormiddag» 9 uur, kwam de Raad dezer gemeente in openbare verga-* dering by een. Aanwezig waxen alle leden. De voorzitter, de heer J. Schouten Cz., ojient de vergadering. De secretaris leest de notulen, welke on veranderd worden vastgesteld. By nadere toelichting inzake wijziging van de verordening tot heffing van opcenten op de vermogensbelasting konden de leden zich, uitgenomen de heer Bakker, hiermede ver een igen. In behandeling kwam de concepl-verorde- ning tot wijziging van de algemeene Politie verordening, idem Bouwverordening. Aldus vastgesteld. Voor aanvulling der Begrooting kwam ter behandeling woording van het R. <7— I- waarvoor is uitgekeerd f 2339.24, voor ex- GROOTEBROEK. Raa. svetgadering. Afwezig de heeren Keeman en Goed hart. de laatste met kennisgeving. De notulen worden onveranderd goedgekeurd. Een aantal ingekomen stukken wor den voor kennisgeving aangenomen. Tpt lid der scnattingscommisssie in de vacature, ontstaan door het over lijden van den heer S. Prins, wordt ge kozen de heer A. Schrijnder. Ingekomen een schrijven van den heer P. Bakker, waarin deze verklaart ge negen te zijn tegen een koopsom van f 200 afstand te doen van eéhe strook grond ten bate der gemeente. In aansluiting op dit schrijven deelt de voorzitter mede, dat er een verzoek I is bioneagekomen met 134 Jundteeke- ningen, om vanaf dezen eirond tot aan I met f 15U te vertioogén, en alzoo tJOO toe te staan. Wordt goedgekeurd. Krankzinnigenverpleging. Uit ingeko men rapporten blijkt dat niet één onzer verpleegden geschikt bevonden wordt voor overbrenging naar het financieel voordeeliger gesticht te GheeL We gens de gurjstige vooruitzichten aan gaande de werkvoorziening, in het tuin bouwbedrijf wordt de pósr werkloozen- voorziening verlaagd van f1600 or. f 1000.—. De zoo gesmade hondenbelasting wordt met 5 stemmen .voor om hals jje- bradit. Gezien de magere begrooting stellen B. en W. voor afwijzend te beschikken op verzoeken van het fanfarecoros J<unst na Arbeid” ten eerste om sub sidie. ten 2e om een muziektent. Na eenige bespreking overeenkom stig het voorstel van B. en W. besloten. Opcenten personeele belasting. De heer Berkhout stelt voor deze te verlagen van 80 qp 50. Met algemeene stemmen wordt hier toe besloten. Vervolgens wordt de be grooting goedgekeurd. i De voorzitter deelt mede dat timmerman Kuin f25 is geboden de oude tafel uit de raadszaal. Daar spr. geen hooger bod verwacht, stelt hij voor tót verkoop .over te gaan. Goedgevonden. Rondvraag. De heer K. SJagter vraagt voor de zijstraten gelijk dit voor de Horn be- alsook een verbod voor vrachten boven 'Jgt toezegging:. enchout zag gaarne een be lasting voor vreemde venters. De mid- stancTheeft groote schade’ van deze venters. Met den heer Kool vermoeden B. en W. bezwaren- Echter zal een onder zoek worden gedaan. Verder merkt de h.„ dat in tegenstelling met zijn deskundig advies wordt v_. met de buitenbeschildering der“open bare school. Voorzitter verklaart van de betrokken schilder eene schriftelijke verklaring te hebben ontvangen awarin voor de deugdelijkheid van het werk wordt in gestaan. De heer Neuvel wijst op een gebrek aan de loozing van een urinoir. Zal wor den onderzoent. De heer Broersen informeert naar de reden waarom de bestrating aan de Ro zenstraat niet wordt voortgezet. De Voorzitter antwoordt dat deze voortgezet kan worden zoodra de schoei ing geplaatst is. Terwijl de heer Broersen opmerkt dat ook daar niet aan gewerkt wordt, spreekt voorzitter daaromtrent zijn ver bazing uit. Spr. zegt toe bij Botman op spoea te zullen audringen. Hierna sluiting. CASTRICUM. CASTRICUM. Schietwedstrijd. Maan dagavond had-in de saai van de Erven van Ben them onder groote belangstelling soowel van de zyde van het bestuur der plaateeljjke commissie voor den Vrjjw. Landstorm, als van de zyde der leden de prysnitdeeling plaats van den plaatselyken wedstrijd. Alvorens hiertoe werd overgegaan, was er gelegenheid tot schieten voor den ver- bandawedstrijd. Door 19 j)er8Oiien werd hier aan deelgenomen. Ofschoon op dezen wed strijd niet zoo hoog werd geschoten als op den piaatselyken, was 't gemiddelde der be haalde punten ver boven het middelmatige. Door tien leden werden meer dan 90 punten behaald, waarvan de hoogste was W. Lief- ting met 97 punten. Na dezen wedstrijd reikte de voorzittei der PI. Commissie, de Heer P. H. L. J. Lom men, Burgemeeester dezer gemeente onder een toepasselijk wóórd de prjjzen uit. Spr. herinnerde er aau dat de leden zeer hoog had den geschoten èn op de oefeningen èn op de ’wedstrijden. Met genoegen had hy verno men, dat de leden de leiding van den piaat selyken commandant, den heer Jan Bakker, zeer waardeerden Spr. stelde dit zeer op prijs en wenschte hiermede de plaatselijke com missie geluk. Verder wees de Burgemeester er nog op dat de leden op de eerste plaats het geweer wel zouden hanteeren uit een oogpunt van sport. Hy hoopte, dat het zoo mocht blyven en dat het voor geen andere doeleinden ter hand zou moeten worden genomen. Ten slotte feliciteerde spr. de prijswin naars met hun behaalde prjjzen en sj>oorde de leden aan trouw de oefeningen bjj te wo nen, want door oefening wordt men serk. Hierna werd nog het woord gevoerd door den Heer Oolders uit Alkmaar. Hy dankte het bestuur voor zjjne tegenwoordigheid, den heer Bakker voor zijn gewaardeerde lei ding en de leden voor hunne medewerking tot welslagen der plaatselijke oefeningen. Nog verzocht spr. de leden allen de alge meene vergadering in liet voorjaar 1925 te komen bywonen, ter gelegenheid waarvan de gedenkplaten zullen worden uitgereikt, en nog eenige belangrijke mededeelingen zul len worden gedaan. Door den Penningmeester, den Heer J. F. Rommel, werd den leden nog een verrassing in het café aangeboden. Met een gezellig samenzijn werd deze ge noeglijke avond gesloten. Diphtheritis. Ten huize van J. K. al hier is diphth0ritis geconstateerd. Vitesse. Wegens het vertrek van den Heer J. Kamp en het bedanken door den heer G. H. Essing zyn tot bestuurleden van de R. K. Voetbalclub ,^/itesse” benoemd de heeren Th. Portegijs eri Jb. Gyzen. Burentwtet. Zaterdag ontstond een burentwist tusschen de echtgenoote van J. B. en de echtgenoote van K. v. d. St., wel ke zoo hevig werd, dat de vrouw van S. en hijzelf hun buurvrouw mishandelden, uit- scholdcn en beleedigden. Het gevXjlg hiervan was dat de politie zich met de za^k bemoei de .e» van een en ander proces-verbaal oj>- maakte. PROVINCIAAL NIEUWS. IJSBOND ..HOLLANDS N.,<,K ..RKWART1ER Aan het jaarverslag over het dienst jaar 1923—1924 ontkenen wij het vol gende - De jarenlange kwestie tusschen Wij de Wormer en Banne Nek is opgelost De zaak is geregeld en het contract is van kracht geworden. De voorzitter zal op de eerstvolgende vergadering eenige mededeelingen ver strekken omtrent de door het Dage- lijksch Bestuur gedane pogingen om nader contact te verkrijgen tusschen on zen Bond en den Nederlandschen Schaat senrijdersbond. De heer Mr. J. D. van der Plaats heeft zich om verschillende redenen, genoodzaakt gezien zijn lidmaatschap van het D^elijksch Bestuur neer te leggen. I- De toezending van ijsberichten is in den afgeloopen winter niet goed ge gaan. Al de verwi ingen hieromtrent zijn nagenoeg mislukt. De voorzitter is van meening, dat ’t misschien aanbeveling zal verdienen tot de oude manier van berichtgeven terug te keereq, d. w. z. direct van de Afdee hng naar de courant. Noorder-Distrjct. Mijn verslag over het District is vrii onbelangrijk. Ondanks wii zeer veel vorst gehad hebben, kwam er geen en kel ijsBericht bij mii in. De verkeerswe gen waren Over het algemeen zeer slecht. Alleen met zeer groote kosten waren die eenigszins goed te maken, hoofdoorzaak was het motorverkeer, dat het verkeerewater zoo lang mogelijk open deed blijven. District Zaandam. De groote moeilijkheid voor de Af- deeling Zaandam om de ijsbaan Zaan dam— Oostzaan in orde te maken, nam de Voorzitter voor te znllen bespreken in een audiëntie, eerlang aan te vragen bij B. en W. van Zaandam, om langs dien weg een afdoend middel te vin den die nsbaan naar behooren geschikt te maken. i District Roogkarspel. De afgevaardigde van Andijk-Oost, de heer T. Molen, doet uitstekend werk. Hij weet onderling de vier clubs bii elkander te krijgen en vergadert met hen, haalt de contributie op voor het District en brengt tevens verslag uit van zijn bevindingen. Resultaat is. dat Andijk er over het geheel weer beter voorstaat l District Purmerend. Onze Afdeeling heeft zeer onaange naam gewerkt, door allerlei bemoei ingen van Bl en W. Daar wij f400 hadden ontvangen van de Gemeente en wij in onze Afdeeliijg verplicht zijn wegens de groote af- of aansluitingen in het begin met veel volk te moeten werken, waren gere geld dc eerste dagen 40 a 50 man aan oen gang, zoodat dit kapitaaltje gauw was verdwenen. Hierop begon de Ge meente in te grijpen en het werk uit onze handen te nemfen; de Gemeente- architect nam het werk over en wii hadden rust. Sjxiedig viel de dooi in en gelukkig ook maar, want zoover wij konden opmerken was het een wan ordelijke boel geworden. Wat de Afdeelingen aangaat, zoo heb ik in het geheel maar van Sijkerboor, Wijde-Wormer en de Ijsclub Oosthui zen bericht onhangein dat alles in orde was. I Boveuuien was er nog een schrijven van Kwadijk, dat deze Afdeeling is opgeheven. Verder kan ik U mededeelen, dat de heer S. Th. Minnema en de heer Buis man nog een netelige kwestie aangaan de de Afdeeling Wijde-Wormer en den heer Blokker, hebben uitgewerkt en in het reine gebracht. Finantiën. Met het batig saldo van den vorigen dienst, ad f501.78, hebben de ontvang sten bedragen f2458.221/,, de uitgaven f 1516.15, zoodat er een batig saldo is van f 942.071/,. De begrooting voor 192*1—1925 sluit in ontvangsten en uitgaven f 2508.17»/,, met een batig saldo t 875.82»/,. heer Berkhout op i gegeven advies wordt voortgegaan 1924 ig rekening en verant- •K. Schoolbestuur te Zwaagdyk, voor een overdekte speelplaats, waarvoor is uitgekeerd f 2339.24, voor ex- trawerk f 60.25. Volgt mcdedeeling betreffende T.B.C.-be- stryding in N.-H. Na eenige discussie wordt in beginsel besloten medewerking te verlee nen. Ingekomen stukken en mededeelingen. Zos-steden wegen. De leden zyn na enkele besprekingen van meening, dat deze zaak al genoeg besproken is. In verband met het kanaal HoornEnk- fanizen volgen hevige discussies. De heer Groot is van oordeel, dat dit kanaal ingevolge den bestaanden toestand, geen verbetering zal brengen. De heer Bakker is een andere meening toe gedaan. Vervolgonderwye. Medegedeeld wordt, dat het vervolgonderwjjs is begonnen op 9 Oc tober 1.1. en zal eindigen op 6 Maart 1925. Ingekomen is een schrijven van de zang- vereeniging „Zang en Vriendschap", «^raar- in wordt medegeeld, geen gebruik te maken van het haar toegezegde lokaal. Voor kennis geving aangenomen. Schatters. Medegedeeld wordt, dat de hee ren J. Schouten en C. Koopman tot zet ters der directe belastingen zyn herbenoemd. Dankbetuiging van het Fanfarecorj>s „Dr. Nuyens" voor de ontvangen subsidie. Medegedeeld wordt dat de kosten van een motorspuit bjj verschillende fabrieken opgevraagd zyn. Deze zullen zjjn f 3000 a f 4000. Na langdurige discussie is het gevoe len van den Raad, dat bij een eventueele tot stand koming van de waterleiding ook brand kranen zullen aangebracht worden. By het bepalen van den dag voor een even tueel te houden schouw, kwamen verschil lende meeningen naar voren. Besloten werd de oude traditie getrouw te bljjven en de schouw te-houden op Maandag 1 December. De heer l^aan wees op de onreinheid waar in het slootwater in de omgeving van de roosters verkeert. Hierin zal verbetering »rord^a gebracht. De heer van der Meer wijst op een paar punten in de gemeente waar de straatver- lichting niet voldoet. Niets meer aan de orde zjjnde volgt slui ting der vergadering. gevraagd hier adjunct rinier aan, teneinae hem naar het bu reau van politie over te brenjgen. De marinier werd toen door een matroos losgerukt en wilde toen om het volk heen wegloopen, doch even later stond SJagter vraagt voor de t dit voor de Horn be staat een verbod voor motorrijwielen, 500 kilo. Vojgt toezegging!. De heer.Benchout zag gaarne een be- groote schade MT- I 1

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1924 | | pagina 5