1 „ONS BLAD” *.1 BureaurHOF 6, ALKMAAR. Telefoon: ^T’V' Maaadag IO November 19*4 Na 349 POSTGIRO 1H8CX POSTGIRO 1M863. 4 BINNENLAND. 18e JTaargaag 1 BUITENLAND. Advertentieprijs» Van 1—5 regels f b.2&; elker«g«Mneer f 0.2$; VedaV per regel f 0.75; Rubriek „Vraag en aanbod" b| vo< uitbetaling per plaatsing f 0.60 il. K. STAATSPARTIJ. Korte Berichten. Abonnementsprqss - Per kwartaal voor Alkmaar f 2.— voor buiten Alkmaar f 2 85 Met Geïllustreerd Zondagsblad 0 60 f booger. kan alle abonné’a wordt op aanvrage gratis een polis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 500,—, f 400,—. f 200,—, f 1OO,—f 60.—. f 35,—. f 15.1 FEUILLETON. Het roode testament. 84. Verspreide Berichten. fiET SPOORWEGONGELUK TE LYTHAM. •V-' agitatie die vis te (Wordt vervolgd) 1 heeft bevolen iet vreemdelin- doch ADMINISTRATIE No. 43» REDACTIE No. B33 NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD I f I ii xpediteurs worden af- iddel het tot gaf dat spoed fyne schroeven. Vóór het on- \ha<l do wieibhhd 101.067 rny’len gcloopen.^N. „Moest je iets hebbèta vriend?” „Ja mynheer, ik nioesb-hter zül»1 „Wat kwam je doen?” „Ik kom van mynheer Barbin, behanger, om hier een karweitje op te knappen.-’ ,,Ha, ja!.... om deuren met kussens te bekleeden. „Juist.” DE TOESTAND IN OOSTENRIJK. De spoorwegstaking in Oostenrijk is Za terdag te middernacht in werking getreden. Het besluit, waarby de Oostenrijkse he re geering haar ontslag hééft ingediend, wordt hiermee gemotiveerd, dat de reorganisatie en de bezuiniging by de spoorwegen een inte- greerend bestanddeel uitmaken van het pro gramma van financieele gezondmaking en dat de regeering zich dientengevolge solidair verklaard heeft met den president van de bondsspoorwegen, die zyn ontslag heeft ge nomen vanwege de besluiten van het spoor wegpersoneel. Ilainisch, de Oostenryksche bondspresident is ondanks zyn ongesteldheid van zyn buiten verblijf naar Weenen gereisd. Het alge tred en kabinet heeft zich op zyn verzoek met de behandeling der loopende zaken belast De te Weenen aanwezige leden van den Ooslenrykschen Nationalcn Rad hebben tot de leiders der staking de aansporing gericht een trein te doen loopen om de buiten Wee nen zynde leden van den Nationalen Raad naar Weenen te brengen opdat een buiten gewone vergadering van dien Raad ten spoedigste gehouden zal kunnen worden. De staking is intusschen ingetreden m. e. nauw gezetheid en een algemeenheid alsof het een militaire mobilisatie gold. In de vestibules van de stations staan posten met een rooden reven ide aan besteld.” „Goed zoo, vrouw.Daar ben ik ver lekkerd op!Als ik morgen klaar ben met myn werk, gaan we wat varen op de rivier. „Mooi zoo, dat zullen we hebben-’.... Een kellner kwam het bestelde brengen en ging tevens naar dokter Thompson. Op dat oogenblik kwam een oude, ont redderde boot aan wal en een jongeman, met een net vol visch op den schouder, sprong er uit. Het was Jules Boulenois. Jacques herkende hem aanstonds. „Zoo, philosoof, altijd nog aan ’t schcn?” „AltyJ, mynheer” antwoordde de Fluwijn. En zijn net toon end, voegde hij er by: „Ik heb vanmorgen flink boet gehad, ’t Was geluk.” De stem van den visscher hoorend, had de behangersknecht zich hoastig omgekeerd om den spreker te zien. „Boulenois!....” riep hy. „Wel dat treft.” „Wel Amedée Duvernay, dat had ik niet verwacht!.... Dat is sterk!.. Jacques Lagarde had moeite om zyn ve rassing niet te laten blijken. Die naam van Duvernay herinnerde hem er aan, dat hy hier weer in tegenwoordig heid was van een der zes personen, die graaf de Thonnerieux in zijn testament be, dacht had. EEN COMPLOT TEGEN HET DIRECTOIRE. Te Perpignan is een twintigtal Spanjaar den gearresteerd, die allen in het bezit van een revolver waren. Een hunner bekende, dat zij voornemens waren zich naar Spanje té-begeven, ten einde deel te nemen aan een complot tegen het directoire. Sinds vorige week Zondag hebben zich vol gens het blad „Journal Independent des Pyrenees Orientales”, voortdurend Spanjaar den uit Parys, Marseille, Bordeaux, St. Etien ne naar de grensgebieden begeven, terwijl de Spaansche kringen van dit departement reeds geruimen tyd in groote opwinding ver- keeren. UlSb. „Nu is juist de aannemer niet hier om do inlichtingen te geven.... Hij komt binnen oen uur weer terug.” „Dan zal ik eerst gaan eten en kom dan terug.” „Blyf niet te lang weg, want het is haast werk.” „U behoeft niet Ongerust te zyn, ik blij! maar een oogenblik weg.” Do jonge man ging weg.” Martha kwam beneden, gereed om uit te gaan. Jacques Lagarde bood haar den arm aan en beiden gingen ze naar de restauratie van het eiland. Toen zy er kwamen zaten aan een tafeltje van een der prieeltjes een jonge man en vrouw. De jongeman was niemand andera dat de behangersknecht, die op het Kasteel tje was geweest Jacques nam met Martha plaats in een priëeltje in de nabijheid. „Heb je al besteld, Virginie?” vroeg de behangersknecht „Ja. dat is in orde. Ik heb gebakken visch band om den arm die inlichtingen en ervoor zorgen, dat de binnen komende aan bederf onderhevige levensmiddelen zoo spoe dig mogeljjk aan de ex. geleverd. Het levensmiddelenvervoer, in het bijzonder de melk voorziening van Weenen is in overleg met de leiders van de staking ge regeld, zoodat de voedselvoorziening van de hoofdstad zelfs by een langen duur van de staking geen gevaar loopt. Mgr. Seipel neeft Zaterdagmiddag de ver tegenwoordigers der pers ontvangen. Hij verklaarde, dat alleen ingeval de staking wordt bygelegd op een wyze, die het sanee- ringswerk niet in gevaar brengt hij bereid was, op zyn aftreden terug te komen. De minister van Financiën Kienböck ver klaarde, dat als het spoorwegpersoneel een op zakelijke wijze geleid spoorwegbedrijf ón mogelijk maakt, er niets anders zal overbly- ven dan de staatsspoorwegen in particulier bezit te doen overgaan. Dc buitenlandsch& post wordt door mid del van vrachtauto’s van de grens afgehaald en naar Weenen vervoerd. De staking betreft alleen de staatsspoor wegen en niet de particuliere spoorwegen. De Orient Express rydt alleen tusschcn Parus en Salzburg. DE BURGEROORLOG IN CHINA. Woe Pei Foe bevindt zich aan boord van een transportschip in de haven van Tsjifoe. Men vreest dat hy troepen zal doen landen. Drie Amenkaansche torpedojagers zyn al daar aangekomen. De commandant bereidde de landing van 240 man voor die in de ne derzetting der vreemdelingen zullen worden gelegerd.. De troepeff uit de provincie Sjcnsi, zich te Tientsin aan plundering schuldig ge Het Bestuur van den Algemeenen Bond van R. K. Rykskieskringorganisaties in Ne derland vergaderde Vrijdagavond ter bespre king van de houding in te nemen ten aan zien van de oprichting van het verbond van St. Michaël. Allereerst werd besproken de houding van prof. Veraart in deze actie. Het bestuur achtte het eerstens onjuist dat Prof. Veraart zynde zelf lid van het Bondsbestuur de plannen, die hy ten aan zien van de St. Michaël-organisatie had, niet van te voren in dat bestuur tot een punt van bespreking en overleg heeft gemaakt. Daarna kwam do actie van St. Michaël in behandeling. Het bondsbestuur was van meening, dat de onderhavige zaak in het stadium van overleg behoort te worden teruggebracht. Dit overleg zal met St. Michaël worden gezocht op den grondslag, dat do actie, han gende dit overleg, niet zal worden voortge zet. Mocht dit overleg onverhoopt tot geen definitief resultaat leiden, dan, besloot het Bondsbestuur, zal de zaak ter beslissing aan de Bondsvergadering worden voorgelegd. Het Dag. Bestuur heeft zich inmiddels schriftclyk tot St. Michaël gericht met do vraag, of St. Michaël op den grondslag bo ven omschreven, tot overleg bereid is. „St. Michaël” het aangeboden overleg moeten accepteeren. Ook hoopten zij, ds overleg resultaat zal hebben. Tegen do voorwaarde, dat do actie van „St. Michaël”, hangende het overleg, niet zou worden voortgezet, hebben zij geen be zwaar. Verder kan nog worden medegedeeld, dat het bondsbestuur het hoofdbestuur van „St. Michaël” reeds heeft uitgenoodigd tot een conferentie op Vrijdag a.s. to 3 uur to Utrecht. Het is de bedoeling, dat beide hoofdbe sturen volledig aanwezig zullen zyn. HERZIENING DER KIESWET. Volgens de „N. R. Crt.” zyn er in den Vrijheidsbond plannen, om te trachten tot een herziening van de kieswet to geraken. Dit herzieningsvoorstel zou ten doel heh- ,,’t Doet me pleizier je te zien, kameraad,” vervolgde Boulenois. „Ben je hier zoo op den wandel?-’ „Ik kom hier werken,” antwoordde Anie- dée. „Mijn baas heeft my hier heen ge stuurd voor een karweitjeMaar je drinkt toch zeker een glaasje met ons mee.” „En wel twee ook, hoor. Heb je gebak ken visch in het restaurant besteld?” „Ja!....” kwam Virginie tusschenbeiden. „Misschien ligt die nog niet in de pan, dan zal ik deze brengen. Dan zyn we ten minste zeker, dat wy vcrschen visch hebliei» en als je het dan goed vindt, kom ik mee eten”. „Dat doet me genoegen,” antwoordde Amedée,” terzydo schuivend om plaats maken voor Boulenois. De eigenaar van hot restaurant kwam op dat oogenblik voorbij. De Fluwyn riep hem. „Mynhear, ik heb hier negen pond visch, alles te zamen voor zes francs vijf en zeven tig. „Laat u daarvan een portie bakken!.... Ik betaal Laat een couvert by zetten en een fijne flesch.” ,Jk zal er wel voor zorgen." „Voor hoelang bén je hier?” vroeg Bou lenois aan Amedée. „Voor vandaag en morgen, meer niet” vGa je vanavond nog naar Parya terug?" ben le. het verband tusschen kieskring en verkozenc te herstellen: 2e. do persoonlijke kedzo van den kiezer tot haar oudo betee- kenis zooveel mogelijk terug te brengen. CENTRAAL HULDIGINGSCOMITé 1898 1923. Te Utrecht heeft het dagelyksch bestuut van bovengenoemd comité vergaderd. Aanwezig waren do heeren C. van der Voort van Zijp, voorzitter; jhr. ir. A. C. von Weiler, secretaris en L. A. baron van Itter- sen, penningmeester. De heer H. A. C. Fa bius, die de -betooging op den Dam geleid heeft, was door ziekte verhinderd. De vergadering werd bygewoond door do commissie tot nazien van de rekening, waardoor aanwezig waren de heeren J. Na huizen en S. Slooten, de laatste als plaats vervanger van mr. Tromp Meesters. De rekening en verantwoording werd on der warmen dank aan den penningmeester voor het door hem gehouden beheer goed gekeurd. De rekening sluit met een bedrag van 23.999.86, waarvan alleen aan ver voerkosten op 6 September aan de Neder- landsche Spoorwegen is betaald 18..5OO. AFSCHAFFING VAN DEN STEMPLICHT? Naar aanleiding van paragraaf 11 in do Memorie van Antwoord bij Hoofdstuk I (Al- gemeene Beschouwingen) der Staatsbegro ting, waarin gezegd wordt: „De regeering vleit zich terzake van den stemplicht bin nen korten tijd een voorstel te doen”, ver neemt de „TeL”, dat het voornemen van do Regeering hierop neerkomt, dat zy van plan is de afschaffing van den stemplicht voor te stellen. BELASTINGPERSONEEL IN UNIFORM? Het ligt in het voornemen der Regeering om het belastingpersonecl in uniform te ste ken. Reeds heeft de interdepartementale commissie een onderzoek ingesteïd of en in hoeverre in de bestaande regelen verande ring kan worden gebracht. BOND VAN EX DIENSTWEIGERAARS. In een dezer dagen te Amsterdam gehou den bijeenkomst is, naar de „Tel."’ meldt, besloten tot oprichting van eeu „Bond vau cx-dienstweigeraars.” „Doel van den bond is, als vereenigiag van menschen die do practyk van don stryd tegen oorlog en militarisme meegemaakt hebben, in do pro)»aganda voor het anti- militairisme naar buiten door bet gestelde voorbeeld met groot moreel recht op te kun nen treden. Tot dit doel zal getracht wor den een zoo groot mogeljjk deel van het duizendtal dienstweigeraars, dat sinds 1914 do gevangenissen in Nederland bevolkt heeft, in dit verbond te organiseeren, zulks mede om do anti-militairistische agitatie dóór to zetten.” Alweer wat nieuws. Er zijn geen bonden genoeg! SPQCR .VEGPERSONEEL. De directie der Nederlandsche Spoorwe gen deelt per dienstorder in haar kortverslag van de met de hoofdbesturen der erkendo vakvercenigingen voor het i>ersoneel gehou den bespreking aangaande den pcrsonccl- raad het volgende mede: „Nu twee organi saties aan de door haar ingediendo ontwer pen, betreffende de regeling van het over leg tusschen personeel en ons, blyven vast houden en tot de instelling van een perso- neelraad niet wenschen inede te werken, kunnen wy althans zoolang het met de vereenigingen aangegane accoord nog loopt de totstandkoming van zulk een insti tuut niet bevorderen, en moet deze zaak dus blyven liggen.” 4 HET WEDUWEN-PENSIOEN. Naar de „Rsb.” bericht, is het outwerp- wyzigings-Pensiocnwet in druk. Met de wy- ziging-Weduwcnwet is men bezig. Daarin zal o.m. .worden bepaald, dat de gepension- neerdo zal hebben bij te dragen voor het weduwenpensioen tot een maximum van 165. „Ja, dat moet wel, of zou je mij hier aan een logement kunnen helpen?” „Ik?.Neen, dat weet je wel. Ik betaal ook nooit huishuur, d^t is luxeJe sinyt geld weg om niets anders boven ie hoofd te hebben dan een witte zoldering.. Dan heb ik nog liever den hemel met de ster ren als zoldering. Overdag vang ik visch en ’s nachts knap ik een uiltje in geurig gras” „Altijd nog dezelfde!.... Wanneer wordt je eindelijk eens wys?” „Wjjs?.... Dat ben ik misschien nog meer dan iemand anders, want ik spaar mjju huishuur uit.” Amedée schudde ongeloovig het hoofd. Na eenige oogenblikken hernam de Flu wijn: „Waar moet je werken?” „Hier vlak bij, op het Kasteeltje.” „Dat ken ik. Een mooie villa, die eenigen tjjd geleden te koop stond.... Is zo ver kocht?” „Dat schynt zoo”, antwoordde Amedée, „en ik geloof, dat de nieuwe eigenaar hier naast met die jonge dame in het prieeltje zit" AUTO-ONGELUK BH WEENEN. Een automobiel, waarop zich 22 perso nen bevonden, die zich naar Graz begaven, viel gisteren van een 6 meter hooge helling naar beneden en begroef alle inzittenden on der zich. Het reddingswerk ging met veel moeite gepaard. Van onder den wagen wer den, naar thans bekend is 15 zwaar gewon den en 3 lichtgewonden gehaal: de overigen waren reeds aan de belsómen wonden be zweken. h 'i DOOR EEN HOND VERSLONDEN^ Het 6-jarig zoontje van den heer Nicf, ambtenaar by de slachthuizen van La Vilet- te te Parys, René, is door een Duitschen scheepshond, die zyn vader een week ge leden had gekocht, bij het spelen zoo af- schuwclyk verminkt, dat de arme kleine het leven er by liet. Toen de verschrikte ouders ter plaatse kwamen, hadden zij nog groote moeite om het lijkje aan het woeste dier te ontrukken. HEVIGE AARDBEVING NABIJ LISSABON. Uit Lissabon wordt gemeld: Een hevige aardschok heeft gisteravond de stad Salvaterra de Magos geheel verwoest Deze stad ligt op een afstand van 120 kilo meter van Lissabon. In de hoofdstad werd de schok duidelijk gevoeld. Vele inwoners vluchtten uit hun huizen. Een te Pittsburg op te richten Hooge- school zal op de 52ste verdieping van een wolkenkrabber gevestigd worden! Ter gelegenheid der viering van België’s honderdjarige onafhankelijkheid zullen in 1030 tegelykertyd tentoonstellingen worden gehouden te Brussel en te Antwerpen. -j- Schulz, de moordenaar van Erzberger, gaat, na zyn uitzetting uit Hongarije, naar Turkye. De Beiersche premier heeft in een brief aan de geallieerde militaire‘controlecommis sie zyn leedwezen uitgesproken over de on- heusche bejegening, die eenige leden dier commissie van de zyde der bevolking in In golstadt hebben ondervondéy. De Spaansche regeorii alle Duitschers, die ziëh bij genlegioen hebben laten aanwerven, blijkens hun geboorte-akte nog minderjarig zyn, van bun verbintenis te ontslaan. Het staatsgerechtshof ter bescherming van de republiek te Leipzig heeft den hoofd redacteur van de Rothe Fahne Spel wegens voorbereiding tot hoogverraad tot een jaar vestingstraf vejoordeeld. Twee communis tische leiders uit Hainm kregen elk twee jaar. Dr. Zeigner, de gewezen Saksische eer ste minister, is uit het huis van bewaring te Leipzig naar de gevangenis te Bauzen over gebracht. Zware slagregens hebben in Victoria, van Diemensland en Koninginneland, in Australië hevige overstroomingen veroor zaakt. In Victoria heeft de regen echter den gewassen veel goed gedaan. Volgens bericht aan de Weensche bla den is de Kroatische boerenleider Raditsj, die uit Zuid-Slaviö uitgeweken is, teOavos aan gekomen. Het aantal overledenen aan de epidemie te Los Angeles vermoedelyk longpest is thans reeds 29. President Coolidge wenscht Amerika een „politieke vacantie” van negen maanden te geven. Het huidige Congres wordt 4 Maart ontbonden en hij is voornemens, het nieuwe Congres niet vóór December 1925 bijeen te roepen. In het Irvinedistrict (Kentucky) zyn ern stige boschbranden uitgebroken, waardoor vele kleine steden worden bedreigd. Het vuur is reeds tot S myl van de groóte olietanks van Irvine genaderd. De schade bedraagt reeds vele millioenen dollars. Zaterdagochtend is een deel van de be manning van de Z. R. III te Bremen terug- gekeerd. Dr. Eckener, die het bevel over het luchtschip heeft gevoerd-, vertrekt Zaterdag uit New-York. Bij scheidsrechterlijke uitspraak is het loon der Duitsche typografen op 40 mark per week-bepaald, met een byslag in eons van 8 en 6 mark. Deze uitspraak is bindend ver klaard. Het Centrum heeft een onderhoud gehad met prof. Veraart. Hij zeide, dat z. i. het Hoofdbestuur van St. Michaël, dat niets te verbergen heeft en zijn actie openlyk voert, tot het gewenschte overleg gaarne bereid zal zyn» Afgewacht moet worden, of hoofdbestuur van St. Michaël bereid is stopzetting van zyn actie. Prof. Veraart als zyn persoonlijke meening te kennen, indien dit overleg met bekwamen r; wordt gevraagd, het H. B. van St. Michaël tegen een tydelijke stopzetting van de a«ie geen bezwaren zal hebben. De Haagsche redacteur van de „Msb.” heeft den voorzitter en den onder-voorzitter van „St. Michaël”, prof. Veraart en baron Wittcrt van Hoogland, naar hun meening gevraagd over do houding, welke het be stuur van den Algemeenen Bond van R. K. Rijkskieskringorganisaties in Nederland in zijn Vrydagvond gehouden vergadering ten aanzien van „St. Michaël” heeft aangeno men. Op beide heeren maakte het communiqué den indruk, dat men in de goede richting is. Zij zyn bereid tot overleg en meenden, dat zal lat dit zeker nog „Och, ,neen, dat niet. Maar ik dacht niet, dat alles in Parys al zoo gauw gereed <ou zyn.... Ik dacht, dat er veel meer te doen was.” „Dat is ook zoo, maar alles is, dank zij do zorg van myn secretaris, zeer vlug ge gaan cn als het huis niet vol allerlei werk lieden was, die het verblijf daar zoo onaan genaam maken, dan zou ik je vandaag nog hebben meegenomen. Nu moet je nog wat geduld hebben, overmorgen ben je misschien in Patfls.” ,Jk heb besloten, dat we nn samen weer naar een restauratie gaan etenDat zal wat verstrooiing voor je zyn.” Martha ging heen om zich aan te kleeden. Op dat oogenblik weerklonk een luid ge- -bel. b Een werkman, die juist in de nabijheid der voordeur was, deed open. Daar stond een jongeman, van ongeveer 19-jarigen leeftijd. Hy had een pakje in de W,d* „Is hier het zoogenaamde „Kasteeltje,” vroeg hij. „Dan ben ik waar ik zyn moet.” Jacoues Lagarde kwam naderbij» maakt en daardoor angst en ontsteltenis on der de bevolking verspreidend. ERNSTIGE ONGEREGELDHEDEN. Uit Madrid wordt gemeld, dat er te Bar celona ernstige gebeurtenissen hebben plaats gehad. Het viel de politie op, dat zich tal rijke kleine groepjes menschen in de richting van het arsenaal en de kazerne begaven. Op een dier groepjes, dat werd aangehouden, vond men handgranaten en andere wapens. Er werden toen ook aadere personen aan gehouden, die eveneens voorzien bleken te zyn van dynamiet en handgranaten. Een I groep, die eveneens gesommeerd werd zich te laten onderzoeken, verzette zich met revol verschoten, waarop een straatgevecht ont stond. Er vielen ongeveer honderd schoten. Het is echter niet duidelijk of men hier te doen heeft met een actie van gewone misda digers of met een politieken opzet, daar de arrestanten alle inlichtingen weigeren. NA HET DIPLOMATIEK INCIDENT IN FRANKRIJK. Als gevolg van de Aoeilykheden, Herriot overkomen tengevolge der anti-clerikale on besuisdheid van minister Albert, heeft de Fransche minister-president maatregelen ge nomen om aan dergelyke verrassingen niet meer te worden blootgesteld. Volgens de „Liberté” heeft Herriot zyn medeleden van het kabinet doen weten, dat, alvorens zy met redevoeringen den boer op gaan, zij hem eerst hun fantasieën moeten laten lezen. DE BEIERSCtyE MONARCHISTEN. Aan „Die Welt am Montag” wordt uit München gemeld: De Beiersche koningskwes tie is sedert eenige dagen weder bet onder werp van besprekingen in alle blade»». Het ontbreken van een duidelijke bekentenis tot de Duitsche republiek in de verkiezingspro- clamalie van de Beiersche Volkspartij laat zoo goed als geen twjjfel aang. de houding der tegenwoordige regeering ,vef. Bij ex-kroon- prins Rupprecht duren de bezoeken van be kende en vooraanstaande persoonlijkheden voort. In de vergaderingen op het platteland I is het weer gebruikelijk geworden om aan dea kroonprins en zijn gemalin telegrammen van hulde te zenden. Het feit, dat Seiszer, een overtuigd monar chist, tot landcommandant is benoemd, welke functie door hem is aanvaard, duidt duidelijk aan, in welke richting de politieke stroo- ming in Beieren gaat. DE VLOOTBAS1S VAN SINGAPORE. Bruce, de premier van Australië, heeft te Sydney verklaard, van het bestuur der En- gelsche conservatieve party de verzekering te hebben ontvangen, dat de nieuwe regee ring dadelyk een begin zou maken met het aanleggen der oorlogshaven van Singapore Ook de premier van Nieuw-Zeeland, Mas sey, heeft in zyn parlement zyn voldoening uitgesproken over de aanstaande construc tie der havenwerken. Nieuw-Zeeland zal daaraan echter geen deel nemen, doch heeft 100.000 bestemd voor een nieuwen kruiser op verzoek van het Britsche ministerie van marine. De leider der oppositie van Nieuw- Zeeland verklaarde zich hiermede accoord en sprak ook zyn voldoening uit over het plan inzake Singapore. Uit een onderzoek »s gebleken, dat het déraillement van den expresstrein van Liver pool naar Blackpool te Lythain geweten^ moet worden aan het springen van eei» band- van een van de wielen van de locomotief ten gevolge van- c.en fout in het metaal. Deze fout was met de gewone middelen niet te ontdekken geweest. De wielbanden zaten om de velg „gekrompen” en ware»» verder - -verzekerd msi onder generaal Fengs bevel staan, hebben geluk gebeurd) wielbhhd

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1924 | | pagina 1