I I j I -«ÓNSBLAD” Bureau: HOF 6, ALKMAAR. Telefoon: I I 1 N«. Mff I 4 Waarom? Is FEUILLETON. Het roode testament. BRIEVEN UIT FRANKRIJK. Verspreide Berichten. Saterdag 99 November 1994 postgiro 104863. is« «Jaargaa< BUITENLAND. Korte Berichten. UIT DF PERS. DE GEVOLGEN. POSTGIRO 18486X POST GIRO 104863. I I visschersboot ter hoegte van Arino is omge- door I wijks dood te verkondi; to XXII. XXI. 4. ADMINISTRATIE No. 43» REDACTIE No. Ml 101. Maar nu zullen we zeKcrlieid krijgen” om toe- een van 3g: Zjj big ven .□ng aannemen. gezant en do 4 met voor 40.000 dollar aan rich, reeds drie dagei een andere bank. Mir looper met 20.000 do! waarmede men zoo het Rijk der filmver- DE ONTWAPENING VAN DENE MARKEN. De ontwapeningsvoorstellen der Deensche regcering zyn Donderdagavond in eerste le zing door Folketing (Tweede Kamer) aan genomen met 67 soeiaal-democratisebe en radicale stemmen voor en 24 conservatieve tegen. De linksche liberalen onthielden zich van stemming. De voorstellen werden ten slotte voor een commissie van 15 leden verwerzen. EEN HOOGST INTERESSANTE EN BEEANGRIJKE FILM. De „Groote Opera” heeft zijn deuren open gezet om do film er te doen binnentreden. Dit ia een feit van beteekenis in de geschie denis van de Bioscoop. Het toont hoe de rolprent zich meer en meer een plaats heeft weten te veroveren, zelfs in de meest conservatieve kringen van de Fransche kunstwereld. Men heeft begrepen welk een propagan- distische kracht van de bioscoop kan uit- gaan en heeft deze willen benutten om Frankrijks oudo schoonheid ver buiten do grenzen van het eigen land te doen kennen. Want het zal niet f Miracle dee Loups”, ven”, zal geheel do wereld Muiterij te Khartoem. Twee peletons van het Ude Soedaneescbe bataljon te Khartoem, sloegen aan het mui ten, zij deden een inval in l et militaire hos pitaal en doodden een Britsche en twee Sy rische doktoren. De Britsche troepen namen daarop de muiters onder vuur. Deze leden groote verliezen. Maar alles bleef zonder resultaat. Fauvel bleef zoek. Raymond, die door de inspanning der laat ste dagen zich overspannen gevoelde besloot «enigen tijd rust te gaan nemen bij zyn zoon, had een brief van Madeleine ontvangen De oudo meid, ongerust over den toestand Paul, had haar meester er van in ken- durend met elkaar in overleg: echter een afwachtendo houdii Vooral de Amerikaansche gezant en Fransche gezant willen zich niet binden. AMNESTIE-VOORSTELLEN IN BELGIE. De katholieke Vlaainsche afgevaardigde Blavier heeft tegen het eind van de zitting der Belgische Kamer een wetsontwerp inge diend om een algemeene administratieve am nestie voor-de ambtenaren, die van hun ambt ontzet zijn na den wapenstilstand van wege hun howling gedurende den oorlog, in het bijzonder wegens activisme. Het voorstel betreft drie categorieën van psrsonen: le. degenen,* die recht hebben op pensioen; 2e. degenen, die hersteld kunnen worden in den rang, dien zij het laatst ver kregen hadden uit benoeming door erkende Belgische autoriteiten; 3e. degenen, die zich als onschuldig beschouwen en een revisie van hun geval verlangen. De ontslagen ambtenaren zullen echter al leen weder in functie kunnen treden al na^r mate er vacatures ontstaan. Het wetsontwerp voorziet de benoeming van ’n parlementaire commissie voor ambts- hsrstel en revisie, welke commissie zal wor den voorgezeten door een magistraat. De regeering zal den secretaris ervan benoe men. VISSCHERSBOOT VERGAAN. Het „Journal'’ verneemt uit Madrid, dat bij den hevigen steng) welke dezer dagen de Zuid-kust van Spanje heeft geteisterd, een Raymond Fromental was verheugd over den meesterlijken slag, dien hij door do ont dekking van de daders der diefstallen had ge slagen. Maar, vonden Hij boog zwijgend en verwijderde zich. „Ik kan al niet meer voor hem doen," zeide de overste bij zich zelf, toen hij alleen was. ,,’t Is wel beroerd, maar ik moet toch ook mijn plicht doen.” alle daders waren nog niet ge- Fauvel was de heler en bijge volg de voornaamste medeplichtige. Lenige papieren bij de huiszoeking gevon den, wezen uit, dat er andere medeplichtigen waren. f In alle geval moet Fauvel gevonden wer den. Bevelen tot inhechtenisneiulng waren naar *Me plaatsen langs de grenzen gezonden en *ijn signalement werd overal bekend ge maakt. slagen. De opvarenden verdronken. BANK LOOPERS VERMIST. De politie te New-York zoekt naar twee bank loopers, die er met een bedrag van 60.000 dollar aan waardepapieren van zyn. De firma Rhoudes en Co. belde de poli tie op en deelde mede, dat een harer loopers aandeelen bij en weg was, terwijl van 'Iquelinen Decoppet, een jllar op pad is. M1JNOVERSTROOM1NG. Men gelooft, dat elf mijnwerkers zijn om gekomen tengevolge van het binnenstroo- meu van het water in de Perian-mijn nabij Swansea. Het water drong gisterennacht plotseling de myn binnen. Deze myn ligt op ongeveer vier mijl afstand van Swansea. Veertig mijn werkers waren in de mijn werkzaam. Negen- en-twintig van hen konden zich in vrijheid stellen. Een werd onmiddellijk gedood. Tien anderen zijn waarschijnlijk eveneens omgeko- men ten gevolge van mijngas, dat onmiddel lijk na het binnenst roomen van het water in do mijn kwam. ERNSTIG ONGELUK. Uit Parijs wordt gemeld, dat tijdens een zwaar onweder, dat vergezeld ging door een hevigen orkaan, een boot met vijftien arbei ders is omgeslagen. Elf hunner verdronken. „Ik. “heb vainnorgèn een brief ontvangen van mijn huishoudster, waaruit ik veronder stellen moet, dat mijn zoon eerder slechter dan beter geworden is, sinds ik hem niet meer gezien heb-’'. „U heeft toch nog geen zekere bewijzen? U maakt zich misschien zonder reden onge rust” „Ik wilde wel, dat het zoo was, mijnheer maar ik ben overtuigd van het tegendeel en daarom kwam ik u om eenige dagen veflof vragen”. „U kiest wel een heel slecht oogenblik uit, om dat te vragen, mijnbeer Fromental,” antwoordde de chef wrevelig. „Maar waarom mijnheer?” „Omdat de procureur der Republiek t er langt, dat u persoonlijk belast blijft met'het onderzoek naar Fauvel en hy wil, dat ga u weer terstond aan het werk zet”. „Steeds weer aan t werk,” mompelde Ray mond „’t Is uw plicht mijnheer,” antwoordde de chef, de wenkbrauwen fronsend. „Het ligt niet in mijn macht u deze gunst toe te staan, welke u vraagt. Wij zijn schuldeiscbers, dat weet u wel.U is ons al uw tijd verschul digd, al uw uren.... dagen en zelfs nach ten.... Maar ik wil u nog eenmaal zoo wel willend mogelijk zjjn en zal u één dag verlof toestaau”.... Raymond begreep, dat verder aandriugen niet meer helpen zou. a d vertentiepri ja Van l5 icgcii i i 25; elke regel meer f 0.25; RedNV per regel f 0.75; Rubriek .Vraag en aanbod" b| vof uitbetaling per plaatsing f 0.60. NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD Abonnement» prijst Per kwartaal voor Alkmaar Z— Foor buiten Alkmaar .f2 85 Met Geïllustreerd Zondagsblad 0 60 f hooger. Aan alle abonné's wordt op aanvrage gratis een polis verstrekt? welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 5OO,—. f 400,—. f 200,—, f 1OO,—f 60,—, f 35.—, f Graaf de Lau en zijn makkers. Zij vlucht over de met sneeuw bedekte velden en op bet oogenblik dat z|j meent achterhaald te zijn, riet zij voor zich een bende uitgehongerde wolven. Zij werpt zich op de knieën, de wolven deren haar niet, omringen haar zelfs met vriendschapsbewijzen. Graaf de Lau en zijn gezellen willen zich dan óp Jeanne werpen, om haar den brief van Koning Lodewijk te ontrooven. Maar de wolven, ziedaar het wonder, die zich niet tegen Jeanne hebben gekeerd, hervinden hun brute kracht, waar het geldt haar vijan den. Een wilde strijd beflnt, waarvan Jeanne gebruik maakt haar brief tijdig Peronne te i doen bereiken en zoo Lode wijk van den dood te redden. Een pakkende scène, die 4 kstrijd met de wolven. De meest-pakkende uit geheel de film. Zeker, handigheden, goed vertrouwd is in tol king, hebben vermoedelyk een groote rol gespeeld. Maar zij kunnen niet voldoende geweest zijn om het wolvenspel deze levens echte uitbeelding te geven. Wij gelooven dan ook gaarne, dat bet noodig is geweest, 10 dagen lang, de kleedy van do hoofdpersoon, uitnemend gspeeld door Mad. Sergyl, aan de wolven vertrouwd te maken. De beestentemmer schijnt daar door er in geslaagd ieder levensgevaar tè vermijden, hen zoodanig aan de nabijheid der spelers te gewennen, dat zelfs voor de overige deelnemers deze voorzorg overbodig was. Niettemin zou het toch wys zijn ge weest de figuranten door een dergelijke kleedingproef behoed te hebben voor een al te innige wolf-omhelzing, waarbij een hunner (op de film zichtbaar) het hard heeft te ver antwoorden. Behalve deze pathetische wolf-scène zijn er echter tientallen hoogtepunten in deze film, te veel om hier te beschrijven. Trou- .wens wij willen onzen lezers niet bij voor baat alle verrassingen onthullen. De compo nist Henri Rabaud, directeur van het con servatoire, heeft een partituur geschreven, die de verschillende tafereelen schitterend il lustreert. Charles Dullin, de directeur-tooneelspeler van het hier onlangs besproken AteBer-ge- zelschap in het „Theatre Montmartre” is een onovertroffen Lode w ijk XI. Hij heeft zich een film kunstenaar getoond van buitenge wone hoedanigheden. - - Vanni Marcoux, do gevierde opera-zange- res, ons Nederlandsche publiek bekend uit de glansperiode der Fransche Opera .te ‘s Gravenhage, heeft Karel den Stouten niet alleen historisch, maar werkelijk voor ons doen leven. Inderdaad „Het wonder der wolven” ver dient in alle opzichten het succes dat het hier bij pers en publiek heeft behaald. De groote Opera heeft in zjjn short een mees terwerkje te doop gehouden en terecht voor deze nationale film gebroken me^, de aloude traditie, alleen het gezongen woord in die kunst-academie tot uiting te laten komen. Artistiek en financieel succes zijn aan doze film verzekerd, al hebben ook de kosten schatten gouds bedragen. In ieder geval een winstgevende propa ganda voor het land, dat liefde door deze film wil wekken. Dit is de bedoeling geweest en wij twijfe len niet aan het succes. Zelfs verlangend zien wjj uit naar een tweede film van de aangc- kondigde reeks, die zoo goed is begonnen. Parijs. 26 Nov. 1924 Mr. P. v. S. DE SPANJAARDEN IN MAROKKO. De correspondent van het „Journal” te Hendaye verneemt uit particuliere, doch goed ingelichte bron, dat er een langdurig gevecht heeft plaats gehad, bijna voor de poorten van Tetoean, en dat de rebellen min stens tot een kilometer afstand van deze stad zjjn opgerukt. De Spaansehe troepen gaan voort met ont ruiming van de vooruitgeschoven stellingen. DE COMMISSIE VAN HERSTEL. De commissie van herstel heeft gisteren ochtend Parker Gilbert gehoord. De bespre king was gewijd aan kwesties betreffende comptabiliteit er^aan de technische installa tie van den dien* van den algemeenen beta- lingsagent. De commissie hechtte haar goed keuring aan de leverantie aan Frankrijk van 2500 ton stikstofineststof voor November en December. HET COMMUNISME IN BULGARIJE. De vereeniging van Bulgaarsehe journalis ten to Berlijn deelt mede, dat te Philippopel een anarchistisch-communistische bende uit geroeid is, welke zich in verschillende parti culiere woningen verborgen bad. Bij de po ging van de politie om de bende aan te hou den, is het-tot bloedige botsingen gekomen. Drie politiemannen werden gedood en 1 ge kwetst. Aan den anderen kant vielen even eens dooden en gewonden. De leden van de bende zijn tenslotte gearresteerd. Hun voor naamste doel zou zyn geweest de bevolking tot daden van geweld op te hitsen. DE ENGELSCH-DU1TSCHE ONDERHANDELINGEN. De Engelsch-Duitsche onderhandelingen over een handelsverdrag rijn met succes ge ëindigd. Beide partijen zjjn zeer tevreden. Men verwacht van het lagerhuis, noch van den Rijksdag eenige moeilijkheid, zoodat ’t verdrag begin Januari geratificeerd kan zjjn. De overeenkomsten omvatten het verdrag met twee aanhangsels en een verklarend protocol. Engeland verkrijgt do behandeling als meest begunstigde natie, een waarborg tegen welke beperking van zijn export naar Duitschland ook, een waarborg dat geener- lei maatregelen tegen Engelsche goederen zullen genomen worden, een bijzondere po sitie op dff Duiteehe markten voor speciale artikelen, zooals motorrijwielen, textielgowie ren, machinerieën, sportartikelen. Duitsch» land krijgt ontheffing van alle beperkingen jegens vroegere vijanden, die met alle vor< dere buitenlanders gelijk gesteld worden en bankfaciliteiten, die niet noodzakelijkerwijze de stichting van Duitschc banken te Londen in zich sluiten. Het vraagstuk van de 26 per cent blijft onopgelost, daar do Duitsche voor stellen te Louden in strjjd zyn met het plau- Dawes. Men verwacht echter, dat jle moei lijkheden op bevredigende wjjze uit den weg geruimd zullen worden. DE BURGEROORLOG IN CHINA. Toean-Tsji-Joei en Tsjang-Tso-Lin hebben monarchistische neigingen. Dat is een reden voor de verstoordheid van Woe-Pei-Foe over do goede behandeling van den jongen keizer en diens omgeving, en over de vrijheid, die de keizerlijke knaap geniet en de positie welke hem binnen de Keizerlijke stad we derom is geschonken. Ook verklaart het do verkoeling die er is ontstaan tussehen Toean-Tsp-Joei cn Tsjeng aan den cenen kant en Soen-Jat-Sen aan den anderen kant. Dr. Soen-Jat-Sen is nJ. een zuivere republikein. Inmiddels heeft Woe-Pci-Foe den steun van do provinciale gouverneurs in het Jang- Tse-gebied, waarop hij had gerekend, niet ontvangen, zoodat ook hij waarschijnlijk als balling het land verlaten zal. Toean-Tsji-Joei heet thans „hoofd van het uitvoerend gezag”; spoedig zal hij zich „Regent” laten betitelen, waardoor zijn po sitie ten opzichte van den keizerlijken knaap duidelijker zou zqn gemaakt. De buijenlandsche gezanten staan voort- r meer duren, of JLe let wonder der wol- 1 door op het scherm worden vertoond en een blik doen «laan in een roemrijk verleden van een be voorrecht land. Na hier duizenden te hebben bekoord, zal deze film een zegetocht beginnen in alle landen en ook Nederland zal zich dit bios- copische fortuintje niet laten ontsnappen. De eerste van een reeks historische films, waarin verdichting en waarheid Y>p verras sende wijze tot een boeiend geheel zijn ver werkt, is „Ret wonder der wolven”, wel in staat belangstelling te wekken, en er gaat ongetwijfeld een gezonde, propagandistische kracht van uit. En dit is te meer noodig in oen tijd, waarin al te zeer de bioscopische propaganda, zeker waar deze het Gallische stempel draagt, veelal van bedenkelijk en lichtzinnig allooi is. Reden genoeg derhalve, iets meer van de ze film, hier met grooten bijval en offieiee- len luister ontvangen, te verhalen. Het scenario is ontleend aan een roman van Dupuy-Mazuel en bewerkt door Ray mond Bernard. Een comité van bekende Fransche kunstenaars en geleerden heeft bij de historische ineen zetting zijn medewerking verleend. De regeering heeft militaire troepen ter beschikking gesteld om als figuranten te dienen en de opnamen vergemakkelijkt, door tal van hulpmiddelen, ter plaatse waar de tooneeten zich afspeelden. De inhoud is een episode uit den strijd gevoerd tussehen de Hertogin van Bourgon- <lië en den Koning van Frankrijk. De naijver van Karel den Stouten en Lodewjjk XI wor den in beeld gebracht. De liefdesgeschiede nis van Jeanne Hachette dient alleen van deze middeleuwscbe film een de schouwers boeiend verhaal te maken, draad te vormen tussehen de reeks kleurige en verrassende tooneelen. De oude stad Carcassonne heeft als decor gediend. Meer dan 3000 personen hebben deelgenomen aan de handeling. Zonder over drijving en hinderlijk chauvinisme rollen de tafereelen aan ons oog voorbij. Men bewon dert de technische knapheid van deze film niet minder dan het meesterschap, waarmede het geheel tot in de geringste onderdeelen is verzorgd. De feesten aan het hof van Bourgondië, do levendige gevechten, de strijd met de wol ven, de belegering van de stad, het zijn allo tafereelen, die ons oog geboeid houden en ons terug voeren naar een tijdperk, waard ook gekend te worden door het tegenwoor dige geslacht. Het hoogtepunt vormt zeker iet tafereel, waarin Lode wijk XI, gevangene van Karel den ‘en to Peronne, nog slechts eenige uren heeft te leven, indien 'n bepaalde brief niet tijdig in handen van Ka rei den Stouten zal zjjn. Reeds staan de koeriers gereed, om in geheql het Rijk Lodc- wijks dood te verkondigen. Natuurlijk bereikt tijdig genoeg do bewus te brief Peronne, om Lodewijks onschuld aan het licht te brengen. Maar heel wat moeilijk heden gaan daaraan vooraf. Jeanne Fonguit die dezen brief naar Luik moest brengen, wordt vervolgd door den ENGELAND EN EGYPTE. Geen interventie van Frankrijk. Naar het „Petit Journal” meldt, heeft Her- riot te Londen doen weten dat hij niét het ini tiatief zal nemen om bet Britsch-Egyptische conflict voor den Volkenbond te brengen, en dat hij zich ook verder van elke interventie in dezen zal ontouden. Volgens de „Petit Paririen” heeft lord Cre we Donderdag een langdurig onderhoud met Herriot gehad, w^arpi hij namena de Engel- sche regeering dank zegde voor de houding, door Frankrijk in- net Britech-Egyptiach con flict aangenomen. Ook is daarhjj besproken de vertegenwoor diging van Frankrijk te Angora. Daarbij zou lord Crewe aangeduid hebben, dat Engelapd bezwaar maakt tegen dq, benoeming van Franklin Bouillon tot Franach gezant aldaar. Nieuwe arrestaties. De Egyptische politie heeft gisteren te Cai ro en in de provincie 35 personen gear resteerd. Het blad „Siassah” verneemt, dat de Donderdag gcafresttgrde 3 politieke leiders verdacht worden van samenzwering tegen het leven van lord Allenby en *d« huidige Egyptische ministers Öok heeft de Egyptische politie blijkbaar op last van het departement aan de Openba re Veiligheid den leider der studenten gear resteerd. Zoo spoedig als hij kou ging Raymond naar Creteil en vond er zijn zoon, zieker cn magerder, dan hij zich had durven voorstel len. ,Jk ben bedroefd over je Paul,” sprak Raymond. „Bedroefd, vader, waarom?” „Omdat je zieker ben geworden.... Ik dacht het wel, toen ik den brief van Made- elein ontving”.. „Heeft Madeleine dan geschreven?” „Ja. Dat was haar plicht.... Ik begreep wel, dat ze mij de volle waarheid niet durfde sehryven, maar dat ik er rny zelf van moest gaan overtuigen en ik wilde wel, dat ik hier een paar dagen kon blijven”..., „Is u met het u opgedragen werk nog niet klaar?” „Nog nieten misschien zal het mjj langer ophouden, dan ik gedacht had Ik ben verplicht veel in de provincie te rei zen En tóch wilde ik, dat je een paar dagen in Parijs kwaamt”..,. „In Parijc,” vroeg Paul verwonderd..., ^Ja, ik wil' Je leht bij »e hebben, om De Stan-Fein-leWer De Valera is gis teren na een maand te hebben gevangen ge zeten, vrijgelaten. Hij werd in een trein naar Dublin gezet. Na een debat dat acht dagen' duurde en in den loop waarvan 80 redevoeringen werden uitgesproken, heeft de Tsjechische Kamer de begroeting, de financieele wetten en het militaire plan aangenomen. Volgens een bericht aan Duitsche bla den zou Fethe Bey, do nieuwe premier van Turkije, zijn ambt reerls weer neergelegd hebben. Generaal von Ngthusius dringt in weer wil van zijn vrijlating aan op een herziening van zijn proces, omdat zjjn persoonlijke eer alleen kan worden hersteld door een vernie tiging van het vonnis. voor je te kunnen zorgen”. „En u moet zooveel op reis?” „Dat zal in de eerste dagen zoo erg i.iet zijn en bovendien verveel je je hier”..- „Me dunkt, dat ik me te Parijs, als u er niet bent nog meer zou vervelen.” „Daar heb je tenminste kennissen, Fabkm ae Chatelux bijvoorbeeld.” „Ik blijf liever hier, vader.” Raymond zweeg. Hij begrgep niet, waarom zijn zoon er zoo op aaadrong in Creteil, waar hij zich doodelijk verveelde, te blijven. Jk heb een Han, Paul, dat ik wil uit- voeren.” „En dat is, vader?” Jk wil eens een dokter gaan raadplegen over je gezondheid.” „Een dokter?” „Ja, een bekwaam Amerikaaimeh specia list.... Ik heb hem gezien en reeds over je gesproken”. „Dent u dan werkelijk vader, dat ik zou ernstig ziek ben?” „Ziek niet zoozeer, Paul, maar je aent zwak en we moeten middelen zoeken om je weer kracht terug te gevenWil je met me naar een dokter gaan? Ja va 'er.dat is goed.” „En jc zult zijn voorschriften volgen? (Wordt vervolgd) nis willen stellen, maar hoewel ze zooveel mogelijk haar bezorgdheid bij het schrijven had zoeken te verbergen, was het haar toch niet gelukt en Raymond kon wel tussehen de regels doorlezen, dat het met Paul niet in den haak moest zjjn. „Ik ga vandaag nog naar Creteil”, besloot hij, zoodra hij den brief gelezen had. Hij begaf zich haastig naar de prefectuur en liet zich bij den chef aandienen. Deze had het met allerhande zaken zeer druk en zoo moest Raymond geruimen tijd wachten. Eindelijk werd hq toegelaten. Jk hel» goed nieuws, mynheer mijnheer Fromental” ontving hem de chef. „Goed nieuws?” vroeg Faymond verheugt „Ja.op aanvrage is U voor bewezen dieristen ecu gratificatie toegekend van fr. 2000.” „Dank U”, antwoordde Raymond tamelijk koel. De overste keek hen» verwonderd aan. „U bad misschien iets beters gehoopt dan geld, geloof ik. Ik wil myn uiterste best voor U doen om uw vrijstelling te verkrygen, hoe wel het my zal spijten U te moeten verliepen. „Ik reken op U mynheer,” hernam Froinen- tal? en ik zou U wel dringend willen vragert my zoo spoedig mogelyk te helpen, want ik viees verplicht te zyn, myn zoon naar Par^» terug te halen....” „Uw zoon terughalen?..., Waarom? Is niet goed bezorgd op zyn bulten? „De Maasbode” schryft: De gave der profetie was" niet noodig om kunnen vooruitz^n dat de actie der Michaëlisten tot reacoe prikkelen zou. Het was dan ook uit dezen hoyfde, dat we van meet af die actie hebben gesignaleerd als gevaarlijk voor de Katholieke eenheid c»p politiek gebied. Reeds eer werd vernomen van een bewe ging in het agrarische deel onzer Staats partij, welke zoo wjj meenen min of meer parallel zou gaan loopen met de Michaël- strevingen; thans zyn het de werkgevers, die uit hun tent gelokt, er over peinzen, <en tegen-actie te beginnen, ten einde hun spe ciale wenschen en hun speciale menschen cp bet Binnenhof te brengen. En het is evident dat zij daarbij rechtdraads zullen insturen tegen de verlangens en de vertegenwoor digers der Michaël-groep. Op de vergadering van gisterey kwam dit bereids tot uiting. Boor het onbesuisde optreden van St. Mi- chaël dreigt aldus Mgr. Nolens waar schuwde er terecht voor de klassenstrijd in optima forma in onze gelederen te worden overgebraeht, waar hij onrniddellijk op het politieke erf de grootste verwoestingen zal aanrichten. We willen nog steeds aannemen, dat de leiders dezer onbeteugelde beweging volko men te goeder trouw zijn. De rede door den heer Bon gisterenavond te Rotterdam ge houden is er een nieuw bewys van, hoe hij met de beste bedoelingen is bezield. Maar dan zyn deze ijveraars toch wel ontstellend naief, als zy maar staag zich blijven wijs maken, dat ze vóór alles de eenheid der Katholieke politieke organisatie dienen. Het tegendeel wordt belaas met den dag duidelijker.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1924 | | pagina 1