W-IbWsÈll dagblad. ALKMAAR. Officieel© mededeelingen Tweede Blad. 4 I AGENDA. n AAN DE OUDERS DER LEDEN VAN HET ST. ALOYSIuS- PATRONAAT. Dinsdagavond heeft cursus 1 les van 6»/« tot 7»A uur en cursus II van 7y< tot 8»/* uur, Will. Vermeulen, leider. DE ZIEKENHUIS-PLANNEN. INGEZONDEN stukken. DE onderlinge alkmaarsche glasvepzekering. R. K. VEREENIGING VOOR DEN VOLKSZANG. I J in •i2 „Unie.” De heer Maas, mejuffrouw Blom gevuld komen HINDERWET Burg.' en Weth. van Alkmaar brengen ter %]gemeene kennis, dat zy by besluit van be> den vergunning hebben verleend aan de Maat schappij „Petrolifère” te ’s Gravenhage tot het oprichten van een bewaarplaats van pe troleum in het perceel Fnidsen, Wyk C, nr 24 Alkmaar 6 Februari 1925. Burgemeester en Wethouder voorn oemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemeene kennis dat zy by hun besluit van heden vergunning hebben ver leend aan H. Holsmüller Hzn, aldaar tot het oprichten van een schoondery van zaden en peulvruchten, met plaatsing daarin Van twee electronsotoren, respectievelijk van 5 en 3 P. K., dienende tot het drijven van eenige machines en werktuigen in het perceel Luttik Oudorp, Wyk C nr. 37. Alkmaar 6 Februari 1925. Burgemeester en Wethouder voomoemd. WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. In de „Alkm. Crt.” van Zaterdag trof ons bet vulgende bericht: „Naar wy vernemen heeft minister Co- lyn, overeenkomstig de wcnschen van B. en W., goed gevonden ’t jaarlyksch canon- recht, verschuldigd voor het in erfpacht overnemen van de Cadettenschool met de bfjbeboorende gronden te verlagen tot was I4u JAARGANG. MAANDAG 9 FEBRUARI 1925. Ieder jaar lees ik met groote verba- zmg het verslag van bovenstaande On derlinge Glasverzekering en vraag mii dan af: weet gij, aangeslotenen (yrijwd allen miadenstanders), we', waarvóór gfi’ reclame maakt, als gij de scl i'te- rente resultaten, door U m hen afgcloo- pen jaar wederom bereikt, in de dag bladen publiceert? Is dat om het publiek, dat toch ook iïei met de algemeene bezniinigings- woede behept zal zijn, te laten zten hoeveel er wel bespaard zou kunnen worden door onderling .("esamcnlijk) b.v. sigaren, kleeding, manufacturen, naaimachnies enz. enz te koopen, even als gii .zoo geweldig weet te bezui nigen, door U onderling te verzeke ren en daardoor- wiqs^n van de Par ticuliere Glasverzefcenng Maatschap pijen en hare Agent n «elf te verdienen? Middenstanders, dit kan Uw bedoeling niet zijn, want het zot» in strijd zijn met uwe belangen. Is het dan alleen voor een besparing van een zéér luttel bedrag per jaar, dat gii Uwe principen prijs geeft Of weten de meeste leden van de Alkm. Onder inge Glas verzekering jiiet, dat zij lid zijn van een verè r.igtng, welke in strijd is met de beginselen van den Middenstand. U, Mijnheer de Redacteur, beleefd dankzeggend voor de verleende plaats ruimte, verbliif ik met de m te hoog achting, Uw Dw. VISSER, LHr. Kerrebijn’s Glashandel. Wanneer wy door de hierbedoelde publl- catie’s echter onaangenaam getroffen wor den, dan komt dit, doordat wy hier een schromelijke veronachtzaming van het katho- ■lieke deel der bevolking van Alkmaar con stateeren, een veronachtzaming, waarin zich een zeer betreurenswaardige mentaliteit verraadt. Minstens één lid toch der ziekenhuis-com- missio acht het oirbaar direct of indirect aangaande de ziekenhuis-plannen mede deelingen te verstrekken alleen aan de „Alk- maarsche Crt.”, daardoor te kennen gevend, dat de katholieken, van een en ander niet ingelicht behoeven te worden. i te katbjlieken zullen evengoed als ieder ander voor een eventueel nieuw ziekenhuis bun belasting te betalen krijgen, doch met, den gang van zaken by de bespre kingen der stichting hebben zy niets te maken. Het blykt, dat men in zekere kringen weinig reverentie voor de katholieken bezit, ook al ^aat men over him geld beschikken. Het lijkt een herhaling van de historie: „Er zal onderhandeld worden bij U, over U enzonder Ut” Mogen wy om wat meer respect, om wat meer gewoon-burgerlijkc beleefdheid verzoe ken? Voorzoo ver de „Alkm. Crt.” een der ijve rigste propagandisten voor het nieuwu zie kenhuis is als party derhalve, niet als nieuwsorgaau had zij er wellicht toe mede beliooren te werken, dat aan het hier bedoelde respect, aan de Op 19 Februari a.s. «eld de zaken contra C. D.’ groentenhande- ..Ik!,,. G.wol’n hzzririzsnrolnL'O hunk'hrOUk De evengenoemde Paters zongen ook oog "loria, en voorts een door Pater Welschen gecomponeerd „Adias” aan de H. Maagd, terwjjl na de pauze uit dankbaarheid gezongen werd de Credo uit de Portorikyn- sche Mis. Een tijdens den avond gehouden collecte bracht de mooie som van 152.53 op. In zijn iankwoord mocht de Eerw. Pater dan ook constateeren, dat ook in dit opzicht vm» Alkmaar de victorie uitging, want van de 13 leringen, welke gehouden waren, tracht de collecte te Alkmaar het hoogste bedrag op. Vermeiden wy tenslotte nog, dat de hec- ren Van Langen (vleugel), Tjeertes (cello) en Schreura (viool) den ‘avond muzikaal illustreerden en niet weinig tot het succes bijdroegen. Allereerst werd een welkomstlied gezon gen dat gemaakt is door mej. J. Roldanus op de wys van „Het Zonnelied” van Catfe. v. Rennes. Een orginieelo idee was het om dit lied te doen zingen door 8 dames die haar hoofden gestoken hadden dcor een met een toonladder beschilderd doek. Het succes was groot. De heer D. Straasheym hield een interes sante causerie over Hastière, in het zuiden van België, tusschen Dinant en de Fransche grens. Vele zeer duidelijke lantaarnplaatjes ver lichten het gesproken woord. Mej. Roldanus bood mevr. Straasheym bloemen aan. Vervolgens zong mej. M Ruygh op ver dienstelijke wijze „Lente’” van Catharina v. Rennes, daarbjj zeer goed op de piano be geleid door mej. G. Brandt. In de hierop volgende pauze zongen de 8 dames, die by den aanvang van den feest avond het „Welkomstlied” gezongen hadden dit lied nogmaals. Ook nu weer oogstten zy daarmede veel succes. In de pauze werd ook geraden naar het gewicht van een groot chocolade ei, dat door de firma Ero en Rem beschikbaar was ge steld. Na de pauze droegen mej. J. Roldanus en de heer G. Kuyper ,"N. R. V. klanken” voor 'n aardige voordracht,' waarin het doel van de N. R. V. werd uiteengezet en aan de hand van een aantal fraaie lichtbeelden te zien werd gegeven, wat en waar men door de zorgen van de reisvereeniging heeft kunnen genieten. Vooral toen ook eenige plaatje* van uitstapjes van de Alk maar sche afdeeling op het doek kwamen toonden de aanwezigen evel belangstelling Dan deed da mooie sopraan van mevr. EritsBuys ons genieten van „Tuiniertje" van Ary Luyt, „Slaaplied” van Bern. Graus- jean en „De Krekel en de Mier” van H. \van Tussenbroek. Mevr. A. Ohlen—Bosman be geleidde haar daarbij zeer verdienstelijk op den vleugeL De goocheltoeren van den heer R. G. Post- ma verheugden zich in een groote belangstel ling. Meermalen deed hy de aanwezigen over zyn kunnen verbaasd staan. Mej. J. Roldanus verwierf, welverdiend, 'n groot succes met de voordracht „Tante'» Marschreis”. Haar werd dan ook een prachtig bloemstuk aangeboden, wat ’n stormachtig applaus uitlokte. Ook de zangstukjes „Grootmoedertje" door de dames G. Brands en M Kuyper— Ruiter en „Hans en Trieneke” door de da mes M. Ruygh en G. Brandt oogstte een bij zonder succes. Mevr. A. OhlenBosman en Mej. A. Gor ter vertolkten dan op viool en piano zeer muzikaal een 3-tal muzieknummertjes: Hemz-ett, van L. van Beethoven, Hermoreste van Ant Dooriken, Gavotte van Carl Bohm. Tot slot van het programma werd door 'n 8-tal dames en heeren ’n „Artistenrevue” op gevoerd, ’n aardig, komisch éénactertje, waarin allerlei artisten op de planken kwa men om zich bij den directeur vna een nog niet opgericht ensemble te doen en gageeren ’n acrobaat, ’n- krachtmensch, ’n zangeres, enz., tot zelfs een telephaat, die nog een op dracht in de zaal uitvoerde. Hiermede was het uitgebreide programma afgewerkt. Het dankwoord van den voor zitter, aan allen, die hadden medegewerkt om dezen avond te doen slagen, was zeer zeker op z'n plaats. Het was inderdaad ’n leuke feestavond en ■de toon, die er heerschte van den beginne af aan was van een echt rustige gezelligheid. Voor ’n volgende gelegenheid zouden wy echter in overweging willen geven het pro gramma niet zoo uitvoerig te maken, als voor dezen avond het geval was eerst te ongeveer 2 uur was het geheele programma afgewerkt daar meerderen vooral ou deren de zaal verlieten vóórdat het pro gramma geheel ten einde was. SCHOENEN VERMIST. Door een inwoner uit H. H. Waard is bij de politie aangifte gedaan van de vermis sing van twee paar schoenen, welke scaoo- nen hy in zyn bakwagen onbeheerd staande op den Achterweg, had laten st*an. Een on derzoek wordt ingesteld. SCHAAP VERSCHEURD. Een alhier wonend veekoopman heeft l-jj de politie aangifte gedaan, dat door drie hon den, vyu tot dusver onbekende eigenaars, in zijn land aan het Overdiepad, een schaap is verscheurd. De zaak wordt onderzocht, De eigenaars van dergelijke gevaarlijke hón den. worden in hun eigen belang aangeraden, deze vast te houden. t verlagen 11000.per jaar. Oorsp onkel|jk dit bedrag op 18800 gesteld. Voorts is er in de door den zaad be noemde commissie Inzake het uit te bren gen rapport over het stichten van een Neutraal Centraal Ziekenhuis overeen stemming bereikt. De conclnsie van de commissie is, dat zy den raad met aandrang aanbeveelt zich het gebouwencomplex van de Cadetten school te verzekeren en de plannen voor te bereiden voor den bouw. De voorstellen van B. en W. in dezen aan den raad kunnen dus spoedig worden verwacht”. AANVARING. HèdÊnAórgen te ongeveer kwart over ze ven werd in de Heornschevaart de motor boot „Addy” van derfirma C. A. Conyn aan gevaren door een motorboot van de firma Schot, met het gevolg, dat een gedeelte "xn een party hout, dat op eerstgenoemde mo torboot lag, te water geraakte. Met- veel moeite wist men het hout weer op te vangen. ALKMAARSCH STRIJKORKEST. Het „Alkmaarsch strijkorkest” dirigent de heer J. Henri Oushoorn zal a.s. Vrydag 13 Februari, 's avonds te acht uur in de Har monie een concert geven waarop o. m. Danse Soirée en Danse Profane van Debussy voor piano met strijkorkest ten gehoore gebracht zullen worden. Als soliste treedt op de befaamde zange res Mevr. Elise Menagé Challa. Voor nadere bijzonderheden zie men de advertentie in dit nummer. NED. REISVEREENIGING. De Ned. Reisvereeniging afd. Alkmaar kwam Zaterdagavond in de zaal van den iir. Móojj byeen, tot het houden van haar alge meene vergadering met een daaraan verbon den feestavond. De heer C. Nannes Gorter, voorzitter, riep de talrijke aanwezigen een woord van wol kom toe en deed mededeelingen omtrent oen 2-tal binnenkort te houden lezingen en een film-voorstelling, waarvoor spr. nu al vast de belangstelling der leden inriep. De notulen van de secretaresse, mej. J. C. M. Roldanus, werden ongewijzigd vastga- steld evenals het jaarverslag, waaruit we het volgende aanstippen: Het ledental bedraagt momenteel 526. Wandeltochten, uitstapjes, bezichtigingen van gebouwen enz. werden gememoreerd en geslaagd genoemd. De cursussen in de moderne talen voldoen uitstekend. Met genoegen werd teruggezien op de gehouden lezingen. Uit het financieel verslag van den penning meester, den heer S. J. Moolenaar, bleek, dat de ontvangsten in het afgeloopen jaar be droegen 518.99, de uitgaven f 488.51, zoo dat er een batig saldo is van f 30.48. De penningmeester zjtjide, dat hy niet ge- IWVl LC»ICUCll »VII Z.1JI1, lezingen nadeelige saldi opleverden door uit den aard der zaak dure sprekers, maar bo vendien door te gering bezoek. Spr. hoopte, dat alle leden voortaan van hun belangstelling blijk zullen geven. Als commissieleden tot het nazien der re kening en verantwoording werden aange wezen mej. Jut en de heeren Zeeman en van der List. Aan de orde was de bestuursverkiezing De aftredende heeren C. A. Grootegoed, J Tander en S. J. Molenaar werden herkozen. Bij de ^rondvraag infoimeerde de heer Ohlen o.m .of het bestuu: al eens gedacht had over een bezoek aan de IJmuider sluis- werken. De Voorz. zeide, dat er inderdaad plannen bestaan om te zyner tijd onder de beproef de leiding van den heer Ringers een uitstap je daarheen te organiseeren. i Hiermede was aan de jaarvergadering een einde gekomen en werd met het feestelijke gedeelte van den avond begonnen. welke zaken op 9 September door de Arron dissementsrechtbank werden behandeld. Het O.M. vorderde destijds tygen C. D. 1 maand en tegen J. W. 4 maanden gevan genisstraf, doch de rechtbank sprak beklaag den vry, tegen welk vonnis het O.M. in hon ger beroep ging. MISSIE-AVOND. Het blijkt, dat er in Alkmaar warme be langstelling bestaat voor het werk, dat onze moedige missionarissen in Overzeeeche ge westen verrichten. Zondagavond 4 Januari toch was de groo- te zaal van „’t Gulden Vlies” geheel met eén aandachtig gehoor, dat was luisteren naar hetgeen eenige Paters Domi nicanen te vertellen hadden over de missio- neerihg van Portorico, en ook gisteren —I toen weer een missie-avond gehouden wend 7 was er geen enkel plaatsje pnbezet >k ditmaal waren het wederom de Paters Wen: nékendorik, Hentzen en Welschen, die steun voor de Portorikijiiscbe missie kwamen in roepen. Do Weleerw. Pater Wennekendonk open de de bijeenkomst en dankte voor de belang stelling, welke in Alkmaar voor de Portori- kijnsche missie getoond wordt Voor een groot deel was dit te danken aan den vol- yverigen werker voor den missiepenning hier ter stede, den Weleerw. Pater Knippenborg. Na het uitvoerig verslag van den vorigen missie-avond kunnen wy ditmaal kort zyn. De lichtbeelden waren bijzonder scherp en duidelijk. Hun aantal was met verschillen de vermeerderd, zoodat de toeschouwers een nog beteren indruk van het moeilijke b^kee- ringswerk in Portorico kregen dan den vo rigen keer. De toelichting door den Wel- Eerw. Pater Wennekendonk werden ook nu weer met de grootste aandacht gevolgd. Toen het portret van onzen oud-stadge- noot, den VWleerw. Pater Innocentius Ver- hoeve 0.P, op het doek verscheen, weer klonk evenals de vorige maal ’n luid applaus. Ook de,.ten gehoore gebrachte Portorikyn- sche muziek was een groot succes. Pater Hentzen en Pater Welschen zongen o.m. Salve Regina en de Litanie van de H. Maagd. Medegedeeld werd, dat. in 1918 de misole- actie voor Portorico in ons land lüö.ooo ha opgebracht. De evengt Kyrie, en Gl beleefdheid niet xoo grof geweld werd aan gedaan. LOTEN IN BESLAG GENOMEN. Hedenmorgen heeft de politie bij de depot houders van loten van de verschillende Kon. goedgekeurde loterijen de nog voorhanden zijnde loten in beslag genomen. Op ons verzoek om inlichtingen deelde de Commissaris van Politie ons mede, dat wy on om deze inlichtingen moesten wenden tot den Officier van Justitie. Daar ter plaatse werd ons echter medegedeeld, dat ons geen inlich tingen konden worden verstrekt, daar men zien over nog aanhangig zynde zaken steeds van inlichtingen onthoudt, Ondertuschen vernamen wij, dat deze in beslagneming niet alleen te Alkmaar zijn ge schied, maar tegelijkertijd, tusschen 12 en 2 uur, over het geheele land. Waarschijnlijk is dit om te onderzoeken of de trekkingen van deze loterijen overeenkomstig de Loterjjwet plaats vinden. UITVOERING „DE HALTER.” Voor een volle „Harmonie”-zaal gaf de gymnastiekvereeniging „De Halter”, onder leiding van haren energieken directeur, den heer Jac. Schenke, Zaterdagavond hare jaar- lykscbe uitvoering. Precies half acht begon de uitvoering en stonden klein en groot op het tooneel ge- schaard. Na den gebruikelyken vaandelgroet nam de voorzitter der vereeniging, de heer G. Mensink, het woord. Hy heette allereerst allen hartelijk welkom. Spr. herinnerde er aan dat, bet vorig jaar by het 25-jarig bestaan zeer veel belangstelling was voor de uitvoe ring. Dit jaar was dit geenszins minder en moesten weder twee uitvoeringen gegeven worden. Spr. concludeerde hieruit een groote belangstelling in het werken en streven der Vereeniging. Verder herinnerde spr. nog even aan de: Getkest uitvoering, welke ongetwijfeld leer zaam is geweest. Met genoegen wees spr. op de officieele ont vangst ten stadhuize, waarbij geconstateerd kon worden de ernstige wil van B. en W. om het doel van het K. N. G. V. zooveel mogelyk te helpen bevorderen. Daadwerkelijke en moreele steun doet goed juist in deze tijden van neergang. Juist nu komt het er op aan energie te be zitten om aan de gevolgen van deze tyden het hoofd te kunnen bieden. Daarom moet men het liehaam geschikt maken aan den geest een gezonde geest in een gezond Hchaam. Ook het afgeloopen jaar bracht de vereenl- ging wederom vele successen, die bereikt wer- den dank zij de energieke en aangename lei ding van den directeur, den heer Jac. Schen ke. De voorziter sprak daarop den heer Schen ke toe en dankte hem voor zyne uitsteken de leiding het afgeloopen jaar de vereeni ging wederom gegeven. Daarna wjjdde spr. eenige woorden aan de successen behaald door den heer H. Licher. Deze behaalde toch onlangs den meester- tcbapsL op de toestellen en tevens het kam pioenschap van het Gewest. 8pr. huldigde hem hiervoor en' bood hem als blijvende her innering aan een zilveren beker. Namens zijne ouders bood hij hem een bouquet aan. Hy hoopte, dat het voorbeeld van die ouders aansteaelyk zou mogen wer ken op ben, die bang zyn hunne kinderen toe te vertrouwen aan een vereeniging en z|j zul len mogen inzien bet belang der lichamelijke opvoeding. Ten slotte moest spr. een jubileum herdenken en wel het feit, dat de Secretaris de heer Jonker, 25 jaar lid der vereeniging was. Zonder den jubilaris een pluim op den hoed te willen steken, wildé spr. toch Wel even herinneren aan ’t feit, dat de heer Jon ker zoo ongeveer alle bestuursfuncties heeft waargenomen, waarvan de laatste jaren het secretariaat en in al deze functies een groote werkkracht aan den dag legde. Hij was het die in ed jaren 19141918 zoo juist begreep het devies van K. N. G. V.: een gezonde geest ia een gezond lichaam. Bewouderenswaardig was ook het optimisme van den h. Jonker en de voorzitter sprak den wensch uit dat hy dit steeds zou mogen blijven. Als huldeblijk werd den h. Jonker aangeboden een koperen sigarenkist, waarop kunstig gegraveerd zyn de verschillende attributen toepasselijk Op het doel der vereeniging. Namens de leden bood de heer Schenke hem aan een koperen aschbak. Het verheugde den heer Schenke, dat het hem was toege staan dit aan te bieden omdat hy wel het langst met den heer Jonker had samenge werkt. Mevr. Jonker werd een bloemstuk overhandigd voor het vele, dat ook zy het belang der vereeniging heeft gedaan. Nog was de huldiging niét afgeloopen: den heer Jonker werd door een der leden nog een bloemstuk aangeboden.waarby de wensch werd uitgesproken, dat de heer Jonker ook in de toekomst de vereeniging met hetzelfde optimisme zal weten te bezielen als hulde, De heer Jonker, verrast door zooveel hulde, dankte allen hiervoor en hoopte nog vele jaren in het belang der vereeniging werk zaam te kunnen zyn. Hierna werd begonnen met de afwerking van het programma, dat vlot werd afgewerkt. Laat ons allereerst even vaststellen dat door de verschillende afdeelingen uitstekend werk werd geleverd en meerdere afdeelingen leverden zelfs keurig werk. De heeren openden het programma met vrije oefeningen. Deze oefeningen werden zeer ir oi en gelijkmati- uitgevoerd. Vooral de gemengde oefeningen vielen op. By het tremnlin paard springen werden meerdere mooie sprongen te zien gegeven. Het nummer hoogrek en brug was weer een mooi "'immer. De kranige voorwerker, de heer H. Licher liet keuri~e oefeningen zien. Ook de overige heeren en vooral de heer Schenke lieten zich niet onbetuigd. Ook de kracht-oefeningen mochten gezien worden. De cursus-meisjes werkten aan de klassi kaal brug en gaven wel blijk flink geoefend te hebben. Ook hunne vorige oefeningen wa ren goed. De cursus-jongens gaven vrye oefe ningen tc zien. Deze oefeningen werden be slist goed uitgevoerd. Het touwtrekken der jongens had wel de belangstelling der aan wezigen. De adspiranten, zoowel do meisjes als de oon-burger:tike jongens gaven blijk /net ernst, geoefend to Het is thans de derde maal, dat de „Alkm. Crt" betreffende de ziekenhuis-plannen me dedeelingen doet, welke aan het katholieke dagblad onthouden werden, tot publica tie waarvan aan het kathpiiehe -dagblad al thans geen vrijheid vejje^nd werd. -Om misverstand -Xvoorkomen .willen wy nadrukkeljjk verklaren, dat wy de publica tie van een en ander aan de „Alkm. Crt” als nieuwsorgaan geenszins ten kwa de duiden. Het is haar goed recht, ja, zelf* haar jour nalistieke plicht, belangrijke nieuwsberichten, waarvan de publicatie niet strydig is met het algemeen belang, zoo spoedig mogelijk aan haar lezers mede te deelen. (Wij hopen, dat de redactie der „Alkm. Crt” deze verklaring eens goed ter harte zal nemen en zal leeren, ook óns op gelijke royale wijze te beoordeelen, wanneer wy on zen lezers wat nog al eens voorkomt belangrijke tijdingen mededeelen, vóórdat de ciders bekend zijn). hebben! Dit bleek Wc) uit hunne' verschillende oefeningen. De dames noemen we het laatst, dit geens zins, omdat deze minder goed wérk zouden geleverd hebben. Juist het tegendeel is het gevaL De dames hebben ongetwijfeld keurig werk geleverd en vooral het wrk aan de lage brug was bepaald mooi Ook bun staaf- en knotsoefeningen werden zeer mooi en gelijk uitgevoerd, vooral de ge mengde oefeningen deden het góed. Tusschen de verschillende gymnastiek-oefe- ningen gaf de heer Jac. Schoen een twee tal nummers ten beste. Inderdaad mochten we constateeren, dat de heer Schoen vooruit is gegaan ook wat betreft de keuze der liede ren. De begeleiding was bij Mej. T. Vonk in goede handen. Rest ons nog te vermelden, dat den heer Schenke door een meisje een rookstel met tafeltje werd aangeboden. Alles bijeengeno men kan Halter” op een uitstekend ge-’ slaagde uitvoering terugzien. Ook mochten wij constateeren, dat de verschillende afdee lingen zeer goed bezet Waren, die wel een bewijs gaven van den bloei dezer vereeniging. MOTORBOOT GEZONKEN. Vermoedelijk door lekkage is gisteren in hef water van het Luttik-Oudorp een motor boot gezonken. Pogingen worden aange wend de boot te lichten. ONTVLUCHT. Twee minderjarige jongens, die uit het ge sticht „Hoenderloo” waren ontvlucht zyn alhier aangehouden. Zy zullen weder op transport gesteld worden naar voormelde in richting. „HANS EN GRIETJE.” A.s. Woensdagmiddag te 3 uur zal Je operet te „Hans en Grietje,” ’n kindersprookje in 3 bedrijven met zang en dans, opgevoerd wor den in de schouwburgzaal „’t Gulden Vlies Koorstraat. Deze operette, vervaardigd door den heer Alb. Boelens te Hélder naar het bekende sprookje „Haas en Grietje,” die haar ook hier zal doen opvoeren, mocht in verschil lende plaatsen veel succes oogsten. De Heldersche Courant schreef over de opvoering dezer operette o.m.: Zooals wy reeds hebben medegedeeld, zou den eenige leerlingen van den heer Boe tens Woensdagmiddag het kindersprookje „Hans en Grietje” opvoeren. Toen wy tegen 2 uur naar den Kanaalweg gingen, stonden daar zeer vele moeders met kinderen, zeker neg wel tweehonderd die toegang wilden, doch de zaal reeds geheel gevuld zagen. Een dergo lijk succes overtrof de verwachtingen van vel» oudere; "die met glundere gezichten ons op al die kinderen attent maakten. Het sprookje is natuurlijk genoeg zaam bekend; er waren nochtans jeugdige té- zöêkstertjes, die voor deze voorstelling in hun wetenschappelijke werken, door Sin terklaas blijkbaar met milde hand verspreid, speciale studie* hadden gemaakt om het vfit- loop beter te kunnyn volgen. Het tweede be-_ dryf, als Hans en Grietje verdwaald zyn in het bosch, de avond is gevallen en de kleine zandman wat zag hij er eenig-leuk uil en wae h(j dood-etnstlg met zijn witt^ I baard! hen zand in de oogen heeft ge strooid, geeft den droom weer, dien de beide kinderen hebben. Dan komen er enge len die hen beschermen en behoeden, dié hen geloof, hoop en liefde” de drie kostelijke gaven waarvan reeds Paulus spreekt, bren gen, en deze apotheose, waarbij gekleurde schijnwerpers verrassende effecten gaven, was buitengewoon aantrekkelijk. SCHUTTEVAER, Zaterdag 7 Febr. had bovengenoemde ver- eeniging voor hare leden en introducé** een propaganda- en feestavond georganiseerd. De voorzitter, de heer Jonker, heette de aanwezigen hartelyk welkom en wilde direct constateeren, dat het Joel waarvoor het be stuur dezen avond had ontworpen, n.l. het bevorderen van den goeden geest en de sa menwerking onder de leden en van het ge regeld grooter bezoek op de vergaderingen reeds gedeeltelijk geslaagd was. Immers, zoo zeide spreker, reeds veel meer leden dan anders hadden aan den oproep gehoor gege ven. Des te grooter het aantal leden, des te meer kans op slagen bij het indienen van verzoeken, rekesten en by het optreden in het belang van de vereeniging. Spr. hoopt dan ook, dat nog velen zich b(j den secretaris, den heer v. Romundo (Wildemanstraat 13) als lid zullen opgeven. Nadat nog voorlezing is gedaan van enkele stukken, verklaart de voorzitter het offici eele gedeelte van de vergadering voor ge sloten, en wenscht hy allen een genoeglijken avond. Muziek, voordracht, versnaperingen en verrassingen hielden het gezelschap nog vele uren gezellig byeen, zoodat het geheel als een welgeslaagden avond voor de vereeni ging Schuttevaer beschouwd kan worden. ’t Gaat crescendo met do Volkszangavon- den: de opkomst was den laatsten keer be duidend grooter dan te voren en er is grond voor de verwachting, dat hot getal belang stellenden zich steeds zal uitbreiden. Hoe kan 't ook anders! Het bestuur is volhardend de leider energiek, de accompaguatrice vol Voo/'dê gewenschte afwisseling zal ock heel tevredeu kon Min, om.dat verschillende a.s. Woensdag weer worden zorg gedragen men zal worden vergast op ’n pseudo-radio- concert. Gaat dat hooren! Den leden wordt verzocht, hun bewijs \an lidmaatschap mee te brengen. Dit ter juis tere controleering. Het in ontvangst te nemen programma, bevat de titels van al de liederen, welke in het loopende jaar worden gezongen en van welke de tekst in ’t bekende liederenboek is te vinden. Woensdagavond om acht uur dus in de „Unie.” De heer Maas, mejuffrouw Blom en het bestuur wachten U. IN HOOGER BEROEP. Op 19 Februari a.s. zal door het Hof te Amsterdam in hooger beroep worden behan- laar alhier, terzake bedriegelyke bankbreuk en van J. W„ makelaar, alhier, terzake bc- uriegelyke verkorting van de rechten der schuideischers in datzelfda faillissement.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1925 | | pagina 5