I Fuyustinus Josephus Ca.’!l:r| „ONS BLAD” Bureau: HOF 6, ALKMAAR. - Telefoon: I POSTGIRO 1M8K M« I fl I (Wordt vervolgd) 1 Van 1—5 f per regelf I I Maaatag Febraarl 19»». POSTGIRO immx - Jaaraag Advertentieprijs fI.25; elke regel meer f 0.25; Meeh »75; Rubriek „Vraag en aanbod" bQ i uitbetaling per plaatsing f 0j6O 1 - Verspreide Berichten. DE MIJNRAMP IN BURMA. FEUILLETON. De verborgen schat. 16. Abonnementsprljst Per kwartaal voor Alkmaar f foot buiten Alkmaar .f2 85 Met Oeflluatreerd Zondagsblad 0 60 f hooger. Un alia abonné’a wordt op aanvrage gratia een poli» verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f SOO,—f 400,—. f 2OO.—. t 1OO.—f 60.—7 f 35.—. f 15* BUITENLAND de XII ADMINISTRATK Net 4M RKDACT1B No. AM waar Trippman al zjjn rum afwesi* was, fluisterde Paul maar toch onderscheid- esten een berg met ge- PloteeHnr weerwatande n« de stem van ka- vondeu hadden! De c met uitxondering van de kantteekenlngen. ’orbing die by zyn ver- om- NDORD-HOLLANDSCH DAGBLAD woordde eene stem, die ik zonder moeite als die van John Austin, den nieuwen „luite nant”, herkende. Phil is geen stommerik! Ik hoorde hem op den grond spuwen en hij ging voort: Zeg eens, Paul, wanneer zal eindelijk de pret beginnen? Kapitein Dingsby hangt mij de keel uit, en ik zou op mijne beurt willen slapen in de groote kajuit, ’t Water komt my in den mond, als ik denk aan hun pickles, hun Spaanschen wyn en andere lekkernijen. John, antwoordde Krafting, moet ik u nogmaals onder het oog brengen, dat gij een uilskuiken zyt? Gy zult u heel „koest" hou den, beleefd en bescheiden zyn, en niet den ken aan pickles malaga, vóórdat ik u zeg: „Het oogenblik is gekomen!” Knoop u dat in het oor. myn jongen. Waarom maakt gij u zoo boos? Ik vraag maar, wanneer de pret beginnen zal. Wanneer? Zoo laat mogelijk. Begrepen? fe dat niet in ons eigen belang? Wij hebben -• r uitmuntenden kapitein, die voor onze «'•’veiligheid zorgt; de squire en* Dr. Lancast zÜn in ’t bezit van de kaart, en gH weet «yenmin als ik, waar zij die verborgen Heb ben. Neen, de squire en de dokter moeten Iedereen kwam toegeloopen om te zien, of de „uitkijk" zich niet had vergist. De drie samenzweerders waren heengegaan, zoodat ik het waagde, uit het vat te springen. Ik hield my een oogenblik schuil achter bet fokkezeil, sloop toen behoedzaam vooruit en stond weldra by Dr. Lancast en Dean: nie mand had mijne vlucht bemerkt. *t Was vrij nevelig, de men in 't Zuid-Wi spleten kruin.... weigerde de gearresteerde haar naam te noe- J zieh evenwel uit en VERKLARINGEN. In de Turksehe Kamer heeft do minister van buitenlandsche zaken verklaard dat Turkije niet zal antwoorden op do laatste Grieksche nota in de kwestie van den pa triarchen dat zy ook niet voor dén "Volken bond verschijnen zal, daar deze slechts geroe pen is tot het bewaren van den vrede tus- Sehen staten en bet in dezen om een interne binnenlandsche aangelegenheid gaat, waarbij de Volkenbond niet tusschcnbefde komen kan. De Times verneemt nit Konstantinope), dat de Tursche minister van buitenlandsche zaken verklaard heeft, dat in zake de Mosoel- kwestie zyn hoop gegrond was op de onzij digheid van de commissie van onderzoek en op den geest van onafhanhankelykheid van de bew., tegen welke misschien bedreiging uttgeoefend zou worden mèt vliegtuigen, ma chinegeweren en kanonnen. De minister heeft voorts verklaard, dat alle uitwisselbare Grieken officieel aanzegging gekregen hebben hunne aangelegenheden te regelen en hun paspoorten aan te vragen bij de üitwissedmgscommissie. Anders zullen zy in hechtenis genomen worden en uitgezet worden. WEDER EEN POLITIEKE MOORD. Een nieuwe moord heeft te Sofia den toe stand erger gemaakt Een soldaat, die voor een kazerne op wachet stond, werd door een voorbijganger doodgeschoten, die de beruchte leider der Macedonische federalisten Paniste bleek te zijn. De dader ontkwam, maar een hem vergezellende vrouw werd door de sol daten gevangen genomep. In de gevangenis men; naar gemeld behoort zy tot een gegoede Bulgaarsche familie, fungeerde als hand langster van de bolsjewiki en hield in haar woning communisten verscholen. In de gevangenis maakte zy een eind aan haar leven. Op haar werden documenten ge vonden die aanleiding tot verdere arrestaties zullen geven. Het schoone gebed van den H. Thomas van Aquine, dat wij zoo dikwyls booren in onze Sacramentshymnen, en dan natuurlijk ook meebidden; „verleen aan onze ziel, dat wy door het levend brood, hetwelk den menseb het bovennatuurlyk leven der gena de geeft,'in Uwe genade mogen blyven le ven, en dat het ons altijd heerlijk moge sma ken”dat schoone gebed zal onzen honger naar dit goddelijk voedsel onzer ziel voortdurend meer opweken en als wij dan aai. dien honger toegeven, zal onze ziel voortdurend meer door en van dit voedsel gaan leven. En hier raken Wy reeds de voornaamste vrucht aan, die Wy hopen te bereiken uit de vereering er. aanbidding van het Allerheiligste Sacrament. De mensch bestaat uit lichaam en ziel en daarom heeft de godsdienst altijd van den beginne af uiterlyke vormen aangenomen, welke een openlijke erkenning zijn, dat God gediend MOET worden; maar zelfs dio open lijke erkenning zou hare waarde verliezen, wanneer zy ntet oprecht gemeend ware en daarom is het zeker, dat onze zelfs de schitterendste betuigingen van eerbied en aanbidding ophouden ware zyn, wanneer wij overigens Goi richten. Austin eenige woorden in t oor, waarvan ik slechts deze opving: „Niet één der anderen wil meedoen.” Ecnige matrozen waren dus trouw! Phil kwam terug, en zij dronken beurte lings uit de kan Een teug op de nagedachtenis van den ouden Jackstone! zei de kok. En een tweede op "die van Joe Catfish! riep Austin. Eensklaps viel er een breede lichtstraal op den bodem van myn vat. Ik keek omhoog en zag nu de maan, die haar wolkensluier ver zat ik dien»scheurd had en nu in volle heerlijkheid glans de. Op hetzelfde oogenblik riep de matroos, die op den uitkyk stond: Hallo! Land!....' it hebben? idige dat! Gij hebt méér verstand in uw dan de anderen in heel hun corpus. Ja, wat zullen wjj met de. boeren aan vangen? Wn «ouden ze op een onbewoond eiland aan wal kunnen zetten. Of wae het mtseehien beter. lienst te niet dienen door volgens Zynen H. Wil ons leven in te richten. Dan geldt het woord der H. Schrift „niet schoon is de lof in den mond des zondaars” en veroordeelt God zelf zulke aanbidders met de woorden „dit volk eert My met de lippen, doch hun hart ie verre van My”; dan worden zelfs de heerlijkste offers uit onze handen niet aangenomen door God, die op het offer van Abel welgevallig neerzag, maar dat van Kain als nietswaardig ver smaadde; dan kan zelfs de omhelzing van onzen Heer, evenals de kus van Judas, een verraad worden; in één woord, onze open bare Gods-vereering moet de uiting zyn van onzen innerlyken eerbied, en van onze lief de tot God, en dat is zy NIET, als wij Zyn geboden niet onderhouden; want Hjjzelf heeft ons geleerd „zoo iemand My bemint, hjj zal Myn woord onderhouden”. Daaraan mogen vooral in onzen licht- zinnigen tyd, wel eens ermtig- deakon- onzo mannen, die vaak-’door gebrek aan naastenliefde, somtijds colts door onrecht vaardigheid, ergernis geven: onze vrouwen die ondanks alle vermaningen, niet ophou den eene ergernis te zyn voor zoo menigen zwakken man; deze allen vergeten te veel, dat de ergenis de grootste zonde is tegen Je zus’ gebod, dat wij elkander beminnen moe ten, en dat de Heer Zyn „wee” heeft uitge sproken over den mensch. door wien de er gernis komt; en zij vergeten, dat de erger nis zelfs grooter wordt, wanneer zjj gege ven wordt door menschen, welke handelen, alsof zy meenen, dat de openbare daden van Gods-vereering: bidden, deelnemen aan gods dienstige handelingen, het.ontvahgen der H. H. Sacramenten, allee goed maken en ware godsdienst zyn. Doch nagenoeg hiervan, laat Ons liever er aan herinneren, dat al deze godsdiensti ge handelingen niet alleen uitingen moeten zyn van innerlijke Godsvereering, maar ook de groote, de krachtige middelen om God’s genade te verkrijgen, die wy zoozeer noodig hebben, om onzen zwakken wil te verster ken en dat wij ze dan ook als genademid delen moeten aanwenden, om onze verkeer de neigingen te bestrijden; in één woord, dat wy den ernstigen wil moeten hebben, om in Gods liefde te volharden, en juist daar om ons zooveel mogelijk aan Zijne liefde moeten komen verwarmer Wy gaan weer den H. Vasten-tijd in, den tjjd gewyd aan de herinnering van Jezus’ lij den; bedenken Wij daarin, datalij dit lijden begon met de bede „Vader, niet zooals ik wil, maar zooals Gij wilt” en vereenigen wy ons dikwyls met Hem in deze bede; verge ten wij niet, dat Zyn lijden eindigde in het smartelijk bloedige Kruisoffer en dat dit zelfde offer iederen dag op onbloedige wjj- ze in het H. Misoffer wordt herhaald, zoo- igename wending nam, dat volkje aanvangen, *t eenmaal in onze 1 aar hoor ik nu toch een verstam” vraagf^zei de kok. Phil, mijn jongen, prol in uw pinkj OP DE JANGTSE. Er zijn Amerikaansche kanonneerbooten uit Itsjang (aan de Boven-Jangtse) vertrokken naar Kweitsjou aan de rivier, in de provincie Tsjetsjoean, waar de Amerikaansche gezag voerder van een schip, dat onder Ameri* kaansche vlag vaart, door de plaatselijke Chineesche autoriteiten is in hechtenis ge steld, omdat by met zyn schip een Chineesche sampan had overvaren. Intusschen wordt nader gemeld, dat het schip Chichuen en do kapitein zyn losgelaten. Het schijnt, dat het schip door de militaire overheid van Kweitsjou was in beslag geno men wegens het veroorzaken van den dood van een Chineeschen majoor en twee sol daten. DE SPANJAARDEN IN MAROKKO. In den nacht van Donderdag op Vrijdag hebben de Spaansche troepen het vuur ge opend op Djeballa, waar zich in de interna tionale zone lieden bevonden, die juist van de markt te Tandsjer teruggekeerd waren. Een vrouw moet door de beschieting gedood zijn en drie mannen gewond. De overheid heeft bjj den Spaanschen commandant gepro testeerd. Men meldt samenkomsten van op standelingen in do Spaansche zone. ITALIË EN EGYPTE. De gezant van Italië te Cairo verklaarde aan den eersten minister van Egypte, dat Italië van oordeel is, dat Egypte onmiddel- lyk aan Italië moet afstaan de oase van Dja- faboeb op de westgrens van Egypte en gren zende aan do Italiaansche bezittingen in Cy- renaica (Tripolis). De Egyptische premier drukte zijn verbazing uit over dezen stap van Italië en verklaarde dat de Egyptische gezant te Rome aan Mussolini de Egyptische ziens wijze in dezen zal doen weten. Uit Londen wordt nog gemeld, dat Egypte dezen eisch van Italië definitief beeft ver worpen. EEN GEVAARLIJK HOFBAL. Uit Sofia wordt gemeld dat de leden der Bulgaarsche Regeering, die op een hofbal wa ren genood, aan den dood zyn ontsnapt. De politie onderzocht bet paleis voor de gasten kwan^fpen vond voldoende bommen en bel- sche machines verborgen, om vrywel bet heele paleis in de lucht te laten vliegen. Vele personen zyn gearresteerd, o. w. ecni ge in dienst zijnde reeerve-officieren. Het is <ler Bulgaarsche pers verboden bijzonderhe den over het geval te publiceeren. EEN MASSA-BETOOGING. Gisteren vond te Maagdenburg onder zeer groote deelneming van de bevolking de plech tigheid plaats van de herdenking van het feit dat een jaar geleden de Reichsbanner Swarz- Rot-Gold werd opgericht. Het was do groot ste politieke massabetooging welke ooit in Duitschland heeft plaats gevonden. Het aan tal deelnemers dat in den stoet meeliep, wordt op minstens 100.000 geschat, dat der toe schouwers op 150.000. De feestrede werd gehouden door don voor zitter Oberpresident H schyning op het spreekgestoelte door de standers met gejuich werd begroet Horsing gaf een uiteenzetting van de ge schiedenis van de Reichsbanncr. Spr. wees er op, dat de Reichsbanner reeds op 1 Augustus meer dan 1 K millioen leden telde en dat op het oogenblik met inbegrip der jeugd-groepen reeds de 9 millioen zyn overschreden. Dit is een gevolg van de republikeinsche gedachte. Horsing wees verder op de talrijke achter volgingen, waaraan de Reichsbanner bloot stond. De organisatie heeft zich, te beklagen over een deel der politie en de meerderheid der justitie. Ten slotte verklaarde spreker: „De repu bliek kan en moet slechts door republikeinen worden geleid en bestuurd. Dit doel kunnen wy alleen bereiken wanneer de Duiische re publiek gehandhaafd wordt en wordt opge bouwd tot een eenheidsstaat van alle Duit- schers”. Volgens een nader bericht over de nood lottige ontploffing in een myn op het eriand Sullivan (Burma) schat men bet aantal doo- den. thans op 51. Het myngas belemmert de reddingsploeg nog, maar zestien lijken en talrjjke houwers met brandwonden zyn bo ven gebracht. SNEEUW IN HET KANAAL. Draadlooze berichten melden, dat scheepvaart in het Kanaal ernstig wordt be moeilijkt door dichten sneeuwval, die bet uit richt ónmogelijk maakt. Du sneeuw valt zoo zwaar, dat zy met schoppen van de dekken moet worden verwijderd. Te Londen is het weer koud, maar zonnig. AARD VERZAKKING. Volgens een bericht uit Moskou heeft er aan de kust van de Zwarte Zee, in de buurt van Sebastopol, een geweldige aardverzak- king plaats gehad. Onngeveer 130.000 ton aarde zijn in zee gegleden. Er werd een schiereilandvan 150 meter lengte door ge vormd. benevens verscheidene eilandjes.. STAK1NGSONLUSTEN. Van betrouwbare zyde wordt uit Moskou gemeld, dat versterkmgsdetacbementen naar den Oeral zyn gezonden in verband met al daar uitgebroken onlusten. In verband met ontevredenheid onder de arbeiders over de niet-uitbetaling van het achterstallige loon werd te Jekaterinenburgde staat va^. beleg afgekondigd. De stakingèSg'Weiring breidde omvatte ten slotte 100.000 arbeiders, ook uit andere districten. Op 9 Februari kwam een bijzondere commis saris uit Moskou aan en deze liet onmiddel- lyk alle niet-communistiscbe leden van de fa- bricks-comité’s arresteeren. Den volgenden dag werden zeven leiders zonder vorm van den schat voor ons opsporen en hem hier aan boord brengen. Dan zullen wy zien. Weet ge wat ik doen zou, als jeluiV driftkoppen en stommerikken, mij de handen vry liet? Kapitein Dingsby op den schouder tikken, .1-;.- J_ -j_ u-m -1 rug hadden. Maar, Zei de jonge matroos, wy zyn toch allen zeelui en kunnen zelf een vaartuig wel sturen. Jawel; maar wie zal ons den weg wij zen? Volgens mijn oordeel moeten wij Dings by in functie laten, totdat wy nieta meer te vreezen hebben van de passaatwinden. Dkn mag de duivel hem halen!.... Maar ik ken u, en weet dus, dat gij niet zoo lang geduld zult oefenen. Ik zal dus op ’t eiland-zelf mot den kapitein en zyn aanhang afwerken, maar niet vóór de schat gevonden is en aan boord gebrachtMaar uilskuikens zyt en blijft ge! Zooals gij ’t wilt aanleggen, kan de zaak tegenslaan; ej> leelyk hoor! Maar vroeg Phil, voor wien het onder houd een minder aanj wat zullen wy met t als pitein Dingsby: Heeft iemand uwer ooit te voren die kust gezien? Ik, kapitein, antwoordde Paul Krafting. Ik ben er zelfs aan land geweest, om irink- water te halen. Toenmaals was Ik kok op een koopvaardyer. Is de beste ankerplaats niet zuidwaarts gelegen achter een eilandje? Ja, achter het Geraamte-Eiland, zooals men het noemt. Dikwijls heb ik gehoord dat er vroeger zeeroovers huisden.... Een ma troos, dien we aan boord hadden, was goed op het eiland bekend. Die beuvel, daar in t noorden, heet „Fokmast”, en de twee andere, meer zuidelyk, „Groote Mast” en Bazaans- mast’; ze liggen.als het ware op ééne lyn. De hoogste, die in nevel is gehuld, wordt ook wel „Uitkijk” genoemd, ’t Schijnt, dat de vrijbuiters van diér uit hunne schepen in ’t oog hielden, als die voor anker lagen. Ik heb hier een kaart, zei de kapitein. Zie, of gij de plaats herkent. Paul Krafting wierp een blik op de kaart, en kon nauwelijks zijne teleurstelling ver bergen: ’t was maar een copie van de kaart, die wjj in den koffer van Joe Catfisch ge vonden hadden! De copie was volledig.... met uitzondering van de roode kruisjes en >aar ‘k nooit aan getwijfeld, ant- als wy de terugreis voor do helft achter den finiviHo oonn ofam il» i_i v Ons geen twijfel: of ieder die loet, zal als vanzelf er toe ko men, om zich de vraag te stellen, of hy met eenigen goeden wil ook niet de gelegenheid kan vinden, om zoo niet dagelykg althans zeer dikwyls de H. Mis by te wonen, die da gelijks in onze kerken wordt opgedragen, waardoor de verhevensty. daad van aanbid?, ding wordt gesteld niet slechts door 'den Priester die het H. Misoffer opdraagt, maar door iederen geloovige die zich daarbij met den Priester vereenigt. En moge dan daaruit ook groeien de be geerte, om zich daar, zoo dikwyls als slechts mogelijk is, met den Priester te vereenigen op de meest volkomen wyze door de H. Communie. dat wy als het ware iederen dag on der het kruis kunnen staan om aan de vruehten van Zyn offer deelachtig te wor den; dat Hy ons beeft voorgehouden: „wie Myn vleesch eet en Myn bloed drinkt, blijft in Mjj en Ik in hem” en „die My eet, zal door Mij le.ven”. En worde dan alzoo deze Vasten-tyd een begin, om dóoT tne heilige genademiddelen heilig te worden of toe te nemen in ware heiligheid. En omdat het gebed van den rechtvaar dige zooveel vermag, vragen Wy U, B. G. dat gij in uwe gebeden ook anderen moogt gedenken; onze geloofegenooten, dat zij hoe langer zoo meer volgens hun heilig ge loof mogen leven: onze dwalende broeders en de ongeloovigen, dat zij tot het licht der waarheid mogen komen, en dat die waarheid hun geve de vrijheid der kinderen Gods en den waren vrede der ziel, in één woord, bidden Wy voor den vrede van Christus in het ryk van Christus; voor onzen H. Vader den Paus, die on» deze jeuze heeft gege ven en die zich in dezen onstuimigen tyd voortdurend bemoeit om dien 'vrede in Christus’ rijk over de geheele wereld te.her stellen; bidden wy voor onze geöerbiedig- dq en allen eerbied waardige Koningin, die leeft om haar volk in vrede en voorspoed te regeeren, voor haar en voor geheel haar Ko ninklijk Huis; en vergeet in Uwe gebeden ook Ons niet, opdat God Ons verleene, dat Wy de vermaningep, welke Wij U in Zijnen naam geven, zelf altijd mogen onderhou den. En zal dit Ons herderlijk schrijven op Zon dag Quinquagesima, in alle tot Ons Bisdom behoorende kerken, alsmede in de kapellen, waarover een Rector is aangesteld, op de gebruikelijke wyze worden voorgelezen. Gegeven te Haarlem, den 13 Febr. 1925. t AUGUSTINUS JOSEPHUS, Bisscbop van Haarlem. Op last van Z. D. Hoogwaardigheid, J. M. v, d. TUYN, Secretaris. DOTTSCHLAND’S BEWAPENING. Op het Brttache ^pai tenrent van buiten- lanihscbe zaken wérd medegedeeld, dat Her- riot het, ama-bet-oag:op den. fluancioelen toe stand in Frankryk, .niet mogeljjk acht ook maar voor den tyd van 4S uur naar Londen te gaan. Chamberlain zal daarom op weg naar Genève een dag te Parys blijven om met den Franschen premier overleg te plegen, en waarschijnlijk op zyn terugreis nogmaals een dag te Parys te blyven. De besprekingen tus- schen Herriot en Chamberlain zullen uitslui tend betrekking hebben op het rapport van de militaire controle-cominissie nopens de ontwapening van Duitschland. Ook indien Chamberlain twee dagen te Pa rijs aan de bespreking van het rapport no pens Duitschland’s ontwapening zal kunnen wijden, zal nog nader overleg tusschen de ge allieerde regeeringen over deze kwestie nood- zakelyk zijn alvorens de nota aan Duitsch land kan worden verzonden. Wanneer dit zal kunnen geschieden, hangt af van de vorde ringen welke de commissie te Versailles maakt, welke het rapport moet bestudeeren. DAWES OVER FRANKRIJK’S VERARMING. Uit Chicago wordt gemeld, dat Dawes, in een afscheidstoespraak in de bankiers-club, alvorens zijn ambt van vice-president van de Vereenigde Staten te aanvaarden, gezegd heeft, dat maar weinig menschen er zieh re kenschap van geven hoezeer Frankrijk ver armd is door den oorlog. Hij voegde er aan toe, dat dat zijn persoonlijke meening was en niet die van de Vereenigde Staten, dat als politiek heeft, dat Frankrijk betalen moet naar zyn betalingscapaciteit. Dawes sprak de hoop uit dat er, vroeg of laat, een Dawes- commissic zou komen om te onderzoeken hoe veel Frankrijk betalen kan of dat het niet ver standiger zou zyn Frankrijk’s schuld te an- nuleeren. 'Door de genade Gods en de gunst van den Apostolischen Stoel BISSCHOP VAN HAARDEM, Huisprelaat van Z. H. den Paus, Assistent-Bisschop bij den Pauselyken Troon Aan de Geestelijkheid en de Geloovigeu van ons Bisdom, Zaligheid in den Heer. Het afgeloopen jaar is voor Katholiek Nederland, en in het bijzonder voor one Bis dom, een hoogstgewichtig jaar geweest, voornamelijk door het Internationaal Eucha ristisch Congres, dat met een zoo schitte renden luister is gehouden. Het was Ons een buitengewone vreugde te vernemen, dat niet alleen in Amsterdam, de plaats van bet Congres, maar in alle pa rochiën van ons diocees, het Allerheiligste Sacrament in die dagen werd vereerd door bijna voortdurende aanbidding in de ker ken, door een verhoogd by wonen der H. H. Missen en andere Eucharistische godsdienst oefeningen en vooral door nagenoeg alge meens Communiën. Wy behoeven wel niet te zeggen, B.G. dat Wy .Ons nog meer dan over het heerlijk verloop van 1 wanneer die i zouden vervuld worden, want anders het. niet veel meer zjju geweest dan schitterend vuurwerk, dat na afloop nie ders zou achterlaten dan de van tyd tijd oplevende herinnering: boe heérlyk dit geweest! Dit leelijke woord „geweest” B. G. moet er af en daarom achten Wy het nuttig van deze gelegenheid gebruik te maken om U to wijzen op hetgeen noodig is om allereerst zij het niet zoo in het oog loopend maar toch werkelijk blijvend te doen zyn, wat in die heerlijke dagen bewonderd is, maar ook en vooral om aan dien uiterlyk- sebitterenden glans de innerlijke waarde te doen beantwoorden. Vooreerst dus maken Wy er opmerkzaam op, dat wy in het schoone schietgebed „Ge loofd, aangebeden en gedankt zjj ten allen t|jde het Allerh. Sacrament des Altaars” ons geloof uitapreken aan do altjjdvoortdurende tegenwoordigheid van Jezus Christus op on ze altaren en dat Hy recht heeft daar zooveel mogelyk ten allen tijde te worden aangebe den. Het strekt Ons tot groote vreugde, dat dit hoe langer zoo meer door onze Geloovi- gen zelve wordt gevoeld en dat dientenge volge in onze grootere steden, waarin dit toch het meest bezwaarlijk ie, de kerken open blyven gedurende het grootste gedeel te van iederen dag, om gelegenheid te ge ven tot eene voortdurende stille aanbidding van O. H. in Zyn Heilig Sacrament. Wij koesteren gaarne het vertrouwen, dat dit zeboone voorbeeld nog meer en overal zal worden, nagevolgd, maar ook dat van die gelegenheid trouw gebruik zal worden ge maakt voor een kortere of langere aanbid ding; des nood» over eenige minuten bij het voorbijgaan van een open kerk, zal zeker iedere geloovige daarvoor wel kunnen be schikken. Het lydt by dit getrouw di ze af te maken en ergens in den grond te stoppen? Dit laatste was o.a. het systeem van kapitein Jackstone en Joe Catfish. Die hadden groot gelijk, verklaarde Austin. De dooden alleen bijten niet. Joe was ’n kerel van zessen klaar d^pioet ik zeg- l gen. Goed en wel, hernam Krafting, maar ik ga liever met zachtheid te werk en houd van beleefde manieren: dat zal iedereen my ua- geven. Maar.... plicht vóór allee! Ik stem dus voor den dood. Paul, riep Austin uit, gij zyt een kerel! Merci, John! Bij voorkeur i bluffer van een Warlington voor myno reke ning te nemen Hij rees op, en ging voort: Phil geef mjj een appel; al dat rsdente- ren beeft mjj een droge keel bezorgd. Verbeeld u myn schrik! Ik zou wel uit het vat gesprongen zyn en de vlucht hebben ge nomen, maar ik was als verlamd. Ik hoorde Phil opstaan, maar juist op dat oogenblik zei Austin: Een appel? Schaamt gij u niet? Laat kinderen appels eten en geef ons een glas rum. Phil, sei de kok, ik stel vertrouwen in u. Ga naar het rumvat Hier is de sleutel. Vul een kannetje en kom er gauw mee hier. Nu begret vandaan ha TerwBAi zeggen het Congres zouden verheugen, 3 voorspellingen even beerlyk 2. j zou "i een lat na afloop niet an- “1 tot is

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1925 | | pagina 1