1» a I N® VrifdMa n Maart MSB r r ;ers van Je- [oogen Raad oorhaf. naai ■gf EPISTEL FN EVANGELIE. I Tafereelen uit het Evangelie. KERKLIJSTEN ALKMAAR Weekkalender, - vergadering voor de Zeven N.B. Dcze week iederen dag een H. Mia biechtgelegenheid voor ter eere van bet H. H Mis en te 7 'iur ge vraag 7 I ciscus Kimman om te biechten. I ^ics-Patronaat en van de oensdagschc Leering. half 7, kwart voor 8 .11. Missen, half 11 de te half 1 te 1 uur uur is de kerk te 6 uur, half acht Missen met onder richting half 11 de Hoogmis met predika- H. de Vr. feestdag van de Zeven Smarten van Maria, des avonds te kwart voor zes Lof met oefening van den H.' Kruisweg. Za. feestdag van den H. Benedictus, Be lijder der 1ste Orde, te verdienen volle af laat voör alle geloovigen. wer- geecboven. Uit deze vroegere bedekken van bet Kruis ont- EPISTEL. PASS1E-ZONDAG. Epistel uit den brief van den II. apostel Paulus aan de Hebreeën, IX, 11—15. Broeders! Christus gekomen zynde als Hoogepriester der toekomende goederen, is door een grooter en volmaakter tabernakel, niet met handen gemaakt, dat is: niet van deze schepping, noch door bet bloed van bokken of kalveren, maar door Zijn eigen bloed, eenmaal ingegaan in bet Heiligdom, en heeft eene eeuwige verlossing bewerkt. Want, indien bet bloed van bokken en stie- Zo. as. begint de H. Paasehtijd, welke duurt van den Ben tot en met den 19en April, van Palm-Zondag tot Beloken Pa- schen. Vr. feestdag van O. L. Vr. der Smarten. I er uit als der over den marmeren kan in Palestina soms wonderbaar helder zjjn, vooral in den hoo- gen somer, als er geen dauw in de lucht hangt Dan kan men in den maneschijn zelfs zien om te lezen. Nu is het killig in den morgen. De dauw valt op het hoogland. De menschen die langs al de poorten binnenkomen, huiveren van de klauunigo kilte, en hebben hun mantels vast om hun lijf geslagen; hun armen zelfs zitten er onder verborgen. Haastig stappen zfl zwijgend over het heiden voorhof. Het binnenvoorhof loopt voller en voller. Onder den blooten hemel, onder de gaande rijen rondom, staan mannen, vrouwen en kinderen halfluid hun morgengebed op te leggen. Een gemompel loopt ovaJmt voor hof. Gestadig aan komen w«er nieuwe ge- Joovigen die hun gebed aanvangen. *t Lnkt om 6 uur, half 7 en half acht. H. H. WAARD. B. Bart Tm. half acht voor de parochie, 10 uur v. de leden van den Lev. Rozenkrans, half 2 Lof, 6 uur Lof en Meditatie. Ma. 7 uur voor Dirk Plak, half acht voor Joanna Bibo hsvr. van Jac. de Groot. Di. half acht voor Catharina Molenaar. W.o half acht gez. Jaargetijde voor Keel tje Kant, wed. van A. Bijpost. Do. half acht voor overl. fam. Groen— Koopman. Vr. 1ste Vrijdag, tevens feest van de 7 Smarten van Maria, half acht gez.'H. Mis, 7 uur oefening van den H. Kruisweg. Za. half acht voor Petrus Ger. Graaf. B. Dyonisius. Tm. 7 uur voor de paroenie, 10 D. Snellen geb. Klaver. Ma. 7 uur gez H. Mis tot zekere intentie, kwart over acht voor D. do Jong. Di. 7 uur ter eere van den H. Joseph, op hoop van zegen, kwart over acht voor D. Wester. Wo. 7 uur voor C. Oudhuis, kwart pver 8 tot zekere intentie. Do 7 uur voor Tonia Zuurbier, acht uur gez. H. Mis ter eere van den H. Joseph, voor een zaligen dood. Vr. 7 uur gez. H. Mis •H Hart voor Neeltje Duin, acht uur voor Jan Dekker Za. 7 uur uur voor de uur /oor OFFICIEEL KERKBERIflHT van het „Noord-Hollandsch Dagblad” Paasch-Conimtmie. Za. van 46 en van half 7ACHT uur biechthooren. Zo. a.s. Palm-Zondag, kwart over 10 wij ding en uitreiking der palmen. Kinderen mogen geen palm halen. Voor palmen en wijwater gelieve men zich te vervoegen bij den koster. Jaarlük sche collecte voor het H. Land welke collecte- de heeren Broedermeesters van het H. Sacrament gelieven in te zame len. HIJ WAS HUN ONDERDANIG. IX. In de eerst morgenuren, lang voor het op- ewan der zon, zjjn Jesus en zyn ouders weer in den tempel. De volle maan, de Paaschmaan, staat vlak boven den tempelberg. In den maneschijn zien de zuilen, daken en torens too verg os tal ten. De lange schaduwen hooge zuilen liggen vloer. De maneschijn voor Hendrik Koopman, «Zit gel. zielen. B Familie. Tm. half acht voor Nicolaas Oud. Daatje Klaver en overl. kinderen. IC uur voor de parochie, 1 uur Cat. half 3 Lof «n Lijdens meditatie. Ma. acht uur voor een zieke. Di acht uur voor Willem Limtnen, des avouds 7 uur plechtig Lof en 'Te Deum tot sluiting van de St Joeph-maand Wo, acht uur voor Dirk Bruijns als lid V9fl de processie van O. L. Vrouw naar Sittard. Do. acht uur gez. H Mis ter eere van het H. Sacrament voor Maartje Limtnen. Vr 1ste Vrijdag van de maand, acht uur gez. H. Mis tpr eere van het H. Hart van Jezus voor Jacob Hes. Guurtje van Dam en overl. familie, des avonds 7 uur oefe ning van den H. Kruisweg. Za. acht uur voor Welcerw. heer Fran- Van 58 uur gelegenheid Kleine Katechismus voor herhaling 1ste 10 less >n Leerjaar, uittreksel uit den Kleinen Katechismus, vraag 4358. 3e Leerjaar, Kleine Katechismus, 71—105. 4e Leerjaar, uittreksel uit den Grooten Katechismus, vraag 141—206. 5e Leerjaar, Groote Katt chismus zonder kleine letters, vraag 173249. 6c en 7e Leerjaar, Groote Katechismus geheel, vraag 227293. BERGEN. Zo. te half 7 en te 7 uur uitreiking van de H. Communie,, half acht de Vroegmis, en te 10 uur de Hoogmis, te 1 uur Cat., te 2 uur H. Familie voor de vrouwen, te 6 ZWAAG. Zo. om 7 uur de Vroegmis en om 10 uur de Hoogmis met Lijdensmeditatie, kwart over twe^ Vespers met Rozenhoedje. Uitreiking van de H. Communie onder de Vroegmis en te kwart voor 9 In de week de^H Mis om acht uur. Uitreiking van" de H. Communie in de week om 7 en 8 uur. Za. middag om 3 uur gelegenheid om te biechten. hun: Abraham er was, steenen op, om op OBDAM Zo. half acht de Vroegmis. 10 uur Hoog mis, 2 uur Lof met Lijdensmeditatie. Di. avond te 7 uur Lef Wo. te 9 uur Maandstond voor Aagje Brink. Do. middag van 56 uur gelegenheid om te biechten Vr. te acht uur gez Lof met ecreboete aan het Allerh. Hart van Jezus. Za. middag van 3half 5 en van half 6 tot half acht biechthooren. NIEUWE NIEDORP. Kloosterkerk Zo. Passie-Zondag, om hall acht de Vroeg mis en om 10 uur d< Hoogmis voor onze weldoeners. Onder beide H H. Missen lief- dadigheidspreek door den Z.Eerw. Heer Duyinel', waarna collecte met open schaal voor zijn op te richten parochie te Den Haag. Dezen middag om 2 uur 5e Lijdens meditatie met kort Lot. Di. avond om kwart vóór 6 Lof met den Lofzang Te Deum tot sluiting van de maand Maart. WARMEN HUIZEN. Zo. om 7 uur de Vroegmis en om half 10 de Hoogmis, 2 uur Lijdensmeditatie, waar na de Cat. Ma. 9 uur gez. Maandstond voor Christi na Lingerak, hsvr van Nicolaas Pronk. Di. 9 uur gez. Maandstond voor Aletta Bruin, wed. van Cornelis Vader. Di. avond te 7 uur Lof met „Te Deum'’ tot sluiting van de St. Josephmaand. Do. avond om 7 uur oefening van den Kruisweg Vr. 7 uur gez. H. Mis met toewijding aan het Allerh. Hart de* avonds té 7 uur het Lof met do Litanie van het Allerh. Hart Za. na de H H Missen en des namiddags van 48 uur biechthooren LIMMEN. Zo. te half acht de stille H Mis, 10 uur Hoogmis, kwart over 1 Cat., 2 uur Lof met Lijdensmeditatie, daarna H. Fam. afd. vrou wen. Di. 7 uur Lof ter eere van den H. Josef en Te Deum. Vr. half acht oefening van eerherstel en gez. H. Mis, 7 uur oefening van den Kruisweg; Za 9 uur gez. Maandstond voor Joannes Levering. do buitenpoort die op de Kedron vallei uit- geeff. Zo zien er allen als voorname mannen uit, lijk vorsten onder hun volk. Aan de vier hoeken van hun wijde mantels hangen zware blauwe of witwollen kwasten, die onder het gaan tegen hun kuiten klotsen. Groot volk, dat goed staat met zyn God en het ook weet. Het gewone volk van Jerusalem kijkt er met eerbied naar op, als zij 'stappen over bet voorhof met bet hoofd fier in den nek. De menschen van Nazareth kijken er schuchter naar op, en durven niet naar de oogen zien. Dat zijn immers de hoeders der Wet. Buitén de poort dalen zij in de Kedronva- lei af naar een gersteveld. Een hoop volk loopt hen uit den tempel achterna. Met een sikkel snijden zij 'n garf af, leggen die in een korf, en klimmen weer op naar den tempel. Een der raadsbeeren draagt op zijn schou ders den korf, die rondom met loover en bloemen bekranst is. Bij het altaar staat een schaar witte pries ters hen op te wachten. Zoodra de stoet op bet voorhof komt, heffen de Levieten hun psalm aan: „Ik zal U verheffen, o Heer, want gij hebt mij opgetrokken.” Een der priesters neemt de garf uit den korf, en zwaait ze heen en weer voor het al taar. Op bet voorhof staat het volk, en buigt naar den grond, dankbaar voor den nieuwen oogst.... menseh n.l. is niet waardig voor het lijn van zijn God te verschijnen. Als iligenbeeiden ook bedekt worden (tot .terdag) dan geschiedt dit, omdat rich boofdzakelyk bezighoudt met mking van Heeren Lijden. We op het gonzen en zoemen van een bijenkorf. Hoogerop, in het priestervoorhof en om het altaar, wemelen blanke priesters dooreen. Als witte schimmen zien zij er uit in den maneschijn. Zij zweven van den eenen kant naar den anderen, gaan het alt aar terras op en af met emmers en schoffels, scheppen de hoopen aseb van het altaar weg, dragen versch hout aan en schikken het boven op den rooster. Vandaag worden er veel dieren verbrand. Alleen bij het morgenoffer moeten twee jon ge stieren, zeven lammeren, een ram en een geitenbok worden opgedragen. De hoogepriester, die enkel op de sabbat- en feestdagen zelf dienst doet, zal vandaag het oude prachtgewaad dragen. Dat wordt door de Romeinen bewaard in de Antonia- burcht ten Noorden van het tempelplein, en slechts te voorschijn gehaald by de drie groote hoogtijden. Daar is het volk nieuwsgierig naar, gelijk bjj ons naar bet optreden van een bisschup met mijter en staf. Dan kan bet onder do plechtigheid wel eens in vervoering komen, en zelfs onder het spelen en zingen der Le vieten in de banden klappen en den hooge priester toejuichen. Het maanlicht gaat langzaam uit Over den Olijfberg wordt de lucht rozig, met breed» donker blauwe strepen. Nu komen honderden witte priesters uit de vertrekken ter linkerzijde van het altaar. de h| Paasei de keric% de overdei zijn den Passie, den Ljjdenstryd ingestreden, le kerk gaal rouwen over den dood v. haren Goddelijk en Bruidegom. Welk *n indrukwek kende stemming van rouw heerseht er in 'n kerk, waar alle beelden en kruisen in paarse doeken zyn verhuld. Welk ’n luide klacht tegen onze zonde, waarvoor O. H. Jesus zóó moest Lyden en Sterven. Toch zijn er menschen, die zich zoo weinig kunnen indenken in die fijn gevoelde gebruiken hun ner Moeder de H. Kerk, dat ze die beelden bedekkingen liever niet zien, want.... 't is zoo somber en vreeseljjk ongezellig. MA. Officie van den dag. DI. id. WO. id. DO. H. Franciscus van Paula, aldus ge naamd naar Paula, ’n stadje in Calabrië (Ita lic). wae door zjjn nog kinderlooze ouders, ender voorspraak van 8t. Franciscus, door 'n gelofte van God afgebeden. Gedreven door de Godd. liefde, zonderde hij zich als jongeling zes jaren af in do eenzaamheid in gestreng leven verzoet door hemelsche be schouwingen. Zyn faam ging weldra ver in ’t rond, vele kwamen zich by hem voegen, daarom kwam 4: ij uit de eenzaamheid terug en bouwde na bij Paula een kerk en legde daar de eerste grondslagen zijner orde. Ily bezat 'n wondere aangenaamheid vnn “preken, bewaarde 'n ongerepte maagdelijk heid, beoefende de nederigheid zoozeer, dat bij zich de minste van allen noemde en zijn leerlingen moesten zich ook de minsten (mi nimen) noemen. Hij spijsde zich eerst na zonsondergang met nauwelijks iets anders dan water en brood. Zyn volgelingen moei ten zich door 'n vierde geiortc binden n.l. om het jaar door de groote Vasten te houden. Onder zyn talrijke wonderen is dit i vooral merkwaardig, dat hy, bij 'n overtocht naar Sicilië door scheepslieden afgewezen, - zijn mantel over de golven spreidde en daar op met zyn gezel veilig het oeverstrand be reikte. Hy voorspelde vele toekomstige din gen HQ was in hooge eer bij Lodewyk AT, koning v. Fr. Hy stierf te Turjjn, 91 jaar oud, in 1507. Zyn lichaam stond elf Jagen boven aarde, bleef onbedorven 'n zoeten geur ver spreidend. - VR. O. L. V. van Zeven Smarten. Geden-. ken we de smarten der Moeder tegelijk met bet IJjden van haar Zoon. ZA. H. Isidorus Hispalcnsis (van Sevilla) Baas, Bel. Kerkl.; f 636. Voorop de hoogepriester, die met zyn hoo- gen tulband met gouden plaat als een reu zengestalte boven de anderen uitsteekt. Het Jodenvoorhof is stampvol. De men- zchen staan op de teenen en rekken hun hals. Tot tegen do achter- en zijmuren staan er om hooggedrongen; anderen slaan hun armen om do zuilen om zich op te hijschen. Rechte van het altaar, achter het Levlo- tenkoor met zyn harpen, bulken een paar stieren en blaten lammeren die gekeeld wor den. Priesters dragen roode, lillende vleesch- stukken op hun armen aan en leggen ze op de marmeren tafel achter het altaar. Do hoogepriester treedt het altaarterras op. In de eerste zonnestralen steekt zijn pur peren kleed scherp af tegen do wydsche blan ke priesterschaar. Zijn bovenlijf, dat in het ephod gespannen zit schijnt vuur te staan van de doorgeweven gouddraden en de fon- keisteenen op borst en schouder. De omstan ders moeten do oogen toeknijpen voor het geflikker. Hy staat alleen boven op het altaar, bij den brandsapel. Twintig, dertig priesters klimmen naar boven en brengen hem de vleeschstukken aan, die hij den rossen gloed inwerpt. Het vuur slaat een oogenblik neer en vlamt dan op, geweldig. Rxr.uinan schetteren, harpen zinderen, Lo vleten zingenop het altaarterras en op het voorhof liggen honderden witte priesters met het gezicht tegen de steenen. Het volk wil ren, en het besproeien met de asch van een vaarskalf de on reinen heiligt ter zuivering dee vleesches, hoeveel te meer zal het bloed van Christus, die door den Heiligen Geest zicbzelven onbevlekt aan God heeft opge dragen, ons geweten reinigen van doode werken, cm den levenden God te dienen? En daarom is Hy de Middelaar van bet nieuwe Verbond; opdat door de tusschen- komst van Zijnen dood, ter verzoening der overtredingen, die onder het eerste Verbond begaan waren, zij. die geroepen zyn, de be lofte der eeuwige erfenis ontvangen, in Christus Jesus onzen Heer. EVANGELIE. Evangelie volgens den H. Joannes; VIII, 46—59. In dien tijde zeide Jesus tot de scharen der Joden: Wie van u zal My van zonde overtuigen? Indien Ik u de waarheid zeg, waarom gelooft gy My niet? Die uit God is, hoort Gods woorden. Daarom hoort gij ze niet, omdat gjj uit God niet zyt. Toen ant woordden de Joden en zeiden Hem: Zeggen wy niet te recht dat Gjj een Samaritaan zjjt, en den duivel in hebt? Jesus antwoordde: Ik heb den duivel niet in; maar Ik eer mij nen Vader, en gij onteert Mij. Ik echter zoek Myne eer niet; daar is er een, die ze zal zoe ken en recht doen. Voorwaar, voorwaar Ik zeg u, indien iemand Mijn woord onder houdt; hij zal in eeuwigheid den dood niet zien. Daarop zeiden de Joden: Nu weten wy dat Gij den duivel in hebt. Abraham is gestorven, en ook de Profeten, en Gy zegt, zoo iemand Mjjn woord onderhoudt, hy zaJ in eeuwigheid den dood niet smaken. Zjjt Gfj grooter dan onze vader Abraham, die gestorven is? Ook zijn de Profeten gestor ven. Wien maakt- Gy Uzelven? Jezus ant woordde: Indien Ik Mjjzelven verheerlijk, is Mijne eer niets; die My verheerlijkt, is myn Vader, van wien gy zegt, dat Hij uw God is, en gij kent Hem niet; maar Ik ken Hem. En zoo Ik zeide, dat Ik Hem niet kende, ware Ik een leugenaar, gelijk gy. Maar Ik ken Hem, en onderhoud Zjjn woord. Abraham, uw vader, heeft verlangd Mijnen dag te zied hy heeft dien gezien, en is verheugd ge weest. De Joden zelden hem dan: Gjj zjjt nog geen vjjftig jaren oud, en hebt Gjj Abra ham gezien? Jeans zeide hun: Voorwaar, voorwaar Ik zeg u, ew ben Ik. Toon namen zy Hem te werpen, maar Jezus verbergde zich, en ging uit den tempel. H. LAURENTIU8 Morgen moeten komen biechten do meis jes van het St. Agm Zondagsciie en Woe Zo. Passie-Zondag I en 9 uur de stille H.n. kw-ou. Hoogmis. Collecte voor de kerk, groote Naleering voor de jongens, voor de meisjes. Van 24 open om den H. Kruisweg te komen bid- I den, opdat er met Paschen velen mogen be- keeren, te 6 uur Lijdensmeditatie, waarna Congr. van den H. Aloysius. MS. om 7 uur Cbngregatie voor de meis jes. Di. kwart voor acht voor de mannen. Wo. half acht voor de vrouwen. Do. avond om 7 uur het Lof ter eere van het H. Sacrament. Van half 7half 8 legenheid om te biechten. Vr. avond om 7 uur Ix>f ter eere van het H. Hart, te 4 uur moeten de jongens komen biechten voor wie Zaterdag half 8 algemceno H. Communie, wat geldt als hun uur Patronaat, te 7 uur het Lof en Lndeae- meditatie. Ma. avond om 7 uur leden der Derde Orde. Di. avond om 7 uur plechtig Lof tot slui ting van de St. Josephmaand, en Te Deum om God te danken voor de weldaden door de voorspraak van den H. Joseph verkre gen. Do. nam. van 57 uur biechtgelegenheid en te 7 ur het Lof ter eere van het Allerfi. Sacrament. Vr. feestdag der Zeven Smarten van Ma ria, tevens de eerste Vrydag der maand, des morgens te 6 uur uitreiking van do H. Communie, te 7 uur gez. H. Mis voor de lev. en over], leden der Broederschap van het II. Hart, des avonds te 7 uur Lof en Litanie ter eere van het H. Hart. 7-a. middag van 4 uur tot half 9 gelegen heid om te biechten. Zo. begint voor deze parochie de PaasA- tyd welke 14 dagen duurt. De gebeden worden verzocht voor Petro- nella Zomerdijk, hsvr. van Jacob Duin en Maria van GroeningenBerger, die met de laatste H. H Sacramenten der Stervenden zijn voorzien en voer Joannes Byl Jansz >on <>n Cornelis Vrasdonk, die in den Heer zjjn overleden. HEILOO. Zo. 7 uur voor ov« rl. fam Brouwer en Schouten, half 9 tot zekere intentie, 10 uur voor de parochie, half 3 Congregatie H. Familie afd. mannen, te 7 uur Lof en Lij densmeditatie. Ma. 7 uur voor Divera Geertruida Tamis- van Koningsbruggtkwart over acht voor overl. ouders Zuurbier en van Leeuwen. Di. 7 uur get. H Mis voor de leden van het Genootschap van d< Ged. Aanbidding, kwart over acht voor Willem Jan Admi raal, te half 7 Lof ter eere van den Joseph en Te D< uro tot sluiting van maand Maart. Wo. 7 uur voor Simon Hoedjes als lid d. Hanze, kwart van het.Fonos U. B. O v over acht voor overl. tam. Do. 7 uur vooi Theodora Verduin en overl. ouders, kwart over acht voor Cath. Smit en over], familie. Vr. 7 uur gez H Mis voor de leden van het Genootschap van het Godd. Hart, kwart over acht vtot J< anues Kraakman, te uur Kruiswegoefening Dien dag feest der 7 Smarten van Maria Za. 7 uur H. Mi« ter eere van O. L. Vr. ter Nood, 7 uur by de Eerw. Zusters, voor Z.Eerw. heer Jean. Gcurs. Van 48 uur gelegenheid om te biechten, te 7 uur bet Marialof. ook op den grond neervallen, maar ’t kan niet, het staat te veel gedrongen; het steekt zjjn duizenden handen wemelend omhoog, en roept en juicht. De gondvonkendo hoogo- priester staat recht, boven op het altaar bjj den knetterenden brandstapel, alleen. Langzaam gaan de lekkende vlammen uit. Al de priesters staan op, de hoogepriester daalt van het altaar af, gaat staan op de stoep voor het heiligdom. En terwijl de pries ters weer ter aarde vallen, steekt hij zijn ar men naar het volk uit, en spreekt luid den zegen „Jahveh zegene u en behoede u! Jahveh doe zijn aangezicht over nalichten en zij u genadig! Jahveh verheffe zijn aangezicht over u en geve u vrede!” Denzelfden dag, in den achtermiddag na het offer, wonen Jesus en zjjn ouders het op dragen bjj van de eerstelingen van bet graan. De gansebe oogst is nog niet ryp, dat zal eerst zjjn tegen Sinxen. Maar in de warme valleien, waar de lentezon naar hartelust mag roosteren, worden gerst en rogge toch al geel. In sommige jaren als de oogst ten achter staat, wordt Paschen een maand uit gesteld, en aan het voorgaande jaar een der tiende maand toegevoegd. Dat offer van het eerste graan geschiedt processiegewjjs. De eerste burge rusalem met de leden van den H< voorop gaan ov« het beidenenvt PASSIEZONDAG. 29 Maart. Heden zjjn de Kruisbeelden met *n panr- «en doek bedekt tot Goeden Vrydag. In de eerste eeuwen tot in de middeleeu wen toe, hing men op Asch woensdag of wel op den eersten Zondag in de Vasten, voor ’t priesterkoor ’n groot doek, zoodat het ge- neele altaar voor het volk onzichtbaar was. Deze doeken waren dikwijls met tafereelen uit de H. Schrift versierd, werden door het volk hongerdoeken genoemd en bleven han gen tot Goeden Vrydag. i Op Zondag, waarop niet gevast werd, den ze ter zjjde geschoven. Uit deze vto< gèwoonte is het sman. H. DOMINICU8. Heden Passie-Zondag en 9 uur de stille H. H. 1MU1 AA W» UIC, [JltUlAA- tie. Onoer alle H H. Missen schaalcolleete voor de Piusstichting, half 1 en 1 uur Cat. voor de groote leering, te half 4 voorberei ding voor de kinderen, die 15 April worden aangenomen, te 5 uur Congregatie voor de mannen, tc 6 uur voor de jongens, te 7 uur Lof en Meditatie over het Lyden onzes Hee ren Jezus Christus. Di. morgen van 7 uur af uitstelling van het Allerheiligste, te 9 uur gez. H. Mis eu des avonds ten 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius. Di. middag moeten alle kinderen biechten om Woensdagmorgen te kwart over 7 ge zamenlijk te coïnmnniceercn. Wo. avond om l uur Congregatie de vrouwen. Do. avond voor de meisjes. Do. avond van 68 uur gelegenheid om te biechten. Do. morgen te 9 dur gezongen Maand stond voor de wed. Anna Smit Njjiuan. Vr. 1ste Vrjjdag van de maand, bijzonder gewijd aan de vereering van het Godd. Hart van Jezus met vollen aflaat, te half acht gezongen H. Mis met uitstelling van bet Allerh, en des avonds te 7 uur het Lof en eereboete Za. avond om 7 uur bet Lof ter eere van de Allerh. Maagd en Moeder Gods Maria. Zo. Palm-Zondag begin van den Paasch- tyd. Zy, die hun bijdrage voor de St. Pie terspenning nog niet hebben gestort worden verzocht dit nog te doen. De offerblokken hangen achter in de kerk.— ST. JOSEPH Zo. Collecte voor de schulddelging van de kerk, te half acht en 9 uui de stille H.H. Miseen, te half 11 de Hoogmis, half 7 Lij densmeditatie. Ma. van 45 uur biechten voor de kin deren, te 7 uur het Lof ter eere van den H. Petrus, Mart., Patroon der zieken. Di. onder de H. Mis van half acht alge- meene H. Communie voor alle kinderen. Do. 9 uur gez. Maandstond voor Corne lls Kraakman. Van 67 uur gelegenheid om to biechten, te 7 Uur Lof ter eere van het AiïCrfk. Sacrament. Vr. 1ste Vrydag van de maand, bijzonder toegewyd aan het Godd. Hart van Jezus, half acht gez. H Mis met uitstelling van het Allerh., te 7 uur Lof met eereboete aan het Goddelijk Hart. Za. 1ste Zaterdag der maand, volle af laat. Zo. a.s. Ie Zondag van de maand, volle aflaat, de Eucharistische dag in onze kerk, den geheejen dag uitstelling van het Aller heiligste. Op dien dag -begint de Paasehtijd De geloovigen worden herinnerd aan hun plicht om ten minste eenmaal in het jaar te biechten en in den Paasehtijd te cominn- niceeren. KATECHISMUSLESSEN VOOR DE STAD ALKMAAR. Gekend moet worden in de week van 29 Maart; le Leerjaar, Communicanten 2e

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1925 | | pagina 10