Nooid-HDlIandscfi dagblad. I Tweede Blad. ALKMAAR. Amsterdamsche Beurs - 143*4 L -e w is -7. -17» «7. Opgave vaa de Nrderlaatlaehe Uadbeiwbaiik Vergadering van den Raad 1.30 1.45 8.— 2.15 2J0 j. 187* 83'/. 83*/. «3*/. 78 120»/. 120* 491* k. 126* 126'/ 237* 238 239* 204 2l2»/ 203 m. 269* 290 176 n. 289 234* i 118 O. 24* 217. 22 70 71 70m 133 1331/, 42 362 379*/. van stond bet op 24.000 en die het 83* 19e JAARGANG. VRIJDAG 27 MAART 1925. ;t zich af, waar e subsidies van 1027, 103 343 362 382 169 374 86H 142* 24* 352 168 374 837. 347 1667. 166 491 203 122 124* 165 371* 144 133/. 4W* 3WH 360* 166 372* 490 368 J44* 133*/ ff 777. 118’/. 1897. 144 1277. 240 126 14* 187 144 128 361 381* 187* 1447 164* 371», 2<2* 120* 360 .180 .03 117* 1237. 69* 7', 218' 70 156 143 133 13’. 175'/, 288 231 218* 119 14*7. 4'/. «2* «477. u2* <07. 163* •46- 133'|. 127. 41 102 264 341* „607. 381 164* 164 492* 367 166 166 492* 357 346 240 1277. >47. 26 Maart 19g5 V.K. ■HMMBMMM *64'/. 179'/. 377* 1950.08 Wethouder WESTERHOF wijst er op. dat Mr. Leesberg gezegd heelt, dat volgens art. 3 al. 2 tot de begrooting ook de s::pp etoire begrootingen behoo- renn. Spr. merkto p dat de sitpp'etoire begroofngenl in de practijk na de uit gaven komen. Mr. Offers en Mr. Shiis halen dit uit'h et begin van art. 3 Daardoor vervalt het betoog van Mr. Leesberg. De oude financieele commis sie be! ande de deh elastingzaken, later kwam daarbij deb egrootirg. Spr. vindt dat alle uitgavend an naar de uitleg ging \an Mr. Offers naar di fip. com missie moeten. Niemand heeft ooit be hoefte gevoeld de fin. commissie te raadplegen. De taak van de commissie moet bepaald blijvent ot wat haar als werkkring is toegewezen. Waar gaat men heen. a[s men in technische zaken het advies der fin. commissie -gaat vragenn De heer SlEXSMA kan niet zwij gen over wat de heer Westerhof gezegd heeft over de z:ekenhuiskwestie. Spr. wijst er op dat men daarvan het finan- ciee'c gedeelte heeft utigesteld. Op voorstel van den VOORZITTER wordt de bijlage aangehouden. sidie te verleenen. De heer SLUIS herhaalt, dat men bly mag wezen, dat de gemeentelijke subsidie wor It gehandhaafd. Het gaat by spr. om het prin cipe. Men mag zeggen dat 1000 een peul schilletje ia, maar 1000 peuleschilletjes is heel wat. Geroep: het is een millioen. (Gelach.) De heer SLIJJS vindt het onverantwoorde lijk en zal van harte tegenstemmen. Wethouder WESTERHOF vindt het incon sequent dat de heer SLUIS zegt, van harte tegen té zullen stemmen. (Mr. Kusters komt ter vergadering). De heer SLUIS zou het gewenscht vinden, dat B. en W. de Provincie en Ryk verzoeken hun subsidie van den gratis toegang onaf- 'hankelijk te stellen. Wethouder THOMSEN is van mecning, dat de subsidie verhoogd moet worden, an ders zal zy niet kunnen blijven bestaan. Bnr. vindt bet noodig, dat de leeszaal over vol doende geld beschikt. De heer SLUIS: als men dut standpunt in neemt moet men voor Alle subsidies stem men. Het voorstel wordt Aangenomen met 13 tegen 6 stemmen. Tcjfcn de heeren Sluis, van Slingcrl.tnd, Koijsper, Kusters, Klaver en Bak. 29 89* 143 24 --i we ring van schoolverzuim over het jaar 24 Als voren. het verslag van den toestand van gymnasium over het jaar 1924. Alsvoren een brief, dd. 11 Maart jl., van het Co- ’n VJm JOO.jjy.jg Groot Noord-Hollandsch voor de uitgave van een een subsidie van 250. Bijkantoor Alkmaar. (Ontvangen per draadlooss telefoon). zoek door de fin. commissie, ofschoon over een veel grooter bedrag ging. Spreker verwacht van de inmenging der fin. com missie een verwarring in het bestuur Jer gemeente, doordat ieder Raadslid daardoor uitstel van behandeling kan krijgen. De heer KUSTERS onderschrijft dit niet. Spr. kan merken, dat de heer We.-tcrhïït sinds korten tijd rector-magnificus vau de Volksuniversiteit is geworden, want zyn scherpzinnigheid gaat er merkbaar op voor uit. Spr. is van meeniog, dal de suppl. be grootingen ook tot de taak der fin. com missie benooren. Men kan wel zeggen het is al by de begrooting besnroken, maar in de begrooting stond bet op 24.000 on die zyn niet aan het oordeel der fin. commissie onderworpen. De fin. commissie mag niet gaan praten over straatklinkers en asphalt- blokken. Weth. LEESBERG merkt op, dat men de Langestraat voor hit seizoen niet klaar krygt. De commissies adviseeion slechts als hun advies gevraagd wordt. Nu is de vraag of meu een stabielen toe stand in het leven moot roepen, dat het oordeel van de commissie steeds gevraagd moet worden. Al.» dc verordening spreekt van begrooting, behoort men ook over sup- pletoire begroetingen advies te geven. De verantwoording is beter t< dragen als alles behoorlijk belleken is. De VOORZITTER vindt dat dit een be langrijke zaak geworden is. Spr. zou het wel gewenscht vinden deze zaak in de „cotnmis sie van de juristery" te brengen. De heer SLUIS merkt op, dat de algcmeene taak van de commissie is het advies geven over zaken, waarover haar advies gevraagd is. Niemand zal ontkennen, dat de financiën der ge meente hierbij betrokken zijn. De Raad bindt zich ook niet door de commissie om advies te vragen. De begrootings- post ïs aanmerkelijk overschreden en het is zeer logisch, dat het advies der commissie gevraagd wordt. Wethouder RINGERS gelooft, dat de Raad er prijs op aal stellen het oor deel der fin. commissie te hooren. De heer OFFERS merkt op, dat als B. en W. het advies der commissie had kunnen vragen de Raad dit ook kan doen. WAT MEER BELANGSTELLING VERDIEND HAD. Nu in deze dagen onze gedachten gaan naar het groot© Lijdensdrama, dat het droe vig slot maar tevens de bekroning vormde van het groote Verlossingswerk, en wij ons daarom klescbheidshalve onthouden van openbare vermakelijkheden, was het een goe de gedachte van den heer Mooy om ons door een lichtbeeldenserie, op gelukkige wjjr.e gecombineerd met gewyde zang en mu ziek, voor onze verbeelding terug te roepan, wat eigenlijk nooit uit onze herinnering mocht worden weggevaagd: het Leven, Ly den en Sterven van onze goddelyken Hei land: „Van Bethlehem tot Golgotha.” Van ganscher harte juichen wy elke po ging toe. die ons volk in aanraking brengt mot kunst. Ware kunst toch stemt tot na denken, roept het betere, dat in den mensch h eft, wakker, verinnigt en veredelt zyn ge voelens. Daarom kan kunst alleen de diena res zjjn van het Ware, het Goede en Schoone Die hunne culminatie vinden in God. Kunst, welke zich in dienst stelt van voor oordeel en antipathie en er dan toe komt om verwrongen, leugenachtige voorstellingen te geven van de werkelijkheid, doet het lagere in den mensch ontwaken, verruwt zyne ge voelens, brengt verwarring in de hersenen, maakt zich tot slavin van minder edele doel einden en verloochent aldus hare roeping. Daarom betreuren wjj het, dat de belang stelling bij de opzet van den Heer Mooy niet byster groot is geweest. Waaraan dat moet worden toegeschreven? Ik geloof, gedeelte lijk aan een misverstand. Men heeft gemeend hier met een gewone bioscoopvoorstelling to doen te hebben en dan woédt een weg blijven begrijpelijk. Het Leven van den Zaligmaker op de film moet nog minder bevredigen dan romans of tooneelstukken, die dezelfde stof behandelen, daar noch de techniek, noch de filmacteurs in staat z|jn de Evangelische werkelijkheid te benaderen. Lichtbeelden echter, ontleend aan onze groote meesters, die al hun willen en kunnen, geheel hunne ziel in hun werk heb ben neergelegd, schenken daarom veel meer voldoening en dat dit resultaat inderdaad is bereikt, bleek uit de stemming, welke op die avonden de aanwezigen beheerschte. Ik weet niet of de ondernemer den moed heeft, de risico van eene herhaling op zich te nemen, anders zou ik zeggen: laten wjj zulk een onderneming steunen door persoon lijke en financieele belangstelling. Wy moe ten hier in Alkmaar uitingen van ware kunst niet alleen niet onderdrukken, maar kracht dadig bevorderen. E. J. HELMER, Kapelaan. (der Gemeente ALKMAAR, op 26 Maart ’s nam. 1 uur. .Voorzitter: Mr. W. C. WENDELAAR. Secretaris: A. KOELMA. Afwezig de heeren; Mr. P. A. Offers, Mr. D. Sluis, Klaver en Kusters. De VOORZITTER opent de vergadering. De notulen van de vorige vergadering worden vastgesteld. Ingekomen zijn: brieven dd. 25 Februari jl., nrs. 30 en 120 van Ged. Staten, ten geleide van uit treksels uit de Koninklijke besluiten van 4 Febr. jl. nr. 3 en 13 Februari d.a.v. nr. 8, houdende goedkeuring van de Raads besluiten tot vaststelling een er verorde ning regelende het heffen van schoolgel den voor het onderwijs aan de gemeente lijke avondschool voor nijverheidsonder wijs en de school voor voorbereidend middelbaar technisch onderwijs en tot vaststelling van verordeningen op het beffen van rechten voor gebruik van ge meentegrond of -water, tot heffing van een rioolbelasting en tot heffing van le ges op jachtakten. Aangenomen voor kennisgeving. een brief, dd. 25 Februari jl„ nr. 155 van hetzelfde college, houdende mededee- ling van hun besluit om niet over te gau tot opheffing der openbare U. L. school voor meisjes aan de Oudegracht. Alsvoren. het verslag van de Commissie tot riaj- mité tot herdenking staan van het Kanaal, daarbjj gedenkboek e< verzoekende. De Raad willigt Mit verzoek in. een adres, ingekomen 5 Maart jl., van den heer J. Twisk, daarbij in beroep ko rtende van eene beslissing van Burg, en Weth., inzake weigering eener vergun ning tot het bouwen van oen werkplaats aan de Nieuwpoortslaan. De Raad stelt dit adres in handen van B. en W. om bericht en raad. een adres, ragekomen 19 Maart jl., van 8. Huiberts en O. Sap, bewoners van do Wagenmakersstraat, verzoekende den toestand waarin de genoemde straat ver keert, te willen verbeteren. Alsvoren. een adres, dd. 19 Maart jl., vau den heer A. Visser, daarbij ontslag verzoe Weigering Bouwvergunning B. en W. stellen voor, af te wyzen het beroep van H. Balder tegen de beschikking van B. en W., waarbij afwyzend werd be schikt op het verzoek tan H Balder en J. Z. Bierman, om vergunning tot het bouwen van twee pakhuizen op een open terrein aan den not weg. gelogen ten Westeu van de Nieuwpoortslaan De heer KEYSPER vindt het voor de betrokken personen een onaangename zaak. B. en W. hebben het recht hun toestemming te weigeren, maar mrom moeten de inen- schen zoo op kosten worden gejaagd. Spr. zal tegen de bylage stemmen, omdat de menschen onbillijk zyn behandeld. Wethouder RINGERS zegt, dat op grond van bet feit, dat de huizen niet aan een openbare straat staan, volgens de bouwver ordening niet mochten worden gebouwd. Het voorstel wordt aangenomen met 17 tegen 2 stemmen. Tegen de heeren Keysper en van Slinger land. U. L. school voor jongens en meisjes van de Alkmaarsche Vryz. School ven eniging Cursus voor bijzonder Vervolg onderwijs van de Vereeniging „Si. Joseph” 160.87 De heer KUSTERS zegt dat de school besturen dankbaar zijn voor de wjjze, waar op B. en W. de vergoedingen hebben vast- gesteld. Er is echter een fout gemaakt. De schoolbesturen waren in verband met de bylage over de voorschotten in de meening, dat de vergoeding ƒ36 zou zyn, terwyl la ter bleek, dat ze maar 23 zal zyn. Spr. wijst er op dat men 2* jaar na de indiening van de roosters vau lesuren hoor de, dat die niet in overeenstemming met de verordening waren. Spr. vraagt of dat niet eerder kou. Weth. WESTERHOF stemt het woord van lof aan B. en W. zeer gevoelvol. Spr. iet uiteen, hoe het komt dat het bekend kon zijn, dat men de .80 pct. van de geschatte som zou krygen ei. dat het dus mee kon vallen, maar ook tegenvallen Den VOORZITTER spijt het, dat deze fout van de secretarie is gemaakt. In den aanvang was het zeer moeilijk, te meer, laar in dien tusschen tijd de wet ook nog ver schillende malen gewijzigd is. De heer KUSTERS protesteert tegen een uitdrukking van den heer Westerhof, dat er wel wat royaal is geleefd. Wat school B. en C. betreft, die zyn veel goedkooper geweest dan de openbare scholen. Als men van royaal leven spreekt, wyst spr. op de Jem. U. L. O. die 84 gekost heeft en Je bijzon dere 31. Wethouder WESTERHOF vindt de verge lijking van U. L. O. en M. U. L. 0. niet mo- gelyk. De heer KUSTERS vindt, dat men de on derklassen niet kan vergelijken met de top klassen Van beide scholen doet men het zelfde examen. Wethouder WESTERHOF zegt, dat als er aparte bijzondere U. L. O. scholen waren, de kosten hetzelfde als van de openbare zullen zyn. Het voorstel wordt aangenomen. (Wordt vervolgd.) GESLAAGD. By het op 25 Maart jJ. te. Amsterdam gehouden examen slaagde als Dictaat-<te- nograaf, Diploma A Mej. D Henning alhier, als Kantoor-stenograaf Ned. slaagde met lof Mej. 8. van Diepen alhier. Als bijzonderheid zy vermeld, dat deze haar stenogram voor las met een snelheid van 420 lettergrepen per minuut. Voor Steuo-typiste slaag Je eveneens Mej. 3. van Diepen alhier. De ge slaagden zyn opgeleid door den heer A. d® Wolff. By het den 25sten Maart te Amsterdam gehouden examen voor Kantoor-stenograaf 130 lettergrepen per minuut is geslaagd de heer J. Bommer te Broek op Langendijk. Hij was leerling van den heer N. J.1 Hofman, alhier, Vergoeding kosten van instandhouding bijzondere scholen. B. en W. stellen voor: het bedrag van de gemeentelijke vergoe ding in de kosten vau instandhouding over 1922 voor de na te noemen bijzondere scho len vast te stellen als volgt: R, K. Jongensschool A: ƒ5756.67 R. K. Meisjesschool A: „5282.87 R. K. Jongensschool B: „5319.96 R. K. Jongensschool C: 3587.88 R. K. Meisjesscholen B en C: „9856.36 Christelijke schooL „5711.74 STAATSLEENINGEN 6 Nederland 1923 6 Ned. India 1928 BANK-INSTELIJGEN Koloniale Bank Indische Bank Handel Mpy INDUSTR. (IND. BINNENLAND Insulindé Oliefabrieken Jurgens Oude Philips Furness-SUikvis-Aand. INDIJSTR OND. BUITENLAND Anaconda Steel comm CULTUUR MAATSCHAPPIJEN Cultuur Vorstenlanden Dito Actions H. V. A Java Cultuur Moormaan Co. Ned. Ind. Suiker Unie Poerworedjo Compania MIJNEN Kedjaug Lebong PETR' »LEUM Dordtsche Petroleum Gec. HolL olie Kon Ned. Petroleum Steaua Momatia RUBBER MAATSCHAPPIJEN Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deh Bat Rubber Indische Rubber Intercuntin. Rubber Kendeug Lemtioe Koloniale Rubber Lam potig Sumatra Rubber Oost-Java Rubber Nederl. Rubber Serbad jadi Silaau Wai Sum Rnbter SCHEEPVAARTEN HulL Amer. Lyn Huil Stoomboot Holl. Lloyd Kon. Buut Stuum vaart My. „Nederland” Paketvaart Scneepvaart linie Marine Cummun. Marine Preferent Niev. Guudriaan TABAKKEN Besueki Deli Batavia Deli-Maatechappjj Seni-mbab AMER. SPOORWEGEN. Erie Spuor Southern Rails Union Pacific Wabash. Railway Loon kaaadragere. Voorstel tot wijziging van dc loonregeling der kaasdragers. De heer KEIJSPER vindt, dal er in de bijlage een onjuiste voorstelling aan de kwestie der kaasdragers. Het is absoluut niet waar, dat de kaasdragers 12.60 per week verdienen. Spr. komt tot een totale uitgaaf van pl.m. 4000. terwyl de kaasdragers uitkomen met 17.000, d.i. 11.60 voor eiken drager. Wethouder LEESBERG berekend, dat liet de gemeente geen 3000 meer kost, het is een verplaatsing Het voorstel wordt z. h. st. aangenomen. Verbetering bestrating Langestraat. B. en W. stellen voor over te gaan tot ver betering vati de Langestraat en hun daartoe een crediet te verleenen van 44.750. Dc heer KUSTERS wijst op de financieele gevolgen. In deze raadsvergadering komen eenige voorstellen aan <le orde, die samen een half ton zullen kosten. Spr. had het ad vies der financieftle commissie willen hooren. Als de suppl. begrooting aan die commissie wordt toegezonden, is de uitgave al gedaan. De heer COVERS gaat met de woorden vau den heer Kusters mede, maar hy zou het jammer vinden, als de langestraat er op moet wachten. Spr. wil in de financieele comm. dan ook doen uitinaken. wat voor- deeliger is: asphaltblokken of steenen. De heer KEIJSPER zou graag een min- derheidsvoorstel van B. en W. gehoord heb ben. De heer VAN DRUNEN gelooft, dat liet niet goed is, het voorstel van den heer Kus ters aan te nemen. De fin. commissie is er niet om de andere commissies te controbe- ren. De heer SIETSMA vindt het goed, dat dit punt in de fin. commissie behandeld wordt. In principe is spr. vóór deze bylage. De heer KUSTERS heeft de bedoeling niet de ander commissies te controleeren. Het gaat er om de flnantiëele gevolgen te voor zien. Wethouder THOMSEN vindt dit voorstel van den heer Kusters niet juist Dcrgelyke zaken kwamen tot nog toe in de fin. com missie. Voor deze zaak is ;eeds een bedrag in de begrooting opgenomen. Wenscht de Raad, dat als een bedrag dat op de begroo ting staat wordt overschreden, weder in de fin. commissie komt? De VOORZITTER vraagt of wat de he-» Kusters vooratelt niet noodzakelijkerwijs op een controle zal gaan gelyken. Moet dit nog in een tweede commissie worden gebracht? In de volgende raadsvergadering zou dit behandeld kunnen worden, mits er geen conflict tusschende twee raadscommissies ontstaat. Als het werkelyk systeem zou wor den, dat belangrijke uitgaven behalve in de desbetreffende commissie ook in de fin. com missie, vreest spr., moeilijkheden. Wethouder WESTERHOF merkt op, .lat de financieele commissie een macht heeft over de andere comm. Het zwaartepunt van het college ligt toch al by den wethouder van financiën. Haalt men de fin. commissie overal bij, dan wordt het nog erger. Vol gens de verordening dient de fin. commis sie slechte vee advies op verlangen van don Raad. Burgemeester of B. en W. Het te dus eigenlek een commissie bijstand. Dat is hier het geval. Het advies van de commissie wordt begeerd door een van deze drie instanties. Spr. vindt het niet van zelfsprekend. Jat elke suppletore begrooting bij de fin. com missie moet komen. Is dat wel het geval, dan komt dat toch bij het indienen van de suppletoire begrooting. De heer KUSTERS: Dan is het al te laat Weth. WESTERHOF zet uiteen, dat het fin. beleid van dt gemeente bij de begro ting naar voren komt en niet tussch.'iityds. Spr. heeft geen bezwaar de zaak n< g *ens rustig te bekykon. Maar spr. wil het niet in ae fin. commissie.-- De vorige maal by de zickcnhuiskwestic heeft men ook met aangedrongen op onder zoek door de fin. commissie, ofschoon hot kende als lid der commissie van voorlich ting bij de beroepskeuze. Te behandelen by, punt 2 der agcuda. i. een brief, dd. 19 Maart jl., van het col lege van Diakenen der Ned. Herv. Ge meente, houdende het verzoek mej. W. van der Voort uit te noodigen hare aan vrage om ontslag als lid* van het Burger lijk Armbestuur in te trekken. De Raad stelt dezen brief in handen van B. en W. om bericht en raad. brieven, dd. 18 Maart jl., nrs. 59 en 57 van Ged. Staten, ten geleide van de goed gekeurde Raadsbesluiten inzake: verkoop van een strook grond aan de Marktstraat aan W. Swager; idem van een perceel bouwterrein aan de Kanaalkade en Molenbuurt aau G. Spruit; idem van bouwterrein gelegen tusschen de Van der Kaaystraat en het spoorweg emplacement aan Joh. Apeldoorn; onderhandsche verhuring van percoelen tuingrond aau Baansingei Tienenwal en Nieuwpoortslaan er.. alsvoren van een perceel tuingrond :ian het Kweerenpad aan P. J. van Kessel. Voor kennisgeving aangenomen. een brief, dd. 1P Maart jl., nr. 27, van hetzelfde college, ten geleide van een uit treksel uit het Ken besluit van 3 Maart il., nr. 11, houdende goedkeuring van het Raadsbesluit tot wijziging der verordening op het heffen van rechten voor het ge bruik van het gemeantc-slachthuis. Alsvoren. een brief, dd. 23 Maart jl„ van mej. J. F. J. Dubois, daarby de aanneming harer benoeming berichtende tot onderwijzeres aan de U. L. school voor jongens en meis jes. Alsvoren. een brief, dd. 23 Maart jl., van den heer J. Q. Hazeloop, houdende dankbe tuiging voor zijne benoeming tot leeraar in het boekhouden aan de gemeentelijke avondschool voor nijverheidsonderwijs Alsvoren. een brief, dd. 23 Maart jl., van eene commissie van bewoners van perceelen aan den Omval, houdende dankbetuiging voor het besluit tot verbetering der straat verlichting aldaar. Alsvoren. een adres, dd. 24 Maart jl., van be woners van Bierkade en Verdronkenoord, verzoekende bij de uitvoering der plannen tot vernieuwing van de Willemsbrug en de Rootorenbrug eerst over te gaan tot vernieuwing van laatstgenoemde brug. In handen gesteld van B. en W. ter af doening. Benoeming lichting bij lid Commissie van voor de Beroepskeuze. Aanbevolen worden: 1. K. Masson, Hooftstraat 45. 2. 8. Blom, Boezemsingel 33. De eerste wordt gekozen met 17 stemmen 1 stem was blanco uitgebracht. (De heeren Sluis en Offers waren inmid dels ter vergadering gekomen. De heer Kla ver komt ter vergadering.) SubsMie Openbare Leeszaal en Boekerij. B. en W. stellen voor, de subsidie aan de Openbare Leeszaal en Boekerij voor 1925 met 1000 te verhoogen en nader vast te stellen op 3400. De heer SLUIS vindt dit niet klemmend. Spr. vindt, dat nu het Rijk de subsidie ver laagt, men blQ moet zijn, dat men nog wat van de gemeente krygt. Spr. zou bet beter vinden als een klein entrée van de bezoekers werd geheven. De heer KEUSPER vra we naar toe gaan als we bet Ryk overnemen. Spr. zal tegenstemmen. De heer VOGELAAR vindt dat men niet te veel vast moet houden aan een verband tusschen subsidie van Ryk on gemeente. Spr. zou willen, dat B. en W. tot het bestuur zei den: zie je inkomsten te vermeerderen. Dit jaar kan dit niet meer en spr. zal daarom voorstemmen De VOORZITTER vindt, dat de bydrage binnen het redelijke blijft. De openbare lees zaal is van zoo’n groot cultureel belang, dat spr. het bedrag volkomen gemotiveerd acht. Spr. wyst erop, dat men getracht heeft het aantal teden op te voeren. Het bestuur is In deze dus wel diligent. De opmerking van den heer Sluis betreffende entrée wil spr. in het college bespreken. Het is de vraag of dat niet strijd met de bedoelingen van de open bare leeszaal. Spr. wijst er op, dat vele bui tenleerlingen daar een gelegenheid vinden te studeeren. Spr. heeft zich reeds afge- vraagd of men die buitenleerlingen niet een gelegenheid kan verschaffen om koffie te drinken. De heer SLUIS: een gemeentelijk lunch room! De VOORZITTER vindt dit een oplossing, maar is bang, dat de beer Sluis tegen zal stemmen (gelach). Spr. acht de leeszaal van veel belang en ziet geen bezwaar deze sub-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1925 | | pagina 8