Bureau: HOF 6, ALKMAAR. Telefoon: POSTGIRO 104863. 87. I i '4 W+easdag IS April, 1915 POSTGIRO 104863. I9e Jaargamf FEUILLETON. Aan de speeltafel. Korte Berichten. BINNENLAND. HET LAGER ONDERWIJS IN DE MODERNE TALEN. Verspreide Berichten. 1 Vóór de beslissing over de Kamer-candldaten. BUITENLAND. Abonnementsprijs: ?er kwartaal voor Alkmaar fASè* f 2-— /oer buiten Alkmaar .«f2 85 4et Geïllustreerd Zondagsblad 0 60 f hooger. Awertentieprijsi Van I—5 regels! 1.25; elke regel meer f 0.25; VedaaR per regel f 0.75; Rubriek „Vraag en aanbod” b| vof uitbetaling per plaatsing f 0.60. »an alle abonné’a wordt op aanvrage gratis een polis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot «en bedrag van f 6OO,—, f 400.—. f 200.—f VOQ f GO— 'f f jWoidt ïervotadj h< V. cen 4 M5- NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD „ONS BLAD” 14. „Eu uw vader, mejuffrouw,” zei Alsen, „als u mij deze vraag tenminste veroorlooft, beeft dus by mijn sollicitatie niet geweten, dat ik het was, die in uw romantisch avon tuur ook een rol had gespeeld?” Haar gezichtje vertoonde wederom vluchtig rood. „Ik wil het u eerlijk bekennen, ik heb het mijn vader vooruit gezegd,” antwoordde zij, „maar ik geloof nauwelijks dat zulks eenig gewicht in de schaal heeft gelegd. Maar hij heeft mij later verteld, dat u een gunstigen indruk op hem had gemaakt en dat zal wel van beslissenden invloed zijn geweest.” „t)at vermindert op geenerlei wijze Volgens een te Berlijn uit Konstautino- pel ontvangen bericht is tusschen Grieken land en Turkije overeenstemming bereikt in zake de kwestie van het patriarchaat. Een telegram uit Kingston' (Jamaica) meldt, dat Maandagmiddag te 12.20 uur een hevige aardbeving werd gevoeld, die vier seconden aanhield. De bevolking vluchtte op de straten. Geen schade wordt gemeld. Te Constantine in Algiers werd Maan dag een tamelijk hevige 'aardschok gevoeld, die een min->ut duurde Te Frankfort a. d. M. heeft de hoog- leeraar in de geneeskunde Demeter von Ta- bora met zijn vrouw zelfmoord gepleegd door het innemen van vergif. Professor Demeter was sedert langen tijd óngeneesljjk ziek. Met Britse bc marine-hulpschip Bacchus dat van een reis naar Malta en Gribaltar te- ingkeerde, heeft een motorboot uitgezet, die gezonken is. Van de 10 inzittenden zyn er 5 verdronken. grond van de Wet tot Bescherming Staat heeft de krijgsraad te Warna Op van den 25 communisten tot gevangenisstraffen van een 'totaal van 113 jaren en dwangarbeid, alsmede den communist Georgief ter dood veroordeeld. Het Letlandsche parlement heeft de ra tificatie van de overeenkomst van Washing ton betreffende den 8-urcndag goedgekeurd. Tijdens de Paascbdagen kwamen te Londen verschillende ernstige verkeersonge lukken voor. Volgens de tot dusver bekende cijfers zijn 12 personen gedood en talrijke ernstig gewond. Mej. Joh. Westerman, lid van de Tweede Kamer, heeft een initiatief-voorstel van wet ingediend tot wijziging van artikel 3 van de Lager onderwijswet 1U20, waardoor het mo gelijk wordt in de twee hoogste leerjaren van de lagere school een der moderne talen te onderwijzen. TWEEDE KAMER. De voorzitter der Tweede Kamer zal aan de te benoemen centrale afdeeling voorstel len om op Dinsdag 21 dezer, onmiddellijk na de ditn dag te elf uur te houden openbare vergadering, in de afdeelingen te doen onder- zo^ken een groot aantal ingediende wetsont werpen, vermeerderd met eventueel nog de- wilde, verpletterende macht, het berouw over het verleden, wiens gaven en goederen hjj door zijn grove lichtzinnigheid zoo woest verspild had. ADMINISTRATIE No. «33 REDACTIE No. «33 EEN MASSA-GIFTMENGSTER. In November 1924 vestigde Antoinette Scierri, een Italiaansche zich met haar zwa ger en minnaar Rossignol en haar 3-jarig zoontje te St. Gilles niet ver van Montpellier. Niet lang daarna overleed na een nacht van heftig lijden mej. Marie Audouard, oud 65 jaar, en Antoinette betrok de woning van de overledene. Tot dien tijd had zij gewoond bjj den kruidenier Lachapelle. Deze en zijn vrouw stierven op Kerstmis. Men veronder stelde, dat zij den vorigen avond belorven spijs hadden genuttigd. Begin Maart stierf plotseling Rossignol. Antoinette weet den dood van haar zwager aan het onmatig eten van mosselen; haar droefenis bleek ge ring. Einde Maart noodde zij twee buurvrou wen, juffrouw Martin en juffrouw Boyer, op de koffie. Juffrouw Martin vond, dat de koffie een smaakje had, en stierf den volgen den dag. Juffrouw Boyer dronk maar weinig en is thans herstellende. Antoinette had sinds eenigen tijd haar zoontje toevertrouwd aan de zorgen van juffrouw Gouin. Deze word ziek en overleed. Een zieke dame, mevrouw Mirmaud, was te voren een tijdje verpleegd een van beiden bet bad gehoord. Een keurig gekleed meisje verscheen thans in de deur: „Juffrouw, hier is mijnheer von Flügge.” „Ah, mijnheer von Flügge. Heb je dien heer in de blauwe salon binnengelaten, Ida?” „Jawel juffrouw.” Zjj was opgestaan. zult mij goed- of kwaadschiks moeten verontschuldigen,” zeide ze met een betoo- verenden glimlach. „Mama is niet thuis en Papa is niet goed in orde, zoodat ik de plich ten als gastvrouw moet vervullen. Ik hoop toch u spoedig weer te zien en steeds veel goeds van u te mogen hooren.” Zij reikte hem de hand tot afscheid, die hij opeens weer de oude Alsen, die slechts in salons verkeerde en niet als klerk aan een lessenaar zat eerbiedig aan zijn lippen bracht. „U hebt my zooeven gevraagd, wtarvoor ik u gehouden heb, mejuffrouw," zei hjj met zachter stem, waarin zijn innerlijke ontroe ring duidelijk te bespeuren viel. „Toen even als nu voor de mooiste, bekoorljjkste en lieftalligste jonge dame, wat voor kleedij of hoed, ja wat voor naam zjj ook ooit moge dragen." Zij wenkte glimlachend en licht blozend, met de hand tot afscheid. Maar bij de deur knikte zij hem nog eenmaal toe. „Tot weerziens!” Éy zat weer alleen in de kamer, als uit een droom ontwaakt. Na deze prettyjc verras- Als men de actie der St. Michaelclubs en der nier en daar ten gunste van niet-geadviseer- de candidaten opgerichte kicscomité's gade slaat, dan krijgt men wel den indruk, dat er op 26 April een heete strijd gestreden zal worden rond het door het Adviserend Col lege samengestelde politiek advies. Het is geenszins ons doel om goed- of af keurend over deze actie te spreken, doch wel >m,- vóór dat onze kiezers, leden der R. K. Kiesvereenigingen, voor de keuzo worden geplaatst het politiek Advies te aanvaarden ■>f te stemmen op een der alphabetische can didaten, in het licht te stellen do o.i. juiste opvatting der werking van het huidige kies reglement. Men heeft met dat kiesreglement willen be reiken: eenheid in onze party en een waar- hori m< ,roote meerderheid (een kleine sende ontmoeting bad hij thans het gevoel van bittere ontgoocheling. Dat was dus Tilli, zijn Tilli! Ach, zooals de zaken thans maatschappelijk stonden, stond hij nu ver be neden haar. De kringen, waarin zjj zich be woog, kwameu niet in aanraking met de zjjne. En deze heer von Flügge was weer achter hem opgedoken, als het ware de schaduw van het booze noodlot. Wat wilde die man toch hier in dit huis? Maar het schoot hem thans te binnen, wat men op het bureau der „Sirius” had verteld, dat directeur Dehnhardt veel bezoek ontving en in zyn maatschappelyken omgang man nen met klinkende namen de voorkeur gaf. Zelfs beweerde men dat verschillende ge zanten te zynen huize hun opwachting maak ten, in zulk gezelschap paste hij, de bank roete speler, immers in 't geheel niet meer. Werktuigelijk nam hjj de papieren van den bediende in ontvangst, die ze voorzien van de onderteekening van den directeur aan hem terugbracht. Terwyl hjj in de corridor naar zijn hoed zocht, hoorde hy achter de ge sloten deuren twee stemmen de eene snerpende van den heer von Flügge en daar- tusschen door het heldere, hartelijke lachen van de andere, die zyn hartneller deed klop pen. Hy was van haar gescheiden meer dan door een gesloten deur! En voor de eerste maal gevoelde hü eeu intens berouw als een „Meent dus iemand, dat A., niet-gcadvi- seerd, meer waarborg biedt, dat do door de Katholieken in de Tweede Kamer te vervullen taak zal worden volbracht, dan een der personen, wèl op het Pol. Adv. voorkomend, en dat dus het belang van party en land vraagt, dat A op de def. iyst worde gebracht, dan is het niet alleen zijn recht, maar zyn plicht*) zyn meening in de Kiesverceu. kenbaar te maken met bijvoe ging der gronden, waarop ze steunt. Dan wordt dus die zaak in de Kiesvereen. be sproken, als op de wyze en met de waar borgen als boven aangegeven, worden ar gumenten vernomen voor en tegen. Mocht de meerderheid der Kieevereen. die meening niet doelen, dan zal toch een eventueel verzoek niet mogen werden ge weigerd, om die meening, vergezeld van de voor en tegen aangevoerde gronden ter kennis te brengen van' de Kiesvereenigin gen*), behoorende tot de groep, waar binnen het getal stemmen, uitgebracht cp niet-gead viseerde candidaten wordt sa mengesteld. Veelal zal het verzoek niet behoeven te worden gedaan, wyl door mid del van de Pen het doel volkomen zal kunnen worden bereikt. Wordt het echter gedaan, dan zullen, naar we vertrouwen, de besturen der Kies vereen, hun loyale medewerking hebben te verleenen, ook cm te voorkomen, dat kiescomité’s zouden worden opgericht.” Hieruit volgt eveneens, dat ook plaatse- Ijjke Kiesvereenigingen in baar geheel als zoodanig zouden kunnen optreden. Er wordt in het art. nog op gewezen, dat besprekingen in kiescomité’s allicht een eenzydig karakter zouden hebben, doch dat „aan allen volop gelegenheid behoort geschonken te worden, dat, wat zy willen bereiken, in en door de Kiesvereenigingen bereikt kunne worJen.” Dit is de meening van niemand minde^ dan van den Voorzitter der R. K. Staatspartij: Mr. A. Baron van Wjjnbergen. Intusschen beteekent dit geen vatoor De ling der opgerichte kiescomité’s, maar wordt speciaal de nadruk gelegd op de wenschelijk- heid, ja den plicht om correctie van het po- UtMr advise in en door de Kiesvereenigingen tot stand te brengen, althans te bevorderen, dat dtór aan de minderheden gelegenheid wordo gegeven hare afwijkende méeniug te propageeren. Het moge dan ook als gcwenscht, en in den geest van het kiesreglement .bedoeld, worden geacht dat onze kiesv. aan do kie zers ,die 26 April een keuze moeten doen, gelegenheid bieden tot hét ontvangen van die iylichtingen, die noodzakelyk zyn. ..Het kiesreglement is gemaakt met het doel be vrediging te brengen en men zal hierin des te beter slagen, naarmate de volle consequen ties er van in het licht worden gesteld. Naast de groote waarde en het gewicht van het po litiek advies zal daarom ook naar voren be- hooren te worden gebracht het recht, ja zelfs de mogelijko wenschelijkheid om hiervan af te wyken. By een dusdanige bespreking zal gewikt en gewogen worden, en wanneer dit juist in de Kiesv. geschiedt, zal de meeste kans be staan, dat de uitslag de meeste kiezers zal bevredigen en dat onze eenheid het minst zal worden geschaad. Blokkeering van ons. DE OPSTAND IN KÖERDISTAN. De Turksche regeering heeft een premie uitgeloofd van 1000 gouden ponden voor wie sjeik Said levend aan haar uitlevert en een van 700 pond voor zyn lijk. Uit Konstantinopel wordt aan de Man chester Guardian gemeld, dat de politie al daar eergiaternacht op last van den minister van binnenlandsche zaken een inval heeft ge daan in de bureaux van de democratische op- positie-party. De bureaux werdén gesloten en verscheidene personen zyn gearresteerd. Een aantal in beslag genomen documenten overlijden van juffrouw Gouin den doorslag. Men zag er een bevestiging in van geruchten, die reeds lang liepen. Het scheelde weinig of Antoinette Scierri werd gelyncht. Een tijdi ge arrestatie redde haar. Te Nimes verhoord, heeft de Italiaansche reeds drie moorden bekend. Zy wees als me deplichtige zekere Rosalie Gire aan. Als mo tief van de moorJen noemde zy: hebzucht. Doel was: toeëigening van het geld der slachtoffers. Eén vergiftiging bad zelfs 800 francs opgeleverd. TREINONGELUKKEN IN RUSLAND. Maandag zyn in Rusland vier spoorweg ongelukken voorgevallen. De sneltrein Sa mara—Moskou ontspoorde in de buurt van het station Inza. De locomotief en twee wa gons stortten de helling af; drie personen werden gedood ,drie zwaar en drie licht ge wond. De drie andere ongevallen betreffen twee goederentreinen bij Jekaterinentarg, waar- 23 met meel en ralis geladen wagens omsloe gen en een by Charkof, waar 22 met aard appelen geladen wagens verbrijzeld en’twee personen gewond werden. In de nabijheid" van Tiflis werden een loco motief en negen petroleumtankwagens ver- nieuld, terwyl een persoon werd gedood en vier gewond. <- „Dat vermindert op geenerlei wyze de dankbaarheid, die ik steeds voor u zal ge voelen. U weet werkelijk niet, uit welken noodlottigen toestand u mjj heeft gered. Ik zal u voortaan als de beschermengel van mijn leven vereeren.” Zjj hief lachend haar band op. „Alstublieft geen complimentjes. En u weet niet, hoeveel genoegen ons dat kleine avontuur verschaft heeft, al had het ook eenige onaangenaamheden tot gevolg. Waar door hebt u ons eigenlijk aangezien?” De lichte klank van de electrische bel had lichtjes door het vertrek getrild, zonder dat zal naar.den krijgsraad te Angora worden ge-' zonden, die zal hebben uit te maken of de partij betrokken is bij de opstanden der Koer den. AMERIKA EN DE EUROPEESCHE SCHULDEN. Het Amerikaansche departement van -ie schatkist deelt mee, dat het niet voornemens is binnenkort de commissie vpor de buiten- landsche schulden bijeen te-roepen. Het acht den financieelen toestand vau Frankrijk af gescheiden van den algemeenen oeconomi- schen toestand des lands, die uitstekend ie, en twijfelt er niet aan of een ryk en welva rend land als Frankryk kan deze financieclo moeilijkheden van voorbijgaauden aard te boven komen. REVOLUTIONNAIRE ACTIE IN ESTLAND. Men meldt uit Reval, dat volgens de daar verschijnende „Pewalecht"’ de Estlandscbe organisatie vau de „Keiiiintem” een speciale commissie heeft ingestcld om eeu omwente ling in Estland voor te bereiden. De commissie heeft een oproep aan het Estlandscbe proletariaat gericht, waarin ge wezen wordt op de noodzakelijkheid om een terreur in te stellen. De commissie schijnt de Komintern te Moskou te hebben verzocht, om verschillende motorbooten te zenden, ten einde daarmede de verspreiding van het pro pagandamateriaal te vergemakkelijken. DE KABINETSCRISIS IN FRANKRIJK. Briand heeft geweigerd een nieuw Fransch kabinet te vormen. Hij heeft verklaard, dat hy afzag van het samenstellen van een kabinet wegens de wei gering van de socialisten om samen te wer ken aan de regeering en de voorwaarden, die zij hem stelden voor het verleenen van hun steun, welke voorwaarden hij onvereenig- baar achtte met zyn opvatting van de rol van president van den ministerraad. Doumergue heeft Painlevé aangeboden, een ministerie samen te stellen. Painlevé zal zijn vrienden raadplegen ea heden antwoord geven. JAPAN-EN RUSLAND. Volgena W Landen ontvangen berichten behoort bij het Russisch-Japansche verdrag ook een geheim militair protocol, waarin de sovjet-regeering de verplichting tot handha ving van Rutland’s neutraliteit op zich neemt, in het byzonder met betrekking tot vliegtuigen, die mochten toebehooren aan eenig land, dat met Japan in oorlog zou zyn. De sovjetregeering verplicht zich dergelyké vliegtuigen, die op Russisch grondgebied mochten landen, tot aan het einde van den oorlog te internceren. zer dagen inkomende ontwerpen van een- voudigcu of spue ieischenden aard. DE WERKTIJDEN IN HET VERVENERS. BEDRIJF. De minister van arbeid, handel en nyver- heid .leeft op een verzoek van den Bond van Verveners in Noord-Hoiland, van den R. K. Bond van Verveners in Noord-Hoiland, van den Neutralen Bond van Veemarbeiders., van den Christelyken Landarbeidcrsbond en van den R. K. Landarbeidersbond, daartoe strek kende, dat door arbeiders van 16 jaar of ouder, werkzaam in de veenderijen, gelegen in het 5e district der Arbeidsinspectie, in af wijking van het bepaalde bij artikel 24 der Arbeidswet 1919, arbeid mag worden ver-, richt, tot wederopzegging vergund dat tel-' ken jare van 1 April tot en met 15 October door bovenbedoelde arbeiders gedurende ten' hoogste 10 uren per dag en 55 uren per week arbeid wordt verricht, mits zy van 16 October" d. o. v. tot en met 31 Maart van het daaropvolgende jaar gedurende niet langer dan 8 uien per dag en 45 uren per week ar beid verrichtenden verder onder voorwaar de: a. dat de arbeidstijd van genoemde arbei den in het tydvak van 1 Aprü tot en met 15 October in zijn geheel gelegen is tusschen 6 uur des voonniddags en 6 uur des namid dags en in het tydvak van 16 October tot en met 31 Maart tusschen 7 uur des voormid- dags en 5 uur des namiddags; b. dat in het tydvak van 1 April tet en met 31 Maart de totale werkduur per arbeider ten hoogste 2500 uren bedraagt. DE BLOEMENTENTOONSTELLING TE HEEMSTEDE. Tienduizenden personen hebben geduren de de beide Paaschdagen dc Internationale Bloemententoonstelling te Heemstede be zocht. Het aantal bezoekers op den leten Paaseh- dag heeft 18000, dat- op den 2den 26000 be dragen. DE WETHOUDERSCR1S1S TE AMSTERDAM. Gisteravond vergaderde het federatiebe stuur der 8. D. A. P. in verband met do ■wethouder»crisis te Amsterdam. De zeer druk bezochte vergadering be sloot- met algemeene stemman, dat de beide gisteren gekozen sociaal-democratisohe wet- houders hun benoeming niet zullen aanvaar den. Voorts besliste de vergadering met groote meerderheid, dat, mochten alsnog by de vol gende stemming de drie aftredende soc.-dem. wethouders worden gekozen, zy alsdan deze benoeming zullen aannemen. ffaar wy vernemen zal ook de heer Kete laar, vryz.-democraat, zyn benoeming tot wethouder rnet aanvaarden. DIOCESANE VEREENIG1NG VAN R. K. BIJZONDERE ONDERWIJZERS IN HET BISDOM HAARLEM. Gisteren hield de Diocesane Vereeniging van R. K. Byzondere Onderwijzers in het Bis dom Haarlem haar 33e algemeene vergade ring te ’s Gravenhage in het gebouw „De Vereeniging” aan de Willemstraat 2. Aan deze vergadering, welke stond onder leidng van den heer H. G. de Boer, werd voorafgegaan een H. Mis in de parochiekerk van den H. Jacobus aan de Parkstraat. Nadat het Bondslied was gezongen, wer den de notulen der vorige algemeene verga dering goedgekeurd. Uti 't jaarverslag van Jen secretaris bleek dat het aantal leden 1354 bedraagt. Als plaats voor de volgende algemeene vergadering werd Amsterdam aangewezen. De rekening van den penningmeester met een batig slot van 764.53 werd goedge keurd. Tot lid van het hoofdbestuur werd be noemd deheer A. van Breukelen te Amster dam. Tot lid van de redactie van ..Het Kath. "-g een plaatsje voorgoed onbezet zou bly’ven en toch peinsde hy er maar voortdurend over, hoe hy een zyner dochters aan den man zou kunnen brengen, hoewel dezen zich in den huiselyken kring geheel op haar gemak voel den en voorloopig niet aan trouwen dach- ten.- Hét was Alsen in den beginne pijnlijk te moede, bij zyn braven collega door zyn om gang met de Kiekers een ongerechtigde hoop op te wekken. Na zijn tweede bezoek had hij de week daarop onder een voorwendsel een avond overgeslagen. Toen hy later toch terugkwam, had Anna, de oudste, hem met de verwijtende woorden ontvangen: „We meenden al, dat u ons ontrouw zou worden, mynheer Alsen.” Hij had toen naar een verontschuldiging gezocht, maar zij had hem met een zeer be. teekenisvollen blik lachend gezegd: „U behoeft voor ons meisjes niet bang te" zyn. Wij zyn heelemaal niet zoo, als vadertje ons altijd Indenkt Wik hebben overdag im mers genoeg te doen, «naar daarom onder houden wy ons ’s avonds heel graag eens met een anderen man dan ons vadertje. Na dit voorval heerechte er echte vriend-, schap tusschen hem en de meisjes. Hij be- ijverde zich om voor de ontvangen gastvrij heid door kleine attentie’», die hy geheel on partijdig aan aBen bywees, zijn dankbaarheid te toonefe, urg ter verkrijging van een waardige ka- lerfraetie, met welker samenstelling de - - - - - minderheid zal er altijd wel blyven) van ons kiezerscorps (gvreden zou zyn. Als middelen om dit doel te bereiken heeft nen gekozen: 1. een advies, te geven door ten college vhn betrouwensmannen en 2. de nogelykheid voor elk lid om met zijn stem lit advies te corrigeeren. Hieruit volgt dus, dat de party en de lei- iing de 'consequentie van het geheele stelsel .anvaarden en dat het niet onorganisatorisch u, wanneer een groote of zelfs een zeer '■leine minderheid gebruik maakt van het z.g.n. correctierecht. Waar de samenstelling van het reglement bovendien een zoodanige is, dat de inschui- ving van een niet-gcadvlseerden candidaat afhtnkclijk is van een niet door een kleine minderheid der leden tc verkrijgen norm, integendeel correctie door dep individueelen kiezer van geen betcckenis is, volgt hieruit uus even logisch dat er actie moet gorden eevoerd om een dusdanig doef te bereiken. Men schijnt dat overal wel in te tien, althans vonden wy tot heden geen enkel artikel en geen enkele rede, waarin een dergelijke actie werd afgekeurd. Ook de pers deelde unaniem deze meening ech ter zeer terecht onder voorwaarde, dat het organisatorisch toelaatbare 'in acht geno men zou worden. Toch schijnt hieromtrent wel eenige misvatting te bestaan; althans ten opzich- et van de wyze, waarop deze actie wordt ge voerd. De St. Michaëlsclubs beschouwen zich zelf als plaatseiyko clubs staande uaast de Kiesvereeniging, doch' de leden optredende als leden der R. K. Kiesveree- □iging. Voor anderen worden willekeurige comités opgericht, die zich weliswaar toch moeten richten tot de leden der R.K. Kies vereenigingen. Het is daarum voor ons een open vraag,, of het niet veel juister zoude zyn als men, geen bevrediging vindende in bet advies, uen meest organisatorischen weg haddo be wandeld, door in de kiesvereeniging zelf zijn meening in deze te propageeren. Niet buitenstaanders zullen immers aan stonds moeten beslissen, doch de leden der kiesvereenigingen, zij alleen. En het is eenvoudig een dwaasheid om als deze vrees zou voorzitten te denken, dat het politiek advies (van hoe groot belang het ook moge zyn) a priori door do kiesver eenigingen en de leden zou moeten worden aanvaard. Zy toch hebben met het kiesreglement niet één punt: het advies aanvaard, maar het ad vies en daarbij de mogelijkheid van tusschen- schniving. Van onverdachte zijde vonden wij in „De Tyd” de meest juiste gedragslijn in deze aan gegeven in een artikel, waarin eventueel op te richten kiescomité’s als niet gcwenscht en als niet in den geest van het kiesreglement bedoeld, worden gesignaleerd, waaruit wij het volgende citeeren: Iedere week was Alsen nu eenmaal des avonds de gast der familie Kieker. Hij had weinig omgang met anderen en hjj gevoelde zich geheel thuis in dezen gezelligen kring, waar flinke meisjeshanden alles gemoedelijk en behaaglijk maakten.Ze maakten voor hem veel weinig plichtplegingen, behandel den hem als een graag gezienen, goeden kennis, zonder ook in het geringste eenige bijbedoeling te hebben en daardoor ontstond een vriendschappelijke verhouding, die beide partijen in alle opzichten beviel. Alleen „schoonpapaatje” kon in stilte nog wel eens hopen, dat hij voor Anna of Klaartje den waren man en voor zich zelf een flinken schoonzoon had gevonden. Dat was de zwakke zyde van den dikken, kleinen ouden heer, dat hy maar steeds ge loofde, dat zyn dochters het bij hem niet goed genoeg hadden en dat zij net veel be ter zouden hebben, als zij getrouwd Waren» Bovendien geraakte hij voortdurend in een zekere opwinding, wanneer hij thuis kwam en een der meisjes ontbrak aan tafel. Dan was bet hem of hij zelf iets miste. Hij zou diep ongelukkig zyn geweest, Indien eenmaaj door Antoinette; baar toestand is thans tetr zorgwekkend. Bij de bevolking van St. Gilles gaf het Men zag er een bevestiging in Het sch

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1925 | | pagina 1