HOORN. IW een. EGMOND AAN ZEE. 3. r1 OUDE NIEDORP. ZWAACi ST. MAARTEN. CASTRICUM. ANNA PAULOWNA. SPANBROEK. WAARLAND. HEER HUGOWAARD. WOGNUM. HOOGWOUD. LANGi^NDIJK. BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS. te medailles. Bg de do te de zich in it, dan wordt ge il dcorloopen tot e op Zondagen via pok in Avenhorn Proces-verbaal kasopname gemeen- titvanger d.d- 28 Maart. In kas was t 4922.13. uitgenoodigd, aan in bet Amstelhoto) EGMOND AAN ZEE. Verkocht. Het hotel „Zeezicht” van den heer V. Schaik ie overgegaan in handen van den heer Vendel. Proces-verbaal. De politie heeft pro ces-verbaal opgemaakt tegen L. terzake ordeverstoring in staat van dronkenschap en beleediging van den riiksveldwachter. ;gen, Algem. lekker 141. f EGMOND AAN ZEE. Raadsver gadering. Vrij dagavond vergaderde 0e Raad onder presidium van den bur gemeester. Afwezisr met kennisgevng de heer j. Prins. Ingekomen: 1. Schrijven van Ged. Staten houden de bestuit vfcn verdaging: op .het be stuit van den Raad betreffende den grondruil diet L. Gul» 2. Schrijven Ged. Staten houdende goedkeuring ruil grond J_- Gul. te ontvanger d.d. 28 Maart. In f 4922.13. Voor kennisgeving aangenomen. 4. Schrijven van het bestuur tot stich ting van volksuniversiteiten te Alkmaar met verzoek om subsidie. Voor kennisgeving aangenomen. 5. Verzoek van de vereeniging V. V. V. de koloniekinderen afzonderlijk te laten spelen uit een oogpunt van ver- OUDENIEDORP. Combinatie polders. Dezer dagen zullen beshren tot combina tie van de polders Westeiki.mpen, Oosier- k am pen en Legen een vetgadering boudei waar o.m. in behandeling zullen komen de iuschryvingsbilletten ingekomen voor de le vering van pompinstallatie en motor. Deze aangelegenheid begint dus gaandeweg vas ter vormen aan te.nemeni ZWAAG. Herbenoeming. ZD. H. de Bisscbop van Haarlem heeft tot kerkmees ter dezer parochie herbenoemd den heer J. Wester en tot armmeester den heer KI. Schip per. in klacht, ontvangen i sluit op oen trein uit Amsterdam. Het Bureau heeft zich inmiddels tot den Hoofdmspecteur-Generaal gewend mot het verzoek, op dit voornemen terug te komen en den trein dan ook te laten stoppen Avenhorn. Kan zulks m' vraagd, den trein te lati Enkhuizen en den trein, d Punneieml Miïïl Idiwn te doen stoppen, v Naar aanleiding wvojjbia van het Gemeentebestuur van Blokker heeft de Kamer zich gewend tot uen Inspecteur der P. en T. inzake de openstellingsuren der te lefoonkantoren, die aangesloten zgn bij het Strecknet Hoorn. Gevraagd werd of het niet mogelijk is, om, waar de tarieven gelijk zijn, do openstellingsuren gelijk te doen zijn met die van Hoorn. Nu moet men zelfs bij een extra openstelling meer betalen. Bij de besprekingen werden ook klachten uit do gemeente Westwoud naar voren ge bracht. Ook deze zullen onder de oogen wor den gezien. Een adres van de Kamer te Groningen in zake de wegbelasting werd in handen der We gencommissie gesteld. De Kamer besloot toe te treden als lid van de op te richten Noordhollandsche vereeni ging voor Vreemdelingenverkeer. De voor waarde wordt daarbij gesteld, dat de be moeiingen der vereeniging zich niet zullen beperken tot de gemeenten Marken, Edam en Volendam, maar dat die zich ook zullen uitstrekken tot andere gedeelten van het district. Met het oög op de kasmiddelen werd af wijzend beschikt op bet desbetreffende ver zoek, een subsidie van f 100.te geven voor oen uit te geven gedenkboek ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van het Noordhol- landsch kanaal. Alvorens toe te treilen tot de vereeniging Holland-Huizen zullen eerst inlichtingen wor den ingewonnen. Intake de reorganisatie van den P. T. T, dienst zal den Minister worden bericht, dat do Kamer met vertrouwen de voorstellen aan vaardt. Daarbjj zal echter worden vastge houden aan den indruk gevestigd in de ge» houden buitengewone vergadering, dat geen wijzigingen zullen worden doorgevoerd, al vorens de gemeentebesturen en de Kamer te hebben gehoord. Adressen inzake de Zuiderzeevisscbersbe- volkiug en de weeldebelasting werden over eenkomstig het concept vastgesteld. Ook het jaarverslag werd goedgekeurd. ingen deze prij- j de noteering nog slechte 1.10 i 2.20 per 100 K. G. be droeg. Van uien waren het nog slechts enkele partijen die werden aangeboden; alles teza men slechte 3 wagons. Bij vorige week was de prijs iets beter en varieerde deze nu van 10.80 tot 12.50 per 100 K. G. Van peen was de aanvoer beduidend groo- ter, samen J2 wagons, echter zeer verschil lend. Van een gering of een grooter aanbod hing het doorgaans af, of men nog 1.20 A 1.50 per 100 K. G. kon maken, bij eenigs- zins beduidenden aanvoer liep de prijs on der de 1.per 100 K. G In het algemeen was het verloop der week dus ongunstig en met name de penen en wor telen zijn dit voorj. ir de producten die niet- loonend moeten worden geruimd. Voor velen maakt dit de uitkomst van het jaar niet goed. St. Caecilia. Zondagavond werd in „de Burg” door de zg.n. kleine „zang” een uitvoering gegeven, die en door de aanwe zigheid van een flink publiek en door het geen gepresteerd .werd door de kleine zange ressen goed geslaagd mag genoemd worden. Behalve de gewone zangnummertjea was de vertolking van bet zangspel „In Poppenland” zeer goed en amuseerden de aanwezigen uitstekend. Wij kunnen den heer Al felicitee- len met de praestaties van het onder zijne leiding geleerde en ten gehoore gebrachte door de asuirantiee van J3t- Caecilia”. De heer ZWaan: Is daar ook naar gevraagd De Voorzitter; Er moet een vertegen woordiging van den Raad zijn, waarin één lid moet zitten. Een ander nop" bezwaren De heer Zwaan: Ze zijn er het meest mee bekend. De Voorzitter: Niemand bezwaren? Om geheel aan de wet te voldoen. Zullen we het in stemming brengen Uitslag: 9 stemmen vóói\ 1 onlees baar. Rondvraag. De heer Snoeks: Ik heb gehoord, dat er steenen besteld zim. Zijn die al aan gekomen. De Voorz.: Neen, mijnheer Snoeks. De steenen zijn er nog niet. Den sch p- oer is opdracht .gegeven Er zal dan worden beslist wie ze rijden zal. Daarna sluiting. WESfWOUD. WESTWOUD. Herbenoemd. Door Z. D. H. deu Bisscbop van Haarlem is de heer C. de Haan tot kerkmeester herbenoemd. Va betering. Niet Vrijdag a.s. te 3 maar des avonds om 7 uur zal het Lof tot opening van de Meimaand gehouden worden. ST. MAARTEN, -r Mond- en Klauwzeer. Bjj den Veehouder A. Borst komt weder een geval van Mond- en Klauwzeer onder het vee voor. CASTRICUM. Benoeming. Naar ons wordt medegedeeld is’ de heer W. Koot, on derwijzer aan de R. K. School voor jongens alhier benoemd tot hoofd der te openen R. K. Jongensschool te W'armenhuizen. ANNA PAULOWNA.— Verkocht. Het hotel de Vlas en Korenbeurs” zal, zooals men ons mededeelt, van eigenaar veranderen. De nieuwe bewoner is de heer Zwarts Koegras. Kort Wat voorgesteki worut zou on de Inkomstenbelasting het meest JxHiik werken, maar ik ga er ook niet mee accoora. Wii betalen af Ie veel betas ting. Ik stel voor ook aan dat ver zoek niet te voldoen. De "heer ZwaanIk kan er zoo goed mee meegaan (met voorstel-Snoeks). We moeten Ged. Staten ernstig onder de pogen brengen, dat dr toestand ern stig js en er nog maar eens met klem op aandringen om ons wel te ont vangen of de commissie uit den Raad. Ze zijn niet op de hoogte met den toe stand in Egmond. Spr. wil subsidie en geen leening Vroeger ook subsidie. Het is zeer noodig. Er wordt veel be lasting .beiaald. Die betalen kunnen vertrekken De heer Ruigewaard wil door het Rijk laten innen. De Voorzitter: Dat komt straks. We behandelen nu alleengeen opcenten, maar in .plaats daarvan een leening sluiten met aflossing in 10 jaar. De heer Ruigewaard is niet voor een leening, maar voor subsidie Een sub sidie komt ons toe Een leening kan je altijd sluiten De Voorzitter: Een onderhoud aan vragen met Ged. Staten kunnen w i< niet doen. Dat kunnen wel enkele hee- ren doen Wat de leden rullen doen, zullen wii toejuicfien, maar daarom trent kunnen wii geen besluit nemen. De heer Maas: Zoudt U niet kunnen spreken met den commissaris? De Voorzitter: Het kan wel maar ik geloot niet, dat het iets uithaalt Ik heb daarom veel liever, dat de andere heeren daarover spreken- Het is moei lijk spreken als men de overtuiging van de mislukking in zich heeft De heer Maas: Op aanvrage van den Raad, dat is iets anders. Het lijkt mii de weg. Dan kunt IJ zien, w’at de commissaris zegt. De heer v. d. Schinkel: Ze zullen wet weten hoe de toestanden zijn Er zijn plaatsen in de buurt van Haarlem, die hooger zijn dan wii. Zandvoort bijv., maar daar zijn de toestanden heel an ders dan hier. De heer Zwaan tot den voorzitter: U weet ook reeds den toestand van Egmpnd. U moet het gevoel van mis lukking op zii zetten VI moet met een ander gevoel heengaan. De Voorzitter: Als ik daar kom, wor den mii versdtittende pdaatsen voorge legd, die nog zwaarder zitten dan wy. Daarmee kan ik naar huis gaan Dat is mii nog eens overkomen. „Jullie hebt niets te klagen.” dat wordt ie voor de voeten gegooid. De heer Zwaan: Ik hoor, dat wii aan het toppunt zijn der belasting. De neer v. d. Schinkel noemt plaat sen in Utrecht, waar de belasting vroe ger hooger was, maar nu zijn die veel lager dan wij. t De Voorzitter: Dan afwachten tot dei heeren -gesproken hebben. Allen zijn dan voor het voorstef- Snoeks, geen 100 opcenten te heffen, waarbii de wethouders buiten stemming Hij ven De heer Zwaan: De wethouders zijn er ook voor! De heer SnoeksEerst moeten we voeling Jtrii.gen met Gedep. Staten. De rest aanhouden Wethouder K. de Graaff: Met leening komen we van den wal de sloot De heer Maas wil vóór alles, dat de burgemeester naar den commissaris gaat of er geen andere weg te vin den is. We kunnen dan weten wat ze zeggen en welke gronden of er zijn. De Voorzitter: Ik heb er geen be zwaar tegen. Als de Raad hét er mee ééns is, zal ik den commissaris be zoeken De heer Zwaan: U hebt den steun van heel den Raad. Aldus besloten. Van den griffier der Staten is een schrnven ingekomen, meldende, dat het Raadsbesluit tot ontslag van den ge meen te-secreta ris 6 Mei 12 uur voor middag wordt behandeld. Opgeroepen wordt de voorzitter en een vertegen woord igtng uit den Raadv liefst ook vertegenwoordiginfT der commissie, die deze kwestie heeft onderzocht De stuk ken liggen van 23—30 April ter visie. De voorzitter deelt mede, dat ver tegenwoordigers benoemd moeten wor den en vraagt den Raad, hoe men er over denkt. De heer Snoeks stelt voor de ge- heele commissie van onderzoek „en Hoe” heen te zenden. De anderen zijn betrekkelijk buitenstaanders. De Voorzitter heeft geen bezwaren. SPANBROEK. Mond- en Klauwzeer. In deze gemeente ópen zich onder het voe van K. Sch. eenige gevallen van Mond- en Klauwzeer voor. WAARLAND. Melkprijs. Door de Kaas- fabriek „De Hoop” alhier werd over het tijd vak van 1 tot 28 Maart gemiddeld 8.62 per 100 K. G. melk uitbetaald. Herbenoemd. Tot Kerkmeester .11- hieris.herbcnocmd de heer S. Hoek en tot armmeester do heer P. Bruin. H.H.WAARD. Ongeval. Het toontje van den heer Kok ha dhet ongeluk van de schom mel te vallen en een been te breken. Bedevaart. Met de Bedevaart naar Rome georganWerdd door het R.K. Werkliedenver bond, gaan van hier 5 pelgrims mede. AANBESTEDING. Ten adhuize vond de aanbesteding plaats van velschillende onderhoudswerken voor de gemeente, met den navolgenden uitslag: Perceel I. Metselwerk: K. Keetman voor 187.50. Perceel II. Bruggen. Timmerwerk: P. J. Blauw voor 2327.Schilderwerk: J. Smit voor 310. Perceel III. Riolen. Metselwerk: K. H. Kaat voor 5300.Schilderwerk: Gebr. Opmeer 128.— Perceel IV. Wallen en Sluizen. Timmer werk: D. Dekker voor 14.936. Schilderwerk J. Kuiper voor f 95. Bestek no. 2. Perceel I, het Raadhuis. Met selwerk: Th. Dekker 264. Schilderwerk Gebr. Opmeer 101. Loodgieterswerk: C. J. Dekker f 113. Stucadoorswerk: G. H. Luc- kens 80. Perceel II: Bureau van Politie. Stucadoors werk: G. H. Luckens 80.—. Perceel Hl. Huizen, torens en poorten. Met selwerk: P. Krab 549.50. Schilderwerk P. Schavenmaker 199. Loodgieterswerk: A. Miezenbeek 138. Stucadoorswerk: G. H. Luckens 40. Perc. IV. Marthallen en beurzen. Metsel werk: P. Krab 110.Schilders werk: J. Schekkeran 398. Loodgieterswerk H. J. Steeman f 99. Perc. V. Gebouwtjes en br Begraafplaats. Metselwerk: Th. Schilderwerk: Gebr. Opmeer voor 39. Loodgieterswerk C. J. Deckers 120. Perceel VI. Waaggebouw enz. Metselwerk: V. Hakhoff voor 33. Schilderwerk: N. Har der 182. Loodgieterswerk. C. J. Deckers f 55— Pétceel VII. Vischafslag. Metselwerk: Th. Dekker 14. Stucadoorswerk: D. Boon, 50. Perceel VIII: Metselwerk: Th. Dekker 996. Schilderwerk A. J. Woestenburg 454. Stucadoorswerk: D. Boon 80. Perceel IX. Scholen voor Lager Onderwijs Metselwerk: Th. Dekker 158. Schilderwerk: H. Post 4950. Loodgieterswerk: A. Miezen beek 67. Perceel X. Gymnastieklokaal. Stucadoors: werk: D. Boon voor 40. Perc. XI. Stucadoorswerk: D. Boon f 125 Perceel XII. Vakschool voor Meisjes. Schil derwerk: A. J. Woestenburg 101. Loodgio- terswerk: J. C. Woestenburg 42.Stuca doorswerk: D. Boon 50. Perceel XIII: Muziekschool. Loodgieters werk: C. J. Deckers 115. Stucadoorswerk: D. Boon 40. Perceel XIV. Chr. school, Ramen. Schilder werk: D. Langereis 428. Perceel XV. Brandspuithuizen. Stucadoors werk: D. Boon 30. NED. R. K. VOLKSBOND. Vrgdag a.s. te 1% uur ’s avonds zal in do bovenzaal der Geezcllen-Vereeniging een al- gemeene ledenvergadering worden gehouden. Als agendapunten staan vermela: 1. Ope ning; 2. Notulen vorige vergadering; 3. In gekomen stukken; 4. Bespreking onderafd. „St. Barbara”; 5. Verslag verrificatiecomm. 6. Verslag Centrale Raad; 7. Mededeelingen; 8. Verkiezing voorzitter; 9. Rondvraag en slui ting. Het bestuur rekent op een zeer flinke op komst gezien de belangrijkheid der agenda. KAMER VAN KOOPHANDEL. In de Zaterdag 25 April gehouden verga dering van do Kamer van Koophandel euFa- frieken te Hoorn, die stond onder leiding van htar Voorzitter, den heer P Oud Gz. te Pur- merend, werd het nieuw gekozen lid van do afdeeling Grootbedrijf, de heer J. Schardam, directeur der N. V. Eestam te Edam, geïn stalleerd. Medegedeeld werd o.a., dat antwoord was ingekomen van den Inspecteur der P. en T. omtrent de klacht over het telefoonverkeer te Enkhuizen. Hieruit bljjkt, dat de nieuwe verbinding EnkhuizenAmsterdam 31 December inge bruik is genomen. Verder is inmiddels in de wijze van gesprekkenafwikkeling eenige ver andering gebracht, waardoor do vertragingen in belangrijke mate zijn verminderd, Voorts is voorgesteld het aantal verbindingen tus- schen Enkhuizen en Bovenkarspel—Groote- broek uit te breiden. De totstandkoming de zer verbetering van het telefoonverkeer. Vernomen was, dat het in de bedoeling ligt, den laatsten trein uit Amsterdam via Purmererwl in de richtiug Enkhuizen op werk dagen te laten vervallen. Ingelascht zal dan worden een trein, die ongeveer kwart na 10 uit Alkmaar naar Hoorn vertrekt en die aan keer en dorpsbelang. Wordt ter afdoening jn handen ge steld van B. en W. 6. Rekening en verantwoording bur gerlijk armbestuur. Ontvangen f5557.65 uitgaven f 5759.87. 7? Rekening en verantwoording gast huisfonds. Ontv. f3475.19'a uitgaven f 3439^73'/j. Besloten wordt dit aan te houden tot een volgende vergadering. B. en W. bieden den Raad een bere deneerd verslag .van den toestand der gemeente aan- Op voorstel van den heer Snoeks zal dit bij de leden cir- culeeren.' Ingekomen is een verzoek van de school met den bijbel om subsidie over 1924. B. en W. stellen voor een voorschot te verfeenen van f 189 82. Aldus besloten.. B. en W. stellen voor op een verzoek van dezelfde school om een voorschot over 1925 dit te verleenen tot een be- bedrag van f 431.12 zijnde 50 uCt. Aldus besloten De R K. school vraagt een voor schot over 1925 van f 400. B. en W. stellen voor dit niet te verleenen aan gezien deze school in de taatste drie laren f óSö öftVa te veel heeft ontvangen. De heer Zwaan: Wordt dit niet be rekend per kind? Voorz.: Ja, de berekening .van den Secretaris blijjct nu fout te zijn. De heer Maas: Eén jaar begrijp ik- maar 3 iaar is te geit. De heer Ruigewaard: Is dat ter in zage Voorz.U kunt het ter inzage krijgen. De heer Zwaan: Hoe krjjgen we dat geld weer terug? Voorz.: In den loop der volgende iaren. i De heer ZwaanDus d*n krijgen ze niets? Voorz.: Dan krijgen ze niets. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken Aldus besloten. Door het vertrek van den heer loo ker is een vacature ontstaan voor schat ter bii de riiksbelastjng Gekozen wordt de heer K. de Graaff, die zijn benoeming .aanvaardt Begrooting ,1925. De begrooting .is teruggiekomen met de oomerking, dat de 'itwijzlgjié be grooting wederom wordt terug ver wacht. Ged. Staten vinden geen termen aanwezig de commissie uit dien Raad J te ontvangen- De voorgestelde subsi die moet van de begrooting worden afgevoerd. Het nladeelig saldo moet dan gevonden worden door 100 op centen od de rMsinkomsten betasting. B. en W. zien geen anderen uitweg en stellen voor dat te doen. De heer Krab: We gaan dan maar net doen als vroeger de bedelaars, de aanhouder wint Ik geef mijn stem daar voor niet Die oomes moeten maar eens komen kijken. Waarop.moeten wi> dat plaatsen? Ovugias, enz. gtaat het niet. Wii zijn vroeger ook niet zoo af ge scheept. Ik ga er niet mee accoord. De heer Snoeks dient de volgende motie in: I^e Raad der gemeente Egmond aan Zee, in vergadering bijeen op 24 April 1925, gehoord het voorstel van B en W om de Rijksinkomsten bebstng met 100 opcenten te verhoogen4 kan tót zijn leedwezen zijn stem niet geven aan dat voorstel: le opgrond .van het feit dat Ejgmond aan Zee aan de spits staat met de op centen der jjJaatseliike inkomsten be lasting in de provincie; 2e dat door .verhooging met 100 op centen der R. I. belasting, de geheele belasting betalende blevoHang met een wiver inkomen van f 800 oó het dubbele bedrag in hoofdsom over het volle iaar zal moeten betalen, waaraan de burgerij niet kan voldoen,, door ach- tenjjtging in zaken en de staking ui 1923. 1924 en lo25. Het vertrek vau belasting .betalende burgers mag piet worden bevorderd, maar moet worden tegengegaan. Hii stett voor: Ie. een particulier onderhoud met een of meer leden van Ged. Staten- Waarvoor hii zich zelf beschikbaar stel 2e. het aangaan van een leening'over een termijn van 10 jaar; de aflossing en rente te betalen van de thans te be talen renten der kasgeklkemngen en den Minister te verzoeken, met de pi. Inkomstenbelasting over te gaan bii het Rijk; 3e. de bcgroöting jn te dienen met het tekort, zonder meer. Hi» leest nog voor een staatje, waar uit blijkt, dat ooor de voorgestetóe ver hooging de belastingbetalers Peedes de helft meer zouden moeten betalen in de Rijksinkomstenbelassting, dan thans het geval is. De Voorzitter: Dus net ingaan op oe punten van Ged. Staten? 1 De heer v. d. Schinkel: Er is een te- WOGNUM. Kostelooze Vaccinatie. Woensdag G Mei a.s. des namiddags 2 uur zal in dc O. L. School in dc Kerkbuurt al hier, gelegenheid worden gegeveb voor kos- teloozo vaccinatie. Rijwielclub. In het lokaal van den heer J. Mooij zal Donderdagavond te 8 uur een vergadering <ier rgwielclub.worden gehouden ter bespreking van oen Stillen 0n>« gang te Alkmaar op Zondag 3 Mei a.s. HOOGWOUD. H. F. C. Zaterdag avond vergaderde H. F. C. ten huize van den heer J. Modder alhier. De voorzitter heette do aanwezigen welkom. Hierna werden de no tulen voorgelezen, die onveranderd werden goedgekeurd. Volgt verkiezing van een bestuur: Leden van het bestuur zijn geworden de heeren R. Pool, voorzitter; R. de Boer, secretaris-iien- ningmeester; P. de Boer, D. Brcebaart en R. Rempt. Verkiezing van een elftalcommissie: Na ge houden stemming zgn gekozen do heeren G. Bos, A. Modder en S. Koorn. De kascommissie zal bestaan uit de hee ren J. Modder, H. do Boer en K. de Ruiter. Bij de rondvraag komt het 5-jarig bestaan van H. F. C. op 20 Juli a.s. ter sprake. Besloten werd serie wedstrijden te houden en uit te noodigen de 4 volgende clubs, D. T. S. Oudkarspel, Vrone ^int Pancras, N. V. V. Nieuwe-Niedorp en Stormvogels te Span broek. Er zal de» «eersten Zondag, n.l. 12 Juli, een wedstrijd gespeeld worden, 19 Juli de tweede wedstrijd en 26 Juli de finale, dus de 2 winnaars en de 2 verliezers tegen elkaar. De prjjzen zullen hoogstwaarschijnlijk be staan uit een krans en 2 medailles. Bjj de do nateurs zal met een lijst rondgegaan worden om geklen voor deze prjjzen in te zamelen. Met een woord van dank Mooi de voorzitter de vergadering. Mond- en Klauwzeer. Ter secretarie dezer gemeente is aangifte gedaan van het voorkomen van mond- en klauwteer onder het vee van R. de Beurs te Aartswoud en dat van P. Dekker aan de Pade. LANGENDIJK. Weekoverzicht Veilin gen. Van alle soorten kool kwam in deze week nog meer ter veiling dan in de vorige en het totaal van 160 wagons kool en 15 wa gons andere producten, aan beide veilingen samen, kan niet anders dan ^root genoemd worden in het einde van Apnl. Naar den vleexe ging het met de kool weer niet. Wel wordt alles afgenomen, doch een grage stem ming is er niet meer. In het midden der week was deze zelfs heel slap en zakten zelfs de prijzen der roode kool nog beduidend in. Voor mooi kleingoed was toen de hoogste prijs 9.50 per 100 K. g., de grootere liepen ech ter tot op 5.5Ö a 6.50 Later was plotseling de stemming weer beter en varieer, de de roode kool van groot tot klein van 7.— tot 10.40. Werd van deze soort nog een kwantum van 47 wagons aangeboden, van gele kool was dit nog 25 wagons. Met dezo soort ging het middenweek bepaald slecht en was de minimumprijs voor de grootere slechte 4. terwijl kleinere varieerden van 6.tot hoogstens 7.50. Ook voor dé gele werd Za terdag een gulden meer betaald. Intusschen zgn dit voor roode en gele kool prijzen die ternauwernood of niet eens de helft bedragen van hetgeen in Maart werd be taald. Met de Deensche witte kool was het ech ter geheel en al noodlijdend. Er werden in totaal 88 wagons aangovoerd. Scheen de kooplust aanvankelijk iets beter te zgn en werd voor de grootc kool nog minstens 2 gemaakt en voor de mooie partijen kleinere 3.50 i 3.80, dagelijks ging Ja zen achteruit, zoodat Zaterdag JAPANNEESCH BEZOEK. De Japanneesche prins en prinses Asaka, die Zaterdagavond aan bet Amstel hotel U Amsterdam xjjn afgeslapt, hebben eerst het Koninklijk Paleis aldaar bezichtigd en daar na een bezoek gebracht aan de diamantslij perij van de firma Asscher, waar bet bedrijf gedeeltelijk in gang was. Zij kregen onder deskundige voor-,, lichting de verschillende «bewerkingen zien. Op dit bezoek is een bezoek aan het Rgks Museum gevolgd, waar de hoofd-diiecteur de heer Schmidt Degener, en de conservator jhr. Röeil, hun tot gidsen strekten. In den namiddag hebben de prins en de prinses een autorit langs de bollenvelden ge maakt en ook een bezoek gebracht aan d« bloemententoonstelling te Heemstede. De burgemeester van Amsterdam heeft gisterenochtend, daartoe i den Japanneeschen prins in bet Amsi een bezoek gebracht. De prins en de prinses zgn vervolgen» naar Het Loo vertrokken. Gisterenmiddag 12 uur 42 min. zijn de Japanneesche prins en prinses in den Ko ninklijken salonwagen met gevolg te Apel doorn aangekomen. De Prins, in uniform, vergezeld van zgn adjudant deu heer MueJt- len en dien der Koningin, den heer De Jbng van Ellemeet, en freule Van Heeckeren, heeft ben aan het station afgebaald In au to’s werd naar Het Loo gereden. Het talrij ke publiek op bet Stationsplein juichte. Gisterenmiddag 3 uur 20 min. deed de Ko ningin do Japanneesche gasten tot bet stati on uitgeleide. De Koningin heeft prins Asaki het groot kruis en de orde van den Nederlandschefl Leeuw verleend. Hedenochtend, na bun bezoek aan de Ko- ningin-Moeder hebben de Japanneesche prins en prinses in Den Haag per auto een rgteei g« maakt, waarbij bezocht werden bet paleis in het Bosch, het Mauritehuis, bet Vrcdespalek en Scheveningen. Hedenmiddag vertrekken zg naar At'^ ’V- pen. TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Op den straatweg De BiltBaarn, naiifl de buitenplaats Prins Hendrikoord, is ds tractor van de gemeentelijke gasfabriek te Baarn met leegen aanhangwagen tegen een boom gereden. De gasmeester A. de Weerd, die aan het stuurrad zat, en de voerman C. Hartog, die naast hem was gezeten, kregen ernstige verwondingen, vooral aan hoofd en armen. De Weerd was een oogenblik buiten bewustzijn. Een derde persoon, dié op den aanhangwagen was gezeten, kwam met den solirik vrg. De beide gewonden werden naar den huize Pijnenburg vervoerd, waar dok ters jle eerste verbanden gelegd hebben. Per ziekenauto werd Hartog vervolgens naar het ziekenhuis te Baarn gebracht; De Weerd werd per auto naar zijn woning vervoerd. De toestand van de beide gewonden is naar omstandigheden bevredigend. De stuurinrichting van de tractor heeft vermoedelgk geweigerd. De tractor is ern stig beschadigd. ERGERLIJKE DIERENMISHANDELING- De politie te Arnhem is een ernstige die renmishandeling op het spoor gekomen. Een bewoner van de Sumatrastraat, die in zijn tuin gezaaid had, bedacht een levenden vo gelverschrikker en hing een paar mus*dien met de pootjes aan een touw op, en liet de arme beesten zoo rondfladderen. Toen de politie ingreep had reeds een der vogels zich doodgevlogen. De politie maak te tegen den man proces-verbaal op wegens dierenin isbandeling.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1925 | | pagina 6