RECHTZAKEN. afwijzend tul 7.421/» 7.42V, opgenomen In een z I lerde Keet eop- De voorzitter met den Chr. groet en heette allen welkom. werd da 13.06 12.65 35.071/2 12.06s/, 66.90 46.15 40.80 48.35 FINANCIEELE RUBRIEK. WISSELKOERSEN. ave van de Ned. Landbouwbank.) 59.44 12.99 12.64 35.15 12.043/4 67.35 46.40 40.65 ?r draadl. telefoon.! ór. koers 2 uur 3 uur 59.321/» 59.35 12.65 35.251/4 12.06% 66.95 46.20 40.80 48.421/» 48.271/, 10.22V» 10.20 2.493; 2.491/, 2.491/4’ De heer B. O. O. Kdnig las als se cretaris de notulen voor, welke wer den goedgekeurd. De reglementswijziging lokte veie discussiën uit. .Daaruit bleek ons, dat de vereeniging momenteel 340 leden telt. Ter wille van de goede zaak en teneinde de vereeniging meer te doen bloeien, stelde het thans uit 3 leden bestaande bestuur voor dit nog met 2 leden uit te breiden. Als nieuwe be stuursleden werden gekozen de heeren Th. F. Sinnige en P. A Klaver.. De heer Klaver achtte het in het belang der vereeniging zijn benoeming niet te moe ten aannemén, om velerlei redenen. In zijn plaats werd benoemd de heer S. A. Knüwer, die de benoeming aanvaardde. Het bestuursvoorstel om de contribu tie te verhoogen en het inleggeld van nieuwe leden te verlagen, werd aange nomen, nadat de vergadering nog ver schillende wijzigingen noodfg achtte. Van de rondvraag werd door enkelen gebruik gemaakt, waai na de president onder dankzeggingaan het oude be stuur voor het in hem gestelde ver trouwen Wegens zijne benoeming tot voorzitter, de vergadering op de gebrui kelijke wijze sloot. VENHUIZEN. plaatst van majolicagaas. Deze eisch vindt de commissie onbillijk., daar dit hek zaLrkosten ongeveer f 100.—. Qp grond daarvan stelt de commissie voor afwijzend te beschikken. De heer Senger$ zegt altijd met vol doening te hebben medeg< verbetering der wegen en da; spr. ook de verbetering, welke zoo hoog missie goed gezien, dat alvorens ven I te stellen et de bewering van den adres sant omtrent den voorgenomen bouw I juist is, en zou daarom zich in verbin ding willen stellen met den adressant. De Voorzitter stelt voor om wanneer de aanvrager den voorgenomen bouw voortzet, hett b?dr. te restitneeren doch zoolang slechts een woning is gebouwd den aanleg door hem .zelf te laten be talen. Op voorstel van den heer van de Vall aangehouden tot de volgende verga dering. Adres van Th. B. Brand e.a. inzake het plaatsen van stalletjes op ,den berm bii den Runxputterweg, De Voorzitter doet voorlezing van dit adres, en merkt op, dat in een vorige vergadering pok reeds uitvoerig pver deze aangelegenheid is gesproken, en toen besloten is om dit te verbieden. B. en W. meenen, dat het niet ge- wenscht is, bii den ingang van den Ka-, pelwcg allerlei kramen en stalletjes te doen plaatsen. Dc heer van de Vall vraagt of het juist is, dat de waarnemend Burge meester toestemming heeft verHeend1 aan de Wed. de Graat, om aldaar met een kraampje te staan. Spr, wil daar voor in het openbaar een antwoord vragen. De Voorzitter noch de heer Maas— Geesteranus kan zich herinneren ooit permissie te hebben verleend. Besloten werd hert adres voor ken nisgeving .aan'te nemen. Adres van het Bestuur der Stichting „Volksuniversiteit” te Alkmaar om als contribuant tot de •stichting toe te tre den. Besloten werd tegen een contribu tie van f10 toe te treden. Adres van de Voetbalvereeniging V. V. H. om toekenning van een prijs voor stellen BURGERLIJKE STAND. ALKMAAR. I GETROUUWD: lohannes Nicolaas Leiien en Johanna Barbera Keesen. Johannes Wilhel mus Vendel en Maria Liefting. GEBOREN: Gerardus Joseph, t. v. Everardus Ste- phanus Buers en Martina Kelderman. Jacob, z. v. Jacob Maats en Elisabeth nart (Opg; (Ontvangen Berlijn Parijs Brussel Ween en Londen Stockholm Kopenhagen Bazel Rome New-York Praag Berichten gedeelte onzer vurige oplage. BRIEDéE UITGELEVERD. HOEK VAN HOLLAND, 29 April. De d°°r. Engeland uitgeleverde heer Bnedee is hedenmorgen met de Har- wichboot hier aangekomen. DE CRISIS IN DE COMMUNIS TISCHE PARTIJ. AMSTERDAM, 29 April. Het secre tariaat van de afd. Amsterdam van den Bond van Kommunistische Strijd- en Propagandaclubs schrijft aan „Het Volk”: Gezien den uitslag van de ön- derhandelingen in Moskou tusschen meerderheid en minderheid in de Com- munistischè Partii Holland, besloot de afd. Amsterdam der B.1GS.P. in haar laatste huishoudelijke vergadering het Hoofdbestuur op te dragen bii tie Tweede Kamerverkiezingen met een eigen candidatenlijst uit te komen. Men is vrij algenjeen van meening. PROVINCIAAL NIEUWS. HEILO. HEILOO. Raadsvergadering. Dins dagavond halt acht hiela de raad dezer gemeente een openbare vergadering. Afwezig de heer Vrijburg wegens ziekte. De Voorzitter Jhr. N. van Foreest opent de vergadering en heet de leden welkom. De notulen der vorige vergadering worden vastgesteld. Ingekomen stukken. Rapport van de Commissie van Toe zicht op het Lager Onderwijs, waarin de verschalende gebeurtenissen en wij zigingen op onderwijs gebied in deze gemeente werden gememoreerd. Een zeer goede jndruk was ontvangen over de zindelijkheid der kinderen, alsook over de handwerken op de R.K. school het lezen der kinderen kan nog verbe terd worden. Zeer wenschelijk werd het geacht, de ouderavonden te bevor deren. Voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde was verzoek van C. van Etten om uitbreiding van het electrisch net langs een gedeelte van den Ver- schuirweg. Adressant deelt mede, dat hii het plan«heeft naast de woning door hem gebouwd.. n<jg een 9-tal wonin gen te bouwen. B. en W. hebben dit adres in handen gesteld van de Com missie van Bijstand, en deze adviseert om afwijzend op dit verzoek te beschik ken, op grond der verordening. Iets an ders is net echter,, als de raad tot uit breiding over zou willen gaan. De kos ten van aanleg zouden bedragen f165 en dit kan niet rendabel gemaakt wor den. De heer van de Vall kon zich niet vereenigen met dit voorstel, de Com missie plaatst zich op koopmansstand- punt, en dat hikt spreker niet jre- wenscht. Spr. stelt yoor alvorens een beslissing te nemen, een onderzoek in gewerkt tot larom jpicht -1 noodig is, toe. Het was van de com missie goed gezien, dat alvorens ven verzoek van het Kerkbestuur kwam, reeds in beginsel was besloten tot ver betering van dezen weg. Dagel.ijks moet een zeer groot aantal kleine ‘kinderen door dezen modderpoel en daarom meent spr.. dat deze zaak geen uitstel kan lijden en dat zoo spoedig tnogeliik hierin behoort te worden voorzien. De heer van de Vall vindt den toe stand, zooals die daar is, onhoudbaar en het is noodzake’ijk dat ,daar verbete ring wordt aangebracht. In zoover is spr. het .volkomen eens met den heer Sengers, doch nu koipt er een maar: Het is reeds meermalen voorgekomen, dat belendende eigenaren niet mede werkten en eischen stelden, door hooge prijzen voor hun grond te vragen en het plaatsen van een hek op kosten der ge meente te eischen. Spr. meent, dat daar niet mee voortgegaan kan worden; dat komt te duur uit. Spr. zou in over- w eging willen geven, dat B. cn W. zullen komen met een voorstel tot het invoeren van een wegenbelasting en houdt hierover een uitvoerig; betoog;. De Voorzitter zegt, dat dit punt reeds door B. en W. is besproken en plannen Worden beraamd om te komen myt een voorstel in dien geest. De heer Opdam constateert, dat allen het eens zijn over de noodzakelijkheid var. deze verbetering. Spr. begrijpt niet dat waar 2 eigenaren den grond gratis afstaan en een oud hek moeten afbre ken. dat hier bezwaren worden ge maakt tegen het plaatsen van een nieuw hek, hetgeen ongeveer tl00.— zal kos ten. Spr. zo 1 die zaak niet willen uit- «tellen om een stukje hek. De heer van 't Veer meent, dat het standpunt geen hekken plaatsen moet worden ingenomen. .De heer Sengers: Moeten dan door de onwilligheid van 2 personen die kleine kinderen nog langer door de modder gaan? De heer y. d. Vall: Dat wist men voor dat dc school gebouwd werd! De Voorzitter meent, dat B. en W. niet van dit principe af moeten wijken en stelt voor het verzoek af te wijzen. In stemming .gebracht., wordt het verzoek afgewezen met 4 tegen 6 stem men, die van de heeren v. d. VaJ, \an 't Veer, Vahl, Mulder, Maas Geestera nus en Bakker. De heer Bakker merkt op te ver onderstellen, dat wanneer bedoelde per sonen hun eiscii tot het plaatsen van een hek prijsgeven, de raad het ver zoek inwilligen. Waarop bevestigend wórdt geant woord. Tot slot wijziging der’ begrooting, dienst 1925, bestaande in eenige ^f- en overschrijvingen, hetgeen werd goed gezonden. LIMMEN. LIMMEN. Posterijen. Met belangstel- van 16 Mei de heer W. Vermeulen alhier den dienst der Posterjjen gaat verlaten. De beer Vermeulen is ruim 32 jaar als soodanig werk zaam geweest en heeft zicij in die jaren aller sympathie verworven. Moge hij nog velo ja- ren van zjjn welverdiend pensioen genieten. Ingebroken. Bij den smid en rjjwiel- I handelaar Vermolen, aan de Limmerbuurt is gisteriiaoht ingebroken. Verschillende onder- I deelen, lampen, zadels, pèndalen en banden j zjjn gestolen. Van de(n) dader(s) is geen spoor te vinden. De politie heeft een streng onderzoek ingesteld. LIMMEN. Bloembollenvelden. -*• Onze bloemboHenvelden vertoonen zich thans in schitterende kleuren, de hya cinten zijn wel is waar voor het grootste gedeelte, wederom verdwenen, doch thans zijn het de narcissen en vooral de tulpen, die rondom het oog bekoren. Zondag zijn aan ook zeer vele be zoekers onze tuinen kómen zienook vele buitenlanders zien we dageLjks bii onze groote kweekers en handelaars. Deze week beginnen hier de eerste veilingen van groene bollen. Ook is reeds een levendige handel onderhands gevoerd waarbij zeer hooge prijzen zijn besteed. Dezer dagen verkocht een onzer grootste kweekers 3 st.tks nar cissenbollen voor de kolossale som van f80 per stuk. Van een anderen kweeker vernamen wij den verkoop van 15 regels narcissen voor f3600. ZWAAG ZWAAG. Ontroerend sterfgeval. - De heer J. Beerepoot, die Maandag te midden van familieleden en vrien den in de beste gezondheid zijn zil veren huwelijksfeest vierde, is giste- renn, waarschijnlijk tengevolge van hartverlamming, overleden. WARMENHUIZEN. WARMENHUIZEN. - Onderwijs. - Naar wii vernemen is tot onderwijzer aan de R. K. School aHtier benoemd de heer W. Koot, onderwijzer met hoofdacte te Castricum. De benoemde zal 24 Juni a.s. in functie treden en worden aangewezen als hoofd van de op te richten Jongensschool. Mond- en klauwzeer. Ook in deze gemeente is wederom een geval van mond- en klauwzeer geconstateerd. SCHAGEN. SCHAGEN. St Lodewijks-vereeni- ging. Maandagavond verg onder presidium van den heer I Sz. de St Lodewijks-vereeniging. komst was zeer matig, opende de bijeenkomst V. H. om toekenning van een pr de seriewedstrijden. B, en w. voor f 35 besChiKbaar te stellen. Goedgevonden. Verzpek van den heer D. Lek om eer vol ontsfag als klokkenist. B. en W. stellen voor dit ontslag .eervol te ver- leenen, en het salaris ten bedrage van f 50 als pensioen toe te kennen. Goedgevonden. Wijziging van de aanvulling der Al- gemeenc politieverordening. De Voorzitter deelt mede, dat door Géd. Staten aanmerking is gemaakt over het artikel, waarbii .het te koop aanbieden van waren wordt verboden en wenschen een uitzonderipj voor het te koop aanbieden van gedijkte stuk ken. Aldus besloten. Benoeming van pen lid der Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. Aftredend is de heer N. A. Reuvers,, die met algemeene ,stemmen werd herko zen. Benoeming Klokkenist. De Voorzitter deelt mede, dat vijf sol licitanten zich hebben aangeroeid, w.o. de heer Oeertema. Spr. zou deze als no. 1 willen aanbevelen en als no. 2 de heer Kroese. De heer Opdam vindt deze keuze niet gelukkig het vorjgi jaar is bi» Je be- noemino van den heer Geerts.na als veldwachter, besloten dat deze geen andere functie’s zou waarnemen. Spr. £ou daarom voor dit baantje een ander willen aanstellen. De heer van de Vall is het vólkomen eens met den vorigen spreker, spr. zou een deskundige willen, welke zach bii dat ‘de heer Wijnkoop uit het Parle ment moet verdwijnen. On .3 Mei a.s. vindt ter bespreking hiervan een landelijke vergadering van den B.K.S.P. p'aats. Naar „Het Volk” voorts van welinge lichte znde verneemt, zal zonder twij fel in deze vergadering hesloten wor den tot het indienen van een eigen can didatenlijst met als candidaten: 1. Snee vliet, 2. Henr. Roland Hólst, 3. Bouw man. DE MOEDERMOORD TE PEPERGA. LEEUWARDEN, 29 April. De Leeu warder Rechtbank veroordeelde heden den 38-jarigen Jan Kapelie, te Peperga, die terecht had gestaan terzake van moord op zijn moeder, tot twintig Jaar gev.straf, overeenkomstig den eisch. De Rechtbank heeft de verklaring yan den deskundige Dr. Miremet, dat de vrouw door een slag op het hoofd met een zwaar voorwerp gedood is, tot de hare gemaakt. Bekt, gaat in hooger beroep. NA HINDENBURG’S VERKIEZING. BERLIJN, 29 April. Luther, <lc Minister-President, heeft zich aangesloten bij Hindenburg's voornemen een buitengewone proclamatie betreffende de vei ligheid uit te vaardigen Do Duttecbe regeering heeft haar wenseh te kennen gegeven ?m de geallieerde regeeringen mede te deelen, dat l ij bereid is <io onderhandelingen 100 spoedig moge lijk te hervatten. De proclamatie zal de verklaring bevatten, dat Duitschlaud bereid is in den Volkenbond te treden als garanties inzake artikel 16 gegeven worden. Het do cument zal waarschijnlijk ter kennis worden gebracht van de Geallieerde regeeringen door bemiddeling van de ambassadeurs te Londen, Parijs, Brussel en Rome. de sollicitanten bevindt, willen aanbe- W velen. Op verzoek van den heer Mulder wor den alle sollicitanten opgenoemd en na herhaalde stemminfien wordt benoemd de heer J. J. Kroese. Voorstel tot het plaatsen van banken in de Nieuwe laan en het bosch. De Voorzitter zegt, dat door den _ge- meente-opzichter een opgav? is ver strekt voor het maken van nieuwe ban ken. B. en W. stellen alzoo voor, voor- loopig 4 banken te doen plaatsen, waarvoor de kosten bedragen f24 per stok. om te zien hoe het publiek zich tegenover deze banken houdt De heer Opdam zou de banken iets langer willen maken, b.v. 2 M. De heer van de VaH is verheugd, dat dit fraaie bosch van banken wordt voor zien. Spr. zou echter jvi’.len trachten het aanzien bii de Nieuwe laan ook wat te verfraaien, door het plaatsen van een paar steenen beeren met bloembakken aan den ingang. De heer Sengers vindt liet uitstekend, dat er banken geplaatst worden, doch dringt er qp aan, dat er toezicht ge houden wordt.dat er niet van de paden afgeweken wordt opdat het bosch niet gelegenheid zal geven voor onge- wenschte toestanden. Wethouder Maas Geesteranus is het volkomen eens met den heer Sengers en zou tevens het bord, bouwterrein willen verwijderen. De Voorzitter zou iemand willen ver zoeken, als onbezoldigd boschwachter op te treden. Spr. heeft iemand daar voor op het oog. Besloten wera tot plaatsing der ban ken en het laatste punt werd aangehou den tot een volgende vergadering. Bestrating .van een gedeelte van den Mallevoortsdijk, en verzoek van het R.K. Kerkbestuur inzake beharding yan ge noemden weg. Dc Voorzitter leest een adres voor van het R.K. Kerkbestuur van den H. Wiilebrordus, tevens bestuur van de R-K. Meisjesschool en Bewaarschool, met beleefd verzoek, den weg, welke toegang geeft tot genoemde school te willen beharden. De zaak is in han den gesteld der Wegencommissie en er is een plan klaar gemaakt en be grooting om dit gedeeTte met klinkers te beharden. De weg zal dan 3 M. breed worden en de Trosten bedragen f1170. Echter is noodig, dat van 2 aan wonende eigenaren een stukje grond wordt verkregen om den weg .goed te krijgen. Deze zijn bereid dezen grond at'te staan, mits de gemeente een hek ’ARR.-RECHTBANK TE ALKMAAR. V MEERVOUDIGE RECHTBANK. 1 Zitting van 26 April. il. J. S..- Alkmaar (gedetineerd), ver duistering .en vervalsching, 4 maanden gev.strat met altrek van 2 maanden pre- yentiet en 1 maand gev. G. B., Hoorn, appèlzaak Hoornsch Kantongerecht, f 150 Doete of 50 dagen. P. A. de B., Alkmaar, appèlzaak Alk- maarsch Kantongerecht, 8 dagen aan gehouden. N. L. v. N.. woonwagenbewoner, schuldheling, f 40 boete of 20 dag?n. B. de W., Alkmaar (ged.), artikel 248 bis Wetb. v. Strafr., nader onder zoek gelast. (Eisch 5 mnd. gev.straf.) P. A. de B.. Alkmaar, appèlzaak Alk- maarsch Kantongerecht, 8 dagen aan gehouden. NIEUWE ZAKEN. Zich zelf in de put gewerkt. Een landbouwerszoon uit Wervers- hoof, die zich aldaar had schuldig .ge maakt aan diefstal van een rijwielbelas- tingplaatje, was door den politierechter ter verantwoording geroepen. Zijn kans op een voorw. veroordeeling was groot, daar ook de reclasseeringsambtenaar in gunstigen zin had geaqviseerd. Maar de snaak verpeuterde alles op de zitting door zijn aan de politie cn den rectasseeringsambtenaar afgelegde bekentenissen te herroepen en te bewe ren, dat hii het plaatje niet had gesto len en de politie hetm tot een z.g. be kentenis had gedwongen. De politierechter verwees toen de zaak, nadat de officier 4 maanden gev. straf had gevorderd, naar de meervou dige rechtbank, die heden deze ver wijzing in behandeling nam. Thans echter was het jonge mensch weer in het rechte spoor gekomen. Hii erkende den diefstal cn hoopte o_p die wijze te herstellen, wat hii bedorven had. Als het nu maar niet te laat is. daar de reclasseeringsambtenaar thans zijn guntig advies heeft gewijz gd en de officier zith refereerde aan het reeds eenmaal genomen reauisitoir en eisch: 4 maanden gev.straf. Nalatige beekuitbaggeraar. De journalist D. K. te Bergen, had terecht gestaan voor het Kantonge recht te Alkmaar, omdat hii ondanks de ontvangen waarschuwing yan het pol- derstuur nalatig was geweest om een voor zijn villa zich bevindende beek behoorlijk schoon te houden. De be klaagde was ontslagen van rechtsvervol ging, waarop de ambtenaar in hooger beroep kwam, welk hooger beroep heden werd behandeld. Als getuige werd gehoord de secretaris der Oninge- polderde landen, de heer Leijen. Be klaagde noemde de beek een loopgraaf en zeide niet in te zien, waarom hii dwaas en nutteloos werk, alleen uit formalisme, zou moeten verrichten. De vorige bewoner van het perceel had het onderhoud der z.g. beek 13 jaar lang, verzuimd en nooit was er aanmerking op gemaakt. Ook op nog andere gron den bestreed beklaagde de wenschelijk- heid om dezen z_g. beek haar oorspron kelijk aanzien terug te geven. De officier vroeg vernietiging Van het vonnis en vorderde, doen op andere gronden, eveneens ontslag van rechts vervolging. Uitspraak a.s. week. Gesloten deuren. Twee zaken werden nfet gesloten deu ren behandeld. Daarna sluiting /Ier zitting. VENHUIZEN. Raadsvergadering. De raad dezer gemeen-e hield eene openbare raadsvergadering onder voor zitterschap van den burgemeester. Na met een woord van welkom de verga dering .geopend te hebben, werden de notulen der vorige vergadering >oor- gelezen cn onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken: Mededeeling ,van den Minister van Onderwijs, dat de vergoeding van het Rilk voor de Gemeente zal bedragen over 1925 f14.100. Idem van den heer Inspecle ir der Be lasting Buitengemeenten, dat vermoc- delijk zal zijn uit te keeren f29.400. Idem van den Minister van Financiën, dat voigetis de Wet van 1897 de uitkee- ring over het le en 2e kwartaal 1925 voor de gemeente zal bedragen f 1020. Schrijven van dsn A.N.W.B., waarin gemeld wordt, dat er veel klac. ten komen over hei uitlaten van roo kien stoom dooi .stoomtrammen op de ópen bare wegen. Voor kennisgeving a.4hgenomen. Idem over de veiligheid der je igd op de openbare wegen. In dit schrijven werd er yooral op gewezen, dat dc jeugd onderwezen moet worden in dy regelen van het verkeer en dat uit dei «ard der zaak de onderwijzers hier voor de eerste personen zijn om hut hiermede in kennis te stellen. Verdei of het Gemeentebestuur niet genegen is cenige platen, die hierop betrekking hebben aan te schaffen cn in de schole.* op te hangen. De Voorzitter deelde mede, dat be reids eenige platen waren besteld. Een en ander vond algemeene in stemming. Schrijven van de Kamer van Koop handel in West-hriesland te Hoorn, omtrent hulppastkantoren etc. t n plat telande. De Voorzitter deelde mede, dat door hem een vergadering .daaromtrent w as mede gemaakt en bracht verslag daar van uit. Staat van ontvangsten en uitgaven van het G. E. B. over de maand Fe bruari. Voor kennisgeving aangenomen. Mededeelingi van Dijkgraaf van Drechterland, dat de verbreeding van den weg' hoek WijverwegKerkweg Je Venhuizen vermoedelijk zal kosten f613.70, waarvan de helft door de ge- meente zal moeten worden bijgedragen B. en W. werden gemachtigd deze som te besteden. Verzoek van de Vereeniging voor be vordering van Vakonderwijs in Wcst- Friesiand enz. om eene extra toelage voor 1924 en 1925. Met algemeene stemmen beschikt. Schrijven van de gemeente Wijdenes, dat het net van het G. E. B. aldaar door het P. E. N. was overgenomen èn dat door genoemde gemeente aan het P. E. N. was voorgesteld de straat verlichting van den Leekerweg onder de gemeente Venhuizen op deze.fde manier te doen doorgaan. Van het P. E. N. een verzoek in dien geest en zulks in afwijking .van art. 11 van het contract gesloten mei de .gemeente Venhuizen. B. en W. werden gemach tigd deze zaak af te wikkelen. Mededeeiing van den Minister van Binnenl. Zaken, dat vanaf 1 Juni a.s. de betalingen tusschen Rijk en Ge meente zullen plaats hebben door tas- schenkomst van de Bank van Nederland- sche Gemeenten. Van Ged. S aten mededeeiing, dat de begrooting is goedgekeurd. Uit het verslag van den toestand van de gemeente over 1924 teekenen wii aan: Bevolking 1329 mannen en 1259 vrouwen, in totaal 2588 zielen; geboren 28 mannen en 25 vrouwen. De ontvang sten bedroegen f88.755.165, de kosten onderwijs bedroegen f 17.779.53. Het vermenigvuldigingscijfer .werd bepaald op 1.3. Verder werden eenige af- en over schrijvingen goedgekeurd. Bii de rondvraag werd door den heer R. Bouwman het besproeien van de wegen besproken en werd door ge noemden heer gevraagd of hier ook niet een proef zou kunnen worden ge nomen met het besproeienmet een mengsel van •leer, zooals in andere plaatsen het geval is. De Voorzitter deelde mede een en ander te zullen bespreken met het be stuur van Drechterland. Verder niets meer aan de orde zijnde werd de vetgadcriqgi door den .Voor zitter gesloten. LONDEN, 29 April. De diplomatieke medewerker van de „Dai ly Telegraph” meent te weten dat kort voor den verkiezingstermijn te Londen uit kringen die voeling houden met Von Hindenburg de formeele verzekering is ontvangen dat zijn verkiezing geen verandering beteekent in de door Luther en Stresemahn gevoerde buiten- landsche politiek. Derhalve is men in inge land van meening dat in Duitschlands stand punt tegenover het veiligheidspact en de ont wapening geen verandering zal komen. DE ONTWAPENING VAN ZWEDEN. STOCKHOLM, 29 April. De discus sies in de bijzondere parlementaire com missie over het verdedigjngsvraagstuk zijn thans geëindigd in een overeen komst tusschen de Sociaal-Democrati- sche Partii en de Radicale Partij, waar door het verdedigiqgsvraajsstuk hoogst waarschijnlijk door dezen Rijksdag op gelost zal worden op den basis van een regeeringswetsontwerp-met eenige wij zigingen Betreffende het aantal regimen ten en de trainingstijd voor onderoffi cieren. EEN GEVECHT TUSSCHEN GENDARMES EN EEN COM- I MUNIST. SOFIA, 29 April. Een communist gisteren gedood na een verwoed -«vecht met zeven gendahnes. De gen- _armes doorzochten de huizen der Communisten. Plots werden twee gen darmes neergeschoten door een com munist, die onmidde'.lijk in een boschje vluchtte. Troepen gendarmes organi seerden een formeele jacht De com munist slaagde er in nog vijf gendarmes neer te schieten. Tenslotte werd hii zelt ook gedood. De schoten waren in de geheele stad te hooren. EEN SCHRIJVEN VAN CA1LLAUX. PARIJS, 29 April. Caillaux heeft zijn minister-cóllega’s schriftelijk verzocht vóór 15 Mei hun begrotingsvoorstellen voor het jaar 1925 in te dienen. Cail laux verklaarde tevens in zijn schrijven, dat hii geen voorstellen zal kunnen in willigen, welke geen werkelijke econo mische strekking .hebben. i •3b' Hierna sluiting.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1925 | | pagina 7