Hoofil-Hollandsch Dagblad. '1' Tweede Blad. ALKMAAR. IR UTiicieeie meoeoeeiingen AANWIJZING STEMLOKALEN. *7 t *1 19c JAARGANG. ZATERDAG 2 MEI 1925. IN EN OM ALKMAAR. UIT DEN ALKMAARSCHEN RAAD. ak TELEGRAMMEN. INGEZONOEN STUKKEN. SPORT EN SPEL. r i na ur betaalbaar ziekenhuis te kijken! Mr. de SM- i#-i.w. of <ie man wel overbodig 'SÏ'* IEJI ten 921 ge» set rer ce Ik* LR gecombineerde besloten werd, -• kan er .dej^it» door gi^aat worden. En alleen in hét geval, dat B. en W. booze plannen koesteren en den Raad ongemerkt almomiaal-gruote uitgaven willen laten doen, kunnen zy tegen de nieuwe regeling bezwaar hebben. Maar wie mag aooiets bij B. en W. veron derstellen? ligvuldigingscyfer bleef gehand- De opbrengst der belastingen schijnt als gevolg van een beduidende vermindering van het totaal, belastbaar inkomen zeer tégen gevallen te zyn. Dat is niet prettig. En nu zitten we nog niet eens met een n- er dan maar We krygen dit jaar géén belastingverlaging het vermeni haafd op O.< RECTIFICATIE. In het ingezonden stukje over de staking der vletschippers in ons blad van gisteren komt een zinstorende zetfout voor. In de laatste alinea wordt gezegd: „Ik zou ook Willen opmerken, dat de patroon^ geen oor deel kunnen veilen over liet al of niet mee gaan der lossers. Met .tie ploeg is niet verga derd.” De laatste zin moet luiden: ..Met die (doeg is door de patroons niet vergaderd.” Naar ons intusschen ter oore komt is door vletschippers en lossers een vergadering gehouden, waarin dat de lossers ook zullen gaan staken, zoo spoedig daarvoor motieven aanwezig zullen zijn, zooals onderkruiping van de staking der vletschippers. LICHTEN OP Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen om 7.54 lichten op. Morgen om 7.56 u. Het doet ons genoegen, dat de meerderheid van den Raad het afwijzende standpunt va:i de meerderheid van B. en W. Mr. Lees berg.. was gelukkig van ren royalere mee- ning niet beeft willen Joelen. en dat de Raad thans zeer nadrukkelyk té kennen heeft gegeven, dat de financieele commissie voortaan' advies Ireboort uit te brengen over het finantieele gedeelte tan belangrijke raadsvoorstellen. He». vemeent*,'*lang een zuinig beheer Doordat de Raad dit goede besluit nam, konden in deze vergadering de voorstellen be treffende de verbetering der Langestraat en betreffende de bruggen-vernieuwing niet meer of: nóg niet behandeld worden: de finantieele commissie moet daarover nu eerst advies uitbrengen. meentebes turen betreffende de >e geschiedenis werd ons nog vreemder, toen wg vernamen, dat de werkman in kwes tie, die n.b. nog maar 24 jaar is, alreeds 8 jaar in gemeentedienst is: de ontdekking, dat deze man niet voor zqn taak berekend zou zijn, komt due wel erg laat. Wel deelde Mr. Leesberg mede, dat de waarnemende directeur van gemeentewerken in 1921 dezen man ai reed» niet voor een vaste aanstelling in aanmerking had willen nemen ft is de vraag, of hij met bet oog op zyn leeftijd toen alreeds een vaste aanstel ling had kunnen krijgen), doch daarmede maakt men de zaak ook al niet beter: indien het met dezen man zoo erg is, dat hij eruit moet, dan had men hem zelfs niet zoo lang in dienst mogen houden. Het Ijjkt ons een gelukkig resultaat, dat de heer Bak in deze aangelegenheid wist te be reiken: het ontslag van den heer Schouten is voor een jaar opgeschort, zoodat we over een jaar een wederopvoering van ditzelfde dra- g>a zullen krijgen. ;evoerd. it in Nederland is gisteren onder zeer ongunstige weersomstan digheden aangevangen, wat etenwel, zooals de leider van de karavaan, de heer G. van Leeuwen, ons mededeelde, op geen der wa gens van invloed is geweest. Hij ziet -len tocht dan ook met het volste vertrouwen in de degelijkheid van zijn wagens tegemoet. Naar wij vernamen is het de bedoeling in Nederland, evenals in Frankrijk al verschil lende jaren het geval is, geregeld in voor jaar en najaar een dergelijken tocht te or-' gauiseeren, opdat het publiek ^teeds do nieuwste Citroën-modellen gedemonstreerd kunnen worden. Wethouder Westerhof heeft de belangrijke ontdekking gedaan, dat onze gemeente m het zeldzame bezit is van een rechtsch werk man, diglinksch is! En ’t is wellicht aan deze zeer buitenge wone hoedanigheden van dezen werkman te danken, dat de gansche Raad zich Donderdag zeer geruimen tijd met de positie van dezen goeden man heeft bezig gehouden. Wat was er gebeurd? Aan den heer L. J. Schouten was tegen 1 Mei ontslag aangezegd als los arbeider bjj den dienst van gemeentewerken. Waarom? Ja, dat was ter Raadszitting niet zoo ge- makkelqk uit te maken: de heer van Dru- nen schreef het ontslag toe aan het feit, dat de heer Schouten wel eens bruine schoenen draagt, welke kleur bij den directeur van gemeentewerken niet bijzonder geliefd schijnt te zijn; volgens den burgemeester was het ontslag een sjmpel gevolg d&arvan, dat men na een uitspraak van den vorigen Raad een arbeider niet langer dan een jaar zon der vast verband in dienst der gemeente mocht houden: in deze omstandigheden moes ten en twee werklieden, die men door omstan digheden thans (nog) niet in vasten dienst kon nemen, voor ontslag voorgedragen wor den, en daaronder behoorde nu de on gelukkige heer Schouten; wethouder Rin gers meende op gezag van een rapport te moeten verklaren, dat de man voor het werk niet geschikt was, althans niet zóó, dat hq een vaste aanstelling zou moeten krqgen, wethouder Leesberg noemde als het ernstig ste motief voor het ontslag: „dat de man wel geschikt is voor particulieren dienst, onder drang der noodige hoeveelheid werk moeten de verrichten, doch dat hq daartoe in ge meentedienst niet in staat is”!! Wethouder Westerhof redeneerde precies andersom: hq zei: „als die man voor par ticulieren dienst geschikt is, dan is hy zéker geschikt voor gemeentedienst!!! Waaruit eenerzqds blykt, dat Mr. Leesberg den tot intensiever! arbeid opvoedenden in vloed van superieuren in gemeentedienst niet hoog aanslaat, en anderzijds, dat wet houder Westerhof de capaciteiten van ge meen tepersoneel-al gauw groot genoeg vindt! Wethouder Thomsen is de financieele politiek. DE BEGRAFENIS VAN HETl STOFFELIJK OVERSCHOT VAN LOUIS BOUWMEESTER. AMSTERDAM, 2 Mei. Heden had de teraardebestelling» van het stoffelijk overschot van Louis Bouwmeester plaats. Aan den Stadsschouwburg brandden de lichten met rouw omfloersd. Van alle groote gebouwen aan het Leidscheplein hing de vlag halfstok. Om 10 uur zette de politie het plein af. Tegen half 11 was het reeds zwart van de menschen achter de afsluiting. In de rotonde Van den Stadsschouw burg was een rouwkapel ingericht, om hangen met .rpuwdraperjeen. In bet midden was de eikenhouten kist ge plaatst. waarop 2 takken seringen lagen, een tak op welker linten de woorden ,.Rus tzacht” en een krons van bet be stuur van den Stadsschouwburg. Gro ningen. Daaromheen lagen tal van tak te*’ en kransen ZONDaGsScLITING APOTHEKEN. Op a<s Zóndag 3 Mei zal <le apotheek van Mevr. Schouten —Dele, Koorstraat 47, ge opend zqn; de nadere apotheken zyn gesloten van Zaterdagavond 10 uur tot Maandagmor gen 8 uur. De apotheek die den Zondagsdienst heeft, is gedurende de geheele daarop volgende week nachts geopend. De andere apotheken zyn behalve Zondags en op feestdagen ook gesloten op werkdagen van des avonds 8 uur fs Zaterdags 10 uur) tot den volgenden mor gen 8 uur. V NEDERLAND—BELGIë. Nog even herinneren wij belangstellenden er aan. dat wy van den wedstrijd Nederland België, waarvoor zoo groote belangstelling bestaat, een geregeld en uitgebreid verslag zullen publiceeren. Te 5. min. over half drie vangen wij aan met de publicatie aan ons bureau. DÉRAILLEMENT. Hedenmorgen geraakte een goederenwa gen van de Tweede N. H. Tramwegmy. op den Tienenwal uit de rails, doordat een lo comotief te hard tegen den wagen botste, waardoor het stootblok omvergereden werd en de goederenwagen een stukje den Ka naaldijk op ging. Dadedelijk is met het opruimingswerk t>e- gonnen. Ik stoet kwam na één uur op de I» graatplaats „Zorgvliet!” aan. Nadat de absoute was ver richt werd de baar gedragen naar de geopende groeve op het niet Katholieke gedeelte van het kerkhof, waar de be aardinfcr plaats had, verricht door den Z«erEerw. Heer Serbroek, Pastoor der Parochie van de Heilige Rozen krans, met assistentie van de WelEerw. Heeren Th. J. van Beers en J. L Speet, als diaken en sub-diaxen. De rii van sprekers werd geopend legenwoordiger van der Onderwijs, Kunsten en Zonder een enkel woord te kikken, heeft de Raad bewilligd in het voorstel van B. er» W., het carillon en uurwerk van de Groote Kerk geheel in den ouden vorm te herstel len, hetwelk de gemeente ettelijke duizenden guldens extra zal kosten. Het zq aoo. Wanneer wy door boven ons aandeel in de restauratiekosten eenige duizenden gul dens méér te geven iets véél beters en mooiers krijgen, dan is het wellicht verstan diger, dit offer te brengen. Het valt ons echter op, hoe "hier blijkbaar geheel uit het oog .wordt verloren, dat dit gebouw toch tenslotte geen gemeente-eigen- dom is, docheen protestantsche kerk. Het wordt als vanzelfsprekend beschouwd, dat de overheid dergeljjke dingen allemaal maar betaalt, doch had het niet op den weg van B. en W. gelegen, de voor carillon en uurwerk méér benoodigde gelden te zoeken by de eerst belanghebbenden? De belanghebbende Dijkbewoners, die de biggenmarkt van de Dijk naar het Waagplein zagen verdwijnen, zullen hun ge liefde biggetjesmarkt niet meer terug zien: het nadeel schijnt nogal meegevallen te zyn. De heer Klaver die zeer terecht verlangde dat de najaarsmarkt niet gehouden zou wor» den op den eersten Dinsdag in Novemlier, wanneer de eerste Dinsdag tevens één No vember (Allerheiligen) is, zag zyn verlangen nog niet ingewilligd: de zaak werd aange houden. We twijfelen echter niet of de gewenschte oplossing zal hier gemakkelqk te vinden zyn. Met eenigen gouden wil. Intusschen was en bleef het een lastige puzzle, uit te maken, waarom nu juist deze man het veld moest rumien ,terwyl vol gens wethouder Ringers nog niet eens vast stond, of voor deze werkkracht al dan niet een „vaste’^/in de plaats gesteld zou (moeten) worden. n»..i.w. of de man wel overbodig w DE CITROëN-KARAVAAN. Gisteravond is de Citroën-karavaan na een tocht over Zaandam, Hooru, Enkhuizen en Behagen te Alkmaar gearriveerd en heden wordt een rondgang door de stal gemaakt De karavaan bestaat uit een 10-tal Citroën- wagens van verschillend model, terwijl de door „De Auto” uitgeloofde prys voor Jen gene, die raadt hoeveel kilometers de kara vaan, die In ongeveer 6 weken alle 40 verte genwoordigers der N.V. in Nederland zal be zoeken, heeft afgelegd, een „Citroëuette” (een afbeelding van den 2-zitter) op een der bestelwagens wordt medegt Deze eerste Citroën-tochi Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemeene kennis, dat de Raad dier gemeente in zyne vergadering van 30 April J.l. heeft besloten: Artikel 1 der Verordening tot aanwyziug der stemlokalen voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, de Provinciale Staten en den Gemeenteraad, vastgesteld by Raadsbesluit van 30 Dec em ber 1919 (Gemeenteblad Nr. 659) in .lier voege te wijzigen, dat als stemlokalen wor den aangewezen: voor het 2e stemdistrict voor de Tweed® Kamer en de Provinciale Staten, tevens 2® stemdistrict, van den len kieskring v. den G® meenteraad, een lokaal der 8e Gemeente school aan de Brillensteeg; voor het 5e stemdistrict voor de Tweede Kamer en de Provinciale Staten, tevens 5® stemdistrict van den len kieskmg voor den Gemeenteraad, een lokaal der school voor butengewoon lager onderwijs in ’t Victorie- park; voor het tie stemdistrict voor de Tweede Kamer en de Provinciale Staten, tevens 1® stemdistrict van den 2en kieskring voor den Gemeenteraad, 't gymnasteklokaal van het Gymnasium aan de Schoolstraat; voor het lie stemdistrict voor de Twee ie Kamer en de Procinciale Staten tevens 6® stemdistrict van den 2en kieskring voor den Gemeenteraad, een lokaal der voormalige Cadettenschool aan de Wilhelminalaan. Alkmaar, 2 Mei 1925. Burgemeester en Wethouders voomoem.ï, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. HINDERWET. Burg, en Weth. van Alkmaar, brengen ter algemeene kennis, dal zy hunne beslis- sing op het verzoek dd. 16 Maart jl. van J. Bakker, aldaar om vergunning tot het op richten van een hersudplaata voor rijwiel-, motor- en automobielbanden tot het daarin plaatsen van een vulcaniseertoestel en het in voorraad hebben van ten hoogste 5 Kg. so lution en 10 L benzine in het perceel Dub bele Buurt no. 18 hebben verdaagd. Alkmaar, 2 Mei 1925. Burg, en Weth. voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. AGENDA. R. K VEREEN riNGSGEBOUW, MAANDAvan 7 tot 7.30 uur zitting voor de Voorschotbank. 7.30 uur Bestuurstere. met den Raad van Toezicht v. d. Voorschotbank. 8 uur Ledenverg. Houtbewerkers. VRIJDAG 8 uur Ledenverg. Afd. Ge wone Leden. 7.45 uur Leden verg. Afd. Bouwvak arbeiders. ZATERDAG Contributie-betalingen op de gewone uren. 56 uur gelegenheid om te sparen. 7—8 uur spreekur Bureau voor Ar beidsrecht. Voor het Ondersteuningsfonds heb ben zitting Telleman en Vlaming. Spreekuur voor den ambtenaar van den Volksbond op Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag van 12 tot 1 tiur. dan terhof! De heer Westerhof ie opeens bang ge worden vanherrie! Hij weet natuurlijk evengoed als ieder ander, dat het hierbedoelde verschil van meening juist de beste waarborg is voor een degelijke behandeling van het onder werp, doch thans is de wethouder opeens een vurig voorstander van ongerepten vre de en van een ja-knikkenden gemeente raad. Doch bovendien en hier werd de heer Westerhof zoo inogelyk nóg ernstiger de gemeentewet verbiedt het! Een commissie mag niet voor alle takken van dienst ge hoord worden, enz. De heer Westerhof wilde maar niet be grijpen, dat er een groot onderscheid be staat tussehen de taak, welke een finantiee le commissie en die, welke eenige andere commnwie ten aanzieu van geldkostende voorstellen te vervullen heeft. Het was geenszins de bedoeling, de finan tieele commissie b.v. te laten oordeelen over het tëchnisch-wenschelyke van een bepaald voorstel, doch enkel en alleen de finantieele zijde van het vraagstuk te laten bekijken, wat veelal zal beteekenen, dat zij zich de vraag stelt: Kan het niet goedkooper? En kunnen de finautiën deze uitgave wel dragen? Om het denkbeeld vau méér bemoeiing der finantieele commissie nog meer in dis- crediet te brengen, werd de veronderstelling gewekt, als zouden dan in het vervolg alle futiliteiten door de commissie beoordeeld hioeten worden, waardoor veel vertraging en tegenwerking zou kunnen ontstaan. Men wist wel beter: 't was duidelijk uit gesproken, dat het voorstel alleen bedoeld was voor belangrijke geldkostende voorstel len. Heel schuchtertjes is de „Volksuniversiteit” de gemeente komen verzoeken om als con- tribuante van deze instelling toe te tredeu; de Raad goedig als altyd heeft toege. stetnd en de Contributie op f 25.per jaar bepaald. f 25.'t Is niet veel! En de gemeente zal er niet van op de flesch gaan. Maarbet begin is gemaakt: „Volksuniversiteit” begint te kosten. Die 25.— zuilen beslist naar méér i ken! door den verti Minister van Wetenschappen, Jhr. Mr. C. Feith, Se- cretaris-Generaal bij het Departemem vrn Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen Hierna werd het w oord gevoerd doul den heer F. M. Wjbaut, Wethoudei voor Kunstzaken te Amsterdam. Namens het Gezelschap van de Kon. Ver. „Het Nederhndsch Tooned” voerde net woord de heer Louis Saai- born. -* Dan sprak de Directeur van „Hef Schouwtooneel”, de heer Adr. van dei Horst. Ook werd nog het woord gevoerd door Jhr. A. W. G. van Riemsdijk, namens het Hoofdbestuur en den heei Frank Luns, namens het Bestuur var de Afdeeling Amsterdam van het „Ne derlandsch Tooneelverbond”. een groot man in -”chreef niet reed» jaren geleden zyn ved- geliefd, lyfblad, dat de heer Thomsen, met zyn financieele capaciteiten, eigenlijk minis ter van financiën moest zyn? Er gaat geen gelegenheid voorbij, of onze wethouder van finantiën toont, dat hij de rechte man i» op de rechte plaats. Zyn finantieele scherpzinnigheid kwan nog zeer onlangs bijzonder duidelijk aan het licht, toen hy de gemeente Alkmaar zoo’n buitenkansje bezorgde met de precies op tyd aangegane zeven-tons-leening De heer Thomson lydt echter aan dezelf de kwaal als de mééste groote mannen: hij wil zyn werk liefst alléén opknappen en niet lastig gevallen worden met adviezen van dwarskijkers. Dat blijkt uit zyn houding in den Raad vau Donderdag. Hy zegt echter ook dat is wellicht een hebbelijkheid van de meeste groote mannen hij zegt precies het tegenovergestelde. Hy zegt, dat ook naar zijn meening be langrijke uitgaven, als welke noodig zy^ voor de Langeetraatverbetering en voor ie vernieuwring van een tweetal bruggen, te voren wel eens in de finantieele commissie mogen worden bekeken, hy zegt, dat het vaak wenschelyk kan zijn, de finantiee le cotnmiftrie over geldkostende voorstellen advies te laten uitbrengen, doch als het erop aankomt, de consequentie van zyn eigen woorden te aanvaarden, en zich er voor uit te spreken, dat voortaan in belang rijke finantieele aangelegenheden de finanti eele commissie tevoren zal worden géhoord, danstemt hy ijskoud tegen een daar toe strekkend voorstel; dan tracht hy zyn zonderlinge houding te verdedigen, wat hem natuurlijk als steeds niet lukt, en waarby hy dan ook met kinderlijke dank baarheid in dit geval de hulp van wethou der Westerhof aanvaard heeft. Deze wethouder weet wonderen te doen, als hij zich voor de taak gesteld ziet het kromme recht en het rechte krom te praten. Het was een lust, den beer Westerhof ‘te hooren uiteenzetten, om welke talrijke rede nen het toch zoo verfoeielyk verkeerd zou zqu, den werkkring der finantieele commis sie uit te breiden in den zin, als door Kusters e.a. bedoeld en gewild. Waar haalde de heer Westerhof z'n argu menten toch allemaal vandaan?! Neen! De finantieele commissie moest niet méér om advies gevraagd worden dan thans alreeds geschiedt. B. en W. hadden by verschillende ge inlichtingen ingewonnen vraag, hoe de finantieele commissie aldaar haar taak opvatte; uit de antwoorden bleek, dat de finantieele commissie vrywel overal haar oordeel geeft over belangrijke, geldkostende voorstellen; de heer Westerhof wist ervan te maken dat deze antwoorden hemvolkomen in 't gelijk stelden! Het bleek immers, dat er tussehen de finantieele commissie en een andere com missie by de beoordeeling van bepaalde vraagstukken vaak versclril van meening ontstond, waardoor „berrie In de hut” kwam, herrie in den Raad, herrie ook in B. en W. Enwat is er nu verderfelijker herrie?! vraagt de beer Wes- Alkmakr 2 Mei 1925. ONDANK IS WERELDS LOON! Mynheer de Redacteur, U zou mjj ten zeerste verplichten, als U mij de gelegenheid wilde geven de stroomen mijner verontwaardiging in de kolommen van Uw blad te loozen. Mynheer de Redacteur, ik voel mjj afsehuwe lijk teleurgesteld. Met een slag is het beste vaatje vau mijn rchoonste verwachtingen den bódem inge slagen. Wat moet er nu van het heil des vader lands, mitsgaders van het heil der Katholieke party terechtkomen? Ik sliep den laatsten tyd zoo heerlijk met het veilige gevoel, dat het vaderland „ruhig” kon zyn, en nu. Neem me niet kwalijk, mynheer de Redac teur, als ik een beetje doorsla, m’n zenuwen hebben me 'n beetje te pakken Waarachtig geen wonder! Sinds dat m'n buurman me vertelde dat in de „Alkmaarsche Courant” een candidaten- lyst van de R. K. Volkspartij gestaan had, waarop ook drie Alkmaarders H. Krielen, Hette Woudstra en E. Beemsterboer voor kwamen sinds dat oogenblik was ik er ver zekerd van, dat we de meest eminente, de meest geschikte en hoogstbekwame vertegen woordigers die men zich denken kan, in de Kamer zouden krijgen; nu eerst zouden we eens recht demokratisch geregeerd gaan worden, en onder ons gezegd was ik er stiekum ook wel ’n beetje groos op, dat zoo maar drie Alkmaarders tot de uitverkorenen uit een/zeer uitgelezen schare behoorden. Maar jawel! daar verschijnt me de offi- cieele candidatenlyst, maar wie ik er ook op vindmijn drie Alkmaarsche vrienden zyn spoorloos van het advies verdwenen! Is dat nou zooals het hoort? Is dat nou de dank der natie, waarover U zich ’n tjjdje geleden nog zoo druk maakte, toen het Mr. Bomans betrof? Alweer is het duidelijk: ondank is werelds loon! Hebben deze drie heeren daarvoor nou van Alkmaar de victorie (van de R. K. V. P. laten uitgaan? Hebben ze déér nou zoo hard voor gewerkt? Is Hette Woudstra dAArvoor nu zyn mooie besluit (den wensch van Z. D. H. den Bisschop als een bevel te beschouwen) ontrouw geworden? De heeren hadden beter verdiend! Is het niet om te huilen, dat je na zóó’n staat van dienst niet eens een heel klein piet- sie Kamerlid mag worden en dat je na dat alles niet eens een heel klein kansie op een heel klein Kamerzeteltje gegund wordt? Mijnheer de Redacteur, weet wat ik ge loof? Dat het in de kringen der R. K. V. P. met de ware demokratie ook maar treurig gesteld is, zoo zie je, 't gaat per slot van rekening overal net eender: enkele groote heeren spe len Je baas en de waarlijk verdienstelijke en bekwame mannen mogen op een houtje bij ten. Mijnheer de Redacteur, ik vind het do*>d- gewoon een -schande, wat er gebeurd is en een beleediging voor heel Alkmaar. Ik protesteer! De R. K. V. P. kan voor myn part gestolen worden. Als de drie genoemde heeren niet meer bij behooren. Want, als ook die gestolen werden, wie zou er te Alkmaar dan nog strijden voor de ware Roomsche demokratie? II, mijnheer de Redacteur, vriéndelijk dankend voor <le verleende plaatsruimte, Een oud R. K. V. P ’er* NIEUWE ZAAK. Gisterenavond beeft de heer Joh. Adams in perceel Langestraat 75 hoek Krebbo- Steeg zijn zaak in binnen- en buiteulaudsch fruit, comestibles en delicatessen heropend. De nieuwe zaak met haar drie étalages, welke keurig gerangschikt zyn. maakt een uitstekenden indruk, niet het minst door het overzicht, dat men van de groote voorraad artikelen krijgt. Ter gelegenheid van de opening mocht de heer Adaaas vele bloemstukken ontvangen, welke thans den winkel sieren. We zeggen maar zóó: Wat het zwaarst is, moet het zwaarst we gen, voor gróóte gebeurtenissen moeten minder belangrijke aangelegenheden wqken; en aldus was het van burgemeester Wen- delaar, die hier blijkbaar een symbolische handeling wilde stellen, zéér juist gezien: het aaavangsuur van de Raadsvergadering in plaats van op één, op twéé qur te stellen, omdat er omtéén uur een bazar ten bate van het nieuwe Cadettenschool-ziekenhuis ge opend moest worden. Wat is nou ’n Raadsvergadering in ver gelijking met een ziekenhuis-bazar? Moet voor de bevordering <ler ziekenhuis plannen ten slotte niet alle® wijken? Wie hecht er nog waarde aan het alge meen lielang, aan het geld der burgerij, ja, aan bet gezond verstand, wanneer er belan gen van het Cadettenschool-ziekenhuis op het spel staan? t Was werkelijk een daad van symboli sche beteekenis, den aan vang der Raadsver gadering een uur later te stellen in verband met de bazaropening. Als 'het samenvallen van de beide ge beurtenissen niet een gevolg is geweest van toevallige omstandigheden, dan had het op den weg van den burgemeester gelegen, een en ander opzettelijk zoo te regelen. Zóó treffend kon men op déze wyze de opperste voornaamheid van de doorzetting der ziekenhuisplannen symboliseeren en de- monstreeren. Het ware zonde en jammer geweest, indien men deze schoone gelegenheid onbenut had gelaten. EEN LIEFDADIGHEIDS WEDSTRIJD. (ip het V. A. F. C. terrein aan den Wester- weg speelt V. A. F. C. morgen een vriend schappelijk en wedstrijd, welks opbrengst len goede komt van „Herwonnen la veuskraclit' Dit is ongetwijfeld ten mooi idee en zoowel V. A. F. C. als de tegenpartij, Amstel, komt een woord van lof. toe <lat zy het schoon® doel, dat ..Herwonnen levenskracht” beoogt, willen medehelpen bevorderen. Waar in Alkmaar geen andere wedstrijden zijn vastg<-steld verwachten wij wel, dat ve len naar het V. terrein zullen gaau, teneinde V. aan het werk te zien tegen Amstel. Deze Amsterdammer» beschikken naar we verne men, over een goede ploeg, zoodat men wel verzekerd kan zyn een spannende kamp te zien. Dat velen, morgen naar het V. terrein mo gen gaan. Men heeft een tweeledig doel: men is getuige van een aardigen wedstrijd en steunt bovendien een mooie vereeniging. En hieraan medewerken wilt toch ieder. Ter aanvulling van* dit bericht deelen wq nog mede, dat voor den winnenden ploeg 11 draagmedailles zqn beschikbaar gestekt Waar het hier zoo’n sympathiek doel be treft, sporen w® de voetbal liefhebbers aan deze match in groeten getale te bezoeken. I r.-iizj.de Raad qindelijk eens tot besef komt, dat dérgeljjke kwestie'», waarbij lM’r' soonlfjke kwalhèiten en lapaciteiten bespro ken worden, niet in een Raadsvergadering en zéker niet in een openbare Raadsvergade ring thuis hooren. Het getuigt van weinig kiesehheid,indien iut-n in den- Raad dergelqke ineeningsver schillen iu het openbaar uitveefat, zóó, dat de belanghebbende ook al wordt hy in 't gelijk gesteld ten slotte toch steeds slachtoffer wordt Nog wenschelyker ware het, indien een commissie van beroep in dergeljjke kwes tie’» definitief uitspraak kon doen.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1925 | | pagina 12