„ONS BLAD” Bureau: HOF 6. ALKMAAR. Telefoon: f N» 104. POSTGIRO 184863. Weemsdag Mei. IMS POSTGIRO 104863. IOe J4MH*gaB( Offic»eele uitslag BUITENLAND. •het roode leger. J“r FEUILLETON. Aan de speeltafel. AbonnementsprQaa Per kwartaal voor Alkmaar Voor bulten Alkmaar 2» Net Geïllustreerd Zondagsblad 0 60 f hooger. ftfrvertentieprljBi Van I5 regels f 1.25; elke regel meer f 0.25; VectaNP per regel f 0.75; Rubriek „Vraag en aanbod" b| vo< uitbetaling per plaatsing f 0.60 fran allo abonné’a wordt op «anvrago gratis een poli» verstrekt welke hen verzekert tegon ongevallen tot een bedrag van f 6OO,~, f 400—, f 200,-, f 1OO,—f 60,—. f 35,—', f l5.- Een afzonderlijke lijst UIT DE PERS. Combinatie Arnhem—Nijmegen—Utreeht Z 8. 14. 8. 15. 42 met 11. 18. 12. 19. 13. 20. 14. 21. met 15. 8654 Z X Bilt, Den Helder, (338.) J. J. Klaarenbeek, Blarieum, met 20 15. 100 16. 15 16 17. met Z 5. 167 11. IX. vriend, die myuhSei Frémoire, overigens wei« 9. 10. 13. 14. 9. 10. 3. 4. 10. 11. 3. 4. ADMINISTRATOR No. 400 REDACTIE No, 6*3 8. 9. 10. 11. 12. Z 3. X 6. 8. H. Kern] 9. Mr. A. 1 heer Krijgsman een plaats omhoog gescho ven. Uil 391. 1. 5. 6. 7. 5. 7. 8. 16. 17. H. G. J. v. d. Sand, Arnhem, met 17 stemmen (na loting). 9 NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD van de stemming op 26 April j.L gehouden in de R. K. Kiesvereenigingen over de aan gewezen candidaten voor het lidmaatschap der Tweede Kamer der Staten Generaal. In syn vergadering van 2 Mei j.l heeft het Bondsbestuur dor R. K. Staatspartij vol gens lid 1 van art 15 Alg. Kiesreglement den uitslag der stemming op 26 April j.l. gehou den, opgemaakt. Daarna zyn voor iederen '•jeskriug (combinatie van kieskringen) de candidaten verkozen volgens art. 16 in de volgorde van de volgens art. 15 opgemaakte rangschikking tot een bepaald aantal, dat hieronder tot uiting is gebracht door de na men der verkozen verklaarde candidaten vet ‘o drukken. Deze vormen dus de officieele candidatenlysten, die op 19 Mei a.s. door de R. K. Staatsparty sullen worden ingediend. Het aantal stemmen achter de candidaten van het Politiek Advies tussehen haakjes ge plaatst, geeft aan ’t aantal stemmen door ieder dier candidaten persoonlijk verkregen. Het aantal stemmen achter de alfabetische DE STRIJD IN MEKKA. De consul te Djiddah telegrafeerde, dat do onderhandelingen tusschen den korting van den Hodjas en den sultan der Wahabieten, Jbn Saoud, mislukt zijn. Er is geen nadere ontwikkeling van de gebeurtenissen te ver wachten voor 1 Juli. De conferentie der bevelhebbers van do cavalerie van het Russische Roode Leger heeft op voorstel van den revolutionnairen oorlogsraad een nieuw plan aanvaard voor de dislocatie der cavalerie-eenhcden aan do Poolsfhe en Roeim ensche grenzen. Voor de laatste werd Bcssarabië als aanvalsobject be stemd. waarbij de mogelijkheid van een mili taire actie in Juli en Augustus wordt voor zien. willen opofferan. U weet niet, dat u de be schermengel van 1 - wegen geleid was, bent geweest, die,mij een positie, ja, mijn kracht en mijn zelfvertrou wen hebt teruggegeven; en mijn dank voor datgene wat u mij geschonken hebt, kan ik niet anders uiten dan in de oprecht gemeen de waarschuwng om u nu, terwijl uw levens geluk op het spel staat, niet door oppervlak- kigen, valschen schyn te laten verblinden, maar den man, dien u zich tot echtgenoot kiest, ook op de proef te stellen, ten einde te kunnen constateeren of hij werkelijk de man is, zooals u zich dien voorstelt. Ik be zweer u, doe geen beslissende stap, alvorens u hem aan deze proef hebt onderworpen.’’ „Vaarwel!” Het klonk als daar straks en ’zjj wendde zich af. Treurig keek by het vertrekkende jonge meisje na. Alles voorbij. Zy dacht natuurlijk, dat hy dien anderen slechts verdacht had willen maken. iarden, egen is We herbalen.: 't zal met deze actie zoon vaart niet loepen, dochmen houde dan ook die malle geruchten thuis! Ze kunnen slechts nooddoos verwarring stichten. ste Raad van Vier te vormen. ONRUST IN BULGARIJE. Volgens een bericht uit Weenen is te Sofia in verband met het feit, dat de orde niet ver der verstoord is, het sluitingsuur van cafe’s etc. tot 9 uur ’s avonds verlengd. Een ander bericht meldt, dat te Burgas de commtmhrten-leider Iwan Rasjef bij een po ging tot ontvluchting neergeschoten is. Een tien man sterke bende moet gepoogd hebben de spoorwegbrug bij lam in de lucht te laten vliegen. Deze aanslag kon echter verijdeld worden. Een V.D.-bericht meldt, dat de Bulgaar- scho regeering een memorandum beeft ge richt aan de leden der Kleine Entente, waar in de mogelijkheid wordt uiteengezet der In voering van algemeenen dienstplicht, teu einde mogelijke communistische revoluties in de toekomst te onderdrukken. Het doodvonnis tegen do communisten Di- miter en Todorof is voltrokken. NA DE VERKIEZING VAN HINDENBURG. Het centrale stembureau heeft officieel ge constateerd, dat veldmaarschalk von Hinden burg tot Duisch rijkspresident is gekozen. Da Pruisische minister van onderwijs heeft be sloten dat er op alle scholen op 12 Mei den dag van de installatie van den nieuwen rijks president, korte plechtigheden zullen worden gehouden om de leerlingen op de hoogte to kelyk een slimme baas, erbij heeft gehaald, heeft zij tot het allerlaatste hardnekkig alles ontkend, ’t Is jammer, dat men haar mede plichtige Picket heeft laten ontsnappen. Het zou een waar genot voor ze geweest zijn, als die beiden tezamen hun huwelijksreis in do gevangenis hadden moeten beginnen.” Met deze kwaadaardige scherts besloot de luitenant het Brussclsche proces. Men ging op een ander onderwerp over, terwijl Alsea onderwijl iets at. Tegen 12 uur stapten alle drie op. Alsen wilde afscheid nemen, maar van Villessen liet hem zoo niet gaan. „Wij gaan eerst nog een beetje verder, boete Alsen,” zei hij gemoedelyk. „Maar waarheen dan? Ik voel er niets voos om nog-naar een café te gaan.” „Dat gaan wij ook niet. Daar is het vreesft- lyk vervelend. Ik heb nog een uitnoodigiug by mevrouw Halbach. Je zult zien, dat het daar heel wat interessanter is.” „Op dit uur te middernacht?” De luitenant lachte. „Dat is juist het echte ontvanguur. Ga maar meo. „Maar ik heb geen uitnoodiging ik ken die dame heeletnaal niet.” „Introducé’s van goede vrienden zyn altyd welkom. Je behoeft niet bang te wezen. Je behoeft daar niet in avondtoilet te verschy- Uitgebr. st. 25.800. Onwaard.,: 90. Geldig. 25.710. P. A.: 19.433. 1. 31. „U hebt het recht niet, my deze vraag te stellen. Ik zie, dat myn Mama gelyk had, toen zij er my opmerkzaam op maakte, dat onze ontmoetingen op ’t ijs ongepast waren, die my niet alleen in opspraak by de men- zchen brachten, maar ook „Maar ook?” herhaalde hy. „Ik wil u niet beleedigen, daarom zeg ik bet niet verder.” „Dus heeft men uw mama verleid van onze ysontmoetingen? Waarom vergezelt u dan niet uw bruidegom, mynheer von Flügge?” In zyn yverzucht legde Alsen geheel den klemtoon op het woordié' „von.” „Mynheer von Flügge is nog niet officiéél myn verloofde, en ik kan doen wat ik wil. Bovendien is hy geen liefhebber van schaat senrijden, andets zou ik hem misschien zelf wel eens uitgenoodigd hebben mij te verge zellen. Dat hy tenslotte iemand van adel is, doet hem net zoo min in myn achtng dalen als stijgen. De menseben, die mij kennen, we ten, dat ik er j.oo over denk.” „Ik zie, dat mynheer von Flügge by u toch wel in hoog aanzien staat Ik heb hem vroeger eens leeren kennen en ik geloof dat wy minder sympathiek tegenover elkander „Ik kan my niet voorstellen, dat hij u ooit iets kwaads heeft gedaan. Hij heeft nooit over u gesproken. „Misschien omdat hy daarvoor een gron dige reden had,” zei Alsen door haar verde diging geprikkeld. ,Jk ben nu helaas een te arme drommel dan dat hy ’t de moeite waard zou achten zich om mij te bekommeren. Hij staat op de bovenste sport van den ladder van het geluk en ik op de onderste en toch is hy, wat ik was.” Hy gevoelde al berouw over zyn woorden, neen, meer dan dat, mocht hij in geen geval zeggen. Hij zag zelfs bij het onzekere schyn- sel van een lantaarn, hoe plotseling licht in Laar oogenschitterde. Was het toorn of ver ontwaardiging? Maar zy behecr<e)»e zich en zei eenvoudig: ^Ik kan my niet voorstellen, dat u tot iets slechts in staat ben geweest.” Zy waren in de bewuste straat aangeko men. Hij was geheel en al ontwapend door haar anwoord juist nu, terwijl zij hem de band ten afscheid reikte. „Vaarwel!” zei ze koel en rustig. „Zal ik*u niet meer ontmoeten,” vroeg hij. „Neen. Het was vandaag voor den laat- sten keer. De reden waarom heb ik u reeds gezegd.” „Ja, omdat u spoedig uw verloving viert,” antwoordde hy bitter. „Ik weet het. Maar u weet niet, dat ik voor alles u graag gelukkig zou zien, en dat ik daarvoor iniin leven zou i i 'lL !l 11 Alsen was op dien bewusten avond nog naar een schouwburg gegaan, alleen om maar afleiding te zoeken. Toen hy na afloop een bekend restaurant iu de Leipziger straat bin nenging, ontdekte bij aan een af eitje den heer van Villessen in gezelschap van een an deren piepjongen officier. Ook vau Villessen had hem dadelijk her- Mr. A. I. M. J. baron van Wijnbergen, Utrecht (6119). Mr. J. R. H. van Schaik, Den Haag (1414) J. G. Suring, Maarssen (238). L. F. J. M. Baron van Voorst tot Voorat, Twello (1114). G. Bulten, Voorbout (616). C. Knigge, Wilnis, met 3434 stemmen. J. H. A- L. van Frjjtag Drabbe, Am sterdam (59). J. M. H. v. d. Grinten, Velp (G.) (95). Dr. J. F. J. ten Berge, Utrecht (124). J. W. H. M. Meyer, Arnhem (105). A. C. F. Conjjn, Doetinchem met 2120 stemmen. 12. P. H. J. Sleenhoff, Baarn (71). 13. P. J. J. Haazevoet, Den Haag, met 168 stemmen. J. A. Jongerius, Maartensdijk, met 112 stemmen. B. Th. de Wolf, Amsterdam, met 99 stemmen. Mr. J. J. A. Bakker, Nijmegen. A. J. J. Ellerbeck, Groenlo, stemmen. B. F. M. Mensing, Steeg (G.), met 17 stemmen (na loting). do oppositie in de 8. D.’ A. P. en meende en meent nu nog, dat de Sociaal-Democraten niet voor oorlogscredieten kunnen stem men, als zij de politiek van hun land niet bebeerschen. Een sociaal-democratisch bestuurd land, dat de eigen bourgeoisie overwonnen heeft, mag zich echter sloor de bourgeosio van an dere landen niet onder den voet laten loo- pen. Wij zien den gang van zaken nu duide lijk voor ons. Als ons volk zich ging ontwapenen en als aan de wettige Overheid het zwaard tot handhaving van recht en gerechtheid werd ontnomen, dan was de weg vry voor den Sociaal-De moe raat om zyn slag te slaan en de macht in den Staat aan zich te trekken. Maar nauwelijks zou dit zyn geschied, of het roode leger zou worden opgericht, „om dat men zich niet door de bourgeosie van andere landen onder den voet kan laten loepen”. Eens aan de macht gekomen, zou de D. A. P. de meest geestdriftige mili taristische party zyn die zich denken laat. Precies aooaJs het thans in Rusland gezien wordt Ziet men nu duidelyk, wat de ontwa pening voor de S. D. A. P. beteekent? Laat ons volk waakzaam zijn. 10. J. H. M. Balvers, Hillegom, met 1266 stemmen. 11. L. F. Gnit, Den Haag met 736 stem- meu 12. P. F. Veelenturf, Hazerswoude, met 138 stemmen. 13- Dr. A. C. A. Hoffman, Gouda met 85 stemmen 14. H. J. Borghols, Den Haag met 60 stem men. 15. Th. F. M. Schaepman, R'dam, met 48 stemmen. 16. P. A. Y _2_. kend en zwaaide ijverig met een krant, die myn bestaan, dat op dwaal- I hy in de hand had, ten teeken dat hy aan bun ia-_a tafeltje plaats zou nemen. Zij begroetten el kander heel vriendschappelijk. „Ik heb daar net het proces Richod in de krant gelezen,” zei de luitenant, nadat hij zyn kameraad als een zekeren mijnheer von Zrinskowski had voorgeeteld, een naam, Ig betwijfelde, of hy okunnen uitspreken. „Reusachtig interessant! Alle duivels, wat is haar verteld. Maar ze weert zich dapper zo i het heeft haar gelukkig niets geholpen. w v ea_a nvt» waauav u<*u Alsen, ploseling een en al belangstelling. „Hier dat vet gedrukte onder de rubriek telegrammen. De rechters hebben haar schul dig veroordeeld.” Hij gaf het blad aan Alsen, die het snel doorlas. „Ondanks dit doodvonnis brengt zjj het le ven er toch wel af. In België heeft geen te- rechtfUHling meer plaats.” „Wat? Een doodvonnis, dat nl?t voltrok ken wprdt?” ^Zoi> is het. In België wordt de doodstraf geregeld in levenslange gevangenisstraf ver anderd.'’ „Levenslang? Dat beteekent zooveel als een fieel langzame dood. Maar dat heeft ze verdiend. Ondanks alle aanwijzingen, die je TROTSK1 TERUGGEROEPEN. Draadloos wordt uit Moskou gemeld, da£ Trotski, die zooals bekend, in Januari in on genade viel, teruggeroepen zal worden,' om met Stalin, Kamenef en Zinowjef een Opper- Rijkskieskriug Tilburg. Uitgebrachte stemmen: 29.250. Ongeldig 259. Geldig 28.991. P. A. 13.398. Mr. dr. A^B. G. M. van Rijckevorsel, Den Bo»cf (3642). J. Voe Azn., Roosendaal, met stemmen J. van Rijsewijk, Tilburg (481). Dr. H W. E. Moller, Tilburg, met 5888 stemmen. Ir. L. M. Feber, Den Haag (157). R. B. A. N. de Quay, Ulvenhont (91). H. F. J. Weyers, Tilburg (95). A. C van Arendonk, Tilburg, met 2497 stemmen. C A. Valkenburg, Roosendaal (294). Ir. A. J. L- Juten, Bergen op Zoom (559). J. J. M. Rubert, Woensdrccht (336). P. D. v. d. Heuvel, Loon op Zand, met 395 stemmen. H. J. Moll, Breda, met 215 stemmen. H. Stulemeijer, Bergen op Zoom, met 153 stemmen. Mr. dr. W. A. J. Fick, Breda, met 49 stemmen. W. L. A. van de Ven, Teteringen, met 48 stemmen. A. v. d. Kallen, Nijmegen, stemmen. Rijkskieskrtng Maastricht. Uitgebr. st. 35.554. Onwaarde: 336. Geldig 35.218. P. A.: £9.586. Mgr. Dr. W. H. Nolens, Den Haag (11.071). Jhr. Mr. Ch. J. M. Ruys de Beeren- brouck. Den Haag (609). Ir. M. C. E. Bongaerts, Den Haag (226). H. C. M. Hermans, Den Haag (961). 5. J. J. C. Ament, Roermond (1076). P. J. Rutten, Wansum (1623). M. A. M. Waszink, Heerlen (206). J. H. Lambooy, Den Haag (100). J. M. H. Schoonbroed, Maastricht (324) P. L. H. Cremers, Nuth, met 2444 stem men. H H. Meesters, Margraten, met stemmen. Een zonderling gerucht doet de ronde: als zou „men” in den kieskring Helder ge heel los van den kieskring Haarlem een afzonderlijke lijst willen indienen om zeker heid te hebben, dat bet aftredend Kamerlid, de heer Chr. v. d. Bilt, in de Tweede Kamer zal terugkeeren. Het is ons nog niet gebleken, of dit be-' richt juist is, en zoo ja van welke zijde dit plan zou worden gekoesterd. In ieder geval lykt ons het plan indinn het dan bestaat zóó verderfelijk en zóó in strijd met alle^ischen van goede organi- safie, dat wy met klem meenen te moeten waarschuwen togen een verdere propagee- ring van deze gedachte. Ook ons zou het temeerste spijten, indien de heer v. d. Bilt in de volgende periode geen Kamerlid meer zou zyn, doch ten eerste is het nog heelemaa) niet zoo onzeker, cf de heer v. d. Bilt teriyriieert (de plaat- sing van den heer v. d. Bilt op No. 3 van de lijst kan vóór de propagandisten juist een aansporing zyn om haid te werken), doch, ook gesteld, dat de plaats uiterst onze ker was: rechtvaardigt dit feit dan nóg een af-.onderljjke stembus-actie? De beslissing betreffende de volgorde op de Katholieke lijst is nu eenmaal gevallen, men heeft zich daarbij neer te leggen. Is er één, die zich aan dezen plicht ont trekt, dan zyn de gevolgen niet te overzien: zouden dan de middenstauders in ons ge west niet met evenveel „recht” kunnen ko men met een afzonderlijke lijst voor den heer CSir. Jansen? Zullen taHooze Katholieken van Nederland het zich dan niet evenzeer tot taak kunnen rekenen, den heer Feber, on sen eigenlijk onmisbaren Indisehen specia liteit in de Kamer terug te voeren door middel van een afzonderlijke lijst? Wy gelooven, dat het met een onorgani satorische. afzonderlijke actie voor den heer v. d. Bilt zoo’n vaart niet zal loop-'n: ten slotte zijn onze kiezers toch te ver standig en te bezadigd, dan dat zij onze groote Staatsparty aan een zoo gevaarlijk ivontuur zouden wagen, en bovendien de heer v. d. Bilt zal toch allerminst van een dergelyke actie gediend zyn: wy kennen den heer v. d. Bilt te goed, dan dat wfj van zijne zijde eenige instemming met een '.fzonderlyke lijst zouden verwachten, en reeft hy niet zyn handteekening gezet onder de verklaring, dat hij geen zetel zal aan vaarden, welke door voorkeurstemmen vei le Maine, Dordrecht, met 36 stemmen. 17. Jhr. mr. F. van Nispen tot Sevenaer Delft, met 31 stemmen. M. J. Mulders, Zutphen, met 9 stem men. J 1 J. Tucker, Dieren, met 8 stemmen. Combinatie Zwolle Assen. Uitgebrachte stemmen: 12.335. Ongeldig 3. Geldig: 12.332. P. A. 9.784. 1. A. H. J. Engels, Leiden, (2520). 2. Mr. P. J. M. Aalberse, Den Haag (657). 3. Ant. Schoemaker, Deventer (260). 4. H. Ruijter, Arnhem (411). 5. Mr. Dr. J. W. Schneider, Hengelo, met 1851 stemmen. *6. W. Mooyman, Den Haag, met 229 stem men. 1. B. M. Minke, Dedemsvaart, met 101 stem men. rink, Eater, met 85 stemmen, baron van Voorst tot Voorat, Berg en Dal met 74 stemmen. Combinatie Groningen—Leeuwarden. Uitgebrachte stemmen 7361. Ongeldig 59. Geldig 7242. P. A. 6529. 1. A. C. A. van Vnurnn, Den Haag (2972). 2. Dr. H. Takkenberg, Groningen (124). 3. M. Visser, Leeuwarden, met 221 stem men. 4. M. J. M. van Poll, Helmond, 78 stemmen. 5. H. v. d. Borg, Groningen, met 62 stem men. 6. Mr. B. Berger, Venlo, met 41 stemmen. Rykskieskring Middelburg. Uitgebrachte stemmen 3807. Onwaarde 81. Geldig 3776. P. A. 3177. 1. Ir. L. A. Fruytier, Scheveningen (1771). 2. J. W. Vienings, Goes (146). 3. Adriaansens. Walsoorden, met stemmen. 4. Th. Overmaat, Aardenburg, met 92 stem men. 5. F. J. L. M. van Waesberghe, Hulst, met 50 stemmen. 6 J. P. F. Mentink, Vlissingen, met 35 stemmen. Combinatie Dordrecht, Rotterdam, Den Haag, Leiden. Uitgebrachte stemmen 24214. Onnwarde 215. Geldig 23.999. P. A. 13.171. 1. Mr. dr D. A. P. N. Kooien Utrecht (3796) 2. C. J. Kuiper, Utrecht (190). 3. J. M. J. A. Meyer Rotterdam (178.) 4 Prof. dr. J. A. Veraart, Den Haag (143) 5. Dr. L. J. Kortenhorst, Heemstede (156). 6. O. W. Kampschoër, Monster, met 2453 stemmen. 7. Prof. dr. A. M. A. A. Steger, Den Haag (135). 8. H. E. v. d. Brule, Rotterdam (95). 9. J. M. J. H. Lambooy, Den Haag (46). 18. J. A. J. Noiet, Schiedam, met 30 stem men 19. B. M. Domsdorf, Nieuwkoop, met 19 stemmen (na loting). 20. Mr. E. J. M. H. Bolsius, Leiden met 19 stemmen (na loting.) 21. J. P. Gouverneur, Sassenheim met 17 stemmen. 22. J. C. H. P. Bortee, Leiden met 13 stem men. 23. F. J. Perquin, Ryswyk. Z.-H., met 8 stemmen (na loting). 24. Mej. C. M. Post, Delft, met 8 stemmen (na loting.) 25. Mr. H. J. W. M. de Jong Scheveningen met 1 stem RIjkskieskring Amsterdam. L’itgebrachte stemmen 2445. Onwaarde 24. Geldige 2421. P. A. 2025. 1. J. B. van Dijk, Amsterdam (664). 2. Mevr. S. C. C. Bronsveld-Vitringa, Hoorn (101.) 3. Mr. C. G. J. A. Kropman, Amsterdam (40.) 4. G. P. Bon, Den Haag met 515 stemmen. 5. Mr. G. M. H. Russel, Amsterdam, (1). 6. L* H. van Rooyen, Amsterdam, met 22 stemmen. Combinatie Haarlem— Helder. Uitgobrachte stemmen 22.134. Onwaarde 28 Geldig 22.286. P ,A. 14.796. I. mr. J. B. Bomans. Haarlem (4053) Z A. J. Loerakker, Schoten, met 10.673 stemmen. 3. Ch. L. v. d. Bilt, Den Helder, (338.) 4. Chr. M. Jansen, Amsterdam (633.) 5. mr. A. J. M. Leesberg, Alkmaar, (103). 6. H. E. Everard, Heemstede, (216). 7. A. J. Groen, Ziiid-Scharwoude, met 1417 stemmen. 8. J. Burger, Harencarspel, met 142 stem men. 9. W. C. Snel, Medemblik, met 55 stemmen. 10. A. B. Michiclsen, Haarlem met 37 stem men. II. A. L. Laudy, Hilversum met 34 stem men. 12. J. A. Straman, Ouder-Amstel, met 21 stemmen. 13. stemmen. 14. D. C. van Dyk Alkmaar, met 18 stem men. 15. H. J. Ganzeboom, Schoten, met stemmen. 16. B. Veftnian, Alkmaar, met 9 stemmen. Het Bondsbestuur vertrouwt, dat alle ka tholieke mannen en vrouwen op de officieele lijst der Katholieke Staatspartij hunne stem zullen uitbrengen. Namens bet Bondsbestuur, De Bondssecretaris, FRANS TEULINGS. DE SOCIALIST IS DE MILITARIST. De „Standaard” driestart: De betcekenis van de ontwapeningskus der Sociaal-Democraten blykt ook duidelyk uit een opmerkelijke passage in de rede, die de kider van het roode vakverbond in Leeuwarden hield. Een uitspraak om te onthouden. Hij zeide, in 1914 te hebben behoord tot candidaten geplaatst, is voor de candidaten, die in meer kieskringen werden gesteld, het getal stemmen verkregen door bytelling der omgerekende stemmen uit de andere kieskringen derzelfde groep (a^t. 15, lid 6). De uitslag luidt als volgt: Uitgebracht over het gebeele land 212.654 stemmen. Van onwaarde: 1.436 stemmen. Totaal geldige stemmen: 211.218 stemmen. Rijkskieskring ’s-Hertogenboach. itgebrachte stimmen: 49.634. Ongeldig Geldig: 4X243. P. A. 38.488. Jhr. mr. A. F. O. van Sasse van Yseett, Den Bosch (11237) A. N. Fleekens, GeMrop (1.945). Dr. L«’N. Deckers, Den Haag (1.713). J. J, Wintermana, Eindhoven (1592). M. Krijgsman, Den Bosch (598). Mr. F. O. C. J. M. Tenlings, Den Bosch (121). 7. P. P. J. A. v. d. Putt, Eindhoven met 5651 stemmen. Mr. G. M. J. Kolfschoten, Den Bosch (126). Mr. H. J. M. Loeft, Drunen (457). Mevr. W. A. Brouns-van Besouw, Den Bosch, met 3242 stemmen. W. J. F. Nuyens, Boxmeer, met 684 stemmen. W. A. Blokker, Sittard, met 289 stem men. J. H. Waterborg, Den Bosch, met 269 stemmen, Jhr. mr. C. van Nispen tot Sevenaer, Vught, met 176 stemmen. H. L. F. J. Deelen, Amsterdam, 97 stemmen. N-B. Op deze lijst is door toepassing van art 15 laatste lid Alg. Kiesreglement de heer Teulings gebracht op rangnummer 6 en de waarvan Aken het ernsti| dien ooit wel goed zou me dat een vrouw. Je hebt me al dikwyls van en probeert zich overal uit te draaien. Maar, V. na l' a a. Ir zr-zilizil inn ,Is het vonnis dan al uitgesproken?” vroeg

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1925 | | pagina 1