s. [oefen jtiin OUDORP. EGMOND AAN LANDBOUW EN VEETEELT NIEUWE BOND VAN ZUIVELFABRIEKEN BEEMSTER. NIEUWE NIEDORP. CASTRICUM. SCHERMERHORN. o tie, de ontvangsten bedroege de uitgaven 17055.87%, H< wel wedstrijden kunnen oiganisee- de ald^eling tuinders lering gelezen j. Ingeko- Onstwedde, adrej dat kon niet, daar men cou verkregen. ^ngschap it achten. werd aangenomen. B. en W. r leenmg voor het vernieuwen van den straat- EGMOND AAN ZEE. I men: Jetje de Jonge van alhier: Julianastraat 89. Vertrokken: Maria Stam, dienstbode, naar Alkmaar, Houttil 8. OUDORP. Raadsvergadering. De Raad der gemeente Oudorp kwam Donderdag avond om half «even in openbare vergade ring bijeen, in voltallige sitting. Na opening door den Voorzitter worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Aan de orde is een schrijven van de Volks universiteit dd. 24 Maart 1.1. verzoekende een ling uit den post onvoorzien dienst 1924. Vqor .kennisgeving werd aangenomen het verslag „Volkshuisvesting dienst 1924”. De bouwverordening werd aangevuld met een bepaling, dat woningen te bouwen in het uitbreidingsplan, aan redelijke eischen van welstand moeten voldoen. Omtrent het over nemen van straten in het uitbreidingsplan werd nog geen beslissing genomen, aange zien het rapport van den deskundige door deze gemeente aangewezen nog niet was in gekomen. Omtrent het adres van Alkmaar, betreffen de annexatie vea grondgebied dezer gemeen te, werd met algemeene stemmen beeloten af wijzend te beschikken en geen medewerking daartoe te verleenen. Bij de rondvrahg informeert de heer Kunst naar het straatwerk in het dorp, wat volgens hem niet voldoende is afgewerkt. De Voorzitter zegt, dat het bedoelde werk tijdelijk is onderbroken, doch dat het in de bedoeling ligt het binnenkort voort te zet ten. iderde y-- awn. -..u w w^iw- B. De heer w. J. Apeldoorn ting 1924, af- en overschrijvingen en beta- bestuurslid gekozen, ling uft den post onvoorzien dienst 1924. Oud vanJJrsem; C. de Winter van Wijk a dorp; N. Scholder van Égmo Smid van Hilversum; P. Kroi en Gistermiddag te 1 uur werd in café Koets veld te Alkmaar een algemeene vergadering van den Nieuwen Bond van Zuivelfabrieken gehouden. De voorzitter, Je heer Jac. Met, opende de vergadering en heette allen welkom. Spr. merkt op, dat de prjjzen van den zuivel van dien aard zyn, dat we tevreden kunnen zyn. De secretaris C. den Hartigh leest de no tulen der vorige vergadering, welke onver- aaderd worden goedgekeurd. Dan volgt rekening en verantwoord! ag. van den penningmeester. De ontvangsten be droegen 2071A2, de uitgaven 939.82%, batig saldo 1131.69%, waarvan alleen over 1924 een saldo van 17&90%.. Dan volgt bet jaarverslag van den secreta ris. De vereeniging ging op den ingeslagen weg voort. Twee leden bedankten, een we gens opheffing der fabriek, zoodat het leden tal thans 24 bedraagt. Het aantal buitenge wone leden bedraagt thans 20. Uit de werk zaamheden overhet afgeloopen jaar kan blyken, dat de vereeniging er mag zijn. De pogingen tot vereeniging van nieuwen en ouden bond hadden geen succes. Het bestuur heeft subsidies verleend aan de school voor kaasmakers te Hoorn, het station voor mslk- onderzoek en den gezondheidsdienst voor vee. Het verslag wordt zonder opmerkingen ge accepteerd. Daarna is aan de orde: Inleiding van den heer V. Kay Ja over „de onmondigheid der kaasfabrieken bjj de Kaasoontrole.’’ De beer Kay herinnert aan de in den Haag gehou.ien conferentie inzake de kaas- en bo- terwet. Deze conferentie was niet bij zonder gunstig voor de kaascontrole in baar huldigen vorm. Spr. mewnt, dat de meerder heid is voor vry laten van bet merk. Spr. her innert dan aan het art. 7 regl. van het kaas- controles :.ition, waarin staat, dat de aange slotenen de meerderheid niet mogen hebben. Spr. heeft indertijd al ep de onbillijkheid hiervan gewezen, thans hebben de fabrieken 2 vertegenwoordigers in het bestuur. Er is al.eens voor gesteld het aantal bestuursle den tot 7 uit te breiden on die 2 uit-.ie fabrie ken te kiezen maar dan de meerderheid Spr. zou echter meer medi vooral in Je financiën «eer gew< Spr. vindt het onaangenaam, dat de nitvoe- mg van een voorstel hieromtrent, dat door de vergadering was aangenomen, nog eteods hangende blijft. Spr. heeft in de laatste jaar- veega lering van bet Kaascontrolestation al eens naar voren gebracht de vraag, waarom de contributie op hetzelfde peil moet blyv< n terwijl wel 20 pCt. gerestitueerd kan wor- «den. Spr. vraagt wat er nu moet gebeuren nhaet. dat voorstel maar ingetrokken worden, of móet het worden uitgevoerd? Spr. acht het ook een oplossing, als men persoonlijk - hierover met den Minister gaat spreken. De beer Oudejans gaat met het idee van van den heer Kay niet kan steunen. Mis mee. Ook spr. zou een verlaging van de ta rieven wel gewenscht vinden. De heer Snijders vraagt of de bond het idee van den heer Kay niet kan stemmen. Mis schien bereikt men dan meer. De voorzitter acht het ’t beste dat men op ditzelfde aanbeeld blijft hameren. Spr. is er niet tegen in het bestuur te overwegen hoe men in deze het beste kan handelen. Dit wordt door de vergadering het beste gevonden. De heer Kay vraagt inlichtingen over Je draaiende machinale kaasbereiding. Spr. zou het wel gewenscht achten ten commisse van kaasmakers te benoemen, die de machinale behandeling zal onderzoeken en er rapport over zal uitbrengen. Aldus wordt besloten. De commissie zal bestaan uit twee kaasmakers, terwijl ook Dr Scbey verzocht zal worden in Je commissie zitting te nemen. |De beer Kay vraagt inlichtingen omtrent de behandeling van melk van met mond- en klauw'zeer besmet vee. In spr’s fabriek wordt de melk apart behandeld, zulks in verband met weibesmetting. Verschillende lieren voeren hierover het woord. Over het algemeen was men van mee ning dat de besmette melk niet afzonderlek behandeld behoeft te worden, aangezien de wei de besmetting niet overbrengt. <\>k scherp zuren wordt wel toegepast. Over het algemeen worden er weinig of geen bijzon dere voorzorgen genomen. Medegedeeld werd, dat er thans een mid del schijnt te bestaan om mond- en klauw zeer te genezen. In ieder geval brengt het middel verzachting teweeg. De heer Lakeman vraagt het oordeel van den voorzitter over de crisiswet. Zou deze niet nog eenmaal eindigen? Spr. lijkt het toe, dat men bevreesd is. deze wet los te laten in verband met Jen uitvoer van ongemerkte kaas, die dan mogeljjk is. De voorzitter zeide er niet veel van te kunnen zeggen. Men schijnt ten dezen op zichte wel hoorende doof te zijn. Alles is er, de zaak marcheert en moet dus maar blü 'en. Spr. gelooft ook, dat er niet veel tegen te doen is. Nog «enige besprekingen over dit onder werp volgen. De vooriitter dankt den heer Kay voor zijn inleiding en alle aanwezigen voor de opkomst en medewerking en «luit de verga dering. BEEMSTER. i— In bloementoöi. Zeklzaam schoon is thans het Beemster- land door den energieken Leeghwater aan de woeste baren ontrokt, voor meetg dan 300 jaren in het verleden. Was^^ aanblik bii den weligen groei der wei den met haar glanzend vee. nu om gewerkt tot bet tuindersbeorijf, zeld zaam mooi is onze vruchtbare polder, nu de bevolking zich met zooveel succes is gaan toeleggen op ^<en ooftboinv en alles in begin van Mei in volle otoe- sem staat. Het is dan ook geen wonder, dat juist de Beemster om zijn schoon heid van bloesem zoo wordt gezocht door wielrijders en automobilisten uit de hoofdstad, waarvan die buitenge woon heerlijke en vnuchtare landstreek slechts op een 16- a 17-tal kilometers verwijdert lictit. Van af den vrij hoogen ringdijk zijn vergezichten Je „enieten. ongeëvenaard, waarbij men teVvns een indruk kan krij- ge nvan den buitengewoon zeldzamen bloesemtooi, waarin de Beemster thans is gehuld. En waarom die Beemster nog meer zoo zeldzaam js, dat is om zijn eigenaardige manier van beplanting, welke, wii;zouden haast zeggen, in ons land eenig is in ziin soort. Tusschen de groot ere hoogere vruchtboom en heeft de Beemster froitkweeker zich speciaal gewijd aan de beproeving van tusschenbeplanting, met het struiksoort vrochtboomen, waarvan in den regel de fijnere vruchten worden afgeworpen en waarmede onze polderbewoners zich in betrekkelijk zeer korten tijd naam heb ben weten te maken, getuigen de zeer hhooge onderscheidingen hun bv. vorig jarig op de international efruittentoon- stelling te Amsterdam te beurt gevallen. Gaandeweg neemt het vreemdelingen verkeer in de Beemster dan ook toe en de eerste Zodnagen welke wij tege moet gaan, zullen zeer zeker bii .goed weer in den Zuid-Oosthoek een gezel lige drukte geven. NIEUWE NIEDORP. Raadsvergade tag- De Raad dezer gemeente vergader- 1 Ic 5.Mei j.l. voltallig. Na opening door Bur gemeester Koopman, volgt lezing der notu len die onveranderd worden vastgesteld. De heer de Groot informeert of de in de notulen genoemde conferentie met de Polder besturen reeds heeft plaats gehad. De voorzit ter antwoordt ontkennend, doch zegt toe deze conferentie te zullen bevorderen. De Gemeente begrooting, suppletoire be groeting dienst 1924, de verordening (betref fende bepalingen motorrijtuigen), de verorde ning tot heffing van keurloonen, hebben de benoodigde goedkeuring verkregen. Proces verbaal van kas verificatie over het 1ste kwartaal 1925. In kas was de som van 2^46,28 met bijtelling vau geldswaardig pa pier en het saldo van de postrekening 8188.02. Hierna verslag en rekening van den Vleeschkeuringsdienst, aangegeven werd een winst van 2436.26%, de totale winst be draagt thans 2981.87%, welk bedrag in het reservefonds zal worden gestort. Het ver slag van de gezondheidscommissie zal circu- leeren bjj de raadsleden, terwijl uit de reke ning dezer commissie blijkt, dat er een saldo is van 886.Alsuu verslag van de laatst gehouden vergadering der Gascomm., aan gegeven winst 5567.39%, wanneer de uit- breidingskosten van 19221923 en 1924 uit bet reservefonds worden betaald blijft nog een bedrag van 1296.80%. Na eenige be sprekingen over de rekening van Dr. Ver- hoekx werd dit verslag voor kennisgeving aangenomen. Begrooting der kosten van uit breiding der gasbuisleiding naar de Langereis en van de waarschijnlijke exploitatie-uitkom- sten met begeleidend schrijven, voorgesteld wordt thans op het verzoek tot aansluiting te beslissen. Uit de begrooting der exploitatie blijkt, dat gerekend wordt op een verbruik van 15000 M3 over 50" aansluitingen, dat het nadeelig saldo alsdan zal bedragen 294. en dat dan noodig is een geldleening van 25000.Na een langdurige bespreking werd ten slotte besloten met tegen 1 «tem tot aansluiting van de Langseis aan het gas buizennet. Tegen «temde wethouder Pluister. Schrijven van het Gemeentebestuur van Winkel met verzoek te willek berichten of de Kaad deze Gemeente bereid is. om aan een te verleenen vergunning aan het P. E. N. om in deze Gemeente kabels-geleidingen enz. aan te brengen, toestemming te verleenen. Op het advies van B. en W. werd besloten op dit schrijven in ontkennenden zin te antwoorden. Op het verzoek van den Gemeente-opzichter den heer P. Strijder, om zyn tjjdeljjke aansteL lang als zoodanig in een vaste te doen veran deren, werd goedgunstig bescliikt. Het vooi^ stel om aan de K roon te verzoeken bet maxi mum aantal vergunningen in deze Gem. met een te verlagen en alzoo te bepalen op vijf, genomen. stellen voor het bedrag der geld- weg të verhoogen tot 15000.dit in ver band met de meerdere kosten van een beter soort straatklinkers. Oorspronkelijk waren de kósten geraamd op plm. 13000,- Verder werd medegedeeld, dat na onderzoek wordt ontraden een plaveiseibestrating daar te stel len. Na eenige besprekingen werd goedgevon den ter plaatse een en ander te bezichtigen, en dit na de pauze verder af te handden.- Vervolgens vaststelling van het vermenigvul- digingscyfer voor de plaatselijke inkomsten belasting dienst 1925’26. Voorgesteld wordt dit wederom op 0.3 te bepalen. De opbrengst over 1924 was ongeveer 23000 terwijl over 1925 24000 is geraamd. Waar eventueel de bedrijf* uitkomsten over het vo rige jaar vrij zeker gunstig zijn geweest, dan het daaraan voorafgaande, wordt verhooging van het vermenigvuldigingscijfer niet noodig geacht. Goedgevonden. Hierna werd op voorstel van B. en W be sloten om aan do schatters van de inkom stenbelasting in deze Gem. voor het by wo nen der vergadering van hun college een ge lijk bedrag toe te kennen als hun door het Rijk wordt uitbetaald (zijnde 1.33 per dag) Vastgesteld wordt alsnog een suppletoire begrooting dienst 1924 tot een bedrag van 7169.29 idem dienst 1925 tot een bedrag van 17162. Bij dit laatste bedrag komt nog een uitgaaf van 175 voor verandering van de secretarie. Hierna wordt gepauzeerd. Na de pauze worden de besprekingen over den straatweg voortgezet. De heer Gaijaard geeft nog eens een uiteen zetting van de bedoeling met het trottoirtje n.L Ifet verkrijgen van een breeders rystraat en veiligheid voor de voetgangers. Waar deze verbetering met betrekkeljjk geringe kosten kan worden verkregen, mogen we dat niet na laten. De heer Pluister constateert, dat we het al lemaal eens zijn om de voetstraat naar de tram op de door den heer Gaijaard voorge stelde wyze te veranderen. Het gedeelte aan den anderen kant is op sommige plaatsen te smal en we krijgen bij Houtkooper een in het oog springend verschil van afmetingen in het trottoir terwijl ook de riolen bezwaar cple- veren. De voorzitter meent ook, dat we met het oog op de kosten ons moeten bepalen tot het gedeelte van Toomstra tot de tram. De heer Gaijaard stelt ten slotte voor, dat B. en W. de zaak nog eens overwegen en de mogelijkheid van het trottoir onder de oogen «ien. Dat is volgens den heer Pluister niet zoo gewenscht, spr. is b.v. tegen het trottoir aan den kant van het Raadhuis. Bij stemming verklaren zich nu de heeren Gayaard en Visser vóór en de andere heoren tegen het gedeelte van het Raadhui' tot Houtkooper trottoirsgewys in te richten. Het ge '-pUe naar de tram vindt men algenrêen föed #el aldus te behandelen. De geldleening wordt hu verhoogd tot een maximum van 16000.—. Volgt rondvraag. De heer Gaijaard vraagt of het juist is, dat B. en W. de schoolkinderen van Terdiel: naar de Langereis willen sturen. Spr. heeft dat bui tenom gehoord en is er benieuwd naar. Voorzitter zegt, het is nooit ter sprake ge weest, zoodat bet niets ander dan praatjes «yn. Vervolgens wordt aan de orde gesteld de CASTRICUM. Bevolking. Vertrokken: G J. J. Blauw naar Limmen; J. P. Pepping en gezin naar Oude Niedorp; D. Vee naar Gone- muiden; G. Schouten naar Oudorp; C. C, KooL, naar Amsterdam; G. Castricum naar Bloemendaal; Gath. v. Heyningcu n. Ui^ch1" A. C. v. d. Touw naar Alkmaar: C. Stcem.in en gezin naar de Rijp; J. Nyman en gezin naar Beverwyk; A. C. van Westen naa.- Graft Ingekomen: E. Bosch,'C? P. v. Maanirn, O< v. d. Werf, N. Sinnecker, J. K?p, J. J. 'van Os, Chr. E. H. Snyder, A. Ketellapper, Blees, allen uit Amsterdam: M. W. Wittebrood van Heiloo; A. de Graaf van N’jkerk; V. M. Oud van Ursem; C. de Winter van Wyk a Zee en Duiu; R. de Vries en gezin van Ou' lond aan Zee; A. Jin van Alkmaar J. C. Levering van EgmondMnnen. vaststelling der rekeningen van ue Algemee ns Armenadmiuistratie en de Ned. Herv. Weezen administratie. De heer Visser rapporteert, dat de rekening thans zeer nauwkeurig op de secretarie is on derzocht en Jat in de laatste comitévergade- ring vau deu Raad allen met de cyfers ac toord konden gaan. De gemeeutesubsidie heeft 6000.bedra gen. De rekening Armenzorg levert een ba tig saldo op van 347.26. De ontvangsten beliepen 9508.41 en de uitgaven 9161.15. De afdeeling Boerderij heeft een winst op geleverd van 5147.53, wat reeds aan dc ge meente is uitgekeerd. De ontvangsten en uitgaven zyn daarmede gelijk gemaakt cn be dragen de som van 15190.03. Het kapitaal van de Administratie bedraagt 27000. Bij de uu volgende bespreking geeft de heer Gaijaard in overweging de huiskamer van het Tehuis evenals de scholen met gas te verwarmen, vooral ook uit een hygiënisch oogpunt. De heer de Vries merkt op. dat met de scholen geen vergelijking gemaakt kan wor den, daar ia maar een gedeelte van den dag de verwarming’noodig, zoodat wordt v‘ron- dersteki, dat de kosten te hoog zouden zyn. C)ok andere heeren vreezen daarvoor. Mis schien zou voor de slaapkamers en de verga derkamer, die slechts tydelyke verwarming behoeven, gas verwarming wel op haar plaats zijn. Regenten zullen hun aandacht dairaan wijden. De rekening der Administratie wordt nu op bovengenoemde cyfers vastgeeteld. De heer Pluister geeft een overzicht van de rekening der Ned. Herv. Weezenadministra- tie, de ontvangsten bedroegen 21180 :>9%, de uitgaven 1705587%, Het bezit bedroeg op 1 Januari 137967.33 en op 31 Decem ber 142296.88. Alles is door de Commissie in uitstekende orde bevonden, waarom tot vaststelling kan woden overgeadviseerd. Rapporteur voegt er aan toe, dat de Admi nistratie goed werk verricht, ook b.v. door het instandhouden van den speeltuin met plantsoen en beveelt aan daar voortdurend veel zorg aan te besteden. De heer Gaijaard spreekt over het sport terrein. dat door de Weezenadministratie is ingericht. Er wordt geklaagd, dat hier z< o Weinig flinke wedstrijden worden gehouden. Misschien zou men buiten d voetbalvereeni- ging om ren. Een der Wi-esmeesters licht toe, dat het de Commissie van toezicht de bevoegdheid heeft zelfstandig wedstrijden te laten nouden, indien de sportvereeniging in eenig opzicht in gebreke^mocht blijven. De De heer Visser, lid van die Commissie, «egb dat er binnenkort cdmpetitiewedstrydeii zullen komen en wat het houden van andere wedstrijden van goede clubs dan htreft, dat valt niet mee. Spr. heft er al eeuigo erva- ing mee opgedaan. Hieaia wordt ook deze rekening op de mec- gedeelde cyfers vastgesteld. De Voorzitter dankt de ieden der Admini straties voor hun uitstekend werk en beveelt de belaugeu der administraties in hunne goe de zorgen aan. Sluiting volgt. SCHERMERHORN, i— Raadsvei^a- rinjr. De raad dezer gemeente kwam in vergadering bijeen. Afwezig was de heer Voortlhwzfn, met kennisgeving. De Voorzitter opent de vergaderingi met een woord van welkom en leest de notulen voor, welke onveranderd wor den vastgesteld. Ingekomen is een schrijven van het raadslid Wonder dat deze ontslag aan vraagt als zoodanjg. Van Ged. Staten goedkeuring der sup pletoire begrootingen koninklijk besluit waarbij aan burgemeester Meinderts- ma toestemming wordt verleend in de gemeente Oterleek te blijven wonen. De heer Oostwouder zegt te weten, dat de burgemeester bii de bouwveree- nigingi pogingen heeft aangewend om een ^oor hem gesdhikte woning.te be komen. Sp- heeft dit ook bii Ged. Sta ten in hei midden gebracht, hetgeen zeker er toe heeft bijgedragen de ge vraagde vergunning in afwijking .van het desbetreffende raadsbesluit aan den burgemeester te verleenen. Vaststelling' verordening aanvulling verordening pp de heffing van leges ter secretarie. Aangenomen. Idem kohier hondenbelasting. Idem suppletoire begrooting. Aangenomen als boven. De verordening tot aanvulling Alge- gemeene Politieverordening waarbij pet venten en rondbrengen van brood op algemeen erkende Christeliike feestda gen op straffe van hedhtenis van ten noogste 6 dagen verboden wordt, wordt aangenomen. Besloten werd een brandkraan op de waterleiding in Stompetoren te laten maken. - Voorstel B. en Wp om raadhuis, school en onderwijzerswoning bij de waterleiding aan te sluiten en closets te laten plaatsen. De heer Oostwouder is wel voor aan sluiting, doch wensent iedereen die zich daar mee wil belasten gelegenheid te neven mede te dingen. De heeren Mantel en Ptagboer geven in overweging, gezien de prijzen die reeds bekend zijn, geen nieuwe aanbe- Rond vraag. steding te laten plaats hebben. De heer Mantel vraagt door wie een werk, aanbesteed door het elec. bedrijf, wordt opgeleverd. Spr. wensdit zulks door een deskundige te laten keuren. De heer Groot vraagt naar aanlei ding van het rapport van het G. E. B. 4»m een afzonderlijke rekening van M ijzen. De heer Mantel zegt, dat in de Ltóit- commissie deze rekening .wel is voor gelegd maar de kwestie is, dat door de verlaging der tarieven de bereke ning gemaakt bii de uitbreiding1 van het beurifT in Mijzen. iWil MHzen zidhzeif I bedruipen dan zat het tarê nog eenige jaren hooger dan in het dorp ScaeAncrho De Voorzitter zegt, dat^i het niet kan goedvinden, dat het eene gedeelte van een zélfde gemeente meer betaalt dan een ander gedeefte. De heer Mantel zegt, dat de raad toestemming heeft gegeven aan de be woners van Mijzen licht te verschaffen tegen een bepaalde voorwaarde en .wei dat deze uitbreiding vopr het reeds be- siaande bedrijf geen nadeel oplevert en wil men nu Mi|zen tegen dezelfde gun stige voorwaardeh licht verschaffen dan zat de raad zich, daarover moeten Vitspreken. De heer Groot vraagt, hoe het staat met den w<g achter de nieuwe begraaf plaats, en met het onderzoek in zake den grond waarop fen schuur van Vos is gebouwd. De Voorzitter zegt, dat op het ka daster bekend is, dat het schuurtje ge bouwd is op grond in eigendom behoo- rende aan den heer Vos. .Spr. zegt verder te zulten inform eer en hoe deze zaak in elkaar zit. De heer Oostwouder vraagt gelegen heid om pp .het gemeente aanplakbord een reclame voor een candidaat te mo gen ophangen. De heer Groot zegt, dat een deqje- Hike aanvraag op .een raa^sveigadenng niet thuis behoort. De Voorzitter verzoekt den heer Oost wouder in het vervolg zulk een aan vraag na de raadsvergaedring tot den burgemeester te richten. De heer Oostwouder vraagt dat voor levering van school- en schrijfbehoef ten aan ingezetenen de levering zal wor den opgedragen. De voorzitter zegt, dat zulks moei lijk Zat gaan, daar de firma’s de gfijzen zoo laag jiebben gesteld, dat ue tus- sdienkomst van een ingezetene niet zon der grootene kosten van de gemeente zal kunnen gesrfiieden. Spr. zegt ech ter een onderzoek in deze toe. De heer Oostwouder vraagt bemid deling van de gemeente om'op de da gen waarop in Alkmaar en Purmerend een jaarmarkt wordt gehouden een ex tra tram te laten rtide*. De Voorzitter zegt toe pogingen daartoe in het werk te zullen steEen. Volgt sluiting. EGMOND-B1NNEN. EGMÜND-BINNEN. A. T. B. Woensdag avond vei van den L.1 de vorige maal ala beetuurshd opende de bijeenkomst met de mededeeling, dat hy door het beetaur was aangewezen als voorzitter. Hy rekende op de medewer king van leden en bestuur. De notulen der vorige vergadering wer den ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen was een «^rijven van het Centraal Bestuur, waarin - de oprichting werd meegedeeld vau een xentraai bureau voor boekhouding ten gerieve vaa de leden, waarbij de opmerking, dat de laad- en tuin bouwers in den regel door den fiscus wer den aangeslagen naar een geschat inkomen. Met boekhouding zou het zuiver inkomen berekend kunnen worden, wat in den regel voordeliger zal zyn. De leden kunnen bo vendien beter den gang en den stand van hun eigen zaken overzien. De kosten van aansluiting by het bureau bedragen 1 per bunder weiland, 1.50 voor bouwland en f 3 voor tuingrond. De leden werden tot aansluiten aangespoord. Van de Coöp. Veilingsvereeniging St. Wil- librord te Heiloo was bericht ontvangen, dat daar kon worden geveild tegen dezelf de voorwaarden als verleden jaat. Besloten werd de producten weder naar Heiloo te vervoeren. Voor de inschrijving voor het vervoer was maar één gegadigde: de heer N. Bakker Nzn., de inschreef voor 49% cent per 100 K.G. aardbeien en 39% cent per 100 K.G. boonen en erwten. Het rijden werd aan den inschrijver gegund, doch tegen de af geronde bedragen van 50 en 40 cent. Voor het met de machine rooien van wit lof en bieten werd ingescheven door den heer KI. Louring voor 1 pet uur en door J. Levering voor 89% cent. Gegutid aan den laagsten inschrijver. De huur van de m*i chine werd voor de leden op 10 cent per uur voor niet-leden op 20 cent per uur bepaald. Hierna ontspint zich eenige discussie over de bestuursverkiezing in de vorige ver gadering. De heel Oly is van meening, dat de verkiezing van den voorzitter, van te voren was beklonken in een onderonsje van het bestuur. Dc voorzitter protesteert hiertegen. De Secretaris had hem wel gepolst, doch toen had hij verklaard geen functie te zullen aanvaarden. Eerst na de verkiezing heeft hy zijn standpunt gewijzigd. De voor het levermg-seiaoen te maken koe ten zullen bestreden worden uit een neffing \an 3 pCt. van de leden en 4 pCt. van de niet-leden van de geleverde producten. Zoo mogelyk tal, evenals verleden jaar later weer 1 pCt. worden terug betaald. By de rondvraag spreekt de beer S. Gaart- huis als zyn meening uit, dat de prys van 12 cent voor aardbeiensloffen wel hoog is. Op gemerkt wordt, dat ijeze prijs ook elders be taald wordt. Hierna sluit de voorzitter de vergadering, met de hoop, dat kwesties als v. dezen avond niet meer aan de orde zullen komen, en met de verzekering, dat hy, al is hy niet bepaald tuinder, toch zyn beste krachten aan de ver eeniging zal geven. in Mijzen I jaanyksche subsidie uit ae gemeentekas. 1 Aangezien deze instelling van weinig be lang voor dexo gemeente geacht wordt, wordt I afwijzend op het adres beschikt Vervolgens is ingekomen de goedkeuring van Ged. Staten op de gemeente-begroojing dienst 1925, en de goedkeuring op de eerste suppL begrooting, dienst 1924. Tevens was van Ged. Staten ingek om en een schryven dd. 10 April jL, bevattende aanmerkingen op de verordening verhaal pensioenbijdrage. Door eenige ambtenaren was over een tijd perk 1 pet. pensioenpremie te veel betaald. Besloten wordt het te veel betaalde terug te betalen, en de nieuwe verordening zoo te regelen dat door de ambtenaren 8 pet. pensi oenpremie zal worden betaald. De ingekomen begroeting van de Gezond heidscommissie werd zonder aanmerkingen goedgekeurd. Vervolgens- kwam ter tafel de levering van electrischen stroom in den Schermer. B. en W. stellen den Raad voor, om een ondersoek by de akiaar wonende ingezetenen in te stellen, in hoeverre zy allen bereid zijn aan te sluiten, en in de volgende vergadering de«e zaak af te handelen, terwijl in beginsel besloten werd wanneer drt gedeelte niet ge heel rendabel mocht «ijn, het verlies te dek ken door het overige bedryf der gemeente, aangexien er anders weinig uitzicht op stroomlevering bier ter plaatse zou «ijn. Door het P. E. N. werd medegedeeld, dat eerlang de buisleiding zal worden doorge trokken naar Oterleek. Oudorp werd verzocht, voozoover dit door haar grondgebied ging, de plaatsen aan te wjjzen waar ay brandkranen tou wenschen. Besloten werd een brandkraan te doen plaatsen aan den Hiugendjjk. Op een desbe treffende vraag voor het uitbreidingsplan ,,’t Ooevaarsnest” werd besloten daat ter plaatse drie brandkranen te plaatsen, terwyl langs de Noordervaart in de Scber- geen brandkranen worden gewenscht, aangezien de huizen daar veel te ver van elkander staan. Door Ged. Staten werd verzocht een kleine wijziging aan te brengen in de bouw verordening, waaraan zal worden voldaan. Ingekomen was een schrijven van G. leeg water dd. 5 Mei, waarin verzocht werd de aangehouden goedkeuring voor den bouw van een woning te verleenen. Besloten werd deze goedkeuring te ver leenen onder nader te stellen voorwaarden. Voorstel tot aanleg van een ondergrondse!) kabelnet in het uitbreidingj^ian. Door den Raad werden de daartoe benoo digde gelden overeenkomstig het begrootings- cyfer beschikbaar gesteld. Vastgesteld werd de 2e suppletoire begroo-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1925 | | pagina 10