Noord-Hollandsch Dagblad. i r Tweede Blad. ALKMAAR. I L r i 1 K t 19* JAARGANG. '.1 BURGERLIJKE STAND. SPANBROEK. “SlK’Si.t JÜWWÜ» OiooFen Agie 'SM.' j HANDEL EN MARKT. KERKLIJSTEN. KUNST EN KENNIS. PROVINCIAAL NIEUWS. WERVERSHOOF. j I Aa adres iling nog :ot het Ö-] I des 1- 2. 3. 7. 8 1 kunnen worden 1 e< n die Willem Koonien en f i 1 en n 4 ZATERDAG 9 MEI 1925. Wie onzer wenscht dezen indruk niet blij vend in zich om te dragen? Wie wil niet 5. 6. ter een het 11 Geboren: Petrus Johannes, z. v. Jo hannes Leek-en Alida van der Fluit - Margaretha Agatha, d. v. Adrianus Vriend en Anna Dekker. jAnna Ma ria. d. v. Theodorus Bijman en Ca tharina Maria Braam. Johannes, z. is deze fancy-fair den heer J. Ditmars. Spr. deelde mede, dat de vereeniging niet financieel in staat is, om nieuwe instrumenten te koopen. Daarom hoopt de vereeniging, die de burgerij altijd ter wille is geweest, door deze fancy-fair de gel den te bekomen, die noodig zijn, om nieuwe instrumenten aan te schaffen. De vereeniging heeft ze noodig, omdat ze thans met de bestaande, het muzikaal niet zoo ver kan brengen als zc wenscht- Spr. hoopt dan ook, dat de burgerij in zocht de H. Maagd gedurende het Öc- >ijzonder te vereeren. legenheid tot aanneming in de ibroederschap, adres Alkmaar; Oudegracht 205. welkp «p het terrein worden gestald. Op de Zandersloot waar een ingang is voor loojicnd publiek, worden geen rijwielen toege- lateu en mogen "Udaar ook niet aan de hand worden vervoerd. Op het middenterrein wordt absoluut nie mand toegelaten, die niet voorzien is van een daarvoor geldige kaart, welke strikt persoon lijk is. Voertuigen mogen niet langer dan noodig is voor in- en uitlaten van passagiers zich in de Nieuwpoortslaan ophouden. Voor stationneerende rijtuigen en auto’s is gelegenheid bij de Vierstaten. Vrachtwagens en ijs wagens enz. worden bij de Vierstaten niet toegelaten. Vóetgangers die zich naar het terrein bege ven worden verzocht den rechterkant van den weg te houden. Het einde der motorrennen wordt door bel- 1 ui den bekend gemaakt Na afloop kan het publiek door alle uitgan gen welke op het terrein aanwezig zjjn, ver trekken. Bij het uitgaan moeten de voertuigen en rij wielen wachten tot het loopende publiek ver trokken is en is het rijverkeer uitsluitend in één richting, via Nieuwpoortslaan, Langelaan naar den Kennemerstraatweg. Publiek hetwelk zich op het terrein bevindt en ua afloop met auto’s of andere voertuigen wenscht te vertrekken, moet aan den 3den ingang instappen. STEDELIJK MUZIEKKORPS. Matinée op Zondag 10 Mei, des namiddags van 35 uur in den Muziektuin. Programma: C. Latann, Rendez-vow. Deutecher Marset. L. Mendelssohn, Heimkehr aus der Fremde, Ouverture zur Schauspial. Joh. Straues, O sohöner Mai, Walzer nach Motiven der kom. Operette „Print Methüsalem”. F. J. Schweinsberg, le Hollandsche Rhapsodie. Pauze. A. Leutner Fêst-Ouverture, opus 42. R. Eilenberg Die Mühle im Schwarzwald A. Thomae, Fantaisie sur l’opera „Mignon”. Finale oud 22 jareu te Schagen. Hendrik de Wit, oud 33 jaren te Hoogwoud met Antje Mole naar, on l 26 jaren te Wij Ier - HOOGWOUD. Van 15 tot en met 30 April 1925. Geboren: Pieter, z. v. Jacob Koning en van Cornelia Beerse. Johanna, d.»v. Jacob Hoog land en van Johanna Sneek. Andries, z. v.> Pieter Wagen en van Jikke Renipt. Overleden: Jan Koorn, weduwnaar van Aaltke Dikstaal, oud 76 jaren. Aaf je Renooy, weduwe van Hendricus Stapel, oud 60 jaren. Ondertrouwd: Petrus Nicolaas Leven, oud 24 jaren te Sijbekarspel met Catharina Rood, oud 24 jaren te Hoogwoud. Jan Vel, oud 23 jaren te Hoogwoud met Johanna Wilhelmina Broertjes, oud 22 jaren te Schagen. Hendrik de Wit, oud 33 jaren te Hoogwoud met Antje Molenaar, oud 26 jaren te Wljdeues. Pieter Smit, oud 32 jaren te Hoogwoud met Trijntje Keyzer, oud 26 jaren te Winkel. Getrouwd: Klaas Honig, oud 23 jaren te Nieuwe Niedorp met Aaltje Kuiper oud 22 jaren te Hoogwoud. Cornelia Blauw, oud 30 jaren te Wognum met Alida Angelina van Diepen, oud 22 jaren te Hoogwoud. Pieter Jan Bakker oud 23 jaren te Hoogwoud met Ida de Groot, oud 25 jaren te Venhuizen. Si mon Dekker oud 23 jaren te Hoogwoud met Alida Koemeester oud 25 jaren te Monnicken- dam. Petrus Nieolaas Leven, oud 24 jaren te Sijbekarspel met Catharina Rood, oud 24 ja ren te Hoogwoud. Jan Vel, oud 23 jaren te Hoogwoud met Johanna Wilhelmina Broertjes Van welke beteekenis deze film is? Prof. Pater Moikenboer uit Nijmegen schrijft ter inleiding van deze film o.a.: „Voor de Katholieken van de geheele we reld is dit jaar 1925 van een bijzondere beteèkenis. Het is n.l. het jubeljaar, dat te Rome, het middelpunt van de Christenheid, met groeten luister gevierd werdt Daarom zijn de gedachten van de katho lieken, meer nog dan anders, naar Rome gericht, en velen van hen, ook van onze landgenoeten zijn zoo gelukkig dat zij de H. Stad persoonlijk kunnen bezoeken, om daar aan de geestelijke gunsten en voordoo ien van het Jubeljaar deelachtig te wor den. ’t Heilig» Rome de stad des Pausen de stak ook van zoo veel onnoemelijke kunst schatten, is inderdaad de magneet, die te recht en vooral katholieken tot zich trekt. Maar niet iedereen verkeert in de geluk kige omstandigheden om de verre reis over de Alpen te aanvaarden; velen blijven reik halzend achter. Zich afvragend, hoe de stad der zeven hemelen, in haar eeuwen oude en altijd jeugdige pracht en verhe ven majesteit zich aan de blikken van de duizenden pelgrims zal openbaren. Gelukkig echter komt de moderne tech niek aan de verlangens en mijmeringen van deze thuisblijvers op buitengewone wyze tegemoet. ij De filmkunst stelt ons in staat, als in le venden lijve getuige te zijn van hetgeen de oogen der bedevaartgangers boeit en verrukt. Daarom zal Katholiek Nederland en zullen allen, die, van welke godsdien stige overtuiging zij ook moge zijn, belang stellen in de grootsche gebeurtenissen van het Jubeljaar te Rome, het dankbaar toe juichen dat ay door do film-tecbntek in de gelegenheid worden gesteld, om ten minste met het Centrum van alle Jubilée-plechtig- heden van nabij kennis te maken.” En tot slot: „wij nemen na het aanschou wen van dit heerlijk kunstwerk den indrak mede, dat wij persoonlijk deelgenomen heb ben aan de grootsche feestvieringen en plechtigheden, ten Vatikane." DE NIEUWE KRUISWEG IN DE ST. JOSEPHKERK TE ALKMAAR. De St. Josephkerk te Alkmaar is wederom drie statie’s van den nieuwen, door den WelEerw. Pater Rayinundus van Bergen ge schilderden Kruisweg rijker geworden: Thans prijken naast de vier eerste statie s, waarover wij reeds vroeger ons bewonderend Johannes, z. v. Jacob Zwagerman en Johanna Rood. Simon Jacobus, z. v. Simon Karsten en Maria Eljsalxti Stam Catharina Agatha, d. v. Johannes Adrianos de Jong en lansje Maria Dek ker. Ondertrouwd: Cornells Kieftenburg alhier en Aa'je Koopman te Westwood Wilhelmus van Duin en Cornelia Huisman te Wervers hoof. Dirk Srr.it te Wognum en Agatha Scholten. Simon de Boer te Obdam en Clasina Jol. Petrus Limmen en lansje Com mandeur, beiden alhier. Cornells Ja cobus Bakker te Amsterdam en Jacoba Kuiper. Theodorus Groskamp en Catharina Bankras te Obdam. Corne'is Beemsterboer en Geertrui- da Groot, beiden alhier. Hendricus Joselus Ootes en Maria Groen te Wog num. Johannes Hubertus Kareis en Maria Mol te Nibbixwpud. Theodo rus Nicolaas Mul en Maria Beerepoot te Nieuwe Niedorp. GetrouwdD. Smit en A. Scho'ten. S. de Boer en C. Jo* WEINIG ANIMO' Naar ons uit een overzicHtstaatje in „De Tribune” van gisteravond blijkt, is in* het najaar van 1924 (het was ons heusch ont gaan) de afdecling Alkmaar der Communis tische partij wegens gebrek aan belangstel- 7 leden, punt ge- 1 - I - I groot en getale de faney-fair zal bezoeken. Dank brengt spr. aan den beschermheer, I I den heer Mr. A. P. H. de Lange, die de ver- I eeuiging wederom met raad en daad had bij gestaan; aan Burgemeester en Wethouders en den Commissaris van Politie voor de toestem ming tot het houden van de fancy-fair en wat daaraan verbonden is; aan de schenkers, die de aanwezige goederen cadeau gaven; aan den heer Spanjaard voor ds welwillendheid om een orchestrion beschikbaar te stellen. Medegedeeld werd nog, dat de directeur, de 79-jarige heer Otto, niet aanwezig kon zijn, omdat hedenochtend zijn echtgenoote overleden was. De fancy-fair zal heden tot 3 uur en mor gen tot 2 uur geopend zijn. Er is ruimschoots gelegenheid zich te amu- seeren: het is er een kleine kermis, want aanwezig zijn een rad van avontuur, Boepla- tent, werptent, koekhaktent, spijkerbord, sul letjes voor den verkoop van paling, fruit, ijs, sigaretten enz. Voor de gezelligheid zorgt voorts het or chestrion van de firma Spanjaard. AANGEHOUDEN. Op verzoete van den Commissaris van po litie alhier werd door de recherche te Zaan dam zekere de M. aangehouden, verdacht van verduistering van een handwagen. Hy werd naar hier overgebraebt. DE MOTORRACES. Voor de Motorraces op morgen zijn twin tig der beste amateurs ingeschreven. Tribuneplaatsen worden ditmaal ook ver strekt voor leden van V. V. V. ad 1.40 met inbegrip van Sted, Bel. HET WQONWAGENPARK (KAMP). Het woonwagen-vraagstuk heeft thans in Alkmaar ook zjjn oplossing gekregen door dat de woonwagenbewoners, voorheen met hun wagens staande aan den Kanaaldijk, on der de gemeente Oudorp, een betere huis ves ting hebben gekregen in het woonwagen kamp aan de Noorderkade bij dq^Spoorbrug, hetwelk sedert eenige dagen in gebruik is genomen. In dit kamp, dat van gemeentewege is aangelegd, worden nu voortaau alle' woon- wagens ondergebracht, waarvan de bewoners voor kortoren of langeren tjjd in Alkmaar wenschen te verblijven. Ten geriéve der bewonera is gezorgd, dat dit kamp een behoorlijke verlichting neeft; benevens een waterleiding, terwijl ook bevordering der hygiëne is aangebracnt doelmatig privatengebouw en achter in park een groote put is geplaatst voor vuil- verzameling. Op het terrein, dat nog niet op volle groet te is, doch geleidelijk wordt uitgebreid, staan thans ongeveer 20 wagens, maar er zal plaats komen voor ruim 50 wagens, zoodat met de kennis voldoende gelegenheid zal zijn, de woonwagens uit andere plaatsen, zooals vroeger in de nabijheid der groentenveiling, in de gemeente te weren. Een en ander is inderdaad oen verbetering en zal in de toekomst blijken een goede waarmede allen gebaat tharina Maria Braam. J Ajifj 7 uur Isof met preek, ter eere van Maria. In de week de H.H. Missen te 7, 8 9 uur. Ma. half 8 oefening v. d. H. Familie. Do. 7 uur Lof ter eere van Maria Za. 4 uur bicchthooren; 7 uur lx,f. ENKHU1ZEN. Zo. stille H. MIs om half 8; 10 uur Hoog mis; 6 uur Lof. lu de week de H.H. Missen om half 8. Di. 7 uur meisjes-Congre^tie. Wo. en Vr. om 7 uur Maria-Lof. Biechthooren des Zaterdags vanaf 5 uur. Rome en den Paus zien? ZONDAGSSLUITING APOTHEKEN. Op a.s. Zondag 10 Mei zal de apotheek van den heer H. J. F. Wanna, Ritsevoort 5, ge opend zyn; de andere apotheken zijn geslo ten van Zaterdagavond 10 uur tot Maaiiag- morgen 8 uur. De apotheek, die den Zondagsdienst heeft, is gedurende de geheele daarop volgende week 's nachts geopend. De andere apothe ken zijn behalve 's Zondags en op feest la gen ook gesloten op werkdagen van des avonds 8 uur (’s Zaterdags 10 uur) tot den volgenden morgen 8 uur. POLITIEMAATREGELEN BIJ DE MOTOR- WEDSTRIJDEN. Op 10 Mei a.s. wordt zoowel by den aan vang als na afloop het rijverkeer in ééu rich ting geleid en wel 'dooi- de Nieuwpoortslaan in de richting Heiloo en langs den Kennemer straatweg in. de richting Alkmaar. Y^uaf 12 uur n.m. zyn de Nieuwpoortsteeg en de Langtlaan aan de Straatwegzyde voor het rijverkeer gesloten. Alle voertuigonver- keer gaat over de Nieuwpoortslaan, ingang Vicrsttften. Voor het Sportpark zijn drie ingangen; ge rekend vanaf den Hout zijn de 1ste eu do 2<lo ing. 'v. bestemd voor liet loopende publiek, terwijl do 3de ingang béstemd is voor auto’s jUidtre voertuigen, motorrijwielen en tktsen denzelfden toon eb in dezelfde stemming gehouden; overal diezelfde rust, diezelfde devoot-stemmende waardigheid, die sterk- sprekeude vertolking van de door bijfiguren niet afgeleide statie-gedachte;voveral ber gen de paarsdonkere luchten het zwaarmoe dig en toch wonderbare van dien historischen geweldigen dag, overal glooit rustig het landschep. De vjjfde. statie, Simon van Cyrene helpt Jezus het Kruis dragen, toont ons den God- mensch in zijn ten-eihde-afgematte houding; de sterk-stoere koppen der overige man nen doet de matte moeheid van den Christus nog meer gevoelen. De zesde statie, Veronica reinigt Jezus’ aanschijn, heeft iets teers en liefs: een blik vol innige goedheid straalt uit Jezus' oogen zoo droevig staande in het smartengclaat Veronica een mooie, ranke, teere ver schijning in artistiek plooiend gewaad te gen. In de zevende statie de eerste val van Christus zien wy den Godmensch onein- dig-hulploos neergezonken ter aarde. Ja, waarlijk, déze statie’s stemmen tot K ruis w eg -gevoelens en kruiswegoverwegin- gen. En de kunstenaar bereikte hier een resul taat, dat hy als priester-kunstenaar vooral voorzeker zélf gaarne nageetreefd heeft. Een kerkwand is thans van nieuwe Kruis- weg-statie’s gevuld (welk een heerlijk oolo- riet, deze galerie van schilderstukken!), we hopen, dat thans ook spoedig de andere wand zyn ryke versiering in statie’s zal mo gen krijgen. L. S. ZWAAG, Bangert en Omstreken. 8 Mei. Radijs f 3—£.50 per bos: rhabarber f5 -10. spinazie f 2.50—7.50; peren f 11; nieuwe aardappelen 25 cent per pond; selderie 7—9 ct. per bos; bloemkool f f739.00; bieten 50 cent j>er 100 stuks; postelein f 16- 18; sla f 3—10.20; wortelen f 512.00; andy .-io L4; Wegens den grooten aanvoer van groenten wordt van heden af 3 maal per week veiling gehouden, terwyl de telephoon alsdan alhier zal zijn opengesteld van des morgens 8 uur tot avonds 9 uur; voor belanghebbenden een groot gerief. ALKMAAR, 9 Mei. Eierveiling .voor Hollands Noorderkwartier. Aanvper 100.000 kipcieren. Prijzen: 56'58 KG. f5 70 6.10, 58 60 K.G 16 -f6.20, 60 62 K.G f6.20-6.80, Bruin f 6-30 6.80; eendeieren aanvoer 24,000 stuks prijs f 5.60 -5.70 ner 100 sstuks. SCHOOR! Zo. ha.f 8 Vroegmis; 10 uur Hoogmis; ’s- natn. 1 uur Cat.; 2 uur Vespers. Do. ’s av. 7 uur Lof ter eere van Maria.* Za. nam. 37 uur biechthooren. De gebeden worden vet recht voor An tonia Meereboer, die met de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden is voorzien. CASTRICUM. Zo. 7 uur Vroegmis; half 9 H. Mis voor de kinderen; 10 uur Hoogmis; 2 uur Lof, daarna H. Familie. Ma. de H.H. Missen te 7 en 8 uur. Di. feestdag van den H. Paneratius, Pa troon der kerk, de H.H. Missen to 7 en 8 uur; 10 uur Hoogmis; 2 uur Lof. Wo. de H.H. Missen te 7, 8 uur en kwart over acht. Do. de H.H. Missen te 7 en 8 uur; 9 uur gez. Maandstond voor Cornells Tromp; Vr. de H.H. Missen te en 8 uur. Za. 6 uur by de*Eerw. Zusters; 7 en 8 uur in de parochiekerk; 48 uur biechthooren. half 7 Lof ter eere van Maria. ONDERDIJK. Zo. half 8 voor Emma Blauw en overl. kinderen; half 19 voor de parochie. Ma. half 8 uit dankbaarheid ter eere van den H. Gerardus. Di. half 8 voor Giietje Sijin. Wo. 9 uur voor Bruidegom en Bruid. Do. half 8 voor Cat. Hoogland. Vr. half 8 voor VVilha. Grooteman. Za. haü 8 voor Marts. Brandsen. Zo. half 8 voor Marga. van Velsen; half 10 voor de parochie. Zo. Heden 4e Zondag na Paschen, 7 uur Communie-uitreiken; lialf 8 de Vroegmis; half 10 de Hoogmis; half 2 Cat.; half 3 Lof met rozenii. In de week de 11. Mis te half 8, minstens 5 minuten vóór half acht, en onder de H. Mis Coinmunie-uitreiken. Ma. 's av. tc half 7 Lof, waaronder dc in stallatie van den nieuwen Pastoor door den H.Eerw. Heer Deken. Wo. ’s av. te half 8 vergadering 3e Orde, afd. mannen. Do. ’s av. te half 8 Lof ter eere van het H. Sacrament; lied No. 6. Za. half 12 biechthooren voor de kinde ren, en van 58 uur voor de overigen. Voor de 3e Orde Woensdag en Zondag 17 Mei, volle aflaat. A.s. Zondag 17 Mei plechtige Communi» iedcren dag te half 12 oefeningen voor deze kinderen in de kerk. ZAANDAM. Zo. de H.H. Missen te 7, 9 en 10 uur; 12 uur Cat.; 4 uur Vespers; half 5 Patronaat; AGENDA. R. K. VEREENIGJNGSIGEBOUWl MAANDAG uur zittingr voor de Voorschotbank. DONDERDAG 8 uur Beskrursraad- venradering van den R.K. Volksbond. ZATERDAG Contributie-betalingen op de gewone uren. 5—6 uur gelegenheid om te sparen. 7—8 uur spreekuur Bureau voor Arbeidsrecht Voor het Ondersteuningsfonds heb ben zitting Ruiter en van Westen. Woensdag. Donderdag en Vrijda<r,van 12—1 uur bestaat er gelegenheid om den ambtenaar van den Bond te spreken. PLECHTIG OCTAAF TER EERE VAN O. L. VROUW. POSETT gehouden te Heppeneer. Zij, die als lid- in de Aartsbroeder schap ziin ingeschreven, wotden ver zocht de H. Maagd gedurende het Oc- ALKMAARSCHE R. K. TURNBOND. Aan ondergeteekenden, oprichters en voor- loopige bestuursleden van den Alkmaarschen R. K. Turnbond was sinds lang gebleken, dat door de Alkmaarsche katholieken werd uit gezien naar een gelegenheid het turnen in den meest uitgebreiden zin te kunnen beoefe nen in een katholieken Bond. Alléén gebrek aan geschikte localiteit en ge mis van een volkomen bevoegde leerkracht beletten to^ nu toe aan dien billijken wensch gevoig te geven. Nu binnen kort uitstekende turnzalen van alle benoodigde gymnastlekwerktuigen voor zien ter onzer beschikking kunnen worden gesteld en de mogelijkheid bleek een alleszins bekwaam leeraar aan ’n eventueel op te richs ten vereeniging te verbinden, meenden wij in het belang van katholiek Alkmaar deze gele genheid te moeten benutten. De voordeelen aan dezen R. K. Turnbond verbonden zullen zeker niemand ontgaan en de Ouders en Opvoeders op de eerste plaats zullen redenen vinden zich over de oprichting te verheugen. Immers: 1. Redelijke beoefening van het turnen on der degelijke en deskundige leiding komt ten goede: a. aan gezondheid en lichaamskracht. Nog dezer dagen kwam ons een geval ter oore van een sollicitant voor een bepaalde functie, die door den geneesheer werd afgekeurd onder deze bemerking „Indien U meer aan gymna stiek had gedaan, zou het niet noodig geweest zyn U af te keuren”. U aan orde en tucht. De klachten over or deloosheid en tuchteloosheid en de instel ling van eer. Tucht-Unie bewijzen dat bevor dering van orde en tucht niet aan weeldebe lasting behoeft onderhevig te zyn! Welnu zy- worden zonder geweld, prettig geleidelijk en byna onmerkbaar versterkt door de gymna stiek. 2. Het voordeel van een volkomen bevoegd leeraar, voorzien van de noodige diploma’s kan bij turnbeoefening aan werktuigen niet licht te hoog worden aangeslagen. Zonder voldoende vóóroefening en geleidelijken over- gang van de tene oefening in de andere kan aan de gezondheid blijvend schade worden toegebmcht. Getraindheid gepaard aan bestu- deerdheid van den leeraar geven hier alleen den noodzakelyken waarborg. 3. Goede sport houdt At van minder goede •vermaken. Welnu de goede leiding verzekert reg“lmaat er afwezigheid van ruwheid. De sport en lichte athletiek kunnen aldus een op voedend en karaktervormend vermaak zjjn. 4. Het toezicht van Diocesaan Hoofdbe stuur, Kringbeetuur eir Technische Commis- sies sWan in voor een goeden gang van zaken Het Bestuur stelt zich vóór aan alle katho lieken van Alkmaar de gelegenheid te ope nen tot den Bond toe te treden. Een goede organisatie eischt dat ’t aantal deelnemers (sters) en U gehalte der loden geruimen tijd v. te voren kan worden berekend ’t Voorloopige Bestuur, dat inmiddels tot alle gewenschte inlichtingen bereid is, ziet daarom gaarne aanmeldingen reeds nu tegemoet. ZB de advertentie in dit nummer. Pater Call. Prejler O. P. Nassaulaan 4. Mevr. v. d. Werf—De Graaf Emmastr. 17 Mr. H. A. J. M. Kusters Nassauplein 14. FANCY-FAIR „ONS GENOEGEN.” Om in het bezit te komen van niehwe in strumenten organiseert de muziekvereeniging „Ons Genoegen” heden en morgen in de „Harmonie” een fancy-fertr. Hedenmorgen te elf iir is deze fancy-fair officieel geopend door den eere-voorzitter, INBRAKEN. In bet laatst der vorige week werd er bij de politie aangifte gedaan, dat er des nachts was ingebroken in de Ryks Hoogere Burger school, de Haudeledagschool en de 5de Ge meenteschool alhier. Enkele voorwerpen, zooals een actentasiih, zeemleeren lappen en handdoeken werden vermist, alsook een blauwe colbertjas en ij- behoorend vest van den amanuensis van een der scholen, waarvoor door den dader ander jas en vest waren achtergelaten. Uit een ingesteld onderzoek kwam aan het licht, de dader zich toegang tot die scholen had verschaft door inklimming. Waar uit meerdere plaatsen in ons land op soortgelijke wyze in verschillende scholen was ingebroken, wordt vermoed, dat die mis drijven door een en dezelfde persoon zyn ge pleegd.' Dezer dagen is bericht ingekomen, iat die persoon vermoedelijk te Amsterdam is aan gehouden. Deze aanhouding was het gevolg van 't door middel van radio rondzenden van zyn signalement. Het onderzoek in deze wordt voortgezet. LICHTEN OP. Hedenavond voor rijwielen en motorrij tuigen om 8.06 uur lichten op. Morgen om 8.08 uur. een marktjubileum. De botermarkt had vandaag een feestelijk aanzien. Eén der trouwe verkoopsters n.l., mej. W ed. Houtenbosch, herdacht heden den dag, waar op zij voor 30 jaar voor het eerst ter markt kwam. Dit was voor het personeel der markt aan leiding, om haar vaste staanplaats met groen en vlaggedoek te versieren, terwyl vanaf het hek de vaderlandsche driekleur en de stede- lyke vlag wapperden. Toen mej. Houtenbosch hedenochtend ter markt kwam, werd de bel geluid, waarna zij door dep marktmeester, den heer H. E. Bot man namens bet personeel werd (ongespro ken. De heer Bosman wees er op, dat deze 30 jaar heel wat beteekende. Want had de ju- bilaresse niet steeds le kwaliteit boter ver kocht, dan was haar zaak verloopen. Voorts wéés spr. op de goede verstandhouding tus- schen mej. Houtenbosch en bet personeel. Ook door de kooplieden en bezoekers werd mej. Houtenbosch gelukgeweuscht. Zelfs na men haar concurrenten aan de feestelijkheden Uit dankbaarheid tracleerde de jubilaresse degenen, die by haar inkoopeu kwamen doen, op bonbons. Geboren; Anna, d. v. .leunis Saai et. Trijntje Pijper. Antje, d. v. ComeHs de Groot en Celie Tahna. .Wilhel mina, d. v. Simon Spekken en Catha rina Petronelta Pronk. OndertrouwdCornelia Vriend te Wognum en Catharina Cornelia Tromr te Berkhout. Cornells Poland te Hoogwoud en Anna Schuit, onlangs te Wognum. Jacobus Konijn te Wog num en Maria Noppes te Oude Niedorp. Cornells Jacobus Bakker te Wog- num en Jacoba Kuiper te Spanbroek- Frans Grooteman te Andijk en Aagje Slijkerman te Wognum. omeis Blauw te Wognujn <-1 Ahda Angelina van Diepen te Hoo„.vv-*u-, Pietef Stam te W .i L-ngeuje van Die pen te Zwaag. Dirk Smit te Wogfc mum en Agatla Scholten te Spanbroek. Gerbrand Zwaan te Wognum-en Alida Bruin .te Sijbefc-sspeL Hendrikus Josephus Ootes te Spanbroek en Ma ria Groen te Wognum. Antonius dg Boer te Wognum en Agatha Johanna Bakkitm te Heerhugowaard. The odorus Nicolaas Mul te Spanbroek en Maria Beerepoot te Nieuwe Niedorp. onlangs te Wognum. Gehuwd: Corneiis Jacobus Bakker en Jacoba Ku.per. Frans Grooteman en Aagje Slnkerman. Hendrjkus lose phus Ootes en Maria Groen. OverledenAagie Rohof, 51 jaar, echt genoote van Gerrit Roozendaal. Si mon Knol, 63 jaar. echtgenoot van Neeltje de Boer. Mattheas Steur, 54 p WERVERSHOOF. Bevolking. Ingekomein Jacob N. Wessemius van tfibbixwoud; óacob.i M. Out van Hoogkarspel; Geertraida Koning van Berkhout; Albertus Boots van Berkhout; Pieter Neuvel en gezin van Andyk; Jacobas Ooteuian vau Bovenkarspel. Vertrokken: Anna Wunder naar Hamborii, Trijntje Goot naar Hoogwoud; Teunis BIok-, dijk tn echtgenoote naar Blokker; Cornell^ Huisman naar Bergen; Maarten Beenwteiboet en echtgenoote naar Hoorn; Reindert van Uord en gezin naar Hoorn; Jacob Be**»* ster en gezin naar Alkmaar; Ckmen» ster naar Venhuizen, ling opgeheven geworden. In Juli 1924 had de afdeel’ op 24 December was zy tot daald! Medegedeeld wordt echter (meu houdt er den moed maar in!) dat men te Alkmaar nog „enkele aanknoopingspunten’’ heeft, en dat binnenkort getracht zal worden, hier ter ste de weer een afdeeling op te richted. Het pleit voor het gezond verstand der Alkmaarders, dat Je communistische Irtccil hier zoo weinig verspreiding kan vinden! „PAUS EN VATICAAN”. Uit een in dit blad opgenomen adverten tie blykt, dat in verband met de filin-ver- tooning „Paus en Vaticaan" in „Het Gul den Vlies” te Alkmaar op Maandag, Dins dag. Woensdag en Donderdag a.s. verschil lende autobusdiensten op de omliggende ge meenten georganiseerd zjjn om het den in woners dier gemeenten gemakkelyk te mar ken, het, heel bjjzondere, indrukwekkende, grootsche Roomscbe filmwerk te Alkmaar te komen bewonderen. Wjj twyfelen nietj of de Katholieken van Alkmaar en omgeving zullen in den loop der volgende week toonen, dat zy het ten- zeerste op prjjs stellen, reeds zóó spoedig in de gelegenheid gesteld te worden, dezen „Paus en Vaticaan’’-film te zien. Evenals met de film „Adoro Te” van het Euch. Congres gaat ook thans weer van Alkmaar de victorie uk.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1925 | | pagina 11