Pi No *1 Tafereelen uit het Evangelie. KERKLIJSTEN. ALKMAAR. va. A - zon- 7 uur Congregatie voor de IS- de 4 Ijjk uit het water. I Zo. laatste dr 6 uur wordt de ih. Mis; van 58 d. van 01 do 1 uur gelegen- If 8 oefe- van ST. JOSEPH. Zo. 2e Zondag der maand, byzonder toe gewijd aan den Zoeten Naam Jezus, col lecte voor de kerk, half acht en 9 iwr de stille II.H. Missen, half 11 Hoogmis, half 7 Lof met gebeden en gezangen ter eere van den Zoeten Naam Jezus. Ma. van 45 uur biechten voor de «in deren, 7 uur Lof ter eere van den H. Petrus, Mart, Patroon der zieken. Di. onder de H. Mis van half acht alge- Di. avonds 7 uur riTeisjes-Congregatia Do. ’s avonds 7 uur Lof. Bieehthooren des Zaterdags vanaf 4 uur. OBDAM. Zo. half 8 Vroegmis; 10 uur Hoogmis; 2 uur Cat; half 8 Lof met predikatie en Te Deum. Ma. tot en met Vrijdag iederen avond te 8 uur Lof; Vrijdag met predikatie. Vr. half 9 gezongen H. Mis. Za. van 5half 9 bieehthooren. De gebeden worden verzocht voor Joanna Ruiter. van het Veertigurengebed. 'set AUerheiligsto ter aan- hama de le H. Mis voor von Jacobus Schuit^ als van het H. Hart; 8 ie levende leden van door den ZeerEerw. Pater Bonaventura van de Congregatie der H.H. Harten, daarna ge nerale Absolutie v. d. leden van de 3e Orde. Za. a morgens van half 9 biechtgele genheid. Ma. 7 uur voor Jacob Buter en Aaltje de Jong, Di. 7 uur voor Jan Groot, Dirkje Kunst en fam. Wo. 7 uur voor overl. fam. Ursem—Groot, Do. 7 uur Z.Eerw. Pastoor Helwig. Vr. 6 uur voor overl. fam. De Goede en de Brujjn; 7 uur voor Joanna Bibo, hsv. v. Jac. de Groot. Za. 6 uur voor Jan Outhuis en Antje Brou wer; 7 uur Neeltje Wever en overl. fam. De gebeden worden verzocht voor Joanna Swinkels en Jacob Kaptein, die met de laat ste H7H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien en voor Z.Z. E.E. H.H. Helwig en Beukers. belangen der natie de wacht hield, was wan trouwig. De rijke hoogepriestersfamilies, do hooge ambtenaren van den tempel, de Rab bijnen en hun aanhang de Farizeën, zagen noode do bewegingen groeien. Dat was menschelijk. Gevestigd gezag en partijleiders zijn bang voor nieuwigheden, als die van hen niet uitgaan. Joannes nu had van het synedrium of van de Rabbijnen geen ge loofsbrieven gevraagd. Hij ging zijn gang, alsof zjj niet bestonden. De leeraars verwacht ten wel, dat de Messias, ja dat zelfs Elias en de verbeide profeet doopen zouden. Maar di» ■moesten vooraf hun bewijzen aan de Rabbij nen voorleggen. Daarin lag wel de hoofdgrond van hun af zijdigheid. By den aanvang van Joannes’ optreden waren ook wel Farizeën en Sadduceën om zijn doopsel gegaan. Wellicht omdat zij het aanzagen als een uiterlijk reinigingsbad van wettelijke smetten, en meenden dat Joannes ten slotte in hun wegen liep. Maar de klaar ziende durver bad hun v meet af gewezen op de geestelijke betcekcnis van zy'n doopsel Zij moesten innerlijk bekeeren, waardige vruchten van boetvaardigheid voortbrengen, anders haalde het niets uit. Zij moesten hun nationalen overmoed afleggen, en niet wanen dat het volstond Jood te zjjn om rechtvaardig te zijn: „Jlddergebroedsel, brengt dan «aar dige vruchten van boetvaardigheid voort, r'n zegt toch niet bij u zelven: Wij hebben Abra ham tot vader. Want ik zeg u dat God do macht heeft om uit dezen steenen Abraham kinderen te verwekken.”- Daarmee had Joan nes een schrille tegenstelling gemaakt tus- sohen zijn zèdelijke gerechtigheid en hun ri tueel» reinheid. Een vergelijk was niet mog e lijk. .Tech durfden se niet openlijk beweren,-dat Zo.-feestdag nle; do H.H. Mi uur de Hoogmis; half 2 Cat.; half 3 Vespers m$t rozenh.; half 5 Maria-Congregatie Jon- genspatronaathalf 7 plechtig Lof met preek, processie en Te Deum. Ma. de H.H. Missen te 7 en 8 uur, overige dagen te 7 uur, half 8 en 8 uur; 7 uur Lof met rozenh. DL 7 uur de TL Communie der kinderen; 7 uur Lof met rozenh. Wo. de H.H. Missen te 7, 8 en 9 uur gez. H, Mis met Vcni Creator voor Br. en Br.; 6 uur Maria-Congregatie; 7 uur Lof met rozen hoedjez- Do. de H.H. Nissen te 7 en 8 uur, en 9 Uur gez. H. Mis met Veni Creator voor Br. en Br.; van 6 uur af gelegenheid om te biechten.- Vr. feestdag van het H. Hart; 7 uur gez. H. Mis voor de leden der Broederschap; 7 uur Lof met preek en toewijding der Zelatricen van het H. Hart. Za. ’s middags van 4 uur af gelegenheid om te biechten; 7 uur Maria-Lof met rozenh. Deze week Cat. als naar gewoonte en bieeht hooren voor le en 2e klasse. RINNEGOM. Zo. 7 uur voor J. v. d. Mejj; half 10 voor de parochie, Eucb. dag; 2 uur Lof met preek, gebed en Te Deum. Deze week geen Cat. Ma. voor J. v. d. Velden en overl. Oudars. Di. voor Jacob Mulder en overl. fam. Boendermakcr en Tervoort. Wo. voor Maria ApeldoornZuurbier. Do. voor Anna NoortLigthart; 47 uur bieehthooren; geen Lof. Vr. feest van het H. Hart; 7 uur gez. H. Mis ter eere van het Godd. Hart; 7 uur Lof met preek. Za. voor Maria LieUjngNujjcns; 3—8 uur bieehthooren. A.s. Zondag 7 uur voor Maria en Adriana Apeldoorn; half 10 voor de parochie. SCHOORT,. Zo. 7 uur H. Mis; half 10 Hoogmis; 2 nur Lof met predikatie. Vr. half 8 gezongen H. Mis, en ’s avonds 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. Za. ’s namiddags van 37 uur biechthoo- ren. De gebeden worden verzocht voor Antonia Meereboer, Jio met de laatste H.H. Sacra- men is voorzien. HEERHUBOWAARD. H. Hart. Zo. Heden om half 3 Lof ter eere van het H. Hart met Litanie; half 2 groote naJeering. Do. biechtgelegenheid van 57 uur; 7 uur Lof met preek. Vr. patroonfeest der kerk. Dien dag en Za. de H.H. Missen om 6 en 7 uur; 7 uur gezon gen H. Mis. Voor en onder de H.H. Missen uit reiking der H. Communie. Bieehthooren dagelijks van 37 uur. Za. 7 uur Ix>f met preek; bieehthooren v.m. tot 12 uur en vaif 3—7 uur; 7 uur plechtig Lof met preek. Zo. wordt de H. Communie uitgereikt om 6 uur en half 7. Bruidjes zullen tjjdig aan wezig zijn voor het.Lof. Zo. 7 uur tot herstel van een zieke; 10 uur voor de parochie. Joannes louter gtenschenwerk verrichtte, dat zijn zending en zjjn doopsel niet van God kwam. Want zjj waren beducht voor het volk. Het geheele volk zou hen gesteenigd hebben, want het was overtuigd, dat hij een waar profeet was. Werden zjj over Joannes’ doop sel ondervraagd, dan antwoordden zij ontwij kend: zij wisten niet van waar het was. In het geheim echter belasteren zjj den ge weldigen volksprediker. De laster is de angel der kleingeestigen. Wel viel op Joannes’ le ven niets te beknibbelen: hij leefde gelijk hij leeraarde. Maar juist het hooge, on gemeene van zijn leven gaf hun aanstoot. Dat hij geen wjjn dronk, kon er nog door: de Nazira uit gelofte dronken dien ook niet. Maar dat hij geen brood at, en enkel van vruchten en ho nig leefde, dat ging te ver. Een redelijk mensch moest brood eten. Het stond dan vast „Hij was van den duivel bezeten.” Toen kwam Jesus van Galilea naar de Jordaan tot Joannes om zich door hem te la ten doopen. Thuis had Joannes over het bezoek van den jongen bloedverwant uit Galilea dikwijls hoo- ren vertellen. Doch wellicht had hij Jesus zelf nooit gezien. Hij was zoo jong de wildernis ingetrokken! Maar onder Gods aandrang voelt hij dat die jonge Galileër die bij hem op den oever staat en om het doopsel vraagt, grooter moet zijn dan hij. En Joannes verzette zich en zeide: „Ik moet door U gedoopt worden en Gij komt tot mij?” Maar Jesus antwoordde hem: „Itaat het nu toe; want wo betaamt het ons alle gerechtig heid te vervuilen. „Toen Het hij Hem toe. Jesus steeg, na gedoopt te zijn, onmiddel- Ibk uit het water. En «ie, de hemelen gingen open, en Hij zag den Geest Gods als een duif OFFICIEEL KERKBERICHT van het „Noord-Hollandsch Dagblad” beid om te biechten. Za. moeten komen biechten de meisjes van het St. Agnes-Patronaat, van de Zondag- sche en Woensdagsche Leering. Vr. de 1ste H. Mis te 6 uur. ST. DOMIN1CUS. Heden, Zondag o^der het octaaf van H. Sacramentsdag. Óm 6 uur, half 8 en 9 :>ur stille H.H. Missen met onderrichting, half lx Hoogmis met predikatie. Onder de H.H. Mis- sen collecte voor de kerk, die b”z?nler in de dadigheid der geloovig.a vc. aanbevolen. Half 1 en 1 uur Cat voor de groot) leering, 5 uur H. Familie voor de mannen, 6 uur voor de jongens, 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Ma., DL, Wo. en Do. morgen pin aalf 8 gez. H. Mis met uitstelling vanwege het octaaf van H. Sacramentsdag, en Maandag- en Dinsdagavond 7 uur, Woensdag- en Don derdagavond half acht Lof ter eere van het xi Sacrament. Di. middag na de school biechten voor de kinderen, die Woensdagmorgen kwart 'vér 7 gezamenlijk cgmmuniceeren. Wo. avónd vrouwen. Do. avond 7 uur Congregatie voor meisjes. Do. avond van 58 uur gelegenheid om te biechten. Vr. feestdag van Jezus’ Goddelijk Hart, 9 uur Solemneele Hoogmis, waarna de toe wijding onzer Orde aan het Goddelijk Hart, des avonds 7 uur Lof, feestpredikatie en toewijding der parochie aan het H. Hart van Jezus. Allen die daarbij tegenwoordig zijn, kun nen een aflaat van 7. jaren en 7 quid ra* genen verdienen, en als zjj gebiecht en ge communiceerd hebben een vollen afloat. Za. avond 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd. BIJ JOANNES DEN DOOPER. IX. Van ’s Doopers leerlingen zijn er nkel twee bjj naam bekend: Andreas en wellicht Joannes, twee vlsschefs uit Galilea. Die Joan nes moet goed bij zijn meester gepast hebben. Hij was een geweldige kerel, hoekig van aard die. later door een anderen zachtmoedigen Meester schertsend „Donderzoon” zou gehee- ten worden. Die leerlingen stonden rond den Dooper bij zijn preeken, leidden de doopelingen naar de rivier, spraken wellicht ook het voik toe; zij doden gelijk hun meester, leefden sober gelijk hij, vastten veel geljjk hjj. Dat was geen voorbijgaande vlaag van geestdrift, geen liefde van eenige dagen. Neen, zij blijven hun meester trouw, ook tot in den nood en dood. Als hij gevangen zit, blijven zjj waken over zijn werk,"en given hem bericht over de godsdienstige beroering van het land, ja zelfs jaren na zijn dood pre diken zij zjjn doopsel tot verre buiten Pales tina. Maar «jj stonden zoo hoog niet als hun meester. Zij hielden wel van zijn werk, waar ook van hem. Er moest gepredikt en gpdoopt worden, doch enkel door hun meester. ?jj zouden met leede oogen naar andere profeten zien. Niemand mocht grooter zijn dan bun meester. Doek niet iedereen liep met den boetgoï int mee.-Jerusalem waakte. Het geestelijk go~ag bleef afzijdig. Het groote synedrium to Jeru- ,«alemt de rechtbank die over de geest el'jke „Ziet het Lam Gods, dat de zonde der we reld wegneemt. Deze is het van wien ik zeido: Na mij kómt een Man, die mij vóórgekomen is. wijl Hjj eerder was dan ik. Ook ik kende Hem niet, maar opdat Hij aan Israël zou openbaar worden, daarom kwam ik en doop te in water.” En Joannes getuigde en zeide: „Aan schouwd heb ik den Geest die als een duif uit den hemel nederdaalde, en op Hem rustte. Ook ik kende Hem niet, maar die mij zond om in water te doopen, die zeide mij: Op wien gü den Geest ziet nederdalen en op Hem rusten, Hij is het die doopt in den hei ligen Geest. En ik heb gezien, en heb getuigd dat Hjj de Zoon Gods is.” Eenige weken daarna doopte Joannes te Ennon bij Salim. En men kwam en liet zich doopen. Zijn leerlingen veniamen dat ook Jesus in Judca doopte. Er ontstond dan een woordenwisseling van de zijde der leerlingen van Joannes met oen Jood, over godsdienstige reiniging. En ze kwamen bij Joannes en zeiden hem: „Rabbi, Hij die met u was over d» Jordaan, voor wien gij getuigd heb, zie, Hij dient het doopsel toe, en allen komen bij Hem.” Joannes antwoordde en zeide: „Een mensch kan niets aannemen tenzij het hem gegeven is uit den hemel. Gij zelven zijt getuigen dat ik gezegd heb: Niet ik ben de Messias, maar ik ben gezonden vóór Hem uit., Die de bruid heeft, is bruidegom, maar de vriend des bruidegoms, die staande naar hem luistert, is zielsverheugd d»or de stem de» bruidegoms; deze mijn vreugde dan is mq tem volle geworden. Hjj moet grooter, maar ut) kleiner worden.’ 1 H. LAURENTIUS. Morgen moeten de jongens komen biech ten van de groote Naleering. Zo. 2e Zondag na Pinksteren, feest van Aanbidding, half 7, kwart voor 8 en 9 uur de stille H.H. Missen, half 11 de plechtige Hoogmis. Den geheelen dag blijft het Allerh. lei aanbidding uitgeeteld, 7 uur plechtig Lof, predikatie, processie en- Te DeunuNahet Lof het lied van „Lof en Dank”. Onder het Lof schaaicollecte voor de Broederschap der Gedurige Aanbidding. De heeren Broeder- meesters gelieven deze collecte in te zame len. Ma. 7 uur Congregatie •voor dc meisjes. Di. kwart voor 8 Congregatie voor de mannen. Wo. half acht Congregatie voor de «rou wen. Do. voorin. van 7—10 en nam. van half 7 tot half acht gelegenheid om te biechten. Do. avond 7 uur het Lof. Vr. feêbtdag van het Allerh. Hart van Jezus te acht uur pl. Hoogmis voor het geestelijk en tjjdeljjk welzijn van onze pa rochie, 7 uur Lof met predikatie. Vr. te 4 uur moeten de meisjes komen biechten, voor wie Zaterdag halt acht al gemeen» H. Communie. Za, van 46 en van half 79 uur gelegen- ENKHUIZEN. Zo. half 8 stille H. Mis; 10 uur Hoogmisf 6 uur Lof. In de week de H. Mis om half 8. Ma. half 8 H. Mis in de Kapel. nederdalen en over Hem komen. En zie, een stem uit den hemel sprak: „Gij zijt mijn wel beminde Zoon, in U beb ik welbehagen.” Maar de~Farizeën en Rabbijnen uit Jerusa lem konden niet langer meer den groolenden invlood van den Volksprediker aan zien. Hun achterbaksehe beknibbelingen hadden rjjn gang niet tegengehouden. Zij wilden met den drijver zolf in aanraking komen, en daarna beraden wat hun te doen stond. Zij zouden dan priesters en Levieten tot hem, mannen uit de Farizeesche. sekte. Zij troffen Joannes aan te Bethania, over de Jordaan, waar hij toen doopte. Recht op den man af, gelijk Oosterlingen doorgaans doen, vroegen zjj hem: „Wie zijt gij?” En hij beleed: „Niet ik ben do Messias." En zij vroegen hem; „Wat dan? Zjjt gij Elias?” En hjj zegt: „Ik ben het niot." „Zjjt gij do profeet?” En hij antwoordde: „Neen.” Ze zeiden hem dan: „WkPzjjt ge? Dat wij antwoord geven aan die ons gezon den hebben: wat zegt ge van u zelven?” Hij zeide: „ik ben de stem van een roepen de in de wildernis: Maakt recht den weg des Heeren, zooals Isaias, de profeet gezegd heeft.” En ze ondervroegen hem en zeiden: „Waar om doopt ge dan, indion gij niet de Messias zijt, noch Elias, noch de profeet?” Joannes antwoordde hun en zeide:. „Ik doop in water. Midden onder u staat Hij dien gij niet kent. Hij is machftger dan ik, Hij komt achter mij, en ik ben niet waardig om gebukt den riem van zjjn sandalen los te maken. Ik heb u gedoopt met water, maar Hij zal u doopen in den heiligen GeesL” Daags daarna ziet bjj Jesua tot zich kernen en «egt tot «jjn leerlingen en omstonden: EGMOND AAN ZEE. Zo. bjjzouder toegewjjd aan do ver coring van het Allerh. Sacrament; 7 uur de Vroeg mis, waaronder generale H. Communie der parochie; 10 uur de Hoogmis; 3 uur Lof mot predikatie en Te Deum. Ma, 8 uur de H. Mis. DL 8 uur H. Mis. Wo. 8 uur de H. Mis; 7 uur Lof ter eere van den H. Josepi Do. 8 uur de H. o heid om te biechten; van half 7halfs oefe- ning van het H. üur tot voorbereiding het feest van het GoddeL. Hart. Vr. feest van het Allerh. Hart van Jezus; 6 uur en half 7 H. Communie; 7 uur gezon gen H. Mis met akte van toewijding; 7 nur ’a avonds 7 uur Lof met akte van eereboete. Za. 8 uur de H. Mis; van 38 uur gelegen heid om te biechten;-7 nur Lof ter eere van de Allerh. Maagd. EGMOND AAN DEN HOEF. Zo. plechtige viering van het feest van het Allerh. Sacrament; 7 uur Vroegmis voor de parochie; half 10 Hoogmis voor Joannes Klooster; ’s avonds 7 uur plechtig Lof met predikatie ter eere van het Allerh. Sacrament Heden nog voor het laatst betaling der plaatsgelden. Ma. om 6 uur voor 2 overledenen; 7 uur voor Nicolaas Kuiper en Margaretha Zwaag. ’s Avonds 7 uur gelegenheid tot sparen ten huize van het Hoofd der school. DL 6 uur ter eere v. d. H. Antonius; 7 uur voor Cornelia Schotvanger. Wo. 6 uur voor de lovende leden Broederschap v. d. H.H. Martelaren Gorcum; 7 uur gezongen Uitvaart voor Wil lem Oorthuis als lid der Congregatie van de H. Familie ’s avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Do. 6 uur voor de overleden leden van de Broederschap v. d. H. Geest; 7 uur voor Pe trus de Whard, Eduarda Nqprt en overledene familie; ’s middags van 36 uur gelegenheid om te biechten; 7 uur Ixrf ter eere van het Allerh. Sacrament met predicate tot voorbe reid! ni bidding «Hgesteld, daaru Maria Bruin, Wed. lid van het Genootschap uur gez. H. Mis voor de het venoótschap van het Goddelijk Hart; ha de H.H. Missen eu ’s middags van 8—6 uur gelegenheid om te biechten; ’s avonds om 7 uur Lof met predikatie en toewijding der pa rochie aan het H. Hart. Za. 2e dag van het Veertigurengebed; om 6 uur wordt het Allerheiligste ter aanbidding uitgesteid, daarna de le H. Mis voor Joannes Glorie en overl. Ouders; 8 uur de gezongen H. Mis voor mej. Petronella Ignatia Maria BroersDoeswjjk; ’s morgens tot 12 uur en 's middags van 48 uur gelegenheid om te biechten; ’s avonds om 7 uur Lof ter eere van het Allerheiligste Sacrament. lag van het Veertigurengebed; 5 H. Communie uitgereikt; het Allerheiligste ter aanbidding uitgesteld; 7 uur Vroegmis voor de parochie; half 10 voor Cor nells v. d. Velden en Marjjtje de Waard. AKERSLOOT. Zo. half 8 voor de parochie; 10 uur voor Paulus Schoon en Clasina Zuidervaart; half 2 Cat.; half 3 plechtig Lof ter .cere van het Aflerh. Sacrament mot Litanie, Te Deum en lied 32. Ma. 8 uur voor Joannes Kramer en Simon van den Dam. Di. voor Nic. Velzeboer en Maria Corne- U-.XH T ZAND. Zo. de H.H. Missen te 8 uur en half 11; na de Hoogmis Catechismus; ’s middags geen Veepers; ’s avonds te half 8 Lof met predika tie over het H. Sacrament. Ma. en Volgende dagen de H.H. Missen te 7 en 8 uur. Do. ’s middags van 58 uur gelegenheid om to biechten. Vr. feestdag van het H. Hart; 8 uur go«. H. Mis. Za. bieehthooren ’s middags van 5—8 uuc NIEUWE NIEDORP. Kloosterkerk. Zo. half 8 Vroegmis en om 10 uur de Hoog mis, volgens deit nieuwen of -zomertijd. Van daag onder beide HJI. Missen scha&lcollecte voor de R. K. Herstellingsoorden. Dezen mid dag om half 3 Lof met rozenhoedje. Di. ’s avonds om kwart voor.6 Lof met roz. Vr. feestdag van het H. Hart van Jezus, generale Absolutie voor de leden van do 3e Orde te verdienen volle aflaat voor alle ge- loovigen; 6 uur gel. H. Mis voor onze wel doeners en ota 8 uur gez. Hoogmis tot zekere intentie met plechtige toewijding aan het H. Hart; ’s av. kwart voor 6 Lof met akte van eereboete. Deze week Maandag, Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag een H. Mis om 6 uur, half 7 en half 8. LIMMEN. Zo. Eucharistische dag; half 8 stille H. Mis; 10 uur Hoogmis; kwart over 1 Cat.; 2 uur Lof met predikatie eu processie; geen H. Familie. Vr. half 8 gez. H. Mis; 7 uur Lof ter eere van het H. Hart met litanie, oef. van eerher stel en toewijding. BURGERBRUG. Zo. om 8 uur Vroegmis, half 11 Hoogmis. Heden viering van H. Sacramentsdag, te vens propaganda-Zondag ter verbreiding van de veelvuldige Communie, half 3 Lof met preek en lofzang Te Deum. Wo., Do. en Za. leering. Vr. Feest van het Allerh. Hart, om 7 uur Communieuitreiking, om 8 uur gez. H. Mis, ’s avonds om half 8 Lof. Za. Biechth. van 45 en van half 88 uur. meen» H. Communie voor de kinderen. Wo. 9 uur Veni Creator en gez. H. Mis tot intentie van een zilveren Bruidspaar. Do. van 4half 8 gelegenheid oia te biechten, 7 uur Lof met Veni Creator en preek tot opening van het 40 urengeoed, dat Vrijdag, Zaterdag en Zondag In >nze kerk zal gehouden ^worden. Zjj, aio <ia ge biecht en gecommuniceerd te hebben, in die dagen het Allerh. bezoeken en bidden tot intentie van Z. H. den Paus kunnen ecu vollen aflaat verdienen. De preeken -orden gehouden door den Z.Eerw. Pater Ai varus de Bièvre, uit het Dominicanenklooster te Zwolle. lp de 3 dagen van het 40 urengebed is 1ste H. Mis te half 7. Voor de 4 Lof- avonden kan men gereserveerde plaatsen bespreken bjj den koster. De geloovigen worden verzocht gedurende het 40 unmgebed kaarsen te offeren bij net Allerheiligste. Vr. feest van het Godd. Hart van Jexus, 9 uur plechtige H. Mis, kwart over 12 kin- derhuld- aan het Allerheiligste, van 4u. biechten voor de kinderen, 7 uur plechtig Lof en feestpredikatie. Za. 2e dag van bet 40 urengebed, tnder de H. Mis van half acht algomeene H. Com munie voor alle kinderen, 9 uur gez. H. Mis, kwart over 12 kinderhuid» aan het Allerhei ligste, 7 uur Lof en preek. Zo. de laatste dag van het 40 urengwd, hall 11 plechtige Hoogmis, half 1 kinder- hulds aan het Allerheiligste, 7 uur pliihtig Lof, preek, Pauseljjke Zegen, Processie en Te Deum. Alien die tweemaal do predikatie nebben bjjgewoond, kunnen deelachtig worden a: n den vollen aflaat verbonden aan den Pau- adjjken Zegen. De geloovigen worden verzocht geduren de het 40 urengebed eiken dag de H. Mis bjj te wonen en te communicceren en meer malen op den dag het Allerheiligste ee ko- aanbidden. KATECHISMUSLESSEN VOOR DE STAD ALKMAARi Gekend moet worden in de week van 14 juni: le leerjaar, Kleine Ketechismns voor Commtmicanfen, 10e en 11e les; 2e leerjaar, Uittreksel uit den Kleinen Katechismus, vr. 94—96; 3e leerjaar, Kleine Katechismus, vr. 166—170; 4e leerjaar, Uittreksel uit den Groo- ten Katechismus, vr. 315—323; 5e leerjaar, Groote Katechismus der kleine letters, vr. 407—418; 6e en 7e leerjaar, Groote Katechi: mus geheel, vr. 434—445. BERGEN. Zo. Zjjne Heiligheid de Paus noodigt alle Katholieken der wereld uit, dezen dag tot do H. H. Tafel te naderen, met de intentie: de bevordering der veelvuldige en dagelijksche H. Tafel te naderen, met de intentie: de Heiligheid vandaag in alle kerken der we reld predikaties over de veelvuldige en da- geljjkscho 11. Communie; half 7 en 7 uur uit reiking dor H. Communie; de Vroegmis te half 8 en Je Hoogmis te 10 uur; 1 uur Cat.; 2 uur H. Familie voor de mannen; te 7 uur Lof en Te Deum en predikatie over de veel vuldige en dagelijksche H. Communie. Ma. en volgende avonden der week (be halve Zaterdagavond) te 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Do. 5-r-8 uur biechtgelegenheid. Vr. feestdag van het Goddelijk Hart en plechtige toewjjding der parochie aan het Goddelijk Hart. De H.H. Missen te 6, 7 en 8 uur, waarna de H. Mis te 7 uur wordt gezon gen; 's avonds 7 u,ur plechtige toewijding v. d. parochie aan het Allerh. Hart, waarbjj <le bloemenhulde der kinderen, en predikatie Wo. voor Maria Martha Vis, hsv. van Rei- nier Mul. Do. voor Geertruida van der Laan, Wed. Gerbrand Boon; 57 uur bieehthooren. Vr. feest van het Godd. Hart; 8 uur uitrei king van Je H. Communie; 9 uur gez. H. Mis voor Agatha Steeman, hsv. van. Corn. Duin met Litanie en akto van toewüding; ’s av. half 8 Lof. Za. voor Cornells Kaandorp. Zo. half 8 voor Margaretha Hoogewerf, hsv. Jacob Swart; 10 uur voor de parochie. HEEMSKERK. v. d.-veelvuldige -H.- Comffiu-- lissen om 7 uur, half 9 en 10

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1925 | | pagina 10