ECK Fa. R. J. HOUWINfi/ Mient C 7, Alkma^T ET „ONS BLAD” THEODOOR GILIS^Hf H. Doelenstraat 12—Ifj^MÉsterdam. Bureau: HOF 6, ALKMAAR. Telefoon: I Depi kemng-Gourant 8 'I inmaaic/ FEUILLETON. MISDAAD EN STRAF. UIT HET DUITSCH. Abonnementsprijs: Per kwartaal voor Alkmaar i t 2.— Ifoor buiten Alkmaar .f2 8) Mat Geïllustreerd Zondagsblad 060 f hooger. Mo POSTGIRO 1MN1 Zaterdag 13 Jul 1935 POSTGIRO 184M3. H>e Jaargang alle abonné's wordt op aanvrage gratis een polis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 5OO.— BUITENLAND. Awertentieprija i Van 1—5 regel* f 1.25; elke regel meer f 0.25; Y per regel f 0.75; Rubriek „Vraag en aanbod" uitbetaling per plaatsing f 0.60. f 400,—, f 200,—, f 1OO,—f 60,—, f 35,—, Korte Berichten. BRIEVEN UIT DUITSCHLAND. A H. L. on des de woning van gedekt door onderpand met rente vergoeding de do ADMINISTRATIS No. 433 REDACT» Ho. M3 ven- dokter AMNESTIE IN DUITSCHLAND. De Duitsche minister van justitie is mek zijn omnestievoorstel klaar gekomen. De vertraging is te wijten aan de moeilijk heden om rijk en landen op dit punt tot over eenstemming te brengen. In den loop van de week zal het voorstel aan den rijksraad voor gelegd worden. Er wrodt straf kwijtschelding in voorzien, zoowel veer erimhnelo als voor politieke de licten maar alléén oorzoover deze door het rjjksgrecht geoordeeld werden. Pruisen heeft bovendien een eigen amnestievoorstel uitge- werkt. - ''M Hng Stil, dat ia reeds af gehandeld! viel de dok ter in, terwijl hij onder het uitblazen van dikke rookwolken in de kamer been en weer wandelde. Je ziet natuurlijk uit naar een be trekking en daarbij wij ik je me mogen helpen. Heb verder geen NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD 4. Stil, hiermede is de lijst der schavuiten gesloten. De overigen daar reken is my- zelven ook onder zijn eerlijke menschen. Hier woodt de boekbinder Gnindscheid, een jonkman, die de wijsheid met lepels beeft gegeten; hij heeft overal verstand van, ver slindt ieder boek, dat hij moet inbindenden Is door de studie in een encyclopedie soms spoediger met een gepast antwoord gereed dan menig professor. Aan den anderen kant woont de familie Schuster, bestaande uit een kleermaker, die liegen kan of het gedrukt is, een kellner, die op alle meisjes verliefd is en hun zuster Rosa, die het huishouden voert. En zorgt ze voor jou huishouden ook? Voor zoover dat noodig is, ja. Mijn ontbijt sn avondeten maak ik zelf klaar, als ik wat heb, maar somtijds doe ik het met een glas water en een stuk droog brood. Juffrouw Rosa zorgt voor mjjn middageten; ik betaal er een kleinigheid voor. Dat is alles mooi en goéd, maar ik vrees, dat je mij niet onder dak kunt nemen, zoo vla de zaken hier staan sprak Würfel met een bedenkcljjk gezicht. Ik ben wel met alles to etreden, ifiaar. opschiet en al het schoon, dat bosch en duin en heel het bekoorlijk eigenaardig Hol- landsch landschep hem biedt, zou hij nog wat Alpen irillen hebben, een beetje Rivièra, hier en daar een Niagara en vooral een paar leuke brokken Londen en Parijs. Dichters mogen dan enkelen laten zingen „Holland is een heerlijk land", het volk moge, waaraan niet valt te twijfelen, in den grond zijn eigen land waarlijk liefhebben, het waardeert ’t niet. Ik geloof niet, dat de Duitscher zijn land meer liefheeft dan ons volk het zijne, maar hij waardeert ’t tevens en roemt 't met warmte en wel met hetzelfde recht, waarmee de Hollander zijn land roemen kan. Duitsch chauvinisme beeft hier niets mee te maken, deze komt voort uit zelfoverschatting en verwaandheid, die weer haren oorsprong von den in snellen parvenu-aehtigen opkomst na oorlogsgeweld. De laatste noodlottige krijg beeft hieraan geen afbreuk kunnen doen. Maar zijn liefde voor de neigen Heimat belet den Duitscher toch niet, het schoons en goede van andere landen te waardeeren. Duitechers, die Holland bezochten, heb ik steeds met ongeveinsde bewondering over ons land hooren spreken. Ik bedoel natuur lijk niet die groots schare Dultsche reizigers, die hoofdzakelijk in Amsterdam, Den Haag en Rotterdam na gedane zaken op zoek gaan naar den royaalsten biefstuk en de grootste pul bier en meestal niet veel meer weten te vertellen, dan dat bei uns in Berlin de bief stuk nog royaler zu haben is en de pui bier nog grooter en beide natuurlijk auch viel beaser. mtWir~ Stemt op 1 Juli op do. 1 van lijst 23. NIEUWE KABINETSCRISIS IN BELGIS. De reebtsehe katholieken van Belgische Kamer en Senaat waren gisterenmiddag bij eengeroepen op verzoek van Poullet. Deze wenschte te weten of de gevolmachtigden van Zijn partij Jinn vertrouwen in hom, voor de voortzetting van zijn pogingen met betrek king tot het vormen van ee» katholiek-socia- llstiscli ministerie, handhaafden. Deze vergadering nu handhaafde dat ver trouwen met 63 tegen 62 stemmen en 6 ont houdingen. Van de Kamerleden stemden 41 voor en 24 tegen,, terwijl 5 zich onthielden Van de Senaatsleden stemden 22 voor, 38 tegen, terwyl een senator zich onthield van stemSMng. Poullet zou dus in den senaat geen meerderheid behalen. In verband met het resultaat dezer stem mingen heeft Poullet zich daarop naar den koning begeven, om hem mede te deelen, dat hij van de kabinetsc^dracht moet afzien. In den loop der vergadering van de recht- schen heeft men Poullet verweten, do belang rijkste portefeuilles aan do socialisten te heb ben gegeven. Bij den, aan vang der zitting werd vernomen, dat Tschoffen, die de por tefeuille van Justitie had aanvaard, zich had teruggetrokken, omdat Carton en de Liede- kerke, (Waalsche katholieken) zich eergiste ren hadden teruggetrokken. Hij wilde in de combinatie *niet de eenige rechtsche W aal zijn. De koning heeft gisternamiddag halfzeven den- heer Vandevijvere ontvangen, in wien Poullet .een opvolger zou moeten vinden. Vando vyvere ontvangen, in wien Poullet een Vandevijvere heeft bijna een uur lang met den koning geconfereerd over den moeilijken toestand in zake de kabinetscrisis. Hy wei gerde inlichtingen aan de pers te verstrekk-’n. De regeering beschikt slechts tot 30 Juni over voorloopigo credieten. Ofschoon dem is- sionnair zal het dus toch nieuwe credieten ’aan de Kamers moeten aanvragen, daar de staat anders niet aan zijn financieel» verplich tingen kan voldoen. „DortiUund”, dit ren in beslag ia gvuuiuvn, Ztijia wvzjtcv ivc* gelaten; zy bleken geen contrabanda aan boord te hebben. HET DUITSCHE VE1L1GHEIDSAANBOD. De Officieuse Korrespondenz deelt den hoofdinhoud mee van het Duitsche veilig- heidsaanbod, dat tot dusver slechts vertrou- welyk bekend was gemaakt aan de Ryksdag- commissie van buit, zaken. Het indertijd den geallieerden gedane aan bod behelst oa. dat Duitschland bereid ware een verdrag te sluiten, waarin de by den Rijn belanghebbende mogendheden zich, voor een nader overeen te komen tijdperk, ten over staan van de Vereenigde Staten zouden ver plichten geen oorlog tegen elkaar te voeren. Verder gewaagt het aanbod van een tusschen Frankrijk en Duitschland te sluiten arbltrage- verdrag en van een waarborging van len te- genwoordigen territorialen status aan den Rijn. Het aanbod opende ten slotte de mogelijk heid van een later aan te gane alle staten om vattende wereldconventie, waarin het boven bedoelde regionale veiligheidsverdrag rou kunnen opgaan of opgenomen kunnen wor den. HULDIGING VAN HINDENBURG. Gisteren bracht de vorst-bisschoppelyko dclegaat, wijbischop mgr. Deitmer, de presi dent van den Evangelischen opper-kerkeraad en een vertegenwoordiger van de JoOdseho gemeente een bezoek bij den Duitschen ryks- president, om dezen namens de verschillende confessies te huldigen. Zy hielden allen een toespraak, waarin de wijbisschop o.a. op den traditioneelen en ver plichten eerbied wees, welke de Katholieken aan het wettig gezag verschuldigd zijn. De rijksprer-ident dankte zijn bezoekers voor hun hulde ensnrak do hoop uit, dat alle belijdenissen samen mogen werken om den geest van verzoening, onderlinge hoogach ting en eendrachtige samenwerking het volk aan te kweeken. "-l ii Tn wit, do fantasie ziet ze graag in Je tint van het edele Delftsch-blauw-Madels, -.lie met rappe hand de bloemen afsnijden, stevige knapen van den lande, die ze in .korven za melen, kinderen die uit den overvloed ruiker tjes samenlezen, een bloemenfeest in den vroegen morgen in lachende welvarends Hol- landsche dorpen. Zoo stellen ze het zich voor en inderdaad is *t ook meestal zoo, al wordt ’t door gewoonte niet steeds gewaardeerd door hen, die werken in Gods vrije natuur, in een gezegend land. DE STRIJD IN MAROKKO. Abd-el-Krim gaat voort met meedoogen- ioos alle pogingen tot afval onder de stam men te onderdrukken. Hij looft 250 peseta's uit voOr eiken desêtteur, Jie hem levend werdt gebracht, en Iaat allen oumiddedjjk doodschieten. Uit nadere berichten over Je operaties aan de Werghu blijkt, dat een af- deeling van 1600 Riffi 800 man aan dooden en gewonden verloor, terwijl van een afdee- van 100 man sterk, 75 sneuvelden. 'oor zijn vertrek uit Rabat, verklaarde Fainlevé aan de persvertegenwoordigers, d it hy uitermate tevreden was over het moreel der troepen, en zeide hy te hopen, dat I in- nenkort aan den sluikhandel van wapenen en munitio door daadwerkelijke maatregelen een einde zal worden gemaakt. Niet alleen zullen de besprekingen met Spanje tot een effectie ve bewaking van de kusten <[er Spaansehe zone kunnen leiden, doeh0tevens zyn er nog andere resultaten van te verwachten. De toestand van Fez is kritiek» daar ook de stammen achter bet Franschc front on rustig zyn geworden. De stad wordt op het i oogenblik ernstig bedreigd, evenals plaats Wezzan. De rechteroever van Werga is byna geheel door Kabylen b ’.et. Er zijn echter Fransche versterkingen met gepantserde vliegtuigen en tanks aangeko men, zoodat het front wellicht gehouden kan worden. De twee Duitsche trawlers „Leipzig’’ en de Marukkaansche wate- genomen, zijn weder los- LABOL R REGEERING IN N. Z. WALES. Het eindresultaat van de verkiezingen in Nieuw-Zuid-Wales toont aan, dat de Lahour- partij een meerderheid heeft van twee st*m- men. De premier Fuller is afgetreden. De lei der der Labonrparty, Lang, die uitgenoodigd is om de regeering te vormen’, zeide, Jat de Labourpartij geen plan heeft, eenigo actie ondernemen, welke de stabiliteit van de industrie en van den staat in gevaar z. u brengen. De toekomstige nieuwe premier is vroeger krantenjongen geweest. De volledige uitslag der verkiezingen is als volgt: Labour 46 zetels, Nationalisten 32, Progressisten 9 en Onafhankelyken 3 zetils. - door een afdeeiing uit Kwahgsi. Naar aanleiding van het nrotest van den Amerikaanschen consul beriep de comman dant van die troepen 4>*'h er op, da^ men geen vlag bad gezien. A»<i boord is niemand getroffen. Dit is het eerste bericht, dat de Kwangsitroepeh in een gevecht zijn gewik keld. Het schyut, dat zij samenwerken met de Poenantroepen hetgeen derhalve bete kent een tijdelijk bondgenootschap tegen de regeering in Canton, van de Yoenan- en de Kwangsi-troepen. Mogelijk sluiten ook de troepen uit Kwantoeng, onder generaal Tsjeng-Tsjioengmtng zich hierby aan. Donderdag heeft een groote menigte, de Chineesche politie, die was opgesteld voor de Briteehe concessie te Hankow met steenen geworpen. Later vernielde de menigte een aantal Japansehe winkels en molesteerde zij de winkeliers. De Chineesche autoriteiten zonden troepen om de concessie te bewaken. De Britsehe cónsul-generaal drong er op aan, dat een internationaal mariniers-'-ontin- gent zou worden geland, ’t welk in sa menwerking met de Chineesche troepen de orde heeft hersteld. Er is een Britsehe kruiser naar Hankow onderweg. en daarbij wil ik je met al mijn ver- i zorg, zoo lang ik nog een stuiver bezit, zullen wij sa men deelen. Plotseling werd de deur geopend en trad een jong, aardig meisje in groote opgewon denheid de kamer binnen. Vergeef me, heer dokter, als ik u kom storen, sprak zo met bevende stem, maar ik weet geen raad, men is gekomen om mjjn vader In hechtenis te nemen! De dokter legde zijn pijp neeer, liep naar het bedroefde meisjp en vroeg ontsteld: Uw vader? In hechtenis? Wat kan hij misdreven hebben? Ik geloof, dat hij beschuldigd wordt van majesteitschennis. Ónmogelijk, juffrouw Laura, ik ken zyne gevóelens als getrouw onderdaan. Niet waar? 0, mynheer de dokter, wilt u dan vóór hem getuigenis afleggen? Van harte gaarne, antwoordde de dokter trouwhartig. Hij verzocht nu zijn vriend op hem te wachten en verliet met het bedroefde meisje haastig zijn kahier. Hij was overtuigd, dat hier een misverstand in hét spel was. Mundorf, de ernstige be daarde man. kon zich aan zulk een dwaas heid niet sefiuldig gemaakt hebben. De dok ter bad hem leeren kennen by een bezoek aan den heer Wohlfahrt, en sedert dien tjjd had den zy wederkeerig elkander achting toege- drageu. Mundorf had zijn nieuwen kennis uitgenoodigd tot een bezoek en langzamer hand was de dokter een huisvriend gewor den. De dokter had alzoo genoeg gelegenheid gehad om het strenge, onverzetteiyke ka rakter van Mundorf te leeren kennen, als mede zyn gevoel voor recht en zyn trouw aan den koning. Eén ding alleen beviel hem niet: de harde manier, waarop hy zyn dochters behandelde, meisjes die sedert jaren.de zorgen en de liefde van haar moeder moesten ontberen. Nanette en Babette, de beide oudste meis jes, mochten reden gegeven hebben tot een strenge behandeling, daar ze bewust van haar schoonheid en daardoor ijdel en behaagziek waren, Mudorf kon daarin door strengheid toch geen verandering brengen, en nu deed het den dokter leed, dat ook Laura, de.jong ste dochter, daar onder lijden moest. Al deze dingen kwamen hem voor den geest, toen hij naast het schreiende meisje voortliep. Voor de deur van het hoofdgebouw stond een rijtuig en in de poort Hep een agent van politie heen en weer. Juffrouw Gosebrink, een kleine zeer drukke dame stond aan de deur van haar woning sn sprak luid met den ouden mageren huismeester, die van tijd tot tijd een snuifje nam, De Russische gezant te Londen, Rakofs- ki, zal een dezer dagen naar Moskou vertrek ken, blijkbaar om daar over de teleurstellende ontwikkeling der eonmiunistisehe beweging in Engeland rapport uit te brengen. Een draadloos telegram van het stoom schip „Ingertree” verzonden, bericht, dat dit door de Noorsche regeering uitgezonden hulpschip, met de leden der expeditie, tot op sporing van Amundsen en Ellsworth, den Poolcirkel gepasseerd is. Van 15 Juni af zal t te Berlyn op straffe van hoogstens 150 mark boete verboden zijn stil te staan op de trottoirs met meer dan-3 personen in de rij te loopen vt stokken en parapluies zóó te dragen dat adderen er last van hebben. Volgens berichten der Duitsche bladen is ’t Grieksehe kabinet eergisteren afgetreden Het Engelsche Lagerhuis heeft eergis terenavond het voorstel om een recht te hef fen van kant en borduursels met 233 togen 123 stemmen aangenomen. Donderdag moesten te Londen ten ge volge van de hitte, 113 personen haar de zie kenhuizen vervoerd worden. In het kleine stadje Kaehenc-n nabij Wilna brak een brand uit, waardoor meer dan 100 gebouwen, waaronder de orthodoxe kerk en vele andere openbare gebouwen ver nield werden. Bijna een derde gedeelte der stad is een prooi der vlammen geworden. Waar en wanneer zou dat gebeurd zyn? Wie hééft s aangeklaagd? Al die vragen heb ik reeds gedaan, maa' ik heb geen antwoord gekregen, zei Mudorf schouderophalend. Hoe kan ik mij dan ver dedigen Wat hebt u daarop te antwoorden, mynheer de commissaris? vroeg de dokter geérgerd. Ik doe hier mjjn plicht, luidde het barsche antwoord. Ik heb bevel gekregen om den heer Mundorf gevangen te nemen en voor den rechter van instructie te brengen, het overige gaat mij niet aan. Men had mijn gevangenneming achterwege moeten laten en mjj eenvoudig doen ontbie den, ik zou zeker gekomen zijn, sprak Mun dorf met opgeheven hoofd. Tegenover een man van onbesproken gedrag had men met kieschheid behooren te werk te gaan. Rekent ge dan op kieschheid van de zijde der politie? vroeg de dokter verontwaardigd. Het schijnt dat ge u met zaken wilt be moeien, die u volstrekt niet aangaan, zei de commissaris op strengen toon, nu zrjn taak was afgedaan. Dat kon wel eens ge vaarlijk worden, weet ge dat wel? Ik geloot dat het u miiufer aangenaam zou zijn, als de politie zich wat nader met u ging bemoeien. Ik zou u kunnen vragen wat uw middel vaa bestaan is.’’ „Vraag maar op, ik zal u_bét aqtwoord met schuldig olijven,riep vaA ‘fom. Juffrouw Gosebrink sprak den dokter aan, maar deze maakte een,afwijzend handgebaar en ging met Laura de trap op. Die zal nu ook niet veel goeds van je va der zeggen, bromde hij. Juffrouw Gosebrink behoort tot de menschen, die van hunnen naaste altjjd het slechtste gelooven. Laura zweeg; zy traden nu de woning van njjnheer Mundorf binnen. Met den hoed in de hand stond de oude heer bij zijn schrijftafel, gereed om te ver trekken. Geen enkele trek in zjjn gelaat ver ried den angst van een ongerust geweten. Nanette en Babette, slanjte meisjes in smaakvolle kleeding, stouden bij een ster, en lachten spottend toen de binnentrad. Laura snelde naar haar vader en sloeg baar armen om zjjn bals, alsof zij hem wilde beschermen. Za<Jit weerde bij haar af «n streek toen met de hand over haar bruine lokken. Er is ten minste één die mij lief heeft, zei de de oude heer aangedaan, terwijl hij een verwijtenden blik naar de dochters aan het venster wierp. Wees bedaard, mjjn kind, ik zal hier spoe dig terugkeeren, ik ben mjj van geen schuld bewust. En ik wil voor u borg blijven! riep de dok ter uit, zich naar den politie-commissaris wendende, die de schrijftafel verzegelde. U soudt schuldig rijn aan majesteitsseneanis?. Algemeen wordt Je lof gezongen van ons land door hen, die het hebben leeren kennen. Eigenaardig is, dat hier de geliefkoosde ver sieringen van keukens, badkamers en andere vertrekken, die in lichte kleur moeten gehou den worden, Hollandsche molentjes cn scheepjes zijn, of Volendammer knapen en 1meisjes en andere typisch Hollandsche tafe reeltjes In blauw op wit. Naar aanleiding van het beroemde hier zeer gezochte Delftsch blauw! Hoe velen hebben ons land gezien in de dagen der ontluikende bloemen en hoe heb ben ze daarvan weten te vertellen zóó, dat balen Je idylle in het Hollandsche dorp, balen de idyllle in het Hollandsche dorp, Delftsch-blauw, badend in een zee van lief lijke kleuren, waar ’s morgens in den dauw de bloemen te geuren stonden, die nu in den vroegen avond van denzelfden dag bier' in hunne Berljjnsche woning de tafel feestelijk sieren. De automobiel van het bloemendurp naar Amsterdam, en het vliegtuig van Amster dam naar Berlijn brengen dit wonder tot stand, dat evenwel bij nuchtere beschouwing der dingen geen wonder meer is. Wat toch niet beletten kan, dat „frissche bloemen uit Holland” in elk gezelschap gedachten wek ken aan een blijden morgen in Holland, aan frissche Mkdels met perzik-wangen, in blauw DE TROEBELEN IN CHINA. Als een gevolg van de ernstige anti-vreem- delingen relletjes, hebben opstandelingen het Britsehe vrywüligers-arsenaal te Hankow aangevallen. Toen het gebruik van brand spuiten niet afdoendo bleek, werd het vuur geopend uit een machinegeweer, waardoor acht personen werden gedood en velen ge wond. De beschieting der Amerikaansche kanon neerboot „Pampanga” naby Wampoa ge schiedde biet door troepen uit Yoenan, doch VAN GROENTEN, KAAS EN BLOEMEN ENWAARDEERING! Berlijn, 10 Juni 1925. „Bitte, gnhdige Frau, darf ich Iragen, wie man hier diese Gemtlsse nennt?* vroeg ik gisteren aan tafel. „Kohlrabi,” zei de „GnSdige”. En ik moest lachen. Niet omdat deze groente er vóór het bereiden uitziet als frisch sappig bladgroen voor geiten en -ko nijnen, maar omdat ik het woord „Kohlrabi” voor vele jaren eens gekscherend boorde bezigen in een gesprek over iemand, die raapjes gegeten had, en 't dan ook met een deftig gezicht zei^ dat hjj dien middag zich te goed had gedaan aan „koolraabie”. Alle groente in eerel We hebben immers dankbaar te aanvaarden, alles wat tot was dom komt, om ons verkwikkend en sterkend tot voedsel te dienen! Maar toch bestaat ook hier goed-beter-best. De grootste raap- jee-liefhebber kan er dua geen aanstoot aan nemen, als ik zjjn lievelingskost tot de „een voudigste” reken. Het is een teer punt en ik verbeeld me, al te hooren van danken op bloote knieën, als je je heele leven lang dagelijks zulk kostelijk eten mag genieten en 't nooit met minder hoeft te doen. Een waar woord van een braaf mensch, maar een beetje afwisseling met wat beters zal ook hem wel nóg dankbaarder stemmen. Ik heb dus gisteren aan tafel niet g< la chen om de groente, het eten waarvoor we dankbaar zyn bedenk dat wel asjeblieft maar om het woord Kohlrabi, dat mee zelfs na ingelicht te zijn, nu nog voorkjmt als een belachelijke „verdeftiging” van. nou, laten we maar zeggen ..raapies”. Maar nu is Kohlrabi toch wat anders, ’t is het blad van den knol, dat fijn gehakt en roet boter en enkele andere ingrediënten toe bereid, hier als fyne groente wordt voor gezet. Ik dacht, ’t was kust voor Holland- sche geiten en konijnen, maar al heb ik dit mis, ze behoort in Holland toch zeker niet tot de fijne groenten, zooals hier. Dat is typeerend. Afgezieu van asperges, die hier in overvloed gedijen tot de allerbeste •■oort, ia Duitschland arm aan groenten. Allee wat als délicatesse op de markteif verschijnt, is uit Holland ingevoerd. Het predicaat „hol- landisch" is ook hier de hoogste aanbeve ling. Holland is bet land van melk en honing, van de goudgele boter en weergo- looze kaas, van kostelijke groenten cn frisch- fleurige bloemen. Waar zie je elders die malsche donker groene weiden met dat blita-blanke wel gedane vee! En hoef juist d44r de bloemen bloeien? kan je eerst recht waardeeren, als je ze ziet overgeplant naar Duitschland. missen hier die frissche kleuren, waarmee ze in Holland schitteren; het warme rood wordt paars, het blauw een onbepaald grijs - men zie hier maar eens tulpen en hyacinthen, en vooral deze laatste, in bloei De Hol- landsche grond en de Hollandsche lucht, aarde en atmosfeer werken samen, om ze tot heerlHksten bloei te brengen. Kikkerlandje? In het Beiersche hoog land bij de Tiroler Alpen kwaakt een 1 ger kikvorschen met een brutaal-snappend ge- hrid, dat zeer ongunstig afsteekt bij het rel lend gekweel van onzen vaderlan Ischen iloot-nachtegaal! Land van regen en mist? Hier in Ber- Hjn, ver van de zee en boven de zee, is het weer tijdens een sombere gure weerperiode tn Holland even somber en guur en bij an dere perioden tegelijkertijd even triste, oven nat, veel kouder èn veel winner. Kikkerlandje, land van regen en mist, ▼an polders en dijken met slooten hier en ringvaarten „gunder". Zoo spreekt alleen de Hollander zelf in slechten luim over zyn eigen land. Bij het vele goede, dat zoo mild ▼oor hem uit den vaderlandschen bodem mgsitroepeh in een gevecht zijn gewik- I. Het schyut, dat zij samenwerken met de Poenantroepen, hetgeen derhalve betee- regeering in Canton, van de Yoenan-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1925 | | pagina 1