van het „Noord-Hollandsch Dagblad” I F a No 29 Vrijdag 31 Juli 1323 r - I parochiekerk l I K Amsterdam. KERKLIJSTEN. ALKMAAR. i gebeden worden verzocht voor Wilhel- uur Po en Vrijdag. en gcz. I om uur naar Veen; 9 uur Verberne zal de kerk open staan tot 'ortiuncula-aflaat. H. Mis CASTRICUM. Zo. 7 uur Vroegmis; 10 uur Hoogmis! 2 -uur Lof, daarna Maria-Congregatie. gelegenhAl om te If 8 oefening van Wissen, en 10 uur de Hoogmis. PAROCHIEKERK VAN a L Vt. - ONBEVLEKT ONTVANGEN De Posthoorn, Haarlemmerstraat bQ de Eeuboorusluis. Do H. H. Missen half 7, ball 8,9,12 t«r ea half 11 de Hoogmis. Overige dagen oaa 7 uur H. Mis In da kloosterkapel on kwart over 8 H. Mis lp 4s Ma. de H.H. Missen te 7, 8 uur en kwart over 8. Di. de H.H. Missen te 6 uur, kwart over 6 en 7 uur. Wo. de H.H. Missen te 7, 8 uur en kwart over 8. Do. de H.H. Missen te 7, 8 uur en kwart over 8; 56 biechthooren. Vr. 6 uur by de Eerw. Zusters; 7 uur voor de leden van het Genootschap van het H. Hart; 8 uur in de parochie; half 7 Lof met Eerherstel. Za. 6 uur bij de Eerw. Zusters; de H.H. Missen te 7 en 8 uur; van 48 uur bieeht- hooren; half 7 Lof ter eere van Maria. Do. na de H. Mis van 8 uur Cat. voor alle schoolkinderen; ’s avonds van 67 uur biechtgelegenheid; 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. Vr. Ie Vrijdag der maand; 6 uur uitreiking der H. Communie; 7 uur gez. H. Mis en ’s av. te 7 uur het Lof en Litanie ter eere van het Goddelijk Hart. Za. nam. van 5half 9 gelegenheid om te biechten. De gebeden worden verzocht voor Joannes Houtenboe, die met de laatste H.H. Sacra menten der Stervenden is voorzien. SCHOORL. Zo. 7 uur Vroegmis; half tien Hoogmis; 2 uur Maandeljjksch aanbiddingsuur. Maandagavond 7 uur vergadering van de Derde Orde. Do. na de H. Mis biechthooren. Vr. half acht gezongen H. Mis en 's avonds 7 uur Lof ter eere v. h. H. Hart. Za. namiddag 37 uur biechthooren. De gebeden worden verzocht voor Antonia Meereboer en Maria Dekker die met de laat ste H. H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien. In ondertrouw zijn opgenomen: Gerardus Louter en Maria Mors. RINNEGOM. Zo. 7 uur voor Arend Apeldoorn en over!, ouders; half 10 voor de parochie; collecte voor de armen; 1 uur Cat.; 2 uur Vespers, daarna 3e Orde. Cat. volgens gewoonte. Ma. voor Maria GrootIJpelaan. Di. Joa. KraakmanPronk. Wo. voor Maria ApeldoornZuurbier. Do. voor Gerrit Boendermaker en Grietje Kabel; van 68 uur biechthooren. Vr. voor lev. en overl. leden van het Ge nootschap van het H. Hart; 7 uur Lof en preek. Do. 7 uur voor- Simon Houtjes; 8 uur voor Catha. Smit en overl. fam.; 5—7 uur biecht hooren. Vr. 7 uur gez. H. Mis voor de leden van het Genootschap van het Goddelijk Hart; 8 uia voor Petronella BroersDoeswijk; half 8 Lof ter eere van het H. Hart. Za. 7 uur voor Henr. Petrus Kuiper en fam.; 8 uur oor ZeerEerw. Heer Joan. Ant. Geurs; 4half 9 biechthooren; half 8 Maria- Lof. PAROCHIEKERK VAN DEN H. NICOLAAS. Prins Hendrikkade. Om 7 uur, half 9 en 12 uur de stille H. H« Za. voor een overledene. Zo. half 8 voor de parochie; 10 uur voor Hendrik Verduin. HEERHUGOWAARD. H. Familie. Zo. half 8 voor Dirk Commandeur en overl. fam.; 10 uur voor de parochie. Ma. 8 uur voor Hendricus Stam. Di. 8 uur voor overl. fam. Bruijns-Kaptein. Wo. 8 uur voor Piet Appelman. Do. 8 uur eeu IIMis ter eere van het Al- lerh. Sacrament; voor overl. fam. Berkhout— Wokke. Vr. 8 uur gez. H. Mis ter eere van bot H. Hart; voor overl. fam. van LangenBoe. Za. 8 uur voor WelEerw. Heer Franc. Kim man. vrouwen. half 8 igmis; 10 uur de Hoogmis; Lof en gebeden voor da overledenen van de Zielelijst, daarna H. Fa milie voor de vrouwen; half 7 Maria-Congre- gatie voor de jongens. Ma. ’s avonds half 9 laatste Conferentie roor niet-Katholieken, onderwerp: Kruis- en Misoffer, door Z.E. Pater A. Winkel O.P. DL algemeene H. Communie voor de meis jes der Maria Congregratie; half 10 gez. H. Mis met Veni Creator en Huwelijksplechtig- en van van van de H.H. Martelaren van Gorcum; ’s middags van 68 uur geleg< van 78 uur de oeft Vr. Ie Vrijdag der maand; 6 uur wordt de H. Communie uitgereikt; 7 uur de Mis voor lev. en overl. leden van het schap van het H. Hart; 's avonds 7 uur Lof met akte van eercboete aan het H. Hart. Za. 7 uur voor twee overledenen; ’s midd- van 48 uur gelgenheid om te biechten. Zo. 7 uur voor de parochie; half 10 voor Cornells v. d. Velden en Marijtje de Waard. HEEMSKERK. Zo. Ie Zondag der maand; de H.H. Missen te 7 uur, half 8 en 10 uur de Hoogmis. Euch. dag voor deze parochie. Het Allerheiligste uitgesteld tot na het Lof. waaronder preek; half 2 Cat. in de K. S. A.; half 3 Lof met preek; half 5 Maria-Congregatie jongenspa- tronaat; half 7 H. Familie. Ma. de H.H. Missen te 7 en te 8 uur gez. H. Mis van Requiem. DL de H. Mis te 7 en 8 uur gez. H. Mis van Requiem. Wo. en overige dagen de H.H. Missen te 7 en 8 uur; ’s middags te 6 uur Maria-Congr. Do. ’s avonds van 6 uur af gelegenheid om te biechten; ’s avonds te 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament met Rozenh. Vr. Ie Vrjjdag der maand; 7 uur gez. H. Mis; ’s avonds 7 uur Lof met rozenh.. Litanie, e< reboetc en irebed ter eere van de H.H. Mar» JFFICIEEL KERKBERICHT tegelijk met hare ouders communiceren. Zo. 9e Zondag na Pinksteren, half 7, kw. voor 8 en 9 uur stille H.H. Missen, half 11 de Hoogmis, 1 uur Bijbelcursus. Den geheelen dag is de kerk open, den Portiuncula-ailaat te verdienen. 6 Voorbereidingslof voor de Bedevaart Kevelaar. -Ma. 7 uur H. Mis voor een goedé reis naar Congregatie voor de meis- Veepers, daarna Cat. Do. van 67 uur biechthooren. Vr. kwart voor 9 gez. gezongén H. Mis en te 8 uur Lof met eereboete aan bet Al lerh. Hart van Jezus. Za. van 5half 9 biechthooren. De gebeden worden verzocht voor de Wed. A. KoemeesterBekkker, die met de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden is voorzien en voor A. Grooteman die in den Heer is overleden. Donderds heid om te Vrijdag le Vr. der maand bijzonder too- gewyd aan de vereering van Jezus Godde. lijk Hart, met vollen aflaat, te half 8 gez. H. Mis met uitstelling van het Allerheiligste, *s avonds te 7 uur lof en eereboete. Zaterdagavond te 7 uur Lof ter eere der Allerh. Maagd en Moeder Gods Maria. Zondag plechtige viering van het troonsfeest dezer kerk. H. LAURENTIUS. Morgen te 4 uur moeten de schoolmeis- ieo komen biechten. Zij kunnen dan Zondag I Za. 8 uur stille Jaardienst voor Agatha v. d. Me|j—Raamsveld; 3—8 uur biechthor ren. A.s. Zondag 7 uur voor Catha. Baltus en overl. fam.; half 10 voor de parochie. Euch fee gebeden worden verzocht voor Wilhel mus Dekker, die met de laatste H.H. Sacra menten der Stervenden. OBDAM. Zo. Aanbiddingsdag voor den Euch. Bond; 8 uur Vroegmis; half 11 Hoogmis; 3 T KALF (ZAANDAM). Zo. feest van Aanbidding; 7 uur uitstelling van het Allerheiligste; half 8 Vroegmis; 10 uur Hoogmis; 3 uur plechtig Lof met preek, processie en Te Deum. Na de Hoogmis aan gifte voor nieuwe leerlingen voor de school. Ma. de H.H. Missen te 7 en 8 uur. Di. de H.H. Missen te 7 en 8 uur. Wo. de H.H. Missen te 7 en 8 uur. Do. de H.H. Missen te 7_en 8 uur; 6 uur gelegenheid om te biechten' 7 uur Lof. Vr. 1ste Vrjjdag der maand; 7 uur H. Mis; 8 uur gez. H. Mis voor de leden van het Broe derschap der Ged. Aanbidding; 7 uur Lof en vergadering der 3de Orde. Za. 8 uur H. Mis; 9 uur gez. Jaargetijde. N.B. Van de rentelooze leening is uitge loot Serie K. BERGEN. Zo. half 7 en 7 uur uitreiking der H. Com munie voor de leden der H. Fgmilie, van de Be afd. van de H. Martha. Vandaag den ga- heelen dag kan by ieder kerkbezoek en ge bed tot intentie van Z. H. den Paus (gebed: S maal het Onze Vader, Weesgegroet en Glo rie zij den Vader), mits men e-ebiecht heeft en de H. Communie» heeft Ontvangen, de volle af laat van Portiuncula worden ver diend; half de Vroe| 1 uur Cat.; 2 uur komen biechten. Triduum voor de leden van de 4 Aloyeius-Congregatie. (In de Kapel van het Gezellenhuis). Wo. half 8 opening. Do., Vrij en Za. 7 uur H. Mis. Do. en Vr. avond half 8 Lof met predi katie. Zo. 8 uur Algem. H. Communie, 's avonds uur plechtige sluiting met opdracht der nieuwe leden. eereboete en gebed ter eere telaren van Gorcum. Zo. ’s middags van 4 uur af gelegenheid om te biechten; ’s avonds te 7 uur Lof met roz. ter eere van Maria. In deze week geen Cat.; biechthooien voor 3e en 4e klasse. •Zo. 2 Aug. algemeene H. Communie voor Hanze en Volksbond. URSEM. Za. gelegenheid tot biechten van 3half 5 en van 69 uur. Zo. kwart over 7 uitreiking der H. Com munie; half 8 H. Mis; na de H. Mis uitreiking der H. Communie ten 9 uur; 10 uur Hoogmis; half 2-Cat.; half 3 Lof met voorgeschreven gebeden, tot verdienen der Portiuncula- aflaat. Van Zaterdag, 1 Aug., 11 af en Zondag geheel den dag verdienen der Pi Wo. protessie naar Heiloo; half 6 Commu- nie-uitreiking met H. Mis. Daar in Heiloo de H. Mis begint om 10 uur (nieuwe tyd), zullen we om 7 uur (oude tyd) gezamenlijk vertrek ken. Na afloop der plechtigheden te Heiloo. zullen we weer gezamenlijk naar huis trek ken en den processiedag besluiten met Lof in onze kerk, onmiddellijk na aankomst te Ursem, wat waarschijnlijk omstreeks half 7 zal zijn. Vr. 1ste Vrijdag der maand; 's avonds 7 uur Lof ter eere van het H. Hart van Jezus. A.s. Zondag half 3 vergadering 3de Orde. ZWAAG. Zo. te verdienen Portiuncula-aflaat; 7 uur Vroegmis; 10 uur Hoogmis; kwart over 2 oefening met voorgesebreven gebeden voor den Portiuncula-aflaat. Uitreiking der H. Communie om kwart over 6, onder de Vroeg mis en te kwart voor 9. In de week de H. Mis om 8 uur. Uitreiking der H. Communie in de week om 7 en 8 uur. Za. na 3 uur gelegenheid om te biechten. Allee geregeld volgens zonnetijd. *T VELD. Zo. Heden Eucharistische dag, het Aller heiligste is ter aanbidding uitgesteld; 7 uur Coipmunie-uitreiken; half 8 Vroegmis; 10 uur Hoogmis; half 3 Edelwacht; 3 uur Lof. In de week 7 uur Communie-uitreiking; 8 uur de H. Mis. Za. biechthooren van 38 uur. ANNA PAULOWNA. Zo. 9de Zondag na Pinksteren. De H.H. Missen te 8 uur en half 11; geen naleering; heden collecte voor do Schulddelging der kerk; 7 uur Lof met rozenkrans. Heden te verdienen aflaat van Portiuncula. Do. 's avonds van 68 uur biechthooren. Vr. 1ste Vrijdag der maand, feest van het H. Hart; ’s avonds 7 uur Lof van eerherstel. Za. biechthooren van 6—8 uur. T ZAND. Zo. 1ste der H. Missie; de H.H. Missen te 8 uur en half 11; verdere oefeningen zullen door de Eerw. Paters zelf bekend gemaakt worden. De gebeden wotden verzocht voor Marti- nus v. d. Linden, die met de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden is voorzien. BEEMSTER. Zo. J7 uur Vroegmis; half 10 Hoogmis; 2 uur Vespers; half 7 Patronaat. Ma. 3 uur biechthooren voor de meisjes. Di. onder de H. Mis van half 8 alg. H. Communie der meisjes. Wo. half 10 Huwelijksvoltrekking H. Mis voor Bruidegom en Bruid. Vr. le Vrydag der maand; half 7 Com- munie-nitreiken; 9 uur gez. H. Mis voor de leden der H. Kindsheid. Dezen "dag na de H. Mis feestelijke optocht der kinderen van het Genootschap. La.. biechthooren van half 4half 5 en van half 7—half 9. De gebeden worden verzocht voor Arie Ots, die met de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden is voorzien en voor Petrus Oudejans, die in den Heer is overleden. AKERSLOOT. Zo. 1ste Zondag der maand; half 8 voor Geertuida van der Laan, Wed. Gebr. Boon; 10 uur voor de parochie; half 2 Cat.; half 3 Vesper», lied 31. Collecte voor de kerk. Af laat van Portiuncula. Ma. voor Cornelia Meyne, hsv. van Jöan- nes Kapteyn. Di. voor Brigitta Renkei. Wo. voor overt, fam. Van Dam. Do. 8 uur uitreiking der H. Communie; 9 unr gez. Huwelijksmis voor Simon Leyen en Margaret ba Verduin. Vr. 1st» Vrjjdag der maand; 8 uur uitrei king der H. Communie; 9 uur gez. H. Mis »ox <e leden van het Genootachau- NIEUWE NIEDORP. Kloosterkerk. Zo. om half 8 de Vroegmis; 10 uur do Hoogmis voor onze weldoeners. Vandaag kan de volle aflaat van Portiuncula ver diend worden. Voorwaarden: biecht, H. Communie en kerkbezoek. Bij ieder herhaald kerkbezoek moet tot intentie van Z. H. den Paus zes maal het Onze Vader en Weesge groet en Glorie zij den Vader gebeden wor den. Dezen middag om half 3 Lof met voor geschreven gebeden. Di. Feestdag van den H. Vader Dpminicus; 6 uur uitstelling van het Allerheiligste; te verdienen volle aflaat onder de gewone voorwaarden; 6 uur, half 7 en 7 uur gel. II. Mis en om 8 uur plechtig gezongen Hoogmis, waaronder plechtige professie van een onzer medebroeders. Des avonds kwart voor 6 Lof. Vr. feestdag van de Zal. Agathangelus en Caseianus, Martelaars der le Orde te verdienen volle aflaat voor alle geloovigen, tevens 1ste Vrydag der maand; 6 uur en half 7 gel. H. Mis en 8 uur gez. Hoogmis, waarna Litanie van het H. Hart. Des avonds kwart voOr 6 Lof met akte van toewijding. Deze week iederen dag een H. Mis om 6 uur, half 7 en half 8, Behalve Donderdag Kevelaar, 7 uur Jes. Di. kwart voor 8 Congregatie voor d» mannen. Wo. half 8 Congregatie voor de Do. 7 uur Lof, van half 7 tot biechthooren. Vry. 9 unr Lof. Za. van 46 en van balt 79 uur biecht hooren, te 4 uur moeten de schooljongens HEILOO. Zo. 7 uur voor de parochie half 9 tot zekere intentie; 10 uur voor Cath. Kabel Schuit; half 3 Congregatie H. Familie, afd. mannnen; half 8 Lof ter eere van den H. Wiilibrornus. Na het Lof Rozenh. voor Cor nelia Dekker, als lid van de Lev. Rozen krans. Ma. 7 uur voor Mattheus v. gez. Maandstond voor Alida Lobach. w Di. 7 uur voor fam. GrootMeyer; 8 uur uit dankbaarheid, voor overL ouders. Wo. 7 uur voor Divera Geertruida Tamia- T, Koningsbrugrm 8 uur voor Neeltje Dtkkem H. Hart. In de kerk van het H. Hart kan men de Portiuncula-aflaat verdienen onder de gewo-* ne voorwaarden, doch dit jaar alleen voor de geloovige zielen; te Rome voor zichzelf we gens het Jubeljaar. Zo. 7 uur voor de leden van den Eucharis- tisc.hen Bond; 10 uur voor de parochie. Ma. 7 uur voor Mej. Cath. Egb. Graaf. Di. 7 uur vOor Dirk Plak. Wo. 7 uur voor Jo. Ursem en Alb. Schou ten. Do. 7 uur voor Jacobus Joës. Kapteyn. Vr. 7 uur tot zekere intentie. Za. 7 uur voor Pastoor Helwig. De gebeden worden verzocht voor Anna Hoek, geb. Bypost, en Jacobus Jo. Kapteijn, die in den Heer zyn overleden. DE WEERE (ABBEKERK). Zo. Heden onder beide H.H. Missen de half- jaarlyksche collecte van het onderhoud der kerk. Na de Hoogmis het gebed ter eere van den H. FrancLscus Xaverius, voor de bekee- ring der heidenen; 2 uur een kort Maria-Lof met eenige openbare gebeden om do Portiun cula-aflaat te verdienen. Vandaag is de kerk open to het van de Engel des Heeren, vanavond om 7 uur. Na het Lof lied 74. Deze week geen Cat. Do. biechthooren van 35 uur 68 uur. Vr. 1ste Vrijdag der maand; Communie- uitreiken.om half 7, half 8 en half 9, waarna de gezongen H. Mis en ak*e van eereboete; 7 uur Lof met Rozenh. en verdere gebeden om Gods Zegen af te bidden over het Missie werk. Na het Lof lied 46. Verder deze week biechthooren volgens gewoonte en Zaterdagmiddag biechthooren van 35 on van 6—8 uur. Ma. en Wo.-ochtend wordt deze week geen biecht gehoord en wordt de H. Mis gelezen op beide dagen om 5 uur wegens de proces sie naar Heiloo. Zo. half 8 voor de parochie; 10 uur voor Pastoor Tetterode. Ma. 5 uur twee H.H. Missen voor een over ledene. Di. half 7 voor Gerrit Portegies; half 8 voor Dirk van Diepen. Wo. 5 uur twee H.H. Missen voor een over ledene. Do. half 7 voor Mijntje Deken; half 8 voor Jan Sjerps. Vr. half 7 voor Petrus Koemeester; half 9 voor Dirk Rosing. Za. half 7 voor Hilbrand Schipper en Grietje Schouten; half 8 voor Tryntjo vau Diepen en overl. fam. - LIMMEN. Zo. half 8 stille H. Mis; 10 uur Hoogmis; kwart over 1 Cat.; 2 uur Vespers met Roz., afd. Vrouwen. Vr. half 8 oef. van eerherstel en gez. H. Mis; 7 uur Lof ter eere van het H. Hart met Litanie en toewijding. De gebeden worden verzocht voor Joannes Kabel, die met de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden is voorzien. •ENKHUIZEN. - Zo. half 8 stille H. Mis; 10 uur Hoogmis. In de week de H. Mis om half 8. Ma. in de Kapel. Vr. gez. H. Mis voor eersten Vrijdag. Di. 7 uur Meisjes-Congregatie. Vr. 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. Biechthooren Donderdag om 7 utu en Za terdag vanaf 5 uur. WESTWOUD. Zo. 7 uur de Vroegmis; half 10 de Hoogmis en 2 uur de Vespers. In de week de H.H. Missen om half 8 en 8 uur. Voor en onder de H. H. Missen uitrei-, king van de H. Communie. Za. half 12 gelegenheid om té biechten voor de kinderen, ’s namiddags half 8 voor de an dere parochianen. Zo. ’s morgens bij hooge uitzondering, zoo mede voor diegenen die verafgelegen hunne woonplaats hebben, biechthooren. BURGERBRUG. Zo. Om 8 uur voor Agatha Weel en overt, fam.; half 11 voor de Parochie; ten half 3 ver gadering' van de 3de Ordo. Ma. Om 8 uur voor Tjerk Arie Schouten en overl. familie. Di. Om 8 uur, voor Petrus Couwenberg cq overl. fam. Wo. Om 8 uur voor Com. Bruin en Adriana Blauw. Do. Om 8 uur voor Martinus Zut Vr. Om 8 uur voor de lev. leden van het Gen. van het H. Hart en Apostolaat des G«> buds. Za. voor hen, die op but kerkhof begraven tjjn. Zondag 2 Aug., feust v. Portiumeula, voor allu parochianen gelegenheid, om een vollen aflaat te verdienen, doch alleen voor de ge loovige zielen, zoo dikwerf als men de kerk bezoqjrt uo de vootwaarden vezvult die voet ST. JOSEPH. Zondag le Zondt laat, de Eucharistisi geheelen dag uitstellingv •te, collecte voor de scntti stille H.H. Missen, half 11 Hoogmis tot in tentie der leden van den Euch. Hoogmis het Euch. Bondslied door allen mee te zingen, half één gezamenlijke aanbidding en gez. der kinderen, half 7 Lof en Processie ter eero der Koningin van den Allqrh. Ro zenkrans. Maandag van 45 uur biechten voor de kinderen, 7 uur Lof ter eere van den H. Petrus, Martelaar, Patroon der zieken. Dinsdag feeet van den H. Vader Domini- cus, volle aflaat, 9 uur gez. H. Mis. Donderdag van 67 uur gelegenheid om te biechten, 7 uur Lof ter eere van het Al lerh. Sacrament. Vrydag le Vr. der maand, bijzonder toe gewijd aan het Goddelijk Hart van Jezus, half 8 gezongen H. Mis met uitstelling van het Allerheiligste, 7 uur Lof met eereboete aan het Goddelijk Hart. Ka. Zondag wordt plechtig het feest ge pierd van den H.- Vader Dominicus, half 11 plechtige Hoogmis. H. DOMINICUS. Heden de 9e Zondag na Pinksteren, te vens eerste Zondag der maand, met vollen aflaat van den Allerh. Rozenkrans, ten 6 •ur, half 8 en 9 uur de stille H.H. Missen met onderrichting, ten half 11 de Hoogmis met predicatie, onder alle H.H. Missen uchaajcollecte voor de 8t. Josephscholen; geen catechismus voor de groote leering, ten 5 uur congregatie voor de mannen, ten 6 uur voor de jongens, ten 7 uur Lof én Processie ter eere der Konlnging van den Allerh. Ro zenkrans. Ma. 7 uur vergadering voor de leden der Derde Orde en Lof, beiden voor een ieder toegankelijk. Dinsdag, feestdag van den H. Dominicus, stichter dér Predikheerenorde en patroon dezar kerk met vollen aflaat van 7 <i«r af uitstelling van het Allerheiligste, te 9 unr Solemneele II. Mis tot intentie van de leden der H. Dominicuspenning, waarna Paucelyke Zegen voor de leden der Derde Orde. Na den middag moeten alle kinderen Hechten om Woensdagmorgen to kwart voor zeven gezamenlijk te communiceeren. Dinsdagavond te 7 uur Solemneel Lof, waar na verkoop van de opengevallen plaatsen in deze kerk. Woensdagvond te 7 uur Congregatie voor de vrouwen. Donderdagavond voor de meisjes. ;avond van 6 tot 8 uur gelegen- liecbten. der maand, volle af- le dag in onze kerk, den van het Allerheüig- len, half 8 en 9 uur >gims 1 Bopd, na de het verdienen van den aflaat zyn voorge» schreven, te weten, le. dat men gebiecht hebbe (de biecht ter gelegenheid van ons aanbifldingsfeest gedaan, is hiervoor voldoende, tenzy men opnieuw in groote zonden mocht zyn vervallen.) 2e. dat men gecommuniceerd hebbe, op den dag zelven (2 Aug.) of daags te voren. 3e. dat men de kerk bezoeke; ofwel reeds Zaterdagmiddag, 1 Aug., vanaf 12 uur, ofwel den geheelen Zondag. 4e. dat men b“Me tot intentie (meening) v. d. Paus; hiertoe volstaat men met 6 maal het Onze Vader, 6 maai het Weesgegroet en 6 maal het Glqrie zij den Vader enz. te bid den; 5e. moeten er in onze kerk’ openbare ge beden verricht worden, welke zullen geschie den Zondagmiddag, in de vergadering v. d. 3e Orde, om half 3. Deze week geen leering wegens de vacan- tie. Vr. om 8 uur gez. Mis en half 8 Ix>f ter gelegenheid van den len Vrydag. Za. gelegenheid om te biechten van 45 en van half 88 uur. De gebeden worden verzocht voor Lauron- tius Kampers, die met de laatste H.H. Sa cramenten der Stervenden is voorzien. EGMOND AAN ZEE. Zo. dag van-aanbidding; 7 uur de Vroeg mis; half 9 H. Mis voor do badgasten en j^O- lonio-kinderen; 10 uur de Hoogmis; half 2 aanbidding voor de leden van het Genoot schap van het Godd. Hart van Jezus; 7 uur Lof ter eere van het Goddelyk Hart met akto van eerherstel. Ma. en volgende dagen, behalve Vrijdag te 8 uur H. Mis. Wo. nam. te 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Do. nam. van 5—8 uur biechten; van half 7hall het H. Hart. Vr. le Vrydag van de maand; 6 uur en half 7 uitreiking van de H. Communie; 7 uur gezongen H. Mis met uitstelling van het Al lerheiligste, ter eere van het Godd. Hart va i Jezus; ’s avonds 7" uur Lof met akte vau eereboete. Za. n.m. van 38 uur gelegenheid om te biechten; 7 uur Lof ter eere van do Allerh. Maagd. EGMOND AAN DEN HOEF. Zo. le Zondag der maand, dag van aan bidding; 7 uur wondt het Allerheiligste ter aanbiding uitgesteM en blijft uitgesteld tot na het Lof; 7 uur de Vroegmis voor de paro chie; half 10 de Hoogmis voor de overl. fam. Meyzen en Roskam; 2 uur openbare aanbid ding; 7 uur plechtig Lof ter eere vau de H.H. Martelaren v. Gorcum, voor de bekeering van ons vaderland. Ma. 7 uur voor den Z.E. Hooggel. Heer Adrianus Theodorus Sijserer; ’s avonds om 7 uur gelegenheid om te sparen ten huize van het Hoofd der school. Wo. 7 uur voor Joanna de Waard; ’s av. f uur Lof ter eere van den H. Joseph. Do. 7 uur voor Maria Bruin, Wed. Jacobus Schuit, als lid der Broederschap 68 uur gelegenheid om te biechten; van 78 uur de oefening van het H. Uur. gez. H. Genoot-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1925 | | pagina 11