Tweede Blad. 19» JAARGANG. WOENSDAG 19 AUG 1925. VOOR DE SLACHT OFFERS VAN DE STORMRAMP. Amsterdamscne eurs. ALKMAAR. 18 Aug. 1.30 1.45 MQ 2.15 1227, 119>„ I **7. 100% i38K. «‘A BURGERLIJK' STAND. alkmaar. HOOGKARSPEL. ENKHUIZEN. CASTRICUM. HEER HUGOWAARD. EGMOND AAN ZEE. Opgave vaa de Nederlaadeche JLaadbeuwbaak „Een echt Protestantsch doel". Berichten opgenomen In een gedeelte onzer vorige oplage. PROVINCIAAL NIEUWS. HEEMSKERK. FINANCIEELE RUBRIEK. WISSELKOERSEN, j i 104 117 37 122 et 014 219 111 292 Totaal 634.61 159»/. 373 281 283h 281% I 134'/, 14* 220 267 ‘8* 18% 06 66 66H 67 van het congres te 349 188* 488% 44* een 4. door Noorf - H o Ila nds ch DagUad. het voormalige Hongaarsche opgebracht de 25.— 0.56 resteld uit voo - olland. 159* 374* 67 19 512* 326 174* 14c* 135* 98 67 18% 514* 325 375* 124 434* 154 143 óu7* 32U* 303 219* 110 155* 245 347* 402 435 120* 430 153 169% 144% 352 159% 374 014 323 175 !40% Van Eskert KI. Heiligland 17. to van een s Katbo- 67* lb*/. 40 o7 1577. 109* 1447. 9 297. 93 352 1587. o757. 4 ‘24-/, ‘347. 15b 174* 1407. 135* 169 145 347* 4027. !357, <6* 157% 170 145 121* 12£ 154% 141 oil 325 101* 144 279 aOO 161 304 14 3/6 219* 289* ^5o 269 154 244 35 9» 7. 143% 43% 3* 168* 145 *7. 31 1747. 1407, 135* 1»9* 1447. 280 344 402* 483 20.— 1.— 25.— 2.50 1.50 1.— 2.50 Berlijn Parijs Brussel Weenen Londen Stockholm Kopenha'1 en Oslo Bazel Rome New-York Praag 11.10 35.05 12.067, 1206% 66 80 5690 4546 48.20 8.93 Vorig bedrag Voor de door den storm geteisterde landgenooten Wed. V. A. M. D. O. Uit de spaarpot van G/.. Familie V. J. v. H. L. O. D„ Waarland Kantoor, en Winkelpersontc. V. A D., Hout til N. te Purmerend 98 1007. - itoy. - 103*/,, i uur 59.10 11.57 11.15 35.05 12 06% 66 777, 6.955 45.977, 48.20 -9J 2.487. 2.48% 740 515.61 40.— Z1JPE. Geboren: Klaas en Jacob zoons v. Jacob Nieuwland en Noeltje Zander. Alida, d. v. An ton ius Mors en Maria Bierman. Theodora Margaretha Maria d. v. Petrus Hoedjes en Alida Maria de Wildt. Overleden: Martinns Johannes Josephus van der Linden, oud 36 jaar, echtgenoot van Anna Sneekes. 1757. 140*/. UITGEEST. Burger! Stand. Ondertrouwd: Bernardus Jacobus Naber en Pieternella Kejjzer. Gehuwd: Tjeerd de Jong en Grietje Smit. Overleden: Jacob Vermeulen, 80 jaar. DE ANTI SEf-HSTISCHE BETOOGINGEN TE WEENEN. WEENEN, 18 Aug. In verband met de antisemitische betoogin- gen, die gisteren hebben plaats gehad, wordt het mogeljjk geacht, dat bet Congres der Zio nisten dit Weeifen naar een in de nabijheid gelegen stad, vermoedeljjk Karlsbad, waar het hoofdkwartier van de internationale Joodsche beweging is gevestigd, zal worden verplaatst Omtrent de betoogingen, die gisteren heb ben plaats gehad, wordt nog, gemeld dat het aantal gewonden zeker 30 bedraagt Tot hen behooren eenige personen, die zich per auto naar het congres begaven. Eerst laat in den avond was de politie den toestand meester. Alle café’s werden geslo ten. Ongeveer 50 arrestaties hebben plaats gehad. Het verluidt dat de organisators der anti semitische betoogingen, die zich fascisten noemen, morgen een nieuwe poging zullen doen om den vooi beletten. De politie Leeft voorzorgsmaatrege len genomen. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. DE BILDT 18 Aug. Gisteravond is op den Utrechtechen weg een van Utrecht komende auto, waarin be- passagiers zaten, val in de Bildtsche auto moest voor Heken met te dwingen, voor net „ecnt Pro- tostantoch doel” jaarlijks kapitalen aan be lastinggeld bjj te dragen. Als wy bedelen voor een echt Roomsch doel (b. v. de stichting van een kerk te Rot terdam), dan kloppen wtj toch ook niet bij Protestanten aan. Gezien de offervaardig heid in vele dier kringen, zou ’t trouwena ook afgezien van het principieele de moeite niet loonen! c. De schrijver betreurt het, dat de Pro testanten voor een ziekenhuis een verloting te baat moeten nemen om de slappe offer vaardigheid te dekken. Dat is een eerlijke protestantache uitlating. Alle tegen elke loterij bezwaar hebbende Protestanten moesten eigenlijk met afschuw het loterij-middel ter bekoming van gelden voor het ziekenhuis van de hand wijzen. Het principieele bezwaar blijkt nu echter opeens' niet meer te bestaan. Een larie-princiep? Of.... het doel heiligt de middelen? Men heeft voor 't kiezen. d. Wat ten slotte en daar is *t ons eigenlijk het meest om te doen uit boven staand artikeltje bljjkt? De schrijver zegt het letterlijk en we ge waagden er reeds van: de ziekenhuisbouw is „een echt Protestantsch doel”, en de schryver stemt volkomen in met de uitdruk king van een Protestantsch redacteur waar deze schreef: „’l Is een echt Christelijk Pro testantsch belang, dat het Ziekenhuis te Alkmaar tot stand komt.” We wisten het natuurlijk al lang, doch 't kon geen kwaad, deze waarheid door allereerstrbevoegden(i) zelf hier nog eens op nieuw té laten verkondigen met klem. Nette en neutrale menschen zooals b. v. de burgemeester van Alkmaar zullen de hier verkondigde waarheid met kracht ont kennen: met genoegen (Och, wat kan 't hem deren? Twee joden weten tóch wel, wat een bril kost!) désavoueert de burgemeester van Alkmaar een Protestsnsche, een anti-paap- sche actie van een Ds. Baar ten bate van het Ziekenhuis, doch wat hij met de rech terhand theatraal afwyst, dat pakt by met z'n linkerhand tersluiks achter zijn rug, heel gretig aan. Het ware te wenschen, dat men eindelijk eens zoo eerlijk werd, voor „een echt Pro testantsch doel” van de Katholieken geen geld af te persen door middel van een offi cieel belastingbiljet. AUTO-ONGELUK. Gisterenmorgen omstreeks kwart voor elf had er op de ophaalbrug bij de Appelsteeg een auto-ongeluk plaats. Een luxe auto kwam de Zaad markt afry- den en wilde de brug opsturen. Door een of andere oorzaak reed de auto tegen de losse houten leuningen der ophaalbrug aan, zoodat deze zeer beschadigd werden. Oqk het onderstuk der brug werd zeer be schadigd, alsmede de auto, waarvan het spat bord totaal vernield werd. Nadat hulp was verleend om de auto uit baar benarde jx>sitie te bevrijden, kon deze haar weg vervolgen. Geboren: Sflétse t. V. Jacob Hoge veen en Agatha Hofman, Maria Catharina d. v. Jan Johannes Drost en Maria Catharina Kees maat. Levenloos aangegeven kind van Adrianns de Mug en^Leentje Jupyn. CASTRICUM. Geboren: Maria Johanna, d. v. P. J. Por- tegies en A. M. Klaver. Ondertrouwd: W. Gijzen> oud 26 jaar en C. Molenaar, 22 jaar, bcioen te Castricum. Bevolking. Ingekomen: IJ. Stevens, van Zeist; W. van Vlymen, H. J. Tortike en J. P. Beentjes, van Amsterdam; J. Beste- boer, van Woerden; N. Koning, van Krom menie, W. van Raalte, van Bloemendaal; N. Rodenboog’ van Heiloo; J. Oly, H. Rendering en J. Dieter en gezin, van Alkmaar; G. N. Doornbos, van Eelde; A. Hollenbeek en ge zin. van Zaadam; en S. Del, van Gheel. Vertrokken: E. G. Bakker, naar Purmer- end; J. G. F. v. d. Heide en M. C. Meyer, naar Amsterdam; V. H. Oud, naar Heiloo. BEEMSTER. Geboren: Margaretha Catharina, dochter van Johannes Petrus Boots en Geortniida Vlaar. Jan, zoon van Ijsbrand Hartog en Antje Bakker. Anthonius Gerardus, zoon van Freaerik Hersbach en Petronella Elisabeth Verkuil. Ondertrouwd: Cornelia Kooiman, 23 jaar van Purmerend en Kaatje Korver, 20 jaar. Gehuwd: Jacob Demmers, 19 jaar van Pur merend en Aaibrechtje Trijntje Bom, 20 jaar. Johannes Engelmundus Blekemolen, 27 jaar var. Amsterdam en Teuntje Neeltje Spaans, 20 jaar. Arian Brouwer, 28 jaar van Graft en Antje Beets, 20 jaar. Overleden: Antje Bleeker, 74 jaar, wed. v. Jasper Saft. Albo Plenum 4,60, La Reine 3^0, Oos tenrijk 4,20, La Precieuse 4,90. HOOGKARSPEL. Ongeval. By het af breken van een zweefmolen stak een acht jarig knaapje drie vingers in de opeuingea van een takel. Toen deze in beweging werd gebracht schuurde bet kind bijna drie toppen van zyn vingers af, zoodat in allerijl de ge neesheer ontboden moest worden. ENKHU1ZEN. Erge twist. Bij de werken noodig voor het leggen der gasbuizen naar de Streeker dorpen ontstond tusschen een arbeider en de opzichter een hevigie twist, waarbij de arbeider den opzichter naar het leven dreigde. De arbeider zekere D. v. V. werd in arrest gesteld. Opbrengst collecte. Naar men ons me dedeelt heeft de inzameling gehouden door het voormalige Hongaarsche Comité voor de geteisterde Oostelyke streken van ons land som van ruim 2650. CASTRICUM. Autopech. Zondagmiddag tegen 5 uur had de groote Lus van den on dernemer Beentjes alhier pech, doordat op den Ryksstraatweg •en der achterwielen vast liep. Nadat de wagen was gerepareerd zoo goed en kwaad dat ging zou de terugtocht worden aanvaard, doch nabij het station liep de zaak weer mis en moest men den wagen laten staan. Nadat weer getracht was de fout te verhelpen moesten tegen 11 uur dn pogingen worden opgegeven. Maandagoch tend waren reedz vroeg een tweetal mon teurs bezig en tegen 10 uur was men zoover dat de wagen naar de garage kon worden vervoerd om daar geheel en al te worden nagezien en hersteld. H. H. WAARD. Bazar. Het Fanfarecorps „Hugo”, moet gezien het succes van dit jaar in een hoogere klas spelen en zal hiervoor verschillende instrumenten moeten vernieu wen en bykoopen. Daarom wil het, om da kas te versterken, in de eerste helft van October een bazar organueeren. De medewerking van verschillende dames en heeren zal worden ingeroepen. Geen belangstelling. Naar wij vernemen is de Onderlinge Geitenverzekering alhier, by gebrek aan belangstelling opgeheven. EGMOND AAN ZEE. Collecte Borculo. De Egmondsche Badbode deelt mede, dat een strandcottecte voor Borculo f155 heeft opgebracht. EENGENBURG. EENGENBURG. Concert. Op Zondag 23 Augustus aa. zal het fanfarcorps „St. Hilr degarms von Tuitjehorn een concert gevM on hak terrein naast café «De Burcht". 66.75 I i 56.95 45.95 48.22*/» 8.93% 2.487* 7.377» 81 AA rSLEENLNühN 4* Nederland 19*7 6 X idem 1918 5 idem 1919 6 X idem 1928 6 X Ned. tódié 1928 BANKINSTELLINGEN Koloniale Bank Inducbe Bank Handel Mpy. INDUSTK. uND. BINNENLAND üuulinde Oliefabriekeo Jurgens Oude Philips Holt Kunstzijde INDUSTK. UND. BUITENLAND Anaconda Steel comm. CULIUUtf MAATSCHAPPIJEN Cultuur Vorstenlanden Dito Actions H. V. A. Java Cultuur Moormaan Ca Ned. Ind. Suiker Unie Poerworedjo MIJNEN Kedjang Lebong PETROLEUM Dordtache Peuoieum Gec. HoU. olie Kon. Ned. Petroleum Steaua Komana KUBBEK-MAA TSCHAPPUEN Amsterd. Rubber Bandar Rubber Dell Ban Rubber Inducbe Rubber lutercuutiu. Rubber Kendeng Lemboe Lampung Sumatra Rubber Oost-Java Rubber Ned ark lad. Rubber h Koffie Serbadjadi Silaau Wai Sum Rubber SCHEEPVAARTEN HoU. Amer. Lyn HoU. Stoomboot HoU. Uoyd Kon. Boot Stoomvaart My. „Nederland” Paketvaart Scheepvaart Unie Marine Common. Marine Preferent Niev. Goudriaan TABAKKEN Besoeki Dell Batavia Deü Maatschappij Seuembah AMER. SPOORWEGEN. Erie Spoor Southern Kalle Union Pacific Wabash. Railway PROLONGATIE Bijkantoor Alkmaar. (Ontvangen per draadlooss telefoon). 18 Aug. 1925 V.K. Ziehier nog een» een stukje interessante ziekenbuis-lectuur. Versch geknipt uit „De Protestant”. 't Is een verzuchting van den Haarlem- sihen correspondent, die zich erover be klaagt, dat het met den loten-verkoop ten bate van net „neutrale” ziekenhuis in zyn «ayon niet naar wensch gaat mede aangeboden wen maakte. van Tot het nazien dezer tekeningen werden benoemd de heeren Beentjes, Henneman en Klaasse. Hierna sluiting. Bloembollenveiling. In het Centrum wa ren'de prijzen Vrydag voor leverbaar en mudsgoed: Mad. Krelage 2,80, King of the Whittes 1,90, Sanders 2,40, Clara Butt 0,90, Pink Beauty 9,20, Keizerskroon 8,50, Gri» de Lin f 3,Waterloo 5,20, Murillo 2,80, Scarlet duo 3,50, Gele Prins 4,50, Idem, 55 L., 45,Eleonora, 16 L., 7,50, Picote, 4.40 H.L., M-, Murilla, H.L„ f 13,—, Sieraad v. Flora, 3.20 H.L., f 150,—, Fred. Moore, H.I^, 40,Keizerskroon, 35 U f. 41.,-. Gris da Ltó. 80 32,-^ zieue omstandigheden er toe medegewerkt, dat de mau 2 maanden schade aan zyn trac- tement lijdt. De raad besluit zonder veel dis cussies ter voorziening in dit gemis, hem een extra toelage van 50 te verschaffen. Een tweede verzoek van adressant voor byslag op zyn jtensioen werd direct afgewezen. Nog deelt de Voorzitter mede, dat in over leg met den Commissaris der Koningin in, de vacature als een bezuinigingsmaatregel niet voorzien zal worden (ten minste Voorloopig nog niet). Van der Werff die daardoor meer dere werkzaamheden verkrygt, ontvangt eene gratificatie ad 100 en de beide ryksveld- wachter» te samen 50. Van het hoofdbestuur der Posteryeu en Telegrafie is bericht ingekomen, dat geen ter men aanwezig gevonden worden om over te gaan tot de invoering te dezer plaatse van locale telefonische gesprekken. De raad besluit verder de kwestie Schoe- huys e*n Groot inzake het voeren van een rechtsgeding, voorloopig te laten rusten. Be ter achtte men het dat deze heeren dit ge schil, loopende over eené waterkeering, maar zelf oplossen. Wel zal er een rechtsgeding geopend worden ter zake het niet terug betalen van eertyds voorgesehotene tuinders- credieten met S. A. de Ruyter en G. Kujjl. De heer Klaasse achtte het beter dat de Voorzitter geen namen genoemd had, ten minste niet in eene openbare bijeenkomst. Do Voorzitter zegt, dat hy voor de Per» hier in geen bezwaar ziet. By aanbieding vaa de gemeenterekening moet de Voorzitter tot zyn spyt mededeelen, dat deze rekening sluit met een nadeelig saldo van 19.000. Hoofd zak elyk moet dit gezocht worden in achter stallige en moeilijk te verhalen posten der belasting, maar ook in de overname van de vorig jaar onder- zulke verzwarende omstan digheden verkeerende woningblokken aan de Streng. Een lichtpuntje is dat deze rekening in 1924 sloot met een voordeelig saldo van 7000, waarvan een gedeelte van het verlies gedekt kan worden. Gelukkig maar dat de rekehing van het Burgerlijk Armbestuur, die geboden werd, een gunstigen indruk Deze sloot met een voordeelig slot 0,27*. DE WEDEROPBOUW VAN BORCULO. Mij is ter oore gekomen, dat door particu lieren ten behoeve van herstel van hun wo ningen te hooge prijzen worden betaald voor materialen. Uitdrukkelijk stel ik vast, dat allo leveranciers, die hun materialen tegen ab normale pryzen verkoopen voor verdere le- verantien, zoowel direct als indirect in de toekomst zullen worden uitgesloten. De Burgemeester houdt zich ten deze aan bevolen voor inlichtingen van de zyde van J de burgerij. I DE MURALT, Burgemeester. Do burgemeester van Borculo heeft, in overleg net b*t betrokken cxmrité. naar aaa- HEEMSKERK. Gemeenteraad. De meenteraad vergaderde Vrijdagmiddag onder presidium van den burgemeester. Afwezig Dr. v. d. Bergh. Tot de ingekomen stukken behoort kasop name by den gemeente-ontvanger, welke kas accoord blijkt te zyn. Verder leest de Voor zitter een schrijven voor van de vereeniging „Koninginnedag” om een subsidie van 300. B. en W. stellen voor, om aan het verzoek te voldoen. De heer de Wilde informeert naar de vrij willige bijdragen. De Voorzitter zegt, of schoon hy ongaarne uit de school klapt, dat deze 250 bedragen. Met het oog op eene te houden harddraverij, kunnen de heeren de Wilde en de Vries zich met het gevraagde vereenigen eu dan voor dit jaar. De heer Beentjes vindt de bydrage te hoog en maakt er een voorstel van om 150 te geven, terwijl de heer Klaasse in het midden brengt dat de neringdoenden, die toch in elk geval by dergelyke festiviteiten voordeel heb ben, ook wat behooren bij te dragen. De heer Wentink vindt 300 te hoog, maar 150 te laag en maakt er een voorstel van om 200 te geven Beide voorstellen worden verworpen en om een tusschenweg te zoeken, besluit de raad alleen met de stem van den heer Wentink tegen, om 175 te geven. De vuilnisophaler Bruins vraagt verhoo- ging van salaris, daar adressant voor 400 ónmogelijk aan verdere uitbreiding zijner werkzaamheden denken kan. Op voorstel van B. en W. besluit de raad het gevraagde niet toe te staan. De gepensioneerde gemeente-veldwachter Hourik vraagt nog een kleine geldelijke toe lage inzake onvoorziene omstandigheden die zich voorgedaan hebben en van invloed wa ren on zijne financiën. De Voorzitter licht dit adres nader toe. Hourik ia 28 Juni IX met pensioen gegaan en wordt met Augustus 65 iaar. Zooals paa Mnsecd. hebban onvoor- De vcrkcop der loten te Haarlem voor het Ziekenhuis te Alkmaar. ’k Had niet gedacht, dat het noodig zou zijii um de Leoeu van de Afd. Haarlem en Omstreken nogmaals op te wekken mee te helpen de verloting voor het Ziekenhuis te doen slagen. En al ben ik tevreden over den verkoop te Haarlem, toch lang niet voldaan; «ea groot deel van onze Leden heeft nog geen lot in huis voor dit echt Protestantsche doel. Waar blijven de le zers van „De Kerkbode”, van „Hei Haart Predikbeurtenblad" en van het Remon- strantsebe blad? Hun Redacteuren hebben toch met warmte en klem verzocht deze zaak te steunen. Schreef niet een der Red. zeer juist; „’t Is een echt Christelijk Protes- tautsch belang, dat het Ziekenhuis te Alkmaar tot stand komt. Wij kunnen van harte aanbevelen aan deze zaak daadworkelyt steun te verleenen. Er is nu een verloting op touw gezet. Wij hopen, dat onze lezers ook op deze ma nier willen helpen. Wie eenigszin» op de hoogte is, weet wel, dat het in hooge mate te betieuien zou zyn, ais de plan nen met dit Alkmaarsche Ziekenhui» niet volvoerd konden worden.” Na de verschijning van dergelyke arti keltjes had bet moeten strooinen. Laten de lezers van „De Protestant” van heden, 5 Aug., den doorslag geven, ’t Is de laat ste maand; 2 Sept, beeft de trekking plaats, er is nog een klein aantal loten voorhanden en ze moeten alle geplaatst worden. Persoonlijk vind ik bet jammer, dat wy, Protestanten, voor een Ziekenhuis, waar geheel Noord-Holland mee gebaat is, verloting als hulpmiddel moeten nemen om de slappe offervaardigheid te dekken. In Rotterdam moet een nieuwe Roomsche kerk komen; in de Kathedraal te Haarlem werd Zondag 26 Juli 11 600 gecollec teerd voor dit doel. Dat gaat daar in een half uur en hoe lang moeten wy niet bede len om zoo’n bedrag op tafel te krijgen? Met dit voorbeeld voor oogen, vertrouw ik, dat ieder, die dit leest direct opstaat en nog heden één of méér loten komt ha len. Wij willen graag 600 keer de deur open doen en u vriendelyk ten antwoord staan, wanneer we de verzekering maar hebben, dat er, na de verschijning van dit nummer, te Haarlem nog 600 loten ver kocht worden, zoodat ik een volgende keer kan zeggen: Tevreden en ook vol daan! leiding van de aanbieding van verschillen-ie gemeenten om huiaen aan Borculo te schen ken, die in hunne gemeente worden ontwor pen, aanbesteed en door hun werkloozm, door hun architect te Borculo gebouwd, be sloten voor elke categorie van dergelyke hui zen prijzen uit te loven, bestaande in gouden medailles en geldprijzen. Het ligt in de bedoeling bijvoorbeeld voor de groep arbeiderswoningen een gouden me daille beschikbaar te stellen met een ge! 1- prijs uit de gemeentekas (dus niet door het Nationaal Comité) te betalen. Zoo gaat bet ook met de andere groepen. De jury zal worden samengi aanstaande architecten uit H< In de huizen zullen de namen vermeld wor den van de plaatsen of de personen, die ze schonken. Het gironummer van den Penningmeester van ’t Comité, de gem.-ontvanger van Bor culo, is 118060, op welk nummer men ver zocht wordt de bijdragen te storten. DE KONINGIN NAAR DB GETEISTERDE STREKEN. DEN HAAG, 18 Aug. De Koningin en de Prins zijn hedenmorgen per auto naar Arnhem vertrokken om vandaar per trein over Nijmegen naar Cuvk te gaan. Vanuit Ouyk brengen de vorste lijke personen pef auto een bezoek aan de door den stormwind verwoeste ge deelten van de gemeenten Escharen en Zeeland en keeren vanuit Oss over Arnhem naar Het Loo terug. Het artikeltje is om méér dan een reden ran belang (voor zoover ten minste een arti keltje in de journalistiek absoluut minder waardige „Protestant” van belang kan zyn!) a- De vischies bijten niet gretig genoeg; het lokaas schijnt voor alle fatsoenlijke Pro testanten een afwerend luchtje te versprei den. M- a. w.: De Haarlemsche Protestanten tchijnen over *t algemeen te net en to ver standig om zich ton koste n.b. nog van goed geld voor het zegewagentje der Alkmaarsche anti-papen to laten spannen. b. Wjj nemen goede nota van de waar- ieering, welks de heer Van Eakert nu ’t la zijn kraam te pas komt bljjkt to gevoe len voor de Roonucha offervaardigheid. .Vso Protestantache tjjde neme men er een /oorbeeld aan! Door uit eigen zak zóóveel bjj elkaar brengen als noodig is ter 1 «acht Protestantsch doel” halve de bestuurder twee tengevolge vau een ongev Grift terechtgekomen. De eenzelfde voertuig, dat uit de richting Zeist kwam, naar rechts uitwyken. Tengevolge van de verblindende verlichting botste de auto tegen een paal der electrteche verlich ting, die afknapte, soodat de auto omsloeg en in de Bildtsche Grift terecht kwam. De drie inzittenden werden allen gewond. Na verbonden te zyn werden zy naar de Rykskliniek te Utrecht vervoerd. (Opgave van de Ned. Landbouwbank.) (Ontvangen per draadl. telefoon.' Vqj. koers 2 i*u‘ 53.10 5910 11.567, .11.54 - 1108 35.127, Nog steeds komen de bijdragen binnen. Namens de slachtoffers daarvoor dank. De nood ia echter zóó groot, dat nog veel meer gegeven moet worden, zal men althans met eenig succes kannen helpen. Mogen daarom nog meerderen ons hun fi- nancieelen steun doen geworden. Gaarne zullen w(j de binnengekomen gel den in on» blad verantwoorden en voor door zending aan de betreffende autoriteiten zorg dragen.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1925 | | pagina 7