HOORN. BEER HUGOWAARD. EGMOND-BINNEN. EGMOND AAN 2ÊE* GASTRICUM. HOOGKARSPEL. BOVENKARSPEL. EURGERBRUG. MÈDEMBLIK. STOMPETOREN. SPOR1 EN SPEL. WERVERSHOOF. SCHAGEN. KOLHORN. BEPr‘T’N. wordt gepeild. zullen alhier als deserteur Langedijk. gein eente-wklw ach tm i K. A. Muller. 39 itro- »tn HEERHUGOWAARD. Optocht. Zondagmiddag na de Vespers zal alhier een kinderoptocht van de H. Kindsheid gehouden worden, waarvoor verschillende kinderen in costuum gekleed zullen gaan. De Harmonie zal door muziek den optocht opluisteren. Gymnastiek. Met de onlangs opge richte gymnastiek vereenigiag gaat het flink crescendo. Thans zijn er 60 leden. De gele genheid zich op te geven ia nog tot a.s. Maandag. Dan wordt de aangifte gesloten tot een nieuwen cursus. Waterleiding. Met de aansluiting aan de waterleiding gaat het nog niet naar wensch. Daarom ia onlangs aan allen die daarvoor in aanmerking komen een schrijven gezonden, dat voor Jan. a.a. de aansluiting moet geschieden EGMOND-BINNEN. Gemeenteraad. Don derdagavond vergaderde de Raad dezer ge meente onder voorzitterschap van Burge meester Janssens. Bij de opening bracht de voorzitter in herinnering de ramp, die het Oosten van ons vaderland getroffen heeft. Sedert 1074 ia ons land van een der gelijke ramp ge spaard. Dankbaar mogen wjj zijn, dat ons mooie dorpje niet getroffen is. In het Oosten zün velen bijna tot den bedelstaf gebracht. Nu er een beroep op de liefdadigheid dqr landgenooten gedaan wordt, ia het onze plicht naar vermogen bij te dragen om de nooden te lenigen. Het ia van twijfel onder hevig, of de gemeentekas daartoe mag bij dragen, daarom stelt hjj voor, dat de Raad, ■nagevold met den Burgemeester en den 8e- EGMOND AAN ZEE. Gevonden en verlo ren voorwerpen. Gevonden voorwerpen: een bos sleutels, een zwarte taaeh, met in houd (beursje); een kijker (prima'); een porte- monnaie met inboud; een tijdschrift en een plank van buffetkast. Verloren voorwerpen: een luehtkussen, een bronzen medaille, opschrift: Tooneelwedstrjjd Hoorn 1922; een dameetaschie, met Inhoud, ’n kijker, een zilveren dameshorloge in arm band; ’n gouden broche, een zilveren dames horloge met monogram E. B. en een gouden ring met inscriptie. Inlichtingen te bekomen ter Secretarie te Egmond aan Zee, op werkdagen tussehen 9 en 12 uur. EGMOND AAN ZEE. Bevolking.'— Inge komen personen: Pieter Dekker van Wfld-> Wonner, adres alhier Julianastr. 14. G. E. Mol van Sittard, adres alhier Voorstr. 18. Vertrokken personen: S. S. Schipper van Voorstraat 25 naar Helder, Onderzee-kasernc. gesproken, stelt hg voor met stemmen te wachten. De voorzitter merkt op, dat het verzook juist op een beslissing aandringt. Deze zal wellicht invloed hebben op de beslissingen in andere gemeenten. De heerun Dekker en Belleman zjjn voor aanhouden. De voorzitter handhaaft zijn voorstel. Dfl wordt aangenomen met alleen de stem van den heer Dekker tegen. Een verzoek van G. Zentveld om onthef fing van de betaling van achterstallig schoolgeld 1923 wordt na deze vergadering in geheim comité behandeld. Ingek. omen is een schryven van Koeman te Alkmaar, verzoekend 10 goeding, omdat haar man destijds de vropw ver- - ver betering van de vaarten heeft opgemeten en w De voorzitter vindt het billijk dit verzoek toe te staan. De heer Dekker geeft CASTRICUM. Deserteur. Woensdag werd door de militaire politie uit Haarlem opgepikt P. H., die ver leden jaar niet voldaan had aan zijn oproeping tot opkomst onder de wapenen voor herha lingsoefening. H(j zal getransporteerd won den naar zijn Commandant te Ede. Politie. Deze week werd procee-ver- baal opgemaakt wegens vernieling van ruiten van een boorderjj op Noordbdkkum. Jammer genoeg zjjn de daders tot op heden niet op gespoord kunnen worden. Voorts werd pro ces-verbaal opgemaakt wegens overtreding der Strandverordening, alsmede wegens mis handeling van J. S. op den Bakkummerweg op Zondag j.1., door Th. Je G. Bloemententoonstelling.Op 21, 22 en 23 Augustus a.s. zal in de zaal van de Erven van Benthem door de afd. Caatrlcum van de Kon. Maatschappij van Tuinbouw en Plant kunde een tentoonstelling worden gehouden van bloemen en tuinvruchten. Men ia thans bezig de zaal op te stpllen en de diverse in zendingen te rangschikken. Een kijkje in de zaal geeft reeds den Indruk, dat de tentoon stelling die van verleden jajar zal overtref fen. Heden dezer te vier uur zal de offi- cieele opening plaats hebben. i de R. K. Juli 1925, 1 lied en net persoon is afgewezen. I De heer Apeldoorn vinC tig, en merkt op dat bedo’eld persoon toch een eigen woning had. Ingekomen, is een schrijven van den Mi nister van Arbeid, Handel en Nijverheid, houdende vaststelling Rijksbijdrage in het tekort van de exploitatie van de R. K. Woningbouw over het jaar 19241925. De bijdrage is vastgesteld op 752.58. Op verzoek van de Kon. Ned. Maatsch. voor Tuinbouw- en Plantkunde afd. Castri- cum tot beschikbaarstelling van een eere- prgs voor het houden eener tentoonstelling wordt besloten een medaille, maximum-kos- ten 10, beschikbaar te stellen. Ingekomen is een schrijven van Ged. Sta ten, houdende mededeeling, dat van hun nentwege kas eu, boeken van het Gemeente lijk Electrisch- en Gasbedrijf zijn nagezien. In de kas van het Gasbedrijf was 1.75 te veel! Van hetzelfde -College is bericht ontvan gen, dat de strafverordening betreffende het openbaar water is ontvangen. Van den heer J. Dón ia, caféhouder, ia een verzoek ingekomen om gedurende het sei zoen tot 12 uur zomertijd te mogen open blijven. De voorzitter merkt op, dat in 1901 is vastgesteld, dat de café’s in den zomer tot 11 uur mogen openblgven.’Toen was de zo mertijd onbekend, en omdat hier nu nog al gemeen de zonnetijd gevolgd wordt, is het tegenwoordige sluitingsuur wel wat vroeg. B. en W. stellen daarom voor aan het ver zoek te voldoen en de verordening zóó te wijzigen, dat zoolang de zomertijd gehand haafd blijft, in bet seizoen het sluitingsuur op 12 uur bepaald wordt. Aangenomen* zonder hoofdelijke stemming. Ingekomen is een schrijven van ingezetenen dd. 9 Juli, verzoekend in prin cipe een beslissing te nemen, dat de zeeweg HeilooEgmond aan den Hoef xoodra mo gelijk tot stand komt. Het vrq uitvoerige verzoek wordt voorgelezen. Daarin wordt er 'vp gewezen, dat reeds in Januari 1924 aan Bi en W. om prae-advies gevraagd was, en n4 D°g geen beslissing was genomen. De voorzitter merkt op, dat niet in Januari maar in April 1924 deze zaak in den Raad is behandeld. Toen ia besloten, dat de Bur gemeester zich in verbinding zou stellen met de besturen van Heiloo en Egmond aau Zee. Het desbetreffende adres wordt mede voorgelezen. Op 9 Mei 1924 heeft de voor zitter een bijeenkomst bijgewoond te Heiloo. Zoo treft B. en W. dus geen verwijt in de zen. Spr. heeft in andere vergaderingen reeds aan zijn meening uiteengezet, dat plan nen voor dezen wegenaanleg van de ge meentebesturen moesten uitgaan, al moet dankbaar erkëïd wordep, dat de particuliere commissie in dezen veel werk verricht hëêfJ. Toch is het wel goed, dat onze gemeente zich nu maar uitspreekt. Daarom stellen B. en W. voor geen gelden voor den weg be schikbaar te stellen. De heer Dekker merkt op, dat het niet de bedoeling is, nu over de kosten te spre ken, het gaat alleen over de vraag, of de Raad zich in beginsel voor of tegen den weg verklaart. Het geld is van later zorg. De Burgemeester voert aan, dat als de Raad zich in beginsel vóór verklaart, toch ook gelden beschikbaar gesteld zullen moe ten worden. Als het voorstel van B. en W. wordt aangenomen, kunnen daaruit de noo- dige conclusies getrokken worden. De heer Dekker herhaalt, dat er nog om geen geld gevraagd is. De Voorzitter: Als de Raad zich in be ginsel vóór verklaart, volgt daaruit toch lo gisch, dat wjj oqjt financieel willen steunen. De beer Dekker: Zeker, als wij het een gemeentebelang vinden, moeten wjj ook financieel steunen. De voorzitter ziet niet in, dat het te brengen offer, in evenredigheid zal wezen met bet te verwachten belang van den weg. De heer Dekker meent, dat de voorzitter de zaak te somber inziet. De Voorzitter vindt het jammer, dat Hei loo en Egmond aan Zee geen beslissing nemen. De heer van Duin vindt den straatweg van Caatricum naar den Hoef een veel groo- ter gemeente-belang. De zeeweg is slechts voor een deel der gemeente; hfl wil ook geen twee dingen tegelijk doen. De heer Baltus meent ook, dat een begin- sel-uitapraak verband houdt met de koeten. De heer Belleman had ook liever gezien, dat de aanvrage langs otticieeien weg was gekomen. Nu Heiloo rich nog niet beeft uit- cretaris te zamen een comité zal vormen, dat de volgende week, een collecte langs de huizen houdt. Hg twijfelt er niet aan, of ieder zal een gift beschikbaar hebben. De heer Belleman zou liever de gemeente kas aanspreken. Als Ged. Staten dit goed keuren, zal de steun alom grooter wezen. De voorzitter meent dat geen toestem ming zal verkregen worden. i Het voorstel van den Voorzitter daarna aangenomen. De notulen hebben ter inzage gelegen. Daar niemand een opmerking heeft, wor den ze vastgesteld. Ingekomen is een schryven van de Ge zondheidscommissie dd. 19 Juni 1925. hou dende aanbieding van de rekening dier Commissie dienst 1924. Gesteld in handen der Commissie, dié straks zal worden aan gewezen om de gemeenterekening na te zien. Ingekomen is een schrijven van de genoem de Commissie, houdende, dat in velband met het batig saldo 1924 over de bijdrage 1925 niet zal worden beschikt. Voor kennis geving aangenomen. Van Ged. Staten is ontvangen de goed keuring op de gemeente-rekening dienst ’23. Als boven. Van hetzelfde College is bericht ontvan gen, dat voor kennisgeving is aangenomen de wijziging van het reglement van orde voor de vergaderingen van den Raad, welke bepaald, dat de notulen niet meer zullen worden voorgelezen. Als boven. Ingekomen is een schryven van Woningbouwvereeniging dd. 6 J houdende uiteenzetting op welke wijze door hen de woningen worden yerliuur<1. Hoewel dit stuk mede ter inzage heeft gelegd, wordt het op verzoek van den steller der vraag in de vorige vergadering, voorgelezen. De heer Dekker meent, dat toch een so- fgewezen. dt de regels prach- te wijzen, waarop oog geen antwoord ont vangen te. Daarna sluiting. HOOGKARSPEL. Uitslag loting Satiou.v Ir Militie. 1. J. Kraakman. 2. J. van Door nik, 8. A. Meilink, 4. C. Keersemaker, 5. 0. Rol, 6, J. Boerde, 7. K. Galis, 8. 8. Groot, 9. K. Stapel, 10. G. Koedooder, 11. J. van Westen, 12. J. Hoffer, 18. Th. Molenaar, 14, E. Poeze, 15. N. Veeken. Werkverschaffing. Volgens de rekening en verantwoording van de Commissie tot Werkverschaffing bedragen de ontvangsten waaronder uit de gemeentekas 1400, 4)28.40, de uitgaven 1674,80, zoodat een saldo overhleef van 854.10, dat in de gemeentekas is teruggestort. De kosten der werkloosheidsbestrijding bedroegen dus voor de gemeente f 1400854.10 is 1045.90, waarvan nog zgn af te trekken eenige Bijdragen van particulieren. Echter zjjn daar ook onder begrepen de kosten van den aanleg van het Gem. Sportterrein en bet snoeien van boomen langs de wegen. Vergunning ingetrokken. Door den Minis ter van Waterstaat is de vergunning tot het hebben en onderhouden van een sterk- stroomkabel onder den spoorweg Zaandam Enk huizen in den overweg van den Nieu wen Weg, alhier en tot het plaatsen, heb ben en onderhouden van houten palen met daaraan bevestigde electrische geleidingen in de opritten van dien overweg, ingetrok ken. B. en W. zgn voornemens hierover aas de bevoegde autoriteit een onderhoud aan te vragen. BOVENKARSPEL. Veiling. Alhier werd de 8ste veiling van de bloembollen-Ver. „West-Friesland” gehouden. Aangevoerd 90000 K.G. plantgoed erheen weinig lever baar. Voor het plantgoed was zeer veel be langstelling, vooral de betere soorten waren zeer gezocht. In doorsnee werden weer hoo- gere prijzen besteed dan de vorige week. BURGERBRUU. - Gekocht De heer W. Bos, alhier, heeft de smederij van den heer HarreveM te Oudkarspel uit de hand gekocht. MEDEMBUK. Lotinc' National Militie. No. 1 Jacobus Josef Brake- boer; 2 Nico laas Hoek, 3 Willem Adri- anus Zwanink: 4 Evert Barter; 5 Pie ter Brouwer; 6 Nicohas Pieter Bakker; 7 Martinus van Veen; 8 Jetle Herman Kloosterhof 9 Theodorus Manshan den; 10 Riexelt Brouwer; 11 Her Rijn-*' vent; 12 Johannes Petrus Entiun; 13 Fckke Voerman; 14 Gerrit Simon Riese- bos; 15 Jacob Kooij; 16 Walter Arirms Smit; 17 Theodorus Johan Mein; 18 Pie ter de Jont; 19 Petrus Nicolaas Zwart: 20 Nicolaas Theodorus Schoutsep; 21 Jacob Olof; 22 Anthonius OeuzebrodA 23 Hendricus Jacob Arends; 24 Johan nes Zwart; 25 Abr .Bethlehem. Voor Borculo. Alhier is voor da ramp te Borculo opgehaald f 609.80. STOMPETOREN. Sollicitanten. Voor dn betrekking van onderwijzer aan de openbare lagere school, alhier, hebben zich 83 solHci- tanten aangemeld. OVERDRACHT GRONDHUUR. Door de heeren A. Smit en N. van der Aarde te d.d. 14 dezer, verzocht, het aan eerstgenoemde bij Raadsbesluit van 16 Fe bruari j. 1., no. 7, tot wederopzeggéns in huur afgestaan gedeelte grond aan de Derdeboom- laan, ter oppervlakte van 20 M2., voor het hebben van een gang met poort en tegen den prjjs van 5.per jaar, aan laatstgenoemde op dezelfde voorwaarden in huur over te doen, wegens overdracht in koop van het helende perceel, ten behoeve waarvan de steeg dient, aan den heer van der Aarde. Bij B. en W. bestaat tegen deze verwisse ling geen bezwaar en ook de Commissie voor de Rentegevende Eigendommen kan zich daarmede vereenigea, aóOdat B- en W. den Raad voorstellen, bet in den aanhef bedoeld verzoek in te willigen en daartoe vast te stel len het in ontwerp hierbij gevoegd besluit. Bjj adres, d.d. 24 Juni j.l., verzoekt hot College van Regenten van het Sint Jans Gasthuis om ook over het boekjaar 1924 1925 in het genot te mogen worden gesteld van een gemeentelijk subsidie ten bedrage van 500. Uit de Qvyrgelegde exploitatie rekening blijkt, dat het genóémd boekjaar een nadee- lig saldo van 538.01 M heeft opgeleverL zoodat op de gevraagde bijdrage aanspraak kan worden gemaakt. B. en W. stellen den Raad voor te besluiten om aan het College van Regenten van het 8int Jans Gasthuis, ten behoeve van genoem de instelling, over het boekjaar 1924192t een subsidie te verleenen van 500. WIELRENNEN? DE DEELNEMERS AAN DEN WEGWEDSTRIJD. Officieel wordt medegedeeld, dat de vol gende renners hedenochtend acht uur te Apeldoorn zouden starten voor den wedstrijd om het wereldkampioenschap op den weg: Bolgifi: 1. H. Hoevenaors, 2. A. de Cat, 8. K. v. Hassel, 4. Jean Francois. Denemarken: 5. H. Hansen, 6. A. Maane- aon. Duitschland: 7. O. Gugau, 8. M. Gttnther, 9. H. Kintzen, 10. A. Reitberger. Egypte: 11. Mohamed Madkour. Engeland: 12. F. Southall, 18. W. B. Fem me IA A. Wilson, 15. F. W. Wild. Frankrijk: 16. A. Leducq (titelhouder), 17< A. Blanchonnet, 18. M. Bochsr. Hongarüe: 19. R. B»uska, Ch., 20. Jerss» bek 21. N. Landanyi, 22. Schmidt. ItallM: 23. G. Balla, 84. 8. Ferrate, M. F Cevini, 26. A. 8imom. Nederland: 27. J. Maas, 'J. v. d. Aar, 80. G. v. d. Oostenrijk: 81. A. Hauw. Polen: 32. M. Lang*. Zwitaorland: tt- ABtattmaaa, 81. J. Cal ronl 85. E. Imholds. 86. O. Lehnsr. I WERVERSHOOF. MUUie. Uitslag loting voor de Nationale Militie van inge schrevenen op 18 Aug. ’25 1. N. Baas, 2. Ant. Haakman, 3. Jn. Dek ker, 4. Th. Berkhout, 5. Th. Bijvoet, 6. Th. Pennekamp, 7. P. de Vries, 8. P. J. Stelten pool, 9. J. Bot, 10. Jn. Huesmann, 11. Jb. Karsten, 12. C. Immen, 13. C. J. Duin, 14. J. Boeder, 15. J. A. Vriend, 16. Th. Wjjn- ker, 17. Mart. Mol, 18. Ant. Schouten, 19. A. J. Kuin, 20. P. Warnaar, 21. J. Ruiter, 22. B. Dudink. 23. C. Grooteman, 24. Ant. Kuin, 25. F. Kort, 26. S. Deen, 27. P. van Velzen, 28 J. Laan. SCHAGEN Muziektuin. Woensdag werd door Moj. Stompedissei, sopraanzange- res te Holder en den heer J. A. Sprengers, pianist te Schagen, een belangloos concert aangeboden ten behoeve Nationaal Steunco mité voor de stormramp Borculo, enz. Er was slechts matige belangstelling, hetgeen wel te wijten was aan het vrij frissche weer. Mei. A. Stompedissel bleek over een welluidend klanktimbre te beschikken, hetgeen vooral in het „Zonnelied” van Cath. van Rennes goed tot uiting kwam. De pianobegeleiding was bij den Heer Sprengers in goede han den. Van zijn ten gehoore gebrachte nummers bleken vooral de „Valse Op. 64 I” van Cho pin en de bekende „Mondschein Sonate’’ (welke op verzoek werd gespeeld) van L. van Beethoven bijzonder in dgn smaak te vallen. Zoowel zangeres als pianist oogstten een dankbaar applaus, waarbij eerstgenoemde een bloemhulde in ontvangst had te nemen. Het batig saldo van dezen avond bedroeg 46.85. SCHAGEN. ,,’t Kan verkeeren.” Voor een uitverkochte zaal gir fr Don derdagavond deze revue in i heater Royal’’. Er is uitstekend gespeeM door het Eerste Ned. Revue Gezelschap „Henri ter Hah” en hartefijk gelachen en volop geappiaudiseerd door fret .pu bliek. De collecte tijdens de pauze voor het Nat. Steuncomité „Stormramp 1925” leverde f 121.15 op. Ook Vrijdagatond, toen de 2e opvoering plaats had, was Me zaai geheel uitverkocht. Het Rietbosch. De gemeente Schagen trekt jaarlijks een belangrijk bedrag uit de opbrergst van het Kiet- bosch een zeer la,ag gelegen stuk land aan de Neckaag, dat met riet is bedekt. De opbrengst is ongeveer 24.000 bos. Meestal kan gedurende den loop van het jaar aan elke aanvrage voldaan worden. Dit iaar was echter de op brengst met half Atgustus verkocht. Er zijn reeds belangrqke bestellingen ingek omen voor 1926. Dit moet een ge volg zijn van den toenemenden viila- bouw. Politie. Verloren: een wit zij den mutseen beursje met eenig geld, Gevonden: een njwielplaatje2 pen ningen. bevest gd aan een veiligheids speld. Vermist: een hond. Achtergebleven: een fiets. KOLHORN. Jubileum. De heer I. Langedijk. gemeente-veldwachteffi, noopt op 1 Sep.ember a.s. den dag te herdenken, dat hij 25 jaar geleden werd aangesteld als gemeente-vekhvactrtar. Gevonden en verforen voorwerpen. Gevonden: een zilveren of alpacea. beursje met rozenkrans, n boe sleutels, waaraan een llpesleutei en schaartje, een klnderportemon. met eenigen inhoud, een gouden trouwring; een paar witte damesschoenen; een grijzen gabardine regenjas; een grijzen pet; een gou den schakel armband; een bruine portemonaie met eenigen inhoud; een vulpenhouder; -ren zonnebril; een gouden collier; een gekleurd net met ballen; een zwarten portemonaie met Inhoud, waaronder een gouden boekje; ten lipssleutel; een bruin lederen heerenriem met geep; een gevlochte zwarte damesriem; oen gouden dam earing; een doublé collier met hanger; een groen zwempak. Verloren: een doublé broche met ateentja; een portemonaie met geld; een beige gabar dine mantelceintuur; een zonnebril, een paar, heeren tennisschoenen met roode sokken; oen alpacca beursje met geld; een ztyden ceintuur, waarvan een kant geruit en achterzijde bruin; «en gouden dasspeld met tand; een wit kiiï^ariicnoentje; een gouden broche van gesmede oorbeiivB met roode steentje»; een zwarten portomonal? met eenij; geld; een gouden speld; een zwarten portemonaie met eenig geld; een bruin dames manteltje; een collier met hanger waarin diamant; een licht grazen pet; een rooden mefsjes-jersy; een zwarten kinderportemonaie met eenig geld; een ouden bruinen portemonaie met geld en een hondenpenning; een rgwielbelaating- plaatje; een donkerblauw beerenzwempak een lorgnet met groote glazen in lichthoorncn montuur in zwart etui; een lange beige re genmantel met lederen riem; een nikkelen handel van een motorfiets; een „Waterman” vulpenhouder; een lorgnet in bruin etui; oen blauw jongensbroekje met bretels; een rjj- wielbelastingplaatjo waaraan touwtje; een rijwielbelastingplaatje; een platina collier met een blauwe safier en diamantjes; een paar kinderschoenen. HOOGHEEMRAADSCHAP NOORD- HOLLANDSCH NOORDERKWARTIER. Bg besluit der Staten van 24 Februari 1921L I goedgekeurd bjj Koninklijk besluit van 25 April 1925, No. 24, is bepaald, dat het 2e Hd van art. 5 van het bestuursreglement van het Hoogheemraadschap Noord-Hollandsch Noorderkwartier wordt gelezen als volgt: a. „Deze ultkeering bedraagt 45'100 ge deelten van het over eenig jaar door de pro vincie uit dezen hoofde verschuldigde be- 'drag.” Verder luidt sub II van het besluit der Sta ten als volgt: „Te bepalen, dat de wijziging, hierboven onder a bedoeld, geacht, wordt in werking te zijn getreden op 1 Januari 1924, terwijl de overige in.dit besluit ogenomen wijzigingen geacht worden in werking te zijn getreden op 1 Januari 1925." Tusschen Gedeputeerde Staten en het Da- gelijksch Bestuur van bet Hoogheemraad schap rees verschil van meening omtrent het jaar waarover voor bet eerst de bijdrage 45/100 g deelten zou bedraden van het over eenig jaar door de provincie verschulrfig Ie bedrag. Het Hoogheemraadschap is met betaling der bijdrage een jaar ten achter, in dier voege dat het in 1924 betaalt de uitkee- ring in het door de Provincie over 1923 ver schuldigde. Het Bestuur was daaróm vaa meening waar de reglementswijziging 1 Ja nuari 1924 in werking is getreden, dat de vermindering der uitkeering van 60 pet. op 45 pet. reeds van invloed moest zgu op de in 1924 door het Hoogheemraadschap te be talen som. In een aau Gedeputeerde Staten geriehten brief van 26 Maart 1925, heeft het Dageijjksch Bestuur van het Hoogheemraadschap zyn standpunt uitvoerig ontwikkeld. Het is hem niet gelukt Gedeputeerde Sta ten van zijn recht te overtuigen, terwijl zij op zijn beroep op de billijkheid niet zgn in gegaan. Het schrijven van Gedeputeerde Staten was niet zoodanig gemotiveerd, dat het Be stuur van de onjuistheid zijner zienswijze overtuigd werd en het besloot alvorens te voldoen aan de Uitnoodiging van genoemd College, om het aan de uitkeering over 1923 nog ontbrekende bedrag ad 180.981.08 zeer ipoedig te storten, in overleg met'Gede puteerde Staten was reeds 45/100 betaald zet advies in te winnen van professor Mr. F. 9. Scheltema, hoogleeraar te Leiden, tevens «Cretans van de Staatscommissie voor de vaten» taatswetge ving. In zgn advies komt genoemde hoogleeraar g>t de conclusie, dat de verplichting van het Hoogheemraadschap tot betaling der bijdrage u het door de Provincie over 1928 verschul- iigde vóór 1 Januari 1924 is ontstaan en der halve de vermindering van 60 pet tot 45 pet daarop niet van toepassing is. Het Dagel. Bestuur stelt den Hoogheem raden* mitsdien thans voor hem te machtigen aan de Provincie uit te betalen 60 pot. van het door de Provincie over 1923 verschuldig de in de wateranoodlasten, verminderd met de helft der rijksbijdrage over dat jaar. De heer Dekker geeft nog een toelichting, waarna aldus besloten wordt. De heer Belleman vraagt hoe het staat met de vaartverbetering, waarop de voor zitter antwoordt, dat zoo mogelyk in Sep- tember-met de uitdieping wordt begonnen. Aangenomen voor kennisgeving. In verband hiermede vraagt de heer Bel: leman, hoe het dan gaan zal, ais Apeldoorn optreedt als loco-Burgemeester, want hjj twij felt aan de goede bedoeling van dezen inzake de vaartverbetering. Deze heeft ook bet uit stel bewerkt. De heer Apeldoorn merkt op, dat het uit stel alleen gevraagd is, om geen last te krij gen met de eigenaren van het grasgewas. Maar ais er moeilijkheden komen wil hg gaar ne den heer Belleman om advies vragen. De heer Belleman acht dit overbodig, maar hoopt, dat het werk wordt doorgezet. De heer Apeldoorn merkt op, dat deze 3 maanden uitstel niet zooveel critiek hoeven uit te lokken, de zaak hangt al jaren, maar er werd voorheen niet mede aangevangen om de kosten. De heer Belleman vermoedt, dat het werk wel eèn jaar zal duren, wat wethouder Apel doorn niet overeenkomstig het contract vindt. B. en W. stellen voor een drietal geldlee- niagen te converteeren. Deze renten nu 7, 6S en 6H pCL B. en W. worden gemachtigd deze leeningen om te zetten in een anderen van maximum 5K pGt. rente. B. eu W. stellen voor leges te heffen op de afgifte van bouwvergunningen. Geheven zal worden voor woning, keuken eu bijkeu ken tot een inhoud van 100 M3. 3.—, voor de bijgebouwen wordt voor de eerste 100 M3, inhoud 2.voor de volgende 0.50 gehe ven. By woningen waarvan gedeelten voor andere doeleinden bestemd zfjn, wordt per deel gerekend. De heer Belleman is tegen het voorstel, daar het ’t bouwen niet aanmoedigt Het voorstel wordt met zgne stem alleen tegen aangenomen. B. en W. stellen voor een aahbouw te ma ken aan de gemeentelijke noodwoning, ten einde het gezin Prins daarin onder te bren gen. De kosten zyn begroot op 800. Deze zaak zal in comité behandeld worden. De gemeenterekening, dienst 1924, wordt aangeboden. Deze sluit met een batig saldo van f 12.327.—. De Voorzitter stelt voor als commissie tot het nazien te benoemen de raadsleden, be halve de wethouders. Na een tegenwerping van den heer Dekker aangenomen. B. en W. stellen voor een lid der schatters- uuuiu commissie te benoemen inplaats van den dhXse heer J: Noort, die de gemeente heeft verla- ten. Zy meenen, dat het beter is ook iemand die geen landbouwer is als lid voor te drag ju. De voordracht luidt: 1. C v. Duin; 2. G. Belleman. (Deze laatste heeft bezwaren.) Met 4 van de 7 stemmen wordt benoemd de eerst voorgedragen c. Ingekomen is nog een verzoek van den heer Baker om verlenging van de buur van een perceel land bjj zyn woning. De Voorzitter merkt op, dat dit in stryd is met het contract, en dat ook anderen met een dergclük verzoek kunnen komen. De heer Belleman steunt bet verzoek. Ook de heer Dekker is voor een gunstige beslissing. De V oorzitter zou het. dan beter vinden goedkeuring te vragen op een onderhandsche verhuring. Na eenige discussies wordt besloten het peroeel op de gewone wijze te verpachten, maar de gunning aan den Raad te houden. De heer Belleman maakt een opmerking over een huurder, die het gepachte land aan een ander verhuurd. Het R. K. Parochieel Kerkbestuur te Eg- moud aan den Hoef heeft een verzoek inge- diend om subsidie voor de Bewaarschool. Ge steld in banden van B. en W. om advies. Door eenige ingezetenen is een verzoek in gediend om een paar rustbanken. Alaboven. Het kohier van de Hondenbelasting wordt gelezen en vastgesteld. De heer Dekker vraagt inlichtingen over de antwoorden van de beide Kerkbesturen over het aannemen van assistenten in de bij zondere scholen. De stukken zullen hem ter I inzage verstrekt wórden. De heer Baltus zou een hulpljjnwerker wil- len aanstellen, voor het geval de tegenwoor dige functionaris in een ander deel der ge meente werkt of afwezig is. Daarover zal gesproken worden. Do heer Baltus zou bij Ged. Staten willen aandringen op het nemen van een beslissing inzake het raadsbesluit tot opheffing van de openbare school te Egmondbinnen. De Voorzitter verwacht, dat binnenkort een openbare zitting zal gehouden worden, waariu de beslissing zal vallen. De desbetref fende stukken hebben reeds ter inzage gele gen. Spr. meent derhalve, dat aandringen nu Overbodig is. De heer Baltus vraagt verder, boe het staat met de overeenkomst tusschen gemeente cn polder betreffende het onderhouden der wo gen. De Voorzitter antwoordt, dat Woensdag door het polderbestuur de overeenkomst Is aangenomen. Nu is nog de goedkeuring van Ged. Staten noodig. De heer v. Duin vraagt of de onderwyzers- woning te Egmondbinnen al te overgedragon. De voorzitter antwoordt, dat aan de naatscommterie gevraagd te een nota*

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1925 | | pagina 10