HOORN. I HEER HUGOWAARD. EGMOND AAN ZEE. in WERVERSHOOF. SCHAGEN. GASTRICUM. KOLHORN. SPORT EN SPEL. HOOGKARSPEL. BOVENKARSPEL. EURGERBRUG. MEOEMBLIK. STOMPETOREN. EGMOND-BINNEN. art. 5 het bestuursregl Hoogheewaadschap Noord- wordt lijn getreden op 1 Januari 1924, terwijl de ’«rige in. dit besluit o"- enomen wijzigingen langstelling, ««er gezochi Zee, op werkdagen tusschen 9 gehouden worden, allen. De deebetref- 88. A. Muller, 81. J. Cal aan 14. jjn- I stellii fen. cieele opening plaats hebben. inge- I. Ge- HOOGHEEMRAADSCRAP NOORÜ- H4MXANDSCH NOORDERKWARTIER. Bjj besluit der Staten van 24 Februari 1 goedgekeurd bjj Koninklijk besluit April 1925, No. 24, ie bepaald, dat h van 1 het 1 Noorderkwartier wordt a. „Deee uitkeering bedraagt 45/1 2. vincie uit dezen hoofde verschuldigde be- ^rder luidt sub II van het besluit der Sta ten als volgt: „Te bepalen, dat de wijziging, hierboven onder a bedoeld, geacht wordt in werking te zijn getreden op 1 Januari 1924, terwijl de overige in. dit besluit ogenomen wijzigingen geacht worden in werking te zijn getreden op 1 Januari 1925.’’ Tusschen Gedeputeerde Staten en het Da- gelijksch Bestuur van het Hoogheemraad schap rees verschil van meening omtrent het jaar waarover voor het eerst de bijdrage 45/100 g deelten zou bedraden van het over eenig jaar door de provincie verschuldigde bedrag. Het Hoogheemraadschap is met la betaling der bijdrage een jaar ten achter, in dier voege dat het in 1924 betaalt de uitkee ring in het door de Provincie over 1923 ver schuldigde. Het Bestuur was daarom van HEERHUGOWAARD. Optocht. Zondagmiddag na de Vespers zal alhier een kinderoptocht van de H. Kindsheid gehouden worden, waarvoor verschillende kinderen in costuum gekleed zullen gaan. De Harmonie zal door muziek den optocht opluisteren. Gymnastiek. Met de onlangs opge richte gymnastiek vereeniging gaat het flink crescendo. Thans zijn er 60 leden. De gele genheid zich op te geven ia nog tot a.s. Maandag. Dan wordt de aangifte gesloten tot een nieuwen cursus. Waterleiding-Met de aansluiting aan de waterleiding gaat het nog niet naar wenach. Daarom is onlangs aan allen die daarvoor in aanmerking komen een schrijven gezonden, dat voor Jan. a.s. de aansluiting moet geschieden EGMOND AAN ZEE. Gevonden en verlo ren voorwerpen. Gevonden voorwerpen: een bos sleutels, een zwarte tasch, met in houd (beursje); een kijker (prima); een porte- monnaio met inhoud; een tijdschrift en een plank van buffetkast. Verloren voorwerpen: een luchtkussen, een bronzen medaille, opschrift: Tooneelwedstrijd Hoorn 1922; een dameetaschje, met inhoud, ’n kijker, een zilveren dameshorloge in arm band; ’n gouden broche, een zilveren dames horloge met monogram E.'B. en een gouden ring met inscriptie. Inlichtingen te bekomen ter Secretarie te Egmond aan Zee, op werkdagen tusschen 9 en 12 uur. EGMOND AAN ZEE. Bevolking. Inge komen personen: Pieter Dekker van Wyd-> Worrner, adres alhier Julianastr. 14. G. E. Mol van Sittard, adres alhier Voorste. 18. Vertrokken personen: S. S. Schipper van Voorstraat 25 naar Helder, Onderzee-kazerne. herinnering de ramp, die het Oosten van ons vaderland getroffen heeft. Sedert 1674 is ons land van een dergelijke ramp spaard. Dankbaar mogen wij zijn, dat zijn velen bijna tot den bedelstaf gf Nu er een beroep op de liefdadighi landgenooten gedaan wordt plicht naar vermogen bij te dri nooden te lenigen. Het ia van 1 hevig, of de gemeentekas daartoe i dragen, daarom stelt h(j voor, dat de aangevuld met den Burgemeester en den 8e- WERVERSHOOF. Militie. Uitslag loting voor de Nationale Militie van inge schrevenen op 18 Aug. ’25. 1. N. Baas, 2. Ant Haakman, Jn. Dek ker, 4. Th. Berkhout, 5. Th. Bijvoet, 6. Th. Pennbkamp, 7. P. de Vries, 8. P. J. Stelten pool, 9. J. Bot, 10. Jn. Huesmann, 11. Jb. Karsten, 12. C. Immen, 13. C. J. Duin, J. Boeder, 15. J. A. Vriend, 16. Th. Wi_ ker, 17. Mart. Mol, 18. Ant. Schouten, 19. A. J. Kuin, 20. P. Warnaar, 21. J. Ruiter, 22. B. Dudink, 23. C. Grooteman, 24. Ant. Kuin, 25. F. Kort, 26. S. Deen, 27. P. van Velzen, 28 J. taan. SCHAGEN Muziek tuin. Woensdag werd door Mej. Stompedissel, sopraanzange- res te Helder en den heer J. A. Sprengers, pianist te Schagen, een belangloos concert aangeboden ten behoeve Nationaal Steunco mité voor de stormramp Borculo, enz. Er was slechts matige belangstelling, hetgeen wel te wijten was aan het vrij frissche weer. Mei. A. Stompedissel bleek over een welluidend klank timbre te beschikken, hetgeen vooral in het Zonnelied” van Cath. van Rennas goed tot uiting kwam. De pianobegeleiding was b(j den den. Van zjjn ten gehoore bleken vooral de „Valse dus 10 ii gesproken, stelt ny voor met stemmen te wachten. De voorzitter merkt op, dat het verzoek juist op oen beslissing aandringt. Deze zal wellicht invloed hebben op de beslissingen in andere gemeenten. De heeren Dekker en Helleman zjjn voer aanhouden. De voorzitter handhaaft zijn voorstek Dit wordt aangenomen met alleen de stem van den heer Dekker tegen. Een verzoek van G. Zentveld om onthef fing van de betaling van achterstallig schoolgeld 1923 wordt na deze vergadering in geheim comité behandeld. Ingekomen ia een schrijven van vrouw Koeman te Alkmaar, verzoekend 10 ver goeding, omdat haar man destijds de ver betering van de vaarten heeft opgemeten en gepeild. De voorzitter vindt het billijk dit verzoek toe te staan. De heer Dekker geeft nog een toelichting, waarna aldus besloten wordt heer J. Noort, die de gemeente heeft verla ten. Zij meenen, dat het beter is ook iemand die geen landbouwer is als lid voor te drag an. De voordracht luidt: 1. C v. Duin; 2. G. Bellemau. (Deze laatste heeft *bezwaren.) Met 4 van de 7 stemmen wordt benoemd de eerst voorgedragene. Ingekomen is nog een verzoek van den beer Baker om verlenging van de buur van oen perceel land bij zijn woning. De Voorzitter merkt op, dat dit in strijd is met het contract, en dat ook anderen met een dergeljjk verzoek kunnen komen. De heer Belleman steunt het verzoek. Ook de beer Dekker is voor een gunstige beslissing. De Voorzitter zou het dan beter vinden goedkeuring te vragen op een onderhandsebe verhuring. Na eenige discussies wordt beeloten het perceel op de gewone wijze te verpachten, maar de gunning aan den Raad te houden. De heer Belleman maakt een opmerking over een huurder, die het gepachte land aan een ander verhuurd. Het R. K. Parochieel Kerkbestuur te Eg- mond aan den Hoef beeft een verzoek I diend om subsidie voor de Bewaarschool, steld in handen van B. en W. om advies. Door eenige ingezetenen is een verzoek in gediend om een paar rustbanken. Alsboven. Het kohier van de Hondenbelasting wordt gelezen en vastgesteld. De heer Dekker vraagt inlichtingen over de antwoorden van de beide Kerkbesturen over het aannemen van assistenten in de bij zondere scholen. De stukken zullen hem ter inzage verstrekt worden. De heer Baltus zou een hulplijnwerker wil len aanstellen, voor het geval de tegenwojr-’ dige functionaris in een ander deel der ge meente werkt of afwezig is. Daarover zal gesproken worden. De heer Baltus zou by Ged. Staten willen aandringen op het nemen van een beslissing inzake het raadsbesluit tot opheffing van de openbare school te Egmondbtnnen. De Voorzitter verwacht, dat binnenkort een openbare zitting zal waarin de beslissing zal vi fende stukken hebben reeds ter inzage gele gen. Spr. meent derhalve, dat aandringen nu overbodig is. De heer Baltus vraagt verder, boe het staat met de overeenkomst tusschen gemeente en polder betreffende het onderhouden der we gen. De Voorzitter antwoordt, dat Woensdag door het polderbestuur de overeenkomst te aangenomen. Nu Is nog de goedkeuring van Ged. Staten noodig. De heer v. Duin vraagt of de onderwyzers- woning te Egmondbinnen al is overgedragen. De voorzitter antwoordt, dat aan de naataconuniasie gevraagd te een nol >g een toelichting, at De heer Belleman vraagt hoe het staat met de vaartverbetering, waarop de voor zitter antwoordt, dat zoo mogelijk in Sep tember met de uitdieping wordt begonnen. Aangenomen voor kennisgeving. In verband hiermede vraagt de heer Bel leman, hoe bet dan gaan zal, als Apeldoorn optreedt als loco-Burgcmeester, want hy twij felt aan de goede bedoeling van dezen inzake de vaartverbetering. Deze heeft ook het uit stel bewerkt. De heer Apeldoorn merkt op, dat bet uit stel alleen gevraagd is, om geen last te krij gen met de eigenaren van het grasgewas. Maar als er moeilijkheden komen wil hy gaar ne den heer Belleman om advies vragen. De heer Belleman acht dit overbodig, maar hoopt, dat het werk wordt doorgezet. De heer Apeldoorn merkt op, dat deze 3 maanden uitstel niet zooveel critiek hoeven uit te lokken, de zaak hangt al jaren, maar er werd voorheen niet mede aangevangen om de kosten. De heer Belleman vermoedt, dat hel werk wel een jaar zal duren, wat wethouder Apel doorn niet overeenkomstig het contract vindt. B. en W. stellen voor een drietal geldlee- ningen te converteeren. Deze renten nu 7, 654 en 654 pCt. B. en W. worden gemachtigd deze leeningen om te zetten in een anderen van maximum 5J4 pCt rente. B. en W. stellen voor leges te heffen op de afgifte van bouwvergunningen. Geheven zal worden voor woning, keuken en bijkeu ken tot een inhoud van 100 M3. 3.—, voor de bijgebouwen wordt voor de eerste 100 M3, inhoud 2.voor de volgende 050 gehe ven. By woningen waarvan gedeelten voor andere doeleinden bestemd zjjn, wordt per deel gerekend. De heer Belleman is tegen het voorstel, daar het ’t bouwen niet aanmoedigt. Het voorstel wordt met zjjne stem alleen tegen aangenomen. B. en W. stellen voor een aanbouw te ma ken aan de gemeentelijke noodwoning, ten einde het gezin Prins daarin onder te bren gen. De kosten zjjn begroot op 300. Deze zaak zal in comité behandeld worden. De gemeenterekening, dienst 1924, wordt aangeboden. Deze sluit met een batig saldo van 12527.—. De Voorzitter stelt voor als commissie tot bet nazien te benoemen de raadsleden, be halve de wethouders. Na een tegenwerping van den heer Dekker aangenomen. B. en W. stellen voor een lid der sebatters- commissie te benoemen inplaata van den gehuldigde. Het Bestuur was daarom van meening waar de reglementswijziging 1 Ja nuari 1924 in werking is getreden, dat de vermindering der uitkeering van 60 pet. <>p 45 pet. reeds van invloed moest zyn op de in 1924 door het Hoogheemraadschap te.be- talen som. In een aan Gedeputeerde Staten gezichten brief van 26 Maart 1925, heeft het Dageljjksch Bestuur van bet Hoogheemraadschap zjjn standpunt uitvoerig ontwikkeld. Het is hem niet gelukt Gedeputeerde Sta ten van zjjn recht te overtuigen, terwijl zij op zjjn beroep op de billijkheid niet zjjn in gegaan. Het schrijven van Gedeputeerde Staten was niet zoodanig gemotiveerd, dat het Be stuur van de onjuistheid zjjner zienswijze overtuigd werd en het besloot alvorens te voldven aan de uitnoodiging van genoemd College, om het aan de uitkeering over 1923 oog ontbrekende bedrag ad 180.981.08 zeer tpoedig te storten, in overleg met Gede puteerde Staten was reeds 45/100 betaald «et advies in te winnen van professor Mr. F. 9. Scheltema, boogleeraar te Leiden, tevens ecretaris van de Staatscommissie voor de rate rstaats wetgeving. In zjjn advies komt genoemde boogleeraar jot de conclusie, dat de verplichting van bet Hoogheemraadschap -tot betaling der bydrage ai het door de Provincie over 1923 verschul digde vóór 1 Januari 1924 is ontstaan en der halve de vermindering van 60 pet. tot 45 pet. daarop niet van toepassing is. Het Dagel. Bestuur stelt den Hoogheem raden mitsdien thans voor hem te machtigen aan de Provincie uit te betalen 60 pet. van het door de Provincie over 1923 verschuldig de in de watersnoodlaaten, verminderd met de helft der rijksbijdrage over dat jaar. CASTR1CUM. Deserteur. Woensdag werd door de militaire politie uit Haarlem alhier als deserteur opgepikt P. H., die ver leden jaar niet voldaan had aan zjjn oproeping tot opkomst onder de wapenen voor berha- wor- De heer Dekker meent, dat de voorzitter de zaak te somber inziet. De Voorzitter vindt bet jammer, dat Hei- loo en Egmqnd aan Zee geen beslissing nemen. De heer van Duin vindt den straatweg van Caatricum naar den Hoef een veel groo- ter gemeente-belang. De zeeweg is slechts voor een deel der gemeente; hfl wil ook geen twee dingen tegelijk doen. De heer Baltus meent ook, dat een begin- sel-uitapraak verband houdt met de kosten. De heer Belleman had ook liever gezien, dat de aanvrage lange offideeten weg was gekomen. Nu Heiloo zich.nog niet beeft ult- i gelegen, leeft, wor- lingsoefening. Hy zal getransporteerd den naar zjjn Commandant te Ede. Politie. Deze week werd proces-ver baal opgemaakt wegens vernieling van ruiten van een boerderij op Noordbakkum. Jammer genoeg zjjn de daders tot op heden niet op gespoord kunnen worden. Voorts werd pro- ces-vorbaal opgemaakt wegens overtreding der Strandverordening, alsmede wegens mis handeling van J. S. op den Bakkumperweg op Zondag j.l., door Th. Je G. Bloemententoonstelling.Op Ml, 22 en 23 Augustus a.«. zal in de zaal van de Erven van Benthem door de afd. Castricum van de Kon. Maatschappij van Tuinbouw en Plant kunde een tentoonstelling worden gehouden van bloemen en tuinvruchten. Men is thans bezig de zaal op te stellen en de diverse in zendingen te rangschikken. Een kijkje in de zaal geeft reeds den indruk, dat de tenteon- lliag die van verleden jajar zal overtref- i. Heden dezer te vier uur zal de offi ng kwam. De pianobegeleiding Heer Sprengers in goede han- ;ebrachte nummers lp. 64 I” van Cho pin en de bekende „Mondschein Sonate” iwelke op verzoek werd gespeeld) van L. van Beethoven bijzonder in den smaak te vallen.- Zoowel zangeres als pianist oogstten een’ dankbaar applaus, waarbij eerstgenoemde een bloemhulde in ontvangst had te nemen. Het batig saldo van dezen avond bedroeg 46.85. SCHAGEN. ,,’t Kan verkeeren.” Voor een uitverkochte zaal girg Don derdagavond deze revue in 1 heatêr Royal”. Er is uitstekend gespeeld door het Eerste Ned. Revue Gezelschap „Henri ter Hall” en hartelijk gelachen en volop geapplaudiseerd door het pu bliek. De collecte tijdens de pauze voor het Nat. Steuncomité „Stormramp 1925” Keverde f 121,15 off. Ook Vrijdagavond, toen de 2e opvoering plaats had, was de zaal geheel uitverkocht. Het Rietbosch. De gemeente Schagen trekt jaarlijks een belangrijk bedrag uit de opbrengst van het Riet- bosch een zeer la.ag gek gen stuk land aan de Nedcaag, dat met riet is bedekt De opbrengst is ongeveer 24.000 bos. Meestal kan gedurende den loop van het jaar aan elke aanvrage voldaan worden. Dit iaar was ectner de op brengst met naif Augustus verkocht. Er zijn reeds belangrijke bestellingen ingekomen voor 1926. Dit moet een ge volg zijn van den toenemendeu viïla- bouw. Politie. Verloren: een wit zij den muts; een beursje met eenig geld. Gevonden: een rijwielplaatje2 pen ningen. bevest gd aan een veilighèids- Vennist: een hond. Achtergebleveneen fiets. KOLHORN. Jubileum. De heer J. Langedijk. gemeente-veklwachtetn. noopt op 1 September a.s. den dag te Tierdenken. dat hij 25 jaar geleden werd aangesteia als gemeente-veidwachteffl. Gevonden en verloren voorwerpen. GdVonden: een zilveren of alpacca beursje met rozenkrans, 'n boe sleutels, waaraan een lipseleutel en schaartje, een kinderportemon. met eenigen inhoud, een gouden trouwring; een paar witte damesechoenen; een grijzen gabardine regenjas; een grijzen pet; een gou den schakel armband; een bruine portemonaie met eenigen inhoud; een vulpenhouder; sen zonnebril; een gouden collier; een gekleurd net met ballen; een zwarten portemonaie met inhoud, waaronder een gouden boekje; een lipssleutel; een bruin lederen heerenriem met geep; een gevlochte zwarte dames riem; oen gouden dames ring; een doublé collier met hanger; een groen zwempak. Verloren: een doublé broche met steentje een portemonaie met geld; een beige gabar dine man tel ceintuur; een zonnebril, een paar heeren tennisschoenen met roode sokkeneen alpacca beursje met geld; een zijden ceintuur, waarvan een kant geruit en achterzijde bruin; een gouden dasspeld met tand; een wit kindersenoentje; een gouden broche van gesmede oorbellen met roode steentjes; een zwarten portemonaie met eenig geld; een gouden speld; een zwarten portemonaie met eenig geld; een bruin dames manteltje; een collier met hanger waarin diamant; een licht grjjzen pet; een rooden meisjes-jersy; een zwarten kinderportemouaie met eenig geld; een ouden bruinen portemonaie met geld en een hondenpenning; een rywielbelasting- plaatje; een donkerblauw beerenzwempak; een lorgnet met groote glazen in lichthoornon montuur in zwart etui; een lange beige re genmantel met lederen riem; een nikkelen handel van een motorfiets; een „Waterman” vulpenhouder; een lorgnet in bruin etui; een blauw jongensbroekje met bretels; een ry- wielbelastingplaatje waaraan touwtje; een ry Wiel belas tingplaat je; een platina collier met een blauwe safier en diamantjes; oen paar kinderschoenen. 1925 in het genot te m< van een gemeentelijk t van 500.—. Uit de overgeiegde exploitatie-rekening blijkt, dat het genoemd boekjaar een nadeo- lig saldo van 538.01 heeft opgeleverd, zoodat op de gevraagde bijdrage aa^praak kan worden gemaakt. B. en W. stellen den Raad voor te besluiten om aan het College van Regenten van het Sint Jans Gasthuis, ten behoeve van genoem de instelling, over bet boekjaar 19241921 een subsidie te verleenen van f 500. WIELRENNEN. DE DEELNEMERS AAN DEN WEGWEDSTRIJD. Officieel wordt medegedeeld, daf de vol gende renners hedenochtend acht uur te Apeldoorn zouden starten voor den wedstrijd om het wereldkampioenschap op den weg: België: 1. H. Hoevenaers, 2. A. de Cat, 8. K. v. Hassel, 4. Jean Francois. Denemarken: 5. H. Hansen, 6. A. Maan»- aon. Duitschland: 7. O. Gugau, 8. M. GOnther, 9. H. Kintzen, 10. A. Reitberger. Egypte: 11. Mohamed Madkour. Engeland: 12. F. Southall, 13. W. B. Fem me, 14. A. Wilson, 15. F. W. Wild. Frankrijk: 16. A. Leducq (titelhouder), 17, A. Blaachonnet, 18. M. Bocher. Hongarije: 19. R. Bouska, Ch., 80. JersMt bek 21. N. Landanyi, Italië: 23. G. Balla, Cevini, 26. A. Stmoni. Nederland: 27. J. M 'J. v. d. Aar, 80. G. v. d. OoetenrQk: 81. A. Hang. Polen: 88. M. Lange. Zwitserland: 88. A. Blall ront 86. R. Imbolda. 88. O. eretans te zamen een comité zal vormen, dat de volgende week een collecte langs de huizen houdt. Hij twijfelt er niet aan, of ieder zal een gift beschikbaar hebben. De heer Belleman zou liever de gemeente kas aanspreken. Als Ged. Staten dit goed keuren, zal de steun alom grooter wezen. De voorzitter meent dat geen toestem ming zal verkregen worden. Het voorstel van den Voorzitter daarna aangenomen. De notulen hebben ter inzage Daar niemand een opmerking he den ze vastgesteld. Ingekomen is een schrijven van de Ge zondheidscommissie dd. 19 Juni 1925, hou dende aanbieding van de rekening dier Commissie diëtist 1924. Gesteld in handen der Commissie, die straks zal worden aan gewezen om de gemeenterekening na te zien. Ingekomen is een schrijven van de genoem de Commissie, houdende, dat in verband met het batig saldo 1924 over de bijdrage 1925 niet zal worden beschikt. Voor kennis geving aangenomen. Van Ged. Staten is ontvangen de goed keuring op de gemeente-rekening dienst ’23. Als boven. Van hetzelfde College is bericht ontvan gen, dat voor kennisgeving is aangenomen 3e wijzigiag van het reglement van orde voor de vergaderingen van den Raad, welke bepaald, dat de notulen niet meer zullen worden voorgelezen. Als boven. Ingekomen is een schrijven van de R. K. i Woningbouwvereeniging dd. 6 Juli 1925, houdende uiteenzetting op welke wjjze door hen de woningen worden verhuurd. Hoewel dit stuk mede ter inzage heeft gelegd, wordt het op verzoek van den «teller der vraag in de vorige vergadering, voorgelezen. De heer Dekker meent, dat toch een so iled en net persoon is afgewezen. De heer Apeldoorn vindt de regels prach tig, en merkt op dat bedoeld persoon toch een eigen woning had. Ingekomen is een schryven van den Mi nister van Arbeid. Handel en Nijverheid, houdende vaststelling Ryksbydrage in het tekort van de exploitatie van de R. K. Woningbouw over het jaar 19241925. De bijdrage is vastgesteld op 752.58. Op verzoek van de Kon. Ned. Maatsch. voor Tuinbouw- en Plantkunde aftL^Castri- curn tot beschikbaarstelling van een eere- prys voor het houden eener tentoonstelling wordt besloten een medaille, maximum-koe- ten 10, beschikbaar te stellen. Ingekomen is een schrijven van Ged. Sta ten, houdende mededeeling, dat van hun nentwege kas en boeken van het Gemeente- Ijjic Electrisch- en Gasbedrijf zjjn nagezien. In de kae van het Gasbedryf was 1.7514 te veel! Van hetzelfde College is bericht ontvan gen, dat de strafverordening betreffende het openbaar water is ontvangen. Van den heer J. Donia, caféhouder, is een verzoek ingekomen om gedurende het sei zoen tot 12 uur zomertqd te mogen open blijven. De voorzitter merkt op, dat in 1901 ia vastgesteld, dat de café’s in den zomer tot 11 uur mogen openblyvan. Toen was de zo mertijd onbekend, en omdat hier nu nog al gemeen de zonnetijd gevolgd wordt, ia het tegenwoordige sluitingsuur wel wat vroeg. B. en W. stéllen daarom voor aan het ver zoek te voldoen en de verordening zóó te wjjzigen, dat zoolang de zomertijd gehand haafd blijft, in het seizoen het sluitingsuur op 12 uur bepaald wordt Aangenomen zonder hoofdejjjke stemming. Inge&omen is een schrijven van diverge ingezetenen dd. 9 JuH. verzoekend in prin cipe een beslissing te nemen, dat de zeeweg HeilooEgmond aan den Hoef xoodra mo- gelijk tot stand komt. Het vrjj uitvoerige verzoek wordt voorgelezen. Daarin wordt er op gewezen, dat reeds in Januari 1924 aan B. en W. om prae-advies gevraagd was, en nu nog geen beslissing was genomen. De voorzitter merkt op, dat niet in Januari maar in April 1924 deze zaak in den Raad is behandeld. Toen ia besloten, dat de Bur gemeester zich in verbinding zou stellen met de besturen van Heiloo en Egmond aan Zee. Het desbetreffende adres wordt mede voorgelezen. Op 9 Mei 1924 heeft de voor zitter een bijeenkomst bjjgewoond te Heiloo. Zoo treft B. en W. dus geen verwjjt in de zen. Spr. heeft in andere vergaderingen reeds aan zjjn meening uiteengezet, dat plan nen voor dezen wegenaanleg van de ge meentebesturen moesten uitgaan, al moet dankbaar erkend worden, dat de particuliere commissie in dezen veel werk verricht heeft. Toch is het wel goed, dat onze gemeente zich nu maar uitspreekt. Daarom stellen B. en W. voor'geen gelden voor den weg be schikbaar te stellen. De heer Dekker merkt op, dat het niet de bedoeling is, nu over de kosten te spre ken, het gaat alleen over de vraag, of de Raad zich in beginsel voor of tegen den weg verklaart. Het geld is van later zorg. De Burgemeester voert aan, dat als de Raad zich in beginsel vóór verklaart, toch ook gelden beschikbaar gesteld zullen moe ten worden. Als het voorstel van B. en W. wordt aangenomen, kunnen daaruit de noo- dige conclusies getrokken worden. De heer Dekker herhaalt, dat er nog om geen geld gevraagd is. De Voorzitter: Als de Raad zich in be- "ginsel vóór verklaart, volgt daaruit toch lo gisch, dat wy ook financieel willen steunen. De heer Dekker: Zeker, als wy het een gemeentebelang vinden, .moeten wy ook financieel steunen. De voorzitter ziet niet in, dat het te brengen offer, in evenredigheid zal wezen met het te verwachten belang van <Jen weg. I te wijzen, waarop nog geen antwoord öM- vangen te. Daarna sluiting. HOOGKAHSPEL. Uitslag loting Nationa le Militie. 1. J. Kraakman, 8. J. van Door nik, 8. A. Meilink, 4. C. Keereemaker, 5. C. Rol, 6, J. Boerde, 7. K. Galis, 8. 8. Groot, 9. K. Stapel, 10. G. Koedooder, 11. J. van Westen, 12. J. Hoffer, 18. Th. Molenaar, 14. E. Poeze, 15. N. Veeken. Werkverschaffing. Volgens de rekening en verantwoording van de Commissie tot Werkverschaffing bedragen de ontvangsten waaronder uit de gemeentekas 1400, 2028.40, de uitgaven 1674,30, zoodat een galde o verbleef van 354.10, dat In de gemeentekas is teruggestort.' De kosten der werkloosheidsbestrijding bedroegen voor de gemeente 1400f 354. f 1045.90, waarvan nog zjjn af te trekken eenige bijdragen van particulieren. Echter zjjn daar ook ouder begrepen de kosten* van den aanleg van het Gem. Sportterrein en het snoeien van hoornen langs de wegen. Vergunning ingetrokken. Door den Minis ter van Waterstaat is de vergunning tot het hebben en onderhouden van een sterk- stroomkabel onder den spoorweg Zaandam Enkhuizen in den overweg van den Nieu wen Weg, alhier en tot het plaatsen, heb ben en onderhouden van houten palen met daaraan bevestigde elec tri ache geleidingen in de opritten van dien overweg, ingetrok ken. B. en W. zijn voornemens hierover au de bevoegde autoriteit een onderhoud aan te vragen. BOVENKARSPEL. Veilina. Alhier werd de 8ste veiling van de bloembollen-Ver. „West-Friesland” gehouden. Aangevoerd 90000 K.G. plantgoed en een weinig lever baar. Voor het plantgoed was zeer veel be langstelling, vooral de betere soorten waren ««er gezocht. In doorsnee werden weer hoo- gerc prijzen besteed dan de vorige wedt. BURGERBRUO. .Gekocht Dte heer W. Bos, alhier, heeft de smederij van den heer Harrevetó te Oudkarspel uit de hand gekocht. MEDEMBLIK. - Lotkw National» Militie. No. 1 Jacobus Josef Brake boer; 2 Nicohas Hoek; 3 Willem Adn- anus Zwantnk: 4 Evert Barten; 5 Pie ter Brouwer; 6 Nico laas Pieter Bakker j 7 Mart mus van Veen; 8 JeHe Herman Kloosterfioft9 Theodorus Manshan den; 10 Rieielt Brouwer; 11 Her Rijn* vent; 12 Johannes Petrus Entiue: 13 pekke Voerman14 Gerrit Simon R/eae- bos; 15 Jacob Kooij; 16 Walter Arinus Smit; 17 Theodorus Johan Meta; 18Pie ter de Joojg; 19 Petrus Nico laas Zwartt 20 Nicolaas Theodorus Schoutsen; 21 Jacob Olof; 22 Anthonius Geuzebroei^ 23 Hendricus Jacob Arends; 24 Johan nes Zwart; 25 Abr .Bethlehem. Voor Borculo, Alhier is voor da ramp te Borculo ongehaald f 609.80. STOMPETOREN. Sollicitanten. Voor betrekking van onderwijzer un de openbar» lagere school, alhier, hebben zich 83 soUid- tanten aangemeld. OVERDRACHT GRONDHUUR. Door de heeren A. Smit en N. van der Aarde is d.d. 14 dezer, verzocht, bet aan eerstgenoemde by Raadsbesluit van 16 Fe bruari J. 1., no. 7, tot wederopzeggens in huur afgestaan gedeelte grond aan de Derdeboom- laan, ter oppervlakte van 20 M2., voor het hebben van een gang met poort en tegen den prijs van 5.per jaar, aan laatstgenoemde op dezelfde voorwaarden in huur over te doen, wegens overdracht in koop van het beiende perceel, ten behoeve waarvan de steeg dient, aan den heer van der Aarde. Bij B. en W. bestaat tegen deze verwisse ling geen bezwaar en qok de Commissie voor de Rentegevende Eigendommen kan zich daarmede vereenigen, zoodat B. en W. den Rud voorstellen, het In den aanhef bedoeld verzoek in te willigen en daartoe vast te stel len het in ontwerp hierbij gevoegd besluit. By adres, d.d. 2'4 Juni j.1., verzoekt het College van Regenten van het Sint Jans Gasthuis om ook over het boekjaar 1924 togen worden gesteld subsidie ten bedrage A. Blaachonnet, 18. M. Bocher. 22. Sdimldt. 84. 8. Ferrato, 15. EGMOND-BINNEN. Gemeenteraad. Don derdagavond vergaderde de Raad dezer ge meente onder voorzitterschap van Burge meester Janssens. Bij de opening bracht dc voorzitter de ramp, die het Oosten is ons land van een dergelijke ramp ge- Lj-ons mooie dorpje niet getroffen is. In het Oosten [ebracht. leid der is het onze Lra^en om de twijfel onder- mag bff- de Raad, 925, van 25 .pril 1925, No. 24. te bepaald, dat het 2e lid dement van l-Hollandsch gelezen als volgt: bedraagt 45/10Ö“£e- deelten van het over eenig jaar door de' pro- dri

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1925 | | pagina 6