Noord-HoIIandsch I ALKMAAR. I n sl; Tweede Blad. 19» JAARGANG. i i t 4 DE KERMIS. VOOR DE SLACHTOFFERS VAN DE STORMRAMP. B. v. s.. Al u M. V. C. (VERVOLG PAGINA 3 HOOFDBLAD.) RECHTZAKEN. MAANDAG 24 AUG. 1925. .VOOR DE SLACHT OFFERS VAN DE STORMRAMP. SPORT EN SPEL. VOETBAL. Vergadering van den Raad der gemeente ALKMAAR ■gde voor “n in alle opzich- slaankleeding, de H.H. Kre- •J ■Ie trappen door *e schieten en met. een voet Utrecht hou- ;ing der or- 1. maar. 2. 3. GESLAAGD. Wannink, alhier, slaagde te 'a Gravenhage voor het akte examen njjver- lis N 2. HONGAARSCHE KINDEREN. Op 14 Sept, vertrekt een transport met Hongaarsche kinderen naar Budapest. Pleegouders die hun Hongaarsch pleegkind willen laten vertrekken, gelieven voor 1 September hiervan opgave te doen aan den Heer A. G. Bos, Oude Gracht 138, Alkmaar. BENOEMD. De heer J. F. Swart assistent-directeur aan <je Coöperatieve fabriek van melkproducten De Ommelanden te Groningen, is benoemd tat leeraar-technicus van den Bond van op Coöperatieven grondslag werkende zuivelfa brieken in Noord-Holland alhier. BOUW OPGEDRAGEN. Burgemeester en Wethouders hebben den bouw van de Rykskweekschool voor onder wijzers en onderwijzeressen ahlier, opgedra gen aan de laagste inschrijvers Gebrs. H. V. en J. de Vries, aannemers te Purmerend. AANVULLING KERKLIJST. Van de Parochie van den H. Laurentius. A.s. Woensdag te half 11, vergadering van de Zelatrires van het H. Hart. BIJLAGEN TOT DEN RAAD. Benoeming onderwijzeres U. L. School voor meisjes. Ter benoeming van een onderwijzeres aan de U. L. School voor meisjes bieden B. en W. de navolgende voordracht aan, opgemaakt in overleg met den Inspecteur van het Lagir Onderwijs in de inspectie Alkmaar, na inge wonnen bericht van het hoofd der betrokken school: Mejuffrouw A. A. Holsmuller te Alk- 'r' J 2W te blijven haken, tengevolge waarvan zij een befractWur bekwam en eek hoofdwonde op liep. V Nadat het meisje door de politie verbonden was, werd zij onder behandeling van dr. Co- nyn gesteld. We hebben vorige week melding gemaakt., van de uitgave van een foto-boekje over de stormramp door het Centraal Bureau der K. S. A. te Leiden. Met den verkoop van dit boekje te Alk maar heeft zich de firma J. Kühne, St. Jacob- straat hoek Fnidsen, belast. Gaarne wekken wij onze lezers op, dit boekje te koopen. Het geeft een duidelijk beeld van den lijke ramp. sident-Wtagmeester en van twee Waagmeee» ters (bijlage nr. 102.) 3. Benoeming personeel bij het Gemeente lijk Nijverheidsonderwijs (bijlagen nrs. 103 en 108). 4. Benoeming tijdelijk leeraren Gymnasium (bijlage nr. 105.) 9. Benoeming personeel Handelsscholen eM voorstel tot invoering van het vak lichame lijke oefening op de hand elsdagschool (b(- lage nr. 113). 6. Benoeming directeur Handelsavond- school (bijlage nr. 114). 7. Voorstel tot verlaging van het maximum aantal vergunningen ingevolge de Drankwet (bijlage nr. 101). 8. Idem inzake salarissen arohief-personeel (bijlage nr. 104). 9. Idem tot beschikbaarstelling van gelden voor schoolmeubelen en leermiddelen ten behoeve van de R. K. Jongensscholen A, B en C (bijl. nr. 107). 10. Idem tot verkoop van grond aan de van Leeuwenhoekstraat (bijlage nr. 109). 11. Idem tot aanvaarding van eene aan de gemeente gemaakte legaat (bijlage nr. 110). 12. Idem inzake salarissen Waagpersoneel (bijlage nr. 111). 13. Idem tot deelneming in het garantie fonds voor de tentoonstelling van de N.-H. Vereeniging „Het Witte Kruis” (bijlage ur. 115). 14. Idem inzake verhaal van pensioensbij dragen wegens inkoop van diensttijd (bijlage nr. 117.) 15. Idem tot het aangaan van eene gemeen schappelijke regeling met de gemeente Pur merend tot toelating van leerlingen tot de openbare lagere scholen (bijlage ur. 118). 16. Idem tot wijziging der verordeningen tot regeling van het openbaar vervolgonder wijs en tot regeling der belooningen van het onderwijzend personeel aan den cursus voor openbaar vervolgonderwijs (bijl. nr. 119). 17. Idem tot invoering van het vak „han- denabeid” op de u. 1. school voor jongens en meisjes (bijlage nr. 120). De heer W. ’s Gravenhagt heids onderwijl ZWEMVEREENIGING. „D. A. W.” Zondag startten in Zutphen op de 6 K. M. baaji 4 leden van D.A.W. t.w. Mej. S. Koeman Herman Caarls, M. A. Gilles en P. Vink. Het was vreemd werk voor onze deelne mers, omdat zij voor eerst zwommen in sterk stroomend water (IJsel.) Er starten slechts 5 dames: le werd Mej. Koeman „D. A. W.” Alkmaar. 2e Mej. Leib- brand, „Blikkenburg” Zeist. De heerendeelname was grooter (29). le werd F. Kujjper (Dolfijn) Amsterdam. 2e Her man Caarls „D. A. W.” Alkmaar. Jan ter Haar Zwolle, bekerhouder 1924, viel uit. Ook de Heeren Gilles en Vink wisten de afstand af te leggen. ONGEVAL. Gisterenmorgen speelden cenige kinderen op de trappen van den zweefmolen. Een der kinderen had daarbij het ongeluk tusschen ken. Mejuffrouw T. A. J. Swart te Lochem. T. D. M. Vliet te lerseke. B. en W. stéllen den Raad vóór, tot de benoeming over te gaan, behoudens, indien noodig, geschiktbevinding van de betrok kene, na geneeskundig onderzoek, en het be palen van den datum der infunctietreding aan hun College over te laten. Benoeming personeel school voor voorbereidend middelbaar tech nisch onderwijs. De Directeur der School voor dena middelbaar leviiiiisuh uuuerwys zoekt B. en W. den heer A. H. Byleveld doen benoe- In de „Harmonie” voerde gisteravond de N.V. „Het Schouwtoo- neel” op: „Als de Winter komt tooneelspel in 4 bedrijven door M. Macdo nald Hasting en A. S. N. Hutchinson. (Ver taling: Ed. J. M. Terlingen). Mark Sabre de hoofdpersoon herin nerde zich het eindvers van een van Shel ley’s gedichten: „If winter comes....” En dan verliet hem zijn natuurlijke rust, z’n vastheid van karakter, dan besloqp hem ’n donkere dreiging van angst en ongeluk. Maar op dien bangen winter zal volgen een blije, zonnelichte lente, in casu: de liefde van lady Taybar voor den diep-getrapten Mark. Dat is het einde van bovengenoemd stuk, een brok levenstragiek uit den wereldoor log. *t Geheel is 'n pleidooi voor den strijd tegen de wereldconventie, een strijd, waarin de strever zich tenslotte te pletter vecht, maar, waarin men toch vol meegevoel en meeleven is voor den held, die trots deze onverbiddelijke conventie, slechts de stem van zjjn geweten, van zijn menschelijk ge voel, volgt. De inhoud van het spel komt in het kort hierop neer; Mark Sabre, de eigenaardige, ongewone man, is gehuwd met ’n oppervlakkige, ziel- looze vrouw, die voor al z’n ideeën slechts de «chouders oohaalt. Ook de twee rom- C. en It L O. te' Alkmaar, overtreding! Politieverordening, de le, 3e, 15e en 16e ieder f5.— boete of 5 dagen hech tenis, de 2e, 7e. 11e, 13e. 17e, 18e 19e 26e, 28e. 31e, 33e. 34e en 38e ieder f 2.— boete of 2 dagen hechtenis, de 4e en 8e ieder f 6.— boete of 1 week tuchtschool de 5e. 6e en 12e ieder f 10 boete of 10 dagen hechtenis, de 9e en 23e ieder f 8— boete of 4 dagen hech tenis, de 10e, 24e, 25e, 29e en36e ieder f 3.— boete óf 3 dagen hechtenis, de 20e f 12— boete of o dagen hechtenis, de 21e f 3.boete of 1 week tucht school, de 22e teruggave aan de ouders zonder toepassing van straf, de 27e, 30e, 32e en 39e ieder f 1.boete of 1 dag hechtenis, de 35e f 3.— en f 7.— boe ten of 2 en 4 dagen hechtenis, de 37e f 4.— boete of 4 dagen hechtenis. t C. B. te Bergen, H. K. te Egmond d. Hoef, A. V. te Beverwijk, P. B. te Egmond aan Zee, J. Z. te Heiloo, Jj C. B. te Castricum, A. B. en C. K. te Heemskerk, Pi v. Dl -en C. M, te.Eg- mond-Binnen, C. T.. G- V., A, P. en Wi B. te Uitgeest, H. V.. N. W., M. H H. M K. J. K., C. J., T- de V, G M. S., JM. A., K., K. K, A. J K, O. G„ .W. K'. en N, B. te Alkmaar, i Y.’ S. te Zuid- en Noordschermer, S. te Huiswaard, P. DL te Schermer- Korn, D, M te St. Pancras, T. B. te Xaaitdam, M. S> en E S. te Oudorp, 'A. O. te Noordscharwoude, O. te Anna Paulowna, O. te Heerhugio- Waard, C. C. te Rustenburg, A. R. te Helden R. te Wïjk aan Quin, C. I. B. te Zujdscharwoude, overtreding Mo- M>r' en Rijwietwet, de le, 3e, 5e, 6e, fe, 8e, 9e, 10e, 11e, 12e, 13e 14e 17e 18e, 19e, 23e, 24e, 25e, 26e, 27e 28e 80e, 31e, 32e, 33e. 34e/ 36e, 39e 40e a2e en 43e ieder f 4.— boete of 4 da- Jen hechtenis, de. 2e, 4e, 16e, 29e en T^e. ,otter f 2.— boete of 2 dagen hech- tvnis, de f 5e f 3.— boete of 1 wede fuchtschool, de 20e 2 x f 4.— boeten nt 2 x 4 dagen bedhtenis, de 22e, 35e, ®n 41e ieder f 3.— boete of 3 da- JMQ hrhieniA _’t Gulden Vlies.” Inkwartiering”, Militair Blijspel in 5 bedrijven door Von Moser en Fr. von Schönthann. 't Is misschien al 'n kleine halve eeuw geleden, dat de heeren von Moser en Schön thann met hun blijspelen liever kluchten de harten van het tooneellievend publiek stormenderhand veroverden. Later werden ze door het groot-tooneel, als zijnde te inhoudloos, hooghartig op zijde gezet en degradeerden tot dilettanten stok paardjes in de provincie. Maar zie, wispelturig als het groote publiek is, werd het beu van al de zielkundige raad seltjes eu psychopatische gevallen, di^'t moderne tooneel te „genieten" gaf en afar verschijnen op ’t repertoire van ons eerste tooneelgezelschap de oude Duitache parade- paardjes opnieuw. En met succes! Het ver wende publiek van Amsterdam en Den Haag bewondert ze, zóó, dat reprise op reprise volgt. Geen wonder, dat V. L. Kon. Ver eeniging Het Nederl. Tooneel, deze stukken ook voor de Alkmaarsche kermis op het pro gramma zette. Een bijzonder goede greep. Kan iemand zich beter Kermisstukken den ken, dat deze niet-na-te-vertellen kluchten, vol aetie, vol kostelijke verwarring eu ver gissingen? Is er in malaise - tijden wel iets gezonder, dan de daverende gulle lachsalvo’s zooals die gisteravond in de zaal loskaal den, zóó erg, dat we in onze omgeving symp tomen van lachkramp meenden waar te ne men? Laten we aanstonds vaststellen, dat dit groote succes voor zeven achtsten te dan ken is aan het meer dan schitterend spel van de V. L. „Het Nederl. Tooneel.” Wat ’n heerlijk ensemble, wat 'n pracht samenspel. Zelfs de onbeteekenendste rol wordt uitgebeeld met 'n toewijding of ’t 'n hoofdrol is. De bespreking van al de 14 medewerken den is natuurlijk ondoenlijk. Wel zouden we als het mogelijk was eenige kolommen willen wijden, aan het spel van de vrouweljj- ke hoofdpersoon, Magda Janssens. ’t Is nu de tweede kermis dat deze be gaafde kunstenares in Alkmaar optreedt, en we durven zonder gevaar van tegen spraak beweren, dat zij stormenderhand de harten van 't publiek veroverd heeft. Wat tal van facetten vertoont de kunst van deze geboren tooneelspeelster! Wie, die haar Za terdagavond zag in de rol van opofferende moeder, herkende haar in het uitgelaten, eeuwig spottend natuurkind, dat op onna volgbaar gracieuse wijze haar liefde en haat toont? Haar gisteravond ziende, vonden we het dubbel jammer, dat ze op 1 September dit gezelschap gaat verlaten, jammer niet alleen voor het geheele ensemble, waar allen-, zoo prachtig op elkaar zijn ingespeeld, maar ook, omdat wij Alkmaarden gevaar loopen, Haar op deze wijze niet meer terug te zien. Een aansporing echter óók om haar groote klu^t ten minste deze week zoo dikwijls mogel^k te bewonderen. Waardig werd zij ter zijde gestaan door Marie Meunier als gezelschapsjuffrouw, door Mevr. TreepVink als de 18-jarige wethöü- dersdochter, door Anna Sablairolleê en Dina van Krieken, die op alleraardigste wijze de moederrollen vervulden. Van de heeren op de eerste plaats Bart Kreeft, als rentenier Bendorp. Wat ’n fijne typeering gat hij van den op zijn rust-gestel- den huisvader, die door inkwartiering wordt overvallen. Jan Wensma, als Wethouder Henkel, was in grime en uitbeelding buitengewoon goed, evenals de schuchtere apotheker van Elias van Praag. Tot het laatst bewaren we de vier offi cieren: Louis Saalborn, ajs de martiale huza ren kolonel. John Gobau, de „schneidige” adjudant. Oscar Tourniaire de eeuwigver- liefde goedmoedige luitenant Johan te Wco- hel, officier van gezondheid met den ernst die aan zijn beroep past. Woorden van lof zijn voor deze heeren overbodig. Wie ze cens zag spelen, weet dat ze elke rol op voorbeeldige wijze uitbeelden. De muziek verdient ook 'n woord van lof Zoowel voor als achter de schermen werd uitstekende muziek ten gehoore gebracht door het strijkje 8. Swaab, bestaande uit de heeren Swaab, v. Amerongen en Druif. Van avond gaat een stuk van hetzelfde genre n.l. de Bibliothecaris, een blijspel even geestig als het boven besproken. Wie zijn avond nog niet bestemd heeft, raden we aan dat stuk te gaan zien. Men zal zich evenals de talrijke aanwezigen gisteravond uitstekend amuseeren! pagnous: Fortune en Twyning, staan daar vreemd, niet-begrjjpend, tegenover. Mark iateresseert zich voor ’n jong meisje Effie Bright, die hij aan betrekking helpt en later als hjj in den oprlog gaat, als gezel schapsdame achterlaat bij zjjn «vrouw. Deze vindt Effie te vrijpostig en bewerkt, als Mark met verlof komt, haar ontslag. 't Meisje wordt verleid, komt by Mark om hulp en wordt in diens huis opgenomen. Deze daad van pure menschelykheid wordt veroordeeld door de wereld, en in het minst niet door Mevr. Sabre, die de woning ver laat. De compagnons dringen op ontslag aan, Mark weigert. Majoor Millet eischt na mens Mevr. Sabre onmiddelljjk vertrek van Effie, anders volgt echtscheiding, Mark wei gert, de toestand wordt onhoudbaar, Mark zal eenige dagen naar Brighton gaan ter verpoozing, Effie, de wanhoop naby, ver geeft zich met zuringzout en allen zien den armen Mark als den moordenaar aan. Een brief van de zelfmoordenares brengt licht in de zaak, wijst Harold Twyning, den zoon van den compagnon, als Effie’s verleider aan, en, we zeiden het reeds, de trouwe liefde van lady Taybar geeft zonneschijn na regen, lente na winter.” Dit is een kort resumé van de hoofdge dachte, die door het stuk liep. Daarnaast nog ettelijke nevenromannetjes. Een en an der maakt het stuk o.i. absoluut ongeschikt voor niet-volwassenen. Trouwens: überhaupt is het zaak, kinderen buiten den schouw burg te laten. Overigens kan 't Schouwtoo- neel op ’n succes-avond terugzien. De „Harmonie” was flink bezet, met span ning werd het flinke stuk van het begin tot het eind gevolgd, een spontaan applaus volgde na ieder bedrijf, meermalen moesten de spelers voor 't voetlicht komen. Leo Bakker zorgde voor "n in alle opzich ten keurige tooneelaankleeding, de H.H. Kre feld en Spruit veraangenaamden de entre- actes door hun viool- en piano-muziek. En de acteurs(trices)? 't Lest best! Over hun spel niets dan lof. Jan Musch beeldde op frappant-juiste manier de edele figuur van Mark Sabre uit; dat was sober, iri^esterljjk-beheerscht spel, treffend door stembuiging, mimiek, en gesticulatie, 't Blijft een genot dezen kunstenaar in z’n cro- atie’s te zien. Stine v. d. Gaag was als lady Taybar volop de energieke, krachtige vrouw, die heerlyk-doorvoeld samenspel met Mark leverde. Als schrille tegenstelling daarmee vertolkte Pine Beider Mevr. Sabre, de vrouw van de conventie, die haar man abnormaal vond en slechts ooren had voor de gladde vleitaal van den up-to-date gentleman, Ma- joar Millet (van Staalduynen). Ezerman blijft .Ezerman, steeds raak, steeds typeerend, als Fortune the right man in the right place. Willem de Vries had een lastige taak in de geniepige onsypathieke rol van Twyning, iets, waarvan hjj zich overigens uitstekend kweet. Ook de bijrollen waren uitmuntend verzorgd: M. v. d. LugtMelsert en H. Rij kenvan Rijk, resp. als Sarah en Rebecca Land, de bydehande dienstmeisjes van Sabre, ’1 was in orde; Lageman als vader Bright, van Warmelo, Rijken en Sam de Vries, in één Moord: allen, zij werkten mee tot die harmo nie, welke de eerste eisch van ware kunst is. Een woord van bijzondere vermelding ver dient zeker nog Jet tie van DjjkRiecker als Effie Bright: haar vlotte ongedwongen spel, later haar alleen, zjjn in haar grenzenlooze vertwijfeling, dat was bewonderenswaardig. Met deze artisten belooft „Harmonie” nog veel moois. Vanavond gaat Dr. Knock, een stuk, dat in onze groote steden avond aan avond stampvolle zalen trok. Een avond van puur pleizier voorzeggen we allen, die dit blyspal bjjwonen. ZILVEREN PROFESSIEFEEST. De Eerw. Zuster Marie Clarentia viert a~s. Woensdag 26 Augustus haar zilveren profes- slefeest. ’s Middags van 34 uur zal een re ceptie gehouden worden. Zuster Marie Cla rentia is sedert 1910 in Alkmaar werkzaam en heeft steeds les gegeven in de hoogste klas sen der M. U. L. 0. schoot OMVER GEREDEN. Hedenmorgen te ongeveer half elf heeft een auto van Breezand de palingstal van den beer W. 8., staande Achterstraat, hoek Mag- dalenenstraat omver gereden. De schade is zeer miniem. Totaal 764.11 KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak van 21 Aug. C. v. T. te Zuia- en Noordschermer, overtreding Bouwverodnening, f2j ooete of 2 dagen hechtenis. D. G. Diz. te Egmond aan Zee, in staat van dronkenschap de orde ver storen, ƒ8 bpete of 8 dagen hecht. F D. en P. de V. te Egmond aan Zee, 1. E. W te Bergen, overtreding Arbeidswet, de le en 2e ieder f4. boete of 4 dagen hechtenis, de 3e f 5.— boete of 3 dagen hechtenis. I (Wv H. v. B. te Haarlem, V. W. en K. Z- te Egmond aan Zee, H. J. B. le Bergen, N. P. en I. K. te Alkmaar, G. A. K., I. E. K.. P. C. K-, J v R en H. K. te Amsterdam, loopen op verboden grond, de le. 3e, 4e, 5e, 6e. 7e, 8e. 9e, 10e en 11e ieder f 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 2e f 3.boete »f 3 dagen hechtenis. C. W. en f. de C. te Uitgeest, J. v. G. ‘e Amsterdam, C. M. te Noordschar woude, S. V. en T. B. te Alkmaar, A. J. en T. J. B. te Oudkarspel, overtreding Visscherijwet, de le f 3.boete of 3 dagen hechtenis, de 2e, 3e, 4e en 6e ieder f 5— boete of 5 dagen hech tenis. de 5e f 6 boete of 3 dagen hechtenis, de 7e en 8e ieder f 10.— boete of 10 dagep hechtenis L>. v. D. te Bergen, H. J. A„ N. B.. H R. en D. v. S. te Alkmaar, E. S. te Akersloot, C d. O. te ’s-Gravenhage, C. J. S. te Gorkum, ,R. S. te Deventer. Si de K- te Rotterdam, S. te Am sterdam, .VCG- te Knollendam, J. N. S. <e St Pancras, E. M, en G. Z. te .War menhuizen, dronkenschap, de le. 5e, le, 10e, 11e, 12e, 13e, 14e en 15e ieden i2.boete of 1 dag hechtenis, de 2e 4 en f8.— boeten of 2 en 4 dagen Hechtenis, de 3e 3 dagen hechtenis eq »9 maanden opzending» de 4e f 6 en f 4^- boeten ot 3 en 2 dagen hecht., de 6e f 5.boete of 1 week tucht school, de 7e 2 x f 12.en f 8 boe ten of 3 X 6 dagen hechtenis, de 9e 2 x f 2.— boeten of 2 x 1 dag hecht. C. S. te Egmond-binnen, P. C. v. d. M. te Haarlem, Dt K.. O. v. Di, N. M- en N^ B. te Bergen, de WL te Hei- kx>, Sp P. te Bloemendaal, K. v. ’t V. te Limmen, DL' N. te ’s-Gravenhage, TW. Ai V., E. B., H. H. en J. T- v B te Amsterdam, C. S. te Hoogwoud, M. S. lanbroek, M. M-. C. v. d, LX en te Rotterdam, B. Su, N. A. T, K., T. c. B, .W, H. B.. .1. Cfa, M.. H. J M G E r v. v. ru i^.. I»1. v'„ I- W. X-, G. S., W. Z.. P. J. N. A-, H. J L. Vorig bedrag 754.11 Voor onze door den storm geteister de streken 10- Voorberei dend middelbaar technisch onderwijs ..ver zoekt B. en W. den heer A. H. Byleveld we derom voor den cursus 1925/26 té men tot tydeljjk leeraar in de natuurkunde aan die school. De Commissie van Toezicht op het gemeentelijk nijverheidsonderwijs heeft medegedeeld zich met deze tydelyke be noeming te kunnen vereenigen, terwjjl voorts de goedkeuring van den Minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen hierop is verkregen. B. en W. geven den Raad mitsdien in over weging voor het tijk vak van 1 Sept ember 1925 tot en met 31 Augustus 1926 opnieuw te benoemen tot tydelyk leeraar in de natuur- kuufle aan de School voor Voorbereiden! middelbaar technisch onderwijs, den heer A. H. Byleveld, tot dusver reeds tijdelijk als zon danig werkzaam. V. A. F. C.—K V. V. 6—4. Het krachtsverschil tusschen V. A. F. G en K. V. V., dat in tegenstelling met het geen wij Zaterdag vermeldden reeds cea tweetal seizoenen in de vierde klasse van den N. V. B. uitkomt, was al zeer gering. Voot de rust speelde K. V. V. ongetwijfeld beter. V. A. F. C. bracht er toen niet veel van t» recht. Het verband ontbrak, terwijl het plaat sen ook te wenschen overliet. De bal wera veel te hoog gehouden. Een handicap was, dat C. Donders niet meespeelde. Voor den linkervleugel was dit een groote verzwakking. Daar W. Donden en van Riel beiden gewend zyn op de spil- plaats te spelen, dwaalden beiden steeds in het midden. Na de rust werd er stukken beter gespeeld. De omzetting van een tweetal spelers bleek een heele goede geweest te zyn. Het enthou siasme was er toen ook weer. En dit is o>k zulk een belangrijke factor bij een wedstrijd. Wy zullen ons van een bespreking omtrent de spelers onthouden totdat V. A. F. C. met haar definitieve elftal uitkomt. Het aanwezige publiek heeft wel van doel punten kunnen genieten, tien stuks is *n be hoorlijk aantal. Reeds kort na den aan vang had K. V. V. met 2—0 de leiding. Nog voor de rust verkleinde de rechtsbinnen den ach terstand. Na de rust was V. veel gevaarlijker met als resultaat, dat V. spoedig gelijk had gemaakt en de leiding genomen. Ook K. V. V. deed haar beet, doch zij ver mocht slechts twee doelpunten te giaken, waartegenover V. er vijf maakte, zouL»; het einde kwam met een verdiende 6—4 overwin ning voor V. A. F. C. K. V. V. is een aardige ploeg, met eea heel goeden midhalf en *n zwakken doelverdo- diger. Scheidsrechter Hartland leidde goed. Na afloop van den wedstrijd werd de me daille uitgereikt, welke was uitgeloofd door - den heer Verberne, d® eigenaar van café „Sportlust." De voorzitter van V. A. F. C. reikte met eenige toepasselijke worden de medaille uit. Hy zeide verheugd te zijn voor de eerste mul een medaille aan zijne vereeniging te mogen uitreiken en prees de sportieve ge-, dacht v. d. heer Verberne om voor dezen wed strijd een medaille uit te loven. Verder dankr BOND VAN NED. VEEHANDELAREN. Zaterdag hield de Bond van Ned. Veehan delaren, afd. Noord-Holland een algemeene ledenvergadering in het lokaal van den heer Ker^sens alhier onder voorzitterschap, van den heer H. Noom. De vergadering die om half een was aan- gekondigd werd circa half twee door den voorzitter geopend met een welkomstwoord tot de weinige leden. Volgens spr. zou heden het oordeel der le den gevraagd worden over een gewichtige zaak n.l. de verkoop van het bondsgebouw. Spr. hoopt dat de besprekingen tengunste van bond en leden mochten verloopen. Hierna gaf de voorzitter het woord aan den secretaris ter voorlezing van de notulen, wel ke onveranderd werden goedgekeurd. Dan volgt voorlezing der ingekomen stukken. Ingekomen schrijven van de Kamer van Koophandel van de stad Groningen, aangaan de maatregelen tegen mond- en klauwzeer Aan genoemde kamer was gevraagd ad- haesie te betuigen aan het bekende adres aan den Minister. De Kamer van Koophandel antwoordde, dat de genomen maatregelen van tydelyken aar.l waren en meende zich van ondersteuning te moeten onderhouden. De secretaris de heer S. Kramer, liet zich over deze houding van de kamer van koop handel afkeurend uit. Op dezen brief gaf de heer Akkermans, se- cretais van het hoofdbestuur, eenige toelich ting omtrent onjuistheid in den brief v. de Ka mer van Koophandel, aangaande de uitvoer naar Italië. Het betreft, aldus spr. hier geen fokvee maar melkvee. Spr. had onderhandelingen gevoerd met den Veeartsenykundigen dienst die met hun maatregel accoord gingen. Ook waren er onderhandelingen gevoerd met den Minister van Landbouw van Italië om 't in- voervee eerst door een serum te beveiligen. Dezelfde onderhandelingen waren gevoerd met Spanje en België. Wat België betreft, zouden de onderhandelingen wel zoo gunstig verloopen, dat het vee na seruminjecties daar voortaan zonder qurantaine zou kunnen worden ingevoerd. Het stond er volgens spr. in de verschillende landen niet ongunstig voor. Berlijn had op aanvrage nog geen door voer door Duitschland naar Tsjecho-Slowa- kjje en andere landen toegestaan. De voorzit ter sprak dan den wensch uit, dat het aan de leden zou worden bekend gemaakt, dat de Bond niet stil zit, zooals uit de woorden van den heer Akkermans bleek. 2. Verzoek van de afdeeling Groningen, om in steden waar veemarkten gehouden worden, in de café’s aldaar biljetten voor de Groninger tentoonstelling te publiceeren. 3. Schrijven van den gemeenteraad van Hoorn, waarin werd meegedeeld, dat de al gemeene marktmeester gemachtigd was vee te plaatsen op de markt te Hoorn. 4. Schrijven van denzelfden raad, waarin uitvoering wordt medegedeeld van de ver zochte maatregel. 5. Schrijven van de afdeeling Groningen, waarin dank wordt gebracht voor de toege zegde verguld zilveren medaille. 6. Schrijven van de afdeeling Utrecht in zake de Transportverzekering. De heer Akkermans lichtte dit nader toe en zeide bereikt te hebben, dat de Transport- duur voor verzekering van 24 uur verlengd was tot 8 dagen. De premie was f 0.22 voor iederen f 1000 jaaromzet. De kleinste omzet voor trans portverzekering was f 50.000. De heer Akkermans vroeg wie van de leden zich voor die verzekering wilde opge ven. Eenige leden gaven zich daarvoor op, op aansporing van de leden. 7. Schrijven van de Afdeeling Utrecht hou dende raad om vertegenwoordiging der or ganisatie te verkrijgen in de Kamer v. Koop handel en Febriekeu. Daarna volgde bespreking eventueels ver koop van het bondsgebouw. De heer Akker mans hield hiervoor een pleidooi en hoopte, dat de afdeeling Noord Holland een gunstig rapport zou uitbrengen. Met algemeene stemmen werd tot verkoop besloten. Daarna volgde het verslag van de jaarver gadering te Groningen, door den Secretaris. De Voorzitter dankte den Secretaris voor het prettig gestemde verslag en hoopte op de volgende jaarvergadering te Amsterdam op een voltallige vergadering. Spr. verzocht daartoe medewerking van bestuur en leden. Daarna werd gelegenheid tot het stellen van vragen gegeven, waarvan door enkelen gebruik werk gemaakt, waarna de Voorzitter met een woord van dank de vergadering sloot. op Donderdag 27 Augustus 1925, *b namid dags te 1 uur. Punten van behandeling: 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stuk- 2. Voorstel tot herbenoeming van den Pr«- op, aard en omvang der vreese-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1925 | | pagina 5