l1 50 s II lil II f tl H MAGDALflNA. ïafcH. HL mOalOnt Amsterdam. KERKLIJSTEN. ALKMAAR. bergen. f te Dirk om de half 7 tot half acht Quatertemperdagen, *1 om om Johanna Cor- met predikatie; uur Catq- ;erw. Zusters; 8 uur in lis en om 10 Cat, en om en om at. en om i naar Heilo. ■ertoom, E. Bes en. iwooqje. l Quatertemperdagen, a| is gebeden en de priesters komen biechten van de Woensdagsche dag na Pinksteren; collecte iephs< Vespers, het nieuwe schooljaar. H. Mis ter eere van het H. Sacrament; biechthooren eiken dag om half n bol» Marjacongregatie Jongenspatronaat half 7 de H. Familie. Ma. de H.H, Missen te 7 en 8 uur, en om half igsdagen. H. Mis om OFFICIEEL KERKBERICHT van het „Noord-Hollandsch Dagblad” SPANBROEK. Zo. half acht de Vroegmis, 10 uur Hoog mis. Dese week half acht de H. Mis. Za. van half 87 uur biechtboorm. WOGNÜM. lederen Zondag om half acht de Vroegmis om half 10 de Hoogmis en om twee uur de Vespers. Za. van half 84 en* van 5—7 uur ge legenheid om te biechten. PAROCHIEKERK VAN DEN H. NICOLAAS. Prins Hendrikkade. Om 7 uur, half 0 en 12 uur de stille H. fl, kissen, en 10 uur de Hoogmis. PAROCHIEKERK VAN O. L. Vr. ONBEVLEKT ONTVANGEN De Posthoorn, Haarlemmerstraat bij de Eenboornsluis. De H. fl. Missen half 7, half 8,0,18 nnr en half 11 de Hoogmis. Overige dagen om 7 nnr H. Mis in de kloosterkapel en kwart over 8 H. Mis in de parochiekerk. PAROCHIEKERK VAN DE H. MARIA nan^iOAR DM A’ anrodammeratraat. Mtoenoafe f. CR IA Smarten van Maria. Wo. voor Piet Beerepoot, lid van dn vereeniging voor ,,Eer en Deugd.** Do. voor overl. fam. Kok. Vr. voor Jan Kuiper en Antje Schip per. Za. voor Cornelia Loos en overt fam. Zo. voor Meindert Smit en overl. fam. half 10 voor de parochie. Schaalcollecte voor de kerk. Za. middag van 3half 8 gelegenheid om te biechten. CaL volgens gei Wo., Vr. en Za. geboden vasten- en onthoudingsdagen. AKERSLOOT. Zo. half acht voor de parochie, 10 uur voor Joannes Leering en Heintje Haker, half 2 Cat., half 3 Vespers lied 74. Ma. voor Joannes Kramer en Simon van den Dam. Feest van Kruisverheffing volle aflaat, Missiekruis. Di. acht uur uitreiking van de H. Com munie, 9 uur gez. Maandstond voor Ja cobus Kerssens. Wo. voor Pieter Kerssens en Elisa beth Jak. Do. voor Theodoras Schoon. Feest der Wondteekenen van den H. Franciscus. Gen. Absolutie. Vr. voor Joannes Vérduin en Catha rina Haarman. Za. voor Cornelis Kaandorp. Van 9- 12 en van 38 uur biechthooren. Zo. Aanbiddingsfeest, half 8 uitstelling van het H. Sacrament, 8 uur Vroegkerk voor Joannes Zoon en overl. fam., half 11 voor de parochie. Wo., Vr. en Za. Quatertemperdagen, geboden vasten- en onthoudingsdagen. In den onder trouw zijn opgenomen: Bernardus Buter van Akersloot en An na Bakkum van Uitgeest HEILOO. Zo, 7 uur voor de parochie, half 9 tot zekere intentie, 10 uur voor Helena Zon neveldHollenberg, te half 3 Congr. H. Fam. aid. mannen, half acht Marialof. Ma. 7 uur voor overl. fam. Ta mis en van Koningsbrugge, kwart over 8 voor Aug. Levering. Di. 7 uur voor overt fam. Steeman en Dekker, kwart over 8 voor Alida Ver- berne-Lobach. Wo. 7 uur Rouwdienst voor Theod. v. Bohemen, als lid v. d. H. Fam. kwart over acht voor Joannes Kraakman. Do. 7 uur voor Cath. StetKraakman 9 uur gez. Huwelijksmis. Vr. 7 uur voor Ger. Wilken, kwart over acht voor Lucas de Graaf. Za. 7 uur Lij de Eerw. Zusters voor Ger. Wilken, 7 uur voor Jacob Verduin en Wilh. Kuis, van 4thalf 9 uur gele genheid om te biechten 7 uur Marialof. Wo., Vr. en Za. Quatertemperdagen, geboden vasten- en onthoudingsdagen. CASTRICUM. Zo. de H.H. Missen te 7 uur en half 9 voor de kinderen; 10 uur Hoogmis; 2 uur oefening van de H. Kruisweg, daarna Maria-Congrega- tie. Ma. de H.H. Missen te 7, 8 uur en kwart over 8. De H.H. Missen te 7 en 8 uur. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag zijn Qua tertemperdagen. Wp. de H.H. Missen te 7 en 8 uur. Do. de H.H. Missen te 7 en 8 uur. Vr. de H.H. Missen te 7 en 8 uur. Za. de H.H. Missen te 7en 8 uur; van 48 uur biechthooren; half 7 Lof ter eere vaa Maria. groote lee- voor de jpeisjee. Congregatie voor de mannen, ten 6 uur voor de Jongens en ten 7 uur Lof ter eere v. d. Zoeten Naam Jeans. Dinsdag beginnen de XV Dinsdagen ter eere v. d. H. Dominions, welke devotie bijt. H. LAURENTIUS. Morgen tusschen 46 uur moeten de meis jes komen leering. Zo. 15e Zom voor de 8t. Josepnschool; de H.H. Missen te half 7, kwart voor 8 en 9 uur; half 11 de Hoogmis; 1 uur Bijbelcursus voor alle meisjes die dit jaar tot de plechtige vernieuwing der Doopbeloften zijn toegelaten; van 2—4 uur is de kerk open; 6 uur Broederschapslof met predikatie; kwart voor 7 Congregatie v. d. H. Aloysius. Ma. 7 uur Congregatie voor de meisjes. DL kwart voor 8 Congregatie voor de mannen. Wo. half 8 Congegatie voor de vrouwen. Do. 7 uur Lof ter eere van het H. Sacra ment. Vr. 7 uur Lof ter eere van 't H. Hart. Vrij dag 4 uur moet de schooljongens komen biech ten voor wie Za. algemeene H. Communie. Za. van 4—6 uur en van half 79 uur ge legenheid om te biechten. Wo., Vr. en Za. Quatertemperdagen voor de vruchten der aarde en om voor de kerk heilige en geleerde priesters te bekomen. Ma. 12 uur in de kerk Cat. voor de jongens die in October tot de le fi. Communie zullen worden toegelaten. Di. 12 uur in het 8t Agnes-Patronaat Cat. voor de meisjes, die in October tot de le H. Communie worden toegelaten. Di. begint *s avonds te 6 uur de nieuwe cursus van het St Agnes-Patronaat in de Nieuwstraat, voor godsdienstonderwijs, ver volgonderwijs, handwerken enz. H. DOMINICUS. - Zo. de 15de Zondag na Pinksteren ten 6 uuf, half 8 en 9 uur stille H.H. Missen met onderrichting, ten half 11 uur de Hoogmis met predicatie, onder de H. Missen scbaal- collacte voor de Piusstichting.Xen kwart over twaalf in de Catechismuskamer voorbereiding voor de kinderen, die 14 October worden aangenomen, ten kwart over twaalf ook Ca techismus voor de jongens der ring, ten kwart voor één Na den middag ten 5 uur ten 7 uur Lof ter eere v. Za. vaa 58 uur gelegenheid om biechten. geboden vasten en onthoudingsdagen, op die dagen worden uwe uw vasten gevraagd voor en priesterroepingen. Do. feestdag van de Wondteekenen van den H. Vader Franciscus, te 7 uur Lof en Rozenhoedje, daarna Generale Absolutie voor de leden van de Derde Orde. Za. middag van 5 tot half 9 uur ge legenheid om te biechten. De gebeden worden verzocht voor: Engelina Blankendaal, die met de laatste H.H. Sacramenten der Sterven den is voorzien. RINNEGOM. Zo. 7 uur voor Theodoras Kerklaan, half .10 voor de parochie, collecte voor de St. Pieterspenning. Euch. dag 2 uur Lof met aanbidding. Cat. volgens gewoonte. Ma. voor Augustinus Levering. Di. gedachtenis aan de Zeven Smarten van Maria, te 7 uur voor Maria Apel doornZuurbier. Wo. 7 uur gez. Req. voor Jacobus Ko- ning, vanwege de Derde Orde. Do. voor Petrus Valkering, generale absolutie voor de leden der Derde Orde, 7 uur het Lof. Vr. voor Simon Apeldoorn. Van 57 uur gelegenheid om te biechten. Za. voor Geertruida de WitZuurbier Van 38 uur biechthooren. Zo. a.s. 7 uur voor Cornelis en Lute, half 10 voor de parochie. Wo., Vr. en Za. Quatertemperdagen, geboden vasten- en onthoudingsdagen. De gebeden worden verzocht voor Joannes Duijnmeijer, die met de laatste H. H. Sacramenten der Stervenden is I voorzien en voor Simon Apeldoorn en V^ilhelmus Dekker, die in den Heer zijn overleden. WARMENHUIZEN. Zo. om 7 uür de Vroegn de Hoogmis, 1 uur de biechten, als de school ir geëindigd; de overige parochianen van 45 half 88'uur. NIEUWE NIEDORP. Kloosterkerk. Zo. om half acht de Vroegmis en om 10 uur de Hoogmis. Heden onder beide H.H. Missen de schaalcollecte voor de St. Pieterspen ning. Hedenmiddag om half drie gez. Vespers en Lof. Di. feestdag van de Zeven Smarten v. Maria. Des avonds kwart voor zes Lof ter eere van den H. Antonius. Do. feestdag van de H. Wondteekenen van onzen H. Vader Franciscus, genera le absolutie voor de leden van de Derde Orde en te verdienen volle aflaat voor alle geloovigen. Vr. feestdag van den H. Joseph a Cu pertino, belijder der 1ste Orde, te ver dienen eet^ vollen aflaat voor alle geloo vigen. Des avonds kwart voor zes het Lof. Wo., Vr. en Za. Quatertemperdagen, geboden vasten- en onthoudin. Deze week iederen dag een 6 uur, half 7 en half acht. De gebeden worden verzocht voor: Maria Jansen, wed. van Jaap de Jong, die in den Heer is overleden. ZWAAG. Zo. plechtige dag van aanbidding, te 7 uur de Vroegmis en om 10 uur de Hoog mis. Uitreiking van de H. Communie kwart over 6, onder de Vroegmis en om kwart voor 9 uur. In de week de H. Mis om acht uur. Uitreiking van de H. Communie in de week te 7 en 8 uur. Za. middag na 3 uur gelegenheid te biechten. Alles zonnetijd. T KALF ZAANDAM. Zo. om half acht de Vroegmis 10 uur de Hoogmis, 2 uur de C kwart voor 3 de DL begin van Wo. 11 uur Cat. voor de eerste Com municanten. Do. om 9 uur gezongen Req. en des avonds 7 uur Lof. Zo. a.s. na de Hoogmis verkooping der openstaande plaatsen. Wo., Vr. en Za. Quatertemperdagen, geboden vasten- en onthoudingsdagen. HEEMSKERK. Zo. de H.H. Missen te 7 uur, half 9 en 10 uur de Hoogmis, half 2 Cat., half 3 de vergadering van de Derde Orde, half 5 innen de XV Dinedagen ter wordt aanbevolen, van 7 uur af uitstelling van bet Allerheiligste. Dinsdagnamiddag moeten alle kinderen biechten om Woensdagmorgen tea kwart over zeven gezameljjk te communicearen. Dinsdagavond van 7 uur af gelegenheid om te biechten. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag zjjn Qua tertemperdagen, geboden Vasten- en Onthou dingsdagen. Woensdagmorgen ten 8 uur Generale H. Communie voor alle leden der Vrouwen congregatie, ’s avonds ten 7 uur feestcongre- gatie. Donderdagmorgen ten 9 uur de gezongen Maandstond voor Cornelis Kager. Donderdagavond Congregatie voor meisjes. Vrijdag- en Zaterdagavond ten 7 uur Lof. ST. JOSEPH. Zo. 2e Zondag der maand, bijzonder toege- wgd aan den Zoeten Naam Jezus; collecte .voor de scholen; half 8 en 9 uur stille H. Mis sen; half 11 Hoogmis; half 7 Lof met gebe den en gez. ter eere van den Z. Naam Jezus. Ma. 4—5 uur biechten v. d. kinderen; 7 uur Lof ter eere v. d. H. Petrus Mart. Patroon der zieken. Di. le der 15 D. ter eere van den H. Vader Dominicus, volle aflaat, onder de H. Mis van half 8 algemeene H. Communie voor alle kin deren, 7 uur Lof met gebeden en gez. ter eere van den H. Vader Dominicus. Do. 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sa crament. Vra. 7 uur Lof en oefening voor de leden yan „Voor Eer en Deugd” met toespraak. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag zjjn Qua tertemperdagen, geboden Vasten- en Onthou dingsdagen. KATECHISMUSLESSEN VOOR DE STAD ALKMAAR. Gekend moet worden in de week van 13 September: le leerjaar: Kleine Katechismus voor Com municanten: Het Wees Gegroet; 2e leerjaar; Uittreksel uit den kleinen Ka techismus nr. 68; 3e leerjaar: Kleine Katechismus nr. 11 \5; 4e leerjaar: Uittreksel uit den Grooten Ka- ^chismus vr. 2130; 5e leerjaar: Groote Katechismus zonder gleme letters vr. 27—89; 6 e en 7e leerjaar, Groote Katechismus ge heel vr. 37—59. Zo. te half 7, 7 uur en 9 uur uit reiking van de H. Communie, half acht de Vroegmis, waaronder ook de H. L ommunie wordt uitgereikt, 10 uur de Hoogmis, 1 uur de Cat, 2 uur Lof en jebeden voor de overledenen van de tielenlijst, daarna de H. Familie voor de pannen, half 7 Mariacongregatie voor de jongens. Dt feestdag van de Zeven Smarten yan Maria. Wo,, Vr, en Za. Quatertemperdagen, Zo. 7 uur gelezen H. Mis met onderrichting; 10 uur Hoogmis i chismus; half 3 Ve Ma. half 7 bij de da kerk. DL, Wo., Do., Vr. en Za. de H.H. Missen te 7 en 8 uur. Do. 8 uur gez. O— a 7 en half 8. Wo, Vr. en Za. geboden Vastendagen. Wo. half 8 Lof ter van den H. Jozef. Za. 7 uur ter eere van Maria. EGMOND AAN ZEE. Zo. 7 uur de Vroegmis, 10 uur Hoog mis, half 2 Cat., half 3 Congregatie der H. Familie, 7 uur het Lof ter eere van de H.H. Martelaren van Gorkum. vMa. en volgende dagen der week acht uur de H. Mis. Wo. namiddag 7 uur Lof ter eere yan den H. Joseph. Do. middag van oefening van het H. Uur. Za. middag van 38 uur gelegenheid om te biechten, te 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd. Wo., Vr. en Za. geboden vasten- en onthoudingsdagen. EGMOND AAN DEN HOEF. Zo. om 7 uur voor de parochie, om half 10 de Hoogmis voor Joanna Nij- manStuifbergen en overl. kinderen, 2 uur congregatie voor de mannen en vrouwen, 7 uur Kruisweg voor de gel. zielen. Ma. feest van Kruisverheffing, om 7 uur de H. Mis voor Jacobus Melker, des avonds om 7 uur gelegenheid om te spa ren ter huize van het hoofd der school. Di. feestdag van de Zeven Smarten v. Maria, om 7 uur de H Mis voor Marga- retha van Dijk en overl. familie. Wo. 7 uur de H. Mis voor Hendrikus Ranzijn, om half 12 Cat. in de kerk, om 7 uur het Lof ter eere van den H. Joseph Do. 7 uur voor de overl. ouders Straat hof en Valkering. Des avonds van 7—8 uur de oefening van het H. Uur. Vr. om 7 uur de H. Mis voor Margare tha Zwaag. Za. 7 uur de H. Mis tot zekere intentie des namiddags van 48 uur gelegenheid om te biechten, des avonds om 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd. Zo. 7 uur voor Jacobus Schuit en Ma ria Bruin. Wo., Vr. en Za.Quatertemperdagen, geboden vasten- en onthoudingsdagen. ZWAAGDUK. Zo. om 7 uur voor Jacob Ligthart, te half 10 voor de parochie, 2 uur Vespers. Ma. half acijt voor Jan, Geertje an Trien Laan. DL half acht ter eere van de H. Mar telaren van Gorcum. Feestdag van da 1 LIMMEN. Zo. half acht de stille H. Mis en 10 uur de Hoogmis, kwart over één de Cat., om 2 uur vespers met Rozenh. en daarna H. Fam. afd. vrouwen. Wo. feestdag van den H. Cornelus, pa- uur l 2 uur Vespers. DL avond 7 uur het Lei Do. avond 7 uur Lof. Za. na de H.H. Missen en des namid dags van 4—8 uur gelegenheid op te biechten. De gebeden worden verzocht vóór: Joannes van Wonderen, die in den Heer is overleden. OBDAM. Zo. 8 uur de Vroegmis, half 11 Hoog mis, 2 uur Cat., 3 uur Vespers. Onder beideTLH. Missen de predikatie van een Pater Capucijn, ter bevordering van de 3e Orde van den H. Franciscus. Ma., Di. en Wo. driedaagsche oefening voor de leden van de Derde Orde van den H. Franciscus. Op die dagen te 7 uur de H. Mis en des avonds 8 uur Congregatie, beide met predikatie. Do. te kwart voor 9 gez. H. Mis voor de broederschap der gedurige aanbid ding. Za. van 5 tot half 9 uur gelegenheid om te biechten. WESTWOUD. Zo. 7 uur de Vroegmis en om 10 uur de Hoogmis, 2 uur Vespers. In de week de H.H. Missen acht en acht uur. Voor en onder de H.H. Missen gele- geheid om te biechten. Za. half 12 gelegenheid om te biech ten voor de kinderen. Za. middag van 35 en van half zes tot 8 uur voor de andere parochianen. Zo. morgen bij hooge uitzondering zoomede voor diegenen die verafgele gen hunne woonplaats hebben, biecht hooren. Cat. voor de meisjes in de Zuster school bij den Pastoor. Cat. voor de jongens in de jongens school bij den kapelaan. Zo. Cat. voor hen, die plechtig zijn aangenomen en van de school af zijn. ANNA PAULOWNA. Zo. 15e Zondag na Pinksteren. De H. Missen te 8 en half 11 uur. Na de Hoog mis naleering. Heden collecte voor de St. Pieterspenning, 7 uur het Lof met Ro zenkrans. Ma. feestdag van Kruisverheffing. Di. feestdag der Zeven Smarten van Maria, om half 10 Huwelijksinzegening en gez. Huwelijksmis voor Wilhelmus Joannes van der Meer en Johanna Cor nelia Maria Rotteveel. Wo., Vr. en Za. Quatertemperdagen, geboden vasten- en onthoudingsdagen. Do. na schooltijd komen de kinderen biechten. Vr. moeten de kinderen half acht in de kerk zijn om te kwart voor acht ge meenschappelijk te communiceeren, te acht uur H. Mis troon dezer kerk, half acht stille H. Mis, 10 uur de plechtige Hoogmis met feest predikatie, 7 uur plechtig Lof. Na de Hoogmis en na het Lof veree- ring der relikwie. ’T ZAND. Zo. de H.H. Missen te acht uur en om half 11. Na de Hoogmis Cat., te 3 uur de Vespers. Wo., Vr. en Za. Quatertemperdagen, geboden vasten- en onthoudingsdagen. Vr. avond te half acht het Lol met preek, als voorbereiding van. het 40- urengebed. »- Za. middag van 5 uur af gelegenheid om te biechten. BURGERBRUG. Zo. acht uur voor Pieter Schouten, Cath. Polder en overl. fam., half 11 voor de parochie. Ma. acht uur voor Tjerk Arie Schou ten en overl. fam. Di. acht uur voor Petras Schilder en Alida Wijnker. Wo. acht uur ter eere van den Cornelius. Do. acht uur voor een overl. echtge noot. Vr. acht uur voor Anna Zut Za. acht uur voor Petras Couwenberg en overl. familie. Heden de viering van ons patrones- feest Collecte voor de St. Pieterspen ning, om half drie geen namiddagl >f, maar om half 8 plechtig Lof met feest predikatie, door den WelEerw. hr. Hos man uit Amsterdam. Wo., Vr. en Za. Quatertemperdagen, geboden vasten- en onthoudingsdagen. Za. is er voorlaat! voor de kinderen die veraf wonen gelegenheid om te voor en van de overige dagen, te 7, half acht en acht uur. Wo. te acht uur gez. H. Mis van Req. des avonds te 6 Uur Mariacongr. Do. avond om 7 uur het Lof ter eere van het Allerh. Sacrament des Altaars met Rozenh. Za. middag van 4 uuraf gelegenheid om te biechten, 7 uur Marialof met Ro zenhoedje. In de week Cat. als naar gewoonte en biechthooren voor de 3e en 4e klasse. ENKHUIZEN. Zo. half 8 stille H. Mis; 10 uur Hoogmis: 6 uur Lof. In de week de H. Mis om half 8. Ma. in de KapeL Di. ’s avonds 7 uur Meisjescongregatie. Do. 7 uur Lof. Za. vanaf 5 uur biechthooren. HEERHUGOWAARD. H. Hart. Zo. 7 uur voor de parochie; 10 uur voor W. en M. ZweekhorsL Ma. 7 uur voor overl. fam. Koomen en Ta mes; half 8 voor P. Langen, C. Jonker en overl. fam. Di. 7 uur voor de pelgrims Wo. 7 uur voor A. Overt overl. fam.; half 8 voor N. Kieft, N. Wever en overl. fam. Do. 7 uur voor overL fam. Ursem en Groot; half 8 voor overl. fam. Buter. Vr. 7 uur voor de vruchten der aarde; half 8 vsor de lev. en overl. leden van de Broeder schap van den H. Antonius. Za. 7 uur v. d. Z.E. Pastoor Helwig; half 8 tot zekere intentie. H. Familie. Zo. half 8 voor Cornelis de Reus; 10 uur voor de parochie. Ma. 8 uur voor overl. ouders en familie. Di. 8 uur voor den WelEerw. Heer Franc. Kimman, te Heilo: voor de leden van O. L. Vrouw ter Nood. Wo. 8 uur voor Maart je Limmen en Anna Dekker. Do. 8 uur voor Jansje de GrootSchilder. Vr. 8 uur voor Maart je Limmen. Za. 8 uur voor Jacob Hes, Guurtje v. Dam en overl. fam. ASSENDELFT.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1925 | | pagina 11