I Hoofdpijn tabletten Mijnhard! PURMEREND HOORN. r Uit onze Oost. BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS. Klein Allerlei. PROVINCIAAL. NIEUWS. J het prae- Over- Bewaring op- :b*ar verkre- zaken een groot pak kennissen in de de zakdoeken op hem gei ONGELUKKEN OP Het stoomschip „Khodoung” hetwelk eeni- ge dagen over tijd was, is te Soerabaya aan gekomen. De hoogdrukcylinder was Zondag morgen gesprongen, waardoor de machinist Whitecombe en een Chineesche olieman ge dood werden. EEN SOVJET-SCHIP. Het Russische stoomschip „Georgil” wordt binnenkort te Soerabaja verwacht. De com municatie met den wal zal aan de opvaren den verboden worden, met het oog op Bols jewistische propaganda. te Rotterdam gevestigd is, voorkwam. Men vermoedde, dat deze krant een be wijsnummer was, dat aan de firma Boaa was toegezonden. Bij nayraag bleek dit vermoeden j daad in het bezit van de firma en daar oude kranten gewoonfijk een zette de politie haar onderzoek in deze spoedig kwam aan familielid van een trof hem echter niet thuis. Er werd een in zijn woning gedaan en men een bruin gestreept DE MOORD TE GAROET. De Australiër Kis ton ie als verdacht den moord te Garoet op mevrouw Campbell Mal- vie te hebben gepleegd, aan boord van de „Tasman” van de Kon. Paketvaart Mij. te Soerabaya gearresteerde Er zijn vele bebloe- ■e vond en. EEN SCHIP. f 1500-. i.: Bij Raadsbeshtit tan 24 Augustus j.l-, no. 10, werden aan de alhier gevestigde „de Hoomsche Montessori- ■nuikleen afgestaan drie les lokalen. een spreekkamer en een speel tuin, 2™.- -- - ‘bouw met speelplaats staande en ge- glan zou XUIT DE BOUWVAKKEN. Dinsdag is te Amsterdam een gecombineer de vergadering gehouden van besturen van patroons- en werknemersorganisaties in de bouwvakken, ter bespreking van de mogelijk heid van verlenging van het op 1 Maart jl. afgeloopen en door verschillende oorzaken sindsdien niet meer verlengde collectief con tract in de bouwvakken. Nadat een deel van den morgen aan afzon derlijke vóór-besprekingen was gewijd, had des middags de gecombineerde vergadering plaats, die verscheidene uren geduurd heeft. Het resultaat der gehouden conferentie is, dat de besturen van beide partijen op zich hebben genomen voor hunne resp. léden te verdedigen de totstandkoming van een col lectief contract, loopende tot 1 Maart 1927 en wel op de voorwaarden, indertijd door den bemiddelaar mr. de Vries aangegeven. Het ligt in de bedoeling ernaar te streven, dat dit contract nog voor 1 November a.s. tot stand zal komen. NED. R. K. BOND VAN SCHILDERS- PATROONS -ST. LUCAS”. tj5e Ned. R. K. Bond van Schilderspatroons „Si. Lucas” houdt dezer dagen zijn jaarver gadering te Tilburg. De stad Tilburg is voor deze vergadering uitgekozen, omdat de oud ste afdeeling van den Bond, de Tilburgsche, dezer dagen haar 45-jarig bestaan viert. De feestelijkheden voor dit jubileum worden nu door heel den Bond meegemaakt. Ter gele genheid van deze vergadering wordt in het Beursgebouw te Tilburg een Schildersbeurs gehouden, waar verschillende leveranciers van schildersbenoodigdheden hun artikelen ten toon stellen, terwijl er ook de ingekomen antwoorden op de door „St. Lucas” uitge schreven prijsvraag tentoongesteld zijn. Dinsdagmorgen werden het Hoofdbestuur, het bestuur van de afdeeling Tilburg en de congressisten op het Gemeentehuis te Til len door B. en W. 'ilburg Vooruit” nam Stillen de ergste hoofdpijn. Buisje 60 cent GEEN MISDRIJF. Wij meldden, dat de vrouw van A. B., te Tilburg, bij de politie aangifte had gedaan, dat zij haar 31-jarigen echt genoot met afgesneden hals, badende in zijn bloed, in de echtelijke woning had aangetroffen. Aanvankelijk ver moedde men, dat de vrouw schuld had en men met een misdrijf te doen had. Achteraf bleek vast te staan, dat hier een zelfmoord was gepleegd. INBRAAK IN EEN GEMEENTEHUIS. Gisternacht is ingebroken in het ge meentehuis van Eindhoven. De dieven hebben zich aan den achterkant van en uit de den Bur- met een sleutel, die ig van de da- De andere bu- zijn ongemoeid gelaten. provincie is ter hand genomen, blijkens de desbetreffende en hieronder overge nomen opgaven in de „Verslagen en Mededeelingen van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid”, het aantal ty- phusgevallen in het Gewest, ondanks het bevolkingsaccres, een sterke ver mindering vet toont Het verslag erkent dat die verbetering niet uitsluitend aan de waterleiding moet worden toegeschre ven, maar stellig ook voor een belang rijk deel aan de werkzaamheid der be trokken Gezondheids- en Keuringsdien sten. lioen af te trekken, maar daarboven uit te keeren, waardoor het totaalbedrag aanmer kelijk verhoogd zou worden. Ten slotte ^rklaarde de regeeringsdelegatie zich bereid nader met de Regeering te be spreken een mogelijke verhooging van L_‘. bedrag. Bii den veehouder O. v. Sj, te Mijdrecht gaf plotseling de drinkwater- kraan geen water meer. Bii onderzoek Week deze verstopt te zitten met niet minder dan 2 pond paling. j De^7-jarige L. Vos uit Smikie. leerling van de Rijks Kweekschool voor Onderwijzers te Meppel, is door de stoomtram overreden en g.tdood. Van den veehouder de Vries, te Vinkega. zijn in de weide 3 koeien door den bliksem 'doodgeslagen. In den nacht van Maandag op Dinsdag is er ingebroken bij zekeren S. op den rijksweg te Sittard. Er wordt een tamelijk groot bedrag aan geld vermist. Gistermorgen is in de Maas bij Rot terdam drijvende gevonden het tijk van den proviandvaard.r van ~W. uit I Iset- monde, die op 14 dezer bii het omslaan van een roeiboot ter plaatse is verdron ken. Maandagnacht is te Sittard in de nabijheid van de Durtsche grens een zekere S. uit Sittard, door Duitsche ikommiezen aangeschoten. Zwaar ge wond is de man met een wagen weg- (gebracht. Hii heeft je er vee' moed ver foren en verkeert in levensgevaar. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is in de coöperatieve zuivel fabriek te Bartlefiiem (Fr.) ingebróken. Een kistje met ongeveer f30 is ont vreemd. Te Denekamp is gisteren het vijf jarig jongetje van K. onder een wa gen geraakt Het kind was onmiddellirk dood? het gebouw toegang verschaft brandkast van het bureau van gerlijken Stand daar gevonden werd, een bedraj ongeveer f 1000 ontvreemd. Van i dérs nog geen spoor, reaux DE VERDUISTERING TE TILBURG. In aansluiting met het bericht over de malversaties bij de N. V. Steenko lenhandel „Noord-Brabant", te Tilburg kan gemeld worden, dat het verduister de bedrag op f 25.000 wordt geschat. Eerst na langdurig onderzoek zal het juiste bedrag vastgesteld kunnen wor den. De N. V. zet pl.m. twee millioen gulden per jaar om, zoodat het lang duurde, voor de malversaties zijn ont dekt. Behalve de directeur P. J. van H.t is ook als verdacht Van medeplichtigheid aangehouden de kassier A. J. de B. Beide aangehoudenen zijn reeds ter beschikking van de justitie gesteld. De malversaties kunnen over een langtn tijd loópen. De boekhouding was schijn baar in orde. Thans is aan het licht ge komen, dat de boekhouding al sinds eenigen tijd onvolledig was. Zooals ge zegd, wordt het verduisterde bedrag op f 25.000 geschat, doch de mogelijkheid is niet buitengesloten, dat het aanzienlijk hooger is. DE MALVERSATIES BIJ HET „WITTE KRUIS." De mede-d:recteur van de N. V. Obli- gatiemaatschappij „Het Witte Kruis", de heer M. A. C. B., die wegens ver duistering van een groote som ten na- deele van de vennootschap door de po litie alhier is gearresteerd, is gistermor gen ter beschikking van de justitie ge steld en in .het Huis van Bewaring op gesloten. Naar het voorloopig onderzoek van de politie heeft uitgewezen, beloopt het totaal bedrag, dat door den heer B. is verduisterd, ongeveer 1J4 ton. DE AANSLAG OP DEN HEMWEG. Nadat, in verband met de berooving, gepaard met geweldpleging op een ouden man aan den Hemweg te Am sterdam een drietal arrestaties hadden plaats gehad is thans, op aanwijzing der verdachten nog een vierden man, zeke ren S. aangehouden. Deze bekende medeplichtig te zijn cn verklaarde tevens, dat de anderen, die blijven ontkennen, bij de zaak betrokken te zijn geweest, er deel aan hadden ge had. De vier verdachten worden ter be schikking van de justitie gesteld. DOOR EEN KRANT VERRADEN. Gelijk reeds gemeld, is ingebroken in het modemagazijn van de firma Tee- kenbroek aan de Hoogstraat te Rotter dam, waar voor een waarde van f 1400 aan heerenmode-artikelen werd gesto len. Dank zij den speurzin van de politie van het bureau Oppert is men er in ge slaagd, reeds thans de daders aan te houden en het gestolene in beslag te nemen. Bij het onderzoek, dat onmiddellijk in het magazijn van de firma Teekenbroek werd ingesteld, onfdekte men eenige oude kranten, waarin blijkens de roest vlekken, de inbrekerswerktuigen ge zeten hadden. Op den witten rand van een der bladen, „De Tilburgsche Cou rant" van April j.L, was in een hoekje de naam „Boas” geschreven, terwijl in dezelfde krant een advertentie van de firma Boas, welke op de Binnen Rotte PROVINCIAAL WATERLEIDING- BEDRIJF VAN NOORD-HOLLA ND. Verschenen is het verslag van den di recteur van het Provinciaal Waterlei dingbedrijf van Noord-Holland over het boekjaar 1924, waaraan wij het volgen de ontleenen: Het jaarverslag over 1924, loopende over het vijfde boekjaar van dit bedrijf, kan over het algemeen tot tevredenheid stemmen. In de eerste plaats mag getuigd wor den, dat het in technisch opzicht zijn taak naar behooren heeft kunnen ver vullen. In de prise d'eau bij Bergen, de win- plaats der afdeeling Noord, kon in de toeneming van het waterverbruik wor den voorzien door het in gebruik nemen van drie nieuwe, tot in het diepwater reikende putten. Tengevolge van de waterrijkdom be hoefde het pompstation bij Castricum slechts te werk te worden gesteld, in dien door een buitengewoon groot wa terverbruik, dan wel door reparatie of door andere bijzondere bedrijfsomstan digheden op sommige deelen van het et maal aan het transportvermogen, dat aan het pompstation bij Wijk aan Zee ten diénste staat, abnormaal hooge eischen werden gesteld, dan wel üxjien een economische bedrijfsvoering het buitenwerking stellen van het pompsta tion bij Wijk aan Zee gewenscht deed zijn. In den loop van het verslagjaar heb ben niet minder dan 15 gemeenten tot aansluiting aan het P. W. N. besloten, t.w. Heerhugowaard, Callantsoog, Scher merhorn, Sijbekarspel, Anna Paulowna, Twisk, Noord- en Zuidschermer, Oter- leeli) Oudendijk, Grootebroek, Boven karspel, Avenhorn, Castricum, Obdam en Hoogkarspel. Op het einde van het verslagjaar was dientengevolge de toestand als vo^t: Noord-Holland telt 129 gemeenten, waarvan op de eilanden 6 gemeenten en dus op het vaste land 123 gemeenten Hiervan zorgen voor zichzelf geheel 17 gemeenten, gedeeltelijk 2, en kunnen voor zichzelf zorgen, geheel 18 gemeen ten, gedeeltelijk 2. Het verzorgingsgebied van het P. W. N. kan zich dus uitstrekken over geheel 103 gemeenten, gedeeltelijk 2. Hiervan zijn op 31 December 1924 aan gesloten of komen eerlang in aanmer king voor aansluiting 78 gemeenten, ge deeltelijk 2, zoodat te voorzien blijven tezamen 25 gemeenten. De onderhandelingen ter regeling van den toestand, ontstaan adat door het in werking treden van de Provinciale Verordening de aan de vorige exploi- tante der voormalige Alkmaarsche en Zaanlandsche waterleiding verleende concessie was komen te vervallen, wer den met de vier gemeenten, met welke nog geen overeenstemming was gen, voortgszet. De gang van geeft aanleiding te verwachten, dat al thans met drie in der minne een beide partijen bevredigend-Resultaat zal wor den bereikt. De inancieele resultaten, welke met het bedrijf werden bereikt, geven reden tot tevredenheid. Uit de relatief gunstige uitkomst mag worden afgeleid, dat de waterleiding zich in een groot deel van het platteland van Noordholland reeds ingeburgerd heeft. Zoowel in het huishouden als bij de veehouderijen en in de zuivelbedrij ven blijkt zij in een behoefte te voor zien. Al valt nog niet aan te nemen, dat de invloed van de waterleiding reeds ten volle tot uitwerking komt, zoo is het toch opmerkelijk, dat, sedert de water voorziening cj» het platteland door de met hare vakvereeni^ingen om te bereiken, satie zooveel mogelijk ook van elke vakver- eenigi aanwe: tie’s koinen met hun gilde-vaandel. Ook on reeds van hare belangstelling blijken, terwijl lerwerp adviezen over de verhouding tusschen tebesturen hun voornemen te kennen gaven zijn. ir tot en met 31 Decem- van het bepaalde bjj 1919, op Zaterdag de werkzame mannelijke arbeiders van 15 jaren dags, onder voorwaarde, dat in de betrokken 'mg niet door eenigen arbeider op arbeid wordt verricht na 8% uur des namiddags. EXTRAUITKEERING AAN HET RIJKSPERSONEEL. Naar de „Tel.” verneemt, i« in de gister middag onder voorzitterschap van Mr. Kan op het departement van Btnneulandsche Za ken gehouden vergadering der Centrale Com missie van georganiseerd overleg der Regee- tenaarszaken opnieuw langdurig van gedach ten gewisseld over het voorstel der Regee- ring om drie millioen gulden beschikbaar te stellen voor een extra-uitkeering aan het Rijkspersoneel. Door de vertegenwoordigers der Perso- neel-organisaties werd de noodzakelijkheid van verhooging van dit bedrag bepleit, dat men algemeen te laag vond. Met algemeens stemmen werd geadviseerd, het beschikbaar te stellen bedrag van circa 3 millioen zoo ■goedig mogelijk aan het personeel ineens uu te betalen, en daarbij een minimum be drag voor het laagst bezoldigd personeel vast te stellen. j# Het bleek vojtftef'aat bjj de Regeering het San, de eztra-uitkeering voor .der staatsbedrijven niet van ’t stellen bedrar van 3 mil- burg officieel ontvangt De Vereeniging „Ti eveneens deel aan de ontvangst en maakte zich bovendien verdienstelijk door de con gressisten in de gelegenheid te stellen beter kennis te maken met Tilburg, dan bjj zulke gelegenheden gewoonljjk gebeurd. De werkzaamheden van den Bond begon nen Dinsdagmiddag. Zjj werden onderbroken door een rjjtoer, een feestavond, enz. R. K. MIDDENSTANDSCONGRES. Naar wjj vernemen bestaat er in alle dee len des lands groote belangstelling voor het Nederlandsch Roomsch Katholiek midden, standscougres, dat van 68 October te Am sterdam wordt gehouden. Verscheidene locale Katholieke Midden- standsvereenigingen hebben zich verstaan met hare vakvereenigingen om te bereiken, dat naast de deptftatie van de etandsorgani- satie zooveel mogeljjk ook van elke vakver- eeniging een gedelegeerde op het Congres aanwezig zal zyn. Talrijke plaatselijke delega- deracheidene Kamers van Koophandel deden belangstelling in verband met het hoofdonderwerp van het Congres, nJ. de behandeling der beide adviezen over de verhouding tusschen heid en mddenstand, verschillende gemeen- f om mede op het Congres vertegenwoordigd te z|jn. De jnachine-demonstraties, welke ter gele genheid van het Congres van Maandag tot en met Zaterdag 10 October worden gehou den beloven bijzonder interessant te worden. Tal van vooraanstaande firma's hebben toegezegd de nieuwste eletrische machine’s en apparaten ten dienste van klein- en mid denbedrijf in het laboratorium der voormalige Oostergartabriek aan de Linnaeusstraat te. komen demonstreeren. Van de machines wel ke in volle werking zullen zjjn. noemen wj) oa.: machines voor de schoenmakerij, uit poetsmachines, houtenpenmachines, vlam- boogmachne, noodlaschmachine, klinknagel- verbitter, Haco- en Harmless-laschapparaat, electrische takel, Ozou apparaten, electrische koffiemolens, koffiezetmachines, chocola.de- apparaten, Liliput-lintzaag met ingebouwdon electromotor, electrische schaafbank, electri sche sljjp- en poljjstmachine, electrische steen boorhamcr, ekctrisch las wiel, electrische scharen lintmessnjjmachine, confectiemachl- nes, verfspuiten, electrische ovens, electrische school- en kerkverwarming, enz. Excursie’s voor deze zeer belanwekkende demonstratie's welke kosteloos toegankelijk worden gesteld, zjjn ip voorbereiding. WERKTIJD IN SLAGERIJEN. De Minister van Arbeid, Handel en Nijver heid heeft aan hoofden of bestuurders van met een winkel verbonden slagcrjjen in alle gemeenten des Rijks vergund, dat in het tjjdvak van 1 Octobe: ber 1925, in afwijking art. 24 der Arbeidswet arbeid van de in zoodanige onderneming of ouder aan vangt om 6 uur des voormid- ondernemii dien dag i AANBESTEDING ST. L1DUINA STICHTING. Bjj de gistermiddag gehouden aanbesteding van het bouwen van een ziekenhuis voor tekening van het 8t. Liduinagesticht waren 27 biljetten ingekomen. Ingeschreven was als volgt: Venhoven en Evers, Heemstede 78.974. Firma Schaaf en Stegerhoek. Alkmaar 79.340. Kujjper, Hoogwoud 79.640. P. Smit, Alkmaar 80.484. N. P. Brinkman, Purmerend f 80.430 Wittebrood, Purmerend f 80.700. Mij. Noord-Holland, Heemskerk 81.400. Thunis en Satnbeek, Heemstede 82.225. M. Knuwer, Scliagen 82.900. Limburg, Purmerend 88.000. Amsterd. Aanneemmjj f 83.426. Ant. Klink, Purmejend 83.900. Kok, Niéuwendam 84.485. De Vries, Wijk aan Duin 85.304. P. Kaan, Bergen op Zoom 85.500 Mij. Nederland, Nijmegen 86.000. Molmies, Breda 86.550. Gebr. v. Putten, Heemstede 86.700. Doedens en Schilder, ’t Zand 87.387. Bunnink, Amersfoort 87.500. Raaymakers, Wouw f 88.500 V. d. Schoot, Tilburg 88.900. Coblenz en Zn., Schoten 90.800 Dessing, Gouda 92.900. Polman, Voorburg f 93.200. Kokhoven, Voorburg 94.300. Van Ketflen, Amersfoort 95.000. De^gunning is aangehouden. GEMEENTERAAD. De leden van den Raad zijn opsreroe- pen ter vergadering' qq Maandagavond a.s. te 7lA uur. VERGROOUNG SPEELPLAATS, B. en W. steHen den Raad voor: I. ten behoede van eene vergrooting Van de speelplaats valt school I. te huren een gedeelte van den tuin van het Protestantsch Weeshuis ter opper vlakte van ongeveer 600 M2., voor de som van f80.— 's jaars; II. voor de ten behoeve van de ^uh I' bedoelde vergrootingi te verrichten werkzaamheden aan Burgemeester en Wethouders e en crediet te verleenen van 2 11 MONTESSORISCHOOL. H Raadsbes 10, werden Vereeniging school" in pi ivftaivu. wu —r— tuin, deel uitmakende van het school gebouw met speelplaats staande en ge legen aan de Munststraat Thans blijkt, dat de Vereeniging zich genoodzaakt heeft gezien de voorbe reidende Montessorischool tijdeliik te sluiten en dat zij de daarvoor bestemde localiteit in het schoolgebouw aan het Nieuwe Noord, de voormalige Eerste Burgerschool voor jongens, voorloopig in gebruik wenscht te nemen voor de lagere Montessorischool. Bedoelde localiteit is bn Raadsbesluit van 28 December 1922, no. 3. aan ge noemde Vereeniging verhuurd ten be hoeve van de voorbereidende Montes sorischool. Aanglezien de onderbrenging van de lagere Montftsorischool in aex lokalen voor de gemeente zeker de meest voordeehge oplossing is, kan tegen de vertanglde huisvesting geen bedenking rijzen, waarom B. en w.'den Raad voorstellen tegen de voorloopige vestiging van de lagere Montessori school in de gehuurde localiteit aan het Nieuwe Noord geen bezwaar te maken. URINOIR. B. en W. stellen den Raad voor; le. van de Ned. Herv. Gemeente al hier in huur te aanvaarden een strook grond ter oppervlakte van 10 M2, deel uitmakende van het kadastraal perceel gemeente Hoorn Sectie B no. 2035 ge legen in den Noordoostelijken hoek van het perceel aan de Nieuwe Veemarkt, voor de sóm van f 10.— ’s jaars; 2e. aan burgemeester en wethouders voor het plaatsen van een openbaar uri noir op den sub le bedoelden grond een crediet te verleenen van rond f 600. GEMEENTEREKENING 1924. De gemeente-rekening over het Jaar 1924, welke ter voorloopige vaststelling is aangeboden toont de volgende eind cijfers: i. In totaal hebben bedragen: de gewo ne ontvangsten f 1.007.188.21 ae ge wone uitgaven f 927.864.66i/», batig s^- do van den gewonen dienst f 79.323.55- De kapitaals ontv'. f 1.822.714.32, de kapitaals uitg. f 1.755.410.67. batig ^al do van den Ka^itajiJs^iaist f ^7.303.65 Tot Inspecteur voor de V.O.V. .(Rijk»- pensioen-verzxïering) bit den Raad van Arbeid te Hoorn h door dezen Raad benoemd de Weer B, v. hd vnji den Gemeenteraad te Leêtiwarden. juist. De krant was inder- L-2i geweest mlijk aan der loopjongens gegeven werden, l zeiie ue poiiiie nai richting voort. Ai het licht, dat een familielid van loopjongen, de 19-jarige los werkman A. de J., die reeds herhaaldelijk met de politie in aanraking is geweest, met een overhemd van de firma T. gezien was. Hij werd aangehouden en in bewa ring gesteld. Daarna ging men op zoek naar den tweeden dader. Men vermoedde, dat een vriend van den aangehoudene, de 22- jarige los werkman J. v. d. H. eveneens bij de zaak betrokken zpu zijn. Men huiszoeking daar vond boordje, dat door de firma T. als haar eigendom werd herkend. Nu het eerste stuk van overtuiging was gevonden en men dus op het goede spoor was, kon tot meer arrestaties worden overgegaan. Men had v. d. H. n.l. in het gezelschap van den inbreker F. B. gezien. Deze en zijn 23-jarig meisje W. E. K. werden in een woning op het Spui aangehouden. In het bezit van B. werd een boekje aan getroffen, waarin de situatie van de per- ceelen aan de Moriaanstraat en de Hoog straat heel duidelijk was aangegeven. Voortr bleek, dat B. den vorigen dag goed gebracht had bij Eendrachtstraat, waar hij voorgegeven had, te gaan verhuizen en verzocht had, het pak tijdelijk op den zolder te mogen neerzetten. De po litie heeft het pak in beslag genomen. Het bevatte al het gestolene. Slechts een regenjas en een paar sokken ont braken. Gisternacht is ook v. d. H., die in den omtrek van het Spui zwierf, aangehou den en in bewaring gesteld. ROEKELOOZE ONVOORZICHTIG HEID. Gistermiddag te ongeveer 0 uur wilde tc Amsterdam een cjtca 12-jarige knaap, die achter een vrachtauto hing, in de Ferdinand Bolstraat nabij de Albert Cuypstraat. daarvan afspringen, toen vlak achter hem een andere auto naderde. De jongen had dit voertuig niet bemerkt en sprong tuist voor den aanrijdenden auto af. De wagen reed den knaap over het lichaam en bitna terstond gaf de iongen den geest. DE MOORD BU WEERT. Omtrent den moord op den onbezol digd rijksveldwachter P. Verkennis, wordt nog het volgende gemeld: Gisternacht omstreeks twaalf uur reed de onbezoldigd rijksveldwachter P. Ver kennis, die tevens jachtopziener en op- - zichter van visscherij is van den heer Van Russel te Weert, van de visscherij is van den heer Van Russel te Weert, van de visscherij te Nederweert, waar over hij toezicht hield, naar Nederweert er. wel per rijwiel. Nog voordat hij de kom van de ge meente Nederweert had verlaten, waar momenteel kermis gevier^l wordt, werd hij overvallen door een tweetal perso nen, zekeren J. D. en J: C. Er ontstond een hevige worsteling, waarbij een der verdachten, vermoede lijk C. een mes trok en daarmede den veldwachter een vijftal zeer diepe ste ken in den rug toebracht, alsmede een vetyvonding aan het hoofd, De verslagene zeeg neer, en ging zoo goed en kwaad als het ging, aan den kant van den weg liggen, waar hij door de onverlaten werd achtergelaten. Badend in zijn bloed werd hij in dien toestand gevonden door een passeeren^i automobilist uit Helmond. Deze waar schuwde de politie, alsmede Dr. Wouw te Nederweert, die echter, toen hij ter plaatse verscheen, slechts den dood kon constatecren. De man kan nog slechts ongeveer een kwartier na den aanslag geleefd hebben. Inmiddels kwam de zwager van den verslagene opdagen, die hem achterop was gefietst. Deze had echter geen licht op, en had daarom het slachtoffer niet zien liggen. De zwager had een hoofdwonde en een wonde' aan den arm, welke wonden hij bekomen had van een tweetal personen, vermoedelijk de daders van den eersten aanslag, aan wie hij gevraagd had, of ze Verkennis niet gezien hadden. Gistermorgen om half vijf werden de daders gevonden en gearresteerd. Ook werd een broer van D. aangehouden, doch deze werd later weder vrijgelaten. Gistermiddag arriveerde het parket uit Roermond. Het parket bleef den geheelen dag in het gemeentehuis om de verdachten te hooren. Beiden zijn goede bekenden van de politie te Nederweert. EEN ZWAAR EL Dezer dagen legde een kip bij den heer J. van Heugten, Boschdijk 121, te Eind hoven, een ei, dat zwaarder woog dan een ons. De kip was gevoederd met De Gruy- ter's kippenvoer.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1925 | | pagina 8