Noord - Hollandscl) Dagblad. I D. W. S. I.- (Amsterdam) Ale. Victrix I.- Tweede Blad ALKMAAR. Zondag A d v r t 1 lï b. i I a.S. 2 uur: 19e JAARGANG. VRIJDAG 25 SEPT. 1925. AO (R. K. VR< Natuurboter Luidlnga’s Luldinga BURGERLIJKE STAND. TELEGRAMMEN. INGEZONDEN STUKKEN. r zich in het verhaal hemel dierbare heeft heden ■e per- m be- is niet te vervangen. Vraagt daarom Koekjes en Gebak. Neemt eem proef van onze recla me Boterapecuiaas 16 cent per ons. Ook weder verkrijgbaar onze heerlijke dikke Snjj- taai taai 40 cent per pond. Banketbakkerij Kenn^traatweg 7. T«L M. mgensschool B. vaardigde een af, die een wit kruis op rood AGENDA. PR. K. VROÜWENBONDJ i Dinsdag 29 September a s., om 8 uur. ledenvergadering in het Meisjespatra, naat (Nieuwstraatk Lezing van Mej. Hülsken uit Nijmegteu over het „H. Meianiawerk” (Missiewerk voor de vrouw in onze Koloniën). Hoogachtend, Namens het Bestuur der afdeeling Alkmaar en Omstreken van den Nederl. Bond van Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters: H. LONDON Jr., Voorz. A. BRUIN, Secretaris. afwerking van den wagen trok deze veel belangstelling. Dan volgden een paar honderd in het wit ge- kleede meisjes, die afgevaardigd waren door de afdeelingen en een schild droegen, dat den naam van de plaats, waar een afdeeling is gevestigd, droeg. Midden op den wagen van de afdeeling Alkmaar was een groot wit kruis opgericht, omgeven door witte maagden. Met groen en bloemen was de wagen versierd en aan de zijkanten droeg hij den Alkmaarschen burcht, «.hangen door een krans, waarmede aange- feven werd, dat Alkmaar „Het Witte Kruis” •tount. De wagen van „Alcmaria V. V. V. was één reclame voor het vreemdelingenverkeer, dat domineerde in de stedenmaagd. Dé heer P. J. van Heugten bad een bok kenwagen omgetooverd in de reddingsboot vernoemd naar onzen nationaien zeeheld Dorns Rijkers. Twee wagens, die van de meisjesschool en de 4e gemeenteschool, stelde het sprookje „Hansje in Bessenland” voor. De heer Jac. Met belichtte tusschen den ouden en 1- uallK ,.vv. «eel te nemen met een ouderwetsche sjees en ting van de wagens van het Witte Kruis een moderne auto. en V. V. V. had gezoigd. DE MOORD OP MR. WIJSMAN. DEN HAAG, 25 September. Bij de Haagsche politie kwam iemand me* dedeelen, dat hij eenigen tijd geleden in Ma rokko in kennis was geraakt met een in het vreemdenlegioen dieuneuden Nederlander, zich noemende K. R., die lettende op diens vragen en uitlatingen vennoedelyk meer af weet van den tot dusver nog niet opgebel- derden moord op Mr. Wijsman. De vage sconsbeschryving die de man gaf van dei doelden Hollander, vertoont op enkele pun ten overeenstemming met het signalement, destijds aan de politie verschaft van den vermoedelijken dader. Hoewel de politie aan het vage weinig houvast heeft, stelt zy toch een nauw keurig onderzoek in. igen en van 5 kabou- -ipper peddel- GESLAAGD. Onze oud-stadgenoot, de heer P. Ubbels, slaagde gisteren aan .de Landbouwbooge- school te Wageningen met lof voor het in- genieursexamen Nederlandsche Landbouw. HANDELSCURSUS ST. ALOYSIUS- PATRONAAT. Wy herinneren eraan, dat er a.s. Zondag na de Hoogmis in het St. Joeeph-Gezellenge- bouw nog gelegenheid bestaat, zich te laten inschrijven als deelnemer van den handels- cursus, welke georganiseerd wordt door het St. Aloysiuspatronaat. LICHTEN OP. Hedenavond voor rijwielen en motorrij tuigen om 7.28 uur Hchten op. Voor ry- en voertuigen om 7.58 uur. - ALKMAAR. óndertrouwd: Adrianus Kok en Elisabeth Anna Catharina Zentveldt, Simon Gualterus Wit en Marytje Vetman, Reylof van der Meer en Berrerdina Christina Verhoeve. Pieter Schenner en Christina Maria Blyenberg, Arie Engel en Jannetje Koper, Johadnes Hoff- staetter en Grietje Blank, Meyer van Berg en Schoentje Samson. Geboren: Cecilia, dochter van Johannes Hendrikus Erkamp en Divera Hoetjes. overtuigd, dat in Alkmaar niet itilleerd wordt gedronken dan el ders in het land. De bevolking van deze stad mag geenszins als onmatig worden ge- qualificeerd; dit is een beleediging aan onze inwoners. Indien voor Akmaar zou kunnen worden vastgesteld de zuivere inslag van gedistil leerd en deze mag worden herleid tot 35 pet. (waarover afonderbjk ook nog wel iets te zeggen valt) dan toch zou de berekening niet deugen, dat het ingeslagene over de bevolking van' Alkmaar zou worden ver deeld. Dan immers telt men niet mede de vele duizenden vreemdelingen, die hier ver toeven en toch ook een deel van dezen sterken drank opnemen. Ook verzuimt men dan te rekenen, wat door de vrachtrijders en langs andere middelen van vervoer dage lijks uit de gemeente wordt vervoerd naar el ders, ook in kleinere hoeveelheden dan waar voor een geleibiljet noodig is. De drankbestrijders goochelen vaak met cyferg en statistieken. Zy geven ook op an dere wijze dikwyls voorstellingen van de zaak, die dan afschrikwekkend moeten wer ken, maar niettemin volmaakt onjuist zyn. Wy veronderstellen, dat de geheelonthou ders ook op de tentoonstelling van „Het Witte Kruis” in dezen geest bezig zyn en wy mogen in ieder geval hier vragen om het bewys tot staving van de juistheid der cij fers. Daarmede was het gesprek a geloopen’^. hoe komt U er nu toe thans te zejf- gen. dat er naar Busch gevraagd is. Beklaagde: „Ik herinner me absoluut niet, dat naar Cjaassen is gevraagd”. i President,,Ik vraag U oler-naar, om dat dit aandujdt e;n contact tusschen U. en Claassen”. i Beklaagde: „Er is nooit contact ge weest tusschen mil en Claassen. Hoogb stens een of tweemaal heb ik met Claas sen te doen giehad”. President: „in eik geval moet toch de persoon, die opgebeld heeft, de weten schap gehad hebben, dat CJaassen wet meer bii U kwam. U moet maar eens goed nadenken over dit tefatfoongeri sprek.” Beklaagde: „Ik zal trachten er ovet na te denken, president.” President: „Nu een andere zaak. U. neemt thans omtrent het wegnemen van het geld een andere houding aan dan aanvankelijk bii uuwe bekentenis voor den Rechter-Commissaris” Beklagade: „A'«» ik verteld, dan berust dit stand. Hoe het j, 1 _1„ niet anders verteld, om voor me zelf te v ergoehiken President: „U hebt destijds bekend het gestolen te hebben en nu zegt U. het in een gieheel anderen vorm?’ Beklaagde: ,xToen ik bii den Rechter commissaris een bekentenis aflegidq, kwam deze uit den grond van mijn nart ’t Was de strijd tusschen het hart en de ziel!” President: „Spreekt U liever daarover niet” Beklaagde: „U moet niet vergeten, dat de eene keer alles duidelijker voor den geest staat dan een anderen keer. Neemt U nu maar mijn verklaring zoo- als ik die het eerste voor den Rechter commissaris heb afgelegd.” President: „No2 een andere zaak wil ik met U bespreken, beklaagde. U ver telt steeds van de haat, welke gij koes tert jegens uwe vijanden en U occu peert zich tijdens de zitting veel meer met de menschen, die anonieme brieven geschreven kunnen hebben, dan met het zeer ernstig feit, waarvoor gij hier te recht staat?’ Beklaagde: „Dit is inderdaad zoo. Ik kan die naat niet van mii afzetten. Dat die menschen, die ik zoo haat, hier staan te liegen, dat kwelt mii ’t meest Ik kan niet huichelen, zooals mijn vij anden. Verschrikkelijk vind ik het dat ze van mij vertellen, dat ik Busch levend heb begraven. Is bet wonder, dat ik een man ais Kort haat, waarvan ik over tuigd ben, dat deze dein anouiemeo brief geschreven heeft. Ik ben tien jaren goed voor hem geweest en mi heeft hii mii verraden!” President; „U schrijft: „Ik zou ieder een wel willen toegiften, die een mis drijf begaat: „Beken, beken! Als je bekent gevoel je je een geheel ander mensch!” En nu is het voor mii een psychologisch raadsel, dat U door het verraad zoo’n haat tegen den anoniemen briefschrijver hebt!” Beklaagde: „Als Kort me alleen ver raden had bii de politie, dan zou ik er anders over denken, maar hij heeft zich voor f 1000 door Schopman laten om- koopen. i Kordt heeft zich dus door verraad aan myn vyaoden verkocht!” Pre».: „Tenslotte nog een vraag: Hoe veel werklieden hadt U ten tyde van de ver dwijning van Busch in Uw dienst?” B e k 1.: ,Jk geloof 7 of 8 werklieden. Hunne namen komen voor op de loonlijst. Ik meende, dat ook de 16-jarige Kramer bij mij in dienst was waardoor ik op het idee geko men ben, dat deze jongen my geholpen heeft aan het begraven vna de kist?’ (De zitting duurt voort). DE MOORD OP DEN OVERTOOM IN 1915. AMSTERDAM, 25 Sept. Na onderbreking van één dag de Vierde Kamer der Rechtbank het onderzoek voortgezet in de zaak tegen Marcelis Muiilwijk in verband met den moord op den Overtoom. in 1915 op den koopman Busch gepleegd. President Mr. Eekhout begint beklaag de Muijhvijk eenige vragen te stellen. De President herinnert eraan, dat be klaagde op Vrijdag 22 October 1915 tien minuten na de verawijning van Busch is opgebeki door iemand, die vroeg of Claassen bii beid. was. Is dat niet zoo? Beklaagde„Die mijnheer aan de te lefoon heelt gevraagd ot Busch er was. Er is heeremaal niet naar Claassen gevtaagrf!” President: „Toen U op Zaterdag 23 October 1915 door de politie werd ge hoord; hebt LI het volgende verklaand”: Toen Busch ongeveer tien minuten weg was, ging de telefoon, ik luisterde en er werd mijgjevraagd of mijnheer Claas sen bii git wu. Ik antwoordde: „Neea-- Mynheer de Redacteur, Op de tentoonstelling van „Het Witte Kruis” wordt een stand aangetroffen van de Nederlandsche Vereeniging tot Afschaffing van Alcoholhoudende dranken. Daarin wordt gepubliceerd, dat te Alkmaar 122000 Liter sterke drank ad 35 pct. per jaar wordt geconsumeerd, alzoo omstreeks 4K Liter per hoofd der bevolking. Gaar na zullen wy van bovengenoemde vereeniging, of van wie deze publicatie uit gaat, het bewys hiervoor vernemen. Uit de statistische cijfer», die ter kennis van het publiek kunnen worden gebracht, kan hier omtrent geen licht worden verstrekt, zeker niet, nu de bezuiniging ook hierby een rol heeft gespeeld en niet meer voor iedere plaat», maar voor bepaalde kringen van het land de cijfers van den inslag bij de Ont vangers worden verzameld. Echter al zou voor Alkmaar vaststaan wat daar aan ster ken drank is ingeslagen, dan is de conclusie, als zoude 4S Liter per hoofd der bevolking worden geconsumeerd, buitengewoon licht vaardig. Volgens de cfilers, die de statistie ken geven, is het gebruik per hoofd der bevolking over het geheele land nog minder dan de helft van het cyfer, dat de drank bestrijders geven. Wy zyn meer gedisi stad mag De heer KUSTERS merkte op, dat een dergelyk bloemencorso in Alkmaar nog niet is vertoond. Het Hoofdcomité heeft zich af gevraagd aan wie dat eigenlijk te danken was en hoe het de Commissie, die de voor bereidingen heeft getroffen, kon huldigen. Als er iets te doen is, is de heer Margadant er altyd bij, niet voor zyn pleizier, maar om aan iet» mede te werken. Zoo nu ook en het bloemencorso is geslaagd. U heeft ge zegd, aldus spr., wy zullen een» zien of wat Bergen kan, Alkmaar ook niet kan. En van verschillende' kanten hoort men nu: hoe mooi het in Bergen ook was, dit is er een stuk boven. Dat ie aan U te danken. Spr. hoopte, dat, als er nog eens iet» te organi- seeren is, de heer Margadant op dezelfde wijze zijn medewerking zal geven als than» is geschied. Al» blijk van waardeering bood spr. den heer Margadant een lauwerkrans aan. De heer MARGADANT bracht de hem aangeboden dank over aan de beeren Fran kenberg, Kater en Groen en zegde voor de toekomst ook zijn medewerking toe. Hierna werden de prijzen uitgereikt Jan van Riemsdijk. Kwam het door den roep, die van het gezelschap van Jan van Riemsdijk uitgaat of was. er een andere reden, dat dit gezel schap zich gisteravond in een byzoh'dere be langstelling verheugde, we weten het niet Feit is het, dat de belangstelling groot was, zóó groot, dat alle stoelen in de feesttent en er stonden er zelf» op de dansvloer bezet waren en velen zich met een staan plaats tevreden moesten stellen. De aanwezigen zullen van hun bezoek geen spijt gehad hebben: Jan van Riemsdijk wist met zijn verhalen en liedjes in het leuke Veluwsche dialect, ijverig bijgestaan door zijn Vrouw en Zoon en Mej. Maria Schievink in Veluwsch costuum den aan dacht den geheelen avond gespannen te houden en meermalen een soort ovatie uit te lokken. Van Riemsdijk zong met zijn mede-artis- ten „Als alles voorbij is”, _’t Kaartavondje”, „Holland-Indië”, „de felicitatie aan de Ko ningin” en vertelde daarbij op z’n aardige wyze hoe het hem vergaan was tijdens zijn bezoek aan de Koningin, toen hy dit lied voor Haar zong; „Hoe Bart varkensfokken' leerde”, dat hy voor Pring Hendrik zong, enz. Bijzonder aardig waren „’t Volksfeest”, „Jan en Griet” en vooral ook „Theorie en praktijk.” Tot slot gaven zy een 3-tal oud-Holland- sche liedjes, nu in 17e eeuwsch costuum. ’t Wm geen wonder, dat het publiek net zoo lang opplaudiseerde tot dat het gezel schap nog een nummertje „op den koop toe” gaf. Tot laat In den aVbnd bleven velen nog in de feesttent om nog «enigen tijd van het •pel van „The Harmoay Four” en van de dansvloer te genieten. De buitengewone schooi was vertegen- I wortrdigd door een wagentje met een pad destoel, waaronder 4 kaboutertjes zaten en welk wagentje voorgetrokken werd door 6 hazen „weggeloopen uit het Kabouterhuis.” De gymnastiek vereeniging „Kracht en Vlugheid” vormde een fijne, gestyleerde vlin- derdans. De leerlingen der Handelsschool hadden hun wagen wie zou anders verwacht heb ben? gewijd aan de economie: de econo mische samenhang der volken. Langs de randen van den wagen die een ryke ver siering droeg stonden de leerlingen opge steld, elk een land of werelddeel voorstel- lende. Onder een rood-wit-blauwen troonde Holland, getooid met de Oranje-kleur. e De keuringsdienst van Waren voerde in een versierde auto scheikundige instrumen ten op den dienst betrekking hebbende mede, terwijl men tevens eenige ambtenaren aan het werk zag. Wat wel een ieder verwacht zal hebben is, dat de leerlingen der kweekschool den eer sten prys behaald hebben. Hun wagen, voor stuitende een schilderspalet, was van hooge artistieke waarde. De verschillende kleuren werden aangegeven door de hoedjes van de let bevindende dames. En wel nimmer zal men zulke lieve en mooie kleu ren op een palet vereenigd gezien hebben. Aan weerszijden van den wagen liepen een elftal wit-gekleede meisjes, elk een schild dragende met een bloemen-letter uit het woord „kweekschool De koorklassen van den heer C. Jonker luidden hun volgende operette „Prins Pauwe- veer” in op een smaakvolle wyze. Prins Pauweveer reed uit in zyn koets, welke be stuurd werd door een lakei en omgeven waa door een groot aantal koksjongens. De ver siering bestond uit pauwveer-motieven met een ondergrond in paarse en witte kleuren. Deze groep doet, reeds veel'van de opvoering der operette zelf verwachten. De leerlingen der ulo-school voor jongena en meisjes formeerden een groep uit het korf- balspel. Lief was de groep van de Ulo-school der Eerw. Zusters, voorstellende een levende bloemenmand, welke geplaatst was op een hoogen standaard. Van den standaard af slierten roode, witte en rood-witte linten, die door jonge meisjes (in het wit geklad en met rood-witte sjerpen) opgehouden werden, ter wijl één der meisjes een wit kruis op een rood veld van bloemen droeg. Een aardige afwisseling in de kleuri] fleurigen stoet was een groep van 5 tertje» op miniatuurfietjea. Da), den de kereltjes, die overal veel by'val oogst ten. Dit nummer was een groot succes voor den samensteller, den heer J. Koojj. Nadat de stoet enkele keeren het Sport park rondgetrokken was, werd een tocht door de stad gemaakt, waarbij de volgende route werd genomen: Nieuwpoortalaan, Kennemer- straatweg, Ritsevoort, Koorstraat, Laat, Hulgbrouwerstraat, Kraanbuurt Langestraat, Zevenhuizen, Bergerhout, Westerweg, Lin denlaan, Nassauplein, waar de stoet ontbon den werd. Lang» den geheelen weg hadden zich dui zenden geschaard om de vele en mooie „stuk ken" te kunnen den. Soms stonden de nieuwsgierigen In rijen van 3 of 4. De politie had uitgebreide maatregelen ge troffen en onder leiding van den Com missaris verliep allee voortreffelijk. Tenslotte willen wy nog vermeden, dat de jury bestond uit de heeren D. G. C. Marga dant (voorzitter), L. Groen, Leo Speet en Tj. N. Adema, en de dames BosmanWaalewijn, Van DeventerNeudorff en StapGoebe. Om half zes had in de feesttent de prijs uitreiking plaat». De heer D. G. Margadant, voorzitter der jury deelde mede, dat de jury de deelnemers in drie groepen had verdeeld: I particulieren. II scholen enz., III reclame. Voor groep I werden de pryzen als volgt toegekend: le prys: Reclame voorheen en thans, sjees en auto (Jac. Met) met 166 punten. 2e prys: Boschnymph en 2 kabouters in wagentje (kinderen' Bol en Harteveld) met 155 punten. 3e prijs: Fiets (Tteneke Bruins), met 154 punten. 4e prijs: Reclamewagen (J. Hoed) met 152 punten. 5e prys: Vier kinderen in paard en wa gen (J. M. Rieu) met 151 punten. 6e prijs: Bokkenwagen met 4 kinderen (P. J. v. Heugten) met 143 punten. 7e prys: Voorheen en thans (G. Witvliet, Cor de Vries, M. Witvliet, A. Dane, Jo Ham- stra en A. Friedt) met 136 punten. 8e prijs: Onder moeder’» parapluie (G. Grondsma) met 132 punten. 9e prys: Fiets (Hans Spanjaard) met 129 punten. Troostprijzen werden toegekend voor: Vliegende Hollander (H. Buis), Kleine fiet sen (J. Kooij) en Fiets (Nico Leyen). Voor groep II: le prys: Prins Pauweveer (koorklasse C. Jonker) met 179 punten. le prys: Schilderspalet (Kweekschool) met 179 punten. 2e prys: Hansje in Bessenland (Meisjes school Mej. SeUemans) met 173 punten. 3e prjjs: De economische band der vol keren (Handelsschool) met 152 punten. 4e prys: Weggeloopen uit het Kabouter huis (Buitengewone school) met 148 punten. Voor groep III: le prys: Reclamewagen J. H. Holsmuller met 143 puntert. le pryg: Auto van den Keuringsdienst voor Waren met 143 punten. De heer MARGADANT merkte op, dat de jury buitengewoon opgetogen was over de wyze, waarop de scholen wares uitgekomen. De scholen hebben getoond, dat er door samenwerking iets te bereiken is en zij heb ben iets goeds bereikt. Spr. bracht een woord van dank voor de buitengewone me dewerking van het Hoofdcomité en wee» op dit heel mooie weer, dat zoo tot het sla gen heeft bijgedragen Spr. wa» van mee- ning, dat Alkmaar een bloemencorso heeft ichtte het verschilgehouden, dat er zyn mag. Spr. bracht ook nieuwen t(jd, door (|aHk aan den heer Groen die voor de iurich- I hetzy houtsneden of kopergravure», uesetuk- I baar gesteld door de My. t b. der Genees- I kunst, doet ons zien hoe boog de boekdruk- kunst in de 16e18e eeuw stond. Ook voor hen, die in bet gildewezen be lang stelten, zyn er uit den gildentyd vete alleraardigste zaken te bezichtigen. Uit cultureel, historisch en artistiek oog punt beschouwd, verdient het geheel stellig belangstelling in ruimen kring. Daar de tentoonstelling nog slechts kort geopend zal zyn, raden wjj onzen lezers aan, op deze tentoonstelling eens een kijkje te nemen DE „WITTE KRUIS”-FEESTEN. Het Bloemencorso. Vroolijk lag het gemeentelijk sportpark gistermiddag in de koesterende najaarszon. Dat was een verademing na den verregenden Woensdag, die niet veel goeds voor gisteren voorspelde, als wanneer het boemencorso ge- hotfden zou worden. Maar de dag van gisteren zette 's morgens «roeg reeds goed in en gaandeweg werd het weer beter, mocht zelfs van een weldadige warmte gesproken worden. Is het dus wonder, dat duizenden optrok ken naar bet bevlagde sportpark, om het bloemenfostjjn gade te slaan? Zoowel aan de Zandersloot als in de Nieuwpoortslaan werd queue van tientallen meters gemaakt. De drukte aan de Zandersloot wae op oen gege ven oogenblik zelfs zoo geweldig, dat het politiecordon verbroken werd en de belang stellenden het terrein opstormden. Het be stuur besloot toen maar, de controle die toch niet te handhaven was op te heffen. De duizenden, die rond het terrein in een dikke haag geschaard stonden en de tribunes bezetten zullen zich den gang naar het sport park niet beklaagd hebben, want zelden zal men een bloemencorso gezien hebben als gisteren op het sportpark werd samengesteld. Er werd op de wagens en in do groepen een rykdom en weelde van bloemen en costu mes tentoongesteld, die het oog boeide en telkens wéér, als de stoet voorbij kwam, boeide. Het corso bestond uit niet minder dan 34 nummer», die elk op zich een waar genot, om te zien waren. Natuurlijk waren er enkele kleinere fietsen, enz, maar voor het grootste deel werd de stoet gevormd door versierde wagens en auto's, welke elk een apart schoon geheel waren Hieronder volgt een overzicht van den stoet, waarbij we de volgorde in het program ma nemen en niet zooals de regisseur, de hoer M. Kater, hem had samengesteld op een wij ze, die allen lof verdient. Alvorens wy hiertoe overgaan willen wjj memoreeren, dat „St. Louis” en een gedeel te van bet „Stedeljjk Orkest” den stoet met muziek opluisterden. Het corso werd geopend door twee geoos- tumeerde ruiters. De volgende nummers kwamen o.a. erin voor: Een boachnimf en 2 kaboutertjes in «en lief wagentje. Zes meisjes, voorstellende Voorheen en Thans, hetgeen uitgebeeld werd door respec tievelijk 3 meisjes in hoepelrokken en 8 meis jes in moderne, witte japonnetjes. Fraai was de auto van de firma Holsmuller die reclame maakte voor haar Sabina-koffie en -thee, door van den auto een theewarmer te maken. De R. K. Jongensschool A kwam uit met een wagen, voorstellende „De "zeven Pro vinciën” met het „Witte Kruis’’ in top. Frissche matrozen in frissche pakjes waren op het schip gezeten of liepen er naast. Zoo natuurlijk was de nabootsing, dat bet schip zelfs omgeven was door schuimende golven. Trots troonde de admiraal temidden van zyn dapperen. De R. K. Joi groep jongens veld droegen. Onder leiding van Broeder Paschalis was voor de R. K. Jongensschool C een wagen vervaardigd waarop een kabouters-muziekge- zetechap gezeten was met een kraan van een dirigent. De paddestoelen op den wagen wa ren door Broeder Paschalis zelf gemaakt. Naast den wagen liepen jongens met Schot- sche mutsen. In totaal namen aan deze groep 35 jongens deel. Aardig was de vinding van de zesde ge meenteschool die op haar wagen de school tuintjes aanschouwelijk in beeld bracht. In het tuintje waren de daar „werkzame” jon gens en meisjes van allerlei tuingereedschap voorziyn. Met bijzondere voldoening maken we ge wag van de drie „Witte Kruis’’-wagens: twee van het hoofdbestuur en één van de afdee ling Alkmaar. De twee eerstgenoemde had den tot opzet, het publiek bekend te maken met de verschillende werkzaamheden al» wijkverpleging, sanatoria, enz. Door de, buitengewoon fraaie Reductie op kaarten. Op verioek van besturen van vakvereeni- gingen is door het hoofdcomité der „Witte Kruis”-tentoonstelling besloten, dat de leden van vakvereenigingen en „Witte Kruis”- leden, op vertoon van hun contributiekaart, toegang tot de tentoonsteHling hebben met één lid van het gezin tegen betaling van 0.25 per persoon. Wy herinneren er tevens aan, dat heden avond in de feesttent Nap de la Mar met zijn gezelschap optreedt. HET MELKBESLU1T. In verband met het in werking treden van het melkbesluit heeft de Keuringsdienst van Waren aan de melkverkoopers en melkvee houders een circulaire gericht, waarin enkele voorschriften, voorkomen, die voor deze ca tegorieën van het hoogste belang zyn. RAADSVERGADERING. Het ligt in de bedoeling van den Burge meester tegen Donderdag, den 1 October 1925 een Raadsvergadering te beleggen. ADVERTENTIE. Wy verwyzen onze lezers naar de in dit nummer voorkomende adverentie der firma K. Brands. a PRIJZEN BEHAALD. De heer H. Kaal behaalde op de land- en tuinbouwtentoonstelling alhier, met zyn in zending ter opluistering” Burg I-rywielen een eerepry» en een eersten prys. MET GROOT-VERLOF. De reserve-sergeant W. A Genefaas, uit deze gemeente, thans voor verplichte oefe ning onder de wapenen by het 21e Regiment Infanterie te Amersfoort, wordt op 26 Sep tember a.s. in het genot van groot-verlof gesteld. DE HISTORISCHE TENTOONSTELLING. De Historische tentoonstelling in het Ste- delyk Museum alhier, georganiseerd ter ge legenheid van bet 50-jarig jubilé van de N.-H. Vereeniging „Het Witte Krui»”, zal naar uit de in dit nummer voorkomende advertentie blykt ook a^. Zondag voor het publiek geopend zyn Wjj maken er onze lezers op attent, dat er thans een eenige gelegenheid zich voor doet om een aantal der beste werken van beroemdheden onder de oud-Hollandsche schilder» en graveur» te bewonderen. Hoewel de geheele collectie, welke is ten toongesteld betrekking heeft op de behan deling en verpleging van zieken in vroe- geren tyd, neemt zulks toch niet weg, dat de schoone stalen van oude kunst aller aan dacht verdienen. Schilderwerk van Jan Steen, van Mieris. Backer de Bray, Ostade, Verspronck e.a., is een kykje in het Museum alleszins waard. Bovendien kan de bezoeker zich een goed beeld vormen van de hooge techniek der Hollandsche graveurs uit de 17e en 18e eeuw. Portretten door Delff, Blooteling, Snjj- derhoef e.a, behooren tot bet allerbeste wat op dit gebied bestaat. De hoogst interessante collectie medische werken, voorzien van fiin bewerkte ülaten, ,Als ik het anders heb ust dit op een misver- ook zit heb het mi

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1925 | | pagina 5