HELDER. PURMEREND. Waar ALKMAAR. Bij Av. V e«n, is HANDEL EN MARKT. Z.WAAGDIJK. HOOGKARSPtL. UUDtk Nltuunr. AKERSLOOT. het EERSTE ADRES voor BRILLEN, SO EASY’S, PINCE NEZ J. CERATI. Berichten opgenomen in eert I gedeelte onzer vorige bet benoemingsrecht niets brandschade be- s tads teeken school de van de een een en het le ver- Raadhnir.e De ineehrij- inet in- aanden- W. zoo- gat dra- AANBESTEDING. Burgemeester en Wethoöders van Bolder brengen ter kennis van de in deze gemeen te jyonende belanghebbenden dat op Dins dag 6 October J925, n.m. 2 uur. ten Raad- buize zal worden aanbesteed: De levering van brandstoffen voor de gemeen tegebou- wen gedurende het winterseizoen 1925— 1926. De voorwaarden liggen ten (Afd. Alg. Zaken) ter inzage, vingsbiljetten behooren op zegel van 0.50 te worden gesteld. ST. RADBOUDCOMITé. j der St. Rad boud stichting helder gehouden op Vrijdag 2 Oc- BURG. STAND. E .alien: M. J. KlaaSMnv. Boven (d.) H. K. Elias—Luider (d.) T. F. Kramer Kraak (d.) AMSTERDAM. 28 Sept 303 vette koeien ie kw. ff.2 ;.gg—;.2ó z~ k„, - - pe. K.O.; 150 melk en kalikoeien f350— f5550, 13 nuchtere kalveren f 14—f22 per stuk; 613 vette varkens Holl. Ie KW- f 1.12 -f 1.13, Ie® aw, i.iv p K.G.; 39 paarden f 100-f 150 p. stuk. AMSTERDAM, 28 Sept prijzen- Zeeuwsche eigenh. f2.30—f2.75 id. blauwe f2 30-f 2.90, id. bon' —f3.50, id. Matiwr f 3.10-f3.4 voer 5 Nog langen tijd bleef uien in de feesttent in een allerprettigste stemming bijeen onder de vroolyke muziek van de Jazz band „The Harmony Four". Ook in de buffet-zaal had men een strijk je geïmproviseerd en ook daar was de stemming allerleukst. Met voldoening kau men op de Witte Witte Kruis-tentoonstelling en -feesten terug zien. woordt Je heer Westmyze dat de Secretaris D«. Korevaar niet neutraal te. Er moest voorzien worden in de vacature J. B. Rijkenberg voor het College van Zet ters. B. en W. hadden hiervoor een voor dracht ingediend. Deze luidde 1. G. de Wolf, 2. D. van Over vest. Eerstgenoemde werd benoemd met 6 stemmen. Als no. twee werd de heer Van Overvest benoemd met 6 stemmen. Tot lid van de Commissie voor aanslagen in de ryksinkomsten belasting wordt benoemd de heer G. de Wolf met 7 van de 11 stem men. Alvorens tot de benoeming van een hoofd van school D. over te gaan vraagt de heer Groot de vergadering te willen schorsen, om over deze zaak in comité eenige besprekin gen te houden. Dit zal na afloop der agenda worden ge houden. Nu volgde benoeming van een plaatsver vangend marktmeester. De voordracht luid de: 1. -F. Peek Kz. 2. G. H. Roelofs. De heer Peek werd met 8 stemmen noemd. Tot leeraren aan worden benoemd: Voor het vak rechtlijnig en bouwkundig vakteekenen stond op de voordracht, M. Bobbeldyk, Nieuwe Niedorp, die zich 'juist dezen avond had terug getrokken, wegens een benoeming in een andere betrekking. Tot leeraar in de natuur- en werktuigkun de werd benoemd de heer F. van Tetterode te Hoorn. Nu volgde de beantwoording der door de Soc. Dein, gestelde vragen. Allereerst die in- zake de diensten van den heer 3. Vet voor de TOVLETEM-kermis. Hierover geeft de voorzitter een relaas. Toen besloten was, dat piet de feesten kermis zou worden gehouden hebben B. en Wgeadverteerd in het Vak blad voor Kermis-vakgenooten. Dat had ech ter weinig resultaat. Toen kwam het aollege met den heer Vet in aanraking en met hem kwam men overeen om het pachtrecht aan hem af te staan voor 750.Over het plaatsen van enkele vermakelijkheden rees toen met den heer Vet eenig. verschil, paar nit men tenslotte overeenkwam dat de overeenkomst met Vet werd te niet gedaan en een nieuwe werd aangegaan, waarbij hfj voor provisie zou werken om hier verma kelijkheden naar toe te krygen. De opbrengst van de staangelden is daardoor belangrijk meer geworden, dan zich liet aauzien. Er werd in totaal ontvangen ruim 1300.en de heer Vet verdiende daaraan 20 pCt. of 263.70. Voor de gemeente bleef er toen een netto opbrengst van 1054.80. Buiten de nedewerking van den heer Vet, zou een Jtoomcarroussel, de Bioscoop en een Hoep- latent welke met elkander 560 verstaan hebben, niet zyn gekomen. De aanwijzing op de kermis geschiedde door B. en W. Geen enkel ingezetene is volgens den voorzitter ten achter gesteld. Eenmaal kwam het voor, dat voor een plaats waar anders een ingeze tene 2.voor betaalt, nu 25 werd ont vangen. In het algemeen is er gerekend, dat de standplaatsen werden betaald met 1/3 van het bedrag dat men anders voor het ge- heele jaar betaalt. De heer Edel is door dit antwoord niet be vredigd. Er zijn menschen benadeeld en het douceurtje, dat men aan Vet heeft gegeven had men kunnen besparen voor de gemeen tekas. Vervolgens worden door den Voorzitter de vragen beantwoord inzake het aanstellen van den heer Th. van Diepen tot assistent- weger aan de kaaswaag. De heeren Edel en Schreuder meenden dat hier een ander is ge passeerd. Een oproeping voor deze betrek king heeft niet plaats gehad. Hierop wordt gezegd dat het B. en ziet bekend was, dat een ander reeds lang in lossen dienst is geweest. Hjj is blijk baar aangesteld in lossen dient zonder me- ieweten van het geheele college. Daarom werd er toen er iemand noodig was, zonder dat men aan deze betrokkene dacht, een an- Ier benoemd. De heer Ed»l noemt dat een handigheidje. De heer Groot vindt de opmerkingen van den heer Edel adrem. Weth. van Baar zegt, dat het college het verloop Jer zaak ook wel betreurt, doch het is nu eenmaal niet anders geloopen. Buiten de gedachte aan de onbiliykheid moeten de heeren dan toch ook wel in oogenschouw nemen, dat het college het recht van benoe ming heeft Zou het altyd maar gaan dat iemand werd benoemd die toevallig ook eeni- gen tijd los aan de markt heeft gewerkt, dan GEMEENTERAAD. (Slot). Op voorstel van B. en W. wordt niet over gegaan tot ’t instellen van een zuigelingen consultatiebureau. In tegenstelling met de heeren Edel en Westmyze achtten de ove rige Raadsleden de kosten daarvoor evenals B. en W. te hoog. Op voorstel van B. en W. worden de stra ten van de Volkswoning door de gemeente overgenomen, op voorwaarden overeenkom stig Je voorstellen van de commissie van Fabricage. Van het bestuur van de Bijzondere Neutra le School te de Purmer is een verzoek inge komen om gelden beschikbaar te stellen voor het bouwen van een gymnastieklokaal by die school en voor die gymnaeliekschool ook de noodige leermiddelen te verstrekken. De kosten worden geraamd op 11.470. Na eenige discussies wordt besloten op het verzoek van bedoelde school niet in te gaan en by verdere ouJerhandelingen het aanbod van gebruik Van het gymnastieklo kaal in de stad met onderriebt van den gym. onderwijzer den heer Duizendstra wederom aan het schoolbestuur te doen. De heer Westmijze is er als altyd tegen dat hier een subsidie aan een bijzondere school wordt verleend en als hem wordt op gemerkt dat deze school neutraal is, ant- Z WAAG DIJK. - Witte Kruis-zieken.- rijtuig. - Van het te Westwoud gesta- tionneerde Witte Kruis-zieken rijtuig werd in het 3e kwartaal 1925 slechts één maal gebruik gemaakt en wel door de afd Ho-.gxarspel tot het vervoeren van een patiënt van Hoorn naar Zwaagdijk. - Boerenleenbank. In het 3e kwar taal van 1925 werd in de Boerenleenbank ir.ge.egu f24250 en tenigbetaald aan spaargme'.den f 405.23. Aan voorschot ten werd terugbctaa.d f3215- Naar de Centrale Bnak werd gezonden f 279.5Q De bank verloor één lid door sterfte. 1 iOOGKARSPEL- - Begrafenisfonds. In het 3e kwartaal 1925 verloor het PI regratenisfonds 5 volwassen leden door overlijden, terwijl door vertrek 12 leden moesten worden afgeschreven. Tegenover dit verlies stond een aan winst van 10 leden. OUDE NIEDORP. - Banr.ebestuur. De heer Jac. Pluister, lid van het Dageiijksch Bestuur, heeft als zoodanig beuanvt wegens vertrek naar Alkmaar. AKERSLsXJT. WaterJjding Door het bestuur der afdeehng Aker sloot van de NoorcLHoll. Vereeniging „Het Witte Kruis” is aan den Raad een adres gericht houdende het verzoek om te bevorderen dat de gemeente aange sloten wordt bii het Prov. Waterlei dingsbedrijf. Vrijstelling. Door Ged. buiten is alsnog voorgoed vrijstelling van den dienstplicht wegens broederdeinst ver leend aan den inges hre ene der lich ting 1926 J. C. Putter Hoog bezoek. Dp Zat .rdag 3 Oc tober a.s> des voorin 9 uur zal de Com missaris der Koningin in deze provincie een bezoek aan deze gemeente bre! gen. Voor hen. die hunne onwachti g bu den Commissaris der Koningjn wen- schen te maken zal de Commissaris dien dag audiëntie vtrieenen, waartoe pen gtch vooraf ter Secretarie moet aanmefr 1 den, j....; I dezen om zijn onzonoere veraiensren voor de vereeniginjg te huldigen. I Spr. huldigde ook den iiyerigen secre taris en den verdiensterifken penning- meester, die zoov’eel ten beste gaven. De ijver van den voorzitter hoopt hii nog terug te vinden in zijn functie als voorzitter van den R. K. Bond van Har monie- en Fanfarecon>scn in Noord-HoL lanu, waardoor hii de muziek van Roomach NoordtHolland tot grooten bloei hoopte gebracht te zien. Namens de leden van de vereeniging overhandigde de heer Brüne aan den voorzitter, als blijk van waardeering een zilveren vork en lepel De voorzitter bracht de hulde aan hem gebracht op ’tbestuur over en rei de, dat hij de leiding Van Crescendo heeft aanvaard om op ’t voorbeeld van ’de Patronaatscommissie te werken aan ’t zedeüjk welzijn der jeugd. De jeugd zocht een weg en als wij ze tot de mu ziek brengen neeft zii er een gevonden, die ze houdt op ’t goede pad en ’t ka rakter helpt vormen Vervolgens kwam het amusante ge deelte van den avond en trad de beken de humorist Helman van Leiden op. Hii o gstte met al z’n nummers bij zonder veel bijval. ’tGirg op den feestavond recht pret tig toe. Er werd genoten door jong en oud. Tot laat in den avond bleef men ge zellig bijeen. De viering van ’teerste lustrum zal de ’eden der vereeniging ongetwijfeld lang „in herinnering blijven. Ahorens (ien avond te besluiten wend door dei voorzitter nog een woord van dank uitgebracht aan den heer joh. van Galen, die de zaal heel mooi had versierd en ais concierge van het Pa tron aatsgebouw daardoor blijk „Crescendo” een goed hart toe te gen. HET JUBILEUM VAN RECTOR BOELE. In verband met zijn 12 H-jarig rectorraat aan het St. Elisabethgesticht zal Üe Zeer- Eerw. Heer J. J. Boele, Zondag a.8. van half drie tot half vier receptie houden, I ter ons liggen, een aticneia moet aitfla kort zfjn; zoo ook dft afscheid van de tentoon stelling, die op zoo buitengewoon eminente wjjze is geslaagd. Spr. herinnerde er aan, hoe toen bij het bestuur van „het Witte Kruis” de gedachte naar voren kwam om het 50- jarig bestaan der vereeniging feestelijk te her denken onmiddellyk gedacht is daaraan een tentoonstelling te verbinden, waarop alles op 't gebied der ziekenverpleging en -verzorging in den meest uitgebreiden zin naar voren ge bracht zou worden. En het resultaat, dat tot stand is gekomen hebben wy kunnen zien: juist de tentoonstelling was hoofddoel van de geheele feestviering. Hoeveel genotvolle avonden hier ook zyn doorgebracht, dat was voor de vereeniging met een zoo ernstig doel niet de hoofdzaak. Hoofdzaak was te la ten zien, wat bereikt kan worden met de moderne middelen der geneeskunde en zie kenverzorging. Ieder die de tentoonstelling gezien heeft, moet bekennen, dat men op bij zondere wyzc hierin is'geslaagd, want letter lijk alles heeft men er kunnen vinden. Het past een woord van dank en hulde te brengen aan de baanbrekers van dit werk en degenen die de plannen hebben uitgeyoerd. Ik verzoek Uw instemming als ik dank en hulde breng aan de heeren Looman, Ejese en Saai, die zich de tentoonstelling hebben gedacht en de plannen hebben uitgewerkt. Bij dezen onze hulde (Applaus). Per slot van rekening is het initiatief alleen riiet voldoende. Zonder de menschen, die medewerkten zou het resultaat niet geweest zyn, zooals zy die zich gedacht hadden. Degenen, die voor het slagen hebben ge zorgd zyn de standhouders.'Wat zjj ons gebo den hebben is het beste, wat zy hebben kun nen bieden, het beste wat geboden kan wor den. Zjj hebben ons getoond, wat er op het oogenblik bereikt kan worden en wat nog niet is bereikt. Menig onzer zijn Je oygen open gegaan en velen ook van buiten, djo gedacht hebben, dat hun magazijnen goed voorzien waren, hebben gezien, dat zij nog niet dat heb ben wat zy hebben moesten. Alles wat de moderne techniek eischt en aanwezig moet zyn, hebben wy kunnen zien op deze tentoon stelling, waar de standhouders verschenen met het beste, dat zij hadden. Het slagen is dan oek te danken aan de standhouders. Ook hen onze hulde (Applaus). Naast de tentoonstelling zyn feestelijkhe den georganiseerd in onze goede stad Alk maar. Deze feesten zijn -geslaagd. Op de eer- ii.plaats de herdenkingsdag van ’t 50-jarig bestaan van ’t Witte Krujs, maar daarnaast de genotvolle avonden in deZe feesttent, die wel nevendoel waren maar daarom niet wer den versmaad. Waren de eerste avonden als gewoonlijk stille avonden, de laatste avon den toonden, dat men ze op prys heeft weten te stellen. De feestelijkheden zijn thans ge ëindigd, maar wy blyven nog eenige uren bijeen. A88. APOTHEKER. OPTICIEN, drogisterij „De firoote Caper’’ Peperstraat 115. PURMEREND. Reparatie spoedig en vakkundig. ELECTR1SCHE SLIJPERIJ. y Levering van alle BRILLEN en GLAZEN direct uit voorraad. 't Vytigjarig bestaan van èen vereeniging L® 'n heele tijd. En ik schreef het al in het programmaboek het was plicht van het Witte Kruis feest te vieren. De waardige wyze, waarop hier in Alkmaar die feestvie ring heeft plaats gehad is het beste wat wij hebiien kunnen aanbieden. Eenieder kan zeg gen, dat het Witte Kruis heeft feest gevierd op een wyze als die vereeniging betaamt. Het Witte Kruis zal blyven voortgaan op den- zelfden weg als tot dusverre. Als ooit weer een tijd mag aanbreken, dat onze goede vereeniging wederom een feest viert laten wy Alkmaarders dan wenechen, dat Alkmaar wederom de plaats zal zyn, waar deze feestviering zal mogen geschieden, op dezelfde waardige wijze als nu heeft plaats gehad. Spr. verzocht de aanwezigen nog wat te blyven en verklaarde de tentoonstelling voor gesloten. (Applaus). Een der standhouders, de beer A. v. d. Horst te Amsterdam voerde hierna *t woord. (Door den plotseling op het dak der feesttent neerstortende regen waren zyn woorden voor ons grootendeels onverstaanbaar). Spr. herin nerde er aan, dat de heer Kusters dank bad gebracht aan de standhouders, maar wees er op, dat bet slagen der tentoonstelling ook te danken is aan de bijzondere voorzitterseigen- schappen van den heer Kusters. Spr. bracht dank aan den heer Kloppen burg voor de bewaking van de stands en bood hem en zijn collega’s een enveloppe houd en een kistje sigaren aan, als ken aan deze tentoonstelling. De beer Kloppenburg dankte hiervoor. Vervolgens had de trekking plaats van de lotery waarvoor als prijs beschikbaar was de grootë chocolade-afbeelding van „Heideheu- vel”. Deze prijs viel op lot uummer 422 wk uiiuiaai Kwaui net emuv van ucn «j avond weer veel te vroeg want het was een gezellige bijeenkomst, zooals alleen „Vondel” die organiseeren kan. Met veel genoegen zien we daarom de vol gende wedstryd-avonden tegemoet. DE „WITTE KRU1S”-FEESTEN. Nadat het Zaterdag en Zondag vooral ’s avonds vrij druk was geweest op de ten toonstelling en in de feesttent had Zondag avond te 11 uur de offkieële sluiting der ten toonstelling plaats. Deze sluiting geschiedde door den voorzit ter van het Hoofd-comité, Mr. H. A- J. M. Kusters, die er op wees, dat nu afscheid ge nomen moest worden van de dagen die ach- Haarkundlge. Zoutsteeg 4. Amsterdam. (Boven net Bloemenmagazijn). Vraagt inlichtingen. OVERREDEN EN GEDOOD. WAGENINGEN, 28 Sept Hedenmorgen om 5 uur is te Bennekom, het lyk gevonden van den sergeant D. Geu£ selaar, woonachtig in Oud-Wageningen De sergeant is klaarblijkelijk hedennacht do.>r een auto overreden. Een been was ge broken. 6 DE TYPHUS-EPIDEM1E HENGELO, 27 Sept Ondanks alle genomen maatregelen om de typhus epidemie, die momenteel in het nabu rige Duitsche industrie-centrum heerscht, bui ten onze grenzen te houdtfn, zyn ook in Twente reeds eenige gevallen geconstateerd. In de barakken van het ziekenhuis te Hen gelo zyn eenige patiënten, die lijdende tjin aan typhus, opgenomen. DE M0S0EL-KWEST1E. KONST ANTINOPEL 28 Sept De Turksche regeering heeft een spoed- byeenkomst van de meerderheidspartij bij eengeroepen teneinde den huidigen toestand inaake de Mosoel-kwestie te bespreken en te beslissen over de houding van Turkije ERNSTIG SPOORWEGONGEVAL. REVAL, 27 Sept Dy dt groote militaire manoeuvres kwamen twee gepantserde treinen in botsing. Er zyn dooden en vyftien gewonden. MIJNNTPLOFFING. BERLIJN, 2§ Sept Drie mijnwerkers zyn bedolven en vierde gewond deor een ontploffing in mijn van de Consolidated Coal Cy. FABRIEK AFGEBRAND. STADSKANAAL, 28 Sept Gistermorgen is de brandschuur van de steenfarbiek Springer en Venema, in de asch gelegd, waarbij groote hoeveelheden turf, ongeveer 180000 steenén, 2 brandovens geheel verbrandden. De Firma was niet tegen verzekerd. DE BLOEMBOLLENDtEFSTAL. NOORDWIJKERHOUT. 28 Sept. Zaterdagmiddag heeft net parket uit den Haag hier een onderzoek ingêsteld in ver band met den belangrijke diefstal van bloem bollen. Verschillende personen werden ge boord en als gevolg daarvan werd de wet houder M. in arrest gesteld. Hjj bleek als heler b(j deze zaak te zyn betrokken. In zyn wo ning werden op zolder 6 zakken met gesto len bollen gevonden. De gestolen bollet werden door hem in het veilinggebouw tf Lisse geveild. VOOR t>E GETEISTERDE STREKEN. DEN HAAG, 28 Sept. Ten derde male ontving de Kon. Ni. Bond voor Reddingswezen en eerste hulp b|r ongelukken het Oranje-kruis telegrafisch 50.000 van het bestuur van het Smeroe- fonds te Batavia. Het bestuur heeft dit bedrag aan het Nationaal Stormrampcomlté overge maakt. De Vergadering wordt te Helder g tober a.s., des avonds te acht uur, in het gebouw van den R. K. Volksbond. Als spre ker zal optreden, de ZeerEerw. Hoog Gel. Pater Prof. Mag. Gv de Langen Wendels O.P. afgetreden Rector Magnificus der R. K. Unl- versiteit. Ter opluistering van de vergadering is de welwillende medewerking verkregen va» den Heer A. J. Leewens, plaatselijk muziek directeur en Mej. Annie Hoogenbosch. De vergadering is kosteloos toegankelijk voor alle Katholieken uit Helder en Omstre ken. Met het oog op de plaatsruimte kunnen geen personen beneden den 16 jarigen leef- tij I worden toegelaten. DE TOONEELWEDSTRf JD VAN „VONDEL.” Het blykt, dat de R. K tooneelvereeniging „Vondel” vele en goede vrienden heeft. Een vereeniging als „Vondel” is dat trou wens waard. Maar het doet toch goed, als die vriend schap eens gedemonstreerd wordt. En zie, dat was Zondagavond de tweede wedstryd-dag, het geval. De zaal van ,,’t Gulden Vlies” prykte nog met een ryken bloemenschar, welke „Von del” Vrijdagavond aangeboden was, terwijl ook langs de wanden de versiering nog hing. De voorzitter van het feestcomité, de heer P. J. van Kessel opende de bijeenkomst en heette de talrijke aanwezigen de zaal was nagenoeg geheel bezet welkom. Dank bracht spr. alsnog aan de heeren Geels, die Vrijdagavond de pauzes zoo aangenaam met hun opgewekte muziek hadden aangevuld. Achtereenvolgens traden nu voor het voet licht „Leo XHI” uit Purmerend met de klucht „Professor Droomstede" en „Benedic- tus XV” uit De Ryp met het tooneelspel „De oudste zoon.” Ook ditmaal zullen we ons van bespreking van spel en stuk onthouden. Genoeg zij het te zeggen, dat de aanwezi gen ten zeerste genoten hebben. Een strykje, bestaande uit de heeren Geels (piano), Schreurs (viool) en Scholten (bas), zorgde ervoor, dat de pauzes a.h.w. omvlo gen. De ten gehoore gebrachte muziek werd op de juiste waarde geschat en het publiek liet het niet aan bijvalsbetuigingen ontbre ken. Ook ditmaal kwam het einde van den bleef er van over. Nu gaat de raad in comité voor de benoe ming van een hoofd van school D. Na heropening wordt gestemd. De voor dracht luidt, 1. G. Riemstra te Lemmer, 2. C. J. de Wy te Oudkarspel en 3. W. C.' van Sc-tten van der Meer te Schermerhorn. De heer Riemstra -wordt benoemd met 7 stemmen, 1. op van Setten en 3. blanco. Na de gebrurikelyke rondvraag, welke niets bijzyonders oplevert, wordt de vergade ring gesloten. FEESTVERGADERING HANZE. Het bestuur van de Hanze verzoekt ons er op attent te maken dat op de feestvergade- ring van Donderdag ook vooral de dames der Middenstanders worden uitgenoodigd, ’N MOOIE GRAP. Maandagavond stoud een stadgenoot op de burg bij Stiemer een praatje te maken. Een ander kennis uit z’n diensttijd sprak hem aan en wilde hem tracteeren in het vlak bijzynde café. Dit geschiedde mear de of- freerende dienstkameraad scheen nog al een stoeierige bui te hebben. De ojide vriend die op de brug stond werd opgetild en moest dansen of hij wilde of niet. Maar de danslus- tige verloor zij n evenwicht, beiden vielen, de getracteerde onder en deze brak daarbij zijn been. Door de doctoren Meyer en Rjjtma is been in ’t café gespalkt en daarna is de getroffene door het Rotsje Kruis naar de St. Liduina stichting overgebracht. HUISVLIJTTENTOONSTELLING. Het bestuur van de afdeeling van den Volksbond tegen ‘darnkmisbruik denkt in Maart a.s. wederom een huisviyttentoonstel ling te houden. HET EERSTc LUSTRUM VAN „CRESENIX3”. Ons Roomsche narmonieg'ezelsdup ..Crescendo” vierde op Zondag? 2/ Sep tember zijn eerste lustrum. De feestdag was ingezet met een a ge meene Heilige Communie onder de H. Mis van 9 uur, we<ke tot intentie van corps en leden aan God werd opge dragen- Des miudags om 4 uur werd een mu zina.e rondgang door de stad gehou den, welke veef be.aug.steliing trok 's Avonds om 8 uur was er een fees telijke bijeenkomst in de versieide groo te zaal van 't Patronaatsgebouw', ttt welke bijeenkomst de dames der leden en nog enkelen mede aret 'titgenoo- digd. i,e Lifeerikou.si „e«^ geopend, pa het uitspreken van den Chr. groet, met een toepasselijk w'oord door den voor zitter, de.i heer A. V. Cfijnk. Bit deze gelegenheid wilde de voor zitter de verdiensten herdenken van hen. aan wien het corps zooveel te danxen heeft. Allereerst den W.Ew. heer Th. van Outersterp, oud-kapdaan der pa rochie, die het initiatief tot de oprich ting heeft genomen. Vervolgens den heer J. C. van der Linden, den eersten directeur, den man van zoo buitenge woner ijver. Dan diens opvolger, den heer H. R. W. Thie, die het corps tot grooten Hoei beeft gebracht. Inzonder heid richt de vxx>rzitfer zich ook tot de Patronaatscommissie, welke het corps zoo’n gted hart toedraagt. De geheele burgerij is de voorzitter verder dank baar voor den ondervonden fwancieelen steun, vooral bij het houden der bazar. Ook richt de voorzitter zich tot de leden zijner vereeniging en den Geestelijk Ad viseur, kap Busch, met wien hii zoo prettig samenwerkte. Als de voorzitter nog den wensch heeft uitgesproken, dat die saamhoo- righeid nog veie jaren zal blijven be staan, dat de Geestelijk Adviseur, de W.Ew. kapelaan Busch, nog lang voor „Crescendo” behouden moge blijven en dat ook in het bijzonder nog lang en gelukkig zal mogen worden gewerkt onder leiding van den eminenten direc teur. den heer H. R, W. Thie, verklaart hii de bijeenkomst voor geopend. Hierna werd een kleine versnapering aangeboden en dan een dronk gewijd aan 't heil der vereeniging. Dan werd een schrijven van felicitatie voorgelezen van de tooneelvereeniging „Leo XHI”, waarna „Crescendo” de .Jubefmarsch” en „Petite Ouverture”’ ten gehoore bracht. Kap Busch nam nu het woord zeide, dat de woorden', welke op vaandel der vereeniging staan, in ue eenigii.g volkomen worden bewaarheid. Er neerscht de beste harmonie, vooral ook onder de leden. Dat deze altijd blijve bestaan- De vereen, heet „Cres cendo”, dat beteekent „steeds hooger op”. Ook dat is bewaarheid in de af- geloopen 5 iaar. Dat dankt de vereen, aan het krachtig beleid van het bestuur en vooral ook aan den voorzitter die van den beginne af aan het hoofd der vereeniging staat. De Engel op ’t vaandel is het teeken van het Godsdienstige karalrter, dat de vereeniging draagt uat is dezen morgen gebleken, toen abc leden zoo stichtend tot de H. Tafel naderden. Als het Godsdienstig- Karakter bii de vereeniging blijft, de goede harmonie blijft bestaan, zal ’t crescendo steeds de vereeniging kenmerken. De Patronaatscommissie bood daar na bii monde van kap. Busch een en veloppe aan, welker inhoud kan worden aangewend voor het maken van een vaandefKast. De voorzitter dankte kap Busch voor de toegesproken woorden en hoopte, dat de girt van de Patronaatscommis sie voor de leden een aansporing zal zijn het vaandel trouw te blijven. De heer G- de Wolf sprak,namens de leden van de Patronaatscommissie. Toen de H.Ew. Deken Hollenberg ter vergadering kwam, werd deze door den voorzitter in ’t bijzonder toegespro- ken om den bijzonderen steun, dien iZ_Ew. als beschermheer aan de vereen niging geeft. I De Beer N. Brüne, vice-voorzitter, richtte zich tot den heer Clijnk. om AMSTERDAM. 28 Sept Veemarkt 303 vette koeien ie kw. fl.20—f 1.30. 2fe kw f l.OÖ-f 1.20, 3e kw. fO.8O-f 1.06 pe. K.O.; 150 melk en kalikoeien f350— f5550, 13 nuchtere kalveren f 14—f22 per stuk; 613 vette varkens Holl. Ie kw. f 1.12-f 1.13, 2e.kw, f 1.10—11.13 rt. Aardappef- ite f3.25 3.40. Aan-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1925 | | pagina 6