van het „Noord-Hollandsch Dagblad” r I I» tfrqdag M Ootöfcf 192S fc1 •r KERKLIJSTEN. I ALKMAAR. ■’K'S H. Simon Koning en Gerrit Portegies. Diepen. Gertrudis uur gelegen* vr. VAS :ia j; TaaT Deze boden i voor fez. H. Mis met Veni Creator 'etrus Oordbuis en Maria Pe- l Allerheiligen, geboden uur biecbthooren en te van de H. Com- Js uit dankbaar- ui en voor Pieter Leek, die in den Heefr if overledep. In de week alle dagei 'Ia. van half 3 tot 7 i WESTER-BLOKKER. Zo. 7 uur de Vroegmis, half 10 de Hpog» Ier opkomst Congré- OFFICIEEL KERk. en van 7half 8 mis, des middags 2 uur Lof. i lA de weel: de H. B. Missen kwart overj en half negen. Do. avond om 7 uur Lot Za. van 4—8 uur biecbthooren. SPANBROEK. daarna de T uur gele genheid om te sparen ten huize van het hoofd der school. Di. half acht voor mej. Petronella Ig- natia Maria Broers-Doeswijk, en daarna de Octobergebeden. Wo. half acht voor Cornelia Zijp, om 12 uur Cat. in de. kerk, des avonds om 7 uur Lof ter eere van den II. Joseph met Octobergebeden. Do. half acht vqor Petrus de Waard Eduarda Noort en overl. kinderen en daarna de Octobergebeden, des avonds van 5—6 uur de oefening van het H. Uur. Vr. om half acht tot zekere intentie en daarna de Octobergebeden. Za. Vigilie van Allerheiligen, geh vastendag, om half acht de H Mis Pieter straat en Catharina Mcii.cn, der middags van 38 uur gelegenheid om te biechten. Zo. om half acht, dus niet meer om 7 uur, de Vroegmis voor overl. ouders, om 10 uur de Hoogmis. EGMOND AAN ZEE. Zo. 7 uur Vroegmis; 10 uur Hoogmis; haï 2 Cat; half 3 Congregatie der H. Familie; 1 uur Lof. Ma. en volgende dagen der week om 8 uur de H. Mis; 7 uur ’a avonds Lof Octobergebe- den. -Wo. half 10 voor Martinus tronella Bakkum. Za. njn. van 38 uur gelegenheid om t< biechten. uur Lof [ewoonte. jrardus en den H. Jozef. Za. 7 uur Lof ter eere van Maria. Dagelijks ne de H. Mis van 8 uur Oc toberoefeningen, behalve Woensdag en Zaterdag. uur Hoogmis, half 3 ■geschreven gebeden, na het Van 68 uur Patronaat. In de week 7 uur Communie-uitreiken 8 uur de H. Mis, des avonds te 7 uur Lof met voorgeschreven gebeden. Ma., Di., Do. en Vr. des avonds van 68 uur avondlessen voor het Patro naat. Za. Vigilie van Allerheiligen, geboden vasten- en onthoudingsdag Van 48 U. biecbthooren. De gebeden worden verzocht voor A. Bommer, die met de laatste H.H. Sacra menten der Stervenden is voorzien. OBDAM. Zo. half acht de Vroegmis, 10 uur de Hoogmis, half 2 Cat., half 3 Vespers met Rozenkrans. Wo. te 9 uur Huwelijksmis voor J. Ursem en J. C. Nienhuis. Vr. te 9 uur Maandstond voor Pieter Leek. Za. van 3half acht biechthooren. De gebeden worden verzocht voor Dirk Boots, die met de laatste H. H. Sa- hipChthoor2nl cramenten der Stervenden is voorzien W MM 8^7 btoehthopu®. RINNEGOM. Zo. 7 uur voor Pieter Leek en Maar» tje LeekGroen, half 10 voor de paro chie, 1 uur Cat, 2 Cat. volgens gei Ma. voor Gei Scheerman. Di. voor Jacobus Koning. Wo. voor Petrus Valkering. Do. voor Joannes Duijnmeijer, 7 uur het Lof. Vr. voor Maria Liefting-Nuijens. Varj 46 uur biechthooren. Za. Vigilie van Allerheiligen, vasten» dag, de H. Mis ter eere van de H. The- resia. Van 38 uur biechthooren. Zo. ïj. half acht voor Jos. Liefting en overl. kinderen, 10 uur voor de par, HEILOO. Zo. 7 uur voor Adrianus Koppes en overt fam.; half 9 voor de parochie; 10 uur voor Anna Maria Hulshof; half 3 Maria-Lof met Octobergebeden, daarna Congregatie H. Fa milie, afd. vrouwen. Ma. 7 uur bij de Eerw. Zusters voor overl. fam.; 7 uur in de kerk voor Joan. Willibr. v. d. Steen; 8 uur voor Nic. Bakker. Di. 7 uur voor Simon Hoedjes; 8 uur voor Alida VerbemeLobach. o Wo. 7 uur voor Willem Sombroek; half 10 get. Huweljjks-Mis. Do. 7 uur tot zekere intentie; 9 uur gez. Maandstond voor Adrianus Kooyman. Vr. 7 uur voor Jacoba Louter; 8 uur voor overl. ouders op hoop van zegen. Za. 7 uur tot zekere intentie; kwart over 8 voor Gerardus Wilken; 48 uur biochtboo- ren; 7 uur Maria-Lof met Octobergebeden. Ma., Di. en Vr. zijn de Octobergebeden na de 2de H. Mis. Wo. en Do. na de le H. Mis. Za. Vigilie van Allerheiligen, geboden Vaa» ten- en Onthouding. WOONUM. Zo. 7 uur de Vroegmis; 9 uur de Hoogmis; 2 uur Vespers met Rozenh. >n de H. Mis om 8 uur, uur biechthooren. BERICHT ENKHUIZEN. Zo. half acht stille H. Mis, 10 nur de Hoogmis, 6 uur Lof met Rozenkrans. In de week de H. Mis om half acht. Ma. in de kapel. Di. 7 uur Meisjescongregatie. Ma., Wo., Do. en Vr. Lof met Rozen krans, andere dagen Rozenkrans na de H. Mis. Za. biechthooren vanaf 5 uur. 'T ZAND, Zo. de H.H. Missen te half acht en 10 uur, na de Hoogmis Cat, en te half 3 maandel. vergadering voor de leden der Derde Orde. Di. half 10 Veni Creator, gez. Huwe lijksmis en Huwelijksvoltrekking van Pe trus Buren en Theodora Roskam. Za. Vigilie van Allerheiligen, geboden te vasten en zich te onthouden van vleeschispijzen, 's middags van 58 uur gelegenheid om te biechten. WARMENHUIZEN. Zo. viering van het Patroonfeest der parochie, om 7 en half 10 de H.H. Mis sen, om kwart over 1 Cat., om 2 uur de vergadering der Derde Orde. Om 7 uur Lof met preek. DL, Do. en Vr. avond 7 uur hettLof met de gebeden, welke gebeden de an dere dagen na de le H. Mis verricht worden. Do. om 9 uur gez. Maandstond voor Hermanns Schuit. NIEUWE NIEDORP. Zo. de Vroegmimom half acht, 10 uur de Hoogmis voor ue weldoeners, waar onder collecte voor het Seminarie Ha- geveld. Half drie Vespers en Lof met gebeden der Octobermaand. Ma. feestdag van den Zal. Bonaventu- ra, belijder der eerste Orde, volle af laat voor alle geloovigen. Vr. feestdag van oen zal. Angelus, belijder def 1ste Orde, volle aflaat voor alle geloovigen. Za. Vigilie van Allerheiligen, geboden vasten- en onthoudingsdag. In de week iederen avond kwart voor zes Lof met gebeden der Octobermaand. URSEM. Za. 24 Oct gelegenheid tot biechten van 3half 5 en van 68 uur. Zo. half acht de Vroegmis, 10 uur de Hoogmis, half twee Cat., half drie Lef met oefening van de Octobermaand. In de week 10 minuten voor acht uur oefening van de Octobermaand, 8 uur H. Mis, uitgezonderd Woensdag; alsdan half acht oefening van de Octobermaand daarna uitreiking van de H. Communie dus niet te 7 en niet te 8 uur en half 10 gez. Trouwmis voor Petrus van Langen uit Heerhugowaard en Gertruda Schaap alhier. CASTRICUM. Zo. 7 uur de Vroegmis, half 9 H. Mis voor de kinderen, 10 uur Hoogmis, 2 uur Lof daarna H. Familie. Ma. en Dl. 7 en 8 uur H. Mis. Wo. 7 uur H. Mis, 9 uur gez. Huwe lijksmis met Veni Creator. Do. en Vr. 7 en 8 uur H. Mis. Za. 6 uur bij de Eerw. Zusters, 7 en 8 uur H. Mis. Van 48 uur biechthooren half 7 Lof ter eere van Maria. Vastendag Vigilie van Allerheiligen. T VELD. Zo. 7 uur Communie-uitreiken, half acht Vroegmis, 10 Lof met voor; Lof Leering. Ma. avond om 7 uur vergadering van de Derde Orde. Do. avond 7 uur het Lof ter eere van Maria met Octoberoefeningen. Za. Vigilie van Allerheiligen, geboden vastendag, des namiddags van 3—7 uur biechthooren. De gebeden worden verzocht voor Maria Dekker, die met de laatste H. H. Sacramenten der Stervenden is voorzien BERGEN. Zo. half 7 en 7 uur uitreiking van de H. Communie, half acht de Vroegmis, voor de weldoeners der St. Vincentius- vereeniging, 10 uur de Hoogmis, 1 uur de Cat., 2 uur Rozenkranslof en gebeden voor de overl. van de zielenlijst, daarna H. Familie voor de vrouwen, te half 5 Mariacongregatie voor de meisjes in de Kapel der Eerw. Zusters, te half 7 Maria congregatie voor de jongens. Ma. en volgende avonden der week 7 uur Rozenkranslof, vergadering der leden van de Derde Orde. Wo. verjaardag van de consecratie v. Z. D. H. den Bisschop van Haarlem De geloovigen worden verzocht vooral dien dag voor onzen Bisschop te bidden. Za. Geboden vasten- en onthoudings dag, des nam. van 4 uur tot half 9 biecht gelegenheids De gebeden worden verzocht voor En- gelbertus Rengs, die in den Heer is overleden. In den ondertrouw zijn opgenomen: Gerardus Keizer en Cornelia Petro nella Dekker. DE WHEERE ABBEKERK. Zo. half 8 voor een overl. priester, 10 uur voor de parochie. Ma. half acht voor Hildegonda Vlaar. Di. half acht voor Wo. half acht voor de overl. familie Br oer sen. Do. half acht voor Joannes Sjerp en overl. kinderen. Vr. half acht voor overl. fam. Klaver en van Diepen. Za. half acht voor Trijntje Appelman. De gebeden worden verzocht voor Manus Aardman, die met de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden is voorzien en voor Cornelis Vlaar, die in den Heer is overleden. Di. en Wo, betaaldag der halfjaarlijk- sche plaatsengelden. Heden 1 uur Cat., 2 uur Vespers met de oefeningen van de Octobermaand, waarna lied 108. Gedurende deze week eiken dag de oefeningen van de Octobermaand na de H. Mis. Verder deze week biechthooren en Cat. volgens gewoonte. Ook Vrijdagmiddag dezer week en Zaterdag als naar gewoonte in den mid dag biechthooren van drie tot acht uur. geregeld door met het oog op de a.s. feestdagen. Za. geboden vasten- en onthoudings dag. Zo. 1ste Zondag van de maand Novem ber tevens feestdag van Allerheiligen. HEERHUGOWAARD. H. Familie. Zo. half acht ter eere van het H. Hart van Jezus, 10 uur voor de parochie. Ma. kwart voor 8 voor Petrus Punt, Cornelis Wittebrood en overl. fam. Di. kwart voor 8 voor Maartje Lim in en. Wo. kwart voor 8 tot zek. intentie. Do. half 9 Huwelijksmis voor Cornelis Tesselaar en Gerarda Zonneveld. Vr. kwart voor acht voor overl. fam. van LangenBos. Za. kwart voor acht voor Catharina Berger en overl. kinderen. Za. van 34 en van 68 heid om te biechten. H. Hart Zo. 7 uur voor de parochie, 10 uur v. de leden van „Werkdadige Naastenlief de". Ma. 7 uur voor Z.Eerw. Pastoor Chr. Helwig. Half acht tot zekere intentie. DL 7 uur voor Andreas van Dijk en Wilhelmina v. d. Kroft, half acht voor een overledene. Wo. 7 uur voor overl. ouders, half 8 tot zekere intentie. Do. 7 uur tot zekere intentie, half 8 voor A. de Jong en Martha van Kam pen. Vr. 7 uur tot zekere intentie, half acht voor overl. familie. Za. 7 uur tet zekere intentie, half acht tot zekere intentie. De pl. inkleeding der aspirant-leden van de Derde Orde zal plaats hebben op den derden Zondag van November. Ge beden- en zangboekjes voor Tertiaris» H. LAURENTIUS. Morgen te 4 uur moeten dé meisjes komen biechten van de Woensdagsche Leering. Zo. 21ste Zondag na Pinksteren, jaar- Bjksche collecte voof het seminarie „Ha geveld", te half 7, kwart voor 8 en 9 uur stille H.H. Missen, half 11 Hoogmis, 1 uur Bijbelcursus. Van 24 uur is de kerk open, 6 uur Broederschapslof met predikatie, te kwart voor 7 Congregatie van den H. Aloysius. Deze week half acht Congregatie voor de meisjes. Di. half acht Congregatie voor de man nen. Wo. half 11 vergadering voor de ze- latricen van het H. Hart. All< dringend gewenscht. half acht gatie voor de vrouwen. Vr. 4 uur moeten de schooljongens komen biechten voor wie Zaterdag half acht algemeene H. Communie. Za. Vigilie van Allerheiligen, geboden vasten- en onthoudingsdag. Biechthooren voormiddags van 7 tot half 11 en namiddags van 46 en van half 79 uur, te 4 uur moeten de jon gens van de Zaterdagsche leering komen biechten en te half 7 de meisjes van het St. Agnes-Patronaat. Heden kwart voor acht H. Mis voor Ant. Taman, als lid van het „Ondersteu- ningsonds”. ST. DOMINICUS. Heden de 21ste Zondag na Pinksteren, 6 uur, half acht en 9 uur de stille H.H. Missen met onderrichting, half 11 uur de Hoogmis met predikatie. Onder alle H.H. Missen de schaalcollecte voor het seminarie „Hageveld", kwart over 12 en kwart voor 1 Cat. voor de groote Lee ring, 5 uur Congregatie voor de mannen, 6 uur voor de jongens, 7 uur Lof en pro cessie ter eere der Konizg™ van den Allerh. Rozenkrans en conferentie. De geheele week des avonds 7 uur het Lof en oefeningen der Octobermaand. Ma. avond half 9 conferentie voor niet-Katholieken. Di. 9 uur gez. Maandstond voor Pe trus Johannes Klaverweijden. Di. 7e der 15 Dinsdagen ter eere van onzen H. Vader Dominicus. Di. middag moeten alle kinderen biech ten om Woensdagmorgen kwart over 7 gezamenlijk te communiceeren. Wo. avond half acht Congregatie voor de vrouwen. Do. avond half acht voor de meisjes. Za. Vigiliedag, geboden vasten- en onthoudingsdag. Zo. feestdag van Allerheiligen met /oliën aflaat van den Allerh. Rozenkr. ST. JOSEF. Zo. collecte voor de scholen, half acht en 9 uur de stille H.H. Missen, half 11 de Hoogmis, half 7 Lof voor de geloo- vige zielen. Ma. van 45 uur biechthooren voor de kinderen. Di. 7e dpr 15 Dinsdagen ter eere van den H. Vader Dominicus, volle aflaat, onder de H. Mis van half acht algemeene H. Communie voor de kinderen. Do. onder de H. Mis van hall acht de eerste H. Communie der kinderen, na de rinderen komen de ouders en familie leden der kinderen communiceeren, waaraan een volle aflaat is verbonden. 3 uur het Lof voor de kinderen. Vr. 9 uur gez. Jaarstond ;voor Hen drik Erkamp. Za. Vigilie van Allerheiligen, geboden vasten- en onthoudingsdag, 9 uur gez. Jaarstond voor Petronella de Zeeuw. In de Octobermaand eiken avond in de week te 7 uur Lof, Rozenh. en gez. KATECHISMUSLESSEN VOOR DE STAD ALKMAAR. Gekend moet worden in de week van 25 October: le Leerjaar: Kleine Katechismus voor Communicanten, Acte van Berouw. 2e Leerjaar: Uittreksel uit den Klei nen Katechismus, vraag 2730. 3e Leerjaar: Kleine Katechismus, 41—45a 4e Leerjaar: Uittreksel uit den Groo- ten Katechismus, vr. 8190. 5e Leerjaar: Groote Katechismus zon der kleine letters, vraag 105117. 6e en 7e Leerjaar: Groote Katechis- mus geheel, vraag 146158. SCHOORL. Zo. half 8 de Vroegmis, 10 uur Hoog mis, 2 uur het Lof ter eere van Maria met de Octoberoefeningen, die in de we®b gehouden worden, des morgens na de H. Mis van kwart voor 8 behalve Donderdatf. dan de H. Mis om 8 uur. sen zijn verkrijgbaar bij het bestuur, als mede boordjes en scapulieren. Zo. schaalcollecte voor ..et Seminarie Hageveld te Heemstede met bijzondere aanbeveling van Z. D. H. Mgr. Callier. ANNA PAULOWNA. Zo. 21ste Zondag na Pinks je ren. De H.H. Missen te half 8 en 10 uur met preek. Heden de collecte door een Eerw Broeder voor het gesticht „de Heij- bloem". Na de Hoogmis de naleering, 3 uur Lof met gebeden van de October maand. Di. na schooltijd komen de kinderen biechten. Wo. feestdag van de H.H. Apostelen Simon en Judas. Gedenkdag der Bis schopswijding van Mgr. Callier, Bisschop van Haarlem. De kinderen moeten half acht in de kerk zijn om gemeenschappelijk le com municeeren. Za. geboden vasten- en onthoudings dag wegens Vigilie van Allerheiligen. Van 58 uur biechthooren. Zo. a.s. feestdag van Allerheiligen. LIMMEN, Zo. half acht stille H. Mis, 10 uur de Hoogmis, kwart over 1 Cat., 2 uur Ves pers met Roz. en gebeden, daarna H. Fam. afd.-vrouwen. Wo. 7 uur Lof ter eere van het Sacrament met Rox. en gebeden. Za. Vigiliedag geboden te vasten. BURGERBRUG. Zo. half 8 /oor overl. fam. Verhoogt en Punt, 10 uur voor de parochie. Ma. 8 uur tot herstel van een zieke. Di. 8 uyr voor overl. fam. Hoedjes. Wo. 8 uur voor overl. fam. Dapper. Do. 8 uur voor een overl, moeder. Vr. 8 uur voor Anna v^n Diepen en overl. kinderen. Za. 8 uur voor Tjerk Arie Schouten en overl. fam. Zo. om 2 uur Lof met Roz. en October gebeden. Za. middag van biechthooren. ZAANDAM. Zo. de H.H. Missen te 7, 9 en half 11 uur, 12 uur Cat., 4 uur Vespers, te half 5 Congregatie, half 6 Patronaat, 7 uur Jonge lingen-Congrega tie. In de week de H.H. Missen te 7, 8 en 9 uur. Do. te 7 en 8 uur gelezen H.H. Missen 10 uur gezongen. Wo. feestdag van de H.H. Apostelen Simon en Judas, dag van devotie. Do. avond te 7 uur Lof. Vr. te 7 uur de oefening van den H. Kruisweg. Za. Vigilie van vastendag. Te 4 i 7 uur het Lof. Zo. feestdag van Allerheiligen. •T KALF ZAANDAM. Zo. half acht.de Vroegmis en om 10 uur de Hoogmis, 2 uur Cat., kwart voor 3 de Vespers. Do. avond om 7 uur het Lof. Za. Vigilie van Allerheiligen, geboden vasten- en onthoudingsdag. AKERSLQÖT/^ Zo. half acht voor de paraefcie, lOuur voor Willem Blankenda^^n Anna Bos half 2 Cat., half 3 LoLiez Cere der Moe der Gods met Rozénii. en lied'107. Ma. voor Joannes Kramer en Simon van den Dam. Di. voor Gerardus Aloysius Eelting. Wo. voor Petrus en Jacobus Veldt. Feestdag van de H.H. Apost. Simon en Judas. Dag van devotie. Gedenkdag der Bisschopswijding van Z. D. H. den Bisschop. Do. 8 uur uitreiking v munie, 9 uur gez. H. Mii heid voor een 12 S-jarige echtvereeni- l^r. voor Joannes Hollenberg. Van 5 tot 7 uur biechtgelegenheid. Za. voor een overl. Vigilie-Vastendag Zo. feestdag van Allerheiligen, half 8 voor de par., 10 uur voor Brigitta Ren kei. Eerste Zondag der maand, collecte voor de kerk. ASSENDELFT. Zo. 7 uur gel. H. Mis voor de par. met onderrichting, 10 uur de Hoogmis met predikatie, 2 uur Cat., half 3 Vespers. Ma. half 7.H. Mis bij de Eerw Zusters 8 uur in de kerk. DL, Wo., Do., Vr. en Za. de H.H. Missen om 7 en 8 uur. Do. 8 uur gez. H. Mis ter eere van het H. Sacrament. Cat. naar gewoonte. Biechthooren Zaterdags van 48 uur, dagelijks van half 7 tot half 8. DL half 8 Congr. voor de meisjes. .Wo. avond half acht Lof ter eere van ZWAAG. Zo. 7 sur Vroegmis, 10 uur Hoogmis, 2.1& Vespers met Rozenhoedje en gebeden dei Octobermaand. Uitr. der H. Comm. onder dt Vroegmis en te kwart voor 9. In de week de H. Mis om 7.45. Uitr. der H. Comm, in de week om 7 uur en voor en onder de H. Mis. Za. na 3 uur gelegenheid om te biechten. EGMOND AAN DEN HOEF. Zo. 7 uur de Vroegmis voor Joes. Klooster en overl. fam., om half 10 de Hoogmis, 2 uur Congregatie voor de vrouwen, 7 uur het Lof ter eere van de Allerh. Maagd, met Octobergebeden. Ma. half acht voor Corneli.i Pepping en Geertruida Houtenbos, en Octobergebeden, des avonds 7

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1925 | | pagina 7